Vuelta al Pais Vasco

Vuelta al Pais Vasco 2019
13 Apr 2019
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 SPA Jon Izagirre Insausti SPA Astana 30-068
2 IRL Daniel Martin IRL UAE Team Emirates 32-236
3 DUI Emanuel Buchmann DUI BORA - Hansgrohe 26-146
4 DEN Jakob Fuglsang DEN Astana 34-022
5 GBR Adam Yates GBR Mitchelton - Scott 26-249
6 SLO Tadej Pogacar SLO UAE Team Emirates 20-204
7 SPA Mikel Landa Meana SPA Movistar 29-121
8 SPA Mikel Nieve Iturralde SPA Mitchelton - Scott 34-322
9 OOS Patrick Konrad OOS BORA - Hansgrohe 27-183
10 DUI Maximilian Schachmann DUI BORA - Hansgrohe 25-094
11 SPA Enric Mas Nicolau SPA Deceuninck - Quick Step 24-096
12 GBR Hugh Carthy GBR EF Education First 24-278
13 ITA Diego Ulissi ITA UAE Team Emirates 29-272
14 COL Sergio Luis Henao Montoya COL UAE Team Emirates 31-125
15 AUS Lucas Hamilton AUS Mitchelton - Scott 23-061
16 SPA Victor De La Parte Gonzalez SPA CCC 32-295
17 FRA Valentin Madouas FRA Groupama - FDJ 22-275
18 FRA David Gaudu FRA Groupama - FDJ 22-185
19 BEL Bjorg Lambrecht BEL Lotto - Soudal 22-011
20 COL Daniel Felipe Martinez Poveda COL EF Education First 22-353
21 NED Bauke Mollema NED Trek - Segafredo 32-138
22 NZL George Bennett NZL Jumbo - Visma 29-006
23 SPA José Joaquin Rojas Gil SPA Movistar 33-309
24 BEL Dylan Teuns BEL Bahrain - Merida 27-043
25 SPA Mikel Bizkarra Etxegibel SPA Euskadi - Murias 29-235
26 COL Carlos Julian Quintero Norena COL 33-039
27 SPA Luis Leon Sanchez Gil SPA Astana 35-141
28 SPA Gorka Izagirre Insausti SPA Astana 31-189
29 ITA Alessandro De Marchi ITA CCC 32-329
30 FRA Rudy Molard FRA Groupama - FDJ 29-208
31 SPA Jonathan Lastra Martinez SPA Caja Rural - Seguros RGA 25-314
32 DEN Jonas Vingegaard Hansen DEN Jumbo - Visma 22-124
33 FRA Anthony Perez FRA Cofidis 27-357
34 SPA David De La Cruz Melgarejo SPA Team Sky / INEOS 29-342
35 COL Aldemar Reyes Ortega COL 23-357
36 POR Ruben Antonio Almeida Guerreiro POR Katusha - Alpecin 24-281
37 SPA Carlos Verona Quintanilla SPA Movistar 26-160
38 AUS Jai Hindley AUS Team Sunweb 22-343
39 LAT Toms Skujins LAT Trek - Segafredo 27-303
40 GBR Geraint Thomas GBR Team Sky / INEOS 32-323
41 ZWI Marc Hirschi ZWI Team Sunweb 20-232
42 ERI Amanuel Gebrezgabihier Egerzeigzaarhka ERI Dimension Data 24-239
43 SPA Omar Fraile Matarranz SPA Astana 28-270
44 USA Lawson Craddock USA EF Education First 27-053
45 SPA Oscar Rodriguez Garaicoechea SPA Euskadi - Murias 23-343
46 FRA Léo Vincent FRA Groupama - FDJ 23-159
47 SPA Daniel Navarro Garcia SPA Katusha - Alpecin 35-280
48 POL Tomasz Marczynski POL Lotto - Soudal 35-038
49 DEN Mikkel Frölich Honore DEN Deceuninck - Quick Step 22-082
50 SPA Luis Angel Mate Mardonas SPA Cofidis 35-021
51 USA Peter Stetina USA Trek - Segafredo 31-249
52 AUS Chris Hamilton AUS Team Sunweb 23-331
53 SPA Pello Bilbao Lopez de Armentia SPA Astana 29-047
54 BEL Pieter Serry BEL Deceuninck - Quick Step 30-143
55 ITA Nicola Conci ITA Trek - Segafredo 22-098
56 FRA Romain Seigle FRA Groupama - FDJ 24-184
57 SLO Grega Bole SLO Bahrain - Merida 33-243
58 AUS Jay McCarthy AUS BORA - Hansgrohe 26-217
59 AUS Damien Howson AUS Mitchelton - Scott 26-243
60 AUS Nicholas Schultz AUS Mitchelton - Scott 24-212
61 FRA Hubert Dupont FRA AG2R - La Mondiale 38-151
62 SPA Julen Amezqueta Moreno SPA Caja Rural - Seguros RGA 25-244
63 POR José Isidro Maciel Gonçalves POR Katusha - Alpecin 30-059
64 USA Lawrence "Larry" Warbasse USA AG2R - La Mondiale 28-289
65 ZWI Danilo Wyss ZWI Dimension Data 33-230
66 SPA Jesus Herrada Lopez SPA Cofidis 28-261
67 ZWI Mathias Frank ZWI AG2R - La Mondiale 32-125
68 AUS Michael Storer AUS Team Sunweb 22-044
69 FRA Mikaël Cherel FRA AG2R - La Mondiale 33-027
70 BEL Dries Devenyns BEL Deceuninck - Quick Step 35-266
71 SPA Alexander Aranburu Deba SPA Caja Rural - Seguros RGA 23-207
72 FRA Aurélien Paret-Peintre FRA AG2R - La Mondiale 23-046
73 POR Amaro Manuel Reposo Antunes POR CCC 28-137
74 BEL Sander Armée BEL Lotto - Soudal 33-124
75 ITA Fabio Felline ITA Trek - Segafredo 29-015
76 POL Pawel Poljanski POL BORA - Hansgrohe 28-342
77 NED Tom-Jelte Slagter NED Dimension Data 29-286
78 SPA Mikel Iturria Segurola SPA Euskadi - Murias 27-028
79 USA Neilson Powless USA Jumbo - Visma 22-222
80 SPA Sergio Samitier Samitier SPA Euskadi - Murias 23-226
81 FRA Clément Chevrier FRA AG2R - La Mondiale 26-288
82 DUI Florian Stork DUI Team Sunweb 21-351
83 SLO Luka Pibernik SLO Bahrain - Merida 25-172
84 FRA Kenny Elissonde FRA Team Sky / INEOS 27-266
85 COL Jhojan Orlando Garcia Sosa COL 21-093
86 FRA Bruno Armirail FRA Groupama - FDJ 25-002
87 SPA Garikoitz Bravo Oiarbide SPA Euskadi - Murias 29-256
88 SPA David Gonzalez Lopez SPA Caja Rural - Seguros RGA 23-052
89 POL Michal Golas POL Team Sky / INEOS 34-349
90 COL Yecid Arturo Sierra Sanchez COL 24-240
91 ITA Cesare Benedetti ITA BORA - Hansgrohe 31-254
92 SPA Cristian Rodriguez Martin SPA Caja Rural - Seguros RGA 24-041
93 FRA Julien Bernard FRA Trek - Segafredo 27-027
94 OOS Riccardo Zoidl OOS CCC 31-005
95 USA Sepp Kuss USA Jumbo - Visma 24-212
96 BRA Nicolas Sessler BRA Burgos - BH 24-349
Startlijst Vuelta al Pais Vasco 2019
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Aldemar Reyes Ortega COL 22 Apr 1995 1
Carlos Julian Quintero Norena COL 05 Mar 1986 1
Jhojan Orlando Garcia Sosa COL 10 Jan 1998 1
Yecid Arturo Sierra Sanchez COL 16 Aug 1994 1
Alexandre Geniez FRA 16 Apr 1988 AG2R - La Mondiale 1
Aurélien Paret-Peintre FRA 27 Feb 1996 AG2R - La Mondiale 1
Clément Chevrier FRA 29 Jun 1992 AG2R - La Mondiale 1
Hubert Dupont FRA 13 Nov 1980 AG2R - La Mondiale 2
Lawrence "Larry" Warbasse USA 28 Jun 1990 AG2R - La Mondiale 1
Mathias Frank ZWI 09 Dec 1986 AG2R - La Mondiale 1
Mikaël Cherel FRA 17 Mar 1986 AG2R - La Mondiale 1
Gorka Izagirre Insausti SPA 07 Oct 1987 Astana 2
Jakob Fuglsang DEN 22 Mar 1985 Astana 1
Jon Izagirre Insausti SPA 04 Feb 1989 Astana 4
Luis Leon Sanchez Gil SPA 24 Nov 1983 Astana 5
Omar Fraile Matarranz SPA 17 Jul 1990 Astana 3
Pello Bilbao Lopez de Armentia SPA 25 Feb 1990 Astana 2
Nicolas Sessler BRA 29 Apr 1994 Burgos - BH 1
Cesare Benedetti ITA 03 Aug 1987 BORA - Hansgrohe 1
Emanuel Buchmann DUI 18 Nov 1992 BORA - Hansgrohe 2
Jay McCarthy AUS 08 Sep 1992 BORA - Hansgrohe 3
Maximilian Schachmann DUI 09 Jan 1994 BORA - Hansgrohe 1
Patrick Konrad OOS 13 Oct 1991 BORA - Hansgrohe 3
Pawel Poljanski POL 06 May 1990 BORA - Hansgrohe 1
Alessandro De Marchi ITA 19 May 1986 CCC 1
Amaro Manuel Reposo Antunes POR 27 Nov 1990 CCC 1
Riccardo Zoidl OOS 08 Apr 1988 CCC 1
Victor De La Parte Gonzalez SPA 22 Jun 1986 CCC 1
Alexander Aranburu Deba SPA 19 Sep 1995 Caja Rural - Seguros RGA 1
Cristian Rodriguez Martin SPA 03 Mar 1995 Caja Rural - Seguros RGA 1
David Gonzalez Lopez SPA 21 Feb 1996 Caja Rural - Seguros RGA 1
Jon Aberasturi Izaga SPA 28 Mar 1989 Caja Rural - Seguros RGA 1
Jonathan Lastra Martinez SPA 03 Jun 1993 Caja Rural - Seguros RGA 1
Julen Amezqueta Moreno SPA 12 Aug 1993 Caja Rural - Seguros RGA 1
Anthony Perez FRA 22 Apr 1991 Cofidis 1
Jesus Herrada Lopez SPA 26 Jul 1990 Cofidis 1
Luis Angel Mate Mardonas SPA 23 Mar 1984 Cofidis 1
Dries Devenyns BEL 22 Jul 1983 Deceuninck - Quick Step 2
Enric Mas Nicolau SPA 07 Jan 1995 Deceuninck - Quick Step 2
Julian Alaphilippe FRA 11 Jun 1992 Deceuninck - Quick Step 2
Mikkel Frölich Honore DEN 21 Jan 1997 Deceuninck - Quick Step 1
Pieter Serry BEL 21 Nov 1988 Deceuninck - Quick Step 1
Daniel Felipe Martinez Poveda COL 25 Apr 1996 EF Education First 1
Hugh Carthy GBR 09 Jul 1994 EF Education First 1
Lawson Craddock USA 20 Feb 1992 EF Education First 2
Garikoitz Bravo Oiarbide SPA 31 Jul 1989 Euskadi - Murias 1
Mikel Bizkarra Etxegibel SPA 21 Aug 1989 Euskadi - Murias 1
Mikel Iturria Segurola SPA 16 Mar 1992 Euskadi - Murias 1
Oscar Rodriguez Garaicoechea SPA 06 May 1995 Euskadi - Murias 1
Sergio Samitier Samitier SPA 31 Aug 1995 Euskadi - Murias 1
Bruno Armirail FRA 11 Apr 1994 Groupama - FDJ 1
David Gaudu FRA 10 Oct 1996 Groupama - FDJ 1
Léo Vincent FRA 06 Nov 1995 Groupama - FDJ 1
Romain Seigle FRA 11 Oct 1994 Groupama - FDJ 1
Rudy Molard FRA 17 Sep 1989 Groupama - FDJ 1
Valentin Madouas FRA 12 Jul 1996 Groupama - FDJ 1
Bjorg Lambrecht BEL 02 Apr 1997 Lotto - Soudal 1
Sander Armée BEL 10 Dec 1985 Lotto - Soudal 1
Tomasz Marczynski POL 06 Mar 1984 Lotto - Soudal 1
Carlos Verona Quintanilla SPA 04 Nov 1992 Movistar 2
José Joaquin Rojas Gil SPA 08 Jun 1985 Movistar 2
Mikel Landa Meana SPA 13 Dec 1989 Movistar 4
Adam Yates GBR 07 Aug 1992 Mitchelton - Scott 1
Damien Howson AUS 13 Aug 1992 Mitchelton - Scott 1
Lucas Hamilton AUS 12 Feb 1996 Mitchelton - Scott 1
Mikel Nieve Iturralde SPA 26 May 1984 Mitchelton - Scott 1
Nicholas Schultz AUS 13 Sep 1994 Mitchelton - Scott 1
David De La Cruz Melgarejo SPA 06 May 1989 Team Sky / INEOS 3
Geraint Thomas GBR 25 May 1986 Team Sky / INEOS 1
Kenny Elissonde FRA 22 Jul 1991 Team Sky / INEOS 1
Michal Golas POL 29 Apr 1984 Team Sky / INEOS 1
Michal Kwiatkowski POL 02 Jun 1990 Team Sky / INEOS 5
Chris Hamilton AUS 18 May 1995 Team Sunweb 1
Florian Stork DUI 27 Apr 1997 Team Sunweb 1
Jai Hindley AUS 05 May 1996 Team Sunweb 1
Marc Hirschi ZWI 24 Aug 1998 Team Sunweb 1
Michael Storer AUS 28 Feb 1997 Team Sunweb 1
Sam Oomen NED 15 Aug 1995 Team Sunweb 1
Dylan Teuns BEL 01 Mar 1992 Bahrain - Merida 1
Grega Bole SLO 13 Aug 1985 Bahrain - Merida 1
Luka Pibernik SLO 23 Oct 1993 Bahrain - Merida 1
Amanuel Gebrezgabihier Egerzeigzaarhka ERI 17 Aug 1994 Dimension Data 1
Danilo Wyss ZWI 26 Aug 1985 Dimension Data 1
Tom-Jelte Slagter NED 01 Jul 1989 Dimension Data 1
Bauke Mollema NED 26 Nov 1986 Trek - Segafredo 4
Fabio Felline ITA 29 Mar 1990 Trek - Segafredo 3
Julien Bernard FRA 17 Mar 1992 Trek - Segafredo 1
Nicola Conci ITA 05 Jan 1997 Trek - Segafredo 1
Peter Stetina USA 08 Aug 1987 Trek - Segafredo 1
Toms Skujins LAT 15 Jun 1991 Trek - Segafredo 1
George Bennett NZL 07 Apr 1990 Jumbo - Visma 1
Jonas Vingegaard Hansen DEN 10 Dec 1996 Jumbo - Visma 1
Neilson Powless USA 03 Sep 1996 Jumbo - Visma 1
Sepp Kuss USA 13 Sep 1994 Jumbo - Visma 1
Daniel Navarro Garcia SPA 08 Jul 1983 Katusha - Alpecin 2
Dmitry Strakhov RUS 17 May 1995 Katusha - Alpecin 1
Enrico Battaglin ITA 17 Nov 1989 Katusha - Alpecin 1
José Isidro Maciel Gonçalves POR 13 Feb 1989 Katusha - Alpecin 1
Ruben Antonio Almeida Guerreiro POR 06 Jul 1994 Katusha - Alpecin 1
Daniel Martin IRL 20 Aug 1986 UAE Team Emirates 1
Diego Ulissi ITA 15 Jul 1989 UAE Team Emirates 1
Sergio Luis Henao Montoya COL 10 Dec 1987 UAE Team Emirates 6
Tadej Pogacar SLO 21 Sep 1998 UAE Team Emirates 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2024 06.04 2.WT SPA Juan Ayuso Pesquera SPA Carlos Rodriguez Cano DEN Mattias Skjelmose Jensen
2023 08.04 2.WT DEN Jonas Vingegaard Hansen SPA Mikel Landa Meana SPA Jon Izagirre Insausti
2022 09.04 2.WT COL Daniel Felipe Martinez Poveda SPA Jon Izagirre Insausti RUS Aleksander Vlasov
2021 10.04 2.WT SLO Primoz Roglic DEN Jonas Vingegaard Hansen SLO Tadej Pogacar
2019 13.04 2.WT SPA Jon Izagirre Insausti IRL Daniel Martin DUI Emanuel Buchmann
2018 07.04 2.WT SLO Primoz Roglic SPA Mikel Landa Meana SPA Jon Izagirre Insausti
2017 08.04 2.WT SPA Alejandro Valverde Belmonte SPA Alberto Contador Velasco SPA Jon Izagirre Insausti
2016 09.04 2.WT SPA Alberto Contador Velasco COL Sergio Luis Henao Montoya COL Nairo Alexander Quintana Rojas
2015 11.04 2.WT SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver COL Sergio Luis Henao Montoya SPA Jon Izagirre Insausti
2014 12.04 2.WT SPA Alberto Contador Velasco POL Michal Kwiatkowski FRA Jean-Christophe Péraud
2013 06.04 2.WT COL Nairo Alexander Quintana Rojas AUS Richie Porte COL Sergio Luis Henao Montoya
2012 07.04 2.WT SPA Samuel Sanchez Gonzalez SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver NED Bauke Mollema
2011 09.04 2.WT DUI Andreas Klöden USA Chris Horner NED Robert Gesink
2010 10.04 2.PT USA Chris Horner SPA Benat Intxausti Elorriaga SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver
2009 11.04 2.PT SPA Alberto Contador Velasco SPA Samuel Sanchez Gonzalez AUS Cadel Evans
2008 12.04 2.PT SPA Alberto Contador Velasco AUS Cadel Evans NED Thomas Dekker
2007 14.04 2.PT SPA Juan Jose Cobo Acebo SPA Angel Vicioso Arcos SPA Samuel Sanchez Gonzalez
2006 08.04 2.PT SPA Jose Angel Gomez Marchante SPA Alejandro Valverde Belmonte SPA Antonio Colom Mas
2005 08.04 2.PT ITA Danilo Di Luca ITA Davide Rebellin SPA Alberto Contador Velasco
2004 09.04 2.HC RUS Denis Menchov SPA Iban Mayo Diez SPA David Etxebarria Alkorta
2003 11.04 2.HC SPA Iban Mayo Diez USA Tyler Hamilton SPA Samuel Sanchez Gonzalez
2002 12.04 2.HC SPA Aitor Osa Eizaguirre SPA David Etxebarria Alkorta SPA Gonzalo Bayarri Esteve
2001 13.04 2.HC LTU Raimundas Rumsas SPA Jose Alberto Martinez Trinidad SPA Marcos Antonio Serrano Rodriguez
2000 07.04 2.HC DUI Andreas Klöden ITA Danilo Di Luca FRA Laurent Jalabert
1999 09.04 2.HC FRA Laurent Jalabert ITA Wladimir Belli ITA Davide Rebellin
1998 10.04 2.HC SPA Iñigo Cuesta Lopez de Castro FRA Laurent Jalabert ZWI Alex Zülle
1997 11.04 2.1 ZWI Alex Zülle FRA Laurent Jalabert ITA Marco Pantani
1996 12.04 2.1 ITA Francesco Casagrande FRA Pascal Herve SPA Abraham Olano Manzano
1995 07.04 2.1 ZWI Alex Zülle FRA Laurent Jalabert ZWI Tony Rominger
1994 08.04 2.1 ZWI Tony Rominger RUS Evgeni Berzin ITA Claudio Chiappucci
1993 09.04 2.1 ZWI Tony Rominger DEN Rolf Sörensen ZWI Alex Zülle
1992 10.04 2.1 ZWI Tony Rominger MEX Raul Alcala Gallegos SPA Mikel Zarrabeitia Uranga
1991 12.04 2.1 ITA Claudio Chiappucci BEL Johan Bruyneel Piotr Ugrumov
1990 06.04 2.1 SPA Julian Gorospe Artabe DUI Rolf Golz SPA Miguel Indurain Larraya
1989 07.04 Cat 3 IRL Stephen Roche SPA Federico Echave Musatadi SPA Jesus Blanco Villar
1988 08.04 Cat 2 NED Erik Breukink NED Luc Suykerbuyk SPA Julian Gorospe Artabe
1987 10.04 IRL Sean Kelly DUI Rolf Golz SPA Julian Gorospe Artabe
1986 11.04 IRL Sean Kelly ITA Maurizio Rossi SPA Federico Echave Musatadi
1985 05.04 SPA Pello Ruiz Cabestany USA Greg Lemond SPA Marino Lejarreta Arrizabalaga
1984 06.04 IRL Sean Kelly SPA Faustino Ruperez Rincon SPA Marino Lejarreta Arrizabalaga
1983 08.04 SPA Julian Gorospe Artabe ITA Roberto Visentini SPA Marino Lejarreta Arrizabalaga
1982 16.04 SPA José Luis Laguia Martinez SPA Julian Gorospe Artabe ITA Francesco Moser
1981 10.04 ITA Silvano Contini ITA Mario Beccia SPA Marino Lejarreta Arrizabalaga
1980 11.04 SPA Alberto Fernandez Blanco SPA Miguel Maria Lasa SPA Marino Lejarreta Arrizabalaga
1979 06.04 ITA Giovanni Battaglin SPA Vicente Belda Vicedo SPA Miguel Maria Lasa
1978 07.04 SPA José Antonio Gonzalez Linares SPA José Enrique Cima Prado SPA José Nazabal Mirendia
1977 01.04 SPA José Antonio Gonzalez Linares BEL Paul Wellens BEL Jean-Pierre Baert
1976 09.04 ITA Gianbattista Baronchelli SPA Javier Francisco Elorriaga Iturriagagoitia POR Joaquim Agostinho
1975 18.04 SPA José Antonio Gonzalez Linares SPA Jesus Manzaneque Sanchez SPA Agustin Tamames Iglesias
1974 05.04 SPA Miguel Maria Lasa SPA Jesus Manzaneque Sanchez SPA Luis Ocana Pernia
1973 13.04 SPA Luis Ocana Pernia SPA José Antonio Gonzalez Linares SPA Domingo Perurena
1972 23.04 SPA José Antonio Gonzalez Linares SPA Jesus Manzaneque Sanchez SPA Jesus Esperanza Salcedo
1971 25.04 SPA Luis Ocana Pernia FRA Raymond Poulidor SPA Miguel Maria Lasa
1970 19.04 SPA Luis Pedro Santamarina Antonana SPA Jesus Aranzabal Ojanguren SPA Andrès Gandarias Albizu
1969 20.04 FRA Jacques Anquetil SPA Francisco Gabica SPA Mariano Diaz Diaz
1935 11.08 ITA Gino Bartali FRA Dante Gianello SPA Julián Berrendero Martín
1930 21.09 SPA Mariano Cañardo Lacasta FRA Antonin Magne BEL Jean Aerts
1929 11.08 BEL Maurice De Waele FRA Marcel Bidot LUX Nicolas Frantz
1928 05.08 BEL Maurice De Waele FRA André Leducq SPA Mariano Cañardo Lacasta
1927 14.08 FRA Victor Fontan FRA André Leducq BEL Lucien Buysse (Buyze)
1926 08.08 LUX Nicolas Frantz ITA Ottavio Bottecchia FRA Victor Fontan
1925 09.08 BEL August Verdijck BEL Joseph Pé FRA Marcel Bidot
1924 10.08 FRA Francis Pélissier FRA Henri Pélissier FRA Charles Lacquehay
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
4 Alberto Contador Velasco SPA 2008 - 2016
4 José Antonio Gonzalez Linares SPA 1972 - 1978
3 Tony Rominger ZWI 1992 - 1994
3 Sean Kelly IRL 1984 - 1987
2 Primoz Roglic SLO 2018 - 2021
2 Andreas Klöden DUI 2000 - 2011
2 Alex Zülle ZWI 1995 - 1997
2 Julian Gorospe Artabe SPA 1983 - 1990
2 Luis Ocana Pernia SPA 1971 - 1973
1 Juan Ayuso Pesquera SPA 2024 - 2024
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
6 Jon Izagirre Insausti SPA 2015 - 2023
6 Alberto Contador Velasco SPA 2005 - 2017
5 Laurent Jalabert FRA 1995 - 2000
5 Julian Gorospe Artabe SPA 1982 - 1990
5 Marino Lejarreta Arrizabalaga SPA 1980 - 1985
5 José Antonio Gonzalez Linares SPA 1972 - 1978
4 Samuel Sanchez Gonzalez SPA 2003 - 2012
4 Alex Zülle ZWI 1993 - 1998
4 Tony Rominger ZWI 1992 - 1995
4 Miguel Maria Lasa SPA 1971 - 1980
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
11 Samuel Sanchez Gonzalez SPA 2002 - 2016
9 Marino Lejarreta Arrizabalaga SPA 1980 - 1991
8 Jon Izagirre Insausti SPA 2015 - 2024
8 Alberto Contador Velasco SPA 2005 - 2017
8 Julian Gorospe Artabe SPA 1982 - 1992
8 José Luis Laguia Martinez SPA 1980 - 1991
7 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2003 - 2021
7 Davide Rebellin ITA 1995 - 2008
7 Miguel Maria Lasa SPA 1971 - 1980
6 Simon Spilak SLO 2012 - 2017
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
21-024 Gino Bartali ITA 1935
21-202 Juan Ayuso Pesquera SPA 2024
22-199 José Luis Laguia Martinez SPA 1982
22-215 Gianbattista Baronchelli ITA 1976
23-017 Julian Gorospe Artabe SPA 1983
23-019 Pello Ruiz Cabestany SPA 1985
23-061 Nairo Alexander Quintana Rojas COL 2013
23-085 Silvano Contini ITA 1981
24-007 Erik Breukink NED 1988
24-290 Andreas Klöden DUI 2000
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-170 Chris Horner USA 2010
36-348 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2017
35-335 Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 2015
35-292 Andreas Klöden DUI 2011
35-102 Jacques Anquetil FRA 1969
34-061 Samuel Sanchez Gonzalez SPA 2012
33-124 Alberto Contador Velasco SPA 2016
33-012 Tony Rominger ZWI 1994
32-041 José Antonio Gonzalez Linares SPA 1978
32-013 Tony Rominger ZWI 1993
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
14 Davide Rebellin ITA 1993 - 2008
13 Samuel Sanchez Gonzalez SPA 2002 - 2016
11 Marino Lejarreta Arrizabalaga SPA 1980 - 1991
10 Julian Gorospe Artabe SPA 1982 - 1992
10 José Luis Laguia Martinez SPA 1980 - 1991
9 Alberto Contador Velasco SPA 2005 - 2017
9 Miguel Maria Lasa SPA 1971 - 1981
8 Jon Izagirre Insausti SPA 2015 - 2024
8 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2003 - 2021
7 Bauke Mollema NED 2012 - 2024
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-248 Markel Beloki Fernandez SPA 2024
19-068 José Gabriel Alonso Pascual SPA 1976
19-118 Igor Arrieta Lizarraga SPA 2022
19-286 Carlos Canal SPA 2021
19-344 Alexy Faure Prost FRA 2024
19-348 Fermin Trueba Perez SPA 1935
20-013 Manuel Vazquez Hueso SPA 2001
20-046 Raul Garcia Pierna SPA 2021
20-077 Romain Grégoire FRA 2023
20-121 Igor Arrieta Lizarraga SPA 2023
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
40-350 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2021
40-222 Gilbert Duclos-Lassalle FRA 1995
40-167 Chris Horner USA 2012
39-258 Massimo Podenzana ITA 2001
39-196 Yukiya Arashiro JPN 2024
39-169 Chris Horner USA 2011
39-136 Luis Leon Sanchez Gil SPA 2023
38-276 Daniel Navarro Garcia SPA 2022
38-257 Dries Devenyns BEL 2022
38-170 Chris Horner USA 2010
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
11 Sean Kelly IRL 1984 - 1988
11 Domingo Perurena SPA 1969 - 1976
9 Laurent Jalabert FRA 1994 - 2000
8 Samuel Sanchez Gonzalez SPA 2006 - 2016
8 Tony Rominger ZWI 1992 - 1995
7 Alberto Contador Velasco SPA 2005 - 2016
6 Primoz Roglic SLO 2017 - 2024
6 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2003 - 2017
6 Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 2010 - 2015
6 Miguel Maria Lasa SPA 1971 - 1979
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
21-021 Gino Bartali ITA 1935
21-022 Gino Bartali ITA 1935
21-024 Gino Bartali ITA 1935
21-065 Carlos Rodriguez Cano SPA 2022
21-074 Romain Grégoire FRA 2024
22-025 Julian Gorospe Artabe SPA 1982
22-036 Bruno Leali ITA 1980
22-123 Alberto Contador Velasco SPA 2005
22-140 Jaime Vilamajo Ipiens SPA 1982
22-179 Ronny Claes BEL 1980
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
40-222 Gilbert Duclos-Lassalle FRA 1995
38-170 Chris Horner USA 2010
38-061 Samuel Sanchez Gonzalez SPA 2016
37-235 Ventura Diaz Arrey SPA 1975
37-202 Alexandre Vinokourov KAZ 2011
36-347 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2017
36-105 Michael Albasini ZWI 2017
35-333 Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 2015
35-332 Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 2015
35-318 Manuel Beltran Martinez SPA 2007
Meeste ritzeges in één jaar
Aantal Coureur Nat Jaar
4 Domingo Perurena SPA 1974
3 Jonas Vingegaard Hansen DEN 2023
3 Maximilian Schachmann DUI 2019
3 Iban Mayo Diez SPA 2003
3 Tony Rominger ZWI 1993
3 Sean Kelly IRL 1986
3 Sean Kelly IRL 1984
3 Silvano Contini ITA 1981
3 Miguel Maria Lasa SPA 1971
3 Gino Bartali ITA 1935
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
19 José Antonio Gonzalez Linares SPA 1972 - 1978
17 Alberto Contador Velasco SPA 2008 - 2016
14 Primoz Roglic SLO 2018 - 2024
14 Tony Rominger ZWI 1992 - 1994
12 Laurent Jalabert FRA 1994 - 1999
8 Aitor Osa Eizaguirre SPA 2002 - 2005
8 Sean Kelly IRL 1984 - 1987
7 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2003 - 2017
7 Sergio Luis Henao Montoya COL 2013 - 2016
7 Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 2011 - 2015
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
21-021 Gino Bartali ITA 1935
21-202 Juan Ayuso Pesquera SPA 2024
22-074 Remco Evenepoel BEL 2022
22-179 Ronny Claes BEL 1980
22-199 José Luis Laguia Martinez SPA 1982
22-213 Gianbattista Baronchelli ITA 1976
22-349 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2003
22-356 Pedro Delgado Robledo SPA 1983
23-006 Brandon McNulty USA 2021
23-017 Julian Gorospe Artabe SPA 1983
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-170 Chris Horner USA 2010
36-348 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2017
35-335 Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 2015
35-292 Andreas Klöden DUI 2011
35-102 Jacques Anquetil FRA 1969
35-057 Victor Fontan FRA 1927
34-156 Primoz Roglic SLO 2024
34-061 Samuel Sanchez Gonzalez SPA 2012
34-052 Oscar Freire Gomez SPA 2010
33-250 Joseph Pé BEL 1925