Volta ao Algarve

Startlijst Volta ao Algarve 2022
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Jay Vine AUS 16 Nov 1995 Alpecin - Fenix / Alpecin - Deceuninck 1
Michael Gogl OOS 04 Nov 1993 Alpecin - Fenix / Alpecin - Deceuninck 1
Tim Merlier BEL 30 Oct 1992 Alpecin - Fenix / Alpecin - Deceuninck 1
Xandro Meurisse BEL 31 Jan 1992 Alpecin - Fenix / Alpecin - Deceuninck 3
Vicente Garcia De Mateos Rubio SPA 19 Sep 1988 Aviludo - Louletano - Loulé Concelho 4
Clément Russo FRA 20 Jan 1995 Team Arkea - Samsic 1
Connor Swift GBR 30 Oct 1995 Team Arkea - Samsic 1
Hugo Hofstetter FRA 13 Feb 1994 Team Arkea - Samsic 2
Simon Guglielmi FRA 01 Jul 1997 Team Arkea - Samsic 1
Thibault Guernalec FRA 31 Jul 1997 Team Arkea - Samsic 2
Warren Barguil FRA 28 Oct 1991 Team Arkea - Samsic 1
Michele Gazzoli ITA 04 Mar 1999 Astana Qazaqstan Team 1
Samuele Battistella ITA 14 Nov 1998 Astana Qazaqstan Team 1
Anton Palzer DUI 11 Mar 1993 BORA - Hansgrohe 1
Jordi Meeus BEL 01 Jul 1998 BORA - Hansgrohe 1
Nils Politt DUI 06 Mar 1994 BORA - Hansgrohe 4
Sergio Andres Higuita Garcia COL 01 Aug 1997 BORA - Hansgrohe 1
Eduard Prades Reverter SPA 09 Aug 1987 Caja Rural - Seguros RGA 1
Iuri Leitao POR 03 Jul 1998 Caja Rural - Seguros RGA 2
Joel Nicolau Beltran SPA 23 Dec 1997 Caja Rural - Seguros RGA 1
Bryan Coquard FRA 25 Apr 1992 Cofidis 2
Jon Izagirre Insausti SPA 04 Feb 1989 Cofidis 3
José Herrada Lopez SPA 01 Oct 1985 Cofidis 2
Tom Böhli ZWI 17 Jan 1994 Cofidis 1
Tiago Antunes POR 09 Apr 1997 Efapel Cycling 1
Juan Jose Lobato Del Valle SPA 29 Dec 1988 Euskaltel - Euskadi 1
Xabier Azparren Irurzun SPA 25 Feb 1999 Euskaltel - Euskadi 2
Frederico Jose Oliveira Figueiredo POR 25 Jul 1991 Glassdrive - Q8 - Anicolor 4
David Gaudu FRA 10 Oct 1996 Groupama - FDJ 1
Stefan Küng ZWI 16 Nov 1993 Groupama - FDJ 4
Colin Joyce USA 06 Aug 1994 Human Powered Health 2
Daniel Felipe Martinez Poveda COL 25 Apr 1996 INEOS Grenadiers 1
Dylan van Baarle NED 21 May 1992 INEOS Grenadiers 2
Ethan Hayter GBR 18 Sep 1998 INEOS Grenadiers 2
Jonathan Castroviejo Nicolas SPA 27 Apr 1987 INEOS Grenadiers 2
Thomas Pidcock GBR 30 Jul 1999 INEOS Grenadiers 1
Alexander Kristoff NOR 05 Jul 1987 Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux 2
Georg Zimmermann DUI 11 Oct 1997 Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux 2
Sven Erik Byström NOR 21 Jan 1992 Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux 1
Johannes Staune-Mittet NOR 18 Jan 2002 Jumbo - Visma Development Team 1
Bert Van Lerberghe BEL 29 Sep 1992 Quick Step - Alpha Vinyl Team 2
Fabio Jakobsen NED 31 Aug 1996 Quick Step - Alpha Vinyl Team 3
Remco Evenepoel BEL 25 Jan 2000 Quick Step - Alpha Vinyl Team 2
Daniel Alexandre Freitas POR 10 May 1991 Radio Popular - Paredes - Boavista 3
Joao Matias POR 26 May 1991 Tavfer - Mortagua - Ovos Matinados 1
Leangel Ruben Linarez Meneses VEN 07 Aug 1997 Tavfer - Mortagua - Ovos Matinados 1
Daan Hoole NED 22 Feb 1999 Trek - Segafredo 1
Juan Pedro Lopez Perez SPA 31 Jul 1997 Trek - Segafredo 1
Julien Bernard FRA 17 Mar 1992 Trek - Segafredo 1
Tony Gallopin FRA 24 May 1988 Trek - Segafredo 2
Tobias Svendsen Foss NOR 25 May 1997 Jumbo - Visma 1
Brandon McNulty USA 02 Apr 1998 UAE Team Emirates 1
Oliviero Troia ITA 01 Sep 1994 UAE Team Emirates 1
Rui Felipe Alves Oliveira POR 05 Sep 1996 UAE Team Emirates 2
Ricardo Augusto Vilela POR 18 Dec 1987 W52 - FC Porto 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2024 18.02 2.PS BEL Remco Evenepoel COL Daniel Felipe Martinez Poveda SLO Jan Tratnik
2023 19.02 2.PS COL Daniel Felipe Martinez Poveda ITA Filippo Ganna BEL Ilan Van Wilder
2022 20.02 2.PS BEL Remco Evenepoel USA Brandon McNulty COL Daniel Felipe Martinez Poveda
2021 09.05 2.PS POR Joao Pero Lourenço Rodrigues GBR Ethan Hayter DEN Kasper Asgreen
2020 23.02 2.PS BEL Remco Evenepoel DUI Maximilian Schachmann COL Miguel Angel Lopez Moreno
2019 24.02 2.HC SLO Tadej Pogacar DEN Sören Kragh Andersen NED Wout Poels
2018 18.02 2.HC POL Michal Kwiatkowski GBR Geraint Thomas USA Tejay Van Garderen
2017 19.02 2.HC SLO Primoz Roglic POL Michal Kwiatkowski FRA Tony Gallopin
2016 21.02 2.1 GBR Geraint Thomas SPA Jon Izagirre Insausti SPA Alberto Contador Velasco
2015 22.02 2.1 GBR Geraint Thomas POL Michal Kwiatkowski POR Tiago Machado
2014 23.02 2.1 POL Michal Kwiatkowski SPA Alberto Contador Velasco POR Rui Alberto Costa Faria
2013 17.02 2.1 DUI Tony Martin POL Michal Kwiatkowski NED Lieuwe Westra
2012 19.02 2.1 AUS Richie Porte DUI Tony Martin GBR Bradley Wiggins
2011 20.02 2.1 DUI Tony Martin USA Tejay Van Garderen NED Lieuwe Westra
2010 21.02 2.1 SPA Alberto Contador Velasco SPA Luis Leon Sanchez Gil POR Tiago Machado
2009 22.02 2.1 SPA Alberto Contador Velasco FRA Sylvain Chavanel SPA Ruben Plaza Molina
2008 24.02 2.1 BEL Stijn Devolder FRA Sylvain Chavanel LTU Tomas Vaitkus
2007 25.02 2.1 ITA Alessandro Petacchi OOS René Haselbacher LTU Tomas Vaitkus
2006 19.02 2.1 POR João Paulo Cabreira Costa BEL Gert Steegmans NED Robert Gesink
2005 20.02 2.1 POR Hugo Rafael Madeira Sabido AUS Stuart O'Grady SPA Jose Luis Rubiera Vigil
2004 22.02 2.3 USA Floyd Landis COL Victor Hugo Pena Grisales POR Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira
2003 23.02 2.3 DEN Claus Michael Möller COL Victor Hugo Pena Grisales POR Pedro Cardoso
2002 13.02 2.3 POR Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira ZWI Alex Zülle USA George Hincapie
2001 15.02 2.4 ITA Andrea Ferrigato POR José Bento Carvalho Azevedo SPA Melcior Mauri Prat
2000 12.03 2.4 ZWI Alex Zülle POR José Bento Carvalho Azevedo RUS Andrei Zintchenko
1999 14.03 2.5 SPA Melcior Mauri Prat POR Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira SPA David Plaza Romero
1998 15.03 2.5 CZE Tomas Konecny DUI Grischa Niermann SPA Jose Luis Rebollo Aguado
1997 20.04 Nat POR Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira BRA Cassio Freitas de Paiva POR Luis Miguel Sarreira
1996 . POR Alberto Amaral Amorim
1995 25.04 Nat BRA Cassio Freitas de Paiva POR Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira POR Joaquim Adrego Andrade Pereira
1994 . POR Victor Manuel Gamito Gomes POR Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira COL Federico Munoz Fernandez
1993 . BRA Cassio Freitas de Paiva
1992 . POR Joaquim Augusto Gomes Oliveira
1991 . POR Joaquim Adrego Andrade Pereira
1990 . POR Fernando Carvalho Oliveira
1989 . POR Fernando Carvalho Oliveira
1988 . POR Joaquim Augusto Gomes Oliveira
1987 . POR Manuel Antonio Cunha Tavares POR Antonio Joaquim Pinto de Castro POR Joaquim Alberto Salgado Dias
1986 . POR Manuel Antonio Cunha Tavares POR Marco Antonio Chagas Martins POR Antonio Joaquim Pinto de Castro
1985 . POR Eduardo Manuel Correia Resende POR Marco Antonio Chagas Martins
1984 . POR Belmiro Silva POR Benedito Ferreira POR Manuel Antonio Cunha Tavares
1983 . POR Adelino Teixeira POR Belmiro Silva POR Eduardo Manuel Correia Resende
1982 . POR Alexandre Manuel Rua Costa POR Fernando Fernandes Sousa POR Marco Antonio Chagas Martins
1981 . POR Belmiro Silva POR Adelino Teixeira POR Luis Vargues
1980 . POR Firmino Bernardino POR Luis Vargues POR Alexandre Manuel Rua Costa
1979 . POR Firmino Bernardino POR Joaquim Andrade POR Adelino Teixeira
1978 . POR Joaquim Andrade POR Fernando Fernandes Sousa POR Adelino Teixeira
1977 . POR Belmiro Silva
1961 26.03 POR Antonio Pisco POR José Manuel Marques POR Vitor Tenazinha
1947 . POR Serafim Paulo POR Jose Baptista POR Manuel Palmeira
1936 . POR Joaquim Fernandes POR Cabrita Mealha POR Ildefonso Rodrigues
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
3 Remco Evenepoel BEL 2020 - 2024
2 Michal Kwiatkowski POL 2014 - 2018
2 Geraint Thomas GBR 2015 - 2016
2 Tony Martin DUI 2011 - 2013
2 Alberto Contador Velasco SPA 2009 - 2010
2 Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira POR 1997 - 2002
1 Daniel Felipe Martinez Poveda COL 2023 - 2023
1 Joao Pero Lourenço Rodrigues POR 2021 - 2021
1 Tadej Pogacar SLO 2019 - 2019
1 Primoz Roglic SLO 2017 - 2017
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
6 Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira POR 1994 - 2004
5 Michal Kwiatkowski POL 2013 - 2018
4 Alberto Contador Velasco SPA 2009 - 2016
4 Belmiro Silva POR 1977 - 1984
4 Adelino Teixeira POR 1978 - 1983
3 Daniel Felipe Martinez Poveda COL 2022 - 2024
3 Remco Evenepoel BEL 2020 - 2024
3 Geraint Thomas GBR 2015 - 2018
3 Tony Martin DUI 2011 - 2013
3 Cassio Freitas de Paiva BRA 1993 - 1997
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
6 Michal Kwiatkowski POL 2013 - 2020
6 Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira POR 1994 - 2004
5 Geraint Thomas GBR 2015 - 2024
4 Stefan Küng ZWI 2019 - 2024
4 Alberto Contador Velasco SPA 2009 - 2016
4 Belmiro Silva POR 1977 - 1984
4 Adelino Teixeira POR 1978 - 1983
3 Daniel Felipe Martinez Poveda COL 2022 - 2024
3 Olivier Le Gac FRA 2020 - 2024
3 Remco Evenepoel BEL 2020 - 2024
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-029 Remco Evenepoel BEL 2020
20-156 Tadej Pogacar SLO 2019
22-026 Remco Evenepoel BEL 2022
22-073 Antonio Pisco POR 1961
22-110 Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira POR 1997
23-266 Michal Kwiatkowski POL 2014
23-283 João Paulo Cabreira Costa POR 2006
24-024 Remco Evenepoel BEL 2024
24-155 Tomas Konecny CZE 1998
25-068 Hugo Rafael Madeira Sabido POR 2005
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
34-143 Claus Michael Möller DEN 2003
33-053 Alessandro Petacchi ITA 2007
32-340 Melcior Mauri Prat SPA 1999
31-250 Alex Zülle ZWI 2000
31-167 Andrea Ferrigato ITA 2001
29-272 Geraint Thomas GBR 2016
29-237 Cassio Freitas de Paiva BRA 1995
28-273 Geraint Thomas GBR 2015
28-179 Stijn Devolder BEL 2008
28-131 Floyd Landis USA 2004
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
7 Rui Alberto Costa Faria POR 2008 - 2024
7 Tony Martin DUI 2011 - 2017
7 Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira POR 1994 - 2004
6 Nils Politt DUI 2019 - 2024
6 Stefan Küng ZWI 2018 - 2024
6 Michal Kwiatkowski POL 2013 - 2020
5 Frederico Jose Oliveira Figueiredo POR 2019 - 2024
5 Geraint Thomas GBR 2015 - 2024
5 John Degenkolb DUI 2011 - 2024
5 André Greipel DUI 2010 - 2017
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-076 Diogo Henrique Pinto Oliveira POR 2024
19-152 Vitor Tenazinha POR 1961
19-183 Noah Maria Voets Sousa Campos POR 2024
19-234 Jan Christen ZWI 2024
19-260 Madis Mihkels EST 2023
19-264 Robert Gesink NED 2006
19-284 Ilan Van Wilder BEL 2020
19-328 Joao Silva Martins POR 2024
19-355 Duarte Marcelino Domingues POR 2024
20-018 Antonio Morgado POR 2024
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
42-115 Carlos-Ivan Oyarzun Guinez CHI 2024
40-047 Alessandro Petacchi ITA 2014
39-198 Alejandro Manuel Marque Porto SPA 2021
38-123 Alejandro Manuel Marque Porto SPA 2020
38-033 Luis Carlos Nunes Mendonça POR 2024
37-342 Stephen Cummings GBR 2019
37-306 Daniel Navarro Garcia SPA 2021
37-302 Henrique Madeira Casimiro POR 2024
37-269 Geraint Thomas GBR 2024
37-228 Erik Zabel DUI 2008
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
14 Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira POR 1995 - 2004
5 Bernhard Eisel OOS 2005 - 2008
4 Remco Evenepoel BEL 2020 - 2024
4 Fabio Jakobsen NED 2019 - 2022
4 Michal Kwiatkowski POL 2014 - 2018
4 André Greipel DUI 2010 - 2017
4 Alberto Contador Velasco SPA 2009 - 2016
3 Dylan Groenewegen NED 2018 - 2019
3 Tony Martin DUI 2011 - 2015
3 Alessandro Petacchi ITA 2007 - 2007
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-026 Remco Evenepoel BEL 2020
20-029 Remco Evenepoel BEL 2020
20-111 Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira POR 1995
20-113 Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira POR 1995
20-153 Tadej Pogacar SLO 2019
21-358 Guillaume Auger FRA 1998
22-025 Remco Evenepoel BEL 2022
22-041 John Degenkolb DUI 2011
22-105 Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira POR 1997
22-106 Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira POR 1997
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
35-225 Alexander Kristoff NOR 2023
34-338 Fabian Cancellara ZWI 2016
34-217 André Greipel DUI 2017
34-142 Claus Michael Möller DEN 2003
33-220 Alex Zülle ZWI 2002
33-168 Tom Steels BEL 2005
33-077 Alberto Contador Velasco SPA 2016
33-075 Zdenek Stybar CZE 2019
33-053 Alessandro Petacchi ITA 2007
33-052 Alessandro Petacchi ITA 2007
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
13 Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira POR 1997 - 2004
8 Remco Evenepoel BEL 2020 - 2024
8 Geraint Thomas GBR 2015 - 2018
6 Angel Edo Alsina SPA 2000 - 2003
5 Michal Kwiatkowski POL 2014 - 2018
5 Alberto Contador Velasco SPA 2009 - 2010
4 Tadej Pogacar SLO 2019 - 2019
4 Tony Martin DUI 2011 - 2016
4 Bernhard Eisel OOS 2005 - 2007
3 Daniel Felipe Martinez Poveda COL 2023 - 2024
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-026 Remco Evenepoel BEL 2020
20-153 Tadej Pogacar SLO 2019
22-025 Remco Evenepoel BEL 2022
22-105 Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira POR 1997
22-173 Fabio Jakobsen NED 2019
22-180 Fernando Gaviria Rendon COL 2017
22-230 Ethan Hayter GBR 2021
23-172 Fabio Jakobsen NED 2020
23-203 Thomas Pidcock GBR 2023
23-263 Michal Kwiatkowski POL 2014
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
35-225 Alexander Kristoff NOR 2023
34-143 Claus Michael Möller DEN 2003
33-221 Alex Zülle ZWI 2002
33-168 Tom Steels BEL 2005
33-053 Alessandro Petacchi ITA 2007
32-340 Melcior Mauri Prat SPA 1999
32-201 Angel Edo Alsina SPA 2003
32-193 Thorsten Wilhems DUI 2002
32-174 Endrio Leoni ITA 2001
32-086 Luis Leon Sanchez Gil SPA 2016