Tour de Romandie

Tour de Romandie 2019 | Rit 0
Startlijst Tour de Romandie 2019
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Claudio Imhof ZWI 26 Sep 1990 1
Patrick Schelling ZWI 01 May 1990 1
Roland Thalmann ZWI 05 Aug 1993 1
Simon Pellaud ZWI 06 Nov 1992 1
Alexis Gougeard FRA 05 Mar 1993 AG2R - La Mondiale 1
Clément Chevrier FRA 29 Jun 1992 AG2R - La Mondiale 1
Gediminas Bagdonas LTU 26 Dec 1985 AG2R - La Mondiale 1
Mathias Frank ZWI 09 Dec 1986 AG2R - La Mondiale 4
Nans Peters FRA 12 Mar 1994 AG2R - La Mondiale 1
Nico Denz DUI 15 Feb 1994 AG2R - La Mondiale 1
Silvan Dillier ZWI 03 Aug 1990 AG2R - La Mondiale 1
Daniil Fominykh KAZ 28 Aug 1991 Astana 1
Davide Villella ITA 27 Jun 1991 Astana 1
Jan Hirt CZE 21 Jan 1991 Astana 1
Jonas Gregaard Wilsly DEN 30 Jul 1996 Astana 1
Merhawi Kudus Ghebremedhin ERI 23 Jan 1994 Astana 1
Nikita Stalnov Umerbekov KAZ 14 Sep 1991 Astana 1
Christoph Pfingsten DUI 20 Nov 1987 BORA - Hansgrohe 1
Emanuel Buchmann DUI 18 Nov 1992 BORA - Hansgrohe 3
Erik Baska SVK 12 Jan 1994 BORA - Hansgrohe 1
Felix Grossschartner OOS 23 Dec 1993 BORA - Hansgrohe 1
Maciej Bodnar POL 07 Mar 1985 BORA - Hansgrohe 1
Sam Bennett IRL 16 Oct 1990 BORA - Hansgrohe 1
Shane Archbold NZL 02 Feb 1989 BORA - Hansgrohe 1
Francisco Jose Ventoso Alberdi SPA 06 May 1982 CCC 1
Joey Rosskopf USA 05 Sep 1989 CCC 1
Lukasz Owsian POL 24 Feb 1990 CCC 1
Patrick Bevin NZL 15 Feb 1991 CCC 1
Riccardo Zoidl OOS 08 Apr 1988 CCC 1
William Barta USA 04 Jan 1996 CCC 1
Davide Martinelli ITA 31 May 1993 Deceuninck - Quick Step 1
Elia Viviani ITA 07 Feb 1989 Deceuninck - Quick Step 2
James Knox GBR 04 Nov 1995 Deceuninck - Quick Step 1
Remco Evenepoel BEL 25 Jan 2000 Deceuninck - Quick Step 1
Daniel Felipe Martinez Poveda COL 25 Apr 1996 EF Education First 1
Hugh Carthy GBR 09 Jul 1994 EF Education First 1
Jonathan Klever Caicedo Cepeda ECU 28 Apr 1993 EF Education First 1
Joseph Lloyd Dombrowski USA 12 May 1991 EF Education First 1
Michael Woods CDN 12 Oct 1986 EF Education First 1
Tanel Kangert EST 11 Mar 1987 EF Education First 1
Benjamin Thomas FRA 12 Sep 1995 Groupama - FDJ 1
David Gaudu FRA 10 Oct 1996 Groupama - FDJ 1
Kilian Frankiny ZWI 26 Jan 1994 Groupama - FDJ 1
Sébastien Reichenbach ZWI 28 May 1989 Groupama - FDJ 1
Stefan Küng ZWI 16 Nov 1993 Groupama - FDJ 3
William Bonnet FRA 25 Jun 1982 Groupama - FDJ 1
Matteo Badilatti ZWI 30 Jul 1992 Israel Cycling Academy 1
Carl Fredrik Hagen NOR 26 Sep 1991 Lotto - Soudal 1
Harm Vanhoucke BEL 17 Jun 1997 Lotto - Soudal 1
Rasmus Byriel Iversen DEN 16 Sep 1997 Lotto - Soudal 1
Sander Armée BEL 10 Dec 1985 Lotto - Soudal 3
Thomas De Gendt BEL 06 Nov 1986 Lotto - Soudal 2
Victor Campenaerts BEL 28 Oct 1991 Lotto - Soudal 1
Carlos Alberto Betancur Gomez COL 13 Oct 1989 Movistar 1
Eduard Prades Reverter SPA 09 Aug 1987 Movistar 1
Eduardo Sepulveda ARG 13 Jun 1991 Movistar 1
Jaime Castrillo Zapater SPA 13 Mar 1996 Movistar 1
Jorge Arcas Pena SPA 08 Jul 1992 Movistar 1
Winner Andrew Anacona Gomez COL 11 Aug 1988 Movistar 1
Callum Scotson AUS 10 Aug 1996 Mitchelton - Scott 1
Cameron Meyer AUS 11 Jan 1988 Mitchelton - Scott 1
Damien Howson AUS 13 Aug 1992 Mitchelton - Scott 1
Michael Albasini ZWI 20 Dec 1980 Mitchelton - Scott 7
Tsgabu Grmay Gebremariam ETH 25 Aug 1991 Mitchelton - Scott 1
Ben Swift GBR 05 Nov 1987 Team Sky / INEOS 2
Diego Rosa ITA 27 Mar 1989 Team Sky / INEOS 1
Dylan van Baarle NED 21 May 1992 Team Sky / INEOS 1
Filippo Ganna ITA 25 Jul 1996 Team Sky / INEOS 1
Geraint Thomas GBR 25 May 1986 Team Sky / INEOS 3
Kenny Elissonde FRA 22 Jul 1991 Team Sky / INEOS 1
Vasil Kiryienka BLR 28 Jun 1981 Team Sky / INEOS 1
Asbjörn Kragh Andersen DEN 09 Apr 1992 Team Sunweb 1
Chad Haga USA 26 Aug 1988 Team Sunweb 1
Florian Stork DUI 27 Apr 1997 Team Sunweb 1
Johannes Fröhlinger DUI 09 Jun 1985 Team Sunweb 1
Lennard Kämna DUI 09 Sep 1996 Team Sunweb 1
Michael Storer AUS 28 Feb 1997 Team Sunweb 1
Nicolas Roche IRL 03 Jul 1984 Team Sunweb 2
Hermann Pernsteiner OOS 07 Aug 1990 Bahrain - Merida 1
Jan Tratnik SLO 23 Feb 1990 Bahrain - Merida 1
Luka Pibernik SLO 23 Oct 1993 Bahrain - Merida 1
Meiyin Wang CHN 26 Dec 1988 Bahrain - Merida 1
Sonny Colbrelli ITA 17 May 1990 Bahrain - Merida 3
Danilo Wyss ZWI 26 Aug 1985 Dimension Data 1
Giacomo Nizzolo ITA 30 Jan 1989 Dimension Data 4
Jacobus "Jaco" Venter ZAF 13 Feb 1987 Dimension Data 1
Jay Robert Thomson ZAF 12 Apr 1986 Dimension Data 1
Louis Meintjes ZAF 21 Feb 1992 Dimension Data 1
Gianluca Brambilla ITA 22 Aug 1987 Trek - Segafredo 1
Julien Bernard FRA 17 Mar 1992 Trek - Segafredo 1
Markel Irizar Aranburu SPA 05 Feb 1980 Trek - Segafredo 1
Matteo Moschetti ITA 14 Aug 1996 Trek - Segafredo 1
Niklas Eg DEN 06 Jan 1995 Trek - Segafredo 1
Ryan Mullen IRL 07 Aug 1994 Trek - Segafredo 1
William Clarke AUS 11 Apr 1985 Trek - Segafredo 1
Jonas Vingegaard Hansen DEN 10 Dec 1996 Jumbo - Visma 1
Lennard Hofstede NED 29 Dec 1994 Jumbo - Visma 1
Primoz Roglic SLO 29 Oct 1989 Jumbo - Visma 3
Steven Kruijswijk NED 07 Jun 1987 Jumbo - Visma 2
Tony Martin DUI 23 Apr 1985 Jumbo - Visma 6
Alex Dowsett GBR 03 Oct 1988 Katusha - Alpecin 2
Dmitry Strakhov RUS 17 May 1995 Katusha - Alpecin 1
Ilnur Zakarin RUS 15 Sep 1989 Katusha - Alpecin 3
Pavel Kochetkov RUS 07 Mar 1986 Katusha - Alpecin 1
Simon Spilak SLO 23 Jun 1986 Katusha - Alpecin 7
Vyacheslav Kuznetsov RUS 24 Jun 1989 Katusha - Alpecin 1
Aliaksandr Riabushenko BLR 12 Oct 1995 UAE Team Emirates 1
Edward Ravasi ITA 05 Jun 1994 UAE Team Emirates 1
Rui Alberto Costa Faria POR 05 Oct 1986 UAE Team Emirates 6
Simone Consonni ITA 12 Sep 1994 UAE Team Emirates 1
Simone Petilli ITA 04 May 1993 UAE Team Emirates 1
Tom Böhli ZWI 17 Jan 1994 UAE Team Emirates 2
Aimé De Gendt BEL 17 Jun 1994 Wanty - Groupe Gobert 1
Andrea Pasqualon ITA 02 Jan 1988 Wanty - Groupe Gobert 1
Frederik Backaert BEL 13 Mar 1990 Wanty - Groupe Gobert 1
Guillaume Martin FRA 09 Jun 1993 Wanty - Groupe Gobert 1
Odd Christian Eiking NOR 28 Dec 1994 Wanty - Groupe Gobert 1
Thomas Degand BEL 13 May 1986 Wanty - Groupe Gobert 1
Xandro Meurisse BEL 31 Jan 1992 Wanty - Groupe Gobert 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 30.04 2.WT GBR Adam Yates USA Matteo Jorgenson ITA Damiano Caruso
2022 01.05 2.WT RUS Aleksander Vlasov ZWI Gino Mäder DUI Simon Geschke
2021 02.05 2.WT GBR Geraint Thomas AUS Richie Porte ITA Fausto Masnada
2019 05.05 2.WT SLO Primoz Roglic POR Rui Alberto Costa Faria GBR Geraint Thomas
2018 29.04 2.WT SLO Primoz Roglic COL Egan Arley Bernal Gomez AUS Richie Porte
2017 30.04 2.WT AUS Richie Porte GBR Simon Yates SLO Primoz Roglic
2016 01.05 2.WT COL Nairo Alexander Quintana Rojas FRA Thibaut Pinot SPA Jon Izagirre Insausti
2015 03.05 2.WT RUS Ilnur Zakarin SLO Simon Spilak GBR Chris Froome
2014 04.05 2.WT GBR Chris Froome SLO Simon Spilak POR Rui Alberto Costa Faria
2013 28.04 2.WT GBR Chris Froome SLO Simon Spilak POR Rui Alberto Costa Faria
2012 29.04 2.WT GBR Bradley Wiggins USA Andrew Talansky POR Rui Alberto Costa Faria
2011 01.05 2.WT AUS Cadel Evans DUI Tony Martin KAZ Alexandre Vinokourov
2010 02.05 2.PT SLO Simon Spilak RUS Denis Menchov AUS Michael Rogers
2009 03.05 2.PT CZE Roman Kreuziger RUS Vladimir Karpets EST Rein Taaramäe
2008 04.05 2.PT DUI Andreas Klöden CZE Roman Kreuziger ITA Marco Pinotti
2007 06.05 2.PT NED Thomas Dekker ITA Paolo Savoldelli KAZ Andrey Kashechkin
2006 30.04 2.PT AUS Cadel Evans SPA Alberto Contador Velasco SPA Alejandro Valverde Belmonte
2005 01.05 2.PT COL Santiago Botero Echeverry ITA Damiano Cunego RUS Denis Menchov
2004 02.05 2.HC USA Tyler Hamilton ZWI Fabian Jeker ITA Leonardo Piepoli
2003 04.05 2.HC USA Tyler Hamilton ZWI Laurent Dufaux SPA Francisco Perez Sanchez (1978)
2002 05.05 2.HC ITA Dario Frigo ZWI Alex Zülle AUS Cadel Evans
2001 13.05 2.HC ITA Dario Frigo SPA Felix Manuel Garcia Casas ITA Wladimir Belli
2000 07.05 2.HC ITA Paolo Savoldelli SPA Joseba Beloki Dorronsoro ZWI Laurent Dufaux
1999 09.05 2.HC FRA Laurent Jalabert ZWI Beat Zberg ITA Wladimir Belli
1998 10.05 2.HC ZWI Laurent Dufaux ZWI Alex Zülle ITA Francesco Casagrande
1997 11.05 2.1 RUS Pavel Tonkov GBR Christopher Boardman ZWI Beat Zberg
1996 12.05 2.1 SPA Abraham Olano Manzano UKR Alexandre Gontchenkov ITA Giuseppe Guerini
1995 07.05 2.1 ZWI Tony Rominger ITA Francesco Casagrande LAT Piotr Ugrumov
1994 08.05 2.1 ZWI Pascal Richard FRA Armand De Las Cuevas USA Andrew Hampsten
1993 09.05 2.1 ZWI Pascal Richard ITA Claudio Chiappucci USA Andrew Hampsten
1992 10.05 2.1 USA Andrew Hampsten SPA Miguel Indurain Larraya FRA Charly Mottet
1991 12.05 2.1 ZWI Tony Rominger GBR Robert Millar USA Michael Carter
1990 13.05 2.1 FRA Charly Mottet GBR Robert Millar BEL Luc Roosen
1989 14.05 Cat 3 AUS Phil Anderson FRA Gilles Delion GBR Robert Millar
1988 15.05 Cat 2 NED Gerard Veldscholten ZWI Tony Rominger ZWI Urs Zimmermann
1987 10.05 IRL Stephen Roche FRA Jean-Claude Leclercq FRA Ronan Pensec
1986 11.05 BEL Claude Criquielion FRA Jean-François Bernard FRA Bruno Cornillet
1985 12.05 ZWI Jörg Müller (ZWI) POR Acacio Da Silva Mora ZWE Tommy Prim
1984 13.05 IRL Stephen Roche ZWI Jean-Mary Grezet ZWI Niki Rüttimann
1983 08.05 IRL Stephen Roche AUS Phil Anderson ZWE Tommy Prim
1982 09.05 NOR Jostein Willmann ZWE Tommy Prim ITA Silvano Contini
1981 10.05 ZWE Tommy Prim ITA Giuseppe Saronni NED Peter Winnen
1980 11.05 FRA Bernard Hinault ITA Silvano Contini ITA Giuseppe Saronni
1979 13.05 ITA Giuseppe Saronni ITA Gianbattista Baronchelli NED Henk Lubberding
1978 07.05 NED Johan van der Velde NED Hennie Kuiper BEL Johan De Muynck
1977 15.05 ITA Gianbattista Baronchelli NED Joop Zoetemelk NOR Knut Knudsen
1976 09.05 BEL Johan De Muynck BEL Roger De Vlaeminck BEL Eddy Merckx
1975 11.05 SPA Francisco Galdos Guana ZWI Josef Fuchs NOR Knut Knudsen
1974 12.05 NED Joop Zoetemelk ITA Wladimiro Panizza NED Fedor den Hertog
1973 13.05 BEL Wilfried David BEL Lucien Van Impe BEL Michel Pollentier
1972 14.05 FRA Bernard Thevenet BEL Lucien Van Impe FRA Raymond Delisle
1971 09.05 ITA Gianni Motta ITA Antonio Salutini BEL Willy Van Neste
1970 10.05 ZWE Gösta Pettersson ITA Davide Boifava NED Joop Zoetemelk
1969 10.05 ITA Felice Gimondi ITA Vittorio Adorni BEL Antoine Houbrechts
1968 12.05 BEL Eddy Merckx FRA Raymond Delisle ZWI Robert Hagmann
1967 07.05 ITA Vittorio Adorni ZWI Louis Pfenninger BEL Armand Desmet
1966 15.05 ITA Gianni Motta FRA Raymond Delisle ZWI Rolf Maurer
1965 09.05 ITA Vittorio Adorni ZWI Rolf Maurer ZWI Robert Hagmann
1964 10.05 ZWI Rolf Maurer NED Hubert Zilverberg ITA Gastone Nencini
1963 12.05 BEL Willy Bocklant SPA Federico Martin Bahamontes ITA Guido De Rosso
1962 13.05 ITA Guido De Rosso ITA Franco Cribiori FRA Joseph Novales
1961 14.05 FRA Louis Rostollan ITA Giuseppe Fezzardi ITA Imerio Massignan
1960 15.05 FRA Louis Rostollan FRA Edouard Delberghe BEL Jos Hoevenaers
1959 10.05 ZWI Kurt Gimmi ZWI Rolf Graf ZWI Freddy Ruegg
1958 11.05 FRA Gilbert Bauvin BEL Pino Cerami (1922) ITA Giovanni Pettinati
1957 12.05 FRA Jean Forestier ITA Guido Carlesi ZWI Hugo Koblet
1956 13.05 ITA Pasquale Fornara ZWI Carlo Clerici ZWI René Strehler
1955 08.05 ZWI René Strehler ZWI Hugo Koblet ZWI Max Schellenberg
1954 16.05 FRA Jean Forestier ITA Pasquale Fornara ZWI Carlo Clerici
1953 10.05 ZWI Hugo Koblet ITA Pasquale Fornara FRA Louison Bobet
1952 20.04 NED Wout Wagtmans ZWI Hugo Koblet BEL Raymond Impanis
1951 06.05 ZWI Ferdi Kübler ZWI Hugo Koblet ZWI Fritz Schär
1950 21.05 FRA Edouard Fachleitner ZWI Hugo Koblet FRA Kléber Piot
1949 15.05 ITA Gino Bartali ZWI Ferdi Kübler ITA Settimo Simonini
1948 09.05 ZWI Ferdi Kübler LUX Jang Goldschmit LUX Mathias Clemens
1947 18.05 BEL Désiré Keteleer ITA Gino Bartali ZWI Ferdi Kübler
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
3 Stephen Roche IRL 1983 - 1987
2 Primoz Roglic SLO 2018 - 2019
2 Chris Froome GBR 2013 - 2014
2 Cadel Evans AUS 2006 - 2011
2 Tyler Hamilton USA 2003 - 2004
2 Dario Frigo ITA 2001 - 2002
2 Tony Rominger ZWI 1991 - 1995
2 Pascal Richard ZWI 1993 - 1994
2 Gianni Motta ITA 1966 - 1971
2 Vittorio Adorni ITA 1965 - 1967
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
6 Hugo Koblet ZWI 1950 - 1957
4 Rui Alberto Costa Faria POR 2012 - 2019
4 Simon Spilak SLO 2010 - 2015
4 Tommy Prim ZWE 1981 - 1985
4 Ferdi Kübler ZWI 1947 - 1951
3 Richie Porte AUS 2017 - 2021
3 Primoz Roglic SLO 2017 - 2019
3 Chris Froome GBR 2013 - 2015
3 Cadel Evans AUS 2002 - 2011
3 Laurent Dufaux ZWI 1998 - 2003
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
8 Robert Millar GBR 1980 - 1991
7 Rui Alberto Costa Faria POR 2012 - 2021
7 Simon Spilak SLO 2010 - 2019
7 Beat Breu ZWI 1980 - 1989
7 Raymond Delisle FRA 1965 - 1977
6 Chris Froome GBR 2013 - 2023
6 Hugo Koblet ZWI 1950 - 1957
6 Ferdi Kübler ZWI 1947 - 1953
5 Steven Kruijswijk NED 2018 - 2023
5 Thibaut Pinot FRA 2014 - 2023
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
21-025 René Strehler ZWI 1955
21-146 Johan van der Velde NED 1978
21-227 Guido De Rosso ITA 1962
21-233 Giuseppe Saronni ITA 1979
22-106 Willy Bocklant BEL 1963
22-161 Wout Wagtmans NED 1952
22-242 Thomas Dekker NED 2007
22-329 Eddy Merckx BEL 1968
22-362 Roman Kreuziger CZE 2009
23-063 Gianni Motta ITA 1966
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
34-342 Geraint Thomas GBR 2021
34-301 Gino Bartali ITA 1949
34-076 Cadel Evans AUS 2011
34-041 Tony Rominger ZWI 1995
33-062 Tyler Hamilton USA 2004
32-317 Andreas Klöden DUI 2008
32-186 Santiago Botero Echeverry COL 2005
32-090 Richie Porte AUS 2017
32-064 Tyler Hamilton USA 2003
32-001 Bradley Wiggins GBR 2012
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
9 Beat Breu ZWI 1980 - 1989
9 Felice Gimondi ITA 1965 - 1977
9 Hugo Koblet ZWI 1948 - 1957
8 Robert Millar GBR 1980 - 1991
8 Johan van der Velde NED 1978 - 1988
8 Ferdi Kübler ZWI 1947 - 1955
7 Chris Froome GBR 2013 - 2023
7 Richie Porte AUS 2010 - 2021
7 Rui Alberto Costa Faria POR 2012 - 2021
7 Tony Martin DUI 2009 - 2021
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-248 Marco Brenner DUI 2021
18-308 Jan Christen ZWI 2023
19-101 Remco Evenepoel BEL 2019
19-137 Gilbert Bellone FRA 1962
19-222 Juan Ayuso Pesquera SPA 2022
19-247 Marco Brenner DUI 2022
19-258 Ivan Romeo Abad SPA 2023
19-292 Lenny Martinez FRA 2023
19-302 Jacques Jolidon ZWI 1989
19-312 Antonio Tiberi ITA 2021
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
39-283 Dries Devenyns BEL 2023
39-271 Cameron James Wurf AUS 2023
39-090 Markel Irizar Aranburu SPA 2019
39-041 Laurent Brochard FRA 2007
38-301 Philippe Gilbert BEL 2021
38-296 Gino Bartali ITA 1953
38-160 Joop Zoetemelk NED 1985
38-159 Luis Leon Sanchez Gil SPA 2022
38-139 Mathieu Ladagnous FRA 2023
38-136 Michael Albasini ZWI 2019
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
12 Mario Cipollini ITA 1995 - 2001
8 Hugo Koblet ZWI 1948 - 1955
8 Ferdi Kübler ZWI 1948 - 1953
7 Michael Albasini ZWI 2014 - 2017
6 Tony Rominger ZWI 1988 - 1995
6 Johan van der Velde NED 1978 - 1985
6 Knut Knudsen NOR 1974 - 1980
6 Gianni Motta ITA 1964 - 1971
6 Vittorio Adorni ITA 1965 - 1970
5 Paolo Savoldelli ITA 2000 - 2007
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-092 Peter Sagan SVK 2010
20-183 Guido Carlesi ITA 1957
20-224 Juan Ayuso Pesquera SPA 2023
20-228 Jozef Schils BEL 1952
20-352 Sean Kelly IRL 1977
21-022 René Strehler ZWI 1955
21-024 René Strehler ZWI 1955
21-026 Valère Van Sweevelt BEL 1968
21-057 Gianni Motta ITA 1964
21-096 Rolf Jaermann ZWI 1987
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
37-225 Alexandre Vinokourov KAZ 2011
36-127 Michael Albasini ZWI 2017
35-311 Robbie McEwen AUS 2008
35-243 Jan Svorada CZE 2004
35-154 Fabian Jeker ZWI 2004
35-132 Michael Albasini ZWI 2016
35-116 Serge Demierre ZWI 1991
34-336 Wladimiro Panizza ITA 1980
34-313 Robbie McEwen AUS 2007
34-299 Gino Bartali ITA 1949
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
14 Paolo Savoldelli ITA 2000 - 2007
14 Pascal Richard ZWI 1991 - 1996
11 Tony Rominger ZWI 1988 - 1995
10 Primoz Roglic SLO 2018 - 2019
10 Giuseppe Saronni ITA 1979 - 1981
10 Gianni Motta ITA 1966 - 1971
10 Ferdi Kübler ZWI 1948 - 1951
8 Laurent Dufaux ZWI 1998 - 2003
8 Stephen Roche IRL 1983 - 1987
8 Felice Gimondi ITA 1965 - 1973
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-092 Peter Sagan SVK 2010
20-183 Guido Carlesi ITA 1957
20-224 Juan Ayuso Pesquera SPA 2023
21-022 René Strehler ZWI 1955
21-142 Johan van der Velde NED 1978
21-154 Romeo Venturelli ITA 1960
21-208 René Koppert NED 1982
21-226 Guido De Rosso ITA 1962
21-229 Giuseppe Saronni ITA 1979
22-042 Fabian Cancellara ZWI 2003
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
36-043 Pino Cerami (1922) BEL 1958
35-195 Chris Horner USA 2007
35-082 Leo Amberg ZWI 1947
34-342 Geraint Thomas GBR 2021
34-301 Gino Bartali ITA 1949
34-201 Michael Woods CDN 2021
34-187 Chris Horner USA 2006
34-132 Michael Albasini ZWI 2015
34-103 Piotr Ugrumov LAT 1995
34-076 Cadel Evans AUS 2011