Vuelta a Espana

Vuelta a Espana 2016 | Rit 15
04 Sep 2016
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 ITA Gianluca Brambilla ITA Etixx - Quick Step 29-013
2 COL Nairo Alexander Quintana Rojas COL Movistar 26-212
3 ITA Fabio Felline ITA Trek - Segafredo 26-159
Vuelta a Espana 2016
Datum Rit Winnaar Leider Punten Berg
20.08 Rit 1 TEAM SKY Peter Kennaugh
21.08 Rit 2 Gianni Meersman Michal Kwiatkowski Gianni Meersman Laurent Pichon
22.08 Rit 3 Alexandre Geniez Ruben Fernandez Andujar Alexandre Geniez Alexandre Geniez
23.08 Rit 4 Lilian Calmejane Jhon Darwin Atapuma Hurtado Alexandre Geniez Alexandre Geniez
24.08 Rit 5 Gianni Meersman Jhon Darwin Atapuma Hurtado Gianni Meersman Alexandre Geniez
25.08 Rit 6 Simon Yates Jhon Darwin Atapuma Hurtado Gianni Meersman Alexandre Geniez
26.08 Rit 7 Jonas Van Genechten Jhon Darwin Atapuma Hurtado Gianni Meersman Alexandre Geniez
27.08 Rit 8 Sergey Lagutin Nairo Alexander Quintana Rojas Gianni Meersman Sergey Lagutin
28.08 Rit 9 David De La Cruz Melgarejo David De La Cruz Melgarejo Gianni Meersman Thomas De Gendt
29.08 Rit 10 Nairo Alexander Quintana Rojas Nairo Alexander Quintana Rojas Alejandro Valverde Belmonte Omar Fraile Matarranz
31.08 Rit 11 Chris Froome Nairo Alexander Quintana Rojas Alejandro Valverde Belmonte Nairo Alexander Quintana Rojas
01.09 Rit 12 Jens Keukeleire Nairo Alexander Quintana Rojas Alejandro Valverde Belmonte Nairo Alexander Quintana Rojas
02.09 Rit 13 Valerio Conti Nairo Alexander Quintana Rojas Alejandro Valverde Belmonte Sergey Lagutin
03.09 Rit 14 Robert Gesink Nairo Alexander Quintana Rojas Alejandro Valverde Belmonte Kenny Elissonde
04.09 Rit 15 Gianluca Brambilla Nairo Alexander Quintana Rojas Alejandro Valverde Belmonte Kenny Elissonde
05.09 Rit 16 Jean-Pierre "Jempy" Drucker Nairo Alexander Quintana Rojas Alejandro Valverde Belmonte Kenny Elissonde
07.09 Rit 17 Mathias Frank Nairo Alexander Quintana Rojas Alejandro Valverde Belmonte Kenny Elissonde
08.09 Rit 18 Magnus Cort Nielsen Nairo Alexander Quintana Rojas Alejandro Valverde Belmonte Kenny Elissonde
09.09 Rit 19 Chris Froome Nairo Alexander Quintana Rojas Alejandro Valverde Belmonte Kenny Elissonde
10.09 Rit 20 Pierre-Roger Latour Nairo Alexander Quintana Rojas Fabio Felline Omar Fraile Matarranz
11.09 Rit 21 Magnus Cort Nielsen Nairo Alexander Quintana Rojas Fabio Felline Omar Fraile Matarranz
11.09 Eindstand Nairo Alexander Quintana Rojas Fabio Felline Omar Fraile Matarranz
Startlijst Vuelta a Espana 2016
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Axel Domont FRA 07 Aug 1990 AG2R - La Mondiale 1
Christophe Riblon FRA 17 Jan 1981 AG2R - La Mondiale 2
François Bidard FRA 19 Mar 1992 AG2R - La Mondiale 1
Gediminas Bagdonas LTU 26 Dec 1985 AG2R - La Mondiale 2
Jan Bakelants BEL 14 Feb 1986 AG2R - La Mondiale 3
Jean-Christophe Péraud FRA 22 May 1977 AG2R - La Mondiale 1
Pierre-Roger Latour FRA 12 Oct 1993 AG2R - La Mondiale 1
Quentin Jaurégui FRA 22 Apr 1994 AG2R - La Mondiale 1
Sébastien Minard FRA 12 Jun 1982 AG2R - La Mondiale 2
Alessandro Vanotti ITA 16 Sep 1980 Astana 3
Andrey Zeits KAZ 14 Dec 1986 Astana 5
Dario Cataldo ITA 17 Mar 1985 Astana 6
Davide Malacarne ITA 11 Jul 1987 Astana 2
Dmitriy Gruzdev KAZ 13 Mar 1986 Astana 1
Gatis Smukulis LAT 15 Apr 1987 Astana 3
Luis Leon Sanchez Gil SPA 24 Nov 1983 Astana 6
Michele Scarponi ITA 25 Sep 1979 Astana 3
Miguel Angel Lopez Moreno COL 04 Feb 1994 Astana 1
Ben Hermans BEL 08 Jun 1986 BMC Racing 2
Danilo Wyss ZWI 26 Aug 1985 BMC Racing 3
Dylan Teuns BEL 01 Mar 1992 BMC Racing 1
Jean-Pierre "Jempy" Drucker LUX 03 Sep 1986 BMC Racing 2
Jhon Darwin Atapuma Hurtado COL 15 Jan 1988 BMC Racing 2
Philippe Gilbert BEL 05 Jul 1982 BMC Racing 7
Samuel Sanchez Gonzalez SPA 05 Feb 1978 BMC Racing 8
Silvan Dillier ZWI 03 Aug 1990 BMC Racing 1
Tejay Van Garderen USA 12 Aug 1988 BMC Racing 2
Bartosz Huzarski POL 27 Oct 1980 BORA - Argon 18 2
Cesare Benedetti ITA 03 Aug 1987 BORA - Argon 18 1
Christoph Pfingsten DUI 20 Nov 1987 BORA - Argon 18 1
Gregor Mühlberger OOS 04 Apr 1994 BORA - Argon 18 1
José Joao Mendes Pimenta Costa POR 24 Apr 1985 BORA - Argon 18 2
Michael Schwarzmann DUI 07 Jan 1991 BORA - Argon 18 1
Rüdiger Selig DUI 10 Feb 1989 BORA - Argon 18 1
Scott Thwaites GBR 12 Feb 1990 BORA - Argon 18 1
Silvio Herklotz DUI 06 May 1994 BORA - Argon 18 1
Andrew Talansky USA 23 Nov 1988 Cannondale 5
Benjamin King (USA) USA 22 Mar 1989 Cannondale 2
Davide Formolo ITA 25 Oct 1992 Cannondale 1
Davide Villella ITA 27 Jun 1991 Cannondale 2
Joseph Lloyd Dombrowski USA 12 May 1991 Cannondale 2
Moreno Moser ITA 25 Dec 1990 Cannondale 2
Patrick Bevin NZL 15 Feb 1991 Cannondale 1
Pierre Rolland FRA 10 Oct 1986 Cannondale 2
Simon Clarke AUS 18 Jul 1986 Cannondale 4
Angel Madrazo Ruiz SPA 30 Jul 1988 Caja Rural - Seguros RGA 3
David Arroyo Duran SPA 07 Jan 1980 Caja Rural - Seguros RGA 5
Eduard Prades Reverter SPA 09 Aug 1987 Caja Rural - Seguros RGA 1
Hugh Carthy GBR 09 Jul 1994 Caja Rural - Seguros RGA 1
Jaime Roson Garcia SPA 13 Jan 1993 Caja Rural - Seguros RGA 1
José Isidro Maciel Gonçalves POR 13 Feb 1989 Caja Rural - Seguros RGA 2
Lluis Mas Bonet SPA 15 Jan 1989 Caja Rural - Seguros RGA 3
Pello Bilbao Lopez de Armentia SPA 25 Feb 1990 Caja Rural - Seguros RGA 3
Sergio Pardilla Bellon SPA 16 Jan 1984 Caja Rural - Seguros RGA 3
Florian Sénéchal FRA 10 Jul 1993 Cofidis 1
Jérôme Cousin FRA 05 Jun 1989 Cofidis 3
Kenneth Vanbilsen BEL 01 Jun 1990 Cofidis 1
Loïc Chetout FRA 23 Sep 1992 Cofidis 1
Luis Angel Mate Mardonas SPA 23 Mar 1984 Cofidis 5
Romain Hardy FRA 24 Aug 1988 Cofidis 3
Rudy Molard FRA 17 Sep 1989 Cofidis 2
Stéphane Rossetto FRA 06 Apr 1987 Cofidis 2
Yohann Bagot FRA 06 Sep 1987 Cofidis 6
Igor Anton Hernandez SPA 02 Mar 1983 Dimension Data 7
Jacobus "Jaco" Venter ZAF 13 Feb 1987 Dimension Data 3
Jacques Janse van Rensburg ZAF 06 Sep 1987 Dimension Data 2
Kristian Sbaragli ITA 08 May 1990 Dimension Data 3
Merhawi Kudus Ghebremedhin ERI 23 Jan 1994 Dimension Data 2
Nathan Haas AUS 12 Mar 1989 Dimension Data 2
Nick Dougall ZAF 21 Nov 1992 Dimension Data 1
Omar Fraile Matarranz SPA 17 Jul 1990 Dimension Data 2
Tyler Farrar USA 02 Jun 1984 Dimension Data 5
Bryan Nauleau FRA 17 Mar 1988 Direct Energie 2
Fabrice Jeandesboz FRA 04 Dec 1984 Direct Energie 2
Julien Morice FRA 20 Jul 1991 Direct Energie 1
Lilian Calmejane FRA 06 Dec 1992 Direct Energie 1
Perrig Quémeneur FRA 26 Apr 1984 Direct Energie 1
Romain Cardis FRA 12 Aug 1992 Direct Energie 1
Romain Sicard FRA 01 Jan 1988 Direct Energie 4
Ryan Anderson CDN 22 Jul 1987 Direct Energie 1
Tony Hurel FRA 01 Nov 1987 Direct Energie 2
David De La Cruz Melgarejo SPA 06 May 1989 Etixx - Quick Step 3
Gianluca Brambilla ITA 22 Aug 1987 Etixx - Quick Step 3
Gianni Meersman BEL 05 Dec 1985 Etixx - Quick Step 3
Martin Velits SVK 21 Feb 1985 Etixx - Quick Step 5
Maxime Bouet FRA 03 Nov 1986 Etixx - Quick Step 4
Niki Terpstra NED 18 May 1984 Etixx - Quick Step 3
Pieter Serry BEL 21 Nov 1988 Etixx - Quick Step 4
Yves Lampaert BEL 10 Apr 1991 Etixx - Quick Step 1
Zdenek Stybar CZE 11 Dec 1985 Etixx - Quick Step 3
Alexandre Geniez FRA 16 Apr 1988 FDJ 4
Johan Le Bon FRA 03 Oct 1990 FDJ 2
Kenny Elissonde FRA 22 Jul 1991 FDJ 4
Kévin Réza FRA 18 May 1988 FDJ 2
Laurent Pichon FRA 19 Jul 1986 FDJ 2
Lorrenzo Manzin FRA 26 Jul 1994 FDJ 2
Mathieu Ladagnous FRA 12 Dec 1984 FDJ 1
Murilo Antonio Fischer BRA 16 Jun 1979 FDJ 4
Odd Christian Eiking NOR 28 Dec 1994 FDJ 1
Clément Chevrier FRA 29 Jun 1992 IAM Cycling 1
Dries Devenyns BEL 22 Jul 1983 IAM Cycling 1
Jonas Van Genechten BEL 16 Sep 1986 IAM Cycling 1
Lawrence "Larry" Warbasse USA 28 Jun 1990 IAM Cycling 3
Marcel Wyss ZWI 25 Jun 1986 IAM Cycling 1
Mathias Frank ZWI 09 Dec 1986 IAM Cycling 2
Simon Pellaud ZWI 06 Nov 1992 IAM Cycling 2
Vegard Stake Laengen NOR 07 Feb 1989 IAM Cycling 1
Vicente Reynes Mimo SPA 30 Jul 1981 IAM Cycling 6
Alberto Losada Alguacil SPA 28 Feb 1982 Katusha 6
Egor Silin RUS 25 Jun 1988 Katusha 2
Jhonatan Restrepo Valencia COL 28 Nov 1994 Katusha 1
Matvey Mamykin RUS 31 Oct 1994 Katusha 1
Pavel Kochetkov RUS 07 Mar 1986 Katusha 2
Rein Taaramäe EST 24 Apr 1987 Katusha 2
Sergey Lagutin RUS 14 Oct 1981 Katusha 3
Sven Erik Byström NOR 21 Jan 1992 Katusha 1
Tiago Machado POR 18 Oct 1985 Katusha 4
Federico Zurlo ITA 25 Feb 1994 Lampre - Merida 1
Ilia Koshevoy BLR 20 Mar 1991 Lampre - Merida 2
Kristijan Durasek CRO 26 Jul 1987 Lampre - Merida 2
Louis Meintjes ZAF 21 Feb 1992 Lampre - Merida 3
Mario Jorge Costa Faria POR 15 Nov 1985 Lampre - Merida 1
Mattia Cattaneo ITA 25 Oct 1990 Lampre - Merida 2
Tsgabu Grmay Gebremariam ETH 25 Aug 1991 Lampre - Merida 2
Valerio Conti ITA 30 Mar 1993 Lampre - Merida 3
Yukiya Arashiro JPN 22 Sep 1984 Lampre - Merida 2
Adam Hansen AUS 11 May 1981 Lotto - Soudal 6
Bart De Clercq BEL 26 Aug 1986 Lotto - Soudal 5
Gert Dockx BEL 04 Jul 1988 Lotto - Soudal 2
Jelle Wallays BEL 11 May 1989 Lotto - Soudal 1
Louis Vervaeke BEL 06 Oct 1993 Lotto - Soudal 1
Maxime Monfort BEL 14 Jan 1983 Lotto - Soudal 5
Sander Armée BEL 10 Dec 1985 Lotto - Soudal 2
Thomas De Gendt BEL 06 Nov 1986 Lotto - Soudal 4
Tosh Van Der Sande BEL 28 Nov 1990 Lotto - Soudal 3
Alejandro Valverde Belmonte SPA 25 Apr 1980 Movistar 10
Daniel Moreno Fernandez SPA 05 Sep 1981 Movistar 7
Imanol Erviti Ollo SPA 15 Nov 1983 Movistar 8
Jonathan Castroviejo Nicolas SPA 27 Apr 1987 Movistar 3
José Herrada Lopez SPA 01 Oct 1985 Movistar 3
José Joaquin Rojas Gil SPA 08 Jun 1985 Movistar 3
Nairo Alexander Quintana Rojas COL 04 Feb 1990 Movistar 4
Rory Sutherland AUS 08 Feb 1982 Movistar 2
Ruben Fernandez Andujar SPA 01 Mar 1991 Movistar 1
Damien Howson AUS 13 Aug 1992 Orica - GreenEdge / BikeExchange 2
Jack Haig AUS 06 Sep 1993 Orica - GreenEdge / BikeExchange 1
Jens Keukeleire BEL 23 Nov 1988 Orica - GreenEdge / BikeExchange 2
Jhoan Esteban Chaves Rubio COL 17 Jan 1990 Orica - GreenEdge / BikeExchange 3
Magnus Cort Nielsen DEN 16 Jan 1993 Orica - GreenEdge / BikeExchange 1
Sam Bewley NZL 22 Jul 1987 Orica - GreenEdge / BikeExchange 3
Simon Gerrans AUS 16 May 1980 Orica - GreenEdge / BikeExchange 4
Simon Yates GBR 07 Aug 1992 Orica - GreenEdge / BikeExchange 1
Svein Tuft CDN 09 May 1977 Orica - GreenEdge / BikeExchange 1
Chris Froome GBR 20 May 1985 Sky 5
Christian Knees DUI 05 Mar 1981 Sky 4
David Lopez Garcia SPA 13 May 1981 Sky 3
Ian Boswell USA 07 Feb 1991 Sky 2
Leopold König CZE 15 Nov 1987 Sky 2
Michal Golas POL 29 Apr 1984 Sky 2
Michal Kwiatkowski POL 02 Jun 1990 Sky 1
Peter Kennaugh GBR 15 Jun 1989 Sky 2
Salvatore Puccio ITA 31 Aug 1989 Sky 3
Fabio Felline ITA 29 Mar 1990 Trek - Segafredo 2
Fumiyuki Beppu JPN 10 Apr 1983 Trek - Segafredo 1
Haimar Zubeldia Agirre SPA 01 Apr 1977 Trek - Segafredo 7
Julien Bernard FRA 17 Mar 1992 Trek - Segafredo 1
Kiel Reijnen USA 01 Jun 1986 Trek - Segafredo 1
Laurent Didier LUX 19 Jul 1984 Trek - Segafredo 2
Markel Irizar Aranburu SPA 05 Feb 1980 Trek - Segafredo 5
Niccolo Bonifazio ITA 29 Oct 1993 Trek - Segafredo 1
Riccardo Zoidl OOS 08 Apr 1988 Trek - Segafredo 2
Chad Haga USA 26 Aug 1988 Giant - Alpecin 2
Johannes Fröhlinger DUI 09 Jun 1985 Giant - Alpecin 6
Koen de Kort NED 08 Sep 1982 Giant - Alpecin 5
Nikias Arndt DUI 18 Nov 1991 Giant - Alpecin 3
Sindre Skjölstad Lunke NOR 17 Apr 1993 Giant - Alpecin 1
Tobias Ludvigsson ZWE 22 Feb 1991 Giant - Alpecin 2
Tom Stamsnijder NED 15 May 1985 Giant - Alpecin 4
Warren Barguil FRA 28 Oct 1991 Giant - Alpecin 3
Zico Waeytens BEL 29 Sep 1991 Giant - Alpecin 2
Bram Tankink NED 03 Dec 1978 LottoNL - Jumbo 1
Enrico Battaglin ITA 17 Nov 1989 LottoNL - Jumbo 1
George Bennett NZL 07 Apr 1990 LottoNL - Jumbo 3
Jos van Emden NED 18 Feb 1985 LottoNL - Jumbo 1
Koen Bouwman NED 02 Dec 1993 LottoNL - Jumbo 1
Martijn Keizer NED 25 Mar 1988 LottoNL - Jumbo 5
Robert Gesink NED 31 May 1986 LottoNL - Jumbo 5
Steven Kruijswijk NED 07 Jun 1987 LottoNL - Jumbo 2
Victor Campenaerts BEL 28 Oct 1991 LottoNL - Jumbo 1
Alberto Contador Velasco SPA 06 Dec 1982 Tinkoff 4
Daniele Bennati ITA 24 Sep 1980 Tinkoff 9
Ivan Rovny RUS 30 Sep 1987 Tinkoff 2
Jesus Hernandez Blazquez SPA 28 Sep 1981 Tinkoff 3
Manuele Boaro ITA 03 Dec 1987 Tinkoff 1
Michael Gogl OOS 04 Nov 1993 Tinkoff 1
Robert Kiserlovski CRO 09 Aug 1986 Tinkoff 3
Sergio Miguel Paulinho Moreira POR 26 Mar 1980 Tinkoff 6
Yury Trofimov RUS 26 Jan 1984 Tinkoff 3
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 17.09 GT USA Sepp Kuss DEN Jonas Vingegaard Hansen SLO Primoz Roglic
2022 11.09 GT BEL Remco Evenepoel SPA Enric Mas Nicolau SPA Juan Ayuso Pesquera
2021 05.09 GT SLO Primoz Roglic SPA Enric Mas Nicolau AUS Jack Haig
2020 08.11 GT SLO Primoz Roglic ECU Richard Antonio Carapaz Montenegro GBR Hugh Carthy
2019 15.09 GT SLO Primoz Roglic SPA Alejandro Valverde Belmonte SLO Tadej Pogacar
2018 16.09 GT GBR Simon Yates SPA Enric Mas Nicolau COL Miguel Angel Lopez Moreno
2017 10.09 GT GBR Chris Froome ITA Vincenzo Nibali RUS Ilnur Zakarin
2016 11.09 GT COL Nairo Alexander Quintana Rojas GBR Chris Froome COL Jhoan Esteban Chaves Rubio
2015 13.09 GT ITA Fabio Aru SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver POL Rafal Majka
2014 14.09 GT SPA Alberto Contador Velasco GBR Chris Froome SPA Alejandro Valverde Belmonte
2013 15.09 GT USA Chris Horner ITA Vincenzo Nibali SPA Alejandro Valverde Belmonte
2012 09.09 GT SPA Alberto Contador Velasco SPA Alejandro Valverde Belmonte SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver
2011 11.09 GT GBR Chris Froome GBR Bradley Wiggins NED Bauke Mollema
2010 19.09 GT ITA Vincenzo Nibali SVK Peter Velits SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver
2009 20.09 GT SPA Alejandro Valverde Belmonte SPA Samuel Sanchez Gonzalez AUS Cadel Evans
2008 21.09 GT SPA Alberto Contador Velasco USA Levi Leipheimer SPA Carlos Sastre Candil
2007 23.09 GT RUS Denis Menchov SPA Carlos Sastre Candil SPA Samuel Sanchez Gonzalez
2006 17.09 GT KAZ Alexandre Vinokourov SPA Alejandro Valverde Belmonte KAZ Andrey Kashechkin
2005 18.09 GT SPA Roberto Heras Hernandez RUS Denis Menchov SPA Carlos Sastre Candil
2004 26.09 GT SPA Roberto Heras Hernandez SPA Santiago Perez Fernandez SPA Francisco Mancebo Perez
2003 28.09 GT SPA Roberto Heras Hernandez SPA Isidro Nozal Vega SPA Alejandro Valverde Belmonte
2002 29.09 GT SPA Aitor Gonzalez Jimenez SPA Roberto Heras Hernandez SPA Joseba Beloki Dorronsoro
2001 30.09 GT SPA Angel Luis Casero Moreno SPA Oscar Sevilla Ribera USA Levi Leipheimer
2000 17.09 GT SPA Roberto Heras Hernandez SPA Angel Luis Casero Moreno RUS Pavel Tonkov
1999 26.09 GT DUI Jan Ullrich SPA Igor Gonzalez de Galdeano Aranzabal SPA Roberto Heras Hernandez
1998 27.09 GT SPA Abraham Olano Manzano SPA Fernando Escartin Coti SPA José Maria Jimenez Sastre
1997 28.09 GT ZWI Alex Zülle SPA Fernando Escartin Coti ZWI Laurent Dufaux
1996 28.09 GT ZWI Alex Zülle ZWI Laurent Dufaux ZWI Tony Rominger
1995 24.09 GT FRA Laurent Jalabert SPA Abraham Olano Manzano BEL Johan Bruyneel
1994 15.05 GT ZWI Tony Rominger SPA Mikel Zarrabeitia Uranga SPA Pedro Delgado Robledo
1993 16.05 GT ZWI Tony Rominger ZWI Alex Zülle SPA Laudelino Cubino Gonzalez
1992 17.05 GT ZWI Tony Rominger SPA Jesus Montoya Alarcon SPA Pedro Delgado Robledo
1991 19.05 GT SPA Melcior Mauri Prat SPA Miguel Indurain Larraya SPA Marino Lejarreta Arrizabalaga
1990 15.05 GT ITA Marco Giovannetti SPA Pedro Delgado Robledo SPA Anselmo Fuerte Abelenda
1989 15.05 GT SPA Pedro Delgado Robledo COL Fabio Enrique Parra Pinto COL Oscar de Jesus Vargas Restrepo
1988 15.05 GT IRL Sean Kelly DUI Raimund Dietzen SPA Anselmo Fuerte Abelenda
1987 15.05 GT COL Luis Alberto Herrera Herrera DUI Raimund Dietzen FRA Laurent Fignon
1986 13.05 GT SPA Alvaro Pino Counago GBR Robert Millar IRL Sean Kelly
1985 12.05 GT SPA Pedro Delgado Robledo GBR Robert Millar COL José Francisco Pacho Rodriguez Maldonado
1984 06.05 GT FRA Eric Caritoux SPA Alberto Fernandez Blanco DUI Raimund Dietzen
1983 08.05 GT FRA Bernard Hinault SPA Marino Lejarreta Arrizabalaga SPA Alberto Fernandez Blanco
1982 09.05 GT SPA Marino Lejarreta Arrizabalaga BEL Michel Pollentier ZWE Sven-Ake Nilsson
1981 10.05 GT ITA Giovanni Battaglin SPA Pedro Munoz Machin Rodriguez SPA Vicente Belda Vicedo
1980 11.05 SPA Faustino Ruperez Rincon SPA Pedro Torres Cruces BEL Claude Criquielion
1979 13.05 NED Joop Zoetemelk SPA Francisco Galdos Guana BEL Michel Pollentier
1978 14.05 FRA Bernard Hinault SPA Jose Pesarrodona Altimi FRA Jean-René Bernaudeau
1977 15.05 BEL Freddy Maertens SPA Miguel Maria Lasa DUI Klaus-Peter Thaler
1976 16.05 SPA Jose Pesarrodona Altimi SPA Luis Ocana Pernia SPA José Nazabal Mirendia
1975 11.05 SPA Agustin Tamames Iglesias SPA Domingo Perurena SPA Miguel Maria Lasa
1974 12.05 SPA José Manuel Fuente Lavandera POR Joaquim Agostinho SPA Miguel Maria Lasa
1973 13.05 BEL Eddy Merckx SPA Luis Ocana Pernia FRA Bernard Thevenet
1972 14.05 SPA José Manuel Fuente Lavandera SPA Miguel Maria Lasa SPA Agustin Tamames Iglesias
1971 16.05 BEL Ferdinand Bracke BEL Wilfried David SPA Luis Ocana Pernia
1970 12.05 SPA Luis Ocana Pernia SPA Agustin Tamames Iglesias BEL Herman Vanspringel
1969 11.05 FRA Roger Pingeon SPA Luis Ocana Pernia NED Marinus "Rini" Wagtmans
1968 12.05 ITA Felice Gimondi SPA José Perez Frances SPA Eusebio Velez Mendizabal
1967 14.05 NED Jan Janssen FRA Jean-Pierre Ducasse SPA Aurelio Gonzalez Puente
1966 15.05 SPA Francisco Gabica SPA Eusebio Velez Mendizabal SPA Carlos Echeverria Zudaire
1965 16.05 DUI Rolf Wolfshohl FRA Raymond Poulidor BEL Rik Van Looy
1964 16.05 FRA Raymond Poulidor SPA Luis Otano SPA José Perez Frances
1963 15.05 FRA Jacques Anquetil SPA José Martin Colmenarejo Perez SPA Miguel Pacheco Font
1962 13.05 DUI Rudi Altig SPA José Perez Frances IRL Seamus Elliott
1961 11.05 SPA Angelino Soler Romaguera FRA François Mahé SPA José Perez Frances
1960 15.05 BEL Frans De Mulder BEL Armand Desmet SPA Miguel Pacheco Font
1959 10.05 SPA Antonio Suarez Vasquez SPA José Segu Soriano BEL Rik Van Looy
1958 15.05 FRA Jean Stablinski ITA Pasquale Fornara SPA Fernando Manzaneque Sanchez
1957 12.05 SPA Jesús Loroño Artega SPA Federico Martin Bahamontes SPA Bernardo Ruiz Navarrete
1956 13.05 ITA Angelo Conterno SPA Jesús Loroño Artega BEL Raymond Impanis
1955 08.05 FRA Jean Dotto SPA Antonio Jimenez Quilez FRA Raphaël Géminiani
1950 10.09 SPA Emilio Rodriguez Barros SPA Manolo Rodriguez Barros SPA José Serra Gil
1948 04.07 SPA Bernardo Ruiz Navarrete SPA Emilio Rodriguez Barros SPA Bernardo Capó Plomer
1947 05.06 BEL Edward Van Dijck SPA Manuel Costa (1921) SPA Delio Rodriguez Barros
1946 30.05 SPA Dalmacio Langarica Lizasoain SPA Julián Berrendero Martín NED Jan Lambrichs
1945 31.05 SPA Delio Rodriguez Barros SPA Julián Berrendero Martín SPA Juan Gimeno Guillamón
1942 19.07 SPA Julián Berrendero Martín SPA Diego Cháfer Ferrero SPA Antonio Andrès Sancho
1941 06.07 SPA Julián Berrendero Martín SPA Fermin Trueba Perez SPA José Jabardo Zaragoza
1936 31.05 BEL Gustave Deloor BEL Alphonse Deloor ITA Antonio Bertola
1935 15.05 BEL Gustave Deloor SPA Mariano Cañardo Lacasta BEL Antoine Dignef
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
4 Roberto Heras Hernandez SPA 2000 - 2005
3 Primoz Roglic SLO 2019 - 2021
3 Alberto Contador Velasco SPA 2008 - 2014
3 Tony Rominger ZWI 1992 - 1994
2 Chris Froome GBR 2011 - 2017
2 Alex Zülle ZWI 1996 - 1997
2 Pedro Delgado Robledo SPA 1985 - 1989
2 Bernard Hinault FRA 1978 - 1983
2 José Manuel Fuente Lavandera SPA 1972 - 1974
2 Julián Berrendero Martín SPA 1941 - 1942
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
7 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2003 - 2019
6 Roberto Heras Hernandez SPA 1999 - 2005
5 Pedro Delgado Robledo SPA 1985 - 1994
5 Luis Ocana Pernia SPA 1969 - 1976
4 Primoz Roglic SLO 2019 - 2023
4 Chris Froome GBR 2011 - 2017
4 Tony Rominger ZWI 1992 - 1996
4 Miguel Maria Lasa SPA 1972 - 1977
4 José Perez Frances SPA 1961 - 1968
4 Julián Berrendero Martín SPA 1941 - 1946
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
14 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2003 - 2022
11 Imanol Erviti Ollo SPA 2011 - 2023
11 Luis Angel Mate Mardonas SPA 2011 - 2022
9 Luis Leon Sanchez Gil SPA 2010 - 2023
9 Nelson Filipe Santos Oliveira POR 2011 - 2023
9 Robert Gesink NED 2008 - 2023
9 Roberto Heras Hernandez SPA 1997 - 2005
9 Pedro Delgado Robledo SPA 1984 - 1994
9 Miguel Maria Lasa SPA 1970 - 1981
8 Andrey Zeits KAZ 2012 - 2023
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
21-167 Angelino Soler Romaguera SPA 1961
21-325 Gustave Deloor BEL 1935
22-152 Frans De Mulder BEL 1960
22-230 Remco Evenepoel BEL 2022
22-341 Gustave Deloor BEL 1936
23-177 Bernardo Ruiz Navarrete SPA 1948
23-181 Bernard Hinault FRA 1978
23-263 Eric Caritoux FRA 1984
23-286 Faustino Ruperez Rincon SPA 1980
24-337 Luis Ocana Pernia SPA 1970
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
41-328 Chris Horner USA 2013
33-049 Tony Rominger ZWI 1994
33-001 Alexandre Vinokourov KAZ 2006
32-161 Joop Zoetemelk NED 1979
32-113 Chris Froome GBR 2017
32-050 Tony Rominger ZWI 1993
31-357 Ferdinand Bracke BEL 1971
31-356 Sean Kelly IRL 1988
31-311 Primoz Roglic SLO 2021
31-282 Alberto Contador Velasco SPA 2014
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
15 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2003 - 2022
13 Imanol Erviti Ollo SPA 2008 - 2023
13 Domingo Perurena SPA 1966 - 1978
12 Luis Leon Sanchez Gil SPA 2010 - 2023
11 Luis Angel Mate Mardonas SPA 2011 - 2022
10 David De La Cruz Melgarejo SPA 2013 - 2023
10 Robert Gesink NED 2008 - 2023
10 Daniele Bennati ITA 2007 - 2018
10 Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 2003 - 2015
10 Carlos Sastre Candil SPA 2000 - 2011
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-051 Pello Ruiz Cabestany SPA 1980
19-026 Manuele Mori ITA 1999
19-297 Eduardo Chozas Olmo SPA 1980
19-338 Juan Ayuso Pesquera SPA 2022
19-358 Marco Brenner DUI 2022
20-037 Enrique Alberto Aja Cagigas SPA 1980
20-047 Lenny Martinez FRA 2023
20-047 Carlos Canal SPA 2021
20-086 Celestino Prieto Rodriguez SPA 1981
20-098 Quinn Simmons USA 2021
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
42-139 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2022
41-328 Chris Horner USA 2013
41-117 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2021
40-244 Franco Pellizotti ITA 2018
40-215 Sébastien Hinault FRA 2014
40-197 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2020
40-124 Svein Tuft CDN 2017
40-123 Matteo Tosatto ITA 2014
40-071 Daniel Navarro Garcia SPA 2023
39-307 Imanol Erviti Ollo SPA 2023
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
39 Delio Rodriguez Barros SPA 1941 - 1947
20 Alessandro Petacchi ITA 2000 - 2010
18 Laurent Jalabert FRA 1993 - 1997
18 Rik Van Looy BEL 1958 - 1965
16 Sean Kelly IRL 1979 - 1988
14 Gerben Karstens NED 1966 - 1976
13 Tony Rominger ZWI 1992 - 1996
13 Freddy Maertens BEL 1977 - 1977
12 Primoz Roglic SLO 2019 - 2023
12 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2003 - 2019
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-086 Celestino Prieto Rodriguez SPA 1981
20-169 Senén Mesa Fernández SPA 1947
20-170 Antonio Gomez del Moral SPA 1960
20-278 Fermin Trueba Perez SPA 1936
20-345 Tadej Pogacar SLO 2019
20-350 Tadej Pogacar SLO 2019
20-358 Tadej Pogacar SLO 2019
21-046 Caleb Ewan AUS 2015
21-069 Eric Vanderaerden BEL 1983
21-069 Evert Dolman NED 1967
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
41-315 Chris Horner USA 2013
41-308 Chris Horner USA 2013
39-127 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2019
38-129 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2018
38-123 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2018
37-335 Manuel Martin Pinera SPA 1969
37-068 Philippe Gilbert BEL 2019
37-062 Philippe Gilbert BEL 2019
37-062 Erik Zabel DUI 2007
37-040 Antonio Escuriet San Pedro SPA 1941
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
48 Alex Zülle ZWI 1993 - 2000
37 Primoz Roglic SLO 2019 - 2022
37 Roberto Heras Hernandez SPA 2000 - 2005
32 Tony Rominger ZWI 1992 - 1994
32 Delio Rodriguez Barros SPA 1941 - 1947
32 Gustave Deloor BEL 1935 - 1936
29 Domingo Perurena SPA 1967 - 1975
29 Julián Berrendero Martín SPA 1941 - 1945
27 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2014
26 Alberto Contador Velasco SPA 2008 - 2014
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-051 Lenny Martinez FRA 2023
20-283 Miguel Indurain Larraya SPA 1985
21-160 Lorenzo Milesi ITA 2023
21-166 Angelino Soler Romaguera SPA 1961
21-169 Dietrich Thurau DUI 1976
21-290 Dominique Gaigne FRA 1983
21-312 Gustave Deloor BEL 1935
21-336 Ettore Pastorelli ITA 1988
22-144 Frans De Mulder BEL 1960
22-157 Andrea Piccolo ITA 2023
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
41-328 Chris Horner USA 2013
36-334 Manuel Martin Pinera SPA 1968
36-118 Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 2015
36-080 Robert Gesink NED 2022
35-215 Pablo Lastras Garcia SPA 2011
35-055 Nicolas Roche IRL 2019
34-318 Levi Leipheimer USA 2008
34-127 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2014
34-115 Rein Taaramäe EST 2021
33-222 Hilaire Couvreur BEL 1958