Giro di Lombardia

Giro di Lombardia 1954
31 Oct 1954
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 ITA Fausto Coppi ITA 35-046
2 ITA Fiorenzo Magni ITA 33-328
3 ITA Mino De Rossi ITA 23-163
4 ITA Bruno Landi ITA 25-330
5 ITA Agostino Coletto ITA 27-078
6 ITA Giorgio Albani ITA 25-138
7 ITA Aldo Moser ITA 20-266
8 ITA Walter Serena ITA 26-211
9 ITA Primo Volpi ITA 38-189
10 ITA Valerio Chiarlone ITA 23-103
11 ITA Cleto Maule ITA 23-231
12 ITA Michele Gismondi ITA 23-142
13 ITA Waldemaro Bartolozzi ITA 27-005
14 ITA Remo Fornasiero ITA 24-137
15 ITA Remo Bartalini ITA 24-228
16 ITA Aldo Zuliani ITA 24-352
17 ITA Annibale Brasola ITA 29-137
18 ITA Mauro Gianneschi ITA 23-089
19 ITA Giuliano Michelon ITA 24-227
20 ITA Donato Piazza ITA 24-302
21 ITA Franco Aureggi ITA 26-236
22 BEL Jozef Schils BEL 23-057
23 BEL Stan Ockers BEL 34-271
24 ITA Stefano Gaggero ITA 26-343
25 ITA Rinaldo Moresco ITA 29-289
26 ITA Arrigo Padovan ITA 27-137
27 ITA Riccardo Filippi ITA 23-279
28 ITA Renzo Soldani ITA 29-182
29 ITA Gastone Nencini ITA 24-244
30 ITA Fiorenzo Crippa ITA 28-280
31 ITA Albino Crespi ITA 24-301
31 ITA Andrea Carrea ITA 30-078
31 ITA Angelo Conterno ITA 29-260
31 ITA Bruno Monti ITA 24-141
31 ITA Bruno Tognaccini ITA 21-322
31 ITA Danilo Barozzi ITA 27-071
31 ITA Emilio Ciolli ITA 21-277
31 ITA Franco Franchi ITA 31-060
31 ITA Gilberto Dall'Agata ITA 24-126
31 ITA Giuseppe Buratti ITA 24-362
31 ITA Giuseppe Marcoccia ITA 25-264
31 ITA Giuseppe Minardi ITA 26-227
31 BEL Gustaaf Van Vaerenbergh BEL 21-073
31 BEL Hilaire Couvreur BEL 30-039
31 ITA Luciano Ciancola ITA 25-009
31 ITA Marcello Pellegrini ITA 25-259
31 ITA Mario Piazzon ITA 30-344
31 ITA Nino Defilippis ITA 22-224
31 ITA Odino Baldarelli ITA 24-099
31 BEL Roger Decock BEL 27-194
51 ITA Giuseppe Doni ITA 26-232
52 ITA Vittorio Seghezzi ITA 30-157
53 ITA Vincenzo Rossello ITA 31-257
54 ITA Roberto Falaschi ITA 23-144
55 ITA Sergio Ferrando ITA 25-102
56 ITA Luciano Maggini ITA 29-168
57 ITA Lido Sartini ITA 28-003
58 ITA Giuliano Martino ITA 23-257
59 ITA Marcello Ciolli ITA 26-066
60 ITA Giovanni Pettinati ITA 28-239
61 ITA Silvio Pedroni ITA 36-279
62 LUX Marcel Ernzer LUX 28-222
63 ITA Luciano Pezzi ITA 33-266
64 ITA Guido Messina ITA 23-299
65 BEL André Rosseel BEL 29-342
66 ITA Virgilio Salimbeni ITA 32-157
67 BEL Germain Derijcke BEL 24-363
68 ITA Mario Ciabatti ITA 25-306
69 ITA Sergio Vitali ITA 29-141
70 ITA Adolfo Grosso ITA 26-319
71 ITA Loretto Petrucci ITA 25-074
72 ITA Ettore Milano ITA 29-098
73 ITA Alfredo Pasotti ITA 29-298
74 ITA Gino Guerrini ITA 26-110
75 ITA Nino Assirelli ITA 29-100
76 ITA Aurelio Del Rio ITA 27-125
77 ITA Renzo Cerati ITA 30-133
78 ITA Armando Para ITA 25-243
79 ITA Gino Reggiani ITA 22-313
80 ITA Marcello Mascii ITA 28-255
81 ITA Andrea Barro ITA 23-011
82 ITA Selvino Selvatico ITA 29-292
83 BEL Désiré Keteleer BEL 34-140
Giro di Lombardia 1954
Datum Rit Winnaar Leider Punten Berg
31.10 Eindstand Fausto Coppi
Startlijst Giro di Lombardia 1954
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Adolfo Grosso ITA 17 Dec 1927 5
Agostino Coletto ITA 14 Aug 1927 2
Albino Crespi ITA 03 Jan 1930 1
Aldo Moser ITA 07 Feb 1934 1
Aldo Zuliani ITA 13 Nov 1929 2
Alfredo Pasotti ITA 06 Jan 1925 3
André Rosseel BEL 23 Nov 1924 1
Andrea Barro ITA 20 Oct 1931 2
Andrea Carrea ITA 14 Aug 1924 5
Angelo Conterno ITA 13 Feb 1925 4
Annibale Brasola ITA 16 Jun 1925 4
Armando Para ITA 02 Mar 1929 2
Arrigo Padovan ITA 16 Jun 1927 5
Aurelio Del Rio ITA 28 Jun 1927 1
Bruno Landi ITA 05 Dec 1928 2
Bruno Monti ITA 12 Jun 1930 2
Bruno Tognaccini ITA 13 Dec 1932 2
Cleto Maule ITA 14 Mar 1931 1
Danilo Barozzi ITA 21 Aug 1927 4
Désiré Keteleer BEL 13 Jun 1920 1
Donato Piazza ITA 02 Jan 1930 3
Emilio Ciolli ITA 27 Jan 1933 1
Ettore Milano ITA 25 Jul 1925 3
Fausto Coppi ITA 15 Sep 1919 9
Fiorenzo Crippa ITA 24 Jan 1926 4
Fiorenzo Magni ITA 07 Dec 1920 7
Franco Aureggi ITA 09 Mar 1928 2
Franco Franchi ITA 01 Sep 1923 2
Gastone Nencini ITA 01 Mar 1930 1
Germain Derijcke BEL 02 Nov 1929 1
Gilberto Dall'Agata ITA 27 Jun 1930 1
Gino Guerrini ITA 13 Jul 1928 1
Gino Reggiani ITA 23 Dec 1931 1
Giorgio Albani ITA 15 Jun 1929 5
Giovanni Pettinati ITA 06 Mar 1926 3
Giuliano Martino ITA 16 Feb 1931 1
Giuliano Michelon ITA 18 Mar 1930 1
Giuseppe Buratti ITA 03 Nov 1929 2
Giuseppe Doni ITA 13 Mar 1928 3
Giuseppe Marcoccia ITA 09 Feb 1929 1
Giuseppe Minardi ITA 18 Mar 1928 6
Guido Messina ITA 05 Jan 1931 1
Gustaaf Van Vaerenbergh BEL 19 Aug 1933 1
Hilaire Couvreur BEL 22 Sep 1924 2
Jozef Schils BEL 04 Sep 1931 3
Lido Sartini ITA 28 Oct 1926 2
Loretto Petrucci ITA 18 Aug 1929 2
Luciano Ciancola ITA 22 Oct 1929 1
Luciano Maggini ITA 16 May 1925 6
Luciano Pezzi ITA 07 Feb 1921 2
Marcel Ernzer LUX 23 Mar 1926 1
Marcello Ciolli ITA 26 Aug 1928 2
Marcello Mascii ITA 18 Feb 1926 1
Marcello Pellegrini ITA 14 Feb 1929 2
Mario Ciabatti ITA 29 Dec 1928 2
Mario Piazzon ITA 22 Nov 1923 2
Mauro Gianneschi ITA 03 Aug 1931 1
Michele Gismondi ITA 11 Jun 1931 1
Mino De Rossi ITA 21 May 1931 2
Nino Assirelli ITA 23 Jul 1925 1
Nino Defilippis ITA 21 Mar 1932 2
Odino Baldarelli ITA 24 Jul 1930 2
Primo Volpi ITA 25 Apr 1916 7
Remo Bartalini ITA 17 Mar 1930 1
Remo Fornasiero ITA 16 Jun 1930 2
Renzo Cerati ITA 20 Jun 1924 3
Renzo Soldani ITA 02 May 1925 4
Riccardo Filippi ITA 25 Jan 1931 1
Rinaldo Moresco ITA 15 Jan 1925 3
Roberto Falaschi ITA 09 Jun 1931 1
Roger Decock BEL 20 Apr 1927 1
Selvino Selvatico ITA 12 Jan 1925 5
Sergio Ferrando ITA 21 Jul 1929 1
Sergio Vitali ITA 12 Jun 1925 3
Silvio Pedroni ITA 25 Jan 1918 3
Stan Ockers BEL 03 Feb 1920 2
Stefano Gaggero ITA 23 Nov 1927 2
Valerio Chiarlone ITA 20 Jul 1931 1
Vincenzo Rossello ITA 16 Feb 1923 5
Virgilio Salimbeni ITA 27 May 1922 4
Vittorio Seghezzi ITA 27 May 1924 3
Waldemaro Bartolozzi ITA 26 Oct 1927 4
Walter Serena ITA 03 Apr 1928 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 07.10 1.WT SLO Tadej Pogacar ITA Andrea Bagioli SLO Primoz Roglic
2022 08.10 1.WT SLO Tadej Pogacar SPA Enric Mas Nicolau SPA Mikel Landa Meana
2021 09.10 1.WT SLO Tadej Pogacar ITA Fausto Masnada GBR Adam Yates
2020 15.08 1.WT DEN Jakob Fuglsang NZL George Bennett RUS Aleksander Vlasov
2019 12.10 1.WT NED Bauke Mollema SPA Alejandro Valverde Belmonte COL Egan Arley Bernal Gomez
2018 13.10 1.WT FRA Thibaut Pinot ITA Vincenzo Nibali BEL Dylan Teuns
2017 07.10 1.WT ITA Vincenzo Nibali FRA Julian Alaphilippe ITA Gianni Moscon
2016 01.10 1.WT COL Jhoan Esteban Chaves Rubio ITA Diego Rosa COL Rigoberto Uran Uran
2015 04.10 1.WT ITA Vincenzo Nibali SPA Daniel Moreno Fernandez FRA Thibaut Pinot
2014 05.10 1.WT IRL Daniel Martin SPA Alejandro Valverde Belmonte POR Rui Alberto Costa Faria
2013 06.10 1.WT SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA Alejandro Valverde Belmonte POL Rafal Majka
2012 29.09 1.WT SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA Samuel Sanchez Gonzalez COL Rigoberto Uran Uran
2011 15.10 1.WT ZWI Oliver Zaugg IRL Daniel Martin SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver
2010 16.10 1.HIS BEL Philippe Gilbert ITA Michele Scarponi SPA Pablo Lastras Garcia
2009 17.10 1.HIS BEL Philippe Gilbert SPA Samuel Sanchez Gonzalez RUS Alexandr Kolobnev
2008 18.10 1.HIS ITA Damiano Cunego SLO Janez Brajkovic COL Rigoberto Uran Uran
2007 21.10 1.PT ITA Damiano Cunego ITA Riccardo Riccò SPA Samuel Sanchez Gonzalez
2006 14.10 1.PT ITA Paolo Bettini SPA Samuel Sanchez Gonzalez DUI Fabian Wegmann
2005 15.10 1.PT ITA Paolo Bettini ITA Gilberto Simoni LUX Fränk Schleck
2004 16.10 CDM ITA Damiano Cunego NED Michael Boogerd ITA Ivan Basso
2003 18.10 CDM ITA Michele Bartoli ITA Angelo Lopeboselli ITA Dario Frigo
2002 19.10 CDM ITA Michele Bartoli ITA Davide Rebellin ZWI Oscar Camenzind
2001 20.10 CDM ITA Danilo Di Luca ITA Giuliano Figueras NED Michael Boogerd
2000 21.10 CDM LTU Raimundas Rumsas ITA Francesco Casagrande ZWE Niklas Axelsson
1999 16.10 CDM ITA Mirko Celestino ITA Danilo Di Luca ITA Eddy Mazzoleni
1998 17.10 CDM ZWI Oscar Camenzind NED Michael Boogerd ZWI Felice Puttini
1997 18.10 CDM FRA Laurent Jalabert ITA Paolo Lanfranchi ITA Francesco Casagrande
1996 19.10 CDM ITA Andrea Tafi ZWI Fabian Jeker BEL Axel Merckx
1995 21.10 CDM ITA Gianni Faresin ITA Daniele Nardello ITA Michele Bartoli
1994 08.10 CDM RUS Vladislav Bobrik ITA Claudio Chiappucci ZWI Pascal Richard
1993 09.10 CDM ZWI Pascal Richard ITA Giorgio Furlan ITA Maximilian Sciandri
1992 17.10 CDM ZWI Tony Rominger ITA Claudio Chiappucci ITA Davide Cassani
1991 19.10 CDM IRL Sean Kelly FRA Martial Gayant ITA Franco Ballerini
1990 20.10 CDM FRA Gilles Delion ZWI Pascal Richard FRA Charly Mottet
1989 14.10 CDM ZWI Tony Rominger FRA Gilles Delion BEL Luc Roosen
1988 15.10 CDM FRA Charly Mottet ITA Gianni Bugno SPA Marino Lejarreta Arrizabalaga
1987 17.10 HC ITA Moreno Argentin BEL Eric Van Lancker FRA Marc Madiot
1986 18.10 HC ITA Gianbattista Baronchelli IRL Sean Kelly AUS Phil Anderson
1985 12.10 HC IRL Sean Kelly NED Adri van der Poel FRA Charly Mottet
1984 13.10 HC FRA Bernard Hinault BEL Ludo Peeters NED Teun van Vliet
1983 15.10 HC IRL Sean Kelly USA Greg Lemond NED Adri van der Poel
1982 16.10 HC ITA Giuseppe Saronni FRA Pascal Jules ITA Francesco Moser
1981 17.10 NED Hennie Kuiper ITA Moreno Argentin ITA Alfredo Chinetti
1980 18.10 BEL Alfons De Wolf ITA Alfredo Chinetti BEL Ludo Peeters
1979 13.10 FRA Bernard Hinault ITA Silvano Contini ITA Giovanni Battaglin
1978 07.10 ITA Francesco Moser ZWE Bernt Johansson FRA Bernard Hinault
1977 08.10 ITA Gianbattista Baronchelli BEL Jean-Luc Vandenbroucke ITA Franco Bitossi
1976 09.10 BEL Roger De Vlaeminck FRA Bernard Thevenet ITA Wladimiro Panizza
1975 11.10 ITA Francesco Moser ITA Enrico Paolini ITA Alfredo Chinetti
1974 12.10 BEL Roger De Vlaeminck BEL Eddy Merckx ITA Costantino "Tino" Conti
1973 13.10 ITA Felice Gimondi BEL Roger De Vlaeminck BEL Herman Vanspringel
1972 07.10 BEL Eddy Merckx FRA Cyrille Guimard ITA Felice Gimondi
1971 09.10 BEL Eddy Merckx ITA Franco Bitossi BEL Frans Verbeeck
1970 10.10 ITA Franco Bitossi ITA Felice Gimondi ITA Gianni Motta
1969 11.10 BEL Jean-Pierre Monsere BEL Herman Vanspringel ITA Franco Bitossi
1968 12.10 BEL Herman Vanspringel ITA Franco Bitossi BEL Eddy Merckx
1967 21.10 ITA Franco Bitossi ITA Felice Gimondi FRA Raymond Poulidor
1966 22.10 ITA Felice Gimondi BEL Eddy Merckx FRA Raymond Poulidor
1965 16.10 GBR Tom Simpson NED Gerben Karstens FRA Jean Stablinski
1964 17.10 ITA Gianni Motta ITA Carmine Preziosi BEL Jos Hoevenaers
1963 19.10 NED Jo de Roo ITA Adriano Durante ITA Michele Dancelli
1962 20.10 NED Jo de Roo ITA Livio Trapè ITA Alcide Cerato
1961 21.10 ITA Vito Taccone ITA Imerio Massignan ITA Renzo Fontona
1960 16.10 BEL Emile Daems ITA Diego Ronchini ITA Marino Fontana
1959 18.10 BEL Rik Van Looy BEL Willy Vannitsen SPA Miguel Poblet Orriols
1958 19.10 ITA Nino Defilippis SPA Miguel Poblet Orriols BEL Michel Van Aerde
1957 20.10 ITA Diego Ronchini ITA Bruno Monti ITA Aurelio Cestari
1956 21.10 FRA André Darrigade ITA Fausto Coppi ITA Fiorenzo Magni
1955 23.10 ITA Cleto Maule BEL Alfred De Bruyne ITA Angelo Conterno
1954 31.10 ITA Fausto Coppi ITA Fiorenzo Magni ITA Mino De Rossi
1953 25.10 ITA Bruno Landi ITA Pino Cerami (1922) FRA Pierre Molineris
1952 27.10 ITA Giuseppe Minardi ITA Nino Defilippis ITA Arrigo Padovan
1951 21.10 FRA Louison Bobet ITA Giuseppe Minardi ITA Fausto Coppi
1950 22.10 ITA Renzo Soldani ITA Antonio Bevilacqua (1918) ITA Fausto Coppi
1949 23.10 ITA Fausto Coppi ZWI Ferdi Kübler ITA Nedo Logli
1948 24.10 ITA Fausto Coppi ITA Adolfo Leoni ZWI Fritz Schär
1947 26.10 ITA Fausto Coppi ITA Gino Bartali ITA Italo De Zan
1946 27.10 ITA Fausto Coppi ITA Luigi Casola ITA Michele Motta
1945 21.10 ITA Mario Ricci ITA Aldo Bini ITA Gino Bartali
1942 17.10 ITA Aldo Bini ITA Gino Bartali ITA Quirino Toccacelli
1941 19.10 ITA Mario Ricci ITA Cino Cinelli ITA Severino Canavesi
1940 27.10 ITA Gino Bartali ITA Osvaldo Bailo ITA Cino Cinelli
1939 22.10 ITA Gino Bartali ITA Adolfo Leoni ITA Salvatore Crippa
1938 23.10 ITA Cino Cinelli ITA Gino Bartali ITA Osvaldo Bailo
1937 23.10 ITA Aldo Bini ITA Gino Bartali ITA Aimone Landi
1936 08.11 ITA Gino Bartali ITA Diego Marabelli ITA Luigi Barral
1935 20.10 ITA Enrico Mollo ITA Aldo Bini ITA Gino Bartali
1934 21.10 ITA Learco Guerra ITA Mario Cipriani ITA Domenico Piemontesi
1933 15.10 ITA Domenico Piemontesi ITA Luigi Barral ITA Pietro Rimoldi
1932 23.10 ITA Antonio Giuseppe Negrini ITA Domenico Piemontesi ITA Remo Bertoni
1931 25.10 ITA Alfredo Binda ITA Michele Mara (1903) ITA Giovanni Firpo
1930 26.10 ITA Michele Mara (1903) ITA Alfredo Binda ITA Learco Guerra
1929 26.10 ITA Pietro Fossati ITA Adriano Zanaga ITA Raffaele Di Paco
1928 03.11 ITA Gaetano Belloni ITA Allegro Grandi ITA Pietro Fossati
1927 30.10 ITA Alfredo Binda ITA Alfonso Piccin ITA Antonio Giuseppe Negrini
1926 31.10 ITA Alfredo Binda ITA Antonio Giuseppe Negrini ITA Ermanno Vallazza
1925 04.11 ITA Alfredo Binda ITA Battista Giuntelli ITA Ermanno Vallazza
1924 09.11 ITA Giovanni Brunero ITA Costante Girardengo ITA Pietro Linari
1923 27.10 ITA Giovanni Brunero ITA Pietro Linari ITA Federico Gay
1922 05.11 ITA Costante Girardengo ITA Giuseppe Azzini ITA Bartolomeo Aimo
1921 10.11 ITA Costante Girardengo ITA Gaetano Belloni ITA Federico Gay
1920 09.11 FRA Henri Pélissier ITA Giovanni Brunero ITA Gaetano Belloni
1919 02.11 ITA Costante Girardengo ITA Gaetano Belloni ZWI Heiri Suter
1918 10.11 ITA Gaetano Belloni ITA Alfredo Sivocci ITA Carlo Galetti
1917 04.11 BEL Philippe Thys FRA Henri Pélissier ITA Leopoldo Torricelli
1916 05.11 ITA Leopoldo Torricelli ITA Camillo Bertarelli ITA Alfredo Sivocci
1915 07.11 ITA Gaetano Belloni ITA Paride Ferrari ITA Gaetano Garavaglia
1914 25.10 ITA Lauro Bordin ITA Giuseppe Azzini ITA Pierino Piacco
1913 02.11 FRA Henri Pélissier FRA Maurice Brocco FRA Marcel Godivier
1912 27.10 ITA Carlo Oriani ITA Enrico Verde FRA Maurice Brocco
1911 05.11 FRA Henri Pélissier ITA Giovanni Micheletto BEL Cyrille Van Hauwaert
1910 06.11 ITA Giovanni Micheletto ITA Luigi Ganna ITA Luigi Bailo
1909 07.11 ITA Giovanni Cuniolo FRA Omer Beaugendre FRA Louis Trousselier
1908 08.11 LUX François Faber ITA Luigi Ganna ITA Giovanni Gerbi
1907 03.11 FRA Gustave Garrigou ITA Ernesto Azzini ITA Luigi Ganna
1906 01.11 ITA Cesare Brambilla ITA Carlo Galetti ITA Luigi Ganna
1905 12.11 ITA Giovanni Gerbi ITA Giovanni Rossignoli ITA Luigi Ganna
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
5 Fausto Coppi ITA 1946 - 1954
4 Alfredo Binda ITA 1925 - 1931
3 Tadej Pogacar SLO 2021 - 2023
3 Damiano Cunego ITA 2004 - 2008
3 Sean Kelly IRL 1983 - 1991
3 Gino Bartali ITA 1936 - 1940
3 Gaetano Belloni ITA 1915 - 1928
3 Costante Girardengo ITA 1919 - 1922
3 Henri Pélissier FRA 1911 - 1920
2 Vincenzo Nibali ITA 2015 - 2017
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
9 Gino Bartali ITA 1935 - 1947
8 Fausto Coppi ITA 1946 - 1956
6 Franco Bitossi ITA 1967 - 1977
6 Gaetano Belloni ITA 1915 - 1928
5 Eddy Merckx BEL 1966 - 1974
5 Felice Gimondi ITA 1966 - 1973
5 Alfredo Binda ITA 1925 - 1931
5 Luigi Ganna ITA 1905 - 1910
4 Samuel Sanchez Gonzalez SPA 2006 - 2012
4 Sean Kelly IRL 1983 - 1991
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
16 Davide Rebellin ITA 1992 - 2016
15 Mauro Gianetti ZWI 1986 - 2002
14 Wladimiro Panizza ITA 1967 - 1984
13 Bauke Mollema NED 2009 - 2023
13 Angelo Conterno ITA 1950 - 1964
12 Vincenzo Nibali ITA 2005 - 2022
12 Luca Mazzanti ITA 1997 - 2011
12 Sean Kelly IRL 1977 - 1993
12 Franco Bitossi ITA 1964 - 1977
12 Aldo Moser ITA 1954 - 1971
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-161 Giovanni Gerbi ITA 1905
21-033 Jean-Pierre Monsere BEL 1969
21-168 Vito Taccone ITA 1961
21-218 Gianni Motta ITA 1964
21-286 François Faber LUX 1908
21-288 Giovanni Micheletto ITA 1910
21-316 Diego Ronchini ITA 1957
22-085 Aldo Bini ITA 1937
22-088 Enrico Mollo ITA 1935
22-113 Gino Bartali ITA 1936
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
36-069 Gaetano Belloni ITA 1928
35-148 Sean Kelly IRL 1991
35-146 Jakob Fuglsang DEN 2020
35-046 Fausto Coppi ITA 1954
34-147 Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 2013
33-144 Michele Bartoli ITA 2003
33-140 Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 2012
33-042 Gianbattista Baronchelli ITA 1986
32-327 Vincenzo Nibali ITA 2017
32-320 Bauke Mollema NED 2019
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
16 Davide Rebellin ITA 1992 - 2016
15 Mauro Gianetti ZWI 1986 - 2002
14 Bauke Mollema NED 2009 - 2023
14 Wladimiro Panizza ITA 1967 - 1984
13 Rigoberto Uran Uran COL 2008 - 2023
13 Domenico Pozzovivo ITA 2005 - 2022
13 Vincenzo Nibali ITA 2005 - 2022
13 Giovanni Visconti ITA 2006 - 2020
13 Luca Mazzanti ITA 1997 - 2012
13 Angelo Conterno ITA 1950 - 1964
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
16-225 Ugo Agostoni ITA 1909
18-003 Leopoldo Torricelli ITA 1911
18-137 Angelo Vay ITA 1916
18-169 Romolo Verde ITA 1913
18-359 Leopoldo Torricelli ITA 1912
19-037 Battista Danesi ITA 1905
19-086 Nedo Logli ITA 1942
19-103 Oscar Garcia Casarubbios Pintor SPA 2003
19-162 Daniel Felipe Martinez Poveda COL 2015
19-214 Ugo Agostoni ITA 1912
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
86-257 Kurt Zaugg ZWI 2006
45-053 Davide Rebellin ITA 2016
44-056 Davide Rebellin ITA 2015
42-166 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2022
42-140 Matteo Tosatto ITA 2016
41-167 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2021
40-342 Chris Horner USA 2012
40-271 Franco Pellizotti ITA 2018
40-206 Pino Cerami (1922) BEL 1962
40-177 Angel Vicioso Arcos SPA 2017
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Meeste ritzeges in één jaar
Aantal Coureur Nat Jaar
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar