Criterium du Dauphiné

Startlijst Criterium du Dauphiné 2022
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Aurélien Paret-Peintre FRA 27 Feb 1996 Ag2r - Citroën Team 3
Ben Alexander O'Connor AUS 25 Nov 1995 Ag2r - Citroën Team 3
Clément Venturini FRA 16 Oct 1993 Ag2r - Citroën Team 3
Geoffrey Bouchard FRA 01 Apr 1992 Ag2r - Citroën Team 1
Greg Van Avermaet BEL 17 May 1985 Ag2r - Citroën Team 2
Oliver Naesen BEL 16 Sep 1990 Ag2r - Citroën Team 3
Stan Dewulf BEL 20 Dec 1997 Ag2r - Citroën Team 1
Anthony Delaplace FRA 11 Sep 1989 Team Arkea - Samsic 3
Lukasz Owsian POL 24 Feb 1990 Team Arkea - Samsic 2
Matis Louvel FRA 19 Jul 1999 Team Arkea - Samsic 1
Maxime Bouet FRA 03 Nov 1986 Team Arkea - Samsic 2
Simon Guglielmi FRA 01 Jul 1997 Team Arkea - Samsic 1
Thibault Guernalec FRA 31 Jul 1997 Team Arkea - Samsic 1
Warren Barguil FRA 28 Oct 1991 Team Arkea - Samsic 4
Aliaksandr Riabushenko BLR 12 Oct 1995 Astana Qazaqstan Team 1
Andrey Zeits KAZ 14 Dec 1986 Astana Qazaqstan Team 2
Javier Romo Oliver SPA 06 Jan 1999 Astana Qazaqstan Team 1
Samuele Battistella ITA 14 Nov 1998 Astana Qazaqstan Team 1
Simone Velasco ITA 02 Dec 1995 Astana Qazaqstan Team 1
Stefan De Bod ZAF 17 Nov 1996 Astana Qazaqstan Team 2
Yuriy Natarov KAZ 28 Dec 1996 Astana Qazaqstan Team 2
Eliot Lietaer BEL 15 Aug 1990 B&B Hotels - KTM 2
Franck Bonnamour FRA 20 Jun 1995 B&B Hotels - KTM 2
Luca Mozzato ITA 15 Feb 1998 B&B Hotels - KTM 1
Miguel Heidemann DUI 27 Jan 1998 B&B Hotels - KTM 1
Pierre Rolland FRA 10 Oct 1986 B&B Hotels - KTM 7
Sebastian Schönberger OOS 14 May 1994 B&B Hotels - KTM 2
Amund Gröndahl Jansen NOR 11 Feb 1994 Team BikeExchange - Jayco 1
Dylan Groenewegen NED 21 Jun 1993 Team BikeExchange - Jayco 1
Kevin Colleoni ITA 11 Nov 1999 Team BikeExchange - Jayco 2
Luke Durbridge AUS 09 Apr 1991 Team BikeExchange - Jayco 2
Nicholas Schultz AUS 13 Sep 1994 Team BikeExchange - Jayco 2
Tsgabu Grmay Gebremariam ETH 25 Aug 1991 Team BikeExchange - Jayco 2
Jordi Meeus BEL 01 Jul 1998 BORA - Hansgrohe 1
Lukas Pöstlberger OOS 10 Jan 1992 BORA - Hansgrohe 2
Matteo Fabbro ITA 10 Apr 1995 BORA - Hansgrohe 1
Nils Politt DUI 06 Mar 1994 BORA - Hansgrohe 3
Patrick Konrad OOS 13 Oct 1991 BORA - Hansgrohe 2
Wilco Kelderman NED 25 Mar 1991 BORA - Hansgrohe 4
Benjamin Thomas FRA 12 Sep 1995 Cofidis 1
Eddy Finé FRA 20 Nov 1997 Cofidis 1
François Bidard FRA 19 Mar 1992 Cofidis 1
Hugo Toumire FRA 05 Oct 2001 Cofidis 1
Simon Geschke DUI 13 Mar 1986 Cofidis 2
Thomas Champion FRA 08 Sep 1999 Cofidis 1
Victor Lafay FRA 17 Jan 1996 Cofidis 2
Kevin Vermaerke USA 16 Oct 2000 Team DSM 2
Marco Brenner DUI 27 Aug 2002 Team DSM 2
Mark Donovan GBR 03 Apr 1999 Team DSM 2
Romain Combaud FRA 01 Apr 1991 Team DSM 1
James Shaw GBR 13 Jun 1996 EF Education - EasyPost 1
Jens Keukeleire BEL 23 Nov 1988 EF Education - EasyPost 3
Jhoan Esteban Chaves Rubio COL 17 Jan 1990 EF Education - EasyPost 1
Mark Padun UKR 06 Jul 1996 EF Education - EasyPost 3
Owain Doull GBR 02 May 1993 EF Education - EasyPost 1
Ruben Antonio Almeida Guerreiro POR 06 Jul 1994 EF Education - EasyPost 1
Sean Quinn USA 10 May 2000 EF Education - EasyPost 1
Bruno Armirail FRA 11 Apr 1994 Groupama - FDJ 3
David Gaudu FRA 10 Oct 1996 Groupama - FDJ 3
Kévin Geniets LUX 09 Jan 1997 Groupama - FDJ 2
Michael Storer AUS 28 Feb 1997 Groupama - FDJ 1
Olivier Le Gac FRA 27 Aug 1993 Groupama - FDJ 2
Rudy Molard FRA 17 Sep 1989 Groupama - FDJ 2
Valentin Madouas FRA 12 Jul 1996 Groupama - FDJ 3
Andrey Amador Bikkazakova CRC 29 Aug 1986 INEOS Grenadiers 2
Edward "Eddie" Dunbar IRL 01 Sep 1996 INEOS Grenadiers 1
Ethan Hayter GBR 18 Sep 1998 INEOS Grenadiers 1
Filippo Ganna ITA 25 Jul 1996 INEOS Grenadiers 1
Laurens De Plus BEL 04 Sep 1995 INEOS Grenadiers 1
Michal Kwiatkowski POL 02 Jun 1990 INEOS Grenadiers 5
Tao Geoghegan Hart GBR 30 Mar 1995 INEOS Grenadiers 2
Guy Niv ISR 08 Mar 1994 Israel - Premier Tech 2
James Piccoli CDN 05 Sep 1991 Israel - Premier Tech 1
Omer Goldstein ISR 13 Aug 1996 Israel - Premier Tech 2
Simon Clarke AUS 18 Jul 1986 Israel - Premier Tech 1
Hugo Page FRA 24 Jul 2001 Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux 1
Jan Bakelants BEL 14 Feb 1986 Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux 4
Jan Hirt CZE 21 Jan 1991 Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux 1
Julius Johansen DEN 13 Sep 1999 Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux 1
Kobe Goossens BEL 29 Apr 1996 Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux 1
Laurens Huys BEL 24 Sep 1998 Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux 1
Louis Meintjes ZAF 21 Feb 1992 Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux 6
Carlos Barbero Cuesta SPA 29 Apr 1991 Lotto - Soudal 2
Filippo Conca ITA 22 Sep 1998 Lotto - Soudal 1
Harrison Sweeny AUS 09 Jul 1998 Lotto - Soudal 2
Maxim Van Gils BEL 25 Nov 1999 Lotto - Soudal 1
Sébastien Grignard BEL 29 Apr 1999 Lotto - Soudal 2
Steff Cras BEL 13 Feb 1996 Lotto - Soudal 2
Carlos Verona Quintanilla SPA 04 Nov 1992 Movistar Team 4
Enric Mas Nicolau SPA 07 Jan 1995 Movistar Team 3
Gorka Izagirre Insausti SPA 07 Oct 1987 Movistar Team 4
Gregor Mühlberger OOS 04 Apr 1994 Movistar Team 2
Mathias Norsgaard Jörgensen DEN 05 May 1997 Movistar Team 1
Matteo Jorgenson USA 01 Jul 1999 Movistar Team 1
Andrea Bagioli ITA 23 Mar 1999 Quick Step - Alpha Vinyl Team 1
Jannik Steimle DUI 04 Apr 1996 Quick Step - Alpha Vinyl Team 1
Mattia Cattaneo ITA 25 Oct 1990 Quick Step - Alpha Vinyl Team 1
Mikkel Frölich Honore DEN 21 Jan 1997 Quick Step - Alpha Vinyl Team 1
Rémi Cavagna FRA 10 Aug 1995 Quick Step - Alpha Vinyl Team 3
Damiano Caruso ITA 12 Oct 1987 Bahrain Victorious 3
Dylan Teuns BEL 01 Mar 1992 Bahrain Victorious 4
Jack Haig AUS 06 Sep 1993 Bahrain Victorious 4
Kamil Gradek POL 17 Sep 1990 Bahrain Victorious 1
Luis Leon Sanchez Gil SPA 24 Nov 1983 Bahrain Victorious 3
Alexis Vuillermoz FRA 01 Jun 1988 TotalEnergies 1
Dries Van Gestel BEL 30 Sep 1994 TotalEnergies 1
Edvald Boasson Hagen NOR 17 May 1987 TotalEnergies 9
Fabien Doubey FRA 21 Oct 1993 TotalEnergies 2
Fabien Grellier FRA 31 Oct 1994 TotalEnergies 1
Valentin Ferron FRA 08 Feb 1998 TotalEnergies 1
Antonio Tiberi ITA 24 Jun 2001 Trek - Segafredo 1
Antwan Tolhoek NED 29 Apr 1994 Trek - Segafredo 1
Jasper Stuyven BEL 17 Apr 1992 Trek - Segafredo 2
Julien Bernard FRA 17 Mar 1992 Trek - Segafredo 3
Kenny Elissonde FRA 22 Jul 1991 Trek - Segafredo 3
Toms Skujins LAT 15 Jun 1991 Trek - Segafredo 3
Tony Gallopin FRA 24 May 1988 Trek - Segafredo 5
Chris Harper AUS 23 Nov 1994 Jumbo - Visma 1
Christophe Laporte FRA 11 Dec 1992 Jumbo - Visma 1
Jonas Vingegaard Hansen DEN 10 Dec 1996 Jumbo - Visma 2
Primoz Roglic SLO 29 Oct 1989 Jumbo - Visma 2
Steven Kruijswijk NED 07 Jun 1987 Jumbo - Visma 4
Tiesj Benoot BEL 11 Mar 1994 Jumbo - Visma 2
Wout Van Aert BEL 15 Sep 1994 Jumbo - Visma 3
Andres Camilo Ardila Ordonez COL 02 Jun 1999 UAE Team Emirates 2
Brandon McNulty USA 02 Apr 1998 UAE Team Emirates 2
George Bennett NZL 07 Apr 1990 UAE Team Emirates 1
Ivo Emanuel Alves Oliveira POR 05 Sep 1996 UAE Team Emirates 2
Juan Ayuso Pesquera SPA 16 Sep 2002 UAE Team Emirates 1
Juan Sebastian Molano Benavides COL 04 Nov 1994 UAE Team Emirates 1
Anders Skaarseth NOR 07 May 1995 Uno-X Pro Cycling Team 1
Anthon Charmig DEN 25 Mar 1998 Uno-X Pro Cycling Team 1
Idar Andersen NOR 30 Apr 1999 Uno-X Pro Cycling Team 1
Jonas Gregaard Wilsly DEN 30 Jul 1996 Uno-X Pro Cycling Team 1
Tobias Halland Johannessen NOR 23 Aug 1999 Uno-X Pro Cycling Team 1
Torjus Sleen NOR 30 Mar 1997 Uno-X Pro Cycling Team 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 11.06 2.WT DEN Jonas Vingegaard Hansen GBR Adam Yates AUS Ben Alexander O'Connor
2022 12.06 2.WT SLO Primoz Roglic DEN Jonas Vingegaard Hansen AUS Ben Alexander O'Connor
2021 06.06 2.WT AUS Richie Porte KAZ Alexey Lutsenko GBR Geraint Thomas
2020 16.08 2.WT COL Daniel Felipe Martinez Poveda FRA Thibaut Pinot FRA Guillaume Martin
2019 16.06 2.WT DEN Jakob Fuglsang USA Tejay Van Garderen DUI Emanuel Buchmann
2018 10.06 2.WT GBR Geraint Thomas GBR Adam Yates FRA Romain Bardet
2017 11.06 2.WT DEN Jakob Fuglsang AUS Richie Porte IRL Daniel Martin
2016 12.06 2.WT GBR Chris Froome FRA Romain Bardet IRL Daniel Martin
2015 14.06 2.WT GBR Chris Froome USA Tejay Van Garderen POR Rui Alberto Costa Faria
2014 15.06 2.WT USA Andrew Talansky SPA Alberto Contador Velasco BEL Jürgen Van Den Broeck
2013 09.06 2.WT GBR Chris Froome AUS Richie Porte SPA Daniel Moreno Fernandez
2012 10.06 2.WT GBR Bradley Wiggins AUS Michael Rogers AUS Cadel Evans
2011 12.06 2.WT GBR Bradley Wiggins AUS Cadel Evans KAZ Alexandre Vinokourov
2010 13.06 2.PT SLO Janez Brajkovic SPA Alberto Contador Velasco USA Tejay Van Garderen
2009 14.06 2.PT SPA Alejandro Valverde Belmonte AUS Cadel Evans SPA Alberto Contador Velasco
2008 15.06 2.PT SPA Alejandro Valverde Belmonte AUS Cadel Evans USA Levi Leipheimer
2007 17.06 2.PT FRA Christophe Moreau AUS Cadel Evans KAZ Andrey Kashechkin
2006 11.06 2.PT USA Levi Leipheimer FRA Christophe Moreau OOS Bernhard Kohl
2005 12.06 2.PT SPA Iñigo Landaluze Intxaurraga COL Santiago Botero Echeverry USA Levi Leipheimer
2004 13.06 2.HC SPA Iban Mayo Diez USA Tyler Hamilton SPA Oscar Sevilla Ribera
2003 15.06 2.HC USA Lance Armstrong* SPA Iban Mayo Diez GBR David Millar
2002 16.06 2.HC USA Lance Armstrong* USA Floyd Landis FRA Christophe Moreau
2001 17.06 2.HC FRA Christophe Moreau RUS Pavel Tonkov FRA Benoît Salmon
2000 11.06 2.HC USA Tyler Hamilton SPA Haimar Zubeldia Agirre USA Lance Armstrong*
1999 13.06 2.HC KAZ Alexandre Vinokourov USA Jonathan Vaughters ITA Wladimir Belli
1998 14.06 FRA Armand De Las Cuevas SPA Miguel Angel Pena Caceres KAZ Andrei Teteriouk
1997 15.06 2.1 DUI Udo Bölts SPA Abraham Olano Manzano FRA Jean-Cyril Robin
1996 09.06 2.1 SPA Miguel Indurain Larraya ZWI Tony Rominger FRA Richard Virenque
1995 11.06 2.1 SPA Miguel Indurain Larraya GBR Christopher Boardman SPA Vicente Aparicio Vila
1994 06.06 2.1 ZWI Laurent Dufaux FRA Ronan Pensec LTU Arturas Kasputis
1993 07.06 2.1 ZWI Laurent Dufaux COL Oliverio Rincon Quintana FRA Eric Boyer
1992 08.06 2.1 FRA Charly Mottet FRA Luc Leblanc ITA Gianni Bugno
1991 10.06 2.1 COL Luis Alberto Herrera Herrera SPA Laudelino Cubino Gonzalez ZWI Tony Rominger
1990 04.06 2.1 GBR Robert Millar FRA Thierry Claveyrolat COL Alvaro Mejia Castrillon
1989 05.06 Cat 3 FRA Charly Mottet GBR Robert Millar FRA Thierry Claveyrolat
1988 05.06 Cat 2 COL Luis Alberto Herrera Herrera ZWI Niki Rüttimann FRA Charly Mottet
1987 01.06 FRA Charly Mottet COL Henry Cardenas Orduz FRA Ronan Pensec
1986 01.06 ZWI Urs Zimmermann FRA Ronan Pensec NED Joop Zoetemelk
1985 03.06 AUS Phil Anderson NED Steven Rooks FRA Pierre Bazzo
1984 04.06 COL Martin Alonso Ramirez Ramirez FRA Bernard Hinault USA Greg Lemond
1983 06.06 USA Greg Lemond GBR Robert Millar FRA Robert Alban
1982 07.06 FRA Michel Laurent FRA Jean-René Bernaudeau FRA Pascal Simon
1981 01.06 FRA Bernard Hinault POR Joaquim Agostinho USA Greg Lemond
1980 02.06 NED Johan van der Velde FRA Raymond Martin POR Joaquim Agostinho
1979 28.05 FRA Bernard Hinault NED Henk Lubberding SPA Francisco Galdos Guana
1978 05.06 BEL Michel Pollentier FRA Mariano Martinez SPA Francisco Galdos Guana
1977 06.06 FRA Bernard Hinault FRA Bernard Thevenet BEL Lucien Van Impe
1976 31.05 FRA Bernard Thevenet SPA Vicente Lopez Carril FRA Raymond Delisle
1975 09.06 FRA Bernard Thevenet ITA Francesco Moser NED Joop Zoetemelk
1974 10.06 FRA Alain Santy FRA Raymond Poulidor FRA Jean-Pierre Danguillaume
1973 04.06 SPA Luis Ocana Pernia FRA Bernard Thevenet NED Joop Zoetemelk
1972 04.06 SPA Luis Ocana Pernia FRA Bernard Thevenet BEL Lucien Van Impe
1971 23.05 BEL Eddy Merckx SPA Luis Ocana Pernia FRA Bernard Thevenet
1970 25.05 SPA Luis Ocana Pernia FRA Roger Pingeon BEL Herman Vanspringel
1969 31.05 FRA Raymond Poulidor BEL Ferdinand Bracke FRA Roger Pingeon
1966 11.06 FRA Raymond Poulidor SPA Carlos Echeverria Zudaire SPA Francisco Gabica
1965 29.05 FRA Jacques Anquetil FRA Raymond Poulidor DUI Karl-Heinz Kunde
1964 06.06 SPA Valentin Uriona FRA Raymond Poulidor SPA Esteban Martin Jimenez
1963 09.06 FRA Jacques Anquetil SPA José Perez Frances SPA Fernando Manzaneque Sanchez
1962 03.06 FRA Raymond Mastrotto DUI Hans Junkermann FRA Raymond Poulidor
1961 04.06 GBR Brian Robinson FRA Raymond Mastrotto FRA François Mahé
1960 06.06 FRA Jean Dotto FRA Raymond Mastrotto FRA Gerard Thielin
1959 07.06 FRA Henry Anglade FRA Raymond Mastrotto FRA Roger Rivière
1958 08.06 FRA Louis Rostollan FRA Francis Pipelin LUX Jean-Pierre "Jempy" Schmitz
1957 16.06 FRA Marcel Rohrbach FRA René Privat LUX Jean-Pierre "Jempy" Schmitz
1956 17.06 BEL Alex Close FRA Antonin Rolland FRA Fernand Picot
1955 19.06 FRA Louison Bobet FRA Roger Walkowiak BEL Marcel De Mulder
1954 20.06 FRA Nello Lauredi LUX Jean-Pierre "Jempy" Schmitz FRA Pierre Molineris
1953 14.06 FRA Lucien Teisseire LUX Charly Gaul FRA Jean Robic
1952 08.06 FRA Jean Dotto FRA Nello Lauredi FRA Jean Le Guilly
1951 17.06 FRA Nello Lauredi FRA Antonin Rolland FRA Lucien Lazaridès
1950 02.07 FRA Nello Lauredi FRA Apôtre Lazaridès LUX Jean "Bim" Diederich
1949 07.06 FRA Lucien Lazaridès FRA Jean Robic FRA Fermo Camellini
1948 06.06 FRA Edouard Fachleitner FRA Paul Giguet FRA Jean Robic
1947 16.06 POL Edouard Klabiński ITA Gino Sciardis ITA Fermo Camellini
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
3 Chris Froome GBR 2013 - 2016
3 Charly Mottet FRA 1987 - 1992
3 Bernard Hinault FRA 1977 - 1981
3 Luis Ocana Pernia SPA 1970 - 1973
3 Nello Lauredi FRA 1950 - 1954
2 Jakob Fuglsang DEN 2017 - 2019
2 Bradley Wiggins GBR 2011 - 2012
2 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2008 - 2009
2 Christophe Moreau FRA 2001 - 2007
2 Miguel Indurain Larraya SPA 1995 - 1996
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
6 Bernard Thevenet FRA 1971 - 1977
6 Raymond Poulidor FRA 1962 - 1974
5 Cadel Evans AUS 2007 - 2012
4 Christophe Moreau FRA 2001 - 2007
4 Charly Mottet FRA 1987 - 1992
4 Bernard Hinault FRA 1977 - 1984
4 Luis Ocana Pernia SPA 1970 - 1973
4 Raymond Mastrotto FRA 1959 - 1962
4 Nello Lauredi FRA 1950 - 1954
3 Richie Porte AUS 2013 - 2021
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
11 Raymond Poulidor FRA 1960 - 1975
9 Joop Zoetemelk NED 1970 - 1986
8 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2021
7 Chris Froome GBR 2012 - 2021
7 Richie Porte AUS 2012 - 2021
7 Romain Bardet FRA 2014 - 2020
7 Christophe Moreau FRA 1997 - 2007
7 Bernard Thevenet FRA 1971 - 1980
7 Jean Dotto FRA 1952 - 1962
6 Adam Yates GBR 2014 - 2023
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
21-345 Greg Lemond USA 1983
22-159 Louis Rostollan FRA 1958
22-204 Bernard Hinault FRA 1977
23-172 Johan van der Velde NED 1980
23-208 Martin Alonso Ramirez Ramirez COL 1984
23-291 Valentin Uriona SPA 1964
24-018 Laurent Dufaux ZWI 1993
24-069 Marcel Rohrbach FRA 1957
24-073 Jean Dotto FRA 1952
24-113 Daniel Felipe Martinez Poveda COL 2020
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
36-127 Richie Porte AUS 2021
36-066 Christophe Moreau FRA 2007
34-203 Alex Close BEL 1956
34-086 Jakob Fuglsang DEN 2019
33-186 Lucien Teisseire FRA 1953
33-046 Raymond Poulidor FRA 1969
32-230 Levi Leipheimer USA 2006
32-226 Primoz Roglic SLO 2022
32-081 Jakob Fuglsang DEN 2017
32-071 Jean Dotto FRA 1960
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
12 Raymond Poulidor FRA 1960 - 1975
10 Edvald Boasson Hagen NOR 2010 - 2023
9 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2021
9 Chris Froome GBR 2012 - 2021
9 Joop Zoetemelk NED 1970 - 1986
8 Christophe Moreau FRA 1997 - 2007
8 Sean Kelly IRL 1977 - 1994
8 Pascal Simon FRA 1979 - 1991
8 Bernard Thevenet FRA 1971 - 1980
8 Lucien Van Impe BEL 1971 - 1980
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-283 Marco Brenner DUI 2021
19-264 Juan Ayuso Pesquera SPA 2022
19-289 Marco Brenner DUI 2022
19-333 Lenny Martinez FRA 2023
19-340 Greg Lemond USA 1981
20-006 Madis Mihkels EST 2023
20-013 Thibaut Pinot FRA 2010
20-092 Anatole Novak FRA 1957
20-099 Max Poole GBR 2023
20-115 Marcel Verschueren BEL 1948
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
41-042 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2021
40-113 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2020
39-180 Joop Zoetemelk NED 1986
39-133 Pieter Weening NED 2020
39-091 Stéphane Goubert FRA 2009
39-055 Raymond Poulidor FRA 1975
38-345 William Bonnet FRA 2021
38-281 Gilbert Duclos-Lassalle FRA 1993
38-234 Chris Horner USA 2010
38-215 Laurens ten Dam NED 2019
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
10 Bernard Hinault FRA 1977 - 1981
8 Christopher Boardman GBR 1994 - 1998
7 Freddy Maertens BEL 1975 - 1978
6 Chris Froome GBR 2013 - 2016
6 Iban Mayo Diez SPA 2001 - 2006
6 Raymond Poulidor FRA 1964 - 1974
5 Wout Van Aert BEL 2019 - 2022
5 Edvald Boasson Hagen NOR 2010 - 2019
5 Thierry Claveyrolat FRA 1986 - 1990
5 Bernard Thevenet FRA 1973 - 1977
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-115 Marcel Verschueren BEL 1948
20-317 Pascal Jules FRA 1982
21-055 Luke Durbridge AUS 2012
21-162 Louis Rostollan FRA 1957
21-192 Charly Gaul LUX 1954
21-196 Cees Bal NED 1973
21-212 Henry Cardenas Orduz COL 1987
21-235 René Koppert NED 1982
21-245 Frédéric Moncassin FRA 1990
21-247 Frédéric Moncassin FRA 1990
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
41-040 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2021
38-281 Gilbert Duclos-Lassalle FRA 1993
38-076 Jean-Marie Goasmat FRA 1951
38-055 Raymond Poulidor FRA 1974
36-135 Stan Ockers BEL 1956
36-130 Stan Ockers BEL 1956
36-063 Christophe Moreau FRA 2007
36-061 Christophe Moreau FRA 2007
35-146 Pierre Cogan FRA 1949
35-141 Louis Caput FRA 1956
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
19 Bernard Hinault FRA 1977 - 1981
14 Chris Froome GBR 2013 - 2016
14 Bradley Wiggins GBR 2007 - 2012
14 Nello Lauredi FRA 1950 - 1954
13 Bernard Thevenet FRA 1973 - 1976
12 Charly Mottet FRA 1987 - 1992
12 Luis Ocana Pernia SPA 1970 - 1973
11 Christopher Boardman GBR 1994 - 1998
10 Jacques Anquetil FRA 1963 - 1965
10 Jean-Claude Lebaube FRA 1962 - 1964
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
21-055 Luke Durbridge AUS 2012
21-235 René Koppert NED 1982
21-285 Antoine Abate FRA 1960
21-324 Christophe Manin FRA 1988
21-339 Greg Lemond USA 1983
21-365 Jean-Luc Vandenbroucke BEL 1977
22-003 Armand Baeyens BEL 1950
22-027 Wilfried Nelissen BEL 1992
22-121 Jean-Pierre "Jempy" Schmitz LUX 1954
22-154 Rolf Wolfshohl DUI 1961
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-281 Gilbert Duclos-Lassalle FRA 1993
37-264 Alexandre Vinokourov KAZ 2011
36-127 Richie Porte AUS 2021
36-066 Christophe Moreau FRA 2007
35-120 Jacky Durand FRA 2002
34-227 Levi Leipheimer USA 2008
34-203 Alex Close BEL 1956
34-086 Jakob Fuglsang DEN 2019
34-005 Alexis Vuillermoz FRA 2022
33-270 Alexandre Vinokourov KAZ 2007