Criterium du Dauphiné

Criterium du Dauphiné 1989 | Rit 5
03 Jun 1989
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 FRA Thierry Claveyrolat FRA R.M.O. 30-064
2 GBR Robert Millar GBR Z 30-263
3 FRA Martial Gayant FRA Toshiba 26-199
4 FRA Charly Mottet FRA R.M.O. 26-169
5 FRA Fabrice Philipot FRA Toshiba 23-252
6 FRA Laurent Bezault FRA Toshiba 23-087
7 FRA Eric Caritoux FRA R.M.O. 28-291
8 COL Alberto Camargo COL Café de Colombia 24-120
9 SPA Mariano Sanchez Martinez SPA Teka 30-122
10 COL Hector Julio Patarroyo Forero COL Postobon 31-031
Startlijst Criterium du Dauphiné 1989
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Luis Felipe Moreno Torres COL 12 Feb 1966 1
Pablo Enrique Rincon Murcia COL 17 Sep 1964 1
Pavel Tonkov URS 09 Feb 1969 1
Vadim Chabalkine URS 30 Jul 1968 1
Yves Bonnamour FRA 16 Jul 1961 1
Alberto Camargo COL 03 Feb 1965 Café de Colombia 1
Bernard Richard FRA 30 Aug 1957 Café de Colombia 1
Alfred Achermann ZWI 17 May 1959 Domex - Weinmann 1
Thomas Wegmuller ZWI 28 Sep 1960 Domex - Weinmann 1
Gilles Delion FRA 05 Aug 1966 Helvetia 1
Jean-Claude Leclercq FRA 22 Jul 1962 Helvetia 3
Steve Bauer CDN 12 Jun 1959 Helvetia 3
Armando Ceci BEL 06 Jan 1966 Histor - Sigma 1
Luc Roosen BEL 17 Sep 1964 Histor - Sigma 2
Dirk Demol BEL 04 Nov 1959 Lotto 1
Frank Van Den Abbeele BEL 03 Jan 1966 Lotto 1
Patrick Verschueren BEL 12 Sep 1962 Lotto 1
Peter De Clercq BEL 02 Jul 1966 Lotto 1
Atle Pedersen NOR 29 Jul 1964 P.D. Magnetics 1
Jörg Müller (ZWI) ZWI 23 Jan 1961 P.D. Magnetics 1
Martin Earley IRL 15 Jun 1962 P.D. Magnetics 2
Raul Alcala Gallegos MEX 03 Mar 1964 P.D. Magnetics 1
Sean Kelly IRL 24 May 1956 P.D. Magnetics 7
Carlos Mario Jaramillo Mesa COL 16 Jan 1961 Postobon 2
Hector Julio Patarroyo Forero COL 03 May 1958 Postobon 1
Oscar de Jesus Vargas Restrepo COL 23 Mar 1964 Postobon 1
Pablo Emilio Wilches Tumbia COL 13 Jul 1955 Postobon 2
Charly Mottet FRA 16 Dec 1962 R.M.O. 3
Eric Caritoux FRA 16 Aug 1960 R.M.O. 4
Jean-Claude Colotti FRA 01 Jul 1961 R.M.O. 2
Thierry Claveyrolat FRA 31 Mar 1959 R.M.O. 4
Arjan Jagt NED 01 Sep 1966 Superconfex 1
Edwig Van Hooydonck BEL 04 Aug 1966 Superconfex 2
Fabian Fuchs ZWI 20 Dec 1961 Superconfex 1
Frans Maassen NED 27 Jan 1965 Superconfex 2
Nico Verhoeven NED 02 Oct 1961 Superconfex 1
Patrick Tolhoek NED 26 Jun 1965 Superconfex 1
Mariano Sanchez Martinez SPA 01 Feb 1959 Teka 2
Fabrice Philipot FRA 24 Sep 1965 Toshiba 1
Laurent Bezault FRA 08 Mar 1966 Toshiba 1
Marc Madiot FRA 16 Apr 1959 Toshiba 2
Martial Gayant FRA 16 Nov 1962 Toshiba 2
Pascal Lance FRA 23 Jan 1964 Toshiba 1
Pascal Poisson FRA 29 Jun 1958 Toshiba 1
Gérard Rue FRA 07 May 1965 Systeme "U" 1
Pascal Simon FRA 27 Sep 1956 Systeme "U" 7
Wayne Bennington GBR 26 Oct 1964 Systeme "U" 1
Atle Kvalsvoll NOR 10 Apr 1962 Z 1
Eric Boyer FRA 02 Dec 1963 Z 1
Jérôme Simon FRA 05 Dec 1960 Z 1
Robert Millar GBR 13 Sep 1958 Z 4
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 11.06 2.WT DEN Jonas Vingegaard Hansen GBR Adam Yates AUS Ben Alexander O'Connor
2022 12.06 2.WT SLO Primoz Roglic DEN Jonas Vingegaard Hansen AUS Ben Alexander O'Connor
2021 06.06 2.WT AUS Richie Porte KAZ Alexey Lutsenko GBR Geraint Thomas
2020 16.08 2.WT COL Daniel Felipe Martinez Poveda FRA Thibaut Pinot FRA Guillaume Martin
2019 16.06 2.WT DEN Jakob Fuglsang USA Tejay Van Garderen DUI Emanuel Buchmann
2018 10.06 2.WT GBR Geraint Thomas GBR Adam Yates FRA Romain Bardet
2017 11.06 2.WT DEN Jakob Fuglsang AUS Richie Porte IRL Daniel Martin
2016 12.06 2.WT GBR Chris Froome FRA Romain Bardet IRL Daniel Martin
2015 14.06 2.WT GBR Chris Froome USA Tejay Van Garderen POR Rui Alberto Costa Faria
2014 15.06 2.WT USA Andrew Talansky SPA Alberto Contador Velasco BEL Jürgen Van Den Broeck
2013 09.06 2.WT GBR Chris Froome AUS Richie Porte SPA Daniel Moreno Fernandez
2012 10.06 2.WT GBR Bradley Wiggins AUS Michael Rogers AUS Cadel Evans
2011 12.06 2.WT GBR Bradley Wiggins AUS Cadel Evans KAZ Alexandre Vinokourov
2010 13.06 2.PT SLO Janez Brajkovic SPA Alberto Contador Velasco USA Tejay Van Garderen
2009 14.06 2.PT SPA Alejandro Valverde Belmonte AUS Cadel Evans SPA Alberto Contador Velasco
2008 15.06 2.PT SPA Alejandro Valverde Belmonte AUS Cadel Evans USA Levi Leipheimer
2007 17.06 2.PT FRA Christophe Moreau AUS Cadel Evans KAZ Andrey Kashechkin
2006 11.06 2.PT USA Levi Leipheimer FRA Christophe Moreau OOS Bernhard Kohl
2005 12.06 2.PT SPA Iñigo Landaluze Intxaurraga COL Santiago Botero Echeverry USA Levi Leipheimer
2004 13.06 2.HC SPA Iban Mayo Diez USA Tyler Hamilton SPA Oscar Sevilla Ribera
2003 15.06 2.HC USA Lance Armstrong* SPA Iban Mayo Diez GBR David Millar
2002 16.06 2.HC USA Lance Armstrong* USA Floyd Landis FRA Christophe Moreau
2001 17.06 2.HC FRA Christophe Moreau RUS Pavel Tonkov FRA Benoît Salmon
2000 11.06 2.HC USA Tyler Hamilton SPA Haimar Zubeldia Agirre USA Lance Armstrong*
1999 13.06 2.HC KAZ Alexandre Vinokourov USA Jonathan Vaughters ITA Wladimir Belli
1998 14.06 FRA Armand De Las Cuevas SPA Miguel Angel Pena Caceres KAZ Andrei Teteriouk
1997 15.06 2.1 DUI Udo Bölts SPA Abraham Olano Manzano FRA Jean-Cyril Robin
1996 09.06 2.1 SPA Miguel Indurain Larraya ZWI Tony Rominger FRA Richard Virenque
1995 11.06 2.1 SPA Miguel Indurain Larraya GBR Christopher Boardman SPA Vicente Aparicio Vila
1994 06.06 2.1 ZWI Laurent Dufaux FRA Ronan Pensec LTU Arturas Kasputis
1993 07.06 2.1 ZWI Laurent Dufaux COL Oliverio Rincon Quintana FRA Eric Boyer
1992 08.06 2.1 FRA Charly Mottet FRA Luc Leblanc ITA Gianni Bugno
1991 10.06 2.1 COL Luis Alberto Herrera Herrera SPA Laudelino Cubino Gonzalez ZWI Tony Rominger
1990 04.06 2.1 GBR Robert Millar FRA Thierry Claveyrolat COL Alvaro Mejia Castrillon
1989 05.06 Cat 3 FRA Charly Mottet GBR Robert Millar FRA Thierry Claveyrolat
1988 05.06 Cat 2 COL Luis Alberto Herrera Herrera ZWI Niki Rüttimann FRA Charly Mottet
1987 01.06 FRA Charly Mottet COL Henry Cardenas Orduz FRA Ronan Pensec
1986 01.06 ZWI Urs Zimmermann FRA Ronan Pensec NED Joop Zoetemelk
1985 03.06 AUS Phil Anderson NED Steven Rooks FRA Pierre Bazzo
1984 04.06 COL Martin Alonso Ramirez Ramirez FRA Bernard Hinault USA Greg Lemond
1983 06.06 USA Greg Lemond GBR Robert Millar FRA Robert Alban
1982 07.06 FRA Michel Laurent FRA Jean-René Bernaudeau FRA Pascal Simon
1981 01.06 FRA Bernard Hinault POR Joaquim Agostinho USA Greg Lemond
1980 02.06 NED Johan van der Velde FRA Raymond Martin POR Joaquim Agostinho
1979 28.05 FRA Bernard Hinault NED Henk Lubberding SPA Francisco Galdos Guana
1978 05.06 BEL Michel Pollentier FRA Mariano Martinez SPA Francisco Galdos Guana
1977 06.06 FRA Bernard Hinault FRA Bernard Thevenet BEL Lucien Van Impe
1976 31.05 FRA Bernard Thevenet SPA Vicente Lopez Carril FRA Raymond Delisle
1975 09.06 FRA Bernard Thevenet ITA Francesco Moser NED Joop Zoetemelk
1974 10.06 FRA Alain Santy FRA Raymond Poulidor FRA Jean-Pierre Danguillaume
1973 04.06 SPA Luis Ocana Pernia FRA Bernard Thevenet NED Joop Zoetemelk
1972 04.06 SPA Luis Ocana Pernia FRA Bernard Thevenet BEL Lucien Van Impe
1971 23.05 BEL Eddy Merckx SPA Luis Ocana Pernia FRA Bernard Thevenet
1970 25.05 SPA Luis Ocana Pernia FRA Roger Pingeon BEL Herman Vanspringel
1969 31.05 FRA Raymond Poulidor BEL Ferdinand Bracke FRA Roger Pingeon
1966 11.06 FRA Raymond Poulidor SPA Carlos Echeverria Zudaire SPA Francisco Gabica
1965 29.05 FRA Jacques Anquetil FRA Raymond Poulidor DUI Karl-Heinz Kunde
1964 06.06 SPA Valentin Uriona FRA Raymond Poulidor SPA Esteban Martin Jimenez
1963 09.06 FRA Jacques Anquetil SPA José Perez Frances SPA Fernando Manzaneque Sanchez
1962 03.06 FRA Raymond Mastrotto DUI Hans Junkermann FRA Raymond Poulidor
1961 04.06 GBR Brian Robinson FRA Raymond Mastrotto FRA François Mahé
1960 06.06 FRA Jean Dotto FRA Raymond Mastrotto FRA Gerard Thielin
1959 07.06 FRA Henry Anglade FRA Raymond Mastrotto FRA Roger Rivière
1958 08.06 FRA Louis Rostollan FRA Francis Pipelin LUX Jean-Pierre "Jempy" Schmitz
1957 16.06 FRA Marcel Rohrbach FRA René Privat LUX Jean-Pierre "Jempy" Schmitz
1956 17.06 BEL Alex Close FRA Antonin Rolland FRA Fernand Picot
1955 19.06 FRA Louison Bobet FRA Roger Walkowiak BEL Marcel De Mulder
1954 20.06 FRA Nello Lauredi LUX Jean-Pierre "Jempy" Schmitz FRA Pierre Molineris
1953 14.06 FRA Lucien Teisseire LUX Charly Gaul FRA Jean Robic
1952 08.06 FRA Jean Dotto FRA Nello Lauredi FRA Jean Le Guilly
1951 17.06 FRA Nello Lauredi FRA Antonin Rolland FRA Lucien Lazaridès
1950 02.07 FRA Nello Lauredi FRA Apôtre Lazaridès LUX Jean "Bim" Diederich
1949 07.06 FRA Lucien Lazaridès FRA Jean Robic FRA Fermo Camellini
1948 06.06 FRA Edouard Fachleitner FRA Paul Giguet FRA Jean Robic
1947 16.06 POL Edouard Klabiński ITA Gino Sciardis ITA Fermo Camellini
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
3 Chris Froome GBR 2013 - 2016
3 Charly Mottet FRA 1987 - 1992
3 Bernard Hinault FRA 1977 - 1981
3 Luis Ocana Pernia SPA 1970 - 1973
3 Nello Lauredi FRA 1950 - 1954
2 Jakob Fuglsang DEN 2017 - 2019
2 Bradley Wiggins GBR 2011 - 2012
2 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2008 - 2009
2 Christophe Moreau FRA 2001 - 2007
2 Miguel Indurain Larraya SPA 1995 - 1996
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
6 Bernard Thevenet FRA 1971 - 1977
6 Raymond Poulidor FRA 1962 - 1974
5 Cadel Evans AUS 2007 - 2012
4 Christophe Moreau FRA 2001 - 2007
4 Charly Mottet FRA 1987 - 1992
4 Bernard Hinault FRA 1977 - 1984
4 Luis Ocana Pernia SPA 1970 - 1973
4 Raymond Mastrotto FRA 1959 - 1962
4 Nello Lauredi FRA 1950 - 1954
3 Richie Porte AUS 2013 - 2021
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
11 Raymond Poulidor FRA 1960 - 1975
9 Joop Zoetemelk NED 1970 - 1986
8 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2021
8 Christophe Moreau FRA 1997 - 2007
7 Chris Froome GBR 2012 - 2021
7 Richie Porte AUS 2012 - 2021
7 Romain Bardet FRA 2014 - 2020
7 Bernard Thevenet FRA 1971 - 1980
7 Jean Dotto FRA 1952 - 1962
6 Adam Yates GBR 2014 - 2023
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
21-345 Greg Lemond USA 1983
22-159 Louis Rostollan FRA 1958
22-204 Bernard Hinault FRA 1977
23-172 Johan van der Velde NED 1980
23-208 Martin Alonso Ramirez Ramirez COL 1984
23-291 Valentin Uriona SPA 1964
24-018 Laurent Dufaux ZWI 1993
24-069 Marcel Rohrbach FRA 1957
24-073 Jean Dotto FRA 1952
24-113 Daniel Felipe Martinez Poveda COL 2020
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
36-127 Richie Porte AUS 2021
36-066 Christophe Moreau FRA 2007
34-203 Alex Close BEL 1956
34-086 Jakob Fuglsang DEN 2019
33-186 Lucien Teisseire FRA 1953
33-046 Raymond Poulidor FRA 1969
32-230 Levi Leipheimer USA 2006
32-226 Primoz Roglic SLO 2022
32-081 Jakob Fuglsang DEN 2017
32-071 Jean Dotto FRA 1960
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
12 Raymond Poulidor FRA 1960 - 1975
10 Edvald Boasson Hagen NOR 2010 - 2023
9 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2021
9 Chris Froome GBR 2012 - 2021
9 Christophe Moreau FRA 1997 - 2007
9 Joop Zoetemelk NED 1970 - 1986
8 Sean Kelly IRL 1977 - 1994
8 Pascal Simon FRA 1979 - 1991
8 Bernard Thevenet FRA 1971 - 1980
8 Lucien Van Impe BEL 1971 - 1980
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-283 Marco Brenner DUI 2021
19-264 Juan Ayuso Pesquera SPA 2022
19-289 Marco Brenner DUI 2022
19-333 Lenny Martinez FRA 2023
19-340 Greg Lemond USA 1981
20-006 Madis Mihkels EST 2023
20-013 Thibaut Pinot FRA 2010
20-092 Anatole Novak FRA 1957
20-099 Max Poole GBR 2023
20-115 Marcel Verschueren BEL 1948
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
41-042 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2021
40-113 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2020
39-180 Joop Zoetemelk NED 1986
39-133 Pieter Weening NED 2020
39-091 Stéphane Goubert FRA 2009
39-055 Raymond Poulidor FRA 1975
38-345 William Bonnet FRA 2021
38-281 Gilbert Duclos-Lassalle FRA 1993
38-234 Chris Horner USA 2010
38-215 Laurens ten Dam NED 2019
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
10 Bernard Hinault FRA 1977 - 1981
8 Christopher Boardman GBR 1994 - 1998
7 Freddy Maertens BEL 1975 - 1978
6 Chris Froome GBR 2013 - 2016
6 Iban Mayo Diez SPA 2001 - 2006
6 Raymond Poulidor FRA 1964 - 1974
5 Wout Van Aert BEL 2019 - 2022
5 Edvald Boasson Hagen NOR 2010 - 2019
5 Thierry Claveyrolat FRA 1986 - 1990
5 Bernard Thevenet FRA 1973 - 1977
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-115 Marcel Verschueren BEL 1948
20-317 Pascal Jules FRA 1982
21-055 Luke Durbridge AUS 2012
21-162 Louis Rostollan FRA 1957
21-192 Charly Gaul LUX 1954
21-196 Cees Bal NED 1973
21-212 Henry Cardenas Orduz COL 1987
21-235 René Koppert NED 1982
21-245 Frédéric Moncassin FRA 1990
21-247 Frédéric Moncassin FRA 1990
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
41-040 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2021
38-281 Gilbert Duclos-Lassalle FRA 1993
38-076 Jean-Marie Goasmat FRA 1951
38-055 Raymond Poulidor FRA 1974
36-135 Stan Ockers BEL 1956
36-130 Stan Ockers BEL 1956
36-063 Christophe Moreau FRA 2007
36-061 Christophe Moreau FRA 2007
35-146 Pierre Cogan FRA 1949
35-141 Louis Caput FRA 1956
Meeste ritzeges in één jaar
Aantal Coureur Nat Jaar
6 Freddy Maertens BEL 1975
4 Bernard Hinault FRA 1981
4 Bernard Hinault FRA 1979
4 Patrick Sercu BEL 1977
3 Christopher Boardman GBR 1994
3 Greg Lemond USA 1983
3 Jacques Anquetil FRA 1965
3 Louison Bobet FRA 1955
2 Christophe Laporte FRA 2023
2 Jonas Vingegaard Hansen DEN 2023
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
19 Bernard Hinault FRA 1977 - 1981
14 Chris Froome GBR 2013 - 2016
14 Bradley Wiggins GBR 2007 - 2012
14 Nello Lauredi FRA 1950 - 1954
13 Bernard Thevenet FRA 1973 - 1976
12 Charly Mottet FRA 1987 - 1992
12 Luis Ocana Pernia SPA 1970 - 1973
11 Christopher Boardman GBR 1994 - 1998
10 Jacques Anquetil FRA 1963 - 1965
10 Jean-Claude Lebaube FRA 1962 - 1964
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
21-055 Luke Durbridge AUS 2012
21-235 René Koppert NED 1982
21-285 Antoine Abate FRA 1960
21-324 Christophe Manin FRA 1988
21-339 Greg Lemond USA 1983
21-365 Jean-Luc Vandenbroucke BEL 1977
22-003 Armand Baeyens BEL 1950
22-027 Wilfried Nelissen BEL 1992
22-121 Jean-Pierre "Jempy" Schmitz LUX 1954
22-154 Rolf Wolfshohl DUI 1961
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-281 Gilbert Duclos-Lassalle FRA 1993
37-264 Alexandre Vinokourov KAZ 2011
36-127 Richie Porte AUS 2021
36-066 Christophe Moreau FRA 2007
35-120 Jacky Durand FRA 2002
34-227 Levi Leipheimer USA 2008
34-203 Alex Close BEL 1956
34-086 Jakob Fuglsang DEN 2019
34-005 Alexis Vuillermoz FRA 2022
33-270 Alexandre Vinokourov KAZ 2007