Tour de Suisse

Startlijst Tour de Suisse 2023
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Clément Berthet FRA 02 Aug 1997 AG2R Citroën 2
Clément Venturini FRA 16 Oct 1993 AG2R Citroën 1
Felix Gall OOS 27 Feb 1998 AG2R Citroën 1
Jaakko Hänninen FIN 16 Apr 1997 AG2R Citroën 1
Mikaël Cherel FRA 17 Mar 1986 AG2R Citroën 1
Stan Dewulf BEL 20 Dec 1997 AG2R Citroën 2
Kaden Groves AUS 23 Dec 1998 Alpecin - Deceuninck 1
Kristian Sbaragli ITA 08 May 1990 Alpecin - Deceuninck 1
Michael Gogl OOS 04 Nov 1993 Alpecin - Deceuninck 3
Quinten Hermans BEL 29 Jul 1995 Alpecin - Deceuninck 1
Silvan Dillier ZWI 03 Aug 1990 Alpecin - Deceuninck 3
Sören Kragh Andersen DEN 10 Aug 1994 Alpecin - Deceuninck 5
Xandro Meurisse BEL 31 Jan 1992 Alpecin - Deceuninck 2
Andrii Ponomar UKR 05 Sep 2002 Arkéa Samsic 1
Ewen Costiou FRA 10 Nov 2002 Arkéa Samsic 1
Mathis Le Berre FRA 16 Apr 2001 Arkéa Samsic 1
Alexey Lutsenko KAZ 07 Sep 1992 Astana Qazaqstan 3
Fabio Felline ITA 29 Mar 1990 Astana Qazaqstan 2
Harold Alfonso Tejada Canacue COL 27 Apr 1997 Astana Qazaqstan 1
Leonardo Basso ITA 25 Oct 1993 Astana Qazaqstan 1
Samuele Battistella ITA 14 Nov 1998 Astana Qazaqstan 1
Simone Velasco ITA 02 Dec 1995 Astana Qazaqstan 1
Cian Uijtdebroeks BEL 28 Feb 2003 BOHA - Hansgrohe 1
Jonas Koch DUI 25 Jun 1993 BOHA - Hansgrohe 1
Jordi Meeus BEL 01 Jul 1998 BOHA - Hansgrohe 2
Marco Haller OOS 01 Apr 1991 BOHA - Hansgrohe 1
Matteo Fabbro ITA 10 Apr 1995 BOHA - Hansgrohe 3
Maximilian Schachmann DUI 09 Jan 1994 BOHA - Hansgrohe 3
Sergio Andres Higuita Garcia COL 01 Aug 1997 BOHA - Hansgrohe 2
Alexis Renard FRA 01 Jun 1999 Cofidis 1
Bryan Coquard FRA 25 Apr 1992 Cofidis 2
Jon Izagirre Insausti SPA 04 Feb 1989 Cofidis 4
Jonathan Lastra Martinez SPA 03 Jun 1993 Cofidis 1
Piet Allegaert BEL 20 Jan 1995 Cofidis 1
Rémy Rochas FRA 15 May 1996 Cofidis 3
Simon Geschke DUI 13 Mar 1986 Cofidis 2
Chris Hamilton AUS 18 May 1995 DSM / DSM - Firmenich 1
Kevin Vermaerke USA 16 Oct 2000 DSM / DSM - Firmenich 1
Matthew Dinham AUS 09 Apr 2000 DSM / DSM - Firmenich 1
Pavel Bittner CZE 29 Oct 2002 DSM / DSM - Firmenich 1
Romain Bardet FRA 09 Nov 1990 DSM / DSM - Firmenich 1
Sean Flynn GBR 02 Mar 2000 DSM / DSM - Firmenich 1
Jonas Rutsch DUI 24 Jan 1998 EF Education - EasyPost 3
Mikkel Frölich Honore DEN 21 Jan 1997 EF Education - EasyPost 1
Neilson Powless USA 03 Sep 1996 EF Education - EasyPost 3
Rigoberto Uran Uran COL 26 Jan 1987 EF Education - EasyPost 5
Stefan Bissegger ZWI 13 Sep 1998 EF Education - EasyPost 2
Arnaud Démare FRA 26 Aug 1991 Groupama - FDJ 3
Michael Storer AUS 28 Feb 1997 Groupama - FDJ 1
Quentin Pacher FRA 06 Jan 1992 Groupama - FDJ 2
Romain Grégoire FRA 21 Jan 2003 Groupama - FDJ 1
Samuel Watson GBR 24 Sep 2001 Groupama - FDJ 1
Stefan Küng ZWI 16 Nov 1993 Groupama - FDJ 6
Biniam Girmay Hailu ERI 02 Apr 2000 Intermarché - Circus - Wanty 1
Lilian Calmejane FRA 06 Dec 1992 Intermarché - Circus - Wanty 2
Mike Teunissen NED 25 Aug 1992 Intermarché - Circus - Wanty 3
Rui Alberto Costa Faria POR 05 Oct 1986 Intermarché - Circus - Wanty 9
Ben Tulett GBR 26 Aug 2001 INEOS Grenadiers 2
Connor Swift GBR 30 Oct 1995 INEOS Grenadiers 1
Jhonatan Manuel Narvaez Prado ECU 04 Mar 1997 INEOS Grenadiers 1
Kim Alexander Heiduk DUI 03 Mar 2000 INEOS Grenadiers 1
Magnus Sheffield USA 19 Apr 2002 INEOS Grenadiers 1
Michal Kwiatkowski POL 02 Jun 1990 INEOS Grenadiers 1
Thomas Pidcock GBR 30 Jul 1999 INEOS Grenadiers 2
Dylan Teuns BEL 01 Mar 1992 Israel - Premier Tech 1
Hugo Houle CDN 27 Sep 1990 Israel - Premier Tech 3
Krists Neilands LAT 18 Aug 1994 Israel - Premier Tech 2
Reto Hollenstein ZWI 22 Aug 1985 Israel - Premier Tech 2
Callum Scotson AUS 10 Aug 1996 Jayco - Alula 1
Christopher Juul Jensen DEN 06 Jul 1989 Jayco - Alula 2
Felix Engelhardt DUI 19 Aug 2000 Jayco - Alula 1
Jan Maas (1996) NED 19 Feb 1996 Jayco - Alula 1
Kelland O'Brien AUS 22 May 1998 Jayco - Alula 1
Matteo Sobrero ITA 14 May 1997 Jayco - Alula 1
Welay Berehe ETH 22 Oct 2001 Jayco - Alula 1
Andreas Lorentz Kron DEN 01 Jun 1998 Lotto - Dstny 3
Cédric Beullens BEL 27 Jan 1997 Lotto - Dstny 1
Johannes Adamietz DUI 24 May 1998 Lotto - Dstny 1
Michael Schwarzmann DUI 07 Jan 1991 Lotto - Dstny 1
Pascal Eenkhoorn NED 08 Feb 1997 Lotto - Dstny 2
Sylvain Moniquet BEL 14 Jan 1998 Lotto - Dstny 2
Alexander Aranburu Deba SPA 19 Sep 1995 Movistar 2
Gonzalo Serrano Rodriguez SPA 17 Aug 1994 Movistar 2
Gorka Izagirre Insausti SPA 07 Oct 1987 Movistar 2
Ivan Garcia Cortina SPA 20 Nov 1995 Movistar 3
Lluis Mas Bonet SPA 15 Jan 1989 Movistar 2
Oier Lazkano Lopez SPA 07 Nov 1999 Movistar 1
Carl Fredrik Hagen NOR 26 Sep 1991 Q36.5 Pro Cycling Team 1
Damien Howson AUS 13 Aug 1992 Q36.5 Pro Cycling Team 2
Mark Donovan GBR 03 Apr 1999 Q36.5 Pro Cycling Team 2
Nickolas Zukowsky CDN 03 Jun 1998 Q36.5 Pro Cycling Team 2
Tobias Ludvigsson ZWE 22 Feb 1991 Q36.5 Pro Cycling Team 2
Walter Calzoni ITA 08 Aug 2001 Q36.5 Pro Cycling Team 1
Bert Van Lerberghe BEL 29 Sep 1992 Soudal - Quick Step 1
James Knox GBR 04 Nov 1995 Soudal - Quick Step 2
Kasper Asgreen DEN 08 Feb 1995 Soudal - Quick Step 3
Mattia Cattaneo ITA 25 Oct 1990 Soudal - Quick Step 2
Remco Evenepoel BEL 25 Jan 2000 Soudal - Quick Step 2
Tim Merlier BEL 30 Oct 1992 Soudal - Quick Step 1
Antonio Tiberi ITA 24 Jun 2001 Bahrain - Victorious 2
Gino Mäder ZWI 04 Jan 1997 Bahrain - Victorious 3
Johan Price-Pejtersen DEN 26 May 1999 Bahrain - Victorious 1
Pello Bilbao Lopez de Armentia SPA 25 Feb 1990 Bahrain - Victorious 2
Daniel Oss ITA 13 Jan 1987 TotalEnergies 4
Jérémy Cabot FRA 24 Jul 1991 TotalEnergies 1
Lorrenzo Manzin FRA 26 Jul 1994 TotalEnergies 2
Maciej Bodnar POL 07 Mar 1985 TotalEnergies 3
Paul Ourselin FRA 13 Apr 1994 TotalEnergies 3
Peter Sagan SVK 26 Jan 1990 TotalEnergies 11
Valentin Ferron FRA 08 Feb 1998 TotalEnergies 1
Edward Theuns BEL 30 Apr 1991 Trek - Segafredo 2
Filippo Baroncini ITA 26 Aug 2000 Trek - Segafredo 1
Jacopo Mosca ITA 29 Aug 1993 Trek - Segafredo 1
Julien Bernard FRA 17 Mar 1992 Trek - Segafredo 1
Mattias Skjelmose Jensen DEN 26 Sep 2000 Trek - Segafredo 1
Tony Gallopin FRA 24 May 1988 Trek - Segafredo 1
Koen Bouwman NED 02 Dec 1993 Jumbo - Visma 2
Mick van Dijke NED 15 Mar 2000 Jumbo - Visma 1
Robert Gesink NED 31 May 1986 Jumbo - Visma 4
Sam Oomen NED 15 Aug 1995 Jumbo - Visma 4
Wilco Kelderman NED 25 Mar 1991 Jumbo - Visma 4
Wout Van Aert BEL 15 Sep 1994 Jumbo - Visma 1
Joël Suter ZWI 25 Oct 1998 Tudor Pro Cycling Team 2
Alessandro Covi ITA 28 Sep 1998 UAE Team Emirates 1
Finn Fisher-Black NZL 21 Dec 2001 UAE Team Emirates 1
Jay Vine AUS 16 Nov 1995 UAE Team Emirates 1
Juan Ayuso Pesquera SPA 16 Sep 2002 UAE Team Emirates 1
Sjoerd Bax NED 06 Jan 1996 UAE Team Emirates 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 18.06 2.WT DEN Mattias Skjelmose Jensen SPA Juan Ayuso Pesquera BEL Remco Evenepoel
2022 19.06 2.WT GBR Geraint Thomas COL Sergio Andres Higuita Garcia DEN Jakob Fuglsang
2021 13.06 2.WT ECU Richard Antonio Carapaz Montenegro COL Rigoberto Uran Uran DEN Jakob Fuglsang
2019 23.06 2.WT COL Egan Arley Bernal Gomez AUS Rohan Dennis OOS Patrick Konrad
2018 17.06 2.WT AUS Richie Porte DEN Jakob Fuglsang COL Nairo Alexander Quintana Rojas
2017 18.06 2.WT SLO Simon Spilak ITA Damiano Caruso NED Steven Kruijswijk
2016 19.06 2.WT COL Miguel Angel Lopez Moreno SPA Jon Izagirre Insausti FRA Warren Barguil
2015 21.06 2.WT SLO Simon Spilak GBR Geraint Thomas NED Tom Dumoulin
2014 22.06 2.WT POR Rui Alberto Costa Faria ZWI Mathias Frank NED Bauke Mollema
2013 16.06 2.WT POR Rui Alberto Costa Faria NED Bauke Mollema CZE Roman Kreuziger
2012 17.06 2.WT POR Rui Alberto Costa Faria LUX Fränk Schleck USA Levi Leipheimer
2011 19.06 2.WT USA Levi Leipheimer ITA Damiano Cunego NED Steven Kruijswijk
2010 20.06 2.PT LUX Fränk Schleck USA Lance Armstrong* DEN Jakob Fuglsang
2009 21.06 2.PT ZWI Fabian Cancellara DUI Tony Martin CZE Roman Kreuziger
2008 22.06 2.PT CZE Roman Kreuziger DUI Andreas Klöden SPA Igor Anton Hernandez
2007 24.06 2.PT RUS Vladimir Karpets LUX Kim Kirchen BEL Stijn Devolder
2006 18.06 2.PT DUI Jan Ullrich* SPA Koldo Gil Perez DUI Jörg Jaksche
2005 19.06 2.PT SPA Aitor Gonzalez Jimenez AUS Michael Rogers DUI Jan Ullrich*
2004 20.06 2.HC DUI Jan Ullrich ZWI Fabian Jeker ITA Dario David Cioni
2003 25.06 2.HC KAZ Alexandre Vinokourov ITA Giuseppe Guerini SPA Oscar Pereiro Sio
2002 27.06 2.HC ZWI Alex Zülle POL Piotr Wadecki FRA Nicolas Fritsch
2001 28.06 2.HC USA Lance Armstrong* ITA Gilberto Simoni ITA Wladimir Belli
2000 22.06 2.HC ZWI Oscar Camenzind ITA Dario Frigo ITA Wladimir Belli
1999 24.06 2.HC ITA Francesco Casagrande FRA Laurent Jalabert ITA Gilberto Simoni
1998 25.06 2.HC ITA Stefano Garzelli ZWI Beat Zberg ITA Wladimir Belli
1997 26.06 2.1 FRA Christophe Agnolutto ZWI Oscar Camenzind DUI Jan Ullrich
1996 20.06 2.1 OOS Peter Luttenberger ITA Gianni Faresin ITA Gianni Bugno
1995 22.06 2.1 RUS Pavel Tonkov ZWI Alex Zülle POL Zenon Jaskula
1994 23.06 2.1 ZWI Pascal Richard UKR Vladimir Pulnikov ITA Gianluca Pierobon
1993 24.06 2.1 ITA Marco Saligari ZWI Rolf Jaermann SPA Fernando Escartin Coti
1992 26.06 2.1 ITA Giorgio Furlan ITA Gianni Bugno ZWI Fabian Jeker
1991 28.06 2.HC BEL Luc Roosen ZWI Pascal Richard USA Andrew Hampsten
1990 22.06 2.HC IRL Sean Kelly GBR Robert Millar USA Andrew Hampsten
1989 23.06 Cat 1 ZWI Beat Breu ZWI Daniel Steiger ZWI Jörg Müller (ZWI)
1988 23.06 Cat 1 OOS Helmut Wechselberger CDN Steve Bauer POR Acacio Da Silva Mora
1987 25.06 USA Andrew Hampsten NED Peter Winnen COL Fabio Enrique Parra Pinto
1986 20.06 USA Andrew Hampsten GBR Robert Millar USA Greg Lemond
1985 20.06 AUS Phil Anderson ZWI Niki Rüttimann ZWI Guido Winterberg
1984 22.06 ZWI Urs Zimmermann POR Acacio Da Silva Mora OOS Gerhard Zadrobilek
1983 24.06 IRL Sean Kelly NED Peter Winnen ZWI Jean-Mary Grezet
1982 25.06 ITA Giuseppe Saronni NED Theo de Rooy BEL Guido Van Calster
1981 19.06 ZWI Beat Breu ZWI Josef Fuchs ITA Leonardo Natale
1980 20.06 ITA Mario Beccia ZWI Josef Fuchs NED Joop Zoetemelk
1979 22.06 BEL Wilfried Wesemael BEL Rudy Pevenage ITA Leonardo Mazzantini
1978 23.06 BEL Paul Wellens ZWI Ueli Sutter ZWI Josef Fuchs
1977 24.06 BEL Michel Pollentier BEL Lucien Van Impe NED Bert Pronk
1976 18.06 NED Hennie Kuiper BEL Michel Pollentier SPA Jose Pesarrodona Altimi
1975 20.06 BEL Roger De Vlaeminck BEL Eddy Merckx ZWI Louis Pfenninger
1974 21.06 BEL Eddy Merckx ZWE Gösta Pettersson ZWI Louis Pfenninger
1973 22.06 SPA José Manuel Fuente Lavandera ITA Donato Giuliani ITA Wladimiro Panizza
1972 23.06 ZWI Louis Pfenninger FRA Roger Pingeon ITA Michele Dancelli
1971 18.06 BEL Georges Pintens ZWI Louis Pfenninger ITA Ugo Colombo
1970 19.06 ITA Roberto Poggiali ZWI Louis Pfenninger ITA Primo Mori
1969 20.06 ITA Vittorio Adorni SPA Aurelio Gonzalez Puente ZWI Bernard Vifian
1968 22.06 ZWI Louis Pfenninger ZWI Robert Hagmann BEL Herman Vanspringel
1967 24.06 ITA Gianni Motta ZWI Rolf Maurer SPA Luis Pedro Santamarina Antonana
1966 18.06 ITA Ambrogio Portalupi ITA Carlo Chiappano ZWI Rudi Zollinger
1965 16.06 ITA Franco Bitossi BEL Jozef Huysmans ITA Marcello Mugnaini
1964 17.06 ZWI Rolf Maurer ITA Franco Balmamion ITA Italo Zilioli
1963 19.06 ITA Giuseppe Fezzardi ZWI Rolf Maurer ZWI Attilio Moresi
1962 20.06 DUI Hans Junkermann ITA Franco Balmamion ITA Aldo Moser
1961 21.06 ZWI Attilio Moresi BEL Hilaire Couvreur ZWI Freddy Ruegg
1960 22.06 ZWI Freddy Ruegg ZWI Kurt Gimmi ZWI René Strehler
1959 18.06 DUI Hans Junkermann FRA Henry Anglade SPA Federico Martin Bahamontes
1958 18.06 ITA Pasquale Fornara DUI Hans Junkermann ITA Antonino Catalano
1957 20.06 ITA Pasquale Fornara BEL Edgard Sorgeloos ZWI Attilio Moresi
1956 23.06 ZWI Rolf Graf ZWI Fritz Schär BEL Jozef Planckaert
1955 18.06 ZWI Hugo Koblet BEL Stan Ockers ZWI Carlo Clerici
1954 14.08 ITA Pasquale Fornara ITA Agostino Coletto ITA Giancarlo Astrua
1953 24.06 ZWI Hugo Koblet ZWI Fritz Schär ITA Danilo Barozzi
1952 21.06 ITA Pasquale Fornara ZWI Ferdi Kübler ITA Carlo Clerici
1951 23.06 ZWI Ferdi Kübler ZWI Hugo Koblet ITA Alfredo Martini
1950 01.07 ZWI Hugo Koblet LUX Jang Goldschmit ITA Aldo Ronconi
1949 06.08 ZWI Gottfried Weilenmann ZWI Georges Aeschlimann ZWI Ernst Stettler
1948 19.06 ZWI Ferdi Kübler ITA Giulio Bresci ZWI Hans Sommer
1947 23.08 ITA Gino Bartali ITA Giulio Bresci BEL Stan Ockers
1946 20.07 ITA Gino Bartali ZWI Josef Wagner ITA Aldo Ronconi
1942 02.08 ZWI Ferdi Kübler ZWI Willy Kern ZWI Fritz Stocker
1941 24.08 ZWI Josef Wagner ZWI Werner Buchwalder ZWI Ferdi Kübler
1939 12.08 ZWI Robert Zimmermann ZWI Max Bolliger LUX Christophe Didier
1938 14.08 ITA Giovanni Valetti LUX Arsène Mersch ITA Severino Canavesi
1937 07.08 ZWI Karl Litschi ZWI Leo Amberg ZWI Walter Blattmann
1936 27.06 BEL Henri Garnier BEL Gustave Deloor ZWI Leo Amberg
1935 31.08 FRA Gaspard Rinaldi ZWI Leo Amberg BEL Henri Garnier
1934 01.09 DUI Ludwig Geyer FRA Léon Level ITA Francesco Camusso
1933 02.09 OOS Max Bulla ZWI Albert Büchi FRA Gaspard Rinaldi
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
4 Pasquale Fornara ITA 1952 - 1958
3 Rui Alberto Costa Faria POR 2012 - 2014
3 Hugo Koblet ZWI 1950 - 1955
3 Ferdi Kübler ZWI 1942 - 1951
2 Simon Spilak SLO 2015 - 2017
2 Sean Kelly IRL 1983 - 1990
2 Beat Breu ZWI 1981 - 1989
2 Andrew Hampsten USA 1986 - 1987
2 Louis Pfenninger ZWI 1968 - 1972
2 Hans Junkermann DUI 1959 - 1962
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
6 Louis Pfenninger ZWI 1968 - 1975
5 Ferdi Kübler ZWI 1941 - 1952
4 Jakob Fuglsang DEN 2010 - 2022
4 Andrew Hampsten USA 1986 - 1991
4 Pasquale Fornara ITA 1952 - 1958
4 Hugo Koblet ZWI 1950 - 1955
3 Rui Alberto Costa Faria POR 2012 - 2014
3 Roman Kreuziger CZE 2008 - 2013
3 Wladimir Belli ITA 1998 - 2001
3 Josef Fuchs ZWI 1978 - 1981
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
8 Beat Zberg ZWI 1992 - 2005
8 Ferdi Kübler ZWI 1941 - 1955
7 Rui Alberto Costa Faria POR 2012 - 2021
7 Louis Pfenninger ZWI 1968 - 1975
7 Hans Junkermann DUI 1956 - 1970
7 Pasquale Fornara ITA 1950 - 1958
6 Mathias Frank ZWI 2011 - 2021
6 Roman Kreuziger CZE 2008 - 2019
6 Simon Spilak SLO 2013 - 2019
6 Fränk Schleck LUX 2005 - 2012
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
22-047 Roman Kreuziger CZE 2008
22-135 Miguel Angel Lopez Moreno COL 2016
22-161 Egan Arley Bernal Gomez COL 2019
22-206 Ambrogio Portalupi ITA 1966
22-265 Mattias Skjelmose Jensen DEN 2023
23-009 Ferdi Kübler ZWI 1942
23-174 Giuseppe Fezzardi ITA 1963
23-189 Peter Luttenberger OOS 1996
23-233 Louis Pfenninger ZWI 1968
23-239 Beat Breu ZWI 1981
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
37-238 Levi Leipheimer USA 2011
36-025 Geraint Thomas GBR 2022
35-162 Helmut Wechselberger OOS 1988
34-029 Sean Kelly IRL 1990
33-357 Alex Zülle ZWI 2002
33-138 Richie Porte AUS 2018
33-081 Pasquale Fornara ITA 1958
33-036 Gino Bartali ITA 1947
32-083 Pasquale Fornara ITA 1957
32-002 Gino Bartali ITA 1946
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
11 Peter Sagan SVK 2011 - 2023
10 Fabian Cancellara ZWI 2003 - 2016
10 Urs Freuler ZWI 1981 - 1990
9 Rui Alberto Costa Faria POR 2010 - 2023
9 Erik Zabel DUI 1995 - 2008
9 Sean Kelly IRL 1983 - 1992
9 Hans Junkermann DUI 1956 - 1970
8 Michael Albasini ZWI 2005 - 2019
8 Robbie McEwen AUS 1997 - 2008
8 Beat Zberg ZWI 1992 - 2005
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-286 Ben Tulett GBR 2021
19-338 Jacques Jolidon ZWI 1989
19-350 Antonio Tiberi ITA 2021
19-357 Heinrich Trumheller DUI 1992
20-051 Marek Rutkiewicz POL 2001
20-105 Cian Uijtdebroeks BEL 2023
20-141 Romain Grégoire FRA 2023
20-148 Rigoberto Uran Uran COL 2007
20-214 Vincenzo Nibali ITA 2005
20-219 Ewen Costiou FRA 2023
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
39-349 Philippe Gilbert BEL 2022
39-201 Domenico Pozzovivo ITA 2022
39-053 Jan Lambrichs NED 1954
38-332 André Greipel DUI 2021
38-318 Manuele Mori ITA 2019
38-236 Levi Leipheimer USA 2012
38-195 Domenico Pozzovivo ITA 2021
38-185 Michael Albasini ZWI 2019
38-154 Piotr Ugrumov RUS 1999
38-111 Primo Volpi ITA 1954
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
18 Peter Sagan SVK 2011 - 2022
11 Fabian Cancellara ZWI 2003 - 2016
11 Ferdi Kübler ZWI 1941 - 1955
11 Hugo Koblet ZWI 1947 - 1955
9 Urs Freuler ZWI 1981 - 1989
9 Roger De Vlaeminck BEL 1971 - 1981
9 Michel Pollentier BEL 1976 - 1978
8 Erik Zabel DUI 1995 - 2007
8 Franco Bitossi ITA 1965 - 1974
7 Robbie McEwen AUS 2003 - 2008
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-148 Rigoberto Uran Uran COL 2007
20-272 Juan Ayuso Pesquera SPA 2023
20-275 Juan Ayuso Pesquera SPA 2023
20-343 Luigi Macchi ITA 1933
21-051 Werner Buchwalder ZWI 1935
21-064 René Strehler ZWI 1955
21-138 Peter Sagan SVK 2011
21-143 Peter Sagan SVK 2011
21-184 Moreno Argentin ITA 1982
21-217 Dietrich Thurau DUI 1976
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-110 Primo Volpi ITA 1954
38-002 Désiré Keteleer BEL 1958
37-191 Daryl Impey ZAF 2022
36-345 Erik Zabel DUI 2007
36-310 Walter Diggelmann ZWI 1952
36-163 Alessandro Petacchi ITA 2010
36-149 Silvio Martinello ITA 1999
36-049 Louis Thiétard FRA 1946
36-030 Sean Kelly IRL 1992
35-358 Robbie McEwen AUS 2008
Meeste ritzeges in één jaar
Aantal Coureur Nat Jaar
6 Daniël Willems BEL 1980
6 Roger De Vlaeminck BEL 1975
4 Peter Sagan SVK 2012
4 Gerrie Knetemann NED 1979
4 Michel Pollentier BEL 1977
4 Enrico Paolini ITA 1974
4 Franco Bitossi ITA 1974
4 Ferdi Kübler ZWI 1948
4 Gino Bartali ITA 1946
3 Laurent Jalabert FRA 1998
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
18 Beat Breu ZWI 1981 - 1989
18 Pasquale Fornara ITA 1952 - 1958
17 Ferdi Kübler ZWI 1942 - 1951
17 Gino Bartali ITA 1946 - 1947
15 Alex Zülle ZWI 1995 - 2002
15 Louis Pfenninger ZWI 1968 - 1972
14 Hans Junkermann DUI 1958 - 1969
14 Hugo Koblet ZWI 1950 - 1955
13 Michel Pollentier BEL 1976 - 1977
13 Eddy Merckx BEL 1974 - 1974
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-343 Luigi Macchi ITA 1933
21-221 Eddy Lembo FRA 2002
21-262 Italo Zilioli ITA 1963
22-046 Roman Kreuziger CZE 2008
22-064 René Strehler ZWI 1956
22-090 Fabian Cancellara ZWI 2003
22-122 Eric Vanderaerden BEL 1984
22-134 Miguel Angel Lopez Moreno COL 2016
22-134 Peter Sagan SVK 2012
22-134 Henri Epalle FRA 1960
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
37-238 Levi Leipheimer USA 2011
37-087 Jakob Fuglsang DEN 2022
36-025 Geraint Thomas GBR 2022
35-338 Pascal Herve FRA 2000
35-225 Benoît Faure FRA 1935
35-203 Fabian Jeker ZWI 2004
35-162 Helmut Wechselberger OOS 1988
35-085 Fabian Cancellara ZWI 2016
35-037 Hans Junkermann DUI 1969
34-197 Domenico Pozzovivo ITA 2017