Giro d'Italia

Giro d'Italia 1940 | Rit 17
05 Jun 1940
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 ITA Gino Bartali ITA
2 ITA Fausto Coppi ITA
3 ITA Enrico Mollo ITA
Startlijst Giro d'Italia 1940
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Adolfo Leoni ITA 13 Jan 1917 3
Aimone Landi ITA 27 Sep 1913 1
Diego Marabelli ITA 23 Feb 1914 3
Enrico Mara ITA 07 Aug 1912 3
Enrico Mollo ITA 24 Jul 1913 3
Fausto Coppi ITA 15 Sep 1919 1
Francesco Doccini ITA 10 Dec 1914 1
Gino Bartali ITA 18 Jul 1914 5
Giordano Cottur ITA 24 May 1914 3
Giovanni Valetti ITA 22 Sep 1913 5
Glauco Servadei ITA 27 Jul 1913 3
Mario Vicini ITA 21 Feb 1913 4
Olimpio Bizzi ITA 01 Aug 1916 5
Osvaldo Bailo ITA 12 Apr 1912 2
Pierino Favalli ITA 01 May 1914 1
Pietro Rimoldi ITA 05 Nov 1911 5
Primo Volpi ITA 25 Apr 1916 1
Quirino Toccacelli ITA 25 Dec 1916 1
Salvatore Crippa ITA 02 Nov 1914 3
Sebastiano Torchio ITA 21 Dec 1918 1
Serafino Santambrogio ITA 09 Jan 1914 1
Walter Diggelmann ZWI 11 Aug 1915 1
Walter Generati ITA 08 Sep 1913 4
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 28.05 GT SLO Primoz Roglic GBR Geraint Thomas POR João Pedro Gonçalves Almeida
2022 29.05 GT AUS Jai Hindley ECU Richard Antonio Carapaz Montenegro SPA Mikel Landa Meana
2021 30.05 GT COL Egan Arley Bernal Gomez ITA Damiano Caruso GBR Simon Yates
2020 25.10 GT GBR Tao Geoghegan Hart AUS Jai Hindley NED Wilco Kelderman
2019 02.06 GT ECU Richard Antonio Carapaz Montenegro ITA Vincenzo Nibali SLO Primoz Roglic
2018 27.05 GT GBR Chris Froome NED Tom Dumoulin COL Miguel Angel Lopez Moreno
2017 28.05 GT NED Tom Dumoulin COL Nairo Alexander Quintana Rojas ITA Vincenzo Nibali
2016 29.05 GT ITA Vincenzo Nibali COL Jhoan Esteban Chaves Rubio SPA Alejandro Valverde Belmonte
2015 31.05 GT SPA Alberto Contador Velasco ITA Fabio Aru SPA Mikel Landa Meana
2014 01.06 GT COL Nairo Alexander Quintana Rojas COL Rigoberto Uran Uran ITA Fabio Aru
2013 26.05 GT ITA Vincenzo Nibali COL Rigoberto Uran Uran AUS Cadel Evans
2012 27.05 GT CDN Ryder Hesjedal SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver BEL Thomas De Gendt
2011 29.05 GT ITA Michele Scarponi ITA Vincenzo Nibali FRA John Gadret
2010 30.05 GT ITA Ivan Basso SPA David Arroyo Duran ITA Vincenzo Nibali
2009 31.05 GT RUS Denis Menchov SPA Carlos Sastre Candil ITA Ivan Basso
2008 01.06 GT SPA Alberto Contador Velasco ITA Riccardo Riccò ITA Marzio Bruseghin
2007 03.06 GT ITA Danilo Di Luca LUX Andy Schleck ITA Eddy Mazzoleni
2006 28.05 GT ITA Ivan Basso SPA Jose Enrique Gutierrez Cataluña ITA Gilberto Simoni
2005 29.05 GT ITA Paolo Savoldelli ITA Gilberto Simoni VEN Jose Rujano Guillen
2004 30.05 GT ITA Damiano Cunego UKR Serhiy Honchar ITA Gilberto Simoni
2003 01.06 GT ITA Gilberto Simoni ITA Stefano Garzelli UKR Yaroslav Popovych
2002 02.06 GT ITA Paolo Savoldelli USA Tyler Hamilton ITA Pietro Caucchioli
2001 10.06 GT ITA Gilberto Simoni SPA Abraham Olano Manzano SPA Unai Osa Eizaguirre
2000 04.06 GT ITA Stefano Garzelli ITA Francesco Casagrande ITA Gilberto Simoni
1999 06.06 GT ITA Ivan Gotti ITA Paolo Savoldelli ITA Gilberto Simoni
1998 07.06 GT ITA Marco Pantani RUS Pavel Tonkov ITA Giuseppe Guerini
1997 08.06 GT ITA Ivan Gotti RUS Pavel Tonkov ITA Giuseppe Guerini
1996 09.06 GT RUS Pavel Tonkov ITA Enrico Zaina SPA Abraham Olano Manzano
1995 04.06 GT ZWI Tony Rominger RUS Evgeni Berzin LAT Piotr Ugrumov
1994 12.06 GT RUS Evgeni Berzin ITA Marco Pantani SPA Miguel Indurain Larraya
1993 13.06 GT SPA Miguel Indurain Larraya LAT Piotr Ugrumov ITA Claudio Chiappucci
1992 14.06 GT SPA Miguel Indurain Larraya ITA Claudio Chiappucci ITA Franco Chioccioli
1991 16.06 GT ITA Franco Chioccioli ITA Claudio Chiappucci ITA Massimiliano Lelli
1990 06.06 GT ITA Gianni Bugno FRA Charly Mottet ITA Marco Giovannetti
1989 11.06 GT FRA Laurent Fignon ITA Flavio Giupponi USA Andrew Hampsten
1988 12.06 GT USA Andrew Hampsten NED Erik Breukink ZWI Urs Zimmermann
1987 13.06 GT IRL Stephen Roche GBR Robert Millar NED Erik Breukink
1986 02.06 GT ITA Roberto Visentini ITA Giuseppe Saronni ITA Francesco Moser
1985 09.06 GT FRA Bernard Hinault ITA Francesco Moser USA Greg Lemond
1984 10.06 GT ITA Francesco Moser FRA Laurent Fignon ITA Moreno Argentin
1983 05.06 GT ITA Giuseppe Saronni ITA Roberto Visentini SPA Alberto Fernandez Blanco
1982 06.06 GT FRA Bernard Hinault ZWE Tommy Prim ITA Silvano Contini
1981 07.06 GT ITA Giovanni Battaglin ZWE Tommy Prim ITA Giuseppe Saronni
1980 07.06 FRA Bernard Hinault ITA Wladimiro Panizza ITA Giovanni Battaglin
1979 06.06 ITA Giuseppe Saronni ITA Francesco Moser ZWE Bernt Johansson
1978 28.05 BEL Johan De Muynck ITA Gianbattista Baronchelli ITA Francesco Moser
1977 12.06 BEL Michel Pollentier ITA Francesco Moser ITA Gianbattista Baronchelli
1976 12.06 ITA Felice Gimondi BEL Johan De Muynck ITA Fausto Bertoglio
1975 07.06 ITA Fausto Bertoglio SPA Francisco Galdos Guana ITA Felice Gimondi
1974 08.06 BEL Eddy Merckx ITA Gianbattista Baronchelli ITA Felice Gimondi
1973 09.06 BEL Eddy Merckx ITA Felice Gimondi ITA Giovanni Battaglin
1972 11.06 BEL Eddy Merckx SPA José Manuel Fuente Lavandera SPA Francisco Galdos Guana
1971 10.06 ZWE Gösta Pettersson BEL Herman Vanspringel ITA Ugo Colombo
1970 07.06 BEL Eddy Merckx ITA Felice Gimondi BEL Martin Van Den Bossche
1969 08.06 ITA Felice Gimondi ITA Claudio Michelotto ITA Italo Zilioli
1968 12.06 BEL Eddy Merckx ITA Vittorio Adorni ITA Felice Gimondi
1967 11.06 ITA Felice Gimondi ITA Franco Balmamion FRA Jacques Anquetil
1966 09.06 ITA Gianni Motta ITA Italo Zilioli FRA Jacques Anquetil
1965 06.06 ITA Vittorio Adorni ITA Italo Zilioli ITA Felice Gimondi
1964 07.06 FRA Jacques Anquetil ITA Italo Zilioli ITA Guido De Rosso
1963 09.06 ITA Franco Balmamion ITA Vittorio Adorni ITA Giorgio Zancanaro
1962 09.06 ITA Franco Balmamion ITA Imerio Massignan ITA Nino Defilippis
1961 11.06 ITA Arnaldo Pambianco FRA Jacques Anquetil SPA Antonio Suarez Vasquez
1960 09.06 FRA Jacques Anquetil ITA Gastone Nencini LUX Charly Gaul
1959 07.06 LUX Charly Gaul FRA Jacques Anquetil ITA Diego Ronchini
1958 08.06 ITA Ercole Baldini BEL Jean Brankart LUX Charly Gaul
1957 09.06 ITA Gastone Nencini FRA Louison Bobet ITA Ercole Baldini
1956 10.06 LUX Charly Gaul ITA Fiorenzo Magni ITA Agostino Coletto
1955 05.06 ITA Fiorenzo Magni ITA Fausto Coppi ITA Gastone Nencini
1954 13.06 ZWI Carlo Clerici ZWI Hugo Koblet ITA Nino Assirelli
1953 02.06 ITA Fausto Coppi ZWI Hugo Koblet ITA Pasquale Fornara
1952 08.06 ITA Fausto Coppi ITA Fiorenzo Magni ZWI Ferdi Kübler
1951 10.06 ITA Fiorenzo Magni BEL Rik Van Steenbergen ZWI Ferdi Kübler
1950 13.06 ZWI Hugo Koblet ITA Gino Bartali ITA Alfredo Martini
1949 12.06 ITA Fausto Coppi ITA Gino Bartali ITA Giordano Cottur
1948 06.06 ITA Fiorenzo Magni ITA Ezio Cecchi ITA Giordano Cottur
1947 15.06 ITA Fausto Coppi ITA Gino Bartali ITA Giulio Bresci
1946 07.07 ITA Gino Bartali ITA Fausto Coppi ITA Vito Ortelli
1940 09.06 ITA Fausto Coppi ITA Enrico Mollo ITA Giordano Cottur
1939 18.05 ITA Giovanni Valetti ITA Gino Bartali ITA Mario Vicini
1938 29.05 ITA Giovanni Valetti ITA Ezio Cecchi ITA Severino Canavesi
1937 30.05 ITA Gino Bartali ITA Giovanni Valetti ITA Enrico Mollo
1936 07.06 ITA Gino Bartali ITA Giuseppe Olmo ITA Severino Canavesi
1935 09.06 ITA Vasco Bergamaschi ITA Giuseppe Martano ITA Giuseppe Olmo
1934 10.06 ITA Learco Guerra ITA Francesco Camusso ITA Giovanni Cazzulani
1933 28.05 ITA Alfredo Binda BEL Jef Demuysere ITA Domenico Piemontesi
1932 05.06 ITA Antonio Pesenti BEL Jef Demuysere ITA Remo Bertoni
1931 31.05 ITA Francesco Camusso ITA Luigi Giacobbe ITA Luigi Marchisio
1930 08.06 ITA Luigi Marchisio ITA Luigi Giacobbe ITA Allegro Grandi
1929 09.06 ITA Alfredo Binda ITA Domenico Piemontesi ITA Leonida Frascarelli
1928 03.06 ITA Alfredo Binda ITA Giuseppe Pancera ITA Bartolomeo Aimo
1927 05.06 ITA Alfredo Binda ITA Giovanni Brunero ITA Antonio Giuseppe Negrini
1926 06.06 ITA Giovanni Brunero ITA Alfredo Binda ITA Arturo Bresciani
1925 05.06 ITA Alfredo Binda ITA Costante Girardengo ITA Giovanni Brunero
1924 01.06 ITA Giuseppe Enrici ITA Federico Gay ITA Angelo Gabrielli
1923 10.06 ITA Costante Girardengo ITA Giovanni Brunero ITA Bartolomeo Aimo
1922 11.06 ITA Giovanni Brunero ITA Bartolomeo Aimo ITA Giuseppe Enrici
1921 12.06 ITA Giovanni Brunero ITA Gaetano Belloni ITA Bartolomeo Aimo
1920 06.06 ITA Gaetano Belloni ITA Angelo Gremo FRA Jean Alavoine
1919 08.06 ITA Costante Girardengo ITA Gaetano Belloni BEL Marcel Buysse (Buyze) (1889)
1914 07.06 ITA Alfonso Calzolari ITA Pierino Albini ITA Luigi Natale Lucotti
1913 22.05 ITA Carlo Oriani ITA Eberardo Pavesi ITA Giuseppe Azzini
1912 04.06 ATALA PEUGEOT GERBI
1911 06.06 ITA Carlo Galetti ITA Giovanni Rossignoli ITA Giovanni Gerbi
1910 05.06 ITA Carlo Galetti ITA Eberardo Pavesi ITA Luigi Ganna
1909 30.05 ITA Luigi Ganna ITA Carlo Galetti ITA Giovanni Rossignoli
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
5 Eddy Merckx BEL 1968 - 1974
5 Fausto Coppi ITA 1940 - 1953
5 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
3 Bernard Hinault FRA 1980 - 1985
3 Felice Gimondi ITA 1967 - 1976
3 Fiorenzo Magni ITA 1948 - 1955
3 Gino Bartali ITA 1936 - 1946
3 Giovanni Brunero ITA 1921 - 1926
2 Vincenzo Nibali ITA 2013 - 2016
2 Alberto Contador Velasco SPA 2008 - 2015
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
9 Felice Gimondi ITA 1965 - 1976
7 Gilberto Simoni ITA 1999 - 2006
7 Fausto Coppi ITA 1940 - 1955
7 Gino Bartali ITA 1936 - 1950
6 Vincenzo Nibali ITA 2010 - 2019
6 Francesco Moser ITA 1977 - 1986
6 Jacques Anquetil FRA 1959 - 1967
6 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
6 Giovanni Brunero ITA 1921 - 1927
5 Eddy Merckx BEL 1968 - 1974
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
13 Gino Bartali ITA 1935 - 1953
12 Felice Gimondi ITA 1965 - 1976
10 Diego Ulissi ITA 2011 - 2023
10 Salvatore Puccio ITA 2013 - 2023
10 Dario Cataldo ITA 2011 - 2022
10 Domenico Pozzovivo ITA 2008 - 2022
10 Gianbattista Baronchelli ITA 1974 - 1985
9 Vincenzo Nibali ITA 2010 - 2022
9 Adam Hansen AUS 2012 - 2020
9 Eros Capecchi ITA 2011 - 2020
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
15 Domenico Pozzovivo ITA 2008 - 2024
14 Pier Mattia "Pierino" Gavazzi ITA 1973 - 1988
14 Franco Bitossi ITA 1963 - 1978
14 Gino Bartali ITA 1935 - 1954
13 Mario Cipollini ITA 1989 - 2003
13 Wladimiro Panizza ITA 1967 - 1983
13 Felice Gimondi ITA 1965 - 1978
13 Marino Basso ITA 1966 - 1978
13 Nino Defilippis ITA 1952 - 1964
12 Stefano Garzelli ITA 1997 - 2013
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-059 Nino Defilippis ITA 1952
20-132 Dario Beni ITA 1909
20-231 Giuseppe Saronni ITA 1978
20-257 Fausto Coppi ITA 1940
20-292 Aldo Bini ITA 1936
20-326 Gino Bartali ITA 1935
21-024 Luigi Marchisio ITA 1930
21-028 Vito Taccone ITA 1961
21-109 Wilfried Reybrouck BEL 1974
21-123 Guido Bontempi ITA 1981
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-184 Maarten Pieter Tjallingii NED 2016
38-128 Andrea Noè ITA 2007
37-317 Stefano Garzelli ITA 2011
37-280 Giovanni Visconti ITA 2020
37-156 Jens Heppner DUI 2002
37-136 Alessandro Petacchi ITA 2011
37-109 Aldo Moser ITA 1971
37-096 Cadel Evans AUS 2014
37-001 Geraint Thomas GBR 2023
37-000 Svein Tuft CDN 2014
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
42 Mario Cipollini ITA 1989 - 2003
41 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
31 Learco Guerra ITA 1930 - 1937
30 Costante Girardengo ITA 1913 - 1926
24 Giuseppe Saronni ITA 1978 - 1985
24 Eddy Merckx BEL 1967 - 1974
23 Francesco Moser ITA 1973 - 1986
22 Alessandro Petacchi ITA 2003 - 2011
22 Roger De Vlaeminck BEL 1972 - 1979
22 Fausto Coppi ITA 1940 - 1955
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
31-205 Tim Merlier BEL 2024
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
31-205 Tim Merlier BEL 2024
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
78 Eddy Merckx BEL 1968 - 1974
59 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
57 Francesco Moser ITA 1976 - 1985
50 Gino Bartali ITA 1936 - 1947
49 Giuseppe Saronni ITA 1979 - 1986
42 Jacques Anquetil FRA 1959 - 1967
31 Bernard Hinault FRA 1980 - 1985
31 Fausto Coppi ITA 1940 - 1954
29 Miguel Indurain Larraya SPA 1992 - 1993
27 Roberto Visentini ITA 1980 - 1987
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-059 Nino Defilippis ITA 1952
20-132 Dario Beni ITA 1909
20-257 Fausto Coppi ITA 1940
20-292 Aldo Bini ITA 1936
21-024 Luigi Marchisio ITA 1930
21-109 Wilfried Reybrouck BEL 1974
21-123 Guido Bontempi ITA 1981
21-162 Romeo Venturelli ITA 1960
21-235 Vincenzo Meco ITA 1962
21-245 Giuseppe Saronni ITA 1979
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-128 Andrea Noè ITA 2007
37-156 Jens Heppner DUI 2002
37-109 Aldo Moser ITA 1971
37-096 Cadel Evans AUS 2014
37-001 Geraint Thomas GBR 2023
37-000 Svein Tuft CDN 2014
36-270 Gaetano Belloni ITA 1929
36-244 Alexandre Vinokourov KAZ 2010
36-112 Luca Paolini ITA 2013
35-314 Serhiy Honchar UKR 2006