Giro d'Italia

Giro d'Italia 2022 | Rit 3
08 May 2022
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 GBR Mark Cavendish GBR Quick Step - Alpha Vinyl Team 36-352
2 FRA Arnaud Démare FRA Groupama - FDJ 30-256
3 COL Fernando Gaviria Rendon COL UAE Team Emirates 27-262
4 ERI Biniam Girmay Hailu ERI Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux 22-036
5 ITA Jakub Mareczko ITA Alpecin - Fenix / Alpecin - Deceuninck 28-008
6 BEL Edward Theuns BEL Trek - Segafredo 31-008
7 ITA Simone Consonni ITA Cofidis 27-238
8 AUS Caleb Ewan AUS Lotto - Soudal 27-301
9 ITA Alberto Dainese ITA Team DSM 24-044
10 DUI Phil Bauhaus DUI Bahrain Victorious 27-304
11 ITA Giacomo Nizzolo ITA Israel - Premier Tech 33-098
12 ITA Filippo Fiorelli ITA Bardiani - CSF - Faizane 27-170
13 NED Cees Bol NED Team DSM 26-286
14 ITA Vincenzo Albanese ITA Eolo - Kometa Cycling Team 25-177
15 ITA Stefano Oldani ITA Alpecin - Fenix / Alpecin - Deceuninck 24-118
16 BEL Lawrence Naesen BEL Ag2r - Citroën Team 29-253
17 NED Mathieu van der Poel NED Alpecin - Fenix / Alpecin - Deceuninck 27-109
18 DEN Michael Mörköv Christensen DEN Quick Step - Alpha Vinyl Team 37-008
19 DUI Michael Schwarzmann DUI Lotto - Soudal 31-121
20 OOS Felix Gall OOS Ag2r - Citroën Team 24-070
21 SPA José Joaquin Rojas Gil SPA Movistar Team 36-334
22 ITA Sacha Modolo ITA Bardiani - CSF - Faizane 34-324
23 NED Jos van Emden NED Jumbo - Visma 37-079
24 DUI Jasha Sütterlin DUI Bahrain Victorious 29-185
25 DEN Mattias Skjelmose Jensen DEN Trek - Segafredo 21-224
26 SPA Jorge Arcas Pena SPA Movistar Team 29-304
27 DUI Rüdiger Selig DUI Lotto - Soudal 33-087
28 NOR Tobias Svendsen Foss NOR Jumbo - Visma 24-348
29 ITA Dario Cataldo ITA Trek - Segafredo 37-052
30 OOS Patrick Gamper OOS BORA - Hansgrohe 25-076
31 NED Thymen Arensman NED Team DSM 22-156
32 ARG Maximiliano Ariel Richeze Araquistain ARG UAE Team Emirates 39-062
33 ITA Edoardo Affini ITA Jumbo - Visma 25-318
34 SPA Juan Pedro Lopez Perez SPA Trek - Segafredo 24-281
35 POR João Pedro Gonçalves Almeida POR UAE Team Emirates 23-276
36 POR Rui Alberto Costa Faria POR UAE Team Emirates 35-215
37 ITA Giulio Ciccone ITA Trek - Segafredo 27-139
38 FRA Romain Bardet FRA Team DSM 31-180
39 CZE Jan Hirt CZE Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux 31-107
40 NED Tom Dumoulin NED Jumbo - Visma 31-178
41 HUN Erik Fetter HUN Eolo - Kometa Cycling Team 22-033
42 NED Sam Oomen NED Jumbo - Visma 26-267
43 BEL Mauri Vansevenant BEL Quick Step - Alpha Vinyl Team 22-342
44 BEL Bert Van Lerberghe BEL Quick Step - Alpha Vinyl Team 29-221
45 ITA Andrea Vendrame ITA Ag2r - Citroën Team 27-292
46 AUS Michael Hepburn AUS Team BikeExchange - Jayco 30-265
47 AUS Jai Hindley AUS BORA - Hansgrohe 26-003
48 HUN Attila Valter HUN Groupama - FDJ 23-330
49 DUI Nico Denz DUI Team DSM 28-082
50 ECU Jonathan Klever Caicedo Cepeda ECU EF Education - EasyPost 29-010
51 ZWI Mauro Schmid ZWI Quick Step - Alpha Vinyl Team 22-156
52 FRA Nans Peters FRA Ag2r - Citroën Team 28-057
53 ITA Vincenzo Nibali ITA Astana Qazaqstan Team 37-175
54 GBR Simon Yates GBR Team BikeExchange - Jayco 29-274
55 ZWE Tobias Ludvigsson ZWE Groupama - FDJ 31-075
56 AUS Lucas Hamilton AUS Team BikeExchange - Jayco 26-086
57 ITA Matteo Sobrero ITA Team BikeExchange - Jayco 24-359
58 ITA Filippo Tagliani ITA Drone Hopper - Androni Giocattoli 26-271
59 ITA Fabio Felline ITA Astana Qazaqstan Team 32-040
60 ITA Davide Gabburo ITA Bardiani - CSF - Faizane 29-037
61 POR Rui Felipe Alves Oliveira POR UAE Team Emirates 25-245
62 POL Cesare Benedetti POL BORA - Hansgrohe 34-279
63 NED Wilco Kelderman NED BORA - Hansgrohe 31-044
64 ITA Luca Rastelli ITA Bardiani - CSF - Faizane 22-131
65 ITA Davide Formolo ITA UAE Team Emirates 29-195
66 FRA Mikaël Cherel FRA Ag2r - Citroën Team 36-052
67 FRA Lilian Calmejane FRA Ag2r - Citroën Team 29-153
68 ITA Alessandro Covi ITA UAE Team Emirates 23-222
69 DUI Rick Zabel DUI Israel - Premier Tech 28-152
70 ITA Jacopo Guarnieri ITA Groupama - FDJ 34-268
71 USA Lawson Craddock USA Team BikeExchange - Jayco 30-078
72 OOS Tobias Bayer OOS Alpecin - Fenix / Alpecin - Deceuninck 22-173
73 NED Wout Poels NED Bahrain Victorious 34-220
74 ITA Diego Rosa ITA Eolo - Kometa Cycling Team 33-042
75 NED Pascal Eenkhoorn NED Jumbo - Visma 25-089
76 NED Koen Bouwman NED Jumbo - Visma 28-157
77 NED Julius van den Berg NED EF Education - EasyPost 25-197
78 DUI Alexander Krieger DUI Alpecin - Fenix / Alpecin - Deceuninck 30-162
79 EST Rein Taaramäe EST Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux 35-014
80 SPA Mikel Landa Meana SPA Bahrain Victorious 32-146
81 GBR Hugh Carthy GBR EF Education - EasyPost 27-303
82 GBR Owain Doull GBR EF Education - EasyPost 29-006
83 ECU Richard Antonio Carapaz Montenegro ECU INEOS Grenadiers 28-344
84 GBR Ben Tulett GBR INEOS Grenadiers 20-255
85 ITA Luca Covili ITA Bardiani - CSF - Faizane 25-087
86 BEL Jenthe Biermans BEL Israel - Premier Tech 26-191
87 COL Harold Alfonso Tejada Canacue COL Astana Qazaqstan Team 25-011
88 NED Wesley Kreder NED Cofidis 31-185
89 DEN Magnus Cort Nielsen DEN EF Education - EasyPost 29-112
90 ITA Jacopo Mosca ITA Trek - Segafredo 28-252
91 FRA Guillaume Martin FRA Cofidis 28-333
92 AUS Richie Porte AUS INEOS Grenadiers 37-098
93 AUS Damien Howson AUS Team BikeExchange - Jayco 29-268
94 SPA Pello Bilbao Lopez de Armentia SPA Bahrain Victorious 32-072
95 ITA Filippo Zana ITA Bardiani - CSF - Faizane 23-051
96 ITA Francesco Gavazzi ITA Eolo - Kometa Cycling Team 37-280
97 DUI Emanuel Buchmann DUI BORA - Hansgrohe 29-171
98 FIN Jaakko Hänninen FIN Ag2r - Citroën Team 25-022
99 FRA Pierre-Luc Périchon FRA Cofidis 35-124
100 FRA Rémy Rochas FRA Cofidis 25-358
101 UKR Andrii Ponomar UKR Drone Hopper - Androni Giocattoli 19-245
102 SPA Antonio Pedrero SPA Movistar Team 30-198
103 GBR James Knox GBR Quick Step - Alpha Vinyl Team 26-186
104 COL Miguel Angel Lopez Moreno COL Astana Qazaqstan Team 28-093
105 ITA Lorenzo Fortunato ITA Eolo - Kometa Cycling Team 25-364
106 COL Ivan Ramiro Sosa Cuervo COL Movistar Team 24-189
107 FRA Pavel Sivakov FRA INEOS Grenadiers 24-301
108 SPA Sergio Samitier Samitier SPA Movistar Team 26-251
109 LTU Ignatas Konovalovas LTU Groupama - FDJ 36-151
110 ERI Merhawi Kudus Ghebremedhin ERI EF Education - EasyPost 28-105
111 ITA Diego Ulissi ITA UAE Team Emirates 32-297
112 AUS Miles Scotson AUS Groupama - FDJ 28-110
113 USA William Barta USA Movistar Team 26-125
114 ERI Natnael Tesfatsion ERI Drone Hopper - Androni Giocattoli 22-351
115 GBR Ben Swift GBR INEOS Grenadiers 34-185
116 ECU Jhonatan Manuel Narvaez Prado ECU INEOS Grenadiers 25-065
117 FRA Nicolas Prodhomme FRA Ag2r - Citroën Team 25-096
118 ITA Giovanni Aleotti ITA BORA - Hansgrohe 22-349
119 ITA Valerio Conti ITA Astana Qazaqstan Team 29-039
120 COL Diego Camargo COL EF Education - EasyPost 24-005
121 SPA David De La Cruz Melgarejo SPA Astana Qazaqstan Team 33-002
122 KAZ Vadim Pronskiy KAZ Astana Qazaqstan Team 23-338
123 ITA Mirco Maestri ITA Eolo - Kometa Cycling Team 30-195
124 ITA Davide Villella ITA Cofidis 30-316
125 BEL Senne Leysen BEL Alpecin - Fenix / Alpecin - Deceuninck 26-051
126 ARG Eduardo Sepulveda ARG Drone Hopper - Androni Giocattoli 30-330
127 BEL Loïc Vliegen BEL Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux 28-139
128 NED Bauke Mollema NED Trek - Segafredo 35-163
129 DUI Ben Zwiehoff DUI BORA - Hansgrohe 28-075
130 ITA Mattia Bais ITA Drone Hopper - Androni Giocattoli 25-201
131 SPA Alejandro Valverde Belmonte SPA Movistar Team 42-013
132 ITA Simone Ravanelli ITA Drone Hopper - Androni Giocattoli 26-309
133 ITA Davide Bais ITA Eolo - Kometa Cycling Team 24-036
134 SPA Oier Lazkano Lopez SPA Movistar Team 22-183
135 ITA Domenico Pozzovivo ITA Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux 39-159
136 ECU Jefferson Alexander Cepeda Ortiz ECU Drone Hopper - Androni Giocattoli 23-326
137 COL Santiago Buitrago Sanchez COL Bahrain Victorious 22-225
138 USA Joseph Lloyd Dombrowski USA Astana Qazaqstan Team 30-362
139 NED Ramon Sinkeldam NED Groupama - FDJ 33-088
140 FRA Romain Combaud FRA Team DSM 31-037
141 ITA Alessandro Tonelli ITA Bardiani - CSF - Faizane 29-344
142 DUI Lennard Kämna DUI BORA - Hansgrohe 25-241
143 FRA Anthony Perez FRA Cofidis 31-016
144 ITA Edoardo Zardini ITA Drone Hopper - Androni Giocattoli 32-187
145 ITA Davide Cimolai ITA Cofidis 32-268
146 ITA Lorenzo Rota ITA Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux 26-351
147 NED Gijs Leemreize NED Jumbo - Visma 22-198
148 GBR Simon Carr GBR EF Education - EasyPost 23-252
149 BEL Harm Vanhoucke BEL Lotto - Soudal 24-325
150 BEL Sylvain Moniquet BEL Lotto - Soudal 24-114
151 BEL Thomas De Gendt BEL Lotto - Soudal 35-183
152 AUS Callum Scotson AUS Team BikeExchange - Jayco 25-271
153 NED Martijn Tusveld NED Team DSM 28-241
154 GBR Matthew Holmes GBR Lotto - Soudal 28-151
155 ITA Salvatore Puccio ITA INEOS Grenadiers 32-250
156 AUS Chris Hamilton AUS Team DSM 26-356
157 CDN Alexander Cataford CDN Israel - Premier Tech 28-249
158 DEN Christopher Juul Jensen DEN Team BikeExchange - Jayco 32-306
159 SLO Domen Novak SLO Bahrain Victorious 26-301
160 ITA Davide Ballerini ITA Quick Step - Alpha Vinyl Team 27-229
161 DUI Roger Kluge DUI Lotto - Soudal 36-092
162 BEL Otto Vergaerde BEL Trek - Segafredo 27-297
163 BEL Pieter Serry BEL Quick Step - Alpha Vinyl Team 33-168
164 NED Oscar Riesebeek NED Alpecin - Fenix / Alpecin - Deceuninck 29-136
165 ITA Samuele Zoccarato ITA Bardiani - CSF - Faizane 24-119
166 ITA Samuele Rivi ITA Eolo - Kometa Cycling Team 23-362
167 BEL Aimé De Gendt BEL Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux 27-325
168 SPA Jonathan Castroviejo Nicolas SPA INEOS Grenadiers 35-011
169 ZWI Reto Hollenstein ZWI Israel - Premier Tech 36-259
170 OOS Matthias Brandle OOS Israel - Premier Tech 32-152
171 GBR Alex Dowsett GBR Israel - Premier Tech 33-217
172 HUN Barnabas Peak HUN Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux 23-160
173 ITA Alessandro De Marchi ITA Israel - Premier Tech 35-354
174 BEL Dries De Bondt BEL Alpecin - Fenix / Alpecin - Deceuninck 30-309
175 FRA Clément Davy FRA Groupama - FDJ 23-295
DNF SLO Jan Tratnik SLO Bahrain Victorious 32-074
Giro d'Italia 2022
Datum Rit Winnaar Leider Punten Berg
06.05 Rit 1 Mathieu van der Poel Mathieu van der Poel Mathieu van der Poel Mathieu van der Poel
07.05 Rit 2 Simon Yates Mathieu van der Poel Mathieu van der Poel Mathieu van der Poel
08.05 Rit 3 Mark Cavendish Mathieu van der Poel Mathieu van der Poel Rick Zabel
10.05 Rit 4 Lennard Kämna Juan Pedro Lopez Perez Mathieu van der Poel Lennard Kämna
11.05 Rit 5 Arnaud Démare Juan Pedro Lopez Perez Arnaud Démare Lennard Kämna
12.05 Rit 6 Arnaud Démare Juan Pedro Lopez Perez Arnaud Démare Lennard Kämna
13.05 Rit 7 Koen Bouwman Juan Pedro Lopez Perez Arnaud Démare Koen Bouwman
14.05 Rit 8 Thomas De Gendt Juan Pedro Lopez Perez Arnaud Démare Koen Bouwman
15.05 Rit 9 Jai Hindley Juan Pedro Lopez Perez Arnaud Démare Diego Rosa
17.05 Rit 10 Biniam Girmay Hailu Juan Pedro Lopez Perez Arnaud Démare Diego Rosa
18.05 Rit 11 Alberto Dainese Juan Pedro Lopez Perez Arnaud Démare Diego Rosa
19.05 Rit 12 Stefano Oldani Juan Pedro Lopez Perez Arnaud Démare Diego Rosa
20.05 Rit 13 Arnaud Démare Juan Pedro Lopez Perez Arnaud Démare Diego Rosa
21.05 Rit 14 Simon Yates Richard Antonio Carapaz Montenegro Arnaud Démare Diego Rosa
22.05 Rit 15 Giulio Ciccone Richard Antonio Carapaz Montenegro Arnaud Démare Koen Bouwman
24.05 Rit 16 Jan Hirt Richard Antonio Carapaz Montenegro Arnaud Démare Koen Bouwman
25.05 Rit 17 Santiago Buitrago Sanchez Richard Antonio Carapaz Montenegro Arnaud Démare Koen Bouwman
26.05 Rit 18 Dries De Bondt Richard Antonio Carapaz Montenegro Arnaud Démare Koen Bouwman
27.05 Rit 19 Koen Bouwman Richard Antonio Carapaz Montenegro Arnaud Démare Koen Bouwman
28.05 Rit 20 Alessandro Covi Jai Hindley Arnaud Démare Koen Bouwman
29.05 Rit 21 Matteo Sobrero Jai Hindley Arnaud Démare Koen Bouwman
29.05 Eindstand Jai Hindley Arnaud Démare Koen Bouwman
Startlijst Giro d'Italia 2022
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 28.05 GT SLO Primoz Roglic GBR Geraint Thomas POR João Pedro Gonçalves Almeida
2022 29.05 GT AUS Jai Hindley ECU Richard Antonio Carapaz Montenegro SPA Mikel Landa Meana
2021 30.05 GT COL Egan Arley Bernal Gomez ITA Damiano Caruso GBR Simon Yates
2020 25.10 GT GBR Tao Geoghegan Hart AUS Jai Hindley NED Wilco Kelderman
2019 02.06 GT ECU Richard Antonio Carapaz Montenegro ITA Vincenzo Nibali SLO Primoz Roglic
2018 27.05 GT GBR Chris Froome NED Tom Dumoulin COL Miguel Angel Lopez Moreno
2017 28.05 GT NED Tom Dumoulin COL Nairo Alexander Quintana Rojas ITA Vincenzo Nibali
2016 29.05 GT ITA Vincenzo Nibali COL Jhoan Esteban Chaves Rubio SPA Alejandro Valverde Belmonte
2015 31.05 GT SPA Alberto Contador Velasco ITA Fabio Aru SPA Mikel Landa Meana
2014 01.06 GT COL Nairo Alexander Quintana Rojas COL Rigoberto Uran Uran ITA Fabio Aru
2013 26.05 GT ITA Vincenzo Nibali COL Rigoberto Uran Uran AUS Cadel Evans
2012 27.05 GT CDN Ryder Hesjedal SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver BEL Thomas De Gendt
2011 29.05 GT ITA Michele Scarponi ITA Vincenzo Nibali FRA John Gadret
2010 30.05 GT ITA Ivan Basso SPA David Arroyo Duran ITA Vincenzo Nibali
2009 31.05 GT RUS Denis Menchov SPA Carlos Sastre Candil ITA Ivan Basso
2008 01.06 GT SPA Alberto Contador Velasco ITA Riccardo Riccò ITA Marzio Bruseghin
2007 03.06 GT ITA Danilo Di Luca LUX Andy Schleck ITA Eddy Mazzoleni
2006 28.05 GT ITA Ivan Basso SPA Jose Enrique Gutierrez Cataluña ITA Gilberto Simoni
2005 29.05 GT ITA Paolo Savoldelli ITA Gilberto Simoni VEN Jose Rujano Guillen
2004 30.05 GT ITA Damiano Cunego UKR Serhiy Honchar ITA Gilberto Simoni
2003 01.06 GT ITA Gilberto Simoni ITA Stefano Garzelli UKR Yaroslav Popovych
2002 02.06 GT ITA Paolo Savoldelli USA Tyler Hamilton ITA Pietro Caucchioli
2001 10.06 GT ITA Gilberto Simoni SPA Abraham Olano Manzano SPA Unai Osa Eizaguirre
2000 04.06 GT ITA Stefano Garzelli ITA Francesco Casagrande ITA Gilberto Simoni
1999 06.06 GT ITA Ivan Gotti ITA Paolo Savoldelli ITA Gilberto Simoni
1998 07.06 GT ITA Marco Pantani RUS Pavel Tonkov ITA Giuseppe Guerini
1997 08.06 GT ITA Ivan Gotti RUS Pavel Tonkov ITA Giuseppe Guerini
1996 09.06 GT RUS Pavel Tonkov ITA Enrico Zaina SPA Abraham Olano Manzano
1995 04.06 GT ZWI Tony Rominger RUS Evgeni Berzin LAT Piotr Ugrumov
1994 12.06 GT RUS Evgeni Berzin ITA Marco Pantani SPA Miguel Indurain Larraya
1993 13.06 GT SPA Miguel Indurain Larraya LAT Piotr Ugrumov ITA Claudio Chiappucci
1992 14.06 GT SPA Miguel Indurain Larraya ITA Claudio Chiappucci ITA Franco Chioccioli
1991 16.06 GT ITA Franco Chioccioli ITA Claudio Chiappucci ITA Massimiliano Lelli
1990 06.06 GT ITA Gianni Bugno FRA Charly Mottet ITA Marco Giovannetti
1989 11.06 GT FRA Laurent Fignon ITA Flavio Giupponi USA Andrew Hampsten
1988 12.06 GT USA Andrew Hampsten NED Erik Breukink ZWI Urs Zimmermann
1987 13.06 GT IRL Stephen Roche GBR Robert Millar NED Erik Breukink
1986 02.06 GT ITA Roberto Visentini ITA Giuseppe Saronni ITA Francesco Moser
1985 09.06 GT FRA Bernard Hinault ITA Francesco Moser USA Greg Lemond
1984 10.06 GT ITA Francesco Moser FRA Laurent Fignon ITA Moreno Argentin
1983 05.06 GT ITA Giuseppe Saronni ITA Roberto Visentini SPA Alberto Fernandez Blanco
1982 06.06 GT FRA Bernard Hinault ZWE Tommy Prim ITA Silvano Contini
1981 07.06 GT ITA Giovanni Battaglin ZWE Tommy Prim ITA Giuseppe Saronni
1980 07.06 FRA Bernard Hinault ITA Wladimiro Panizza ITA Giovanni Battaglin
1979 06.06 ITA Giuseppe Saronni ITA Francesco Moser ZWE Bernt Johansson
1978 28.05 BEL Johan De Muynck ITA Gianbattista Baronchelli ITA Francesco Moser
1977 12.06 BEL Michel Pollentier ITA Francesco Moser ITA Gianbattista Baronchelli
1976 12.06 ITA Felice Gimondi BEL Johan De Muynck ITA Fausto Bertoglio
1975 07.06 ITA Fausto Bertoglio SPA Francisco Galdos Guana ITA Felice Gimondi
1974 08.06 BEL Eddy Merckx ITA Gianbattista Baronchelli ITA Felice Gimondi
1973 09.06 BEL Eddy Merckx ITA Felice Gimondi ITA Giovanni Battaglin
1972 11.06 BEL Eddy Merckx SPA José Manuel Fuente Lavandera SPA Francisco Galdos Guana
1971 10.06 ZWE Gösta Pettersson BEL Herman Vanspringel ITA Ugo Colombo
1970 07.06 BEL Eddy Merckx ITA Felice Gimondi BEL Martin Van Den Bossche
1969 08.06 ITA Felice Gimondi ITA Claudio Michelotto ITA Italo Zilioli
1968 12.06 BEL Eddy Merckx ITA Vittorio Adorni ITA Felice Gimondi
1967 11.06 ITA Felice Gimondi ITA Franco Balmamion FRA Jacques Anquetil
1966 09.06 ITA Gianni Motta ITA Italo Zilioli FRA Jacques Anquetil
1965 06.06 ITA Vittorio Adorni ITA Italo Zilioli ITA Felice Gimondi
1964 07.06 FRA Jacques Anquetil ITA Italo Zilioli ITA Guido De Rosso
1963 09.06 ITA Franco Balmamion ITA Vittorio Adorni ITA Giorgio Zancanaro
1962 09.06 ITA Franco Balmamion ITA Imerio Massignan ITA Nino Defilippis
1961 11.06 ITA Arnaldo Pambianco FRA Jacques Anquetil SPA Antonio Suarez Vasquez
1960 09.06 FRA Jacques Anquetil ITA Gastone Nencini LUX Charly Gaul
1959 07.06 LUX Charly Gaul FRA Jacques Anquetil ITA Diego Ronchini
1958 08.06 ITA Ercole Baldini BEL Jean Brankart LUX Charly Gaul
1957 09.06 ITA Gastone Nencini FRA Louison Bobet ITA Ercole Baldini
1956 10.06 LUX Charly Gaul ITA Fiorenzo Magni ITA Agostino Coletto
1955 05.06 ITA Fiorenzo Magni ITA Fausto Coppi ITA Gastone Nencini
1954 13.06 ZWI Carlo Clerici ZWI Hugo Koblet ITA Nino Assirelli
1953 02.06 ITA Fausto Coppi ZWI Hugo Koblet ITA Pasquale Fornara
1952 08.06 ITA Fausto Coppi ITA Fiorenzo Magni ZWI Ferdi Kübler
1951 10.06 ITA Fiorenzo Magni BEL Rik Van Steenbergen ZWI Ferdi Kübler
1950 13.06 ZWI Hugo Koblet ITA Gino Bartali ITA Alfredo Martini
1949 12.06 ITA Fausto Coppi ITA Gino Bartali ITA Giordano Cottur
1948 06.06 ITA Fiorenzo Magni ITA Ezio Cecchi ITA Giordano Cottur
1947 15.06 ITA Fausto Coppi ITA Gino Bartali ITA Giulio Bresci
1946 07.07 ITA Gino Bartali ITA Fausto Coppi ITA Vito Ortelli
1940 09.06 ITA Fausto Coppi ITA Enrico Mollo ITA Giordano Cottur
1939 18.05 ITA Giovanni Valetti ITA Gino Bartali ITA Mario Vicini
1938 29.05 ITA Giovanni Valetti ITA Ezio Cecchi ITA Severino Canavesi
1937 30.05 ITA Gino Bartali ITA Giovanni Valetti ITA Enrico Mollo
1936 07.06 ITA Gino Bartali ITA Giuseppe Olmo ITA Severino Canavesi
1935 09.06 ITA Vasco Bergamaschi ITA Giuseppe Martano ITA Giuseppe Olmo
1934 10.06 ITA Learco Guerra ITA Francesco Camusso ITA Giovanni Cazzulani
1933 28.05 ITA Alfredo Binda BEL Jef Demuysere ITA Domenico Piemontesi
1932 05.06 ITA Antonio Pesenti BEL Jef Demuysere ITA Remo Bertoni
1931 31.05 ITA Francesco Camusso ITA Luigi Giacobbe ITA Luigi Marchisio
1930 08.06 ITA Luigi Marchisio ITA Luigi Giacobbe ITA Allegro Grandi
1929 09.06 ITA Alfredo Binda ITA Domenico Piemontesi ITA Leonida Frascarelli
1928 03.06 ITA Alfredo Binda ITA Giuseppe Pancera ITA Bartolomeo Aimo
1927 05.06 ITA Alfredo Binda ITA Giovanni Brunero ITA Antonio Giuseppe Negrini
1926 06.06 ITA Giovanni Brunero ITA Alfredo Binda ITA Arturo Bresciani
1925 05.06 ITA Alfredo Binda ITA Costante Girardengo ITA Giovanni Brunero
1924 01.06 ITA Giuseppe Enrici ITA Federico Gay ITA Angelo Gabrielli
1923 10.06 ITA Costante Girardengo ITA Giovanni Brunero ITA Bartolomeo Aimo
1922 11.06 ITA Giovanni Brunero ITA Bartolomeo Aimo ITA Giuseppe Enrici
1921 12.06 ITA Giovanni Brunero ITA Gaetano Belloni ITA Bartolomeo Aimo
1920 06.06 ITA Gaetano Belloni ITA Angelo Gremo FRA Jean Alavoine
1919 08.06 ITA Costante Girardengo ITA Gaetano Belloni BEL Marcel Buysse (Buyze) (1889)
1914 07.06 ITA Alfonso Calzolari ITA Pierino Albini ITA Luigi Natale Lucotti
1913 22.05 ITA Carlo Oriani ITA Eberardo Pavesi ITA Giuseppe Azzini
1912 04.06 ATALA PEUGEOT GERBI
1911 06.06 ITA Carlo Galetti ITA Giovanni Rossignoli ITA Giovanni Gerbi
1910 05.06 ITA Carlo Galetti ITA Eberardo Pavesi ITA Luigi Ganna
1909 30.05 ITA Luigi Ganna ITA Carlo Galetti ITA Giovanni Rossignoli
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
5 Eddy Merckx BEL 1968 - 1974
5 Fausto Coppi ITA 1940 - 1953
5 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
3 Bernard Hinault FRA 1980 - 1985
3 Felice Gimondi ITA 1967 - 1976
3 Fiorenzo Magni ITA 1948 - 1955
3 Gino Bartali ITA 1936 - 1946
3 Giovanni Brunero ITA 1921 - 1926
2 Vincenzo Nibali ITA 2013 - 2016
2 Alberto Contador Velasco SPA 2008 - 2015
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
9 Felice Gimondi ITA 1965 - 1976
7 Gilberto Simoni ITA 1999 - 2006
7 Fausto Coppi ITA 1940 - 1955
7 Gino Bartali ITA 1936 - 1950
6 Vincenzo Nibali ITA 2010 - 2019
6 Francesco Moser ITA 1977 - 1986
6 Jacques Anquetil FRA 1959 - 1967
6 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
6 Giovanni Brunero ITA 1921 - 1927
5 Eddy Merckx BEL 1968 - 1974
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
13 Gino Bartali ITA 1935 - 1953
12 Felice Gimondi ITA 1965 - 1976
10 Diego Ulissi ITA 2011 - 2023
10 Salvatore Puccio ITA 2013 - 2023
10 Dario Cataldo ITA 2011 - 2022
10 Domenico Pozzovivo ITA 2008 - 2022
10 Gianbattista Baronchelli ITA 1974 - 1985
9 Vincenzo Nibali ITA 2010 - 2022
9 Adam Hansen AUS 2012 - 2020
9 Eros Capecchi ITA 2011 - 2020
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-268 Fausto Coppi ITA 1940
21-043 Luigi Marchisio ITA 1930
21-257 Giuseppe Saronni ITA 1979
21-324 Gino Bartali ITA 1936
22-150 Franco Balmamion ITA 1962
22-253 Damiano Cunego ITA 2004
22-298 Alfredo Binda ITA 1925
22-316 Gino Bartali ITA 1937
22-360 Eddy Merckx BEL 1968
23-084 Francesco Camusso ITA 1931
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
34-180 Fiorenzo Magni ITA 1955
34-069 Tony Rominger ZWI 1995
33-261 Fausto Coppi ITA 1953
33-256 Felice Gimondi ITA 1976
33-211 Primoz Roglic SLO 2023
33-007 Chris Froome GBR 2018
32-357 Francesco Moser ITA 1984
32-267 Fausto Coppi ITA 1952
32-185 Ivan Basso ITA 2010
32-176 Alberto Contador Velasco SPA 2015
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
14 Domenico Pozzovivo ITA 2008 - 2023
14 Franco Bitossi ITA 1963 - 1978
14 Gino Bartali ITA 1935 - 1954
13 Mario Cipollini ITA 1989 - 2003
13 Pier Mattia "Pierino" Gavazzi ITA 1973 - 1985
13 Wladimiro Panizza ITA 1967 - 1983
13 Felice Gimondi ITA 1965 - 1978
13 Marino Basso ITA 1966 - 1978
13 Nino Defilippis ITA 1952 - 1964
12 Stefano Garzelli ITA 1997 - 2013
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
17-317 Enrico Sala ITA 1909
18-245 Andrii Ponomar UKR 2021
19-063 Ugo Agostoni ITA 1912
19-082 Fabio Battesini ITA 1931
19-181 Giovanni Marchese ITA 1909
19-201 Leopoldo Torricelli ITA 1913
19-210 Ezio Corlaita ITA 1909
19-243 Andrii Ponomar UKR 2022
19-288 Olimpio Bizzi ITA 1936
19-295 Aldo Bini ITA 1935
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
42-134 Andrea Noè ITA 2011
42-034 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2022
42-015 Matteo Tosatto ITA 2016
41-180 Giovanni Rossignoli ITA 1924
41-148 Alessandro Petacchi ITA 2015
41-018 Svein Tuft CDN 2018
41-017 Matteo Tosatto ITA 2015
40-167 Domenico Pozzovivo ITA 2023
40-149 Alessandro Petacchi ITA 2014
40-148 Danilo Hondo DUI 2014
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
42 Mario Cipollini ITA 1989 - 2003
41 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
31 Learco Guerra ITA 1930 - 1937
30 Costante Girardengo ITA 1913 - 1926
24 Giuseppe Saronni ITA 1978 - 1985
24 Eddy Merckx BEL 1967 - 1974
23 Francesco Moser ITA 1973 - 1986
22 Alessandro Petacchi ITA 2003 - 2011
22 Roger De Vlaeminck BEL 1972 - 1979
22 Fausto Coppi ITA 1940 - 1955
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-296 Olimpio Bizzi ITA 1936
20-059 Costante Girardengo ITA 1913
20-076 Nino Defilippis ITA 1952
20-088 Fabio Battesini ITA 1932
20-132 Dario Beni ITA 1909
20-149 Dario Beni ITA 1909
20-151 Alfredo Sivocci ITA 1911
20-156 Moreno Argentin ITA 1981
20-161 Moreno Argentin ITA 1981
20-167 Luigi Natale Lucotti ITA 1914
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-007 Mark Cavendish GBR 2023
37-313 Paolo Tiralongo ITA 2015
37-185 Giovanni Rossignoli ITA 1920
37-125 Alessandro Petacchi ITA 2011
36-352 Mark Cavendish GBR 2022
36-313 Stefano Garzelli ITA 2010
36-299 Alessandro Bertolini ITA 2008
36-266 Gaetano Belloni ITA 1929
36-255 Jens Voigt DUI 2008
36-215 Lucien Van Impe BEL 1983
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
78 Eddy Merckx BEL 1968 - 1974
59 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
57 Francesco Moser ITA 1976 - 1985
50 Gino Bartali ITA 1936 - 1947
49 Giuseppe Saronni ITA 1979 - 1986
42 Jacques Anquetil FRA 1959 - 1967
31 Bernard Hinault FRA 1980 - 1985
31 Fausto Coppi ITA 1940 - 1954
29 Miguel Indurain Larraya SPA 1992 - 1993
27 Roberto Visentini ITA 1980 - 1987
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-059 Nino Defilippis ITA 1952
20-132 Dario Beni ITA 1909
20-257 Fausto Coppi ITA 1940
20-292 Aldo Bini ITA 1936
21-024 Luigi Marchisio ITA 1930
21-109 Wilfried Reybrouck BEL 1974
21-123 Guido Bontempi ITA 1981
21-162 Romeo Venturelli ITA 1960
21-235 Vincenzo Meco ITA 1962
21-245 Giuseppe Saronni ITA 1979
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-128 Andrea Noè ITA 2007
37-156 Jens Heppner DUI 2002
37-109 Aldo Moser ITA 1971
37-096 Cadel Evans AUS 2014
37-001 Geraint Thomas GBR 2023
37-000 Svein Tuft CDN 2014
36-270 Gaetano Belloni ITA 1929
36-244 Alexandre Vinokourov KAZ 2010
36-112 Luca Paolini ITA 2013
35-314 Serhiy Honchar UKR 2006