Tour de Langkawi

Startlijst Tour de Langkawi 2023
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Connor Sens AUS 27 Jul 1999 1
Cristian Raileanu ROU 24 Jan 1993 3
Dylan Sunderland AUS 26 Feb 1996 2
Hayato Uwano JPN 10 Sep 2001 1
Izzat Hilmi Abdul Halil MAS 18 Sep 1995 3
Jardi Christiaan van der Lee NED 06 Aug 2001 1
Maris Bogdanovics LAT 19 Nov 1991 2
Muhammad Shaiful Adlan Muhammad Shukri MAS 26 May 1998 1
Oscar Mauricio Pachon Melo COL 28 Apr 1987 1
Periklis Ilias GRE 26 Jun 1986 1
Polychronis Tzortzakis GRE 03 Jan 1989 1
Roniel Campos Lucena VEN 27 Jul 1993 1
Ismael Grospe PHI 07 Jan 1999 7 Eleven - Cliqq - Air21 by Roadbike Philippines 1
Nichol Pareja PHI 10 Aug 2000 7 Eleven - Cliqq - Air21 by Roadbike Philippines 2
Rench Michael Bondoc PHI 11 Aug 2001 7 Eleven - Cliqq - Air21 by Roadbike Philippines 1
Harold Martin Lopez Granizo ECU 03 Dec 2000 Astana Qazaqstan Development Team 1
Savelii Laptev RUS 23 Jun 2004 Astana Qazaqstan Development Team 1
Gleb Syritsa RUS 14 Apr 2000 Astana Qazaqstan 2
Leonardo Basso ITA 25 Oct 1993 Astana Qazaqstan 1
Vadim Pronskiy KAZ 04 Jun 1998 Astana Qazaqstan 2
Yuriy Natarov KAZ 28 Dec 1996 Astana Qazaqstan 1
Bailey O'Donnell NZL 25 Sep 2000 Bolton Equities - Black Spoke 1
George Brian Jackson NZL 20 Feb 2000 Bolton Equities - Black Spoke 1
Josh Burnett NZL 26 Oct 2000 Bolton Equities - Black Spoke 1
Logan Currie NZL 24 Jun 2001 Bolton Equities - Black Spoke 1
Luke Mudgway NZL 12 Jun 1996 Bolton Equities - Black Spoke 1
Matthew Bostock GBR 16 Jul 1997 Bolton Equities - Black Spoke 1
Gorka Sorarrain Agirrezabala SPA 21 May 1996 BAI - Sicasal - Petro de Luanda 1
Callum Johnston GBR 01 Nov 1998 Caja Rural - Seguros RGA 1
Daniel Babor CZE 22 Oct 1999 Caja Rural - Seguros RGA 1
Eduard Prades Reverter SPA 09 Aug 1987 Caja Rural - Seguros RGA 1
Jokin Murguialday Elorza SPA 19 Mar 2000 Caja Rural - Seguros RGA 1
Tomas Barta CZE 28 Apr 1999 Caja Rural - Seguros RGA 1
Alessandro Iacchi ITA 26 May 1999 Team Corratec 1
Alexander Konyshev ITA 25 Jul 1998 Team Corratec 1
Attilio Viviani ITA 18 Oct 1996 Team Corratec 1
Davide Baldaccini ITA 22 May 1998 Team Corratec 1
Giulio Masotto ITA 14 May 1999 Team Corratec 1
Lorenzo Quartucci ITA 05 Apr 1999 Team Corratec 1
Matthew Rice (2000) AUS 02 May 2000 Ccache x Par Küp 1
Michael Valgren Andersen DEN 07 Feb 1992 EF Education - Nippo Development Team 1
Jefferson Alexander Cepeda Ortiz ECU 16 Jun 1998 EF Education - EasyPost 1
Odd Christian Eiking NOR 28 Dec 1994 EF Education - EasyPost 1
Simon Carr GBR 29 Aug 1998 EF Education - EasyPost 1
Thomas "Tom" Scully NZL 14 Jan 1990 EF Education - EasyPost 1
Carlos Garcia Pierna SPA 23 Jul 1999 Equipo Kern Pharma 1
Eugenio Sanchez Lopez SPA 10 Mar 1999 Equipo Kern Pharma 1
Ivan Cobo Cayon SPA 02 Jan 2000 Equipo Kern Pharma 1
Jon Agirre Egana SPA 10 Sep 1997 Equipo Kern Pharma 1
Pablo Castrillo SPA 02 Jan 2001 Equipo Kern Pharma 1
Carlos Canal SPA 28 Jun 2001 Euskaltel - Euskadi 1
Joan Bou Company SPA 16 Jan 1997 Euskaltel - Euskadi 1
Mikel Bizkarra Etxegibel SPA 21 Aug 1989 Euskaltel - Euskadi 1
Mikel Iturria Segurola SPA 16 Mar 1992 Euskaltel - Euskadi 1
Txomin Juaristi SPA 29 Jul 1995 Euskaltel - Euskadi 1
Xabier Isasa Larranaga SPA 24 Aug 2001 Euskaltel - Euskadi 1
Davide Gabburo ITA 01 Apr 1993 Green Project - Bardiani - CSF - Faizanè 1
Enrico Zanoncello ITA 02 Aug 1997 Green Project - Bardiani - CSF - Faizanè 1
Lorenzo Conforti ITA 22 May 2004 Green Project - Bardiani - CSF - Faizanè 1
Luca Covili ITA 10 Feb 1997 Green Project - Bardiani - CSF - Faizanè 1
Manuele Tarozzi ITA 20 Jun 1998 Green Project - Bardiani - CSF - Faizanè 1
Matteo Scalco ITA 25 Jun 2004 Green Project - Bardiani - CSF - Faizanè 1
Andris Vosekalns LAT 26 Jun 1992 Hengxiang Cycling Team 1
Yongbing Gao CHN 10 Jan 2002 Hengxiang Cycling Team 1
Adam De Vos CDN 21 Oct 1993 Human Powered Health 2
Benjamin Perry CDN 07 Mar 1994 Human Powered Health 1
Embret Svestad-Baardseng NOR 01 Sep 2002 Human Powered Health 1
Gijs Van Hoecke BEL 12 Nov 1991 Human Powered Health 1
Paul Double GBR 25 Jun 1996 Human Powered Health 1
Sasha Weemaes BEL 09 Feb 1998 Human Powered Health 1
Raymond Kreder NED 26 Nov 1989 JCL Team Ukyo 3
Riku Onaka JPN 05 Jul 2003 JCL Team Ukyo 1
Jinwoong Kim KOR 07 Dec 2002 KSPO Professional 1
Alexei Shnyrko BLR 12 May 1994 Li Ning Star 1
Junqi Shao CHN 11 Sep 1998 Li Ning Star 1
Luhao Li CHN 10 Aug 1999 Li Ning Star 1
Penghai Deng CHN 26 Apr 1998 Giant Cycling Team 1
Abdul Gani INA 08 Aug 1992 Nusantara Cycling Team 1
Muhamad Adiq Husainie Othman MAS 29 Apr 1991 Nusantara Cycling Team 2
Muhamad Imam Arifin INA 16 Dec 1995 Nusantara Cycling Team 1
Prasetyo Firdaus INA 28 Mar 2001 Nusantara Cycling Team 1
Adne van Engelen NED 16 Mar 1993 Roojai Online Insurance 1
Alex Ariya Phounsavath Destribois LAO 03 Feb 1991 Roojai Online Insurance 2
Thanachat Yatan THA 01 Oct 1991 Roojai Online Insurance 1
Valentin Midey FRA 25 Feb 1990 Roojai Online Insurance 1
Riley Fleming AUS 09 Aug 1999 St George Continental Cycling Team 1
William Cooper AUS 05 Mar 2004 St George Continental Cycling Team 1
Nawuti Liphongyu THA 18 Oct 1991 Thailand Continental Cycling Team 1
Noppachai Klahan THA 09 Dec 2000 Thailand Continental Cycling Team 1
Ratchanon Yaowarat THA 15 Aug 1999 Thailand Continental Cycling Team 1
Sarawut Sirironnachai THA 23 Aug 1992 Thailand Continental Cycling Team 3
Thanakan Chaiyasombat THA 26 Jun 1999 Thailand Continental Cycling Team 3
Muhamad Zawawi Azman MAS 08 Mar 1994 Team Sapura Cycling 2
Muhsin Al Redha Misbah MAS 23 Jul 1997 Team Sapura Cycling 1
Nur Aiman Rosli MAS 22 Mar 1999 Team Sapura Cycling 1
Jambaljamats Sainbayer MGL 04 Sep 1996 Terengganu - Polygon Cycling Team 2
Jeroen Meijers NED 12 Jan 1993 Terengganu - Polygon Cycling Team 2
Mohamed Harrif Saleh MAS 15 Sep 1988 Terengganu - Polygon Cycling Team 7
Muhamad Nur Aiman Mohd Zariff MAS 01 Oct 1997 Terengganu - Polygon Cycling Team 2
Nur Amirul Fakhruddin Marzuki MAS 24 Jan 1992 Terengganu - Polygon Cycling Team 2
Youcef Reguigui ALG 09 Jan 1990 Terengganu - Polygon Cycling Team 3
Arvid de Kleijn NED 21 Mar 1994 Tudor Pro Cycling Team 1
Maikel Zijlaard NED 01 Jun 1999 Tudor Pro Cycling Team 1
Robin Froidevaux ZWI 17 Oct 1998 Tudor Pro Cycling Team 1
Sebastian Kolze Changizi DEN 29 Dec 2000 Tudor Pro Cycling Team 1
Simon Pellaud ZWI 06 Nov 1992 Tudor Pro Cycling Team 1
Hannes Wilksch DUI 30 Oct 2001 Tudor Pro Cycling Team U23 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 30.09 2.PS GBR Simon Carr ECU Jefferson Alexander Cepeda Ortiz SPA Pablo Castrillo
2022 18.10 2.PS COL Ivan Ramiro Sosa Cuervo GBR Hugh Carthy NOR Torstein Traeen
2020 14.02 2.PS ITA Danilo Celano KAZ Yevgeniy Fedorov RUS Artem Ovechkin
2019 13.04 2.HC AUS Benjamin Dyball USA Keegan Swirbul KAZ Vadim Pronskiy
2018 25.03 2.HC RUS Artem Ovechkin POL Lukasz Owsian AUS Benjamin Dyball
2017 01.03 2.HC ZAF Ryan Gibbons AUS Cameron Bayly ITA Alberto Cecchin
2016 02.03 2.HC ZAF Reinardt Janse van Rensburg COL Daniel Alexander Jaramillo Diez COL Miguel Angel Lopez Moreno
2015 15.03 2.HC ALG Youcef Reguigui ITA Valerio Agnoli COL Sebastian Henao Gomez
2014 08.03 2.HC IRI Mirsamad Pourseyedi Golakhor ERI Merhawi Kudus Ghebremedhin COL Isaac Bolivar Hernandez
2013 02.03 2.HC COL Julian David Arredondo Moreno NED Pieter Weening SPA Sergio Pardilla Bellon
2012 04.03 2.HC COL José Rodolfo Serpa Perez VEN Jose Rujano Guillen COL Victor Niño Corredor
2011 01.02 2.HC VEN Yonathan Alejandro Monsalve Pertsinidis COL Libardo Niño Corredor ITA Emanuele Sella
2010 07.03 2.HC VEN Jose Rujano Guillen KOR Hyo-Suk Gong IRI Hossein Askari
2009 15.02 2.HC COL José Rodolfo Serpa Perez AUS David Jai Crawford VEN Jackson Jesus Rodriguez Ortiz
2008 17.02 2.HC MDA Ruslan Ivanov FRA Matthieu Sprick SPA Gustavo Cesar Veloso
2007 11.02 2.HC FRA Anthony Charteau COL José Rodolfo Serpa Perez COL Walter Fernando Pedraza Morales
2006 12.02 2.HC ZAF David George ITA Francesco Bellotti ITA Gabriele Missaglia
2005 06.02 2.HC ZAF Ryan Cox VEN Jose Rujano Guillen ZAF Tiaan Kannemeyer
2004 15.02 2.2 COL Freddy Excelino Gonzalez Martinez ZAF Ryan Cox BEL Dave Bruylandts
2003 09.02 2.2 USA Thomas Danielson COL Hernan Dario Munoz Giraldo COL Freddy Excelino Gonzalez Martinez
2002 10.02 2.3 COL Hernan Dario Munoz Giraldo ZAF Robert Hunter ZAF David George
2001 18.02 2.3 ITA Paolo Lanfranchi ITA Paolo Bettini USA Chris Wherry
2000 06.02 2.4 USA Chris Horner MEX Julio Alberto Perez Cuapio ITA Fortunato Baliani
1999 14.02 2.4 ITA Paolo Lanfranchi RUS Serguei Ivanov AUS Allan Iacuone
1998 01.03 2.5 ITA Gabriele Missaglia ITA Giuliano Figueras ZWE Niklas Axelsson
1997 02.03 2.5 ITA Luca Scinto DUI Jens Voigt ITA Alberto Elli
1996 02.03 2.5 AUS Damian McDonald GBR Christopher Newton AUS Brett Dennis
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
2 José Rodolfo Serpa Perez COL 2009 - 2012
2 Paolo Lanfranchi ITA 1999 - 2001
1 Simon Carr GBR 2023 - 2023
1 Ivan Ramiro Sosa Cuervo COL 2022 - 2022
1 Danilo Celano ITA 2020 - 2020
1 Benjamin Dyball AUS 2019 - 2019
1 Artem Ovechkin RUS 2018 - 2018
1 Ryan Gibbons ZAF 2017 - 2017
1 Reinardt Janse van Rensburg ZAF 2016 - 2016
1 Youcef Reguigui ALG 2015 - 2015
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
3 José Rodolfo Serpa Perez COL 2007 - 2012
3 Jose Rujano Guillen VEN 2005 - 2012
2 Artem Ovechkin RUS 2018 - 2020
2 Benjamin Dyball AUS 2018 - 2019
2 David George ZAF 2002 - 2006
2 Gabriele Missaglia ITA 1998 - 2006
2 Ryan Cox ZAF 2004 - 2005
2 Freddy Excelino Gonzalez Martinez COL 2003 - 2004
2 Hernan Dario Munoz Giraldo COL 2002 - 2003
2 Paolo Lanfranchi ITA 1999 - 2001
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
3 José Rodolfo Serpa Perez COL 2007 - 2012
3 Jose Rujano Guillen VEN 2005 - 2012
2 Cristian Raileanu ROU 2020 - 2023
2 Dylan Sunderland AUS 2020 - 2023
2 Jambaljamats Sainbayer MGL 2022 - 2023
2 Jeroen Meijers NED 2020 - 2023
2 Thanakan Chaiyasombat THA 2020 - 2023
2 Vadim Pronskiy KAZ 2019 - 2023
2 Youcef Reguigui ALG 2015 - 2023
2 Artem Ovechkin RUS 2018 - 2020
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
21-218 Yonathan Alejandro Monsalve Pertsinidis VEN 2011
22-200 Ryan Gibbons ZAF 2017
23-295 Damian McDonald AUS 1996
24-215 Julian David Arredondo Moreno COL 2013
24-333 Thomas Danielson USA 2003
24-352 Ivan Ramiro Sosa Cuervo COL 2022
25-032 Simon Carr GBR 2023
25-065 Youcef Reguigui ALG 2015
25-303 Ryan Cox ZAF 2005
27-028 Reinardt Janse van Rensburg ZAF 2016
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
34-061 Ruslan Ivanov MDA 2008
32-322 José Rodolfo Serpa Perez COL 2012
32-208 Paolo Lanfranchi ITA 2001
31-257 Artem Ovechkin RUS 2018
30-204 Paolo Lanfranchi ITA 1999
30-069 Danilo Celano ITA 2020
29-358 Benjamin Dyball AUS 2019
29-355 David George ZAF 2006
29-304 José Rodolfo Serpa Perez COL 2009
29-036 Hernan Dario Munoz Giraldo COL 2002
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
8 Andrea Guardini ITA 2011 - 2019
7 Mohamed Harrif Saleh MAS 2011 - 2023
6 Anuar Manan MAS 2008 - 2020
6 Graeme Brown AUS 2002 - 2014
6 Guillermo Ruben Bongiorno ARG 2003 - 2009
5 José Rodolfo Serpa Perez COL 2006 - 2012
4 Jakub Mareczko ITA 2015 - 2022
4 Jose Rujano Guillen VEN 2005 - 2012
4 Moreno Di Biase ITA 1999 - 2005
4 Nathan O'Neill AUS 2001 - 2005
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-346 Yosandy Darmawan Oetomo INA 2019
18-355 Gleb Brussenskiy KAZ 2019
19-041 Muhammad Andy Royan INA 2022
19-041 Blake Quick AUS 2019
19-041 Rizky Hidayatulah Fadli INA 2019
19-055 Yevgeniy Fedorov KAZ 2019
19-092 Savelii Laptev RUS 2023
19-097 Matteo Scalco ITA 2023
19-120 Jae-Hyun Kim KOR 2020
19-124 Lorenzo Conforti ITA 2023
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
42-128 Libardo Niño Corredor COL 2011
40-090 Graeme Miller NZL 2001
39-325 Victor Niño Corredor COL 2013
39-066 Graeme Miller NZL 2000
39-033 Eric Wohlberg CDN 2004
39-006 Francisco Mancebo Perez SPA 2015
38-333 Victor Niño Corredor COL 2012
38-086 Graeme Miller NZL 1999
37-218 Alessandro Bisolti ITA 2022
37-096 Periklis Ilias GRE 2023
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
24 Andrea Guardini ITA 2011 - 2018
9 Graeme Brown AUS 2002 - 2005
7 José Rodolfo Serpa Perez COL 2006 - 2012
6 Theo Bos NED 2013 - 2014
6 Alberto Loddo ITA 2007 - 2008
5 Guillermo Ruben Bongiorno ARG 2003 - 2006
5 Ivan Quaranta ITA 2000 - 2004
5 Luciano Pagliarini Mendonca BRA 2003 - 2004
5 Enrico Degano ITA 1999 - 2002
4 Jakub Mareczko ITA 2016 - 2022
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-156 Michael Matthews AUS 2010
19-158 Michael Matthews AUS 2010
19-197 Taj Jones AUS 2020
19-357 Yevgeniy Fedorov KAZ 2020
20-242 Caleb Ewan AUS 2015
20-245 Caleb Ewan AUS 2015
20-309 Bryan Coquard FRA 2013
20-310 Bryan Coquard FRA 2013
21-117 Won Jae Lee KOR 2008
21-139 Rinaldo Nocentini ITA 1999
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
39-066 Graeme Miller NZL 2000
39-033 Eric Wohlberg CDN 2004
35-252 Ruben Alveiro Marin Valencia COL 2004
35-163 Roberto Gaggioli ITA 1998
35-148 Shinichi Fukushima JPN 2007
34-039 Danilo Hondo DUI 2008
34-033 Eric Wohlberg CDN 1999
33-331 Elio Aggiano ITA 2006
33-326 Jeremy Hunt GBR 2008
33-043 David Zabriskie USA 2012
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
10 Andrea Tafi ITA 1998 - 1998
9 Andrea Guardini ITA 2011 - 2018
8 José Rodolfo Serpa Perez COL 2009 - 2012
8 Anthony Charteau FRA 2007 - 2007
8 Robert Hunter ZAF 2002 - 2002
7 Ryan Gibbons ZAF 2017 - 2017
7 Mirsamad Pourseyedi Golakhor IRI 2014 - 2014
7 David George ZAF 2006 - 2006
7 Jans Koerts NED 2001 - 2001
7 Chris Horner USA 2000 - 2000
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-156 Michael Matthews AUS 2010
19-357 Yevgeniy Fedorov KAZ 2020
20-242 Caleb Ewan AUS 2015
21-136 Mitchell Docker AUS 2008
21-216 Yonathan Alejandro Monsalve Pertsinidis VEN 2011
21-225 Andrea Guardini ITA 2011
22-023 Miguel Angel Lopez Moreno COL 2016
22-180 Gleb Syritsa RUS 2022
22-194 Ryan Gibbons ZAF 2017
22-333 Maximiliano Ariel Richeze Araquistain ARG 2006
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
42-125 Libardo Niño Corredor COL 2011
39-066 Graeme Miller NZL 2000
38-077 Graeme Miller NZL 1999
34-061 Ruslan Ivanov MDA 2008
33-046 David Zabriskie USA 2012
32-322 José Rodolfo Serpa Perez COL 2012
32-208 Paolo Lanfranchi ITA 2001
31-339 Michael Andersson ZWE 1999
31-296 Andrea Tafi ITA 1998
31-257 Artem Ovechkin RUS 2018