Giro d'Italia U23

Startlijst Giro d'Italia U23 2021
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Alessio Bonelli ITA 20 Jun 2001 1
Andrea Cantoni ITA 11 Sep 2000 1
Asbjörn Hellemose DEN 15 Jan 1999 2
Davide Piganzoli ITA 08 Jul 2002 1
Didier Norberto Merchan Cardona COL 26 Jul 1999 1
Jesus David Pena Jimenez COL 08 May 2000 2
Lennert Van Eetvelt BEL 17 Jul 2001 1
Luca Colnaghi ITA 14 Jan 1999 2
Manuele Tarozzi ITA 20 Jun 1998 1
Michael Belleri ITA 13 May 1999 1
Riccardo Ciuccarelli ITA 22 Jan 2000 1
Unai Iribar Jauregi SPA 12 Jun 1999 1
Marijn van den Berg NED 19 Jul 1999 Groupama - FDJ Continental Team 1
Alessandro Verre ITA 17 Nov 2001 Team Colpack - Ballan 1
Filippo Baroncini ITA 26 Aug 2000 Team Colpack - Ballan 1
Juan Ayuso Pesquera SPA 16 Sep 2002 Team Colpack - Ballan 1
Edoardo Sandri ITA 01 Aug 2001 Cycling Team Friuli ASD 1
Nicolo Buratti ITA 07 Jul 2001 Cycling Team Friuli ASD 1
Henri Vandenabeele BEL 15 Apr 2000 Development Team DSM 2
Jacopo Menegotto ITA 26 Jul 2000 General Store - F.lli Curia - Essegibi 1
Michael Garrison USA 04 Aug 2001 Hagens Berman - Axeon 1
Omar El Gouzi ITA 16 Aug 1999 Iseo - Rime - Carnovali 1
Riccardo Bobbo ITA 10 May 1999 Work Service - Marchiol - Dynatek 1
Francesco Carollo ITA 17 Aug 2000 MG.Kvis - VPM 1
Daan Hoole NED 22 Feb 1999 SEG Racing Academy 1
Marco Frigo ITA 02 Mar 2000 SEG Racing Academy 1
Stan Van Tricht BEL 20 Sep 1999 SEG Racing Academy 1
Aloïs Charrin FRA 08 Sep 2000 Swiss Racing Academy 1
Yannis Voisard ZWI 26 Jul 1998 Swiss Racing Academy 2
Henok Mulueberhan ERI 11 Nov 1999 Team Qhubeka 1
Ben Healy IRL 11 Sep 2000 Trinity Racing 1
Ben Turner GBR 13 Feb 1995 Trinity Racing 1
Thomas Gloag GBR 13 Sep 2001 Trinity Racing 1
Anders Halland Johannessen NOR 23 Aug 1999 Uno-X - Dare Development Team 1
Anthon Charmig DEN 25 Mar 1998 Uno-X - Dare Development Team 1
Tobias Halland Johannessen NOR 23 Aug 1999 Uno-X - Dare Development Team 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 18.06 2.2U NOR Johannes Staune-Mittet IRL Darren Rafferty DUI Hannes Wilksch
2022 18.06 2.2U GBR Leo Hayter BEL Lennert Van Eetvelt FRA Lenny Martinez
2021 12.06 2.2U SPA Juan Ayuso Pesquera NOR Tobias Halland Johannessen BEL Henri Vandenabeele
2020 05.09 2.2U GBR Thomas Pidcock BEL Henri Vandenabeele ITA Kevin Colleoni
2019 23.06 2.2U COL Andres Camilo Ardila Ordonez COL Einer Augusto Rubio Reyes COL Juan Diego Alba Bolivar
2018 16.06 2.2U RUS Aleksander Vlasov POR João Pedro Gonçalves Almeida AUS Robert Stannard
2017 15.06 2.2U RUS Pavel Sivakov AUS Lucas Hamilton AUS Jai Hindley
2012 17.06 2.2 USA Joseph Lloyd Dombrowski ITA Fabio Aru ITA Pierre Paolo Penasa
2011 19.06 2.2 ITA Mattia Cattaneo COL Winner Andrew Anacona Gomez ITA Stefano Agostini
2010 20.06 2.2 COL Carlos Alberto Betancur Gomez COL Edward Alexander Beltran Suarez ITA Antonio Santoro
2009 21.06 2.2 COL Cayetano Jose Sarmiento Tunarrosa ITA Manuele Caddeo GBR Peter Kennaugh
2006 18.06 2.2 ITA Dario Cataldo UKR Dmytro Gabrovskyy AUS Matthew Lloyd
2004 . ITA Marco Marzano ITA Alessandro Bertuola ITA Domenico Pozzovivo
2003 . LTU Dainius Kairelis ITA Paolo Bailetti ITA Daniele Masolino
2002 . ITA Giuseppe Muraglia SPA Joseba Albizu Lizaso AUS Scott Davis
2001 . ITA Davide Frattini LAT Andris Reiss RUS Denis Bondarenko
2000 . ITA Raffaele Ferrara ITA Franco Pellizotti ITA Renzo Mazzoleni
1999 27.06 2.6 SLO Tadej Valjavec ITA Angelo Lopeboselli ITA Fabio Marchesin
1998 27.06 2.6 ITA Danilo Di Luca ITA Massimo Cigana ITA Paolo Tiralongo
1997 29.06 2.6 ITA Oscar Mason ITA Filippo Baldo MDA Ruslan Ivanov
1996 . ITA Roberto Sgambelluri ITA Filippo Baldo ITA Oscar Mason
1995 . ITA Giuseppe Di Grande ITA Daniele Sgnaolin ITA Marco Fincato
1994 . ITA Leonardo Piepoli ITA Ruggero Borghi ITA Francesco Secchiari
1993 . ITA Gilberto Simoni ITA Marco Milesi ITA Michele Poser
1992 . ITA Marco Pantani ITA Vincenzo Galati ITA Andrea Noè
1991 . ITA Francesco Casagrande ITA Marco Pantani ITA Giuseppe Guerini
1990 . ITA Wladimir Belli ITA Ivan Gotti ITA Marco Pantani
1989 . Andrei Teteriouk ITA Stefano Zanini ITA Stefano Cattai
1988 . Dimitri Konyshev Vladimir Pulnikov Piotr Ugrumov
1986 . Alexandre Krasnov ITA Massimo Podenzana ITA Stefano Bianchini
1985 . Sergey Uslamin Ludek Styks ITA Gianni Bugno
1984 . Piotr Ugrumov Sergey Gavrilko ITA Stefano Colage
1983 . Vladimir Volocin ITA Federico Longo Viktor Demidenko
1982 . ITA Francesco Cesarini COL Carlos Julio Siachoque ITA Roberto Cugole
1981 . Sergei Voronin Sergei Kadacki ITA Giovanni Fedrigo
1980 . ITA Giovanni Fedrigo ITA Alessandro Paganessi ITA Emmanuelle Bombini
1979 . ZWE Alf Segersall ITA Fiorenzo Aliverti ITA Giovanni Fedrigo
1978 . ITA Fausto Stiz ITA Alessandro Pozzi (1954) ITA Giovanni Fedrigo
1977 . ITA Claudio Corti ZWE Alf Segersall ITA Luciano Donati
1976 . ITA Franco Conti ITA Roberto Ceruti ITA Giovanni Fedrigo
1975 . ITA Ruggero Gialdini ITA Amilcare Sgalbazzi ITA Franco Conti
1974 . ITA Leone Pizzini COL Gonzalo Marin COL Norberto Caceres
1973 . ITA Gianbattista Baronchelli ITA Giovanni Martella FRA Bernard Bourreau
1972 . ITA Giovanni Battaglin ITA Walter Riccomi ITA Giampaolo Flamini
1971 . ITA Francesco Moser ITA Giuseppe Perletto FRA Jean-Pierre Guitard
1970 . ITA Giancarlo Bellini ITA Armando Topi ITA Mario Giaccone
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
1 Johannes Staune-Mittet NOR 2023 - 2023
1 Leo Hayter GBR 2022 - 2022
1 Juan Ayuso Pesquera SPA 2021 - 2021
1 Thomas Pidcock GBR 2020 - 2020
1 Andres Camilo Ardila Ordonez COL 2019 - 2019
1 Aleksander Vlasov RUS 2018 - 2018
1 Pavel Sivakov RUS 2017 - 2017
1 Joseph Lloyd Dombrowski USA 2012 - 2012
1 Mattia Cattaneo ITA 2011 - 2011
1 Carlos Alberto Betancur Gomez COL 2010 - 2010
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
3 Marco Pantani ITA 1990 - 1992
2 Henri Vandenabeele BEL 2020 - 2021
2 Filippo Baldo ITA 1996 - 1997
2 Oscar Mason ITA 1996 - 1997
2 Piotr Ugrumov URS 1984 - 1988
2 Alf Segersall ZWE 1977 - 1979
2 Franco Conti ITA 1975 - 1976
1 Darren Rafferty IRL 2023 - 2023
1 Hannes Wilksch DUI 2023 - 2023
1 Johannes Staune-Mittet NOR 2023 - 2023
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
3 Marco Pantani ITA 1990 - 1992
2 Hannes Wilksch DUI 2022 - 2023
2 Davide Piganzoli ITA 2021 - 2022
2 Asbjörn Hellemose DEN 2020 - 2021
2 Henri Vandenabeele BEL 2020 - 2021
2 Yannis Voisard ZWI 2020 - 2021
2 Filippo Conca ITA 2019 - 2020
2 Filippo Baldo ITA 1996 - 1997
2 Oscar Mason ITA 1996 - 1997
2 Piotr Ugrumov URS 1984 - 1988
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
3 Marco Pantani ITA 1990 - 1992
2 Alberto Bruttomesso ITA 2022 - 2023
2 Anders Foldager DEN 2022 - 2023
2 Davide De Pretto ITA 2022 - 2023
2 Francesco Busatto ITA 2022 - 2023
2 Gil Gelders BEL 2022 - 2023
2 Hannes Wilksch DUI 2022 - 2023
2 Sergio Meris ITA 2022 - 2023
2 Davide Piganzoli ITA 2021 - 2022
2 Lennert Van Eetvelt BEL 2021 - 2022
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-225 Alberto Bruttomesso ITA 2022
18-261 Juan Ayuso Pesquera SPA 2021
18-338 Lenny Martinez FRA 2022
19-072 Mark Donovan GBR 2018
19-105 Jasper Philipsen BEL 2017
19-148 Romain Grégoire FRA 2022
19-273 Robert Stannard AUS 2018
19-288 Markus Wildauer OOS 2018
19-335 Pavel Sivakov RUS 2017
20-014 Alejandro Osorio Carvajal COL 2018
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
26-113 Ben Turner GBR 2021
24-224 David Garbelli ITA 2006
23-253 Matthias Krizek OOS 2012
23-175 Matteo Busato ITA 2011
23-110 Manuele Caddeo ITA 2009
23-082 Diego Rosa ITA 2012
22-275 Ilnur Zakarin RUS 2012
22-143 Luca Colnaghi ITA 2021
22-135 Alejandro Ropero Molina SPA 2020
22-085 Cayetano Jose Sarmiento Tunarrosa COL 2009
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
5 Raffaele Bosi ITA 1998 - 1999
4 Thomas Pidcock GBR 2020 - 2020
3 Juan Ayuso Pesquera SPA 2021 - 2021
3 Emanuele Negrini ITA 1997 - 1998
2 Gil Gelders BEL 2022 - 2023
2 Leo Hayter GBR 2022 - 2022
2 Jordi Meeus BEL 2020 - 2020
2 Andres Camilo Ardila Ordonez COL 2019 - 2019
2 Einer Augusto Rubio Reyes COL 2018 - 2019
2 Ethan Hayter GBR 2019 - 2019
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
8 Juan Ayuso Pesquera SPA 2021 - 2021
7 Dmytro Gabrovskyy UKR 2006 - 2006
6 Leo Hayter GBR 2022 - 2022
6 Andres Camilo Ardila Ordonez COL 2019 - 2019
6 Pavel Sivakov RUS 2017 - 2017
6 Mattia Cattaneo ITA 2011 - 2011
6 Carlos Alberto Betancur Gomez COL 2010 - 2010
5 Johannes Staune-Mittet NOR 2023 - 2023
5 Thomas Pidcock GBR 2020 - 2020
4 Cesare Benedetti ITA 2009 - 2009
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-225 Alberto Bruttomesso ITA 2022
18-261 Juan Ayuso Pesquera SPA 2021
19-072 Mark Donovan GBR 2018
19-288 Markus Wildauer OOS 2018
19-335 Pavel Sivakov RUS 2017
20-014 Alejandro Osorio Carvajal COL 2018
20-015 Andres Camilo Ardila Ordonez COL 2019
20-063 Fabio Mazzucco ITA 2019
20-098 Jasper Philipsen BEL 2018
20-138 Henri Vandenabeele BEL 2020
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
26-113 Ben Turner GBR 2021
24-224 David Garbelli ITA 2006
23-253 Matthias Krizek OOS 2012
23-175 Matteo Busato ITA 2011
23-110 Manuele Caddeo ITA 2009
22-273 Ilnur Zakarin RUS 2012
22-135 Alejandro Ropero Molina SPA 2020
22-085 Cayetano Jose Sarmiento Tunarrosa COL 2009
22-054 Aleksander Vlasov RUS 2018
22-003 Stephen Williams GBR 2018