Tour de Suisse

Tour de Suisse 1999
24 Jun 1999
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 ITA Francesco Casagrande ITA Vini Caldirola 28-283
2 FRA Laurent Jalabert FRA ONCE - Deutsche Bank 30-206
3 ITA Gilberto Simoni ITA 27-304
4 ZWI Laurent Dufaux ZWI Saeco - Cannondale 30-035
5 ZWI Oscar Camenzind ZWI Lampre - Daikin - Colnago 27-286
6 ZWI Sven Montgomery ZWI 23-045
7 ITA Roberto Sgambelluri ITA Cantina Tollo - Alexia 25-079
8 ITA Giuseppe Guerini ITA Telekom - ARD 29-130
9 SPA Mikel Zarrabeitia Uranga SPA ONCE - Deutsche Bank 29-041
10 RUS Pavel Tonkov RUS Mapei - Quickstep 30-135
11 ZWI Beat Zberg ZWI Rabobank 28-045
12 ZWI Philipp Buschor ZWI 28-104
13 ITA Mirko Celestino ITA Team Polti 25-097
14 ITA Christian Gasperoni ITA Cantina Tollo - Alexia 28-252
15 ZWI Armin Meier ZWI Saeco - Cannondale 29-233
16 SPA Daniel Atienza Urendez SPA Team Polti 24-275
17 ITA Giusvan Piovaccari ITA Cantina Tollo - Alexia 25-290
18 ITA Daniele Nardello ITA Mapei - Quickstep 26-326
19 RUS Viatcheslav Ekimov RUS 33-140
20 NED Michael Boogerd NED Rabobank 27-027
21 ZWI Felice Puttini ZWI 31-280
22 ZWI Daniel Schnider ZWI 25-213
23 ITA Salvatore Commesso ITA Saeco - Cannondale 24-088
24 ITA Amilcare Tronca ITA 27-060
25 ITA Stefano Cattai ITA Team Polti 31-208
26 DUI Jörg Jaksche DUI Telekom - ARD 22-336
27 ZWI Pascal Richard ZWI 35-100
28 ITA Alberto Elli ITA Telekom - ARD 35-107
29 ITA Paolo Valoti ITA 28-066
30 ZWI Christoph Gohring ZWI 26-103
31 ZWI Patrick Vetsch ZWI 28-030
32 ZWI Niki Aebersold ZWI Rabobank 26-354
33 ITA Roberto Petito ITA Saeco - Cannondale 28-143
34 ITA Francesco Secchiari ITA Saeco - Cannondale 26-304
35 ZWI Markus Zberg ZWI Rabobank 24-362
36 ITA Marco Serpellini ITA Lampre - Daikin - Colnago 26-314
37 ZWI Mauro Gianetti ZWI Vini Caldirola 35-100
38 ZWI Pierre Bourquenoud ZWI 29-215
39 DUI Kai Hundertmarck DUI Telekom - ARD 30-060
40 ITA Matteo Tosatto ITA 25-041
41 ITA Massimiliano Lelli ITA Cofidis 31-205
42 MDA Igor Pugaci MDA Saeco - Cannondale 24-170
43 NED Maarten den Bakker NED Rabobank 30-149
44 ITA Guido Trentin ITA Vini Caldirola 23-213
45 ITA Marco Della Vedova ITA Lampre - Daikin - Colnago 26-362
46 POL Grzegorz Gwiazdowski POL Cofidis 24-233
47 ZWI Christian Heule ZWI 24-083
48 BEL Ludo Dierckxsens BEL Lampre - Daikin - Colnago 34-253
49 RUS Piotr Ugrumov RUS 38-154
50 ITA Giovanni Lombardi ITA Telekom - ARD 30-004
Startlijst Tour de Suisse 1999
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Amilcare Tronca ITA 25 Apr 1972 1
Christian Heule ZWI 02 Apr 1975 1
Christoph Gohring ZWI 13 Mar 1973 1
Daniel Schnider ZWI 23 Nov 1973 1
Daniel Von Flue ZWI 26 Feb 1970 1
Daniele De Paoli ITA 08 Dec 1973 2
Fabio Baldato ITA 13 Jun 1968 4
Fabio Roscioli ITA 18 Jul 1965 3
Felice Puttini ZWI 18 Sep 1967 4
Gilberto Simoni ITA 25 Aug 1971 2
Josef Christen ZWI 28 Dec 1970 1
Mario Manzoni ITA 14 Jul 1969 2
Martin Hvastija SLO 30 Nov 1969 1
Matteo Tosatto ITA 14 May 1974 1
Maurizio De Pasquale ITA 20 Feb 1969 1
Nicola Loda ITA 27 Jul 1971 1
Paolo Valoti ITA 19 Apr 1971 1
Pascal Richard ZWI 16 Mar 1964 7
Patrick Vetsch ZWI 25 May 1971 2
Philipp Buschor ZWI 12 Mar 1971 2
Pierre Bourquenoud ZWI 21 Nov 1969 1
Piotr Ugrumov RUS 21 Jan 1961 1
Sergej Lelekin RUS 28 Mar 1973 1
Stefano Casagranda ITA 23 Mar 1973 1
Sven Montgomery ZWI 10 May 1976 1
Viatcheslav Ekimov RUS 04 Feb 1966 4
Grzegorz Gwiazdowski POL 03 Nov 1974 Cofidis 1
Massimiliano Lelli ITA 02 Dec 1967 Cofidis 2
Christian Gasperoni ITA 15 Oct 1970 Cantina Tollo - Alexia 2
Giampaolo Mondini ITA 15 Jul 1972 Cantina Tollo - Alexia 1
Giusvan Piovaccari ITA 07 Sep 1973 Cantina Tollo - Alexia 1
Roberto Sgambelluri ITA 06 Apr 1974 Cantina Tollo - Alexia 1
Gabriele Missaglia ITA 24 Jul 1970 Lampre - Daikin - Colnago 1
Ludo Dierckxsens BEL 14 Oct 1964 Lampre - Daikin - Colnago 1
Marco Della Vedova ITA 27 Jun 1972 Lampre - Daikin - Colnago 1
Marco Serpellini ITA 14 Aug 1972 Lampre - Daikin - Colnago 2
Oscar Camenzind ZWI 12 Sep 1971 Lampre - Daikin - Colnago 2
Raivis Belohvosciks LAT 21 Jan 1976 Lampre - Daikin - Colnago 1
Simone Bertoletti ITA 25 Aug 1974 Lampre - Daikin - Colnago 1
Daniele Nardello ITA 02 Aug 1972 Mapei - Quickstep 3
Pavel Tonkov RUS 09 Feb 1969 Mapei - Quickstep 3
Laurent Jalabert FRA 30 Nov 1968 ONCE - Deutsche Bank 2
Mikel Zarrabeitia Uranga SPA 14 May 1970 ONCE - Deutsche Bank 1
Daniel Atienza Urendez SPA 22 Sep 1974 Team Polti 1
Mirko Celestino ITA 19 Mar 1974 Team Polti 1
Silvio Martinello ITA 19 Jan 1963 Team Polti 2
Stefano Cattai ITA 29 Nov 1967 Team Polti 1
Beat Zberg ZWI 10 May 1971 Rabobank 6
Erik Dekker NED 21 Aug 1970 Rabobank 1
Maarten den Bakker NED 26 Jan 1969 Rabobank 1
Marc Wauters BEL 23 Feb 1969 Rabobank 1
Markus Zberg ZWI 27 Jun 1974 Rabobank 2
Michael Boogerd NED 28 May 1972 Rabobank 2
Niki Aebersold ZWI 05 Jul 1972 Rabobank 3
Armin Meier ZWI 03 Nov 1969 Saeco - Cannondale 2
Francesco Secchiari ITA 24 Aug 1972 Saeco - Cannondale 1
Igor Pugaci MDA 05 Jan 1975 Saeco - Cannondale 1
Laurent Dufaux ZWI 20 May 1969 Saeco - Cannondale 1
Mario Traversoni ITA 12 Apr 1972 Saeco - Cannondale 1
Roberto Petito ITA 01 Feb 1971 Saeco - Cannondale 2
Salvatore Commesso ITA 28 Mar 1975 Saeco - Cannondale 1
Alberto Elli ITA 09 Mar 1964 Telekom - ARD 2
Giovanni Lombardi ITA 20 Jun 1969 Telekom - ARD 3
Giuseppe Guerini ITA 14 Feb 1970 Telekom - ARD 1
Jörg Jaksche DUI 23 Jul 1976 Telekom - ARD 1
Kai Hundertmarck DUI 25 Apr 1969 Telekom - ARD 1
Steffen Wesemann DUI 11 Mar 1971 Telekom - ARD 1
Francesco Casagrande ITA 14 Sep 1970 Vini Caldirola 3
Guido Trentin ITA 24 Nov 1975 Vini Caldirola 1
Matthew White AUS 22 Feb 1974 Vini Caldirola 1
Mauro Gianetti ZWI 16 Mar 1964 Vini Caldirola 4
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 18.06 2.WT DEN Mattias Skjelmose Jensen SPA Juan Ayuso Pesquera BEL Remco Evenepoel
2022 19.06 2.WT GBR Geraint Thomas COL Sergio Andres Higuita Garcia DEN Jakob Fuglsang
2021 13.06 2.WT ECU Richard Antonio Carapaz Montenegro COL Rigoberto Uran Uran DEN Jakob Fuglsang
2019 23.06 2.WT COL Egan Arley Bernal Gomez AUS Rohan Dennis OOS Patrick Konrad
2018 17.06 2.WT AUS Richie Porte DEN Jakob Fuglsang COL Nairo Alexander Quintana Rojas
2017 18.06 2.WT SLO Simon Spilak ITA Damiano Caruso NED Steven Kruijswijk
2016 19.06 2.WT COL Miguel Angel Lopez Moreno SPA Jon Izagirre Insausti FRA Warren Barguil
2015 21.06 2.WT SLO Simon Spilak GBR Geraint Thomas NED Tom Dumoulin
2014 22.06 2.WT POR Rui Alberto Costa Faria ZWI Mathias Frank NED Bauke Mollema
2013 16.06 2.WT POR Rui Alberto Costa Faria NED Bauke Mollema CZE Roman Kreuziger
2012 17.06 2.WT POR Rui Alberto Costa Faria LUX Fränk Schleck USA Levi Leipheimer
2011 19.06 2.WT USA Levi Leipheimer ITA Damiano Cunego NED Steven Kruijswijk
2010 20.06 2.PT LUX Fränk Schleck USA Lance Armstrong* DEN Jakob Fuglsang
2009 21.06 2.PT ZWI Fabian Cancellara DUI Tony Martin CZE Roman Kreuziger
2008 22.06 2.PT CZE Roman Kreuziger DUI Andreas Klöden SPA Igor Anton Hernandez
2007 24.06 2.PT RUS Vladimir Karpets LUX Kim Kirchen BEL Stijn Devolder
2006 18.06 2.PT DUI Jan Ullrich* SPA Koldo Gil Perez DUI Jörg Jaksche
2005 19.06 2.PT SPA Aitor Gonzalez Jimenez AUS Michael Rogers DUI Jan Ullrich*
2004 20.06 2.HC DUI Jan Ullrich ZWI Fabian Jeker ITA Dario David Cioni
2003 25.06 2.HC KAZ Alexandre Vinokourov ITA Giuseppe Guerini SPA Oscar Pereiro Sio
2002 27.06 2.HC ZWI Alex Zülle POL Piotr Wadecki FRA Nicolas Fritsch
2001 28.06 2.HC USA Lance Armstrong* ITA Gilberto Simoni ITA Wladimir Belli
2000 22.06 2.HC ZWI Oscar Camenzind ITA Dario Frigo ITA Wladimir Belli
1999 24.06 2.HC ITA Francesco Casagrande FRA Laurent Jalabert ITA Gilberto Simoni
1998 25.06 2.HC ITA Stefano Garzelli ZWI Beat Zberg ITA Wladimir Belli
1997 26.06 2.1 FRA Christophe Agnolutto ZWI Oscar Camenzind DUI Jan Ullrich
1996 20.06 2.1 OOS Peter Luttenberger ITA Gianni Faresin ITA Gianni Bugno
1995 22.06 2.1 RUS Pavel Tonkov ZWI Alex Zülle POL Zenon Jaskula
1994 23.06 2.1 ZWI Pascal Richard UKR Vladimir Pulnikov ITA Gianluca Pierobon
1993 24.06 2.1 ITA Marco Saligari ZWI Rolf Jaermann SPA Fernando Escartin Coti
1992 26.06 2.1 ITA Giorgio Furlan ITA Gianni Bugno ZWI Fabian Jeker
1991 28.06 2.HC BEL Luc Roosen ZWI Pascal Richard USA Andrew Hampsten
1990 22.06 2.HC IRL Sean Kelly GBR Robert Millar USA Andrew Hampsten
1989 23.06 Cat 1 ZWI Beat Breu ZWI Daniel Steiger ZWI Jörg Müller (ZWI)
1988 23.06 Cat 1 OOS Helmut Wechselberger CDN Steve Bauer POR Acacio Da Silva Mora
1987 25.06 USA Andrew Hampsten NED Peter Winnen COL Fabio Enrique Parra Pinto
1986 20.06 USA Andrew Hampsten GBR Robert Millar USA Greg Lemond
1985 20.06 AUS Phil Anderson ZWI Niki Rüttimann ZWI Guido Winterberg
1984 22.06 ZWI Urs Zimmermann POR Acacio Da Silva Mora OOS Gerhard Zadrobilek
1983 24.06 IRL Sean Kelly NED Peter Winnen ZWI Jean-Mary Grezet
1982 25.06 ITA Giuseppe Saronni NED Theo de Rooy BEL Guido Van Calster
1981 19.06 ZWI Beat Breu ZWI Josef Fuchs ITA Leonardo Natale
1980 20.06 ITA Mario Beccia ZWI Josef Fuchs NED Joop Zoetemelk
1979 22.06 BEL Wilfried Wesemael BEL Rudy Pevenage ITA Leonardo Mazzantini
1978 23.06 BEL Paul Wellens ZWI Ueli Sutter ZWI Josef Fuchs
1977 24.06 BEL Michel Pollentier BEL Lucien Van Impe NED Bert Pronk
1976 18.06 NED Hennie Kuiper BEL Michel Pollentier SPA Jose Pesarrodona Altimi
1975 20.06 BEL Roger De Vlaeminck BEL Eddy Merckx ZWI Louis Pfenninger
1974 21.06 BEL Eddy Merckx ZWE Gösta Pettersson ZWI Louis Pfenninger
1973 22.06 SPA José Manuel Fuente Lavandera ITA Donato Giuliani ITA Wladimiro Panizza
1972 23.06 ZWI Louis Pfenninger FRA Roger Pingeon ITA Michele Dancelli
1971 18.06 BEL Georges Pintens ZWI Louis Pfenninger ITA Ugo Colombo
1970 19.06 ITA Roberto Poggiali ZWI Louis Pfenninger ITA Primo Mori
1969 20.06 ITA Vittorio Adorni SPA Aurelio Gonzalez Puente ZWI Bernard Vifian
1968 22.06 ZWI Louis Pfenninger ZWI Robert Hagmann BEL Herman Vanspringel
1967 24.06 ITA Gianni Motta ZWI Rolf Maurer SPA Luis Pedro Santamarina Antonana
1966 18.06 ITA Ambrogio Portalupi ITA Carlo Chiappano ZWI Rudi Zollinger
1965 16.06 ITA Franco Bitossi BEL Jozef Huysmans ITA Marcello Mugnaini
1964 17.06 ZWI Rolf Maurer ITA Franco Balmamion ITA Italo Zilioli
1963 19.06 ITA Giuseppe Fezzardi ZWI Rolf Maurer ZWI Attilio Moresi
1962 20.06 DUI Hans Junkermann ITA Franco Balmamion ITA Aldo Moser
1961 21.06 ZWI Attilio Moresi BEL Hilaire Couvreur ZWI Freddy Ruegg
1960 22.06 ZWI Freddy Ruegg ZWI Kurt Gimmi ZWI René Strehler
1959 18.06 DUI Hans Junkermann FRA Henry Anglade SPA Federico Martin Bahamontes
1958 18.06 ITA Pasquale Fornara DUI Hans Junkermann ITA Antonino Catalano
1957 20.06 ITA Pasquale Fornara BEL Edgard Sorgeloos ZWI Attilio Moresi
1956 23.06 ZWI Rolf Graf ZWI Fritz Schär BEL Jozef Planckaert
1955 18.06 ZWI Hugo Koblet BEL Stan Ockers ZWI Carlo Clerici
1954 14.08 ITA Pasquale Fornara ITA Agostino Coletto ITA Giancarlo Astrua
1953 24.06 ZWI Hugo Koblet ZWI Fritz Schär ITA Danilo Barozzi
1952 21.06 ITA Pasquale Fornara ZWI Ferdi Kübler ITA Carlo Clerici
1951 23.06 ZWI Ferdi Kübler ZWI Hugo Koblet ITA Alfredo Martini
1950 01.07 ZWI Hugo Koblet LUX Jang Goldschmit ITA Aldo Ronconi
1949 06.08 ZWI Gottfried Weilenmann ZWI Georges Aeschlimann ZWI Ernst Stettler
1948 19.06 ZWI Ferdi Kübler ITA Giulio Bresci ZWI Hans Sommer
1947 23.08 ITA Gino Bartali ITA Giulio Bresci BEL Stan Ockers
1946 20.07 ITA Gino Bartali ZWI Josef Wagner ITA Aldo Ronconi
1942 02.08 ZWI Ferdi Kübler ZWI Willy Kern ZWI Fritz Stocker
1941 24.08 ZWI Josef Wagner ZWI Werner Buchwalder ZWI Ferdi Kübler
1939 12.08 ZWI Robert Zimmermann ZWI Max Bolliger LUX Christophe Didier
1938 14.08 ITA Giovanni Valetti LUX Arsène Mersch ITA Severino Canavesi
1937 07.08 ZWI Karl Litschi ZWI Leo Amberg ZWI Walter Blattmann
1936 27.06 BEL Henri Garnier BEL Gustave Deloor ZWI Leo Amberg
1935 31.08 FRA Gaspard Rinaldi ZWI Leo Amberg BEL Henri Garnier
1934 01.09 DUI Ludwig Geyer FRA Léon Level ITA Francesco Camusso
1933 02.09 OOS Max Bulla ZWI Albert Büchi FRA Gaspard Rinaldi
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
4 Pasquale Fornara ITA 1952 - 1958
3 Rui Alberto Costa Faria POR 2012 - 2014
3 Hugo Koblet ZWI 1950 - 1955
3 Ferdi Kübler ZWI 1942 - 1951
2 Simon Spilak SLO 2015 - 2017
2 Sean Kelly IRL 1983 - 1990
2 Beat Breu ZWI 1981 - 1989
2 Andrew Hampsten USA 1986 - 1987
2 Louis Pfenninger ZWI 1968 - 1972
2 Hans Junkermann DUI 1959 - 1962
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
6 Louis Pfenninger ZWI 1968 - 1975
5 Ferdi Kübler ZWI 1941 - 1952
4 Jakob Fuglsang DEN 2010 - 2022
4 Andrew Hampsten USA 1986 - 1991
4 Pasquale Fornara ITA 1952 - 1958
4 Hugo Koblet ZWI 1950 - 1955
3 Rui Alberto Costa Faria POR 2012 - 2014
3 Roman Kreuziger CZE 2008 - 2013
3 Wladimir Belli ITA 1998 - 2001
3 Josef Fuchs ZWI 1978 - 1981
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
8 Beat Zberg ZWI 1992 - 2005
8 Ferdi Kübler ZWI 1941 - 1955
7 Rui Alberto Costa Faria POR 2012 - 2021
7 Louis Pfenninger ZWI 1968 - 1975
7 Hans Junkermann DUI 1956 - 1970
7 Pasquale Fornara ITA 1950 - 1958
6 Mathias Frank ZWI 2011 - 2021
6 Roman Kreuziger CZE 2008 - 2019
6 Simon Spilak SLO 2013 - 2019
6 Fränk Schleck LUX 2005 - 2012
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
22-047 Roman Kreuziger CZE 2008
22-135 Miguel Angel Lopez Moreno COL 2016
22-161 Egan Arley Bernal Gomez COL 2019
22-206 Ambrogio Portalupi ITA 1966
22-265 Mattias Skjelmose Jensen DEN 2023
23-009 Ferdi Kübler ZWI 1942
23-174 Giuseppe Fezzardi ITA 1963
23-189 Peter Luttenberger OOS 1996
23-233 Louis Pfenninger ZWI 1968
23-239 Beat Breu ZWI 1981
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
37-238 Levi Leipheimer USA 2011
36-025 Geraint Thomas GBR 2022
35-162 Helmut Wechselberger OOS 1988
34-029 Sean Kelly IRL 1990
33-357 Alex Zülle ZWI 2002
33-138 Richie Porte AUS 2018
33-081 Pasquale Fornara ITA 1958
33-036 Gino Bartali ITA 1947
32-083 Pasquale Fornara ITA 1957
32-002 Gino Bartali ITA 1946
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
11 Peter Sagan SVK 2011 - 2023
10 Fabian Cancellara ZWI 2003 - 2016
10 Urs Freuler ZWI 1981 - 1990
9 Rui Alberto Costa Faria POR 2010 - 2023
9 Erik Zabel DUI 1995 - 2008
9 Sean Kelly IRL 1983 - 1992
9 Hans Junkermann DUI 1956 - 1970
8 Michael Albasini ZWI 2005 - 2019
8 Robbie McEwen AUS 1997 - 2008
8 Beat Zberg ZWI 1992 - 2005
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-286 Ben Tulett GBR 2021
19-338 Jacques Jolidon ZWI 1989
19-350 Antonio Tiberi ITA 2021
19-357 Heinrich Trumheller DUI 1992
20-051 Marek Rutkiewicz POL 2001
20-105 Cian Uijtdebroeks BEL 2023
20-141 Romain Grégoire FRA 2023
20-148 Rigoberto Uran Uran COL 2007
20-214 Vincenzo Nibali ITA 2005
20-219 Ewen Costiou FRA 2023
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
39-349 Philippe Gilbert BEL 2022
39-201 Domenico Pozzovivo ITA 2022
39-053 Jan Lambrichs NED 1954
38-332 André Greipel DUI 2021
38-318 Manuele Mori ITA 2019
38-236 Levi Leipheimer USA 2012
38-195 Domenico Pozzovivo ITA 2021
38-185 Michael Albasini ZWI 2019
38-154 Piotr Ugrumov RUS 1999
38-111 Primo Volpi ITA 1954
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
18 Peter Sagan SVK 2011 - 2022
11 Fabian Cancellara ZWI 2003 - 2016
11 Ferdi Kübler ZWI 1941 - 1955
11 Hugo Koblet ZWI 1947 - 1955
9 Urs Freuler ZWI 1981 - 1989
9 Roger De Vlaeminck BEL 1971 - 1981
9 Michel Pollentier BEL 1976 - 1978
8 Erik Zabel DUI 1995 - 2007
8 Franco Bitossi ITA 1965 - 1974
7 Robbie McEwen AUS 2003 - 2008
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-148 Rigoberto Uran Uran COL 2007
20-272 Juan Ayuso Pesquera SPA 2023
20-275 Juan Ayuso Pesquera SPA 2023
20-343 Luigi Macchi ITA 1933
21-051 Werner Buchwalder ZWI 1935
21-064 René Strehler ZWI 1955
21-138 Peter Sagan SVK 2011
21-143 Peter Sagan SVK 2011
21-184 Moreno Argentin ITA 1982
21-217 Dietrich Thurau DUI 1976
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-110 Primo Volpi ITA 1954
38-002 Désiré Keteleer BEL 1958
37-191 Daryl Impey ZAF 2022
36-345 Erik Zabel DUI 2007
36-310 Walter Diggelmann ZWI 1952
36-163 Alessandro Petacchi ITA 2010
36-149 Silvio Martinello ITA 1999
36-049 Louis Thiétard FRA 1946
36-030 Sean Kelly IRL 1992
35-358 Robbie McEwen AUS 2008
Meeste ritzeges in één jaar
Aantal Coureur Nat Jaar
6 Daniël Willems BEL 1980
6 Roger De Vlaeminck BEL 1975
4 Peter Sagan SVK 2012
4 Gerrie Knetemann NED 1979
4 Michel Pollentier BEL 1977
4 Enrico Paolini ITA 1974
4 Franco Bitossi ITA 1974
4 Ferdi Kübler ZWI 1948
4 Gino Bartali ITA 1946
3 Laurent Jalabert FRA 1998
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
18 Beat Breu ZWI 1981 - 1989
18 Pasquale Fornara ITA 1952 - 1958
17 Ferdi Kübler ZWI 1942 - 1951
17 Gino Bartali ITA 1946 - 1947
15 Alex Zülle ZWI 1995 - 2002
15 Louis Pfenninger ZWI 1968 - 1972
14 Hans Junkermann DUI 1958 - 1969
14 Hugo Koblet ZWI 1950 - 1955
13 Michel Pollentier BEL 1976 - 1977
13 Eddy Merckx BEL 1974 - 1974
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-343 Luigi Macchi ITA 1933
21-221 Eddy Lembo FRA 2002
21-262 Italo Zilioli ITA 1963
22-046 Roman Kreuziger CZE 2008
22-064 René Strehler ZWI 1956
22-090 Fabian Cancellara ZWI 2003
22-122 Eric Vanderaerden BEL 1984
22-134 Miguel Angel Lopez Moreno COL 2016
22-134 Peter Sagan SVK 2012
22-134 Henri Epalle FRA 1960
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
37-238 Levi Leipheimer USA 2011
37-087 Jakob Fuglsang DEN 2022
36-025 Geraint Thomas GBR 2022
35-338 Pascal Herve FRA 2000
35-225 Benoît Faure FRA 1935
35-203 Fabian Jeker ZWI 2004
35-162 Helmut Wechselberger OOS 1988
35-085 Fabian Cancellara ZWI 2016
35-037 Hans Junkermann DUI 1969
34-197 Domenico Pozzovivo ITA 2017