Tour de la Region Wallonne

Startlijst Tour de la Region Wallonne 2021
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Ryan Kamp NED 12 Dec 2000 1
Lilian Calmejane FRA 06 Dec 1992 AG2R Citroën Team 1
Marc Sarreau FRA 10 Jun 1993 AG2R Citroën Team 1
Stan Dewulf BEL 20 Dec 1997 AG2R Citroën Team 1
Gianni Vermeersch BEL 19 Nov 1992 Alpecin - Fenix 1
Amaury Capiot BEL 25 Jun 1993 Arkéa - Samsic 3
Bram Welten NED 29 Mar 1997 Arkéa - Samsic 1
Eliot Lietaer BEL 15 Aug 1990 B&B Hotels p/b KTM 2
Luca Mozzato ITA 15 Feb 1998 B&B Hotels p/b KTM 1
Michael Schwarzmann DUI 07 Jan 1991 BORA - Hansgrohe 1
Rüdiger Selig DUI 10 Feb 1989 BORA - Hansgrohe 1
Milan Menten BEL 31 Oct 1996 Bingoal Pauwels Sauces WB 2
Timothy Dupont BEL 01 Nov 1987 Bingoal Pauwels Sauces WB 3
Tom Paquot BEL 22 Sep 1999 Bingoal Pauwels Sauces WB 1
André Carvalho POR 31 Oct 1997 Cofidis 2
Fernando Barcelo Aragon SPA 06 Jan 1996 Cofidis 1
José Herrada Lopez SPA 01 Oct 1985 Cofidis 1
Piet Allegaert BEL 20 Jan 1995 Cofidis 1
Fabio Jakobsen NED 31 Aug 1996 Deceuninck - Quick Step 1
Florian Sénéchal FRA 10 Jul 1993 Deceuninck - Quick Step 2
Jens Keukeleire BEL 23 Nov 1988 EF Education - NIPPO 1
Benjamin Thomas FRA 12 Sep 1995 Groupama - FDJ 2
Jake Stewart GBR 02 Oct 1999 Groupama - FDJ 1
Jarrad Drizners AUS 31 May 1999 Hagens Berman - Axeon 2
Sean Quinn USA 10 May 2000 Hagens Berman - Axeon 1
Alexis Renard FRA 01 Jun 1999 Israel Start-Up Nation 1
Hugo Hofstetter FRA 13 Feb 1994 Israel Start-Up Nation 1
Jenthe Biermans BEL 30 Oct 1995 Israel Start-Up Nation 3
Tom Van Asbroeck BEL 19 Apr 1990 Israel Start-Up Nation 4
Andrea Pasqualon ITA 02 Jan 1988 Intermarché - Wanty - Gobert 1
Odd Christian Eiking NOR 28 Dec 1994 Intermarché - Wanty - Gobert 3
Quinten Hermans BEL 29 Jul 1995 Intermarché - Wanty - Gobert 3
Florian Vermeersch BEL 12 Mar 1999 Lotto Soudal 1
John Degenkolb DUI 07 Jan 1989 Lotto Soudal 2
Maxim Van Gils BEL 25 Nov 1999 Lotto Soudal 1
Stefano Oldani ITA 10 Jan 1998 Lotto Soudal 1
Tim Wellens BEL 10 May 1991 Lotto Soudal 2
Lucas Eriksson ZWE 10 Apr 1996 Riwal Cycling Team 2
Nick van der Lijke NED 23 Sep 1991 Riwal Cycling Team 2
Fabio Van Den Bossche BEL 21 Sep 2000 Sport Vlaanderen - Baloise 1
Jordi Warlop BEL 04 Jun 1996 Sport Vlaanderen - Baloise 1
Kenneth Van Rooy BEL 08 Oct 1993 Sport Vlaanderen - Baloise 3
Ward Van Hoof BEL 18 Apr 1999 Sport Vlaanderen - Baloise 1
Dries Van Gestel BEL 30 Sep 1994 Team TotalEnergies / Total Direct Energie 2
Niccolo Bonifazio ITA 29 Oct 1993 Team TotalEnergies / Total Direct Energie 1
Juan Pedro Lopez Perez SPA 31 Jul 1997 Trek - Segafredo 1
Quinn Simmons USA 08 May 2001 Trek - Segafredo 1
Dylan Groenewegen NED 21 Jun 1993 Jumbo - Visma 1
Pascal Eenkhoorn NED 08 Feb 1997 Jumbo - Visma 1
Dimitri Claeys BEL 18 Jun 1987 Qhubeka Assos / Team Qhubeka NextHash 3
Giacomo Nizzolo ITA 30 Jan 1989 Qhubeka Assos / Team Qhubeka NextHash 5
Alessandro Covi ITA 28 Sep 1998 UAE Team Emirates 1
Alexander Kristoff NOR 05 Jul 1987 UAE Team Emirates 2
Fernando Gaviria Rendon COL 19 Aug 1994 UAE Team Emirates 1
Maximiliano Ariel Richeze Araquistain ARG 07 Mar 1983 UAE Team Emirates 2
Rui Felipe Alves Oliveira POR 05 Sep 1996 UAE Team Emirates 1
Kristoffer Halvorsen NOR 13 Apr 1996 Uno-X Pro Cycling Team 1
Rasmus Fossum Tiller NOR 28 Jul 1996 Uno-X Pro Cycling Team 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 26.07 2.PS ITA Filippo Ganna GBR Joshua Tarling BEL Brent Van Moer
2022 27.07 2.PS AUS Robert Stannard BEL Loïc Vliegen DEN Mattias Skjelmose Jensen
2021 24.07 2.PS USA Quinn Simmons BEL Stan Dewulf FRA Alexis Renard
2020 19.08 2.PS FRA Arnaud Démare BEL Greg Van Avermaet BEL Amaury Capiot
2019 31.07 2.HC BEL Loïc Vliegen BEL Tosh Van Der Sande BEL Dries De Bondt
2018 01.08 2.HC BEL Tim Wellens BEL Quinten Hermans BEL Pieter Serry
2017 26.07 2.HC BEL Dylan Teuns BEL Tosh Van Der Sande FRA Benjamin Thomas
2016 27.07 2.HC BEL Dries Devenyns BEL Gianni Meersman RUS Vyacheslav Kuznetsov
2015 29.07 2.HC NED Niki Terpstra BEL Victor Campenaerts RUS Sergey Lagutin
2014 30.07 2.HC BEL Gianni Meersman SPA Juan Jose Lobato Del Valle ZWI Silvan Dillier
2013 24.07 2.HC BEL Greg Van Avermaet FRA Anthony Geslin RUS Alexandr Kolobnev
2012 25.07 2.HC ITA Giacomo Nizzolo BEL Gianni Meersman NED Pim Ligthart
2011 27.07 2.HC BEL Greg Van Avermaet NED Joost van Leijen BEL Ben Hermans
2010 28.07 2.HC GBR Russell Downing ITA Marco Marcato FRA Laurent Mangel
2009 29.07 2.HC FRA Julien El Farès RUS Pavel Brutt RUS Alexandr Kolobnev
2008 30.07 2.HC RUS Serguei Ivanov BEL Greg Van Avermaet ITA Paolo Bettini
2007 01.08 2.HC SLO Borut Bozic FRA Frédéric Gabriel ITA Pietro Caucchioli
2006 28.07 2.HC ITA Fabrizio Guidi BEL Nico Sijmens NOR Kurt-Asle Arvesen
2005 29.07 2.HC ITA Luca Celli BEL Olivier Kaisen ITA Guido Trentin
2004 30.07 2.3 NED Gerben Löwik BEL Bert De Waele FRA Christophe Agnolutto
2003 01.08 2.3 NZL Julian Dean ITA Michele Bartoli UKR Yaroslav Popovych
2002 02.08 2.3 ITA Paolo Bettini ITA Luca Paolini ITA Daniele Nardello
2001 08.08 2.3 BEL Glenn D'Hollander BEL Bert Roesems GBR David Millar
2000 03.08 2.4 BEL Axel Merckx BEL Bjorn Leukemans FRA Vincent Cali
1999 04.08 2.4 DEN Mikael Holst Kyneb BEL Marc Streel BEL Andrei Tchmil
1998 05.08 2.4 BEL Frank Vandenbroucke BEL Thierry Marichal BEL Ludo Dierckxsens
1997 06.08 2.5 BEL Thierry Marichal BEL Nico Mattan BEL Rik Verbrugghe
1996 08.08 2.5 DUI Thomas Fleischer FRA Pascal Chanteur ITA Maurizio Frizzo
1995 . ITA Paolo Valoti BEL Mario Aerts BEL Thierry Marichal
1994 . FIN Joona Laukka BEL Denis Francois NED Wim van de Meulenhof
1993 . ITA Mauro Bettin BEL Geert Van Bondt BEL Wim Feys
1992 . DUI Lars Teutenberg NED Martin van Steen LAT Vladimir Muravski
1991 . SPA Abraham Olano Manzano BEL Patrick Evenepoel FRA Hervé Boussard
1990 . FRA Pascal Chanteur FRA Gérard Picard Viktor Rzhakzinsky
1989 . BEL Johan Verstrepen BEL Peter Farazijn FRA Dominique Chignoli
1988 . NED Joost van Adrichem BEL Patrick De Wael NED Harry Rozendal
1987 . Mario Kummer Olaf Ludwig GBR Paul Curran
1986 . ITA Maurizio Fondriest BEL Bruno Bruyere FRA Christian Thary
1985 . Uwe Ampler NED Peter Harings NED Eddy Schurer
1984 . Mario Kummer POL Andrzej Serediuk BEL Patrick Toelen
1983 . POL Tadeusz Krawczyk Siegurd Müller POL Andrzej Serediuk
1982 . BEL Eric Vanderaerden ZWI Viktor Schraner (1956) DUI Michael Man
1981 . BEL Nico Emonds BEL Eric Vanderaerden BEL Marc Sergeant
1980 . BEL Gerrit Van Gestel BEL Marc Sergeant BEL Jos Haex
1979 . BEL Ronny Van Holen POL Mieczeslav Nowicki BEL Rudy Cottenies
1978 . NED Jo Maas BEL Hugues Cosaert NED Egbert Koersen
1977 . BEL Alfons De Wolf BEL Dirk Wayenbergh BEL Dirk Heirweg
1976 . BEL Pierre Leurquin BEL Dirk Heirweg BEL Bernard Lecocq
1975 . BEL Jean-Luc Vandenbroucke BEL Pol Verschuere BEL Ferdi Van Den Haute
1974 . BEL Luc Demets BEL Patrick Lefevere BEL Martin Balcaen
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
2 Greg Van Avermaet BEL 2011 - 2013
1 Filippo Ganna ITA 2023 - 2023
1 Robert Stannard AUS 2022 - 2022
1 Quinn Simmons USA 2021 - 2021
1 Arnaud Démare FRA 2020 - 2020
1 Loïc Vliegen BEL 2019 - 2019
1 Tim Wellens BEL 2018 - 2018
1 Dylan Teuns BEL 2017 - 2017
1 Dries Devenyns BEL 2016 - 2016
1 Niki Terpstra NED 2015 - 2015
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
4 Greg Van Avermaet BEL 2008 - 2020
3 Gianni Meersman BEL 2012 - 2016
3 Thierry Marichal BEL 1995 - 1998
2 Loïc Vliegen BEL 2019 - 2022
2 Tosh Van Der Sande BEL 2017 - 2019
2 Alexandr Kolobnev RUS 2009 - 2013
2 Paolo Bettini ITA 2002 - 2008
2 Pascal Chanteur FRA 1990 - 1996
2 Mario Kummer DDR 1984 - 1987
2 Andrzej Serediuk POL 1983 - 1984
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
6 Greg Van Avermaet BEL 2008 - 2023
4 Loïc Vliegen BEL 2019 - 2023
3 Florian Sénéchal FRA 2020 - 2023
3 Milan Menten BEL 2019 - 2022
3 Quinten Hermans BEL 2018 - 2021
3 Gianni Meersman BEL 2012 - 2016
3 Thierry Marichal BEL 1995 - 1998
2 Filippo Baroncini ITA 2022 - 2023
2 Lorenzo Rota ITA 2022 - 2023
2 Robert Stannard AUS 2022 - 2023
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-077 Quinn Simmons USA 2021
23-176 Giacomo Nizzolo ITA 2012
23-272 Frank Vandenbroucke BEL 1998
23-314 Robert Stannard AUS 2022
24-054 Thierry Marichal BEL 1997
24-058 Julien El Farès FRA 2009
25-147 Dylan Teuns BEL 2017
25-169 Thomas Fleischer DUI 1996
25-223 Loïc Vliegen BEL 2019
26-071 Greg Van Avermaet BEL 2011
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
34-106 Fabrizio Guidi ITA 2006
33-147 Serguei Ivanov RUS 2008
33-005 Dries Devenyns BEL 2016
31-339 Russell Downing GBR 2010
31-072 Niki Terpstra NED 2015
28-359 Arnaud Démare FRA 2020
28-237 Gianni Meersman BEL 2014
28-123 Paolo Bettini ITA 2002
28-068 Greg Van Avermaet BEL 2013
27-350 Axel Merckx BEL 2000
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
7 Greg Van Avermaet BEL 2007 - 2023
6 Giacomo Nizzolo ITA 2012 - 2023
6 Tom Van Asbroeck BEL 2013 - 2023
5 Kenneth Van Rooy BEL 2019 - 2023
4 Loïc Vliegen BEL 2019 - 2023
4 Odd Christian Eiking NOR 2017 - 2022
4 Gianni Meersman BEL 2008 - 2016
4 Danilo Napolitano ITA 2010 - 2013
4 Fabrizio Guidi ITA 2000 - 2006
4 Ludovic Capelle BEL 1998 - 2004
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-145 Cian Uijtdebroeks BEL 2022
19-161 Joshua Tarling GBR 2023
19-212 David Millar GBR 1996
19-255 Thibau Nys BEL 2022
19-307 Kevin Vermaerke USA 2020
19-325 Donavan Vincent Grondin FRA 2020
20-073 Quinn Simmons USA 2021
20-131 Arnaud De Lie BEL 2022
20-223 Ryan Kamp NED 2021
20-253 Thibau Nys BEL 2023
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
39-032 Robbie McEwen AUS 2011
38-136 Maximiliano Ariel Richeze Araquistain ARG 2021
38-070 Greg Van Avermaet BEL 2023
38-045 Philippe Gilbert BEL 2020
37-071 Greg Van Avermaet BEL 2022
37-048 José Joaquin Rojas Gil SPA 2022
37-012 Frédéric Gabriel FRA 2007
36-291 Johan Museeuw BEL 2002
36-242 Bauke Mollema NED 2023
36-203 Pierre-Luc Périchon FRA 2023
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
5 Greg Van Avermaet BEL 2007 - 2013
5 Frank Vandenbroucke BEL 1996 - 1998
4 Danilo Napolitano ITA 2010 - 2012
4 Fabrizio Guidi ITA 2001 - 2006
4 Marc Streel BEL 1998 - 2000
4 Tom Steels BEL 1997 - 2000
3 Arnaud Démare FRA 2019 - 2020
3 Tom Boonen BEL 2008 - 2016
2 Arnaud De Lie BEL 2022 - 2023
2 Filippo Ganna ITA 2023 - 2023
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-075 Quinn Simmons USA 2021
20-131 Arnaud De Lie BEL 2022
21-129 Arnaud De Lie BEL 2023
21-197 Raivis Belohvosciks LAT 1997
21-270 Frank Vandenbroucke BEL 1996
21-271 Frank Vandenbroucke BEL 1996
21-274 Frank Vandenbroucke BEL 1996
21-314 Benjamin Thomas FRA 2017
21-361 Nacer Bouhanni FRA 2012
22-000 Danny van Poppel NED 2015
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
39-032 Robbie McEwen AUS 2011
36-291 Johan Museeuw BEL 2002
36-193 Andrei Tchmil BEL 1999
36-163 Jan Bakelants BEL 2022
35-281 Tom Boonen BEL 2016
35-012 Jaan Kirsipuu EST 2004
34-185 Stefan van Dijk NED 2010
34-150 Patrice Halgand FRA 2008
34-117 Paolo Bettini ITA 2008
34-105 Fabrizio Guidi ITA 2006
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
8 Greg Van Avermaet BEL 2008 - 2013
7 Frank Vandenbroucke BEL 1996 - 1998
6 Gianni Meersman BEL 2014 - 2016
6 Glenn D'Hollander BEL 1996 - 2001
6 Mikael Holst Kyneb DEN 1999 - 1999
5 Niki Terpstra NED 2015 - 2015
5 Luca Celli ITA 2005 - 2005
5 Paolo Bettini ITA 2002 - 2002
4 Robert Stannard AUS 2022 - 2022
4 Loïc Vliegen BEL 2019 - 2019
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-075 Quinn Simmons USA 2021
21-129 Arnaud De Lie BEL 2023
21-220 Glenn D'Hollander BEL 1996
21-270 Frank Vandenbroucke BEL 1996
21-314 Benjamin Thomas FRA 2017
21-361 Nacer Bouhanni FRA 2012
22-298 Hayden Roulston NZL 2004
23-002 Quinten Hermans BEL 2018
23-010 Rik Verbrugghe BEL 1997
23-031 Matthé Pronk NED 1997
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
35-282 Tom Boonen BEL 2016
34-185 Stefan van Dijk NED 2010
34-106 Fabrizio Guidi ITA 2006
34-009 Frédéric Gabriel FRA 2004
33-186 Stefan van Dijk NED 2009
33-147 Serguei Ivanov RUS 2008
33-065 Michele Bartoli ITA 2003
33-005 Dries Devenyns BEL 2016
32-224 Niko Eeckhout BEL 2003
32-080 Alexandr Kolobnev RUS 2013