Giro di Lombardia

Giro di Lombardia 1992
17 Oct 1992
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 ZWI Tony Rominger ZWI CLAS 31-204
2 ITA Claudio Chiappucci ITA Carrera Jeans 29-231
3 ITA Davide Cassani ITA Ariostea 31-289
4 MEX Raul Alcala Gallegos MEX P.D. Magnetics 28-228
5 DEN Rolf Sörensen DEN Ariostea 27-180
6 ZWI Beat Zberg ZWI Helvetia 21-160
7 DUI Udo Bölts DUI Telekom 26-068
8 DEN Bo Hamburger DEN TVM 22-146
9 ITA Davide Rebellin ITA 21-069
10 AUS Stephen Hodge AUS ONCE 31-091
11 FRA Laurent Madouas FRA Castorama 25-251
12 RUS Viatcheslav Ekimov RUS Panasonic - Sportlife 26-255
13 ZWI Alex Zülle ZWI ONCE 24-104
14 RUS Pavel Tonkov RUS 23-250
15 ITA Massimiliano Lelli ITA Ariostea 24-320
16 USA Andrew Hampsten USA Motorola 30-193
17 NED Gert-Jan Theunisse NED TVM 29-276
18 IRL Stephen Roche IRL Carrera Jeans 32-324
19 NED Erik Breukink NED P.D. Magnetics 28-199
20 ITA Gianni Bugno ITA Gatorade 28-246
21 DUI Rolf Aldag DUI Helvetia 24-053
22 ITA Giovanni Fidanza ITA Gatorade 27-020
23 NED Robert Mulders NED Buckler 25-193
24 FRA Laurent Pillon FRA GB - MG 28-200
25 USA Andy Bishop USA Motorola 27-144
26 BEL Frank Van Den Abbeele BEL Lotto 26-287
27 RUS Andrei Tchmil RUS GB - MG 29-268
28 NED Louis de Koning NED Panasonic - Sportlife 24-364
29 FRA Laurent Brochard FRA Castorama 24-205
30 FRA Philippe Bouvatier FRA Castorama 28-127
31 DUI Olaf Jentzsch DUI Tulip Computers 33-318
32 NED Erik Dekker NED 22-057
33 NED Marc Siemons NED TVM 25-331
34 ZWI Mauro Gianetti ZWI Lotus 28-215
35 ITA Maurizio Fondriest ITA Panasonic - Sportlife 27-275
36 ITA Fabrizio Bontempi ITA 25-350
37 GBR Sean Yates GBR Motorola 32-152
38 USA Norman Alvis USA Motorola 29-005
39 ITA Simone Biasci ITA 22-194
40 ITA Massimo Podenzana ITA 31-080
41 ITA Andrea Chiurato ITA Gatorade 27-252
42 SPA Manuel Jorge Dominguez Diaz SPA CLAS 29-313
43 FRA Jean-Claude Leclercq FRA Helvetia 30-087
44 ITA Alberto Volpi ITA Gatorade 29-312
45 ITA Stefano Cattai ITA 24-323
46 DUI Mario Kummer DUI P.D. Magnetics 30-164
47 NED Marc van Orsouw NED Panasonic - Sportlife 28-188
48 SPA José Roberto Sierra Aguero SPA CLAS 25-210
49 ITA Wladimir Belli ITA 22-084
50 POL Marek Szerszynski POL 32-009
51 ZWI Thomas Wegmuller ZWI Lotus 32-019
52 NED Maarten den Bakker NED P.D. Magnetics 23-264
53 IRL Martin Earley IRL P.D. Magnetics 30-124
54 SPA Fernando Escartin Coti SPA CLAS 24-267
55 DUI Christian Henn DUI Telekom 28-220
56 BEL Marc Wauters BEL Lotto 23-236
57 DUI Dominik Krieger DUI Helvetia 24-114
58 IRL Sean Kelly IRL Lotus 36-146
59 BEL Luc Roosen BEL Tulip Computers 28-030
60 DEN Johnny Weltz DEN ONCE 30-211
61 RUS Dimitri Jdanov RUS Panasonic - Sportlife 22-362
62 FRA Thierry Bourguignon FRA Castorama 29-302
63 ITA Oscar Pellicioli ITA 27-108
64 ITA Roberto Gusmeroli ITA GB - MG 25-364
65 ITA Davide Bramati ITA 24-111
Giro di Lombardia 1992
Datum Rit Winnaar Leider Punten Berg
17.10 Eindstand Tony Rominger
Startlijst Giro di Lombardia 1992
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Davide Bramati ITA 28 Jun 1968 2
Davide Rebellin ITA 09 Aug 1971 1
Erik Dekker NED 21 Aug 1970 1
Fabrizio Bontempi ITA 01 Nov 1966 2
Marek Szerszynski POL 08 Oct 1960 3
Massimo Podenzana ITA 29 Jul 1961 1
Oscar Pellicioli ITA 01 Jul 1965 3
Pavel Tonkov RUS 09 Feb 1969 1
Simone Biasci ITA 06 Apr 1970 1
Stefano Cattai ITA 29 Nov 1967 3
Wladimir Belli ITA 25 Jul 1970 1
Davide Cassani ITA 01 Jan 1961 Ariostea 5
Massimiliano Lelli ITA 02 Dec 1967 Ariostea 1
Rolf Sörensen DEN 20 Apr 1965 Ariostea 3
Robert Mulders NED 07 Apr 1967 Buckler 1
Claudio Chiappucci ITA 28 Feb 1963 Carrera Jeans 6
Stephen Roche IRL 28 Nov 1959 Carrera Jeans 5
Laurent Brochard FRA 26 Mar 1968 Castorama 1
Laurent Madouas FRA 08 Feb 1967 Castorama 2
Philippe Bouvatier FRA 12 Jun 1964 Castorama 1
Thierry Bourguignon FRA 19 Dec 1962 Castorama 1
Fernando Escartin Coti SPA 24 Jan 1968 CLAS 2
José Roberto Sierra Aguero SPA 21 Mar 1967 CLAS 2
Manuel Jorge Dominguez Diaz SPA 08 Dec 1962 CLAS 1
Tony Rominger ZWI 27 Mar 1961 CLAS 4
Alberto Volpi ITA 09 Dec 1962 Gatorade 7
Andrea Chiurato ITA 07 Feb 1965 Gatorade 2
Gianni Bugno ITA 14 Feb 1964 Gatorade 6
Giovanni Fidanza ITA 27 Sep 1965 Gatorade 1
Andrei Tchmil RUS 22 Jan 1963 GB - MG 1
Laurent Pillon FRA 31 Mar 1964 GB - MG 1
Roberto Gusmeroli ITA 18 Oct 1966 GB - MG 2
Beat Zberg ZWI 10 May 1971 Helvetia 1
Dominik Krieger DUI 25 Jun 1968 Helvetia 3
Jean-Claude Leclercq FRA 22 Jul 1962 Helvetia 2
Rolf Aldag DUI 25 Aug 1968 Helvetia 1
Mauro Gianetti ZWI 16 Mar 1964 Lotus 6
Sean Kelly IRL 24 May 1956 Lotus 11
Thomas Wegmuller ZWI 28 Sep 1960 Lotus 4
Frank Van Den Abbeele BEL 03 Jan 1966 Lotto 1
Marc Wauters BEL 23 Feb 1969 Lotto 2
Andrew Hampsten USA 07 Apr 1962 Motorola 2
Andy Bishop USA 26 May 1965 Motorola 1
Norman Alvis USA 12 Oct 1963 Motorola 2
Sean Yates GBR 18 May 1960 Motorola 2
Alex Zülle ZWI 05 Jul 1968 ONCE 2
Johnny Weltz DEN 20 Mar 1962 ONCE 2
Stephen Hodge AUS 18 Jul 1961 ONCE 4
Dimitri Jdanov RUS 20 Oct 1969 Panasonic - Sportlife 2
Louis de Koning NED 19 Oct 1967 Panasonic - Sportlife 2
Marc van Orsouw NED 12 Apr 1964 Panasonic - Sportlife 1
Maurizio Fondriest ITA 15 Jan 1965 Panasonic - Sportlife 4
Viatcheslav Ekimov RUS 04 Feb 1966 Panasonic - Sportlife 3
Erik Breukink NED 01 Apr 1964 P.D. Magnetics 3
Maarten den Bakker NED 26 Jan 1969 P.D. Magnetics 2
Mario Kummer DUI 06 May 1962 P.D. Magnetics 3
Martin Earley IRL 15 Jun 1962 P.D. Magnetics 4
Raul Alcala Gallegos MEX 03 Mar 1964 P.D. Magnetics 4
Christian Henn DUI 11 Mar 1964 Telekom 2
Udo Bölts DUI 10 Aug 1966 Telekom 1
Luc Roosen BEL 17 Sep 1964 Tulip Computers 4
Olaf Jentzsch DUI 03 Dec 1958 Tulip Computers 2
Bo Hamburger DEN 24 May 1970 TVM 1
Gert-Jan Theunisse NED 14 Jan 1963 TVM 3
Marc Siemons NED 20 Nov 1966 TVM 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 07.10 1.WT SLO Tadej Pogacar ITA Andrea Bagioli SLO Primoz Roglic
2022 08.10 1.WT SLO Tadej Pogacar SPA Enric Mas Nicolau SPA Mikel Landa Meana
2021 09.10 1.WT SLO Tadej Pogacar ITA Fausto Masnada GBR Adam Yates
2020 15.08 1.WT DEN Jakob Fuglsang NZL George Bennett RUS Aleksander Vlasov
2019 12.10 1.WT NED Bauke Mollema SPA Alejandro Valverde Belmonte COL Egan Arley Bernal Gomez
2018 13.10 1.WT FRA Thibaut Pinot ITA Vincenzo Nibali BEL Dylan Teuns
2017 07.10 1.WT ITA Vincenzo Nibali FRA Julian Alaphilippe ITA Gianni Moscon
2016 01.10 1.WT COL Jhoan Esteban Chaves Rubio ITA Diego Rosa COL Rigoberto Uran Uran
2015 04.10 1.WT ITA Vincenzo Nibali SPA Daniel Moreno Fernandez FRA Thibaut Pinot
2014 05.10 1.WT IRL Daniel Martin SPA Alejandro Valverde Belmonte POR Rui Alberto Costa Faria
2013 06.10 1.WT SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA Alejandro Valverde Belmonte POL Rafal Majka
2012 29.09 1.WT SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA Samuel Sanchez Gonzalez COL Rigoberto Uran Uran
2011 15.10 1.WT ZWI Oliver Zaugg IRL Daniel Martin SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver
2010 16.10 1.HIS BEL Philippe Gilbert ITA Michele Scarponi SPA Pablo Lastras Garcia
2009 17.10 1.HIS BEL Philippe Gilbert SPA Samuel Sanchez Gonzalez RUS Alexandr Kolobnev
2008 18.10 1.HIS ITA Damiano Cunego SLO Janez Brajkovic COL Rigoberto Uran Uran
2007 21.10 1.PT ITA Damiano Cunego ITA Riccardo Riccò SPA Samuel Sanchez Gonzalez
2006 14.10 1.PT ITA Paolo Bettini SPA Samuel Sanchez Gonzalez DUI Fabian Wegmann
2005 15.10 1.PT ITA Paolo Bettini ITA Gilberto Simoni LUX Fränk Schleck
2004 16.10 CDM ITA Damiano Cunego NED Michael Boogerd ITA Ivan Basso
2003 18.10 CDM ITA Michele Bartoli ITA Angelo Lopeboselli ITA Dario Frigo
2002 19.10 CDM ITA Michele Bartoli ITA Davide Rebellin ZWI Oscar Camenzind
2001 20.10 CDM ITA Danilo Di Luca ITA Giuliano Figueras NED Michael Boogerd
2000 21.10 CDM LTU Raimundas Rumsas ITA Francesco Casagrande ZWE Niklas Axelsson
1999 16.10 CDM ITA Mirko Celestino ITA Danilo Di Luca ITA Eddy Mazzoleni
1998 17.10 CDM ZWI Oscar Camenzind NED Michael Boogerd ZWI Felice Puttini
1997 18.10 CDM FRA Laurent Jalabert ITA Paolo Lanfranchi ITA Francesco Casagrande
1996 19.10 CDM ITA Andrea Tafi ZWI Fabian Jeker BEL Axel Merckx
1995 21.10 CDM ITA Gianni Faresin ITA Daniele Nardello ITA Michele Bartoli
1994 08.10 CDM RUS Vladislav Bobrik ITA Claudio Chiappucci ZWI Pascal Richard
1993 09.10 CDM ZWI Pascal Richard ITA Giorgio Furlan ITA Maximilian Sciandri
1992 17.10 CDM ZWI Tony Rominger ITA Claudio Chiappucci ITA Davide Cassani
1991 19.10 CDM IRL Sean Kelly FRA Martial Gayant ITA Franco Ballerini
1990 20.10 CDM FRA Gilles Delion ZWI Pascal Richard FRA Charly Mottet
1989 14.10 CDM ZWI Tony Rominger FRA Gilles Delion BEL Luc Roosen
1988 15.10 CDM FRA Charly Mottet ITA Gianni Bugno SPA Marino Lejarreta Arrizabalaga
1987 17.10 HC ITA Moreno Argentin BEL Eric Van Lancker FRA Marc Madiot
1986 18.10 HC ITA Gianbattista Baronchelli IRL Sean Kelly AUS Phil Anderson
1985 12.10 HC IRL Sean Kelly NED Adri van der Poel FRA Charly Mottet
1984 13.10 HC FRA Bernard Hinault BEL Ludo Peeters NED Teun van Vliet
1983 15.10 HC IRL Sean Kelly USA Greg Lemond NED Adri van der Poel
1982 16.10 HC ITA Giuseppe Saronni FRA Pascal Jules ITA Francesco Moser
1981 17.10 NED Hennie Kuiper ITA Moreno Argentin ITA Alfredo Chinetti
1980 18.10 BEL Alfons De Wolf ITA Alfredo Chinetti BEL Ludo Peeters
1979 13.10 FRA Bernard Hinault ITA Silvano Contini ITA Giovanni Battaglin
1978 07.10 ITA Francesco Moser ZWE Bernt Johansson FRA Bernard Hinault
1977 08.10 ITA Gianbattista Baronchelli BEL Jean-Luc Vandenbroucke ITA Franco Bitossi
1976 09.10 BEL Roger De Vlaeminck FRA Bernard Thevenet ITA Wladimiro Panizza
1975 11.10 ITA Francesco Moser ITA Enrico Paolini ITA Alfredo Chinetti
1974 12.10 BEL Roger De Vlaeminck BEL Eddy Merckx ITA Costantino "Tino" Conti
1973 13.10 ITA Felice Gimondi BEL Roger De Vlaeminck BEL Herman Vanspringel
1972 07.10 BEL Eddy Merckx FRA Cyrille Guimard ITA Felice Gimondi
1971 09.10 BEL Eddy Merckx ITA Franco Bitossi BEL Frans Verbeeck
1970 10.10 ITA Franco Bitossi ITA Felice Gimondi ITA Gianni Motta
1969 11.10 BEL Jean-Pierre Monsere BEL Herman Vanspringel ITA Franco Bitossi
1968 12.10 BEL Herman Vanspringel ITA Franco Bitossi BEL Eddy Merckx
1967 21.10 ITA Franco Bitossi ITA Felice Gimondi FRA Raymond Poulidor
1966 22.10 ITA Felice Gimondi BEL Eddy Merckx FRA Raymond Poulidor
1965 16.10 GBR Tom Simpson NED Gerben Karstens FRA Jean Stablinski
1964 17.10 ITA Gianni Motta ITA Carmine Preziosi BEL Jos Hoevenaers
1963 19.10 NED Jo de Roo ITA Adriano Durante ITA Michele Dancelli
1962 20.10 NED Jo de Roo ITA Livio Trapè ITA Alcide Cerato
1961 21.10 ITA Vito Taccone ITA Imerio Massignan ITA Renzo Fontona
1960 16.10 BEL Emile Daems ITA Diego Ronchini ITA Marino Fontana
1959 18.10 BEL Rik Van Looy BEL Willy Vannitsen SPA Miguel Poblet Orriols
1958 19.10 ITA Nino Defilippis SPA Miguel Poblet Orriols BEL Michel Van Aerde
1957 20.10 ITA Diego Ronchini ITA Bruno Monti ITA Aurelio Cestari
1956 21.10 FRA André Darrigade ITA Fausto Coppi ITA Fiorenzo Magni
1955 23.10 ITA Cleto Maule BEL Alfred De Bruyne ITA Angelo Conterno
1954 31.10 ITA Fausto Coppi ITA Fiorenzo Magni ITA Mino De Rossi
1953 25.10 ITA Bruno Landi ITA Pino Cerami (1922) FRA Pierre Molineris
1952 27.10 ITA Giuseppe Minardi ITA Nino Defilippis ITA Arrigo Padovan
1951 21.10 FRA Louison Bobet ITA Giuseppe Minardi ITA Fausto Coppi
1950 22.10 ITA Renzo Soldani ITA Antonio Bevilacqua (1918) ITA Fausto Coppi
1949 23.10 ITA Fausto Coppi ZWI Ferdi Kübler ITA Nedo Logli
1948 24.10 ITA Fausto Coppi ITA Adolfo Leoni ZWI Fritz Schär
1947 26.10 ITA Fausto Coppi ITA Gino Bartali ITA Italo De Zan
1946 27.10 ITA Fausto Coppi ITA Luigi Casola ITA Michele Motta
1945 21.10 ITA Mario Ricci ITA Aldo Bini ITA Gino Bartali
1942 17.10 ITA Aldo Bini ITA Gino Bartali ITA Quirino Toccacelli
1941 19.10 ITA Mario Ricci ITA Cino Cinelli ITA Severino Canavesi
1940 27.10 ITA Gino Bartali ITA Osvaldo Bailo ITA Cino Cinelli
1939 22.10 ITA Gino Bartali ITA Adolfo Leoni ITA Salvatore Crippa
1938 23.10 ITA Cino Cinelli ITA Gino Bartali ITA Osvaldo Bailo
1937 23.10 ITA Aldo Bini ITA Gino Bartali ITA Aimone Landi
1936 08.11 ITA Gino Bartali ITA Diego Marabelli ITA Luigi Barral
1935 20.10 ITA Enrico Mollo ITA Aldo Bini ITA Gino Bartali
1934 21.10 ITA Learco Guerra ITA Mario Cipriani ITA Domenico Piemontesi
1933 15.10 ITA Domenico Piemontesi ITA Luigi Barral ITA Pietro Rimoldi
1932 23.10 ITA Antonio Giuseppe Negrini ITA Domenico Piemontesi ITA Remo Bertoni
1931 25.10 ITA Alfredo Binda ITA Michele Mara (1903) ITA Giovanni Firpo
1930 26.10 ITA Michele Mara (1903) ITA Alfredo Binda ITA Learco Guerra
1929 26.10 ITA Pietro Fossati ITA Adriano Zanaga ITA Raffaele Di Paco
1928 03.11 ITA Gaetano Belloni ITA Allegro Grandi ITA Pietro Fossati
1927 30.10 ITA Alfredo Binda ITA Alfonso Piccin ITA Antonio Giuseppe Negrini
1926 31.10 ITA Alfredo Binda ITA Antonio Giuseppe Negrini ITA Ermanno Vallazza
1925 04.11 ITA Alfredo Binda ITA Battista Giuntelli ITA Ermanno Vallazza
1924 09.11 ITA Giovanni Brunero ITA Costante Girardengo ITA Pietro Linari
1923 27.10 ITA Giovanni Brunero ITA Pietro Linari ITA Federico Gay
1922 05.11 ITA Costante Girardengo ITA Giuseppe Azzini ITA Bartolomeo Aimo
1921 10.11 ITA Costante Girardengo ITA Gaetano Belloni ITA Federico Gay
1920 09.11 FRA Henri Pélissier ITA Giovanni Brunero ITA Gaetano Belloni
1919 02.11 ITA Costante Girardengo ITA Gaetano Belloni ZWI Heiri Suter
1918 10.11 ITA Gaetano Belloni ITA Alfredo Sivocci ITA Carlo Galetti
1917 04.11 BEL Philippe Thys FRA Henri Pélissier ITA Leopoldo Torricelli
1916 05.11 ITA Leopoldo Torricelli ITA Camillo Bertarelli ITA Alfredo Sivocci
1915 07.11 ITA Gaetano Belloni ITA Paride Ferrari ITA Gaetano Garavaglia
1914 25.10 ITA Lauro Bordin ITA Giuseppe Azzini ITA Pierino Piacco
1913 02.11 FRA Henri Pélissier FRA Maurice Brocco FRA Marcel Godivier
1912 27.10 ITA Carlo Oriani ITA Enrico Verde FRA Maurice Brocco
1911 05.11 FRA Henri Pélissier ITA Giovanni Micheletto BEL Cyrille Van Hauwaert
1910 06.11 ITA Giovanni Micheletto ITA Luigi Ganna ITA Luigi Bailo
1909 07.11 ITA Giovanni Cuniolo FRA Omer Beaugendre FRA Louis Trousselier
1908 08.11 LUX François Faber ITA Luigi Ganna ITA Giovanni Gerbi
1907 03.11 FRA Gustave Garrigou ITA Ernesto Azzini ITA Luigi Ganna
1906 01.11 ITA Cesare Brambilla ITA Carlo Galetti ITA Luigi Ganna
1905 12.11 ITA Giovanni Gerbi ITA Giovanni Rossignoli ITA Luigi Ganna
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
5 Fausto Coppi ITA 1946 - 1954
4 Alfredo Binda ITA 1925 - 1931
3 Tadej Pogacar SLO 2021 - 2023
3 Damiano Cunego ITA 2004 - 2008
3 Sean Kelly IRL 1983 - 1991
3 Gino Bartali ITA 1936 - 1940
3 Gaetano Belloni ITA 1915 - 1928
3 Costante Girardengo ITA 1919 - 1922
3 Henri Pélissier FRA 1911 - 1920
2 Vincenzo Nibali ITA 2015 - 2017
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
9 Gino Bartali ITA 1935 - 1947
8 Fausto Coppi ITA 1946 - 1956
6 Franco Bitossi ITA 1967 - 1977
6 Gaetano Belloni ITA 1915 - 1928
5 Eddy Merckx BEL 1966 - 1974
5 Felice Gimondi ITA 1966 - 1973
5 Alfredo Binda ITA 1925 - 1931
5 Luigi Ganna ITA 1905 - 1910
4 Samuel Sanchez Gonzalez SPA 2006 - 2012
4 Sean Kelly IRL 1983 - 1991
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
16 Davide Rebellin ITA 1992 - 2016
15 Mauro Gianetti ZWI 1986 - 2002
14 Wladimiro Panizza ITA 1967 - 1984
13 Bauke Mollema NED 2009 - 2023
13 Angelo Conterno ITA 1950 - 1964
12 Vincenzo Nibali ITA 2005 - 2022
12 Luca Mazzanti ITA 1997 - 2011
12 Sean Kelly IRL 1977 - 1993
12 Franco Bitossi ITA 1964 - 1977
12 Aldo Moser ITA 1954 - 1971
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-161 Giovanni Gerbi ITA 1905
21-033 Jean-Pierre Monsere BEL 1969
21-168 Vito Taccone ITA 1961
21-218 Gianni Motta ITA 1964
21-286 François Faber LUX 1908
21-288 Giovanni Micheletto ITA 1910
21-316 Diego Ronchini ITA 1957
22-085 Aldo Bini ITA 1937
22-088 Enrico Mollo ITA 1935
22-113 Gino Bartali ITA 1936
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
36-069 Gaetano Belloni ITA 1928
35-148 Sean Kelly IRL 1991
35-146 Jakob Fuglsang DEN 2020
35-046 Fausto Coppi ITA 1954
34-147 Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 2013
33-144 Michele Bartoli ITA 2003
33-140 Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 2012
33-042 Gianbattista Baronchelli ITA 1986
32-327 Vincenzo Nibali ITA 2017
32-320 Bauke Mollema NED 2019
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
16 Davide Rebellin ITA 1992 - 2016
15 Mauro Gianetti ZWI 1986 - 2002
14 Bauke Mollema NED 2009 - 2023
14 Wladimiro Panizza ITA 1967 - 1984
13 Rigoberto Uran Uran COL 2008 - 2023
13 Domenico Pozzovivo ITA 2005 - 2022
13 Vincenzo Nibali ITA 2005 - 2022
13 Giovanni Visconti ITA 2006 - 2020
13 Luca Mazzanti ITA 1997 - 2012
13 Angelo Conterno ITA 1950 - 1964
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
16-225 Ugo Agostoni ITA 1909
18-003 Leopoldo Torricelli ITA 1911
18-137 Angelo Vay ITA 1916
18-169 Romolo Verde ITA 1913
18-359 Leopoldo Torricelli ITA 1912
19-037 Battista Danesi ITA 1905
19-086 Nedo Logli ITA 1942
19-103 Oscar Garcia Casarubbios Pintor SPA 2003
19-162 Daniel Felipe Martinez Poveda COL 2015
19-214 Ugo Agostoni ITA 1912
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
86-257 Kurt Zaugg ZWI 2006
45-053 Davide Rebellin ITA 2016
44-056 Davide Rebellin ITA 2015
42-166 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2022
42-140 Matteo Tosatto ITA 2016
41-167 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2021
40-342 Chris Horner USA 2012
40-271 Franco Pellizotti ITA 2018
40-206 Pino Cerami (1922) BEL 1962
40-177 Angel Vicioso Arcos SPA 2017
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Meeste ritzeges in één jaar
Aantal Coureur Nat Jaar
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar