Danmark Rundt

Startlijst Danmark Rundt 2023
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Emil Toudal DEN 28 May 1996 1
Henrik Pedersen DEN 03 Dec 2004 1
Miguel Heidemann DUI 27 Jan 1998 1
Nicklas Overgaard Pedersen DEN 03 Aug 1993 2
Sebastian Nielsen DEN 27 Aug 2000 2
Tobias Svarre DEN 19 Jul 2004 1
Fabio Van Den Bossche BEL 21 Sep 2000 Alpecin - Deceuninck 1
Jensen Plowright AUS 14 May 2000 Alpecin - Deceuninck 1
Kristian Sbaragli ITA 08 May 1990 Alpecin - Deceuninck 2
Nicola Conci ITA 05 Jan 1997 Alpecin - Deceuninck 1
Oscar Riesebeek NED 23 Dec 1992 Alpecin - Deceuninck 1
Ramon Sinkeldam NED 09 Feb 1989 Alpecin - Deceuninck 1
Sören Kragh Andersen DEN 10 Aug 1994 Alpecin - Deceuninck 4
James Fouche NZL 23 Mar 1998 Bolton Equities - Black Spoke 1
James Oram NZL 17 Jun 1993 Bolton Equities - Black Spoke 1
Logan Currie NZL 24 Jun 2001 Bolton Equities - Black Spoke 1
Luke Mudgway NZL 12 Jun 1996 Bolton Equities - Black Spoke 1
Mark Stewart GBR 25 Aug 1995 Bolton Equities - Black Spoke 1
Boas Lysgaard DEN 22 Nov 2004 BHS - PL Beton - Bornholm 1
Frederik Irgens Jensen DEN 09 Jan 1999 BHS - PL Beton - Bornholm 2
Mads-Emil Hougaard DEN 22 Aug 2003 BHS - PL Beton - Bornholm 1
Martin Toft Madsen DEN 20 Feb 1985 BHS - PL Beton - Bornholm 6
Nikolaj Mengel DEN 09 Mar 2002 BHS - PL Beton - Bornholm 1
Alexander Salby DEN 04 Jun 1998 Bingoal - Pauwels - WB 1
Enzo Leijnse NED 16 Jul 2001 Development Team DSM - Firmenich 1
Florian Stork DUI 27 Apr 1997 DSM / DSM - Firmenich 2
Marco Brenner DUI 27 Aug 2002 DSM / DSM - Firmenich 1
Martijn Tusveld NED 09 Sep 1993 DSM / DSM - Firmenich 1
Tobias Lund Andresen DEN 20 Aug 2002 DSM / DSM - Firmenich 2
Michael Valgren Andersen DEN 07 Feb 1992 EF Education - Nippo Development Team 4
Jonas Rutsch DUI 24 Jan 1998 EF Education - EasyPost 2
Magnus Cort Nielsen DEN 16 Jan 1993 EF Education - EasyPost 6
Mikkel Frölich Honore DEN 21 Jan 1997 EF Education - EasyPost 1
Stefan De Bod ZAF 17 Nov 1996 EF Education - EasyPost 1
Thomas "Tom" Scully NZL 14 Jan 1990 EF Education - EasyPost 1
Emil Schandorff Iwersen DEN 15 Aug 2002 Gallina - Ecotek - Lucchini 1
Alessandro Santaromita Villa ITA 11 Dec 1999 Green Project - Bardiani - CSF - Faizanè 1
Alessio Nieri ITA 13 Apr 2001 Green Project - Bardiani - CSF - Faizanè 1
Filippo Magli ITA 29 Apr 1999 Green Project - Bardiani - CSF - Faizanè 1
Luca Colnaghi ITA 14 Jan 1999 Green Project - Bardiani - CSF - Faizanè 2
Luca Paletti ITA 05 Jun 2004 Green Project - Bardiani - CSF - Faizanè 1
Luca Rastelli ITA 29 Dec 1999 Green Project - Bardiani - CSF - Faizanè 1
Riccardo Lucca ITA 24 Feb 1997 Green Project - Bardiani - CSF - Faizanè 1
Daniel Stampe DEN 27 Jul 1996 Restaurant Suri - Carl Ras 1
Jakob Eghölm DEN 27 Apr 1998 Restaurant Suri - Carl Ras 1
Magnus Bak Klaris DEN 23 Jan 1996 Restaurant Suri - Carl Ras 2
Martin Pedersen (1998) DEN 28 Jan 1998 Restaurant Suri - Carl Ras 1
Mathias Alexander Larsen DEN 02 May 1999 Restaurant Suri - Carl Ras 1
Oscar Bluhm DEN 03 Jan 2002 Restaurant Suri - Carl Ras 1
Rasmus Bögh Wallin DEN 02 Jan 1996 Restaurant Suri - Carl Ras 3
Kasper Andersen DEN 01 Jul 2002 Hagens Berman - Axeon 3
Alan Banaszek POL 30 Oct 1997 Human Powered Health 2
Barnabas Peak HUN 29 Nov 1998 Human Powered Health 1
Charles-Étienne Chrétien CDN 19 Jun 1999 Human Powered Health 1
Stanislaw Aniolkowski POL 20 Jan 1997 Human Powered Health 2
Stephen Bassett USA 27 Mar 1995 Human Powered Health 1
Wessel Krul NED 28 Jan 2000 Human Powered Health 1
Julius Johansen DEN 13 Sep 1999 Intermarché - Circus - Wanty 2
Axel De Lie BEL 27 Apr 1999 Lotto - Dstny Development Team 1
Joshua Giddings GBR 20 Jul 2003 Lotto - Dstny Development Team 1
Brent Van Moer BEL 12 Jan 1998 Lotto - Dstny 2
Florian Vermeersch BEL 12 Mar 1999 Lotto - Dstny 1
Harrison Sweeny AUS 09 Jul 1998 Lotto - Dstny 1
Sébastien Grignard BEL 29 Apr 1999 Lotto - Dstny 1
Andreas Nielsen Stokbro DEN 04 Aug 1997 Leopard - Togt Pro Cycling 3
Emil Nygaard Vinjebo DEN 24 Mar 1994 Leopard - Togt Pro Cycling 1
Mads Ostergaard Kristensen DEN 26 Jan 1998 Leopard - Togt Pro Cycling 2
Mathias Bregnhöj DEN 11 Nov 1995 Leopard - Togt Pro Cycling 3
Robin Juel Skivild DEN 21 Aug 2001 Leopard - Togt Pro Cycling 1
Adrian Banaszek POL 21 Oct 1991 HRE - Mazowsze Serce Polski 1
Jakub Kaczmarek POL 27 Sep 1993 HRE - Mazowsze Serce Polski 2
Jeppe Aaskov Pallesen DEN 17 Jul 1997 HRE - Mazowsze Serce Polski 3
Marcin Budzinski POL 24 Apr 1998 HRE - Mazowsze Serce Polski 2
Norbert Banaszek POL 18 Jun 1997 HRE - Mazowsze Serce Polski 1
Tobiasz Pawlak POL 24 Nov 1995 HRE - Mazowsze Serce Polski 1
Tomasz Budzinski POL 24 Apr 1998 HRE - Mazowsze Serce Polski 2
Jack Bauer NZL 07 Apr 1985 Q36.5 Pro Cycling Team 1
Matteo Moschetti ITA 14 Aug 1996 Q36.5 Pro Cycling Team 1
Nickolas Zukowsky CDN 03 Jun 1998 Q36.5 Pro Cycling Team 2
Nicolo Parisini ITA 25 Apr 2000 Q36.5 Pro Cycling Team 1
Szymon Sajnok POL 24 Aug 1997 Q36.5 Pro Cycling Team 1
Tobias Ludvigsson ZWE 22 Feb 1991 Q36.5 Pro Cycling Team 1
Casper Phillip Pedersen DEN 15 Mar 1996 Soudal - Quick Step 3
Fabio Jakobsen NED 31 Aug 1996 Soudal - Quick Step 1
Josef Cerny CZE 11 May 1993 Soudal - Quick Step 2
Martin Svrcek SVK 17 Feb 2003 Soudal - Quick Step 1
Michael Mörköv Christensen DEN 30 Apr 1985 Soudal - Quick Step 4
Frederik Muff DEN 02 Aug 1993 Team ColoQuick 3
Simon Bak DEN 02 Dec 2000 Team ColoQuick 1
Jenno Berckmoes BEL 04 Feb 2001 Team Flanders - Baloise 2
Jules Hesters BEL 11 Nov 1998 Team Flanders - Baloise 1
Ruben Apers BEL 25 Aug 1998 Team Flanders - Baloise 1
Tuur Dens BEL 26 Jun 2000 Team Flanders - Baloise 1
Vito Braet BEL 02 Nov 2000 Team Flanders - Baloise 2
Daan Hoole NED 22 Feb 1999 Lidl - Trek 1
Jacopo Mosca ITA 29 Aug 1993 Lidl - Trek 1
Mads Pedersen DEN 18 Dec 1995 Lidl - Trek 4
Mattias Skjelmose Jensen DEN 26 Sep 2000 Lidl - Trek 3
Toms Skujins LAT 15 Jun 1991 Lidl - Trek 1
Quinten De Graeve BEL 24 Oct 2000 Team Novo Nordisk Development 1
Andrea Peron (1988) ITA 28 Oct 1988 Team Novo Nordisk 3
Declan Irvine AUS 11 Mar 1999 Team Novo Nordisk 1
Filippo Ridolfo ITA 08 Nov 2001 Team Novo Nordisk 1
Hamish Beadle NZL 02 Apr 1998 Team Novo Nordisk 1
Matyas Kopecky CZE 19 Jan 2003 Team Novo Nordisk 1
Peter Kusztor HUN 27 Dec 1984 Team Novo Nordisk 1
Alexander Kamp Egested DEN 14 Dec 1993 Tudor Pro Cycling Team 7
Jacob Eriksson ZWE 01 Oct 1999 Tudor Pro Cycling Team 1
Luc Wirtgen LUX 07 Jul 1998 Tudor Pro Cycling Team 1
Lucas Eriksson ZWE 10 Apr 1996 Tudor Pro Cycling Team 3
Sebastian Kolze Changizi DEN 29 Dec 2000 Tudor Pro Cycling Team 1
Simon Pellaud ZWI 06 Nov 1992 Tudor Pro Cycling Team 1
Aivaras Mikutis LTU 16 Sep 2002 Tudor Pro Cycling Team U23 1
Rasmus Söjberg Pedersen DEN 09 Jul 2002 CIC - U Nantes Atlantique 3
Alfred Grenaae DEN 01 Jun 2004 Uno-X - Dare Development Team 1
Anthon Charmig DEN 25 Mar 1998 Uno-X Pro Cycling Team 3
Lasse Norman Hansen DEN 11 Feb 1992 Uno-X Pro Cycling Team 4
Louis Bendixen DEN 23 Jun 1995 Uno-X Pro Cycling Team 3
Niklas Larsen DEN 22 Mar 1997 Uno-X Pro Cycling Team 3
Sören Waerenskjold NOR 12 Mar 2000 Uno-X Pro Cycling Team 1
William Blume Levy DEN 14 Jan 2001 Uno-X Pro Cycling Team 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 19.08 2.PS DEN Mads Pedersen DEN Mattias Skjelmose Jensen DEN Magnus Cort Nielsen
2022 20.08 2.PS FRA Christophe Laporte USA Magnus Sheffield DEN Mattias Skjelmose Jensen
2021 14.08 2.PS BEL Remco Evenepoel DEN Mads Pedersen NED Mike Teunissen
2019 25.08 2.HC DEN Niklas Larsen DEN Jonas Vingegaard Hansen DEN Rasmus Christian Quaade
2018 05.08 2.HC BEL Wout Van Aert DEN Rasmus Christian Quaade DEN Lasse Norman Hansen
2017 16.09 2.HC DEN Mads Pedersen DEN Michael Valgren Andersen DEN Casper Phillip Pedersen
2016 31.07 2.HC DEN Michael Valgren Andersen DEN Magnus Cort Nielsen DEN Mads Würtz Schmidt
2015 08.08 2.HC DEN Christopher Juul Jensen DEN Lars Ytting Bak ITA Marco Marcato
2014 10.08 2.HC DEN Michael Valgren Andersen DEN Lars Ytting Bak ITA Manuele Boaro
2013 04.08 2.HC NED Wilco Kelderman DEN Lars Ytting Bak DEN Matti Breschel
2012 26.08 2.HC NED Lieuwe Westra LTU Ramunas Navardauskas ITA Manuele Boaro
2011 07.08 2.HC AUS Simon Gerrans ITA Daniele Bennati DEN Michael Mörköv Christensen
2010 08.08 2.HC DEN Jakob Fuglsang CDN Svein Tuft USA Matthew Busche
2009 02.08 2.HC DEN Jakob Fuglsang ITA Maurizio Biondo GBR Roger Hammond
2008 03.08 2.HC DEN Jakob Fuglsang GBR Stephen Cummings NED Tom Stamsnijder
2007 05.08 2.HC NOR Kurt-Asle Arvesen ITA Enrico Gasparotto DEN Matti Breschel
2006 06.08 2.HC ZWI Fabian Cancellara AUS Stuart O'Grady DUI Thomas Ziegler
2005 07.08 2.HC ITA Ivan Basso NOR Kurt-Asle Arvesen AUS Rory Sutherland
2004 08.08 2.2 NOR Kurt-Asle Arvesen DUI Jens Voigt AUS Stuart O'Grady
2003 16.08 2.2 DUI Sebastian Lang BEL Jurgen Van Goolen FRA Laurent Brochard
2002 17.08 2.2 DEN Jakob Piil Storm NOR Kurt-Asle Arvesen HUN Laszlo Bodrogi
2001 18.08 2.2 GBR David Millar EST Jaan Kirsipuu ITA Daniele Nardello
2000 05.08 2.2 DEN Rolf Sörensen DUI Andreas Klöden FRA Stéphane Barthe
1999 14.08 2.2 USA Tyler Hamilton DEN Rolf Sörensen SLO Martin Hvastija
1998 15.08 2.3 BEL Marc Streel DEN Rolf Sörensen DEN Michael Steen Nielsen
1997 10.08 2.3 NED Servais Knaven DEN Peter Meinert-Nielsen DEN Jesper Skibby
1996 11.08 2.4 ITA Fabrizio Guidi DEN Rolf Sörensen DEN Bjarne Riis
1995 06.08 Nat DEN Bjarne Riis DEN Bo Hamburger LAT Kaspars Ozers
1988 07.08 AUS Phil Anderson DEN Rolf Sörensen DEN Sören Lilholt
1987 09.08 DEN Kim Andersen DEN Rolf Sörensen DEN Sören Lilholt
1986 10.08 DEN Jesper Worre DEN Jörgen Vagn Pedersen NED Jelle Nijdam
1985 . ITA Moreno Argentin DEN Kim Andersen BEL Etienne De Wilde
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
3 Jakob Fuglsang DEN 2008 - 2010
2 Mads Pedersen DEN 2017 - 2023
2 Michael Valgren Andersen DEN 2014 - 2016
2 Kurt-Asle Arvesen NOR 2004 - 2007
1 Christophe Laporte FRA 2022 - 2022
1 Remco Evenepoel BEL 2021 - 2021
1 Niklas Larsen DEN 2019 - 2019
1 Wout Van Aert BEL 2018 - 2018
1 Christopher Juul Jensen DEN 2015 - 2015
1 Wilco Kelderman NED 2013 - 2013
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
6 Rolf Sörensen DEN 1987 - 2000
4 Kurt-Asle Arvesen NOR 2002 - 2007
3 Mads Pedersen DEN 2017 - 2023
3 Michael Valgren Andersen DEN 2014 - 2017
3 Lars Ytting Bak DEN 2013 - 2015
3 Jakob Fuglsang DEN 2008 - 2010
2 Magnus Cort Nielsen DEN 2016 - 2023
2 Mattias Skjelmose Jensen DEN 2022 - 2023
2 Rasmus Christian Quaade DEN 2018 - 2019
2 Manuele Boaro ITA 2012 - 2014
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
6 Rolf Sörensen DEN 1987 - 2000
4 Lasse Norman Hansen DEN 2018 - 2023
4 Michael Valgren Andersen DEN 2014 - 2023
4 Kurt-Asle Arvesen NOR 2002 - 2007
3 Anthon Charmig DEN 2021 - 2023
3 Jeppe Aaskov Pallesen DEN 2021 - 2023
3 Mads Pedersen DEN 2017 - 2023
3 Magnus Cort Nielsen DEN 2016 - 2023
3 Mathias Bregnhöj DEN 2019 - 2023
3 Mattias Skjelmose Jensen DEN 2021 - 2023
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
21-202 Remco Evenepoel BEL 2021
21-273 Mads Pedersen DEN 2017
22-132 Wilco Kelderman NED 2013
22-156 Niklas Larsen DEN 2019
22-185 Michael Valgren Andersen DEN 2014
23-134 Jakob Fuglsang DEN 2008
23-324 Wout Van Aert BEL 2018
23-336 Sebastian Lang DUI 2003
24-120 Fabrizio Guidi ITA 1996
24-133 Jakob Fuglsang DEN 2009
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
35-107 Rolf Sörensen DEN 2000
32-177 Kurt-Asle Arvesen NOR 2007
31-125 Bjarne Riis DEN 1995
31-083 Simon Gerrans AUS 2011
30-147 Phil Anderson AUS 1988
29-349 Lieuwe Westra NED 2012
29-252 Christophe Laporte FRA 2022
29-180 Kurt-Asle Arvesen NOR 2004
29-180 Kim Andersen DEN 1987
29-161 Jakob Piil Storm DEN 2002
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
8 Matti Breschel DEN 2007 - 2015
7 Alexander Kamp Egested DEN 2015 - 2023
7 Rolf Sörensen DEN 1986 - 2000
6 Magnus Cort Nielsen DEN 2013 - 2023
6 Martin Toft Madsen DEN 2016 - 2023
6 Jesper Skibby DEN 1987 - 1999
5 Kurt-Asle Arvesen NOR 2002 - 2007
4 Lasse Norman Hansen DEN 2018 - 2023
4 Mads Pedersen DEN 2017 - 2023
4 Michael Mörköv Christensen DEN 2011 - 2023
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-259 Henrik Pedersen DEN 2023
18-270 Boas Lysgaard DEN 2023
18-347 Adam Holm Jörgensen DEN 2021
19-028 Tobias Svarre DEN 2023
19-034 Rasmus Söjberg Pedersen DEN 2021
19-041 Kasper Andersen DEN 2021
19-075 Luca Paletti ITA 2023
19-079 Alfred Grenaae DEN 2023
19-344 Julius Johansen DEN 2019
19-363 Mads-Emil Hougaard DEN 2023
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
40-058 Adri van der Poel NED 1999
39-209 Gustavo Cesar Veloso SPA 2019
38-235 Peter Kusztor HUN 2023
38-180 Martin Toft Madsen DEN 2023
38-175 Jan Erik Ostergaard DEN 1999
38-141 Pieter Weening NED 2019
38-134 Jack Bauer NZL 2023
38-111 Michael Mörköv Christensen DEN 2023
37-305 Johan Museeuw BEL 2003
37-178 Martin Toft Madsen DEN 2022
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
9 Matti Breschel DEN 2007 - 2015
5 Nicola Minali ITA 1995 - 1997
5 Jesper Skibby DEN 1987 - 1996
4 Mads Pedersen DEN 2017 - 2023
4 Magnus Cort Nielsen DEN 2013 - 2016
4 Ivan Basso ITA 2005 - 2005
3 Tim Merlier BEL 2018 - 2019
3 Mark Cavendish GBR 2007 - 2013
3 André Greipel DUI 2005 - 2012
3 Jaan Kirsipuu EST 2000 - 2003
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-120 Magnus Sheffield USA 2022
20-196 Magnus Cort Nielsen DEN 2013
20-199 Magnus Cort Nielsen DEN 2013
20-303 Olav Kooij NED 2022
20-305 Olav Kooij NED 2022
21-129 Mads Würtz Schmidt DEN 2015
21-153 Gorik Gardeyn BEL 2001
21-181 Casper Phillip Pedersen DEN 2017
21-192 Tomas Vaitkus LTU 2003
21-200 Remco Evenepoel BEL 2021
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
37-305 Johan Museeuw BEL 2003
36-085 Jörgen Marcussen DEN 1986
35-315 Brian Holm Sörensen DEN 1998
35-306 Daniele Bennati ITA 2016
35-133 Jeremy Hunt GBR 2009
34-183 Martin Toft Madsen DEN 2019
34-112 Rolf Sörensen DEN 1999
34-077 Nicki Sörensen DEN 2009
34-030 Jaan Kirsipuu EST 2003
33-356 Jans Koerts NED 2003
Meeste ritzeges in één jaar
Aantal Coureur Nat Jaar
4 Ivan Basso ITA 2005
3 Nicola Minali ITA 1995
2 Fabio Jakobsen NED 2023
2 Olav Kooij NED 2022
2 Remco Evenepoel BEL 2021
2 Tim Merlier BEL 2018
2 Matti Breschel DEN 2015
2 Andrea Guardini ITA 2014
2 Magnus Cort Nielsen DEN 2013
2 Matti Breschel DEN 2013
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
12 Matti Breschel DEN 2007 - 2013
8 Jakob Fuglsang DEN 2008 - 2010
7 Kim Andersen DEN 1987 - 1987
6 Ivan Basso ITA 2005 - 2005
6 Fabrizio Guidi ITA 1996 - 2004
6 Jakob Piil Storm DEN 2002 - 2002
6 Marc Streel BEL 1998 - 1998
5 Phil Anderson AUS 1988 - 1988
4 Mads Pedersen DEN 2017 - 2023
4 Wout Van Aert BEL 2018 - 2018
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-120 Magnus Sheffield USA 2022
20-196 Magnus Cort Nielsen DEN 2013
20-303 Olav Kooij NED 2022
21-181 Casper Phillip Pedersen DEN 2017
21-200 Remco Evenepoel BEL 2021
21-202 Magnus Cort Nielsen DEN 2014
21-271 Mads Pedersen DEN 2017
21-357 Michael Van Staeyen BEL 2010
22-131 Wilco Kelderman NED 2013
22-153 Max van Heeswijk NED 1995
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
35-307 Daniele Bennati ITA 2016
35-204 Lars Ytting Bak DEN 2015
35-107 Rolf Sörensen DEN 2000
34-077 Nicki Sörensen DEN 2009
32-364 Stuart O'Grady AUS 2006
32-325 Jens Voigt DUI 2004
32-177 Kurt-Asle Arvesen NOR 2007
32-114 Fabrizio Guidi ITA 2004
32-078 Lennie Kristensen Lange DEN 2000
31-179 Paolo Rosola ITA 1988