Ruta del Sol

Ruta del Sol 1988 | Rit 1
03 Feb 1988
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 BEL Noël Dejonckheere BEL 32-286
2 BEL Benny Van Brabant BEL 28-271
3 NED Marcel Arntz NED Caja Rural 22-077
4 SPA Arsenio Gonzalez Gutierrez SPA 27-331
5 SPA Francisco Javier Quevedo Prades SPA 23-108
6 ITA Giuseppe Saronni ITA Del Tongo 30-134
7 ITA Paolo Rosola ITA Gewiss - Bianchi 30-363
8 SPA Jesus Suarez Cueva SPA 32-330
9 FRA Philippe Bouvatier FRA BH 23-236
10 NED Adri van der Poel NED P.D. Magnetics 28-231
11 SPA Andoni Balboa Rico SPA Kelme 24-029
12 ZWI Jörg Müller (ZWI) ZWI P.D. Magnetics 27-011
13 BEL Marc Dierickx BEL P.D. Magnetics 33-102
14 NED Gert-Jan Theunisse NED P.D. Magnetics 25-020
15 SPA José Juan Canellas SPA BH 21-123
Startlijst Ruta del Sol 1988
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Angel Camarillo Llorens SPA 11 Mar 1959 1
Arsenio Gonzalez Gutierrez SPA 09 Mar 1960 1
Aurelio Robles Jimenez SPA 25 Jul 1964 1
Benny Van Brabant BEL 08 May 1959 2
Francisco Javier Quevedo Prades SPA 18 Oct 1964 1
Francisco Navarro Fuster SPA 20 Dec 1962 1
Jean-Jacques Philipp FRA 10 Mar 1961 1
Jesus Blanco Villar SPA 26 Mar 1962 4
Jesus Suarez Cueva SPA 10 Mar 1955 3
José Luis Navarro Martinez SPA 28 Jul 1962 1
José-Ignacio Cano Camacho SPA 10 Jun 1965 1
Julio Alfonso Gutierrez Gutierrez SPA 17 Nov 1961 3
Leo Wellens BEL 14 Mar 1959 1
Luc Suykerbuyk NED 12 Feb 1964 2
Miguel Angel Martinez Torres SPA 28 Jun 1967 1
Miguel-Angel Iglesias Guerrero SPA 09 Jun 1961 1
Noël Dejonckheere BEL 23 Apr 1955 6
Jaime Tomas Florit SPA 01 Nov 1967 BH 1
José Juan Canellas SPA 03 Oct 1966 BH 1
Philippe Bouvatier FRA 12 Jun 1964 BH 1
Alberto Saronni ITA 19 Nov 1961 Del Tongo 1
Angelo Lecchi ITA 13 Dec 1966 Del Tongo 1
Franco Ballerini ITA 11 Dec 1964 Del Tongo 1
Giuseppe Saronni ITA 22 Sep 1957 Del Tongo 4
Luca Gelfi ITA 21 Jun 1966 Del Tongo 1
Alberto Volpi ITA 09 Dec 1962 Gewiss - Bianchi 1
Ennio Salvador ITA 19 Jul 1960 Gewiss - Bianchi 1
Moreno Argentin ITA 17 Dec 1960 Gewiss - Bianchi 2
Paolo Rosola ITA 05 Feb 1957 Gewiss - Bianchi 1
Roberto Pagnin ITA 08 Jul 1962 Gewiss - Bianchi 2
Acacio Da Silva Mora POR 02 Jan 1961 KAS 1
Alfred Achermann ZWI 17 May 1959 KAS 1
Francisco Espinosa Sempere SPA 07 May 1962 KAS 1
Guido Van Calster BEL 06 Feb 1956 KAS 2
Sean Kelly IRL 24 May 1956 KAS 2
Andoni Balboa Rico SPA 05 Jan 1964 Kelme 1
Jaime Vilamajo Ipiens SPA 27 Nov 1959 Kelme 2
Juan Martinez Oliver SPA 04 Feb 1962 Kelme 1
Marcel Arntz NED 18 Nov 1965 Caja Rural 2
René Beuker NED 15 May 1965 Caja Rural 1
Adri van der Poel NED 17 Jun 1959 P.D. Magnetics 1
Gert-Jan Theunisse NED 14 Jan 1963 P.D. Magnetics 1
Greg Lemond USA 26 Jun 1961 P.D. Magnetics 1
Jörg Müller (ZWI) ZWI 23 Jan 1961 P.D. Magnetics 2
Marc Dierickx BEL 24 Oct 1954 P.D. Magnetics 1
Marc van Orsouw NED 12 Apr 1964 P.D. Magnetics 1
Rudy Dhaenens BEL 10 Apr 1961 P.D. Magnetics 1
Steven Rooks NED 07 Aug 1960 P.D. Magnetics 2
Herminio Diaz Zabala SPA 12 Dec 1964 Reynolds 2
José Enrique Carrera Alvarez SPA 27 Nov 1965 Reynolds 1
Julian Gorospe Artabe SPA 22 Mar 1960 Reynolds 3
Kari Myyrylainen FIN 22 Oct 1963 Reynolds 1
Melcior Mauri Prat SPA 08 Apr 1966 Reynolds 1
Miguel Indurain Larraya SPA 16 Jul 1964 Reynolds 3
Edwig Van Hooydonck BEL 04 Aug 1966 Superconfex 1
Gerrit Solleveld NED 08 Jun 1961 Superconfex 1
Jacques Hanegraaf NED 14 Dec 1960 Superconfex 1
Jean-Paul van Poppel NED 30 Sep 1962 Superconfex 2
Maarten Ducrot NED 08 Apr 1958 Superconfex 1
Nico Emonds BEL 04 Apr 1961 Superconfex 1
Rolf Golz DUI 30 Sep 1962 Superconfex 3
Rudy Pevenage BEL 15 Jun 1954 Superconfex 3
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2024 16.02 2.PS BEL Maxim Van Gils SPA Juan Ayuso Pesquera ITA Antonio Tiberi
2023 19.02 2.PS SLO Tadej Pogacar SPA Mikel Landa Meana COL Santiago Buitrago Sanchez
2022 20.02 2.PS NED Wout Poels SPA Cristian Rodriguez Martin COL Miguel Angel Lopez Moreno
2021 22.05 2.PS COL Miguel Angel Lopez Moreno NED Antwan Tolhoek SPA Julen Amezqueta Moreno
2020 23.02 2.PS DEN Jakob Fuglsang AUS Jack Haig SPA Mikel Landa Meana
2019 24.02 2.HC DEN Jakob Fuglsang SPA Jon Izagirre Insausti NED Steven Kruijswijk
2018 18.02 2.HC BEL Tim Wellens NED Wout Poels SPA Marc Soler Gimenez
2017 19.02 2.HC SPA Alejandro Valverde Belmonte SPA Alberto Contador Velasco FRA Thibaut Pinot
2016 21.02 2.1 SPA Alejandro Valverde Belmonte USA Tejay Van Garderen NED Bauke Mollema
2015 22.02 2.1 GBR Chris Froome SPA Alberto Contador Velasco SPA Benat Intxausti Elorriaga
2014 23.02 2.1 SPA Alejandro Valverde Belmonte AUS Richie Porte SPA Luis Leon Sanchez Gil
2013 20.02 2.1 SPA Alejandro Valverde Belmonte BEL Jürgen Van Den Broeck NED Bauke Mollema
2012 23.02 2.1 SPA Alejandro Valverde Belmonte EST Rein Taaramäe FRA Jérôme Coppel
2011 24.02 2.1 SPA Markel Irizar Aranburu BEL Jürgen Van Den Broeck USA Levi Leipheimer
2010 25.02 2.1 AUS Michael Rogers BEL Jürgen Van Den Broeck SPA Sergio Pardilla Bellon
2009 19.02 2.1 NED Joost Posthuma SPA Xavier Tondo Volpini ITA Davide Rebellin
2008 21.02 2.1 SPA Pablo Lastras Garcia FRA Clément Lhôtellerie AUS Cadel Evans
2007 22.02 2.1 SPA Oscar Freire Gomez ITA Dario David Cioni SLO Tadej Valjavec
2006 16.02 2.1 SPA Carlos Garcia Quesada SPA Rodrigo Garcia Rena SPA Adolfo Garcia Quesada
2005 17.01 2.1 SPA Francisco Cabello Luque SPA Daniel Moreno Fernandez SPA Jose Luis Martinez Jimenez
2004 19.02 2.3 SPA Juan Carlos Dominguez Dominguez SPA Carlos Garcia Quesada SPA Samuel Sanchez Gonzalez
2003 20.02 2.3 SPA Javier Pascual Llorente ITA Davide Rebellin SPA Alejandro Valverde Belmonte
2002 21.02 2.3 SPA Antonio Colom Mas BEL Axel Merckx SPA Javier Pascual Rodriguez
2001 22.02 2.3 NED Erik Dekker BEL Marc Wauters KAZ Alexandr Shefer
2000 17.02 2.3 SPA Miguel Angel Pena Caceres SPA Francisco Cabello Luque SPA Aitor Garmendia Arbilla
1999 18.02 2.3 SPA Javier Pascual Rodriguez COL Santiago Botero Echeverry SPA Santiago Blanco Gil
1998 19.02 2.3 SPA Marcelino Garcia Alonso FRA Laurent Jalabert SPA David Etxebarria Alkorta
1997 20.02 2.3 DUI Erik Zabel BEL Johan Museeuw SPA David Etxebarria Alkorta
1996 23.02 2.3 AUS Anthony Neil Stephens UKR Alexandre Gontchenkov BEL Peter Farazijn
1995 17.02 2.3 ITA Stefano Della Santa SPA Francisco Cabello Luque SPA Mariano Rojas Gil
1994 13.02 2.3 ITA Stefano Della Santa BEL Luc Roosen SPA Francisco Cabello Luque
1993 07.02 2.3 SPA Julian Gorospe Artabe BEL Edwig Van Hooydonck AUS Anthony Neil Stephens
1992 09.02 2.2 SPA Miguel Angel Martinez Torres SPA Jesus Montoya Alarcon SPA Herminio Diaz Zabala
1991 10.02 2.2 SPA Roberto Lezaun Zubiria DEN Jesper Skibby NED Adri van der Poel
1990 11.02 2.2 SPA Eduardo Chozas Olmo SPA Miguel Angel Martinez Torres FRA Pascal Lance
1989 12.02 Cat 4 ITA Fabio Bordonali BEL Luc Roosen DUI Peter Hilse
1988 07.02 BEL Edwig Van Hooydonck SPA Jesus Blanco Villar NED Maarten Ducrot
1987 09.02 DUI Rolf Golz SPA Jesus Blanco Villar SPA Julian Gorospe Artabe
1986 09.02 NED Steven Rooks DUI Peter Hilse SPA Inaki Gaston Crespi
1985 10.02 DUI Rolf Golz SPA Miguel Indurain Larraya SPA Jesus Blanco Villar
1984 12.02 SPA Julian Gorospe Artabe SPA Jaime Vilamajo Ipiens SPA Jesus Blanco Villar
1983 13.02 SPA Eduardo Chozas Olmo SPA Antonio Coll Pontanilla NED Jo Maas
1982 07.02 BEL Marc Sergeant SPA Angel Arroyo Lanchas SPA Alberto Fernandez Blanco
1981 08.02 NED Adri "Jos" Schipper BEL Ronald De Witte NED Martin Havik
1980 11.02 BEL Daniël Willems ZWE Bernt Johansson SPA Eulalio Garcia Pereda
1979 11.02 DUI Dietrich Thurau BEL Daniël Willems SPA Vicente Belda Vicedo
1977 18.02 DUI Dietrich Thurau NED Hennie Kuiper SPA Domingo Perurena
1976 21.02 NED Gerrie Knetemann NED Hennie Kuiper NED Gerben Karstens
1975 22.02 BEL Freddy Maertens SPA Luis Ocana Pernia DUI Dietrich Thurau
1974 17.02 BEL Freddy Maertens SPA José Luis Viejo SPA José Antonio Gonzalez Linares
1973 16.02 BEL Georges Pintens SPA José Antonio Gonzalez Linares BEL Rik Van Linden
1972 17.02 NED Jan Krekels NED Gerard Vianen SPA José Antonio Gonzalez Linares
1971 19.02 BEL Jean-Pierre Monsere SPA Domingo Perurena NED Jos van der Vleuten
1970 20.02 SPA José Gomez Lucas SPA José Antonio Gonzalez Linares NED Harm Ottenbros
1969 16.02 SPA Antonio Gomez del Moral SPA Jorge Marine Torres SPA Manuel José Lasa
1968 16.02 BEL Antoine Houbrechts SPA Juan Francisco Granell SPA Luis Ocana Pernia
1967 19.02 SPA Ramon Mendiburu SPA Gabino Erenozaga Legarreta SPA José Antonio Momene Campo
1966 20.02 SPA Jesus Aranzabal Ojanguren DUI Dieter Puschel SPA José Maria Errandonea Urtizeberea
1965 14.02 SPA José Segu Soriano SPA Jesus Isasi Aspiazu SPA Antonio Tous Frau
1964 09.02 DUI Rudi Altig NED Michel Stolker NED Bastiaan Maliepaard
1963 17.02 SPA Antonio Barrutia Iturriagoitia SPA Antonio Carreras Quiroga POR Alcino-José Rodrigo
1962 18.02 SPA José Antonio Momene Campo SPA Antonio Barrutia Iturriagoitia SPA Gabriel Mas Arbona
1961 19.02 SPA Angelino Soler Romaguera SPA Antonio Gomez del Moral SPA Gabriel Mas Arbona
1960 07.02 SPA Gabriel Mas Arbona SPA José Gomez del Moral SPA Juan Manuel Santiago Montilla
1959 08.02 SPA Miguel Pacheco Font SPA Joaquín Barceló Santonia SPA Antonio Jimenez Pareja
1958 09.02 SPA Gabriel Company Bauzà SPA Gabriel Mas Arbona SPA José Gomez del Moral
1957 08.02 SPA Hortensio Vidaurreta García SPA Gabriel Mas Arbona SPA Jesus Galdeano Portillo
1956 16.02 SPA Miquel Bover Pons SPA José Gomez del Moral SPA Antonio Barrutia Iturriagoitia
1955 06.02 SPA José Gomez del Moral SPA Salvador Botella Rodrigo SPA Francisco Alomar Florit
1925 . SPA Ricardo Montero Hernández SPA Victorino Otero SPA Telmo García
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
5 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2012 - 2017
2 Jakob Fuglsang DEN 2019 - 2020
2 Stefano Della Santa ITA 1994 - 1995
2 Julian Gorospe Artabe SPA 1984 - 1993
2 Eduardo Chozas Olmo SPA 1983 - 1990
2 Rolf Golz DUI 1985 - 1987
2 Dietrich Thurau DUI 1977 - 1979
2 Freddy Maertens BEL 1974 - 1975
1 Maxim Van Gils BEL 2024 - 2024
1 Tadej Pogacar SLO 2023 - 2023
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
6 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2003 - 2017
5 Gabriel Mas Arbona SPA 1957 - 1962
4 Francisco Cabello Luque SPA 1994 - 2005
4 Jesus Blanco Villar SPA 1984 - 1988
4 José Antonio Gonzalez Linares SPA 1970 - 1974
4 José Gomez del Moral SPA 1955 - 1960
3 Jürgen Van Den Broeck BEL 2010 - 2013
3 Julian Gorospe Artabe SPA 1984 - 1993
3 Dietrich Thurau DUI 1975 - 1979
3 Antonio Barrutia Iturriagoitia SPA 1956 - 1963
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
6 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2003 - 2017
5 Jack Haig AUS 2019 - 2024
5 Gabriel Mas Arbona SPA 1957 - 1962
4 Jefferson Alveiro Cepeda Hernandez ECU 2021 - 2024
4 Tim Wellens BEL 2018 - 2024
4 Francisco Cabello Luque SPA 1994 - 2005
4 Jesus Blanco Villar SPA 1984 - 1988
4 José Antonio Gonzalez Linares SPA 1970 - 1974
4 José Gomez del Moral SPA 1955 - 1960
3 Damiano Caruso ITA 2022 - 2024
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
21-085 Angelino Soler Romaguera SPA 1961
21-187 Edwig Van Hooydonck BEL 1988
21-187 José Antonio Momene Campo SPA 1962
22-004 Freddy Maertens BEL 1974
22-101 Dietrich Thurau DUI 1977
22-133 Rolf Golz DUI 1985
22-164 Jean-Pierre Monsere BEL 1971
22-175 Marc Sergeant BEL 1982
22-223 Eduardo Chozas Olmo SPA 1983
23-009 Freddy Maertens BEL 1975
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
36-300 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2017
35-302 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2016
35-242 Francisco Cabello Luque SPA 2005
34-338 Jakob Fuglsang DEN 2020
34-142 Wout Poels NED 2022
33-339 Jakob Fuglsang DEN 2019
33-304 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2014
32-322 Julian Gorospe Artabe SPA 1993
32-312 Juan Carlos Dominguez Dominguez SPA 2004
32-301 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2013
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
11 Erik Zabel DUI 1993 - 2004
9 Fernando Manzaneque Sanchez SPA 1955 - 1965
7 Oscar Freire Gomez SPA 2003 - 2012
7 Francisco Cabello Luque SPA 1994 - 2005
7 Domingo Perurena SPA 1966 - 1979
7 José Gomez del Moral SPA 1955 - 1963
6 Juan Jose Lobato Del Valle SPA 2011 - 2021
6 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2003 - 2017
6 Johan Museeuw BEL 1991 - 2001
6 Noël Dejonckheere BEL 1980 - 1988
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-092 Custodio Leonardo Cristina POR 1964
19-149 Finn Fisher-Black NZL 2021
19-305 Magnus Sheffield USA 2022
19-322 José Segu Soriano SPA 1955
19-327 Carlos Canal SPA 2021
20-078 Antonio Gomez del Moral SPA 1960
20-080 Antonio Vieira da Silva POR 1960
20-095 Jaime Tomas Florit SPA 1988
20-099 Dietrich Thurau DUI 1975
20-105 Carlos Rodriguez Cano SPA 2021
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
42-195 Davide Rebellin ITA 2014
41-195 Davide Rebellin ITA 2013
39-330 Luis Angel Mate Mardonas SPA 2024
39-082 Domenico Pozzovivo ITA 2022
38-309 André Greipel DUI 2021
38-211 Dries Devenyns BEL 2022
38-031 Andrei Tchmil BEL 2001
37-273 Alessandro De Marchi ITA 2024
37-194 Davide Rebellin ITA 2009
37-178 Gilberto Simoni ITA 2009
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
13 Freddy Maertens BEL 1974 - 1981
10 Dietrich Thurau DUI 1977 - 1979
9 Oscar Freire Gomez SPA 2003 - 2012
9 Eric Leman BEL 1969 - 1971
8 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2012 - 2017
8 Giuseppe Saronni ITA 1979 - 1989
7 Noël Dejonckheere BEL 1980 - 1988
6 Johan Museeuw BEL 1991 - 1997
6 Jacinto Urrestarazu Munduate SPA 1958 - 1963
5 Tim Wellens BEL 2017 - 2023
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-092 Custodio Leonardo Cristina POR 1964
19-305 Magnus Sheffield USA 2022
20-351 Guillermo Arenas Reyes SPA 1984
21-001 Fernando Manzaneque Sanchez SPA 1955
21-046 Andreas Kappes DUI 1987
21-090 Antonio Gomez del Moral SPA 1961
21-132 Emile Coppens BEL 1967
21-134 Emile Coppens BEL 1967
21-142 Giuseppe Saronni ITA 1979
21-146 Jacinto Urrestarazu Munduate SPA 1958
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-309 André Greipel DUI 2021
37-194 Davide Rebellin ITA 2009
37-193 Davide Rebellin ITA 2009
36-296 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2017
36-007 Oscar Freire Gomez SPA 2012
35-313 Olaf Ludwig DUI 1996
35-302 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2016
35-150 Serge Baguet BEL 2005
35-149 Serge Baguet BEL 2005
35-146 Daniele Bennati ITA 2016
Meeste ritzeges in één jaar
Aantal Coureur Nat Jaar
8 Dietrich Thurau DUI 1977
7 Freddy Maertens BEL 1974
5 Freddy Maertens BEL 1975
4 Giuseppe Saronni ITA 1982
4 Gerben Karstens NED 1976
4 Rik Van Linden BEL 1973
4 Eric Leman BEL 1969
4 Edward Sels BEL 1967
4 José Segu Soriano SPA 1962
3 Tadej Pogacar SLO 2023
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
17 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2012 - 2017
17 José Gomez del Moral SPA 1955 - 1958
16 Dietrich Thurau DUI 1977 - 1979
14 Freddy Maertens BEL 1974 - 1975
11 José Antonio Momene Campo SPA 1962 - 1964
9 Antonio Gomez del Moral SPA 1961 - 1969
8 Julian Gorospe Artabe SPA 1984 - 1993
8 Eduardo Chozas Olmo SPA 1983 - 1990
8 Rolf Golz DUI 1985 - 1987
8 Gerben Karstens NED 1976 - 1976
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-351 Guillermo Arenas Reyes SPA 1984
21-083 Angelino Soler Romaguera SPA 1961
21-090 Antonio Gomez del Moral SPA 1961
21-181 José Antonio Momene Campo SPA 1962
21-182 Edwig Van Hooydonck BEL 1988
21-346 Clément Lhôtellerie FRA 2008
21-364 Freddy Maertens BEL 1974
22-095 Dietrich Thurau DUI 1977
22-130 Rolf Golz DUI 1985
22-160 Jean-Pierre Monsere BEL 1971
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
36-300 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2017
35-313 Olaf Ludwig DUI 1996
35-302 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2016
35-242 Francisco Cabello Luque SPA 2005
35-146 Daniele Bennati ITA 2016
34-338 Jakob Fuglsang DEN 2020
34-142 Wout Poels NED 2022
34-072 Alberto Contador Velasco SPA 2017
34-037 Gerben Karstens NED 1976
33-339 Jakob Fuglsang DEN 2019