Liège - Bastogne - Liège

Liège - Bastogne - Liège 2013
21 Apr 2013
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 IRL Daniel Martin IRL Garmin - Sharp 26-244
2 SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 33-345
3 SPA Alejandro Valverde Belmonte SPA Movistar 32-361
4 COL Carlos Alberto Betancur Gomez COL AG2R - La Mondiale 23-190
5 ITA Michele Scarponi ITA Lampre - Merida 33-209
6 ITA Enrico Gasparotto ITA Astana 31-030
7 BEL Philippe Gilbert BEL BMC 30-290
8 CDN Ryder Hesjedal CDN Garmin - Sharp 32-133
9 POR Rui Alberto Costa Faria POR Movistar 26-198
10 AUS Simon Gerrans AUS Orica - GreenEdge 32-340
11 FRA Benoît Vaugrenard FRA FDJ 31-106
12 SPA Igor Anton Hernandez SPA Euskaltel - Euskadi 30-050
13 FRA Romain Bardet FRA AG2R - La Mondiale 22-163
14 ITA Rinaldo Nocentini ITA AG2R - La Mondiale 35-208
15 NOR Lars Petter Nordhaug NOR Blanco Pro Cycling 28-342
16 COL Sergio Luis Henao Montoya COL Team Sky 25-133
17 DEN Nicki Sörensen DEN Saxo - Tinkoff 37-343
18 BEL Jelle Vanendert BEL Lotto - Belisol 28-061
19 DUI Simon Geschke DUI Argos - Shimano 27-039
20 ITA Diego Ulissi ITA Lampre - Merida 23-280
21 KAZ Maxim Iglinskiy KAZ Astana 32-003
22 OOS Stefan Denifl OOS 25-214
23 ITA Vincenzo Nibali ITA Astana 28-158
24 FRA Pierre Rolland FRA 26-193
25 ITA Alessandro De Marchi ITA Cannondale 26-337
26 RUS Yury Trofimov RUS 29-086
27 FRA Jérôme Pineau FRA Omega Pharma - Quick Step 33-110
28 BEL Bjorn Leukemans BEL Vacansoleil - DCM 35-294
29 FRA Tony Gallopin FRA RadioShack - Leopard 24-332
30 ITA Damiano Cunego ITA Lampre - Merida 31-214
31 FRA John Gadret FRA AG2R - La Mondiale 33-365
32 DEN Jakob Fuglsang DEN Astana 28-030
33 NED Pieter Weening NED Orica - GreenEdge 32-016
34 NED Tom-Jelte Slagter NED Blanco Pro Cycling 23-294
35 FRA Pierrick Fédrigo FRA FDJ 34-142
36 GBR Chris Froome GBR Team Sky 27-336
37 SPA Samuel Sanchez Gonzalez SPA Euskaltel - Euskadi 35-075
38 ITA Daniele Ratto ITA Cannondale 23-198
39 DEN Chris Anker Sörensen DEN Saxo - Tinkoff 28-228
40 FRA Arthur Vichot FRA FDJ 24-146
41 LUX Andy Schleck LUX RadioShack - Leopard 27-315
42 USA Peter Stetina USA Garmin - Sharp 25-257
43 SPA Haimar Zubeldia Agirre SPA RadioShack - Leopard 36-020
44 UZB Sergey Lagutin UZB Vacansoleil - DCM 31-189
45 FRA Arnold Jeannesson FRA FDJ 27-096
46 JPN Yukiya Arashiro JPN 28-211
47 DUI Fabian Wegmann DUI Garmin - Sharp 32-305
48 SPA Rafael Valls Ferri SPA Vacansoleil - DCM 25-301
49 NED Laurens ten Dam NED Blanco Pro Cycling 32-159
50 COL Nairo Alexander Quintana Rojas COL Movistar 23-076
51 ZWI Michael Albasini ZWI Orica - GreenEdge 32-122
52 SPA Daniel Moreno Fernandez SPA 31-228
53 COL Rigoberto Uran Uran COL Team Sky 26-085
54 ITA Giovanni Visconti ITA Movistar 30-098
55 DUI Paul Martens (DUI) DUI Blanco Pro Cycling 29-178
56 BEL Pieter Serry BEL Omega Pharma - Quick Step 24-151
57 SPA Alberto Contador Velasco SPA Saxo - Tinkoff 30-136
58 AUS Simon Clarke AUS Orica - GreenEdge 26-277
59 ITA Damiano Caruso ITA Cannondale 25-192
60 FRA Mikaël Cherel FRA AG2R - La Mondiale 27-035
61 IRL Nicolas Roche IRL Saxo - Tinkoff 28-292
62 UKR Andriy Grivko UKR Astana 29-258
63 BEL Greg Van Avermaet BEL BMC 27-339
64 ZWI Marcel Wyss ZWI 26-300
65 BEL Maxime Vantomme BEL 27-044
66 SPA David Lopez Garcia SPA Team Sky 31-343
67 SPA Alberto Losada Alguacil SPA 31-052
68 ITA Manuele Mori ITA Lampre - Merida 32-255
69 USA Matthew Busche USA RadioShack - Leopard 27-347
70 DUI Marcus Burghardt DUI BMC 29-296
71 FRA Christophe Le Mével FRA 32-222
72 SPA Mikel Astarloza Chaurreau SPA Euskaltel - Euskadi 33-156
73 SPA Egoi Martinez de Esteban SPA Euskaltel - Euskadi 34-341
74 FRA Cyril Gautier FRA 25-208
75 RUS Alexandr Kolobnev RUS 31-352
76 FRA Amaël Moinard FRA BMC 31-078
77 NED Bauke Mollema NED Blanco Pro Cycling 26-146
78 NED Bram Tankink NED Blanco Pro Cycling 34-139
79 SPA Angel Vicioso Arcos SPA 36-008
80 ITA Giampaolo Caruso ITA 32-249
81 BEL Maxime Monfort BEL RadioShack - Leopard 30-097
82 BEL Ben Hermans BEL RadioShack - Leopard 26-317
83 NED Michel Kreder NED Garmin - Sharp 25-250
84 ITA Francesco Gavazzi ITA Astana 28-263
85 FRA Blel Kadri FRA AG2R - La Mondiale 26-230
86 DUI Dominik Nerz DUI BMC 23-239
87 SPA Jon Izagirre Insausti SPA Euskaltel - Euskadi 24-076
88 AUS Nathan Haas AUS Garmin - Sharp 24-040
89 AUS Wesley Sulzberger AUS Orica - GreenEdge 26-183
90 SPA Gorka Izagirre Insausti SPA Euskaltel - Euskadi 25-197
91 SPA Carlos Verona Quintanilla SPA Omega Pharma - Quick Step 20-168
92 POL Michal Kwiatkowski POL Omega Pharma - Quick Step 22-323
93 BEL Sébastien Delfosse BEL 30-143
94 OOS Matthias Brandle OOS 23-135
95 BEL Dennis Vanendert BEL Lotto - Belisol 24-298
96 FRA Kévin Réza FRA 24-338
97 BEL Francis De Greef BEL Lotto - Belisol 28-078
98 BLR Kanstantsin Sivtsov BLR Team Sky 30-255
99 BEL Julien Vermote (1989) BEL Omega Pharma - Quick Step 23-269
100 ZWI Reto Hollenstein ZWI 27-242
101 RUS Eduard Vorganov RUS 30-135
102 DEN Mads Christensen DEN Saxo - Tinkoff 29-015
103 SPA Daniel Navarro Garcia SPA 29-288
104 FRA Rémi Cusin FRA 27-077
105 CDN Christian Meier CDN Orica - GreenEdge 28-059
106 FRA Sandy Casar FRA FDJ 34-078
107 NED Thomas Dekker NED Garmin - Sharp 28-227
108 FRA Anthony Charteau FRA 33-322
109 NED Karsten Kroon NED Saxo - Tinkoff 37-083
110 USA Brent Bookwalter USA BMC 29-065
111 ZWI Oliver Zaugg ZWI Saxo - Tinkoff 31-347
112 AUS Travis Meyer AUS Orica - GreenEdge 23-317
113 FRA Geoffrey Soupe FRA FDJ 25-030
114 ITA Marco Marcato ITA Vacansoleil - DCM 29-070
115 FRA Romain Sicard FRA Euskaltel - Euskadi 25-111
116 DEN Brian Bach Vandborg DEN Cannondale 31-138
117 SPA Luis Angel Mate Mardonas SPA 29-029
118 FRA Jérôme Coppel FRA 26-258
119 FRA Nicolas Vogondy FRA 35-256
120 ITA Matteo Montaguti ITA AG2R - La Mondiale 29-106
121 NED Tom Dumoulin NED Argos - Shimano 22-161
122 ZWI Mathias Frank ZWI BMC 26-133
123 EST Rein Taaramäe EST 25-363
124 ITA Moreno Moser ITA Cannondale 22-117
125 CZE Roman Kreuziger CZE Saxo - Tinkoff 26-350
126 BEL Bart De Clercq BEL Lotto - Belisol 26-238
127 BEL Pieter Jacobs BEL 26-319
128 AUS Michael Matthews AUS Orica - GreenEdge 22-207
129 NED Rob Ruijgh NED Vacansoleil - DCM 26-160
130 ZWI Pirmin Lang ZWI 28-147
131 AUS David Tanner AUS Blanco Pro Cycling 28-203
132 BEL Thomas De Gendt BEL Vacansoleil - DCM 26-166
133 BEL Kristof Vandewalle BEL Omega Pharma - Quick Step 28-016
134 BEL Romain Zingle BEL 26-082
135 BEL Jurgen Van De Walle BEL Lotto - Belisol 36-071
136 ITA Simone Stortoni ITA Lampre - Merida 27-288
137 ITA Cristiano Salerno ITA Cannondale 28-062
138 USA Benjamin King (USA) USA RadioShack - Leopard 24-030
139 BEL Gaëtan Bille BEL Lotto - Belisol 25-015
140 FRA Tristan Valentin FRA 31-057
141 BEL Edwig Cammaerts BEL 25-279
142 DUI Michel Koch DUI Cannondale 21-189
143 LUX Laurent Didier LUX RadioShack - Leopard 28-276
144 BEL Kevin De Weert BEL Omega Pharma - Quick Step 30-329
145 FRA Thierry Hupond FRA Argos - Shimano 28-162
146 BEL Frederik Veuchelen BEL Vacansoleil - DCM 34-229
147 BEL Preben Van Hecke BEL 30-286
148 BEL Gilles Devillers BEL 28-068
DNF USA Alex Howes USA Garmin - Sharp 25-111
DNF MDA Alexander Pliuschin MDA 26-098
DNF FRA Alexandre Geniez FRA FDJ 25-005
DNF KAZ Alexey Lutsenko KAZ Astana 20-226
DNF CRC Andrey Amador Bikkazakova CRC Movistar 26-235
DNF SPA Angel Madrazo Ruiz SPA Movistar 24-265
DNF BEL Arthur Van Overberghe BEL 23-073
DNF LUX Ben Gastauer LUX AG2R - La Mondiale 25-159
DNF BEL Christophe Prémont BEL 23-150
DNF CDN David Veilleux CDN 25-147
DNF ITA Davide Cimolai ITA Lampre - Merida 23-251
DNF ITA Davide Malacarne ITA 25-285
DNF LTU Egidijus Juodvalkis LTU 25-013
DNF BEL Eliot Lietaer BEL 22-249
DNF CDN François Parisien CDN Argos - Shimano 30-359
DNF ITA Gianluca Brambilla ITA Omega Pharma - Quick Step 25-243
DNF SPA Imanol Erviti Ollo SPA Movistar 29-158
DNF LUX Jean-Pierre "Jempy" Drucker LUX 26-230
DNF BEL Jérôme Gilbert BEL 29-090
DNF BEL Joeri Bueken BEL 22-051
DNF ZWI Jonathan Fumeaux ZWI 25-045
DNF GBR Jonathan Tiernan-Locke GBR Team Sky 28-116
DNF BEL Klaas Sys BEL 26-142
DNF FRA Laurent Pichon FRA FDJ 26-276
DNF NED Marc Goos NED Blanco Pro Cycling 22-142
DNF ITA Matteo Bono ITA Lampre - Merida 29-162
DNF ITA Mattia Cattaneo ITA Lampre - Merida 22-178
DNF SPA Pablo Lastras Garcia SPA Movistar 37-092
DNF DUI Patrick Gretsch DUI Argos - Shimano 26-014
DNF NED Pim Ligthart NED Vacansoleil - DCM 24-309
DNF NED Reinier Honig NED 29-176
DNF AUS Richie Porte AUS Team Sky 28-081
DNF SPA Ruben Perez Moreno SPA Euskaltel - Euskadi 31-173
DNF BEL Sander Armée BEL 27-132
DNF BEL Sander Helven BEL 22-326
DNF ITA Simone Ponzi ITA Astana 26-094
DNF BEL Staf Scheirlinckx BEL 34-040
DNF ITA Stefano Agostini ITA Cannondale 24-108
DNF GBR Stephen Cummings GBR BMC 32-033
DNF BEL Steven Caethoven BEL 31-347
DNF BEL Stijn Neirynck BEL 27-219
DNF BEL Thomas Degand BEL 26-343
DNF USA Thomas Peterson USA Argos - Shimano 26-118
DNF BEL Tim De Troyer BEL 22-253
DNF BEL Tim Wellens BEL Lotto - Belisol 21-347
DNF BEL Tosh Van Der Sande BEL Lotto - Belisol 22-144
DNF BLR Vasil Kiryienka BLR Team Sky 31-297
DNF FRA Vincent Jérôme FRA 28-146
DNF CDN Will Routley CDN 29-334
DNF AUS William Clarke AUS Argos - Shimano 28-010
DNF FRA Yann Huguet FRA Argos - Shimano 28-354
Liège - Bastogne - Liège 2013
Datum Rit Winnaar Leider Punten Berg
21.04 Eindstand Daniel Martin
Startlijst Liège - Bastogne - Liège 2013
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Alberto Losada Alguacil SPA 28 Feb 1982 2
Alexander Pliuschin MDA 13 Jan 1987 1
Alexandr Kolobnev RUS 04 May 1981 4
Angel Vicioso Arcos SPA 13 Apr 1977 4
Anthony Charteau FRA 04 Jun 1979 2
Arthur Van Overberghe BEL 07 Feb 1990 2
Christophe Le Mével FRA 11 Sep 1980 3
Christophe Prémont BEL 22 Nov 1989 1
Cyril Gautier FRA 26 Sep 1987 2
Daniel Moreno Fernandez SPA 05 Sep 1981 3
Daniel Navarro Garcia SPA 08 Jul 1983 1
David Veilleux CDN 26 Nov 1987 1
Davide Malacarne ITA 11 Jul 1987 2
Eduard Vorganov RUS 07 Dec 1982 3
Edwig Cammaerts BEL 17 Jul 1987 1
Egidijus Juodvalkis LTU 08 Apr 1988 1
Eliot Lietaer BEL 15 Aug 1990 2
Giampaolo Caruso ITA 15 Aug 1980 2
Gilles Devillers BEL 12 Feb 1985 2
Jean-Pierre "Jempy" Drucker LUX 03 Sep 1986 1
Jérôme Coppel FRA 06 Aug 1986 2
Jérôme Gilbert BEL 22 Jan 1984 1
Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 12 May 1979 5
Joeri Bueken BEL 01 Mar 1991 1
Jonathan Fumeaux ZWI 07 Mar 1988 1
Kévin Réza FRA 18 May 1988 2
Klaas Sys BEL 30 Nov 1986 1
Luis Angel Mate Mardonas SPA 23 Mar 1984 2
Marcel Wyss ZWI 25 Jun 1986 1
Matthias Brandle OOS 07 Dec 1989 1
Maxime Vantomme BEL 08 Mar 1986 1
Nicolas Vogondy FRA 08 Aug 1977 1
Pierre Rolland FRA 10 Oct 1986 2
Pieter Jacobs BEL 06 Jun 1986 3
Pirmin Lang ZWI 25 Nov 1984 1
Preben Van Hecke BEL 09 Jul 1982 3
Rein Taaramäe EST 24 Apr 1987 2
Reinier Honig NED 28 Oct 1983 3
Rémi Cusin FRA 03 Feb 1986 3
Reto Hollenstein ZWI 22 Aug 1985 1
Romain Zingle BEL 29 Jan 1987 1
Sander Armée BEL 10 Dec 1985 3
Sander Helven BEL 30 May 1990 1
Sébastien Delfosse BEL 29 Nov 1982 2
Staf Scheirlinckx BEL 12 Mar 1979 3
Stefan Denifl OOS 20 Sep 1987 2
Steven Caethoven BEL 09 May 1981 1
Stijn Neirynck BEL 14 Sep 1985 1
Thomas Degand BEL 13 May 1986 2
Tim De Troyer BEL 11 Aug 1990 1
Tristan Valentin FRA 23 Feb 1982 1
Vincent Jérôme FRA 26 Nov 1984 2
Will Routley CDN 23 May 1983 1
Yukiya Arashiro JPN 22 Sep 1984 1
Yury Trofimov RUS 26 Jan 1984 3
Ben Gastauer LUX 14 Nov 1987 AG2R - La Mondiale 2
Blel Kadri FRA 03 Sep 1986 AG2R - La Mondiale 2
Carlos Alberto Betancur Gomez COL 13 Oct 1989 AG2R - La Mondiale 1
John Gadret FRA 22 Apr 1979 AG2R - La Mondiale 2
Matteo Montaguti ITA 06 Jan 1984 AG2R - La Mondiale 1
Mikaël Cherel FRA 17 Mar 1986 AG2R - La Mondiale 3
Rinaldo Nocentini ITA 25 Sep 1977 AG2R - La Mondiale 3
Romain Bardet FRA 09 Nov 1990 AG2R - La Mondiale 1
François Parisien CDN 27 Apr 1982 Argos - Shimano 1
Patrick Gretsch DUI 07 Apr 1987 Argos - Shimano 1
Simon Geschke DUI 13 Mar 1986 Argos - Shimano 3
Thierry Hupond FRA 10 Nov 1984 Argos - Shimano 2
Thomas Peterson USA 24 Dec 1986 Argos - Shimano 1
Tom Dumoulin NED 11 Nov 1990 Argos - Shimano 2
William Clarke AUS 11 Apr 1985 Argos - Shimano 1
Yann Huguet FRA 02 May 1984 Argos - Shimano 2
Alexey Lutsenko KAZ 07 Sep 1992 Astana 1
Andriy Grivko UKR 07 Aug 1983 Astana 3
Enrico Gasparotto ITA 22 Mar 1982 Astana 3
Francesco Gavazzi ITA 01 Aug 1984 Astana 3
Jakob Fuglsang DEN 22 Mar 1985 Astana 2
Maxim Iglinskiy KAZ 18 Apr 1981 Astana 3
Simone Ponzi ITA 17 Jan 1987 Astana 3
Vincenzo Nibali ITA 14 Nov 1984 Astana 4
Bauke Mollema NED 26 Nov 1986 Blanco Pro Cycling 3
Bram Tankink NED 03 Dec 1978 Blanco Pro Cycling 2
David Tanner AUS 30 Sep 1984 Blanco Pro Cycling 2
Lars Petter Nordhaug NOR 14 May 1984 Blanco Pro Cycling 3
Laurens ten Dam NED 13 Nov 1980 Blanco Pro Cycling 3
Marc Goos NED 30 Nov 1990 Blanco Pro Cycling 1
Paul Martens (DUI) DUI 26 Oct 1983 Blanco Pro Cycling 3
Tom-Jelte Slagter NED 01 Jul 1989 Blanco Pro Cycling 1
Amaël Moinard FRA 02 Feb 1982 BMC 3
Brent Bookwalter USA 16 Feb 1984 BMC 2
Dominik Nerz DUI 25 Aug 1989 BMC 3
Greg Van Avermaet BEL 17 May 1985 BMC 3
Marcus Burghardt DUI 30 Jun 1983 BMC 1
Mathias Frank ZWI 09 Dec 1986 BMC 2
Philippe Gilbert BEL 05 Jul 1982 BMC 5
Stephen Cummings GBR 19 Mar 1981 BMC 2
Alessandro De Marchi ITA 19 May 1986 Cannondale 1
Brian Bach Vandborg DEN 04 Dec 1981 Cannondale 2
Cristiano Salerno ITA 18 Feb 1985 Cannondale 1
Damiano Caruso ITA 12 Oct 1987 Cannondale 3
Daniele Ratto ITA 05 Oct 1989 Cannondale 2
Michel Koch DUI 15 Oct 1991 Cannondale 1
Moreno Moser ITA 25 Dec 1990 Cannondale 2
Stefano Agostini ITA 03 Jan 1989 Cannondale 2
Egoi Martinez de Esteban SPA 15 May 1978 Euskaltel - Euskadi 3
Gorka Izagirre Insausti SPA 07 Oct 1987 Euskaltel - Euskadi 2
Igor Anton Hernandez SPA 02 Mar 1983 Euskaltel - Euskadi 4
Jon Izagirre Insausti SPA 04 Feb 1989 Euskaltel - Euskadi 2
Mikel Astarloza Chaurreau SPA 17 Nov 1979 Euskaltel - Euskadi 1
Romain Sicard FRA 01 Jan 1988 Euskaltel - Euskadi 2
Ruben Perez Moreno SPA 30 Oct 1981 Euskaltel - Euskadi 2
Samuel Sanchez Gonzalez SPA 05 Feb 1978 Euskaltel - Euskadi 6
Alexandre Geniez FRA 16 Apr 1988 FDJ 3
Arnold Jeannesson FRA 15 Jan 1986 FDJ 2
Arthur Vichot FRA 26 Nov 1988 FDJ 2
Benoît Vaugrenard FRA 05 Jan 1982 FDJ 3
Geoffrey Soupe FRA 22 Mar 1988 FDJ 1
Laurent Pichon FRA 19 Jul 1986 FDJ 1
Pierrick Fédrigo FRA 30 Nov 1978 FDJ 3
Sandy Casar FRA 02 Feb 1979 FDJ 2
Alex Howes USA 01 Jan 1988 Garmin - Sharp 2
Daniel Martin IRL 20 Aug 1986 Garmin - Sharp 3
Fabian Wegmann DUI 20 Jun 1980 Garmin - Sharp 3
Michel Kreder NED 15 Aug 1987 Garmin - Sharp 2
Nathan Haas AUS 12 Mar 1989 Garmin - Sharp 1
Peter Stetina USA 08 Aug 1987 Garmin - Sharp 3
Ryder Hesjedal CDN 09 Dec 1980 Garmin - Sharp 3
Thomas Dekker NED 06 Sep 1984 Garmin - Sharp 3
Damiano Cunego ITA 19 Sep 1981 Lampre - Merida 7
Davide Cimolai ITA 13 Aug 1989 Lampre - Merida 1
Diego Ulissi ITA 15 Jul 1989 Lampre - Merida 3
Manuele Mori ITA 09 Aug 1980 Lampre - Merida 3
Matteo Bono ITA 11 Nov 1983 Lampre - Merida 1
Mattia Cattaneo ITA 25 Oct 1990 Lampre - Merida 1
Michele Scarponi ITA 25 Sep 1979 Lampre - Merida 4
Simone Stortoni ITA 07 Jul 1985 Lampre - Merida 2
Bart De Clercq BEL 26 Aug 1986 Lotto - Belisol 2
Dennis Vanendert BEL 27 Jun 1988 Lotto - Belisol 2
Francis De Greef BEL 02 Feb 1985 Lotto - Belisol 3
Gaëtan Bille BEL 06 Apr 1988 Lotto - Belisol 2
Jelle Vanendert BEL 19 Feb 1985 Lotto - Belisol 3
Jurgen Van De Walle BEL 09 Feb 1977 Lotto - Belisol 2
Tim Wellens BEL 10 May 1991 Lotto - Belisol 1
Tosh Van Der Sande BEL 28 Nov 1990 Lotto - Belisol 1
Alejandro Valverde Belmonte SPA 25 Apr 1980 Movistar 5
Andrey Amador Bikkazakova CRC 29 Aug 1986 Movistar 1
Angel Madrazo Ruiz SPA 30 Jul 1988 Movistar 2
Giovanni Visconti ITA 13 Jan 1983 Movistar 2
Imanol Erviti Ollo SPA 15 Nov 1983 Movistar 2
Nairo Alexander Quintana Rojas COL 04 Feb 1990 Movistar 1
Pablo Lastras Garcia SPA 20 Jan 1976 Movistar 2
Rui Alberto Costa Faria POR 05 Oct 1986 Movistar 3
Christian Meier CDN 21 Feb 1985 Orica - GreenEdge 2
Michael Albasini ZWI 20 Dec 1980 Orica - GreenEdge 3
Michael Matthews AUS 26 Sep 1990 Orica - GreenEdge 1
Pieter Weening NED 05 Apr 1981 Orica - GreenEdge 1
Simon Clarke AUS 18 Jul 1986 Orica - GreenEdge 2
Simon Gerrans AUS 16 May 1980 Orica - GreenEdge 4
Travis Meyer AUS 08 Jun 1989 Orica - GreenEdge 2
Wesley Sulzberger AUS 20 Oct 1986 Orica - GreenEdge 2
Carlos Verona Quintanilla SPA 04 Nov 1992 Omega Pharma - Quick Step 1
Gianluca Brambilla ITA 22 Aug 1987 Omega Pharma - Quick Step 1
Jérôme Pineau FRA 02 Jan 1980 Omega Pharma - Quick Step 3
Julien Vermote (1989) BEL 26 Jul 1989 Omega Pharma - Quick Step 2
Kevin De Weert BEL 27 May 1982 Omega Pharma - Quick Step 2
Kristof Vandewalle BEL 05 Apr 1985 Omega Pharma - Quick Step 2
Michal Kwiatkowski POL 02 Jun 1990 Omega Pharma - Quick Step 2
Pieter Serry BEL 21 Nov 1988 Omega Pharma - Quick Step 3
Andy Schleck LUX 10 Jun 1985 RadioShack - Leopard 6
Ben Hermans BEL 08 Jun 1986 RadioShack - Leopard 2
Benjamin King (USA) USA 22 Mar 1989 RadioShack - Leopard 1
Haimar Zubeldia Agirre SPA 01 Apr 1977 RadioShack - Leopard 2
Laurent Didier LUX 19 Jul 1984 RadioShack - Leopard 2
Matthew Busche USA 09 May 1985 RadioShack - Leopard 2
Maxime Monfort BEL 14 Jan 1983 RadioShack - Leopard 3
Tony Gallopin FRA 24 May 1988 RadioShack - Leopard 2
Chris Froome GBR 20 May 1985 Team Sky 1
David Lopez Garcia SPA 13 May 1981 Team Sky 2
Jonathan Tiernan-Locke GBR 26 Dec 1984 Team Sky 1
Kanstantsin Sivtsov BLR 09 Aug 1982 Team Sky 2
Richie Porte AUS 30 Jan 1985 Team Sky 1
Rigoberto Uran Uran COL 26 Jan 1987 Team Sky 3
Sergio Luis Henao Montoya COL 10 Dec 1987 Team Sky 2
Vasil Kiryienka BLR 28 Jun 1981 Team Sky 3
Alberto Contador Velasco SPA 06 Dec 1982 Saxo - Tinkoff 2
Chris Anker Sörensen DEN 05 Sep 1984 Saxo - Tinkoff 3
Karsten Kroon NED 29 Jan 1976 Saxo - Tinkoff 2
Mads Christensen DEN 06 Apr 1984 Saxo - Tinkoff 3
Nicki Sörensen DEN 14 May 1975 Saxo - Tinkoff 3
Nicolas Roche IRL 03 Jul 1984 Saxo - Tinkoff 3
Oliver Zaugg ZWI 09 May 1981 Saxo - Tinkoff 1
Roman Kreuziger CZE 06 May 1986 Saxo - Tinkoff 2
Bjorn Leukemans BEL 01 Jul 1977 Vacansoleil - DCM 2
Frederik Veuchelen BEL 04 Sep 1978 Vacansoleil - DCM 1
Marco Marcato ITA 11 Feb 1984 Vacansoleil - DCM 2
Pim Ligthart NED 16 Jun 1988 Vacansoleil - DCM 1
Rafael Valls Ferri SPA 25 Jun 1987 Vacansoleil - DCM 1
Rob Ruijgh NED 12 Nov 1986 Vacansoleil - DCM 2
Sergey Lagutin UZB 14 Oct 1981 Vacansoleil - DCM 3
Thomas De Gendt BEL 06 Nov 1986 Vacansoleil - DCM 2
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 23.04 1.WT BEL Remco Evenepoel GBR Thomas Pidcock COL Santiago Buitrago Sanchez
2022 24.04 1.WT BEL Remco Evenepoel BEL Quinten Hermans BEL Wout Van Aert
2021 25.04 1.WT SLO Tadej Pogacar FRA Julian Alaphilippe FRA David Gaudu
2020 04.10 1.WT SLO Primoz Roglic ZWI Marc Hirschi SLO Tadej Pogacar
2019 28.04 1.WT DEN Jakob Fuglsang ITA Davide Formolo DUI Maximilian Schachmann
2018 22.04 1.WT LUX Bob Jungels CDN Michael Woods FRA Romain Bardet
2017 23.04 1.WT SPA Alejandro Valverde Belmonte IRL Daniel Martin POL Michal Kwiatkowski
2016 24.04 1.WT NED Wout Poels ZWI Michael Albasini POR Rui Alberto Costa Faria
2015 26.04 1.WT SPA Alejandro Valverde Belmonte FRA Julian Alaphilippe SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver
2014 27.04 1.WT AUS Simon Gerrans SPA Alejandro Valverde Belmonte POL Michal Kwiatkowski
2013 21.04 1.WT IRL Daniel Martin SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA Alejandro Valverde Belmonte
2012 22.04 1.WT KAZ Maxim Iglinskiy ITA Vincenzo Nibali ITA Enrico Gasparotto
2011 24.04 1.WT BEL Philippe Gilbert LUX Fränk Schleck LUX Andy Schleck
2010 25.04 1.HIS KAZ Alexandre Vinokourov RUS Alexandr Kolobnev BEL Philippe Gilbert
2009 26.04 1.HIS LUX Andy Schleck SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver ITA Davide Rebellin
2008 27.04 1.HIS SPA Alejandro Valverde Belmonte ITA Davide Rebellin LUX Fränk Schleck
2007 29.04 1.PT ITA Danilo Di Luca SPA Alejandro Valverde Belmonte LUX Fränk Schleck
2006 23.04 1.PT SPA Alejandro Valverde Belmonte ITA Paolo Bettini ITA Damiano Cunego
2005 24.04 1.PT KAZ Alexandre Vinokourov DUI Jens Voigt NED Michael Boogerd
2004 25.04 CDM ITA Davide Rebellin NED Michael Boogerd KAZ Alexandre Vinokourov
2003 27.04 CDM USA Tyler Hamilton SPA Iban Mayo Diez NED Michael Boogerd
2002 21.04 CDM ITA Paolo Bettini ITA Stefano Garzelli ITA Ivan Basso
2001 22.04 CDM ZWI Oscar Camenzind ITA Davide Rebellin SPA David Etxebarria Alkorta
2000 16.04 CDM ITA Paolo Bettini SPA David Etxebarria Alkorta ITA Davide Rebellin
1999 18.04 CDM BEL Frank Vandenbroucke NED Michael Boogerd NED Maarten den Bakker
1998 19.04 CDM ITA Michele Bartoli FRA Laurent Jalabert ITA Rodolfo Massi
1997 20.04 CDM ITA Michele Bartoli FRA Laurent Jalabert ITA Gabriele Colombo
1996 21.04 CDM ZWI Pascal Richard USA Lance Armstrong ZWI Mauro Gianetti
1995 16.04 CDM ZWI Mauro Gianetti ITA Gianni Bugno ITA Michele Bartoli
1994 17.04 CDM RUS Evgeni Berzin USA Lance Armstrong ITA Giorgio Furlan
1993 18.04 CDM DEN Rolf Sörensen ZWI Tony Rominger ITA Maurizio Fondriest
1992 19.04 CDM BEL Dirk De Wolf NED Steven Rooks FRA Jean-François Bernard
1991 21.04 CDM ITA Moreno Argentin BEL Claude Criquielion DEN Rolf Sörensen
1990 15.04 CDM BEL Eric Van Lancker FRA Jean-Claude Leclercq NED Steven Rooks
1989 16.04 CDM IRL Sean Kelly FRA Fabrice Philipot AUS Phil Anderson
1988 17.04 CDM NED Adri van der Poel BEL Michel Dernies GBR Robert Millar
1987 19.04 HC ITA Moreno Argentin IRL Stephen Roche BEL Claude Criquielion
1986 20.04 HC ITA Moreno Argentin NED Adri van der Poel NOR Dag Erik Pedersen
1985 21.04 HC ITA Moreno Argentin BEL Claude Criquielion IRL Stephen Roche
1984 15.04 HC IRL Sean Kelly AUS Phil Anderson USA Greg Lemond
1983 17.04 HC NED Steven Rooks ITA Giuseppe Saronni FRA Pascal Jules
1982 11.04 HC ITA Silvano Contini BEL Alfons De Wolf ZWI Stefan Mutter
1981 19.04 ZWI Josef Fuchs ZWI Stefan Mutter X
1980 20.04 FRA Bernard Hinault NED Hennie Kuiper BEL Ronny Claes
1979 22.04 DUI Dietrich Thurau FRA Bernard Hinault BEL Daniël Willems
1978 23.04 BEL Joseph Bruyere DUI Dietrich Thurau ITA Francesco Moser
1977 24.04 FRA Bernard Hinault BEL Andre Dierickx DUI Dietrich Thurau
1976 18.04 BEL Joseph Bruyere BEL Freddy Maertens BEL Frans Verbeeck
1975 20.04 BEL Eddy Merckx FRA Bernard Thevenet BEL Walter Godefroot
1974 21.04 BEL Georges Pintens BEL Walter Planckaert X
1973 22.04 BEL Eddy Merckx BEL Frans Verbeeck BEL Walter Godefroot
1972 20.04 BEL Eddy Merckx NED Wim Schepers BEL Herman Vanspringel
1971 25.04 BEL Eddy Merckx BEL Georges Pintens BEL Frans Verbeeck
1970 17.04 BEL Roger De Vlaeminck BEL Frans Verbeeck BEL Eddy Merckx
1969 22.04 BEL Eddy Merckx BEL Victor Van Schil GBR Barry Hoban
1968 28.04 BEL Valère Van Sweevelt BEL Walter Godefroot FRA Raymond Poulidor
1967 01.05 BEL Walter Godefroot BEL Eddy Merckx BEL Willy Monty
1966 02.05 FRA Jacques Anquetil BEL Victor Van Schil BEL Willy In 't Ven
1965 02.05 ITA Carmine Preziosi ITA Vittorio Adorni BEL Martin Van Den Bossche
1964 03.05 BEL Willy Bocklant BEL Georges Vanconingsloo ITA Vittorio Adorni
1963 05.05 BEL Frans Melckenbeeck BEL Pino Cerami (1922) ITA Vittorio Adorni
1962 06.05 BEL Jozef Planckaert DUI Rolf Wolfshohl FRA Claude Colette
1961 15.05 BEL Rik Van Looy FRA Marcel Rohrbach BEL Armand Desmet
1960 08.05 NED Ab Geldermans FRA Pierre Everaert BEL Jozef Planckaert
1959 26.04 BEL Alfred De Bruyne BEL Frans Schoubben BEL Frans De Mulder
1958 27.04 BEL Alfred De Bruyne BEL Johannes "Jan" Zagers BEL Joseph Theuns
1957 05.05 BEL Frans Schoubben
BEL Germain Derijcke
BEL Marcel Buys
1956 06.05 BEL Alfred De Bruyne BEL Richard Van Genechten BEL Alex Close
1955 01.05 BEL Stan Ockers BEL Raymond Impanis BEL Jean Brankart
1954 09.05 LUX Marcel Ernzer BEL Raymond Impanis ZWI Ferdi Kübler
1953 03.05 BEL Alois De Hertog FRA Maurice Diot FRA Raoul Remy
1952 11.05 ZWI Ferdi Kübler BEL Henri "Kwik" Van Kerckhove FRA Jean Robic
1951 22.04 ZWI Ferdi Kübler BEL Germain Derijcke NED Wout Wagtmans
1950 23.04 BEL Prosper Depredomme BEL Jean Bogaerts BEL Edward Van Dijck
1949 01.05 FRA Camille Danguillaume BEL Adolf Verschueren BEL Roger Gyselinck (1920)
1948 02.05 BEL Maurice Mollin BEL Raymond Impanis FRA Louis Caput
1947 20.04 BEL Richard Depoorter BEL Raymond Impanis BEL Florent Mathieu
1946 05.05 BEL Prosper Depredomme BEL Albert Hendrickx BEL Triphon Verstraeten
1945 05.08 BEL Jean Engels BEL Edward Van Dijck BEL Joseph Moerenhout
1943 27.06 BEL Richard Depoorter BEL Joseph Didden BEL Stan Ockers
1939 14.05 BEL Albert Ritserveldt BEL Cyrille Van Overberghe BEL Edward Vissers
1938 15.05 BEL Alphonse Deloor BEL Marcel Kint BEL Félicien Vervaecke
1937 11.04 BEL Eloi Meulenberg BEL Gustave Deloor BEL Julien Heernaert
1936 26.04 BEL Albert Beckaert BEL Gilbert Levae BEL Jozef "Kemper" Horemans
1935 07.04 BEL Alfons Schepers BEL Frans Bonduel BEL Louis Hardiquest
1934 13.05 BEL Theo Herckenrath BEL Mathieu Cardeynaels BEL Joseph Moerenhout
1933 25.05 BEL François Gardier BEL Roger Dewolf BEL Albert Bolly
1932 05.05 BEL Maurice Houyoux BEL Leopold Roosemont BEL Gérard Lambrechts
1931 14.05 BEL Alfons Schepers BEL Maurice Houyoux BEL Jules Deschepper
1930 29.05 DUI Hermann Buse BEL Georges Laloup BEL François Gardier
1929 09.05 BEL Alfons Schepers BEL Gustave Hombroeckx BEL Maurits Raes
1928 13.05 BEL Ernest Mottard BEL Maurits Raes BEL Emile Van Bellen
1927 01.05 BEL Maurits Raes BEL Jean Hans BEL Joseph Siquet
1926 02.05 BEL Dieudonné Smets BEL Joseph Siquet BEL Alexis Macar
1925 14.06 BEL Georges Ronsse BEL Gustave Van Slembroucke BEL Lode Eelen
1924 10.08 BEL René Vermandel BEL Adelin Benoît BEL Jules-Richard Matton
1923 03.06 BEL René Vermandel BEL Jean Rossius BEL Félix Sellier
1922 07.05 BEL Louis Mottiat BEL Albert Jordens BEL Laurent Seret
1921 29.05 BEL Louis Mottiat BEL Marcel Lacour BEL Jean Rossius
1920 06.06 BEL Léon Scieur BEL Lucien Buysse (Buyze) BEL Jacques Coomans
1919 28.09 BEL Léon Devos BEL Henri Hanlet BEL Arthur Claerhout
1913 06.07 BEL Maurice Moritz BEL Alphonse Fonson BEL Hubert Noël
1912 . BEL Dieudonné Gauthy
BEL Jean Rossius
BEL Alfons Lauwers
1912 15.09 BEL Omer Verschoore BEL Jacques Coomans BEL André Blaise
1911 12.06 BEL Jos Van Daele BEL Armand Lenoir BEL Victor Kraenen
1909 16.05 BEL Victor Fastre BEL Eugene Charlier BEL Paul Deman
1908 30.08 FRA André Trousselier BEL Alfons Lauwers BEL François Dubois
1894 26.08 BEL Léon Houa BEL Louis Rasquinet BEL René Nulens
1893 28.05 BEL Léon Houa BEL Michel Borisowski BEL Charles Collette
1892 29.05 BEL Léon Houa BEL Leon Lhoest BEL Louis Rasquinet
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
5 Eddy Merckx BEL 1969 - 1975
4 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2017
4 Moreno Argentin ITA 1985 - 1991
3 Alfred De Bruyne BEL 1956 - 1959
3 Alfons Schepers BEL 1929 - 1935
3 Léon Houa BEL 1892 - 1894
2 Remco Evenepoel BEL 2022 - 2023
2 Alexandre Vinokourov KAZ 2005 - 2010
2 Paolo Bettini ITA 2000 - 2002
2 Michele Bartoli ITA 1997 - 1998
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
7 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2017
7 Eddy Merckx BEL 1967 - 1975
5 Davide Rebellin ITA 2000 - 2009
4 Michael Boogerd NED 1999 - 2005
4 Moreno Argentin ITA 1985 - 1991
4 Frans Verbeeck BEL 1970 - 1976
4 Walter Godefroot BEL 1967 - 1975
4 Raymond Impanis BEL 1947 - 1955
3 Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 2009 - 2015
3 Fränk Schleck LUX 2007 - 2011
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
11 Mikaël Cherel FRA 2012 - 2023
11 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2022
11 Philippe Gilbert BEL 2009 - 2022
10 Bauke Mollema NED 2011 - 2023
10 Rudy Molard FRA 2014 - 2023
10 Jakob Fuglsang DEN 2011 - 2022
10 Michal Kwiatkowski POL 2013 - 2022
10 Vincenzo Nibali ITA 2008 - 2022
10 Jelle Vanendert BEL 2011 - 2021
10 Samuel Sanchez Gonzalez SPA 2003 - 2017
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-362 Victor Fastre BEL 1909
19-102 Georges Ronsse BEL 1925
20-094 Maurits Raes BEL 1927
21-013 Valère Van Sweevelt BEL 1968
21-178 Jos Van Daele BEL 1911
21-256 Alfons Schepers BEL 1929
21-295 Theo Herckenrath BEL 1934
21-299 Carmine Preziosi ITA 1965
22-090 Remco Evenepoel BEL 2022
22-161 Bernard Hinault FRA 1977
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
36-363 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2017
36-221 Alexandre Vinokourov KAZ 2010
35-088 Stan Ockers BEL 1955
35-001 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2015
34-037 Jakob Fuglsang DEN 2019
33-346 Simon Gerrans AUS 2014
32-327 Sean Kelly IRL 1989
32-305 Louis Mottiat BEL 1922
32-292 Ferdi Kübler ZWI 1952
32-269 Josef Fuchs ZWI 1981
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
13 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2022
12 Michal Kwiatkowski POL 2012 - 2023
12 Mikaël Cherel FRA 2011 - 2023
12 Rui Alberto Costa Faria POR 2011 - 2023
11 Daryl Impey ZAF 2012 - 2023
11 Simon Geschke DUI 2011 - 2023
11 Philippe Gilbert BEL 2009 - 2022
11 Jelle Vanendert BEL 2011 - 2021
11 Paul Martens (DUI) DUI 2011 - 2021
10 Bauke Mollema NED 2011 - 2023
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
17-194 Eugene Charlier BEL 1909
18-362 Victor Fastre BEL 1909
19-039 Ben Tulett GBR 2020
19-102 Georges Ronsse BEL 1925
19-109 Charles Deruyter BEL 1909
19-190 Matej Mohoric SLO 2014
19-242 Ben Tulett GBR 2021
19-253 Jef Demuysere BEL 1927
19-286 Otto Vergaerde BEL 2014
19-317 Joseph Somers BEL 1937
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
41-364 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2022
41-038 Pino Cerami (1922) BEL 1963
41-000 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2021
40-218 Jens Voigt DUI 2012
40-182 Chris Horner USA 2012
40-097 Franco Pellizotti ITA 2018
40-010 Angel Vicioso Arcos SPA 2017
40-003 Raymond Poulidor FRA 1976
39-293 Philippe Gilbert BEL 2022
39-288 Michael Albasini ZWI 2020
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar