Amstel Gold Race

Amstel Gold Race 1980
05 Apr 1980
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 NED Jan Raas NED TI Raleigh - Creda 27-148
2 BEL Alfons De Wolf BEL Boule d'Or - Colnago - Studio Casa 23-287
3 IRL Sean Kelly IRL Splendor 23-316
4 FRA Jean Chassang FRA Renault - Gitane 29-056
5 FRA Bernard Hinault FRA Renault - Gitane 25-142
6 FRA Jacques Bossis FRA Peugeot - Esso - Michelin 27-104
7 BEL Daniël Willems BEL IJsboerke 23-232
8 FRA Gilbert Duclos-Lassalle FRA Peugeot - Esso - Michelin 25-223
9 NED Jo Maas NED DAF Trucks 25-181
10 BEL Jean-Philippe Vandenbrande BEL Safir - Ludo 24-123
11 NED Hennie Kuiper NED Peugeot - Esso - Michelin 31-061
12 ZWE Sven-Ake Nilsson ZWE Miko - Mercier - Vivagel 28-205
13 BEL Michel Pollentier BEL Splendor 29-051
14 BEL Patrick Pevenage BEL DAF Trucks 23-148
15 BEL Oscar Dierickx BEL Safir - Ludo 24-045
16 NED Johan van der Meer NED H.B. Alarmsystemen 25-140
17 FRA Yvon Bertin FRA Renault - Gitane 26-361
18 NED Henk Lubberding NED TI Raleigh - Creda 26-244
19 NED Willie Maessen NED 24-005
20 ZWI Gödi Schmutz ZWI Aufina - Cilo 25-161
21 BEL Willy Teirlinck BEL Safir - Ludo 31-238
22 BEL José De Cauwer BEL Peugeot - Esso - Michelin 30-192
23 NED Hans Langerijs NED DAF Trucks 27-081
24 NED Bert Scheuneman NED Kondor 25-357
25 NED Roelof Groen NED H.B. Alarmsystemen 27-231
26 FRA Joël Gallopin FRA Miko - Mercier - Vivagel 27-066
27 DUI Peter Kehl DUI Kondor 22-199
28 BEL René Martens BEL DAF Trucks 24-314
29 NED Leo van Vliet NED TI Raleigh - Creda 24-142
30 BEL Ronny Claes BEL IJsboerke 22-177
31 NED Jos Lammertink NED H.B. Alarmsystemen 22-008
32 ZWI Marcel Summermatter ZWI 24-032
33 FRA Maurice Le Guilloux FRA Renault - Gitane 29-326
34 FRA Patrick Perret FRA Peugeot - Esso - Michelin 26-150
35 NED Adri "Jos" Schipper NED Marc - Carlos - VRD 28-300
36 FRA Hubert Linard FRA Peugeot - Esso - Michelin 27-038
37 NED Bert Pronk NED TI Raleigh - Creda 29-163
38 ZWI Joseph Wehrli ZWI Aufina - Cilo 25-123
39 BEL Roger De Cnijf BEL Boule d'Or - Colnago - Studio Casa 23-356
40 FRA Pascal Simon FRA Peugeot - Esso - Michelin 23-190
41 NED Martin Havik NED H.B. Alarmsystemen 24-112
42 FRA Roland Berland FRA Renault - Gitane 35-038
43 DEN Kim Andersen DEN Miko - Mercier - Vivagel 22-054
44 NED Joop Zoetemelk NED TI Raleigh - Creda 33-123
45 NED Gerrie Knetemann NED TI Raleigh - Creda 29-030
46 FRA Raymond Martin FRA Miko - Mercier - Vivagel 30-318
47 FRA André Chalmel FRA Renault - Gitane 30-177
48 NED Frits Pirard NED Miko - Mercier - Vivagel 25-118
49 BEL Ronan Onghena BEL Splendor 23-085
50 ZWI Serge Demierre ZWI 24-080
51 BEL Eddy Schepers BEL DAF Trucks 24-115
52 BEL Guy Nulens BEL DAF Trucks 22-160
53 NED André Gevers NED TI Raleigh - Creda 27-229
54 FRA Guy Sibille FRA Peugeot - Esso - Michelin 31-223
55 BEL Willy Vigouroux BEL Safir - Ludo 23-247
56 ZWI Beat Breu ZWI TI Raleigh - Creda 22-164
57 NED Theo de Rooy NED IJsboerke 22-345
58 BEL William Tackaert BEL DAF Trucks 23-239
59 BEL Roger Blockx BEL 36-131
60 NED Co Moritz NED H.B. Alarmsystemen 29-303
61 NED Hennie Stamsnijder NED DAF Trucks 25-258
62 ZWI Daniël Gisiger ZWI Miko - Mercier - Vivagel 25-178
63 FRA Olivier Van Tielcke FRA Boule d'Or - Colnago - Studio Casa 21-087
64 ZWI Thierry Bolle ZWI Aufina - Cilo 27-012
65 BEL Benny Van Der Auwera BEL Boule d'Or - Colnago - Studio Casa 21-201
66 NED Heddie Nieuwdorp NED 24-008
Amstel Gold Race 1980
Datum Rit Winnaar Leider Punten Berg
05.04 Eindstand Jan Raas
Startlijst Amstel Gold Race 1980
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Heddie Nieuwdorp NED 28 Mar 1956 1
Marcel Summermatter ZWI 04 Mar 1956 1
Roger Blockx BEL 26 Nov 1943 1
Serge Demierre ZWI 16 Jan 1956 1
Willie Maessen NED 31 Mar 1956 1
Gödi Schmutz ZWI 26 Oct 1954 Aufina - Cilo 1
Joseph Wehrli ZWI 03 Dec 1954 Aufina - Cilo 1
Thierry Bolle ZWI 24 Mar 1953 Aufina - Cilo 1
Alfons De Wolf BEL 22 Jun 1956 Boule d'Or - Colnago - Studio Casa 1
Benny Van Der Auwera BEL 16 Sep 1958 Boule d'Or - Colnago - Studio Casa 1
Olivier Van Tielcke FRA 08 Jan 1959 Boule d'Or - Colnago - Studio Casa 1
Roger De Cnijf BEL 14 Apr 1956 Boule d'Or - Colnago - Studio Casa 1
Eddy Schepers BEL 12 Dec 1955 DAF Trucks 1
Guy Nulens BEL 27 Oct 1957 DAF Trucks 1
Hans Langerijs NED 14 Jan 1953 DAF Trucks 3
Hennie Stamsnijder NED 21 Jul 1954 DAF Trucks 1
Jo Maas NED 06 Oct 1954 DAF Trucks 2
Patrick Pevenage BEL 08 Nov 1956 DAF Trucks 1
René Martens BEL 27 May 1955 DAF Trucks 3
William Tackaert BEL 09 Aug 1956 DAF Trucks 1
Co Moritz NED 06 Jun 1950 H.B. Alarmsystemen 1
Johan van der Meer NED 16 Nov 1954 H.B. Alarmsystemen 2
Jos Lammertink NED 28 Mar 1958 H.B. Alarmsystemen 1
Martin Havik NED 15 Dec 1955 H.B. Alarmsystemen 2
Roelof Groen NED 17 Aug 1952 H.B. Alarmsystemen 1
Daniël Willems BEL 16 Aug 1956 IJsboerke 1
Ronny Claes BEL 10 Oct 1957 IJsboerke 1
Theo de Rooy NED 25 Apr 1957 IJsboerke 1
Bert Scheuneman NED 13 Apr 1954 Kondor 1
Peter Kehl DUI 18 Sep 1957 Kondor 1
Adri "Jos" Schipper NED 10 Jun 1951 Marc - Carlos - VRD 2
Daniël Gisiger ZWI 09 Oct 1954 Miko - Mercier - Vivagel 1
Frits Pirard NED 08 Dec 1954 Miko - Mercier - Vivagel 2
Joël Gallopin FRA 29 Jan 1953 Miko - Mercier - Vivagel 1
Kim Andersen DEN 10 Feb 1958 Miko - Mercier - Vivagel 1
Raymond Martin FRA 22 May 1949 Miko - Mercier - Vivagel 1
Sven-Ake Nilsson ZWE 13 Sep 1951 Miko - Mercier - Vivagel 2
Gilbert Duclos-Lassalle FRA 25 Aug 1954 Peugeot - Esso - Michelin 1
Guy Sibille FRA 25 Aug 1948 Peugeot - Esso - Michelin 1
Hennie Kuiper NED 03 Feb 1949 Peugeot - Esso - Michelin 7
Hubert Linard FRA 26 Feb 1953 Peugeot - Esso - Michelin 2
Jacques Bossis FRA 22 Dec 1952 Peugeot - Esso - Michelin 1
José De Cauwer BEL 25 Sep 1949 Peugeot - Esso - Michelin 1
Pascal Simon FRA 27 Sep 1956 Peugeot - Esso - Michelin 1
Patrick Perret FRA 06 Nov 1953 Peugeot - Esso - Michelin 1
André Gevers NED 19 Aug 1952 TI Raleigh - Creda 1
Beat Breu ZWI 23 Oct 1957 TI Raleigh - Creda 2
Bert Pronk NED 24 Oct 1950 TI Raleigh - Creda 1
Gerrie Knetemann NED 06 Mar 1951 TI Raleigh - Creda 6
Henk Lubberding NED 04 Aug 1953 TI Raleigh - Creda 2
Jan Raas NED 08 Nov 1952 TI Raleigh - Creda 5
Joop Zoetemelk NED 03 Dec 1946 TI Raleigh - Creda 6
Leo van Vliet NED 15 Nov 1955 TI Raleigh - Creda 2
André Chalmel FRA 10 Oct 1949 Renault - Gitane 1
Bernard Hinault FRA 14 Nov 1954 Renault - Gitane 1
Jean Chassang FRA 08 Feb 1951 Renault - Gitane 1
Maurice Le Guilloux FRA 14 May 1950 Renault - Gitane 1
Roland Berland FRA 26 Feb 1945 Renault - Gitane 1
Yvon Bertin FRA 09 Apr 1953 Renault - Gitane 1
Jean-Philippe Vandenbrande BEL 04 Dec 1955 Safir - Ludo 1
Oscar Dierickx BEL 20 Feb 1956 Safir - Ludo 1
Willy Teirlinck BEL 10 Aug 1948 Safir - Ludo 4
Willy Vigouroux BEL 01 Aug 1956 Safir - Ludo 1
Michel Pollentier BEL 13 Feb 1951 Splendor 2
Ronan Onghena BEL 10 Jan 1957 Splendor 1
Sean Kelly IRL 24 May 1956 Splendor 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 16.04 1.WT SLO Tadej Pogacar IRL Ben Healy GBR Thomas Pidcock
2022 10.04 1.WT POL Michal Kwiatkowski FRA Benoît Cosnefroy BEL Tiesj Benoot
2021 18.04 1.WT BEL Wout Van Aert GBR Thomas Pidcock DUI Maximilian Schachmann
2019 21.04 1.WT NED Mathieu van der Poel AUS Simon Clarke DEN Jakob Fuglsang
2018 15.04 1.WT DEN Michael Valgren Andersen CZE Roman Kreuziger ITA Enrico Gasparotto
2017 16.04 1.WT BEL Philippe Gilbert POL Michal Kwiatkowski ZWI Michael Albasini
2016 17.04 1.WT ITA Enrico Gasparotto DEN Michael Valgren Andersen ITA Sonny Colbrelli
2015 19.04 1.WT POL Michal Kwiatkowski SPA Alejandro Valverde Belmonte AUS Michael Matthews
2014 20.04 1.WT BEL Philippe Gilbert BEL Jelle Vanendert AUS Simon Gerrans
2013 14.04 1.WT CZE Roman Kreuziger SPA Alejandro Valverde Belmonte AUS Simon Gerrans
2012 15.04 1.WT ITA Enrico Gasparotto BEL Jelle Vanendert SVK Peter Sagan
2011 17.04 1.WT BEL Philippe Gilbert SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver AUS Simon Gerrans
2010 18.04 1.PT BEL Philippe Gilbert CDN Ryder Hesjedal ITA Enrico Gasparotto
2009 19.04 1.PT RUS Serguei Ivanov NED Karsten Kroon NED Robert Gesink
2008 20.04 1.PT ITA Damiano Cunego LUX Fränk Schleck SPA Alejandro Valverde Belmonte
2007 22.04 1.PT DUI Stefan Schumacher ITA Davide Rebellin ITA Danilo Di Luca
2006 16.04 1.PT LUX Fränk Schleck ZWI Steffen Wesemann NED Michael Boogerd
2005 17.04 1.PT ITA Danilo Di Luca NED Michael Boogerd ITA Mirko Celestino
2004 18.04 CDM ITA Davide Rebellin NED Michael Boogerd ITA Paolo Bettini
2003 20.04 CDM KAZ Alexandre Vinokourov NED Michael Boogerd ITA Danilo Di Luca
2002 28.04 CDM ITA Michele Bartoli RUS Serguei Ivanov NED Michael Boogerd
2001 28.04 CDM NED Erik Dekker USA Lance Armstrong* BEL Serge Baguet
2000 22.04 CDM DUI Erik Zabel NED Michael Boogerd ZWI Markus Zberg
1999 24.04 CDM NED Michael Boogerd USA Lance Armstrong* ITA Gabriele Missaglia
1998 25.04 CDM ZWI Rolf Jaermann NED Maarten den Bakker ITA Michele Bartoli
1997 26.04 CDM DEN Bjarne Riis ITA Andrea Tafi ZWI Beat Zberg
1996 27.04 CDM ITA Stefano Zanini ITA Mauro Bettin BEL Johan Museeuw
1995 22.04 CDM ZWI Mauro Gianetti ITA Davide Cassani ZWI Beat Zberg
1994 23.04 CDM BEL Johan Museeuw ITA Bruno Cenghialta ITA Marco Saligari
1993 28.04 CDM ZWI Rolf Jaermann ITA Gianni Bugno DUI Jens Heppner
1992 25.04 CDM DUI Olaf Ludwig BEL Johan Museeuw RUS Dimitri Konyshev
1991 27.04 CDM NED Frans Maassen ITA Maurizio Fondriest BEL Dirk De Wolf
1990 21.04 CDM NED Adri van der Poel BEL Luc Roosen NED Jelle Nijdam
1989 22.04 CDM BEL Eric Van Lancker BEL Claude Criquielion CDN Steve Bauer
1988 23.04 CDM NED Jelle Nijdam NED Steven Rooks BEL Claude Criquielion
1987 25.04 HC NED Joop Zoetemelk NED Steven Rooks GBR Malcolm Elliott
1986 26.04 HC NED Steven Rooks NED Joop Zoetemelk BEL Ronny Van Holen
1985 27.04 HC NED Gerrie Knetemann BEL Jozef Lieckens NED Johny Broers
1984 21.04 HC NED Jacques Hanegraaf DEN Kim Andersen BEL Patrick Versluys
1983 21.04 Cat 1 AUS Phil Anderson BEL Jan Bogaert NED Jan Raas
1982 24.04 Cat 1 NED Jan Raas IRL Stephen Roche DUI Gregor Braun
1981 02.04 FRA Bernard Hinault BEL Roger De Vlaeminck BEL Alfons De Wolf
1980 05.04 NED Jan Raas BEL Alfons De Wolf IRL Sean Kelly
1979 14.04 NED Jan Raas NED Henk Lubberding ZWE Sven-Ake Nilsson
1978 25.03 NED Jan Raas ITA Francesco Moser NED Joop Zoetemelk
1977 09.04 NED Jan Raas NED Gerrie Knetemann NED Hennie Kuiper
1976 27.03 BEL Freddy Maertens NED Jan Raas BEL Luc Leman
1975 29.03 BEL Eddy Merckx BEL Freddy Maertens BEL Joseph Bruyere
1974 13.04 NED Gerrie Knetemann BEL Walter Planckaert BEL Walter Godefroot
1973 07.04 BEL Eddy Merckx BEL Frans Verbeeck BEL Herman Vanspringel
1972 26.03 BEL Walter Planckaert BEL Willy De Geest NED Joop Zoetemelk
1971 28.03 BEL Frans Verbeeck NED Gerben Karstens BEL Roger Rosiers
1970 25.04 BEL Georges Pintens BEL Willy Van Neste BEL Andre Dierickx
1969 18.04 BEL Guido Reybrouck BEL Jozef Huysmans BEL Eddy Merckx
1968 21.09 NED Harry Steevens BEL Roger Rosiers BEL Daniel Van Ryckeghem
1967 15.04 NED Arie den Hartog NED Cees Lute NED Harry Steevens
1966 30.04 FRA Jean Stablinski BEL Bernard Vandekerkhove NED Jan Hugens
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
5 Jan Raas NED 1977 - 1982
4 Philippe Gilbert BEL 2010 - 2017
2 Michal Kwiatkowski POL 2015 - 2022
2 Enrico Gasparotto ITA 2012 - 2016
2 Rolf Jaermann ZWI 1993 - 1998
2 Gerrie Knetemann NED 1974 - 1985
2 Eddy Merckx BEL 1973 - 1975
1 Tadej Pogacar SLO 2023 - 2023
1 Wout Van Aert BEL 2021 - 2021
1 Mathieu van der Poel NED 2019 - 2019
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
7 Michael Boogerd NED 1999 - 2006
7 Jan Raas NED 1976 - 1983
4 Enrico Gasparotto ITA 2010 - 2018
4 Philippe Gilbert BEL 2010 - 2017
4 Joop Zoetemelk NED 1972 - 1987
3 Michal Kwiatkowski POL 2015 - 2022
3 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2008 - 2015
3 Simon Gerrans AUS 2011 - 2014
3 Danilo Di Luca ITA 2003 - 2007
3 Johan Museeuw BEL 1992 - 1996
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
10 Philippe Gilbert BEL 2009 - 2022
10 Michael Boogerd NED 1998 - 2007
9 Davide Rebellin ITA 1994 - 2008
9 Johan Museeuw BEL 1988 - 2001
8 Michal Kwiatkowski POL 2013 - 2023
8 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2007 - 2021
8 Enrico Gasparotto ITA 2010 - 2019
8 Joop Zoetemelk NED 1972 - 1987
8 Jan Raas NED 1976 - 1983
8 Hennie Kuiper NED 1973 - 1982
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
23-038 Gerrie Knetemann NED 1974
23-128 Jacques Hanegraaf NED 1984
23-147 Harry Steevens NED 1968
23-192 Georges Pintens BEL 1970
23-352 Walter Planckaert BEL 1972
24-043 Freddy Maertens BEL 1976
24-092 Mathieu van der Poel NED 2019
24-152 Jan Raas NED 1977
24-207 Tadej Pogacar SLO 2023
24-251 Jelle Nijdam NED 1988
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
40-143 Joop Zoetemelk NED 1987
34-285 Philippe Gilbert BEL 2017
34-052 Gerrie Knetemann NED 1985
34-045 Serguei Ivanov RUS 2009
34-026 Enrico Gasparotto ITA 2016
33-344 Jean Stablinski FRA 1966
33-023 Bjarne Riis DEN 1997
32-253 Davide Rebellin ITA 2004
32-084 Rolf Jaermann ZWI 1998
32-012 Olaf Ludwig DUI 1992
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
10 Philippe Gilbert BEL 2009 - 2022
10 Michael Boogerd NED 1998 - 2007
9 Davide Rebellin ITA 1994 - 2008
9 Johan Museeuw BEL 1988 - 2001
8 Michal Kwiatkowski POL 2013 - 2023
8 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2007 - 2021
8 Enrico Gasparotto ITA 2010 - 2019
8 Joop Zoetemelk NED 1972 - 1987
8 Jan Raas NED 1976 - 1983
8 Hennie Kuiper NED 1973 - 1982
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-041 Cian Uijtdebroeks BEL 2022
19-061 Joshua Tarling GBR 2023
19-206 Juan Ayuso Pesquera SPA 2022
19-226 Marco Brenner DUI 2022
19-235 Ben Tulett GBR 2021
19-356 Magnus Sheffield USA 2022
20-058 Martin Svrcek SVK 2023
20-085 Romain Grégoire FRA 2023
20-086 Luis-Joe Lührs DUI 2023
20-110 Finn Fisher-Black NZL 2022
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
40-358 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2021
40-143 Joop Zoetemelk NED 1987
39-279 Philippe Gilbert BEL 2022
39-269 Dries Devenyns BEL 2023
39-236 Stijn Devolder BEL 2019
39-144 Joop Zoetemelk NED 1986
39-096 Lars Ytting Bak DEN 2019
38-361 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2019
38-297 William Bonnet FRA 2021
38-255 Manuele Mori ITA 2019
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar