Vuelta a Asturias

Startlijst Vuelta a Asturias 2021
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Diego Rosa ITA 27 Mar 1989 Arkéa - Samsic 1
Nairo Alexander Quintana Rojas COL 04 Feb 1990 Arkéa - Samsic 2
Daniel Navarro Garcia SPA 08 Jul 1983 Burgos - BH 1
Oscar Cabedo Carda SPA 12 Nov 1994 Burgos - BH 1
Alejandro Osorio Carvajal COL 28 May 1998 Caja Rural - Seguros RGA 1
Jhojan Orlando Garcia Sosa COL 10 Jan 1998 Caja Rural - Seguros RGA 2
Julen Amezqueta Moreno SPA 12 Aug 1993 Caja Rural - Seguros RGA 1
Alessandro Fedeli ITA 03 Jun 1996 Delko 1
José Manuel Diaz Gallego SPA 18 Jan 1995 Delko 1
Mauro Finetto ITA 10 May 1985 Delko 1
Roger Adria Oliveras SPA 18 Apr 1998 Kern Pharma 1
Francesco Gavazzi ITA 01 Aug 1984 Eolo - Kometa 1
Lorenzo Fortunato ITA 09 May 1996 Eolo - Kometa 1
Gotzon Martin Sanz SPA 15 Feb 1996 Euskaltel - Euskadi 1
Luis Angel Mate Mardonas SPA 23 Mar 1984 Euskaltel - Euskadi 1
Mikel Iturria Segurola SPA 16 Mar 1992 Euskaltel - Euskadi 1
Txomin Juaristi SPA 29 Jul 1995 Euskaltel - Euskadi 1
Artem Nych RUS 21 Mar 1995 Gazprom - RusVelo 2
Cristian Scaroni ITA 16 Oct 1997 Gazprom - RusVelo 1
Ilnur Zakarin RUS 15 Sep 1989 Gazprom - RusVelo 1
Jose Tito Hernandez Jaramillo COL 08 May 1994 Team Medellin - EPM 1
Antonio Pedrero SPA 23 Oct 1991 Movistar Team 2
Einer Augusto Rubio Reyes COL 22 Feb 1998 Movistar Team 1
Hector Carretero Millan SPA 28 May 1995 Movistar Team 1
Nelson Filipe Santos Oliveira POR 06 Mar 1989 Movistar Team 1
Pierre-Roger Latour FRA 12 Oct 1993 Team TotalEnergies / Total Direct Energie 1
Victor De La Parte Gonzalez SPA 22 Jun 1986 Team TotalEnergies / Total Direct Energie 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2024 28.04 2.1 MEX Isaac Del Toro Romero POL Rafal Majka URU Antonio Eric Fagundez
2023 30.04 2.1 ITA Lorenzo Fortunato COL Einer Augusto Rubio Reyes COL Ivan Ramiro Sosa Cuervo
2022 01.05 2.1 COL Ivan Ramiro Sosa Cuervo ITA Lorenzo Fortunato FRA Nicolas Edet
2021 02.05 2.1 COL Nairo Alexander Quintana Rojas SPA Antonio Pedrero FRA Pierre-Roger Latour
2019 05.05 2.1 ECU Richard Antonio Carapaz Montenegro LAT Krists Neilands RUS Aleksander Vlasov
2018 29.04 2.1 ECU Richard Antonio Carapaz Montenegro ECU Jonathan Klever Caicedo Cepeda POR Ricardo Jorge Correia Mestre
2017 01.05 2.1 COL Nairo Alexander Quintana Rojas X SPA Oscar Sevilla Ribera
2016 02.05 2.1 GBR Hugh Carthy SPA Sergio Pardilla Bellon SPA Daniel Moreno Fernandez
2015 03.05 2.1 SPA Igor Anton Hernandez SPA Amets Txurruka Ansola SPA Jesus Herrada Lopez
2013 12.05 2.1 SPA Amets Txurruka Ansola SPA Mikel Landa Meana SPA Javier Moreno Bazan
2012 30.04 2.1 SPA Benat Intxausti Elorriaga SPA David De La Cruz Melgarejo FRA Rémy Di Grégorio
2011 02.05 2.1 SPA Javier Moreno Bazan SPA Constantino Zaballa Gutierrez POR Sergio Ferreira Sousa
2010 02.05 2.1 SPA Constantino Zaballa Gutierrez COL Fabio Andres Duarte Arevalo SPA Benat Intxausti Elorriaga
2009 02.05 2.1 SPA Francisco Mancebo Perez POR Tiago Machado SPA Javier Moreno Bazan
2008 07.05 2.1 SPA Angel Vicioso Arcos SPA Xavier Tondo Volpini POR Bruno Pires
2007 07.05 2.1 SPA Koldo Gil Perez SPA Alberto Fernandez de la Puebla Ramos ZAF John Lee Augustyn
2006 20.06 2.1 SPA Oscar Sevilla Ribera SPA Eladio Jimenez Sanchez ITA Luca Mazzanti
2005 21.06 2.1 SPA Adolfo Garcia Quesada SPA Samuel Sanchez Gonzalez ITA Giampaolo Cheula
2004 16.05 2.2 SPA Iban Mayo Diez COL Felix Rafael Cardenas Ravalo SPA Haimar Zubeldia Agirre
2003 17.05 2.2 ZWI Fabian Jeker SPA Juan Miguel Mercado Martin COL Hernan Buenahora Gutierrez
2002 19.05 2.3 ITA Leonardo Piepoli SPA David Vicente Bernabeu Armengol SPA Joseba Beloki Dorronsoro
2001 20.05 2.3 SPA Juan Carlos Dominguez Dominguez SPA Joan Horrach Ripoll ZWI Alex Zülle
2000 14.05 2.3 SPA Joseba Beloki Dorronsoro SPA Alberto Lopez de Munain Ruiz de Gauna SPA Igor Gonzalez de Galdeano Aranzabal
1999 16.05 2.3 SPA Juan Carlos Dominguez Dominguez SPA Roberto Laiseka Jayo SPA Fernando Escartin Coti
1998 17.05 2.3 FRA Laurent Jalabert SPA José Maria Jimenez Sastre SPA Santiago Blanco Gil
1997 18.05 2.3 SPA Manuel Fernandez Gines SPA Abraham Olano Manzano SPA Fernando Escartin Coti
1996 19.05 2.2 SPA Miguel Indurain Larraya SPA Fernando Escartin Coti SPA Marcelino Garcia Alonso
1995 21.05 2.2 ZWI Beat Zberg SPA Iñigo Cuesta Lopez de Castro SPA Miguel Indurain Larraya
1994 05.06 2.2 SPA Abraham Olano Manzano SPA Pedro Delgado Robledo SPA Felix Manuel Garcia Casas
1993 06.06 2.2 NED Erik Breukink DEN Peter Meinert-Nielsen SPA Pedro Delgado Robledo
1992 07.06 2.2 ZWI Alex Zülle ZWI Tony Rominger SPA Jesus Montoya Alarcon
1991 09.06 2.2 Piotr Ugrumov SPA Jesus Rodriguez Magro NED Erik Breukink
1990 03.06 2.2 MEX Raul Alcala Gallegos SPA Pello Ruiz Cabestany SPA Miguel Indurain Larraya
1989 04.06 Cat 4 NED Gert-Jan Theunisse NOR Janus Kuum SPA Alvaro Pino Counago
1988 05.06 DUI Rolf Golz SPA Federico Echave Musatadi NOR Janus Kuum
1987 07.06 SPA Inaki Gaston Crespi SPA Julian Gorospe Artabe SPA Anselmo Fuerte Abelenda
1986 30.06 SPA Jesus Rodriguez Magro SPA Vicente Belda Vicedo SPA Guillermo Arenas Reyes
1985 20.06 SPA Jesus Blanco Villar DUI Raimund Dietzen SPA Angel Camarillo Llorens
1984 21.06 SPA Faustino Ruperez Rincon SPA Alberto Fernandez Blanco SPA Jesus Ignacio Ibanez Loyo
1983 23.06 SPA Pedro Munoz Machin Rodriguez SPA Alvaro Pino Counago SPA Faustino Ruperez Rincon
1982 24.06 SPA Jeronimo Ibanez Escribano SPA Faustino Ruperez Rincon SPA Alvaro Pino Counago
1981 18.06 SPA Angel Arroyo Lanchas SPA Eduardo Chozas Olmo SPA Pedro Munoz Machin Rodriguez
1980 19.06 SPA Faustino Ruperez Rincon SPA Angel Arroyo Lanchas SPA Juan Pujol Pages
1979 20.06 X X X
1978 22.06 SPA Enrique Martinez Heredia SPA Bernardo Alfonsel Lopez SPA José Enrique Cima Prado
1977 23.06 SPA Vicente Lopez Carril SPA José Nazabal Mirendia DUI Klaus-Peter Thaler
1976 19.06 SPA Santiago Lazcano SPA José Luis Viejo SPA Domingo Perurena
1975 20.06 SPA Miguel Maria Lasa SPA José Antonio Gonzalez Linares SPA Luis Ocana Pernia
1974 21.06 SPA Juan Manuel Santisteban SPA Agustin Tamames Iglesias POR José Freitas
1973 19.06 SPA Jesus Manzaneque Sanchez SPA Jose Pesarrodona Altimi SPA Pedro Torres Cruces
1972 18.06 SPA Agustin Tamames Iglesias SPA Luis Pedro Santamarina Antonana SPA José Grande Sanchez
1971 10.06 SPA Eduardo Castello Vilanova SPA Antonio Gomez del Moral SPA Juan Zurano Jerez
1970 . SPA Antonio Martos Aguilar SPA Francisco Xavier Galdeano Portillo SPA Antonio Menendez Gonzalez
1969 . SPA Andres Oliva Sanchez SPA Eufrenio Enrique Sahagun Santos SPA José Manuel Fuente Lavandera
1968 . SPA Jesus Manzaneque Sanchez SPA Luis Balague Carreno SPA Enrique Sanchidrian Pacho
1957 18.06 SPA Federico Martin Bahamontes SPA René Marigil Domingo SPA Antonio Suarez Vasquez
1956 21.06 SPA Emilio Hernán Díaz SPA Antonio Suarez Vasquez SPA Andrés Trobat Garcías
1955 20.06 SPA Federico Martin Bahamontes SPA Francisco Alomar Florit SPA Gabriel Company Bauzà
1954 23.06 SPA Bernardo Ruiz Navarrete SPA Dalmacio Langarica Lizasoain SPA Manolo Rodriguez Barros
1953 04.06 SPA Antonio Gelabert SPA Pedro Sant i Alenta SPA Vicente Iturat Gil
1950 . SPA Miquel Gual Bauzà SPA Senén Mesa Fernández SPA Andrés Trobat Garcías
1947 . SPA Emilio Rodriguez Barros
1928 . SPA Ricardo Montero Hernández
1927 . SPA Miguel Mucio
1926 . SPA Ricardo Montero Hernández SPA Miguel Mucio SPA M. Castro
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
2 Nairo Alexander Quintana Rojas COL 2017 - 2021
2 Richard Antonio Carapaz Montenegro ECU 2018 - 2019
2 Juan Carlos Dominguez Dominguez SPA 1999 - 2001
2 Faustino Ruperez Rincon SPA 1980 - 1984
2 Jesus Manzaneque Sanchez SPA 1968 - 1973
2 Federico Martin Bahamontes SPA 1955 - 1957
2 Ricardo Montero Hernández SPA 1926 - 1928
1 Isaac Del Toro Romero MEX 2024 - 2024
1 Lorenzo Fortunato ITA 2023 - 2023
1 Ivan Ramiro Sosa Cuervo COL 2022 - 2022
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
4 Faustino Ruperez Rincon SPA 1980 - 1984
3 Javier Moreno Bazan SPA 2009 - 2013
3 Fernando Escartin Coti SPA 1996 - 1999
3 Miguel Indurain Larraya SPA 1990 - 1996
3 Alvaro Pino Counago SPA 1982 - 1989
2 Ivan Ramiro Sosa Cuervo COL 2022 - 2023
2 Lorenzo Fortunato ITA 2022 - 2023
2 Nairo Alexander Quintana Rojas COL 2017 - 2021
2 Richard Antonio Carapaz Montenegro ECU 2018 - 2019
2 Oscar Sevilla Ribera SPA 2006 - 2017
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
4 Mikel Bizkarra Etxegibel SPA 2019 - 2024
4 Javier Moreno Bazan SPA 2009 - 2015
4 Fernando Escartin Coti SPA 1996 - 2001
4 Faustino Ruperez Rincon SPA 1980 - 1984
3 Antonio Pedrero SPA 2021 - 2024
3 Felix Manuel Garcia Casas SPA 1994 - 1999
3 Miguel Indurain Larraya SPA 1990 - 1996
3 Alvaro Pino Counago SPA 1982 - 1989
2 Alexis Vuillermoz FRA 2022 - 2024
2 Igor Arrieta Lizarraga SPA 2022 - 2024
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
7 Jelle Nijdam NED 1988 - 1994
7 Miguel Maria Lasa SPA 1971 - 1981
6 Javier Moreno Bazan SPA 2009 - 2015
6 Manuel Jorge Dominguez Diaz SPA 1982 - 1990
6 Jesus Suarez Cueva SPA 1978 - 1985
6 Javier Francisco Elorriaga Iturriagagoitia SPA 1973 - 1980
5 Antonio Pedrero SPA 2019 - 2024
5 Angel Vicioso Arcos SPA 1999 - 2010
4 Mikel Bizkarra Etxegibel SPA 2019 - 2024
4 Oscar Sevilla Ribera SPA 2002 - 2017
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-193 Manuel Jorge Dominguez Diaz SPA 1982
19-273 Sergio Andres Higuita Garcia COL 2017
20-151 Isaac Del Toro Romero MEX 2024
20-170 Luis Leon Sanchez Gil SPA 2004
20-343 Eduardo Chozas Olmo SPA 1981
21-210 Antonio Bertran Panades SPA 1955
21-295 Hugh Carthy GBR 2016
21-340 Santiago Blanco Gil SPA 1996
22-106 Pascal Richard ZWI 1986
22-282 Juan Zurano Jerez SPA 1971
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
39-120 Dimitri Konyshev RUS 2005
36-156 José Luis Mayoz Aizpurua SPA 1980
34-295 Stefano Garzelli ITA 2008
34-239 Daniel Moreno Fernandez SPA 2016
34-203 Vicente Lopez Carril SPA 1977
34-170 Fabian Jeker ZWI 2003
33-059 Carlos Julian Quintero Norena COL 2019
33-054 Francisco Mancebo Perez SPA 2009
33-019 Angel Vicioso Arcos SPA 2010
32-352 Constantino Zaballa Gutierrez SPA 2011
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
7 Miguel Maria Lasa SPA 1971 - 1979
6 Domingo Perurena SPA 1972 - 1976
5 José Luis Viejo SPA 1975 - 1980
5 Javier Francisco Elorriaga Iturriagagoitia SPA 1973 - 1978
4 Angel Vicioso Arcos SPA 2007 - 2010
4 Julio Alfonso Gutierrez Gutierrez SPA 1983 - 1992
4 Federico Echave Musatadi SPA 1983 - 1988
4 Inaki Gaston Crespi SPA 1987 - 1987
3 Miguel Angel Martin Perdiguero SPA 2001 - 2004
3 Angel Edo Alsina SPA 2000 - 2003
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
13 Vicente Lopez Carril SPA 1973 - 1977
12 Faustino Ruperez Rincon SPA 1980 - 1984
11 Abraham Olano Manzano SPA 1994 - 1999
9 Alex Zülle ZWI 1992 - 1993
9 Federico Martin Bahamontes SPA 1955 - 1957
8 Miguel Indurain Larraya SPA 1995 - 1996
8 Inaki Gaston Crespi SPA 1986 - 1987
7 Rolf Golz DUI 1988 - 1988
7 Jesus Blanco Villar SPA 1985 - 1985
6 Angel Vicioso Arcos SPA 2007 - 2008
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-193 Manuel Jorge Dominguez Diaz SPA 1982
20-151 Isaac Del Toro Romero MEX 2024
20-170 Luis Leon Sanchez Gil SPA 2004
20-343 Eduardo Chozas Olmo SPA 1981
21-210 Antonio Bertran Panades SPA 1955
21-295 Hugh Carthy GBR 2016
22-333 Federico Echave Musatadi SPA 1983
22-346 Dmitry Strakhov RUS 2018
23-010 Gines Garcia Pallares SPA 1982
23-031 Inaki Gaston Crespi SPA 1986
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
39-120 Dimitri Konyshev RUS 2005
34-292 Stefano Garzelli ITA 2008
34-203 Vicente Lopez Carril SPA 1977
34-170 Fabian Jeker ZWI 2003
33-059 Carlos Julian Quintero Norena COL 2019
33-054 Francisco Mancebo Perez SPA 2009
32-193 Glen Alan Chadwick NZL 2009
32-062 Igor Anton Hernandez SPA 2015
31-352 Constantino Zaballa Gutierrez SPA 2010
31-347 Weimar Alfonso Roldan Ortiz COL 2017