Liège - Bastogne - Liège

Liège - Bastogne - Liège 2016
24 Apr 2016
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 NED Wout Poels NED Sky 28-206
2 ZWI Michael Albasini ZWI Orica - GreenEdge / BikeExchange 35-125
3 POR Rui Alberto Costa Faria POR Lampre - Merida 29-201
4 SPA Samuel Sanchez Gonzalez SPA BMC Racing 38-078
5 RUS Ilnur Zakarin RUS Katusha 26-221
6 FRA Warren Barguil FRA Giant - Alpecin 24-179
7 CZE Roman Kreuziger CZE Tinkoff 29-353
8 SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA Katusha 36-348
9 NED Bauke Mollema NED Trek - Segafredo 29-149
10 ITA Diego Rosa ITA Astana 27-028
11 EST Tanel Kangert EST Astana 29-044
12 ITA Enrico Gasparotto ITA Wanty - Groupe Gobert 34-033
13 FRA Romain Bardet FRA AG2R - La Mondiale 25-166
14 DEN Michael Valgren Andersen DEN Tinkoff 24-077
15 OOS Patrick Konrad OOS BORA - Argon 18 24-194
16 SPA Alejandro Valverde Belmonte SPA Movistar 35-364
17 BEL Dylan Teuns BEL BMC Racing 24-054
18 FRA Arnold Jeannesson FRA Cofidis 30-099
19 GBR Stephen Cummings GBR Dimension Data 35-036
20 NOR Lars Petter Nordhaug NOR Sky 31-345
21 USA Alex Howes USA Cannondale 28-114
22 BEL Jelle Vanendert BEL Lotto - Soudal 31-064
23 FRA Julian Alaphilippe FRA Etixx - Quick Step 23-317
24 ITA Manuele Mori ITA Lampre - Merida 35-258
25 ITA Giovanni Visconti ITA Movistar 33-101
26 NED Sam Oomen NED Giant - Alpecin 20-253
27 SPA Luis Leon Sanchez Gil SPA Astana 32-152
28 SPA Daniel Moreno Fernandez SPA Movistar 34-231
29 BEL Jan Bakelants BEL AG2R - La Mondiale 30-069
30 SPA Jon Izagirre Insausti SPA Movistar 27-079
31 ZAF Louis Meintjes ZAF Lampre - Merida 24-063
32 NED Huub Duyn NED Roompot - Oranje Peloton 31-235
33 AUS Simon Gerrans AUS Orica - GreenEdge / BikeExchange 35-343
34 SPA Daniel Navarro Garcia SPA Cofidis 32-291
35 UKR Andriy Grivko UKR Astana 32-261
36 POL Michal Kwiatkowski POL Sky 25-326
37 USA Lawson Craddock USA Cannondale 24-064
38 LAT Toms Skujins LAT Cannondale 24-314
39 BEL Pieter Serry BEL Etixx - Quick Step 27-154
40 BEL Floris De Tier BEL Topsport Vlaanderen - Baloise 24-095
42 SPA Igor Anton Hernandez SPA Dimension Data 33-053
43 CRO Robert Kiserlovski CRO Tinkoff 29-258
44 GBR Ben Swift GBR Sky 28-171
45 FRA Mikaël Cherel FRA AG2R - La Mondiale 30-038
46 ITA Enrico Battaglin ITA LottoNL - Jumbo 26-158
47 IRL Daniel Martin IRL Etixx - Quick Step 29-247
48 BEL Tim Wellens BEL Lotto - Soudal 24-350
49 NED Maurits Lammertink NED Roompot - Oranje Peloton 25-236
50 COL Carlos Alberto Betancur Gomez COL Movistar 26-193
51 ITA Vincenzo Nibali ITA Astana 31-161
52 POL Tomasz Marczynski POL Lotto - Soudal 32-049
53 ERI Merhawi Kudus Ghebremedhin ERI Dimension Data 22-091
54 SPA Luis Angel Mate Mardonas SPA Cofidis 32-032
55 ITA Diego Ulissi ITA Lampre - Merida 26-283
56 GBR Adam Yates GBR Orica - GreenEdge / BikeExchange 23-260
58 FRA Anthony Roux FRA FDJ 29-006
58 SPA David De La Cruz Melgarejo SPA Etixx - Quick Step 26-353
59 BEL Gaëtan Bille BEL Wanty - Groupe Gobert 28-018
60 CDN Ryder Hesjedal CDN Trek - Segafredo 35-136
61 BEL Laurens De Plus BEL Etixx - Quick Step 20-233
62 FRA Jean-Christophe Péraud FRA AG2R - La Mondiale 38-337
63 ITA Domenico Pozzovivo ITA AG2R - La Mondiale 33-145
64 NED Pieter Weening NED Roompot - Oranje Peloton 35-019
65 BEL Loïc Vliegen BEL BMC Racing 22-125
66 ZWI Steve Morabito ZWI FDJ 33-084
67 DEN Christopher Juul Jensen DEN Orica - GreenEdge / BikeExchange 26-292
68 DEN Jakob Fuglsang DEN Astana 31-033
69 COL Sebastian Henao Gomez COL Sky 22-262
70 SLO Jan Polanc SLO Lampre - Merida 23-353
71 DUI Emanuel Buchmann DUI BORA - Argon 18 23-157
72 NOR Odd Christian Eiking NOR FDJ 21-117
73 DEN Chris Anker Sörensen DEN Fortuneo - Vital Concept 31-231
74 FRA Laurent Pichon FRA FDJ 29-279
75 FRA Benoît Vaugrenard FRA FDJ 34-109
76 FRA Pierrick Fédrigo FRA Fortuneo - Vital Concept 37-145
77 DUI Paul Martens (DUI) DUI LottoNL - Jumbo 32-181
78 NED Robert Gesink NED LottoNL - Jumbo 29-328
79 BEL Sander Armée BEL Lotto - Soudal 30-135
80 NED Bert-Jan Lindeman NED LottoNL - Jumbo 26-312
81 RUS Yury Trofimov RUS Tinkoff 32-089
82 ITA Salvatore Puccio ITA Sky 26-236
83 POL Michal Golas POL Sky 31-360
84 FRA Cyril Gautier FRA AG2R - La Mondiale 28-211
85 USA Peter Stetina USA Trek - Segafredo 28-260
86 POR José Joao Mendes Pimenta Costa POR BORA - Argon 18 31-000
87 BEL Preben Van Hecke BEL Topsport Vlaanderen - Baloise 33-289
88 FRA Florian Vachon FRA Fortuneo - Vital Concept 31-112
89 FRA Romain Sicard FRA Direct Energie 28-114
90 FRA Rudy Molard FRA Cofidis 26-219
91 AUS Richie Porte AUS BMC Racing 31-084
92 RUS Ivan Rovny RUS Tinkoff 28-207
93 BLR Kanstantsin Sivtsov BLR Dimension Data 33-258
94 DUI Simon Geschke DUI Giant - Alpecin 30-042
95 ITA Matteo Bono ITA Lampre - Merida 32-165
96 BEL Jürgen Van Den Broeck BEL Katusha 33-082
97 CDN Christian Meier CDN Orica - GreenEdge / BikeExchange 31-062
98 BEL Ben Hermans BEL BMC Racing 29-320
99 BEL Serge Pauwels BEL Dimension Data 32-155
100 BEL Pieter Vanspeybrouck BEL Topsport Vlaanderen - Baloise 29-073
101 SPA Alberto Losada Alguacil SPA Katusha 34-055
102 BEL Tosh Van Der Sande BEL Lotto - Soudal 25-147
103 LUX Ben Gastauer LUX AG2R - La Mondiale 28-162
104 NED Antwan Tolhoek NED Roompot - Oranje Peloton 21-360
105 FRA Maxime Bouet FRA Etixx - Quick Step 29-172
106 FRA Thomas Voeckler FRA Direct Energie 36-307
107 DUI Björn Thurau DUI Wanty - Groupe Gobert 27-275
108 POL Pawel Poljanski POL Tinkoff 25-353
109 FRA Anthony Delaplace FRA Fortuneo - Vital Concept 26-225
110 POL Bartosz Huzarski POL BORA - Argon 18 35-179
111 BEL Eliot Lietaer BEL Topsport Vlaanderen - Baloise 25-252
112 GBR Chris Froome GBR Sky 30-339
113 POL Rafal Majka POL Tinkoff 26-224
114 FRA Yohann Bagot FRA Cofidis 28-231
115 ZWE Fredrik Ludvigsson ZWE Giant - Alpecin 21-361
116 USA Lawrence "Larry" Warbasse USA IAM Cycling 25-300
117 USA Joey Rosskopf USA BMC Racing 26-231
118 AUS Rory Sutherland AUS Movistar 34-075
119 FRA Nicolas Edet FRA Cofidis 28-144
120 FRA Guillaume Martin FRA Wanty - Groupe Gobert 22-319
121 USA Nathan Brown USA Cannondale 24-292
122 DUI Johannes Fröhlinger DUI Giant - Alpecin 30-319
123 ZWI Silvan Dillier ZWI BMC Racing 25-264
124 BEL Julien Vermote (1989) BEL Etixx - Quick Step 26-272
125 SPA Ruben Fernandez Andujar SPA Movistar 25-054
126 ITA Alessandro De Marchi ITA BMC Racing 29-340
127 FRA Anthony Turgis FRA Cofidis 21-343
128 FRA Julien Simon FRA Cofidis 30-202
129 NOR Vegard Stake Laengen NOR IAM Cycling 27-076
130 NED Reinier Honig NED Roompot - Oranje Peloton 32-179
131 BEL Thomas De Gendt BEL Lotto - Soudal 29-169
132 LUX Laurent Didier LUX Trek - Segafredo 31-279
133 FRA Brice Feillu FRA Fortuneo - Vital Concept 30-272
134 JPN Fumiyuki Beppu JPN Trek - Segafredo 33-014
135 BEL Otto Vergaerde BEL Topsport Vlaanderen - Baloise 21-283
136 AUS Simon Clarke AUS Cannondale 29-280
137 USA Chad Haga USA Giant - Alpecin 27-241
138 BEL Tim Declercq BEL Topsport Vlaanderen - Baloise 27-034
139 NOR Sindre Skjölstad Lunke NOR Giant - Alpecin 23-007
140 ZAF Jacques Janse van Rensburg ZAF Dimension Data 28-231
141 AUS Mathew Hayman AUS Orica - GreenEdge / BikeExchange 38-004
142 ZWI Oliver Zaugg ZWI IAM Cycling 34-350
143 DUI Paul Voss DUI BORA - Argon 18 30-029
144 SPA Angel Vicioso Arcos SPA Katusha 39-011
145 ITA Cesare Benedetti ITA BORA - Argon 18 28-265
146 RUS Sergey Lagutin RUS Katusha 34-192
147 NED Koen Bouwman NED LottoNL - Jumbo 22-143
148 NED Johnny Hoogerland NED Roompot - Oranje Peloton 32-347
149 AUS David Tanner AUS IAM Cycling 31-206
150 SPA Haimar Zubeldia Agirre SPA Trek - Segafredo 39-023
151 USA Kiel Reijnen USA Trek - Segafredo 29-327
152 FRA Sébastien Minard FRA AG2R - La Mondiale 33-316
153 USA Caleb Fairly USA Giant - Alpecin 29-064
154 FRA Jérémy Roy FRA FDJ 32-307
DNF USA Alexey Vermeulen USA LottoNL - Jumbo 21-129
DNF FRA Angelo Tulik FRA Direct Energie 25-143
DNF FRA Armindo Fonseca FRA Fortuneo - Vital Concept 26-358
DNF FRA Arthur Vichot FRA FDJ 27-149
DNF BEL Bart De Clercq BEL Lotto - Soudal 29-241
DNF USA Benjamin King (USA) USA Cannondale 27-033
DNF NED Bram Tankink NED LottoNL - Jumbo 37-142
DNF FRA Clément Chevrier FRA IAM Cycling 23-299
DNF ERI Daniel Teklehaimanot Girmazion ERI Dimension Data 27-165
DNF ITA Dario Cataldo ITA Astana 31-038
DNF ZAF Daryl Impey ZAF Orica - GreenEdge / BikeExchange 31-139
DNF NED Dennis van Winden NED LottoNL - Jumbo 28-144
DNF DUI Dominik Nerz DUI BORA - Argon 18 26-242
DNF FRA Fabien Grellier FRA Direct Energie 21-175
DNF FRA Fabrice Jeandesboz FRA Direct Energie 31-141
DNF BEL Frederik Veuchelen BEL Wanty - Groupe Gobert 37-232
DNF OOS Gregor Mühlberger OOS BORA - Argon 18 22-020
DNF SPA Imanol Erviti Ollo SPA Movistar 32-161
DNF AUS Jack Bobridge AUS Trek - Segafredo 26-285
DNF AUS Jack Haig AUS Orica - GreenEdge / BikeExchange 22-230
DNF COL Jarlinson Pantano Gomez COL IAM Cycling 27-156
DNF BEL Jens Wallays BEL Topsport Vlaanderen - Baloise 23-221
DNF FRA Jérémy Cornu FRA Direct Energie 24-261
DNF BEL Jérôme Baugnies BEL Wanty - Groupe Gobert 29-023
DNF FRA Julien Loubet FRA Fortuneo - Vital Concept 31-103
DNF FRA Kévin Ledanois FRA Fortuneo - Vital Concept 22-285
DNF FRA Kévin Réza FRA FDJ 27-341
DNF FRA Lilian Calmejane FRA Direct Energie 23-139
DNF NED Marco Minnaard NED Wanty - Groupe Gobert 27-013
DNF POR Mario Jorge Costa Faria POR Lampre - Merida 30-160
DNF GBR Mark McNally GBR Wanty - Groupe Gobert 26-278
DNF CDN Michael Woods CDN Cannondale 29-194
DNF NED Michel Kreder NED Roompot - Oranje Peloton 28-253
DNF NED Nick van der Lijke NED Roompot - Oranje Peloton 24-214
DNF SPA Omar Fraile Matarranz SPA Dimension Data 25-281
DNF ITA Paolo Tiralongo ITA Astana 38-290
DNF RUS Pavel Brutt RUS Tinkoff 34-085
DNF FRA Perrig Quémeneur FRA Direct Energie 31-363
DNF CZE Petr Vakoc CZE Etixx - Quick Step 23-287
DNF EST Rein Taaramäe EST Katusha 29-000
DNF BEL Sander Helven BEL Topsport Vlaanderen - Baloise 25-329
DNF OOS Stefan Denifl OOS IAM Cycling 28-217
DNF POR Tiago Machado POR Katusha 30-188
DNF NED Tom-Jelte Slagter NED Cannondale 26-297
DNF FRA Tony Gallopin FRA Lotto - Soudal 27-335
DNF ITA Valerio Conti ITA Lampre - Merida 23-025
DNF SPA Vicente Reynes Mimo SPA IAM Cycling 34-268
Liège - Bastogne - Liège 2016
Datum Rit Winnaar Leider Punten Berg
24.04 Eindstand Wout Poels
Startlijst Liège - Bastogne - Liège 2016
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Ben Gastauer LUX 14 Nov 1987 AG2R - La Mondiale 4
Cyril Gautier FRA 26 Sep 1987 AG2R - La Mondiale 4
Domenico Pozzovivo ITA 30 Nov 1982 AG2R - La Mondiale 3
Jan Bakelants BEL 14 Feb 1986 AG2R - La Mondiale 5
Jean-Christophe Péraud FRA 22 May 1977 AG2R - La Mondiale 1
Mikaël Cherel FRA 17 Mar 1986 AG2R - La Mondiale 6
Romain Bardet FRA 09 Nov 1990 AG2R - La Mondiale 4
Sébastien Minard FRA 12 Jun 1982 AG2R - La Mondiale 4
Andriy Grivko UKR 07 Aug 1983 Astana 6
Dario Cataldo ITA 17 Mar 1985 Astana 3
Diego Rosa ITA 27 Mar 1989 Astana 1
Jakob Fuglsang DEN 22 Mar 1985 Astana 5
Luis Leon Sanchez Gil SPA 24 Nov 1983 Astana 4
Paolo Tiralongo ITA 08 Jul 1977 Astana 1
Tanel Kangert EST 11 Mar 1987 Astana 3
Vincenzo Nibali ITA 14 Nov 1984 Astana 7
Alessandro De Marchi ITA 19 May 1986 BMC Racing 3
Ben Hermans BEL 08 Jun 1986 BMC Racing 5
Dylan Teuns BEL 01 Mar 1992 BMC Racing 2
Joey Rosskopf USA 05 Sep 1989 BMC Racing 2
Loïc Vliegen BEL 20 Dec 1993 BMC Racing 1
Richie Porte AUS 30 Jan 1985 BMC Racing 3
Samuel Sanchez Gonzalez SPA 05 Feb 1978 BMC Racing 9
Silvan Dillier ZWI 03 Aug 1990 BMC Racing 1
Bartosz Huzarski POL 27 Oct 1980 BORA - Argon 18 3
Cesare Benedetti ITA 03 Aug 1987 BORA - Argon 18 3
Dominik Nerz DUI 25 Aug 1989 BORA - Argon 18 5
Emanuel Buchmann DUI 18 Nov 1992 BORA - Argon 18 2
Gregor Mühlberger OOS 04 Apr 1994 BORA - Argon 18 1
José Joao Mendes Pimenta Costa POR 24 Apr 1985 BORA - Argon 18 3
Patrick Konrad OOS 13 Oct 1991 BORA - Argon 18 2
Paul Voss DUI 26 Mar 1986 BORA - Argon 18 2
Alex Howes USA 01 Jan 1988 Cannondale 5
Benjamin King (USA) USA 22 Mar 1989 Cannondale 3
Lawson Craddock USA 20 Feb 1992 Cannondale 2
Michael Woods CDN 12 Oct 1986 Cannondale 1
Nathan Brown USA 07 Jul 1991 Cannondale 1
Simon Clarke AUS 18 Jul 1986 Cannondale 5
Tom-Jelte Slagter NED 01 Jul 1989 Cannondale 4
Toms Skujins LAT 15 Jun 1991 Cannondale 1
Anthony Turgis FRA 16 May 1994 Cofidis 2
Arnold Jeannesson FRA 15 Jan 1986 Cofidis 5
Daniel Navarro Garcia SPA 08 Jul 1983 Cofidis 3
Julien Simon FRA 04 Oct 1985 Cofidis 4
Luis Angel Mate Mardonas SPA 23 Mar 1984 Cofidis 5
Nicolas Edet FRA 02 Dec 1987 Cofidis 2
Rudy Molard FRA 17 Sep 1989 Cofidis 3
Yohann Bagot FRA 06 Sep 1987 Cofidis 2
Daniel Teklehaimanot Girmazion ERI 10 Nov 1988 Dimension Data 3
Igor Anton Hernandez SPA 02 Mar 1983 Dimension Data 5
Jacques Janse van Rensburg ZAF 06 Sep 1987 Dimension Data 3
Kanstantsin Sivtsov BLR 09 Aug 1982 Dimension Data 4
Merhawi Kudus Ghebremedhin ERI 23 Jan 1994 Dimension Data 2
Omar Fraile Matarranz SPA 17 Jul 1990 Dimension Data 1
Serge Pauwels BEL 21 Nov 1983 Dimension Data 3
Stephen Cummings GBR 19 Mar 1981 Dimension Data 5
Angelo Tulik FRA 02 Dec 1990 Direct Energie 2
Fabien Grellier FRA 31 Oct 1994 Direct Energie 1
Fabrice Jeandesboz FRA 04 Dec 1984 Direct Energie 4
Jérémy Cornu FRA 07 Aug 1991 Direct Energie 1
Lilian Calmejane FRA 06 Dec 1992 Direct Energie 1
Perrig Quémeneur FRA 26 Apr 1984 Direct Energie 3
Romain Sicard FRA 01 Jan 1988 Direct Energie 4
Thomas Voeckler FRA 22 Jun 1979 Direct Energie 5
Daniel Martin IRL 20 Aug 1986 Etixx - Quick Step 6
David De La Cruz Melgarejo SPA 06 May 1989 Etixx - Quick Step 2
Julian Alaphilippe FRA 11 Jun 1992 Etixx - Quick Step 2
Julien Vermote (1989) BEL 26 Jul 1989 Etixx - Quick Step 4
Laurens De Plus BEL 04 Sep 1995 Etixx - Quick Step 1
Maxime Bouet FRA 03 Nov 1986 Etixx - Quick Step 3
Petr Vakoc CZE 11 Jul 1992 Etixx - Quick Step 2
Pieter Serry BEL 21 Nov 1988 Etixx - Quick Step 5
Anthony Roux FRA 18 Apr 1987 FDJ 4
Arthur Vichot FRA 26 Nov 1988 FDJ 4
Benoît Vaugrenard FRA 05 Jan 1982 FDJ 6
Jérémy Roy FRA 22 Jun 1983 FDJ 4
Kévin Réza FRA 18 May 1988 FDJ 5
Laurent Pichon FRA 19 Jul 1986 FDJ 4
Odd Christian Eiking NOR 28 Dec 1994 FDJ 1
Steve Morabito ZWI 30 Jan 1983 FDJ 1
Anthony Delaplace FRA 11 Sep 1989 Fortuneo - Vital Concept 2
Armindo Fonseca FRA 01 May 1989 Fortuneo - Vital Concept 1
Brice Feillu FRA 26 Jul 1985 Fortuneo - Vital Concept 2
Chris Anker Sörensen DEN 05 Sep 1984 Fortuneo - Vital Concept 6
Florian Vachon FRA 02 Jan 1985 Fortuneo - Vital Concept 1
Julien Loubet FRA 11 Jan 1985 Fortuneo - Vital Concept 1
Kévin Ledanois FRA 13 Jul 1993 Fortuneo - Vital Concept 1
Pierrick Fédrigo FRA 30 Nov 1978 Fortuneo - Vital Concept 5
Clément Chevrier FRA 29 Jun 1992 IAM Cycling 2
David Tanner AUS 30 Sep 1984 IAM Cycling 5
Jarlinson Pantano Gomez COL 19 Nov 1988 IAM Cycling 3
Lawrence "Larry" Warbasse USA 28 Jun 1990 IAM Cycling 2
Oliver Zaugg ZWI 09 May 1981 IAM Cycling 2
Stefan Denifl OOS 20 Sep 1987 IAM Cycling 4
Vegard Stake Laengen NOR 07 Feb 1989 IAM Cycling 2
Vicente Reynes Mimo SPA 30 Jul 1981 IAM Cycling 1
Alberto Losada Alguacil SPA 28 Feb 1982 Katusha 5
Angel Vicioso Arcos SPA 13 Apr 1977 Katusha 6
Ilnur Zakarin RUS 15 Sep 1989 Katusha 1
Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 12 May 1979 Katusha 8
Jürgen Van Den Broeck BEL 01 Feb 1983 Katusha 4
Rein Taaramäe EST 24 Apr 1987 Katusha 4
Sergey Lagutin RUS 14 Oct 1981 Katusha 5
Tiago Machado POR 18 Oct 1985 Katusha 3
Diego Ulissi ITA 15 Jul 1989 Lampre - Merida 6
Jan Polanc SLO 06 May 1992 Lampre - Merida 2
Louis Meintjes ZAF 21 Feb 1992 Lampre - Merida 3
Manuele Mori ITA 09 Aug 1980 Lampre - Merida 5
Mario Jorge Costa Faria POR 15 Nov 1985 Lampre - Merida 1
Matteo Bono ITA 11 Nov 1983 Lampre - Merida 4
Rui Alberto Costa Faria POR 05 Oct 1986 Lampre - Merida 6
Valerio Conti ITA 30 Mar 1993 Lampre - Merida 2
Bart De Clercq BEL 26 Aug 1986 Lotto - Soudal 5
Jelle Vanendert BEL 19 Feb 1985 Lotto - Soudal 6
Sander Armée BEL 10 Dec 1985 Lotto - Soudal 6
Thomas De Gendt BEL 06 Nov 1986 Lotto - Soudal 3
Tim Wellens BEL 10 May 1991 Lotto - Soudal 4
Tomasz Marczynski POL 06 Mar 1984 Lotto - Soudal 2
Tony Gallopin FRA 24 May 1988 Lotto - Soudal 5
Tosh Van Der Sande BEL 28 Nov 1990 Lotto - Soudal 4
Alejandro Valverde Belmonte SPA 25 Apr 1980 Movistar 8
Carlos Alberto Betancur Gomez COL 13 Oct 1989 Movistar 4
Daniel Moreno Fernandez SPA 05 Sep 1981 Movistar 6
Giovanni Visconti ITA 13 Jan 1983 Movistar 4
Imanol Erviti Ollo SPA 15 Nov 1983 Movistar 5
Jon Izagirre Insausti SPA 04 Feb 1989 Movistar 4
Rory Sutherland AUS 08 Feb 1982 Movistar 3
Ruben Fernandez Andujar SPA 01 Mar 1991 Movistar 1
Adam Yates GBR 07 Aug 1992 Orica - GreenEdge / BikeExchange 1
Christian Meier CDN 21 Feb 1985 Orica - GreenEdge / BikeExchange 4
Christopher Juul Jensen DEN 06 Jul 1989 Orica - GreenEdge / BikeExchange 1
Daryl Impey ZAF 06 Dec 1984 Orica - GreenEdge / BikeExchange 4
Jack Haig AUS 06 Sep 1993 Orica - GreenEdge / BikeExchange 1
Mathew Hayman AUS 20 Apr 1978 Orica - GreenEdge / BikeExchange 1
Michael Albasini ZWI 20 Dec 1980 Orica - GreenEdge / BikeExchange 6
Simon Gerrans AUS 16 May 1980 Orica - GreenEdge / BikeExchange 7
Antwan Tolhoek NED 29 Apr 1994 Roompot - Oranje Peloton 1
Huub Duyn NED 01 Sep 1984 Roompot - Oranje Peloton 2
Johnny Hoogerland NED 13 May 1983 Roompot - Oranje Peloton 4
Maurits Lammertink NED 31 Aug 1990 Roompot - Oranje Peloton 2
Michel Kreder NED 15 Aug 1987 Roompot - Oranje Peloton 4
Nick van der Lijke NED 23 Sep 1991 Roompot - Oranje Peloton 1
Pieter Weening NED 05 Apr 1981 Roompot - Oranje Peloton 4
Reinier Honig NED 28 Oct 1983 Roompot - Oranje Peloton 5
Ben Swift GBR 05 Nov 1987 Sky 1
Chris Froome GBR 20 May 1985 Sky 3
Lars Petter Nordhaug NOR 14 May 1984 Sky 6
Michal Golas POL 29 Apr 1984 Sky 3
Michal Kwiatkowski POL 02 Jun 1990 Sky 5
Salvatore Puccio ITA 31 Aug 1989 Sky 2
Sebastian Henao Gomez COL 05 Aug 1993 Sky 1
Wout Poels NED 01 Oct 1987 Sky 4
Bauke Mollema NED 26 Nov 1986 Trek - Segafredo 6
Fumiyuki Beppu JPN 10 Apr 1983 Trek - Segafredo 4
Haimar Zubeldia Agirre SPA 01 Apr 1977 Trek - Segafredo 3
Jack Bobridge AUS 13 Jul 1989 Trek - Segafredo 2
Kiel Reijnen USA 01 Jun 1986 Trek - Segafredo 1
Laurent Didier LUX 19 Jul 1984 Trek - Segafredo 4
Peter Stetina USA 08 Aug 1987 Trek - Segafredo 4
Ryder Hesjedal CDN 09 Dec 1980 Trek - Segafredo 5
Caleb Fairly USA 19 Feb 1987 Giant - Alpecin 3
Chad Haga USA 26 Aug 1988 Giant - Alpecin 1
Fredrik Ludvigsson ZWE 28 Apr 1994 Giant - Alpecin 1
Johannes Fröhlinger DUI 09 Jun 1985 Giant - Alpecin 5
Sam Oomen NED 15 Aug 1995 Giant - Alpecin 1
Simon Geschke DUI 13 Mar 1986 Giant - Alpecin 6
Sindre Skjölstad Lunke NOR 17 Apr 1993 Giant - Alpecin 1
Warren Barguil FRA 28 Oct 1991 Giant - Alpecin 3
Alexey Vermeulen USA 16 Dec 1994 LottoNL - Jumbo 1
Bert-Jan Lindeman NED 16 Jun 1989 LottoNL - Jumbo 2
Bram Tankink NED 03 Dec 1978 LottoNL - Jumbo 5
Dennis van Winden NED 02 Dec 1987 LottoNL - Jumbo 1
Enrico Battaglin ITA 17 Nov 1989 LottoNL - Jumbo 1
Koen Bouwman NED 02 Dec 1993 LottoNL - Jumbo 1
Paul Martens (DUI) DUI 26 Oct 1983 LottoNL - Jumbo 6
Robert Gesink NED 31 May 1986 LottoNL - Jumbo 3
Ivan Rovny RUS 30 Sep 1987 Tinkoff 1
Michael Valgren Andersen DEN 07 Feb 1992 Tinkoff 3
Pavel Brutt RUS 29 Jan 1982 Tinkoff 1
Pawel Poljanski POL 06 May 1990 Tinkoff 2
Rafal Majka POL 12 Sep 1989 Tinkoff 3
Robert Kiserlovski CRO 09 Aug 1986 Tinkoff 3
Roman Kreuziger CZE 06 May 1986 Tinkoff 5
Yury Trofimov RUS 26 Jan 1984 Tinkoff 4
Eliot Lietaer BEL 15 Aug 1990 Topsport Vlaanderen - Baloise 4
Floris De Tier BEL 20 Jan 1992 Topsport Vlaanderen - Baloise 2
Jens Wallays BEL 15 Sep 1992 Topsport Vlaanderen - Baloise 1
Otto Vergaerde BEL 15 Jul 1994 Topsport Vlaanderen - Baloise 3
Pieter Vanspeybrouck BEL 10 Feb 1987 Topsport Vlaanderen - Baloise 1
Preben Van Hecke BEL 09 Jul 1982 Topsport Vlaanderen - Baloise 6
Sander Helven BEL 30 May 1990 Topsport Vlaanderen - Baloise 3
Tim Declercq BEL 21 Mar 1989 Topsport Vlaanderen - Baloise 2
Björn Thurau DUI 23 Jul 1988 Wanty - Groupe Gobert 2
Enrico Gasparotto ITA 22 Mar 1982 Wanty - Groupe Gobert 6
Frederik Veuchelen BEL 04 Sep 1978 Wanty - Groupe Gobert 2
Gaëtan Bille BEL 06 Apr 1988 Wanty - Groupe Gobert 3
Guillaume Martin FRA 09 Jun 1993 Wanty - Groupe Gobert 1
Jérôme Baugnies BEL 01 Apr 1987 Wanty - Groupe Gobert 4
Marco Minnaard NED 11 Apr 1989 Wanty - Groupe Gobert 3
Mark McNally GBR 20 Jul 1989 Wanty - Groupe Gobert 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 23.04 1.WT BEL Remco Evenepoel GBR Thomas Pidcock COL Santiago Buitrago Sanchez
2022 24.04 1.WT BEL Remco Evenepoel BEL Quinten Hermans BEL Wout Van Aert
2021 25.04 1.WT SLO Tadej Pogacar FRA Julian Alaphilippe FRA David Gaudu
2020 04.10 1.WT SLO Primoz Roglic ZWI Marc Hirschi SLO Tadej Pogacar
2019 28.04 1.WT DEN Jakob Fuglsang ITA Davide Formolo DUI Maximilian Schachmann
2018 22.04 1.WT LUX Bob Jungels CDN Michael Woods FRA Romain Bardet
2017 23.04 1.WT SPA Alejandro Valverde Belmonte IRL Daniel Martin POL Michal Kwiatkowski
2016 24.04 1.WT NED Wout Poels ZWI Michael Albasini POR Rui Alberto Costa Faria
2015 26.04 1.WT SPA Alejandro Valverde Belmonte FRA Julian Alaphilippe SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver
2014 27.04 1.WT AUS Simon Gerrans SPA Alejandro Valverde Belmonte POL Michal Kwiatkowski
2013 21.04 1.WT IRL Daniel Martin SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA Alejandro Valverde Belmonte
2012 22.04 1.WT KAZ Maxim Iglinskiy ITA Vincenzo Nibali ITA Enrico Gasparotto
2011 24.04 1.WT BEL Philippe Gilbert LUX Fränk Schleck LUX Andy Schleck
2010 25.04 1.HIS KAZ Alexandre Vinokourov RUS Alexandr Kolobnev BEL Philippe Gilbert
2009 26.04 1.HIS LUX Andy Schleck SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver ITA Davide Rebellin
2008 27.04 1.HIS SPA Alejandro Valverde Belmonte ITA Davide Rebellin LUX Fränk Schleck
2007 29.04 1.PT ITA Danilo Di Luca SPA Alejandro Valverde Belmonte LUX Fränk Schleck
2006 23.04 1.PT SPA Alejandro Valverde Belmonte ITA Paolo Bettini ITA Damiano Cunego
2005 24.04 1.PT KAZ Alexandre Vinokourov DUI Jens Voigt NED Michael Boogerd
2004 25.04 CDM ITA Davide Rebellin NED Michael Boogerd KAZ Alexandre Vinokourov
2003 27.04 CDM USA Tyler Hamilton SPA Iban Mayo Diez NED Michael Boogerd
2002 21.04 CDM ITA Paolo Bettini ITA Stefano Garzelli ITA Ivan Basso
2001 22.04 CDM ZWI Oscar Camenzind ITA Davide Rebellin SPA David Etxebarria Alkorta
2000 16.04 CDM ITA Paolo Bettini SPA David Etxebarria Alkorta ITA Davide Rebellin
1999 18.04 CDM BEL Frank Vandenbroucke NED Michael Boogerd NED Maarten den Bakker
1998 19.04 CDM ITA Michele Bartoli FRA Laurent Jalabert ITA Rodolfo Massi
1997 20.04 CDM ITA Michele Bartoli FRA Laurent Jalabert ITA Gabriele Colombo
1996 21.04 CDM ZWI Pascal Richard USA Lance Armstrong ZWI Mauro Gianetti
1995 16.04 CDM ZWI Mauro Gianetti ITA Gianni Bugno ITA Michele Bartoli
1994 17.04 CDM RUS Evgeni Berzin USA Lance Armstrong ITA Giorgio Furlan
1993 18.04 CDM DEN Rolf Sörensen ZWI Tony Rominger ITA Maurizio Fondriest
1992 19.04 CDM BEL Dirk De Wolf NED Steven Rooks FRA Jean-François Bernard
1991 21.04 CDM ITA Moreno Argentin BEL Claude Criquielion DEN Rolf Sörensen
1990 15.04 CDM BEL Eric Van Lancker FRA Jean-Claude Leclercq NED Steven Rooks
1989 16.04 CDM IRL Sean Kelly FRA Fabrice Philipot AUS Phil Anderson
1988 17.04 CDM NED Adri van der Poel BEL Michel Dernies GBR Robert Millar
1987 19.04 HC ITA Moreno Argentin IRL Stephen Roche BEL Claude Criquielion
1986 20.04 HC ITA Moreno Argentin NED Adri van der Poel NOR Dag Erik Pedersen
1985 21.04 HC ITA Moreno Argentin BEL Claude Criquielion IRL Stephen Roche
1984 15.04 HC IRL Sean Kelly AUS Phil Anderson USA Greg Lemond
1983 17.04 HC NED Steven Rooks ITA Giuseppe Saronni FRA Pascal Jules
1982 11.04 HC ITA Silvano Contini BEL Alfons De Wolf ZWI Stefan Mutter
1981 19.04 ZWI Josef Fuchs ZWI Stefan Mutter X
1980 20.04 FRA Bernard Hinault NED Hennie Kuiper BEL Ronny Claes
1979 22.04 DUI Dietrich Thurau FRA Bernard Hinault BEL Daniël Willems
1978 23.04 BEL Joseph Bruyere DUI Dietrich Thurau ITA Francesco Moser
1977 24.04 FRA Bernard Hinault BEL Andre Dierickx DUI Dietrich Thurau
1976 18.04 BEL Joseph Bruyere BEL Freddy Maertens BEL Frans Verbeeck
1975 20.04 BEL Eddy Merckx FRA Bernard Thevenet BEL Walter Godefroot
1974 21.04 BEL Georges Pintens BEL Walter Planckaert X
1973 22.04 BEL Eddy Merckx BEL Frans Verbeeck BEL Walter Godefroot
1972 20.04 BEL Eddy Merckx NED Wim Schepers BEL Herman Vanspringel
1971 25.04 BEL Eddy Merckx BEL Georges Pintens BEL Frans Verbeeck
1970 17.04 BEL Roger De Vlaeminck BEL Frans Verbeeck BEL Eddy Merckx
1969 22.04 BEL Eddy Merckx BEL Victor Van Schil GBR Barry Hoban
1968 28.04 BEL Valère Van Sweevelt BEL Walter Godefroot FRA Raymond Poulidor
1967 01.05 BEL Walter Godefroot BEL Eddy Merckx BEL Willy Monty
1966 02.05 FRA Jacques Anquetil BEL Victor Van Schil BEL Willy In 't Ven
1965 02.05 ITA Carmine Preziosi ITA Vittorio Adorni BEL Martin Van Den Bossche
1964 03.05 BEL Willy Bocklant BEL Georges Vanconingsloo ITA Vittorio Adorni
1963 05.05 BEL Frans Melckenbeeck BEL Pino Cerami (1922) ITA Vittorio Adorni
1962 06.05 BEL Jozef Planckaert DUI Rolf Wolfshohl FRA Claude Colette
1961 15.05 BEL Rik Van Looy FRA Marcel Rohrbach BEL Armand Desmet
1960 08.05 NED Ab Geldermans FRA Pierre Everaert BEL Jozef Planckaert
1959 26.04 BEL Alfred De Bruyne BEL Frans Schoubben BEL Frans De Mulder
1958 27.04 BEL Alfred De Bruyne BEL Johannes "Jan" Zagers BEL Joseph Theuns
1957 05.05 BEL Frans Schoubben
BEL Germain Derijcke
BEL Marcel Buys
1956 06.05 BEL Alfred De Bruyne BEL Richard Van Genechten BEL Alex Close
1955 01.05 BEL Stan Ockers BEL Raymond Impanis BEL Jean Brankart
1954 09.05 LUX Marcel Ernzer BEL Raymond Impanis ZWI Ferdi Kübler
1953 03.05 BEL Alois De Hertog FRA Maurice Diot FRA Raoul Remy
1952 11.05 ZWI Ferdi Kübler BEL Henri "Kwik" Van Kerckhove FRA Jean Robic
1951 22.04 ZWI Ferdi Kübler BEL Germain Derijcke NED Wout Wagtmans
1950 23.04 BEL Prosper Depredomme BEL Jean Bogaerts BEL Edward Van Dijck
1949 01.05 FRA Camille Danguillaume BEL Adolf Verschueren BEL Roger Gyselinck (1920)
1948 02.05 BEL Maurice Mollin BEL Raymond Impanis FRA Louis Caput
1947 20.04 BEL Richard Depoorter BEL Raymond Impanis BEL Florent Mathieu
1946 05.05 BEL Prosper Depredomme BEL Albert Hendrickx BEL Triphon Verstraeten
1945 05.08 BEL Jean Engels BEL Edward Van Dijck BEL Joseph Moerenhout
1943 27.06 BEL Richard Depoorter BEL Joseph Didden BEL Stan Ockers
1939 14.05 BEL Albert Ritserveldt BEL Cyrille Van Overberghe BEL Edward Vissers
1938 15.05 BEL Alphonse Deloor BEL Marcel Kint BEL Félicien Vervaecke
1937 11.04 BEL Eloi Meulenberg BEL Gustave Deloor BEL Julien Heernaert
1936 26.04 BEL Albert Beckaert BEL Gilbert Levae BEL Jozef "Kemper" Horemans
1935 07.04 BEL Alfons Schepers BEL Frans Bonduel BEL Louis Hardiquest
1934 13.05 BEL Theo Herckenrath BEL Mathieu Cardeynaels BEL Joseph Moerenhout
1933 25.05 BEL François Gardier BEL Roger Dewolf BEL Albert Bolly
1932 05.05 BEL Maurice Houyoux BEL Leopold Roosemont BEL Gérard Lambrechts
1931 14.05 BEL Alfons Schepers BEL Maurice Houyoux BEL Jules Deschepper
1930 29.05 DUI Hermann Buse BEL Georges Laloup BEL François Gardier
1929 09.05 BEL Alfons Schepers BEL Gustave Hombroeckx BEL Maurits Raes
1928 13.05 BEL Ernest Mottard BEL Maurits Raes BEL Emile Van Bellen
1927 01.05 BEL Maurits Raes BEL Jean Hans BEL Joseph Siquet
1926 02.05 BEL Dieudonné Smets BEL Joseph Siquet BEL Alexis Macar
1925 14.06 BEL Georges Ronsse BEL Gustave Van Slembroucke BEL Lode Eelen
1924 10.08 BEL René Vermandel BEL Adelin Benoît BEL Jules-Richard Matton
1923 03.06 BEL René Vermandel BEL Jean Rossius BEL Félix Sellier
1922 07.05 BEL Louis Mottiat BEL Albert Jordens BEL Laurent Seret
1921 29.05 BEL Louis Mottiat BEL Marcel Lacour BEL Jean Rossius
1920 06.06 BEL Léon Scieur BEL Lucien Buysse (Buyze) BEL Jacques Coomans
1919 28.09 BEL Léon Devos BEL Henri Hanlet BEL Arthur Claerhout
1913 06.07 BEL Maurice Moritz BEL Alphonse Fonson BEL Hubert Noël
1912 . BEL Dieudonné Gauthy
BEL Jean Rossius
BEL Alfons Lauwers
1912 15.09 BEL Omer Verschoore BEL Jacques Coomans BEL André Blaise
1911 12.06 BEL Jos Van Daele BEL Armand Lenoir BEL Victor Kraenen
1909 16.05 BEL Victor Fastre BEL Eugene Charlier BEL Paul Deman
1908 30.08 FRA André Trousselier BEL Alfons Lauwers BEL François Dubois
1894 26.08 BEL Léon Houa BEL Louis Rasquinet BEL René Nulens
1893 28.05 BEL Léon Houa BEL Michel Borisowski BEL Charles Collette
1892 29.05 BEL Léon Houa BEL Leon Lhoest BEL Louis Rasquinet
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
5 Eddy Merckx BEL 1969 - 1975
4 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2017
4 Moreno Argentin ITA 1985 - 1991
3 Alfred De Bruyne BEL 1956 - 1959
3 Alfons Schepers BEL 1929 - 1935
3 Léon Houa BEL 1892 - 1894
2 Remco Evenepoel BEL 2022 - 2023
2 Alexandre Vinokourov KAZ 2005 - 2010
2 Paolo Bettini ITA 2000 - 2002
2 Michele Bartoli ITA 1997 - 1998
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
7 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2017
7 Eddy Merckx BEL 1967 - 1975
5 Davide Rebellin ITA 2000 - 2009
4 Michael Boogerd NED 1999 - 2005
4 Moreno Argentin ITA 1985 - 1991
4 Frans Verbeeck BEL 1970 - 1976
4 Walter Godefroot BEL 1967 - 1975
4 Raymond Impanis BEL 1947 - 1955
3 Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 2009 - 2015
3 Fränk Schleck LUX 2007 - 2011
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
11 Mikaël Cherel FRA 2012 - 2023
11 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2022
11 Philippe Gilbert BEL 2009 - 2022
10 Bauke Mollema NED 2011 - 2023
10 Rudy Molard FRA 2014 - 2023
10 Jakob Fuglsang DEN 2011 - 2022
10 Michal Kwiatkowski POL 2013 - 2022
10 Vincenzo Nibali ITA 2008 - 2022
10 Jelle Vanendert BEL 2011 - 2021
10 Samuel Sanchez Gonzalez SPA 2003 - 2017
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-362 Victor Fastre BEL 1909
19-102 Georges Ronsse BEL 1925
20-094 Maurits Raes BEL 1927
21-013 Valère Van Sweevelt BEL 1968
21-178 Jos Van Daele BEL 1911
21-256 Alfons Schepers BEL 1929
21-295 Theo Herckenrath BEL 1934
21-299 Carmine Preziosi ITA 1965
22-090 Remco Evenepoel BEL 2022
22-161 Bernard Hinault FRA 1977
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
36-363 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2017
36-221 Alexandre Vinokourov KAZ 2010
35-088 Stan Ockers BEL 1955
35-001 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2015
34-037 Jakob Fuglsang DEN 2019
33-346 Simon Gerrans AUS 2014
32-327 Sean Kelly IRL 1989
32-305 Louis Mottiat BEL 1922
32-292 Ferdi Kübler ZWI 1952
32-269 Josef Fuchs ZWI 1981
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
13 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2022
12 Michal Kwiatkowski POL 2012 - 2023
12 Mikaël Cherel FRA 2011 - 2023
12 Rui Alberto Costa Faria POR 2011 - 2023
11 Daryl Impey ZAF 2012 - 2023
11 Simon Geschke DUI 2011 - 2023
11 Philippe Gilbert BEL 2009 - 2022
11 Jelle Vanendert BEL 2011 - 2021
11 Paul Martens (DUI) DUI 2011 - 2021
10 Bauke Mollema NED 2011 - 2023
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
17-194 Eugene Charlier BEL 1909
18-362 Victor Fastre BEL 1909
19-039 Ben Tulett GBR 2020
19-102 Georges Ronsse BEL 1925
19-109 Charles Deruyter BEL 1909
19-190 Matej Mohoric SLO 2014
19-242 Ben Tulett GBR 2021
19-253 Jef Demuysere BEL 1927
19-286 Otto Vergaerde BEL 2014
19-317 Joseph Somers BEL 1937
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
41-364 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2022
41-038 Pino Cerami (1922) BEL 1963
41-000 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2021
40-218 Jens Voigt DUI 2012
40-182 Chris Horner USA 2012
40-097 Franco Pellizotti ITA 2018
40-010 Angel Vicioso Arcos SPA 2017
40-003 Raymond Poulidor FRA 1976
39-293 Philippe Gilbert BEL 2022
39-288 Michael Albasini ZWI 2020
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar