Paris - Nice

Startlijst Paris - Nice 2021
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Aurélien Paret-Peintre FRA 27 Feb 1996 AG2R Citroën Team 2
Ben Alexander O'Connor AUS 25 Nov 1995 AG2R Citroën Team 1
Bob Jungels LUX 22 Sep 1992 AG2R Citroën Team 4
Damien Touzé FRA 07 Jul 1996 AG2R Citroën Team 1
Dorian Godon FRA 25 May 1996 AG2R Citroën Team 1
Oliver Naesen BEL 16 Sep 1990 AG2R Citroën Team 3
Stan Dewulf BEL 20 Dec 1997 AG2R Citroën Team 1
Dries De Bondt BEL 04 Jul 1991 Alpecin - Fenix 1
Jasper Philipsen BEL 02 Mar 1998 Alpecin - Fenix 1
Kristian Sbaragli ITA 08 May 1990 Alpecin - Fenix 1
Louis Vervaeke BEL 06 Oct 1993 Alpecin - Fenix 1
Oscar Riesebeek NED 23 Dec 1992 Alpecin - Fenix 1
Scott Thwaites GBR 12 Feb 1990 Alpecin - Fenix 1
Senne Leysen BEL 18 Mar 1996 Alpecin - Fenix 1
Aleksander Vlasov RUS 23 Apr 1996 Astana - Premier Tech 1
Alexey Lutsenko KAZ 07 Sep 1992 Astana - Premier Tech 2
Jon Izagirre Insausti SPA 04 Feb 1989 Astana - Premier Tech 5
Luis Leon Sanchez Gil SPA 24 Nov 1983 Astana - Premier Tech 8
Matteo Sobrero ITA 14 May 1997 Astana - Premier Tech 1
Omar Fraile Matarranz SPA 17 Jul 1990 Astana - Premier Tech 2
Samuele Battistella ITA 14 Nov 1998 Astana - Premier Tech 1
Anthony Delaplace FRA 11 Sep 1989 Arkéa - Samsic 1
Clément Russo FRA 20 Jan 1995 Arkéa - Samsic 1
Connor Swift GBR 30 Oct 1995 Arkéa - Samsic 2
Daniel McLay GBR 03 Jan 1992 Arkéa - Samsic 2
Maxime Bouet FRA 03 Nov 1986 Arkéa - Samsic 2
Nacer Bouhanni FRA 25 Jul 1990 Arkéa - Samsic 6
Warren Barguil FRA 28 Oct 1991 Arkéa - Samsic 2
Bryan Coquard FRA 25 Apr 1992 B&B Hotels p/b KTM 4
Cyril Barthe FRA 14 Feb 1996 B&B Hotels p/b KTM 2
Cyril Gautier FRA 26 Sep 1987 B&B Hotels p/b KTM 3
Cyril Lemoine FRA 03 Mar 1983 B&B Hotels p/b KTM 1
Jérémy Lecroq FRA 07 Apr 1995 B&B Hotels p/b KTM 1
Jonathan Hivert FRA 23 Mar 1985 B&B Hotels p/b KTM 4
Quentin Pacher FRA 06 Jan 1992 B&B Hotels p/b KTM 3
Alexander Edmondson AUS 22 Dec 1993 Team BikeExchange 1
Alexander Konyshev ITA 25 Jul 1998 Team BikeExchange 1
Amund Gröndahl Jansen NOR 11 Feb 1994 Team BikeExchange 2
Kaden Groves AUS 23 Dec 1998 Team BikeExchange 1
Lucas Hamilton AUS 12 Feb 1996 Team BikeExchange 1
Luke Durbridge AUS 09 Apr 1991 Team BikeExchange 1
Michael Matthews AUS 26 Sep 1990 Team BikeExchange 4
Cesare Benedetti POL 03 Aug 1987 BORA - Hansgrohe 1
Felix Grossschartner OOS 23 Dec 1993 BORA - Hansgrohe 4
Jordi Meeus BEL 01 Jul 1998 BORA - Hansgrohe 1
Maximilian Schachmann DUI 09 Jan 1994 BORA - Hansgrohe 2
Michael Schwarzmann DUI 07 Jan 1991 BORA - Hansgrohe 1
Nils Politt DUI 06 Mar 1994 BORA - Hansgrohe 4
Pascal Ackermann DUI 17 Jan 1994 BORA - Hansgrohe 2
Anthony Perez FRA 22 Apr 1991 Cofidis 2
Christophe Laporte FRA 11 Dec 1992 Cofidis 3
Guillaume Martin FRA 09 Jun 1993 Cofidis 2
Jelle Wallays BEL 11 May 1989 Cofidis 1
Pierre-Luc Périchon FRA 04 Jan 1987 Cofidis 2
Piet Allegaert BEL 20 Jan 1995 Cofidis 2
Simon Geschke DUI 13 Mar 1986 Cofidis 1
Florian Sénéchal FRA 10 Jul 1993 Deceuninck - Quick Step 2
Mattia Cattaneo ITA 25 Oct 1990 Deceuninck - Quick Step 1
Michael Mörköv Christensen DEN 30 Apr 1985 Deceuninck - Quick Step 2
Rémi Cavagna FRA 10 Aug 1995 Deceuninck - Quick Step 1
Sam Bennett IRL 16 Oct 1990 Deceuninck - Quick Step 3
Tim Declercq BEL 21 Mar 1989 Deceuninck - Quick Step 3
Yves Lampaert BEL 10 Apr 1991 Deceuninck - Quick Step 2
Casper Phillip Pedersen DEN 15 Mar 1996 Team DSM 2
Cees Bol NED 27 Jul 1995 Team DSM 2
Jai Hindley AUS 05 May 1996 Team DSM 1
Jasha Sütterlin DUI 04 Nov 1992 Team DSM 1
Nils Eekhoff NED 23 Jan 1998 Team DSM 1
Sören Kragh Andersen DEN 10 Aug 1994 Team DSM 2
Tiesj Benoot BEL 11 Mar 1994 Team DSM 2
Daniel Arroyave COL 19 Jun 2000 EF Education - NIPPO 1
Jens Keukeleire BEL 23 Nov 1988 EF Education - NIPPO 1
Jonas Rutsch DUI 24 Jan 1998 EF Education - NIPPO 1
Julien El Farès FRA 01 Jun 1985 EF Education - NIPPO 3
Magnus Cort Nielsen DEN 16 Jan 1993 EF Education - NIPPO 2
Neilson Powless USA 03 Sep 1996 EF Education - NIPPO 1
Stefan Bissegger ZWI 13 Sep 1998 EF Education - NIPPO 1
Arnaud Démare FRA 26 Aug 1991 Groupama - FDJ 6
Bruno Armirail FRA 11 Apr 1994 Groupama - FDJ 1
David Gaudu FRA 10 Oct 1996 Groupama - FDJ 1
Ignatas Konovalovas LTU 08 Dec 1985 Groupama - FDJ 2
Jacopo Guarnieri ITA 14 Aug 1987 Groupama - FDJ 2
Miles Scotson AUS 18 Jan 1994 Groupama - FDJ 1
Ramon Sinkeldam NED 09 Feb 1989 Groupama - FDJ 2
Andrey Amador Bikkazakova CRC 29 Aug 1986 INEOS Grenadiers 1
Ben Swift GBR 05 Nov 1987 INEOS Grenadiers 2
Dylan van Baarle NED 21 May 1992 INEOS Grenadiers 1
Laurens De Plus BEL 04 Sep 1995 INEOS Grenadiers 1
Richie Porte AUS 30 Jan 1985 INEOS Grenadiers 7
Rohan Dennis AUS 28 May 1990 INEOS Grenadiers 2
Tao Geoghegan Hart GBR 30 Mar 1995 INEOS Grenadiers 2
André Greipel DUI 16 Jul 1982 Israel Start-Up Nation 6
Krists Neilands LAT 18 Aug 1994 Israel Start-Up Nation 2
Matthias Brandle OOS 07 Dec 1989 Israel Start-Up Nation 1
Patrick Bevin NZL 15 Feb 1991 Israel Start-Up Nation 2
Rick Zabel DUI 07 Dec 1993 Israel Start-Up Nation 1
Rudy Barbier FRA 18 Dec 1992 Israel Start-Up Nation 2
Sep Vanmarcke BEL 28 Jul 1988 Israel Start-Up Nation 1
Boy van Poppel NED 18 Jan 1988 Intermarché - Wanty - Gobert 1
Danny van Poppel NED 26 Jul 1993 Intermarché - Wanty - Gobert 1
Jonas Koch DUI 25 Jun 1993 Intermarché - Wanty - Gobert 1
Louis Meintjes ZAF 21 Feb 1992 Intermarché - Wanty - Gobert 1
Odd Christian Eiking NOR 28 Dec 1994 Intermarché - Wanty - Gobert 1
Rein Taaramäe EST 24 Apr 1987 Intermarché - Wanty - Gobert 4
Taco van der Hoorn NED 04 Dec 1993 Intermarché - Wanty - Gobert 1
Florian Vermeersch BEL 12 Mar 1999 Lotto Soudal 1
Harm Vanhoucke BEL 17 Jun 1997 Lotto Soudal 1
John Degenkolb DUI 07 Jan 1989 Lotto Soudal 7
Kobe Goossens BEL 29 Apr 1996 Lotto Soudal 1
Philippe Gilbert BEL 05 Jul 1982 Lotto Soudal 4
Stefano Oldani ITA 10 Jan 1998 Lotto Soudal 1
Thomas De Gendt BEL 06 Nov 1986 Lotto Soudal 7
Gregor Mühlberger OOS 04 Apr 1994 Movistar Team 1
Imanol Erviti Ollo SPA 15 Nov 1983 Movistar Team 2
Johan Jacobs (ZWI) ZWI 01 Mar 1997 Movistar Team 1
Jorge Arcas Pena SPA 08 Jul 1992 Movistar Team 1
José Joaquin Rojas Gil SPA 08 Jun 1985 Movistar Team 4
Matteo Jorgenson USA 01 Jul 1999 Movistar Team 1
Sebastian Mora Vedri SPA 19 Feb 1988 Movistar Team 1
Dylan Teuns BEL 01 Mar 1992 Bahrain Victorious 4
Gino Mäder ZWI 04 Jan 1997 Bahrain Victorious 1
Heinrich Friedrich Haussler AUS 25 Feb 1984 Bahrain Victorious 5
Jack Haig AUS 06 Sep 1993 Bahrain Victorious 2
Marco Haller OOS 01 Apr 1991 Bahrain Victorious 2
Phil Bauhaus DUI 08 Jul 1994 Bahrain Victorious 1
Yukiya Arashiro JPN 22 Sep 1984 Bahrain Victorious 1
Alexis Vuillermoz FRA 01 Jun 1988 Team TotalEnergies / Total Direct Energie 2
Anthony Turgis FRA 16 May 1994 Team TotalEnergies / Total Direct Energie 3
Christopher Lawless GBR 04 Nov 1995 Team TotalEnergies / Total Direct Energie 1
Dries Van Gestel BEL 30 Sep 1994 Team TotalEnergies / Total Direct Energie 2
Edvald Boasson Hagen NOR 17 May 1987 Team TotalEnergies / Total Direct Energie 2
Fabien Doubey FRA 21 Oct 1993 Team TotalEnergies / Total Direct Energie 2
Pierre-Roger Latour FRA 12 Oct 1993 Team TotalEnergies / Total Direct Energie 2
Alex Kirsch LUX 12 Jun 1992 Trek - Segafredo 3
Edward Theuns BEL 30 Apr 1991 Trek - Segafredo 4
Jacopo Mosca ITA 29 Aug 1993 Trek - Segafredo 1
Jasper Stuyven BEL 17 Apr 1992 Trek - Segafredo 2
Julien Bernard FRA 17 Mar 1992 Trek - Segafredo 2
Kenny Elissonde FRA 22 Jul 1991 Trek - Segafredo 2
Mads Pedersen DEN 18 Dec 1995 Trek - Segafredo 1
George Bennett NZL 07 Apr 1990 Jumbo - Visma 2
Jos van Emden NED 18 Feb 1985 Jumbo - Visma 1
Lennard Hofstede NED 29 Dec 1994 Jumbo - Visma 1
Primoz Roglic SLO 29 Oct 1989 Jumbo - Visma 1
Sam Oomen NED 15 Aug 1995 Jumbo - Visma 1
Steven Kruijswijk NED 07 Jun 1987 Jumbo - Visma 1
Tony Martin DUI 23 Apr 1985 Jumbo - Visma 4
Fabio Aru ITA 03 Jul 1990 Qhubeka Assos / Team Qhubeka NextHash 1
Giacomo Nizzolo ITA 30 Jan 1989 Qhubeka Assos / Team Qhubeka NextHash 3
Matteo Pelucchi ITA 21 Jan 1989 Qhubeka Assos / Team Qhubeka NextHash 1
Maximilian Walscheid DUI 13 Jun 1993 Qhubeka Assos / Team Qhubeka NextHash 2
Sander Armée BEL 10 Dec 1985 Qhubeka Assos / Team Qhubeka NextHash 2
Sergio Luis Henao Montoya COL 10 Dec 1987 Qhubeka Assos / Team Qhubeka NextHash 4
Victor Campenaerts BEL 28 Oct 1991 Qhubeka Assos / Team Qhubeka NextHash 2
Alexander Kristoff NOR 05 Jul 1987 UAE Team Emirates 5
Brandon McNulty USA 02 Apr 1998 UAE Team Emirates 1
David De La Cruz Melgarejo SPA 06 May 1989 UAE Team Emirates 3
Matteo Trentin ITA 02 Aug 1989 UAE Team Emirates 2
Rui Alberto Costa Faria POR 05 Oct 1986 UAE Team Emirates 4
Rui Felipe Alves Oliveira POR 05 Sep 1996 UAE Team Emirates 1
Sven Erik Byström NOR 21 Jan 1992 UAE Team Emirates 2
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2024 10.03 2.WT USA Matteo Jorgenson BEL Remco Evenepoel USA Brandon McNulty
2023 12.03 2.WT SLO Tadej Pogacar FRA David Gaudu DEN Jonas Vingegaard Hansen
2022 13.03 2.WT SLO Primoz Roglic GBR Simon Yates COL Daniel Felipe Martinez Poveda
2021 14.03 2.WT DUI Maximilian Schachmann RUS Aleksander Vlasov SPA Jon Izagirre Insausti
2020 15.03 2.WT DUI Maximilian Schachmann BEL Tiesj Benoot COL Sergio Andres Higuita Garcia
2019 17.03 2.WT COL Egan Arley Bernal Gomez COL Nairo Alexander Quintana Rojas POL Michal Kwiatkowski
2018 11.03 2.WT SPA Marc Soler Gimenez GBR Simon Yates SPA Gorka Izagirre Insausti
2017 12.03 2.WT COL Sergio Luis Henao Montoya SPA Alberto Contador Velasco IRL Daniel Martin
2016 13.03 2.WT GBR Geraint Thomas SPA Alberto Contador Velasco AUS Richie Porte
2015 15.03 2.WT AUS Richie Porte POL Michal Kwiatkowski SLO Simon Spilak
2014 16.03 2.WT COL Carlos Alberto Betancur Gomez POR Rui Alberto Costa Faria FRA Arthur Vichot
2013 10.03 2.WT AUS Richie Porte USA Andrew Talansky FRA Jean-Christophe Péraud
2012 11.03 2.WT GBR Bradley Wiggins NED Lieuwe Westra SPA Alejandro Valverde Belmonte
2011 13.03 2.WT DUI Tony Martin DUI Andreas Klöden GBR Bradley Wiggins
2010 14.03 2.HIS SPA Alberto Contador Velasco SPA Luis Leon Sanchez Gil CZE Roman Kreuziger
2009 15.03 2.HIS SPA Luis Leon Sanchez Gil LUX Fränk Schleck FRA Sylvain Chavanel
2008 16.03 2.HIS ITA Davide Rebellin ITA Rinaldo Nocentini UKR Yaroslav Popovych
2007 18.03 2.PT SPA Alberto Contador Velasco ITA Davide Rebellin SPA Luis Leon Sanchez Gil
2006 12.03 2.PT USA Floyd Landis SPA Francisco Javier 'Patxi' Vila Errandonea SPA Antonio Colom Mas
2005 13.03 2.PT USA Bobby Julich SPA Alejandro Valverde Belmonte SPA Constantino Zaballa Gutierrez
2004 14.03 2.HC DUI Jörg Jaksche ITA Davide Rebellin USA Bobby Julich
2003 16.03 2.HC KAZ Alexandre Vinokourov SPA Mikel Zarrabeitia Uranga ITA Davide Rebellin
2002 17.03 2.HC KAZ Alexandre Vinokourov FRA Sandy Casar FRA Laurent Jalabert
2001 18.03 2.HC ITA Dario Frigo LTU Raimundas Rumsas BEL Peter Van Petegem
2000 12.03 2.HC DUI Andreas Klöden FRA Laurent Brochard SPA Francisco Mancebo Perez
1999 14.03 2.HC NED Michael Boogerd ZWI Markus Zberg COL Santiago Botero Echeverry
1998 15.03 2.HC BEL Frank Vandenbroucke FRA Laurent Jalabert SPA Marcelino Garcia Alonso
1997 16.03 2.1 FRA Laurent Jalabert ZWI Laurent Dufaux SPA Santiago Blanco Gil
1996 17.03 2.1 FRA Laurent Jalabert USA Lance Armstrong GBR Christopher Boardman
1995 12.03 2.1 FRA Laurent Jalabert RUS Vladislav Bobrik ZWI Alex Zülle
1994 13.03 2.1 ZWI Tony Rominger SPA Jesus Montoya Alarcon RUS Viatcheslav Ekimov
1993 14.03 2.1 ZWI Alex Zülle FRA Laurent Bezault FRA Pascal Lance
1992 15.03 2.1 FRA Jean-François Bernard ZWI Tony Rominger SPA Miguel Indurain Larraya
1991 17.03 2.1 ZWI Tony Rominger FRA Laurent Jalabert FRA Martial Gayant
1990 11.03 2.1 SPA Miguel Indurain Larraya IRL Stephen Roche FRA Luc Leblanc
1989 12.03 Cat 3 SPA Miguel Indurain Larraya IRL Stephen Roche FRA Marc Madiot
1988 13.03 Cat 2 IRL Sean Kelly FRA Ronan Pensec SPA Julian Gorospe Artabe
1987 15.03 IRL Sean Kelly FRA Jean-François Bernard FRA Laurent Fignon
1986 09.03 IRL Sean Kelly ZWI Urs Zimmermann USA Greg Lemond
1985 10.03 IRL Sean Kelly IRL Stephen Roche FRA Frédéric Vichot
1984 14.03 IRL Sean Kelly IRL Stephen Roche FRA Bernard Hinault
1983 16.03 IRL Sean Kelly ZWI Jean-Mary Grezet NED Steven Rooks
1982 18.03 IRL Sean Kelly FRA Gilbert Duclos-Lassalle BEL Jean-Luc Vandenbroucke
1981 18.03 IRL Stephen Roche NED Adri van der Poel BEL Alfons De Wolf
1980 12.03 FRA Gilbert Duclos-Lassalle ZWI Stefan Mutter NED Gerrie Knetemann
1979 14.03 NED Joop Zoetemelk ZWE Sven-Ake Nilsson NED Gerrie Knetemann
1978 11.03 NED Gerrie Knetemann FRA Bernard Hinault NED Joop Zoetemelk
1977 17.03 BEL Freddy Maertens NED Gerrie Knetemann BEL Jean-Luc Vandenbroucke
1976 14.03 FRA Michel Laurent NED Hennie Kuiper SPA Luis Ocana Pernia
1975 16.03 NED Joop Zoetemelk BEL Eddy Merckx NED Gerrie Knetemann
1974 17.03 NED Joop Zoetemelk FRA Alain Santy BEL Eddy Merckx
1973 17.03 FRA Raymond Poulidor NED Joop Zoetemelk BEL Eddy Merckx
1972 16.03 FRA Raymond Poulidor BEL Eddy Merckx SPA Luis Ocana Pernia
1971 17.03 BEL Eddy Merckx ZWE Gösta Pettersson SPA Luis Ocana Pernia
1970 16.03 BEL Eddy Merckx SPA Luis Ocana Pernia NED Jan Janssen
1969 16.03 BEL Eddy Merckx FRA Raymond Poulidor FRA Jacques Anquetil
1968 15.03 DUI Rolf Wolfshohl BEL Ferdinand Bracke FRA Jean-Louis Bodin
1967 15.03 GBR Tom Simpson FRA Bernard Guyot DUI Rolf Wolfshohl
1966 15.03 FRA Jacques Anquetil FRA Raymond Poulidor ITA Vittorio Adorni
1965 16.03 FRA Jacques Anquetil DUI Rudi Altig ITA Italo Zilioli
1964 17.03 NED Jan Janssen FRA Jean-Claude Annaert FRA Jean Forestier
1963 17.03 FRA Jacques Anquetil DUI Rudi Altig BEL Rik Van Looy
1962 17.03 BEL Jozef Planckaert GBR Tom Simpson DUI Rolf Wolfshohl
1961 16.03 FRA Jacques Anquetil FRA Joseph Groussard BEL Jozef Planckaert
1960 16.03 BEL Raymond Impanis FRA François Mahé FRA Robert Cazala
1959 14.03 FRA Jean Graczyk FRA Gérard Saint ITA Pierino Baffi
1958 16.03 BEL Alfred De Bruyne ITA Pasquale Fornara BEL Germain Derijcke
1957 17.03 FRA Jacques Anquetil BEL Désiré Keteleer BEL Jean Brankart
1956 17.03 BEL Alfred De Bruyne FRA Pierre Barbotin FRA François Mahé
1955 16.03 FRA Jean Bobet FRA Pierre Molineris FRA Bernard Gauthier
1954 14.03 BEL Raymond Impanis FRA Nello Lauredi FRA Francis Anastasi
1953 15.03 FRA Jean-Pierre Munch FRA Roger Walkowiak FRA Roger Bertaz
1952 30.03 FRA Louison Bobet ITA Donato Zampini BEL Raymond Impanis
1951 17.03 BEL Roger Decock FRA Lucien Teisseire FRA Kléber Piot
1946 05.05 ITA Fermo Camellini FRA Maurice Demuer BEL Frans Bonduel
1939 19.03 FRA Maurice Archambaud BEL Frans Bonduel BEL Gérard Desmet (1910)
1938 27.03 BEL Jules Lowie BEL Albertin Disseaux NED Antoon Van Schendel
1937 14.03 FRA Roger Lapébie FRA Sylvain Marcaillou NED Albert Van Schendel
1936 22.03 FRA Maurice Archambaud FRA Jean Fontenay BEL Alphonse Deloor
1935 31.03 FRA René Vietto BEL Antoine Dignef FRA Raoul Lesueur
1934 11.03 BEL Gaston Rebry FRA Roger Lapébie FRA Maurice Archambaud
1933 19.03 BEL Alfons Schepers BEL Louis Hardiquest FRA Benoît Faure
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
7 Sean Kelly IRL 1982 - 1988
5 Jacques Anquetil FRA 1957 - 1966
3 Laurent Jalabert FRA 1995 - 1997
3 Joop Zoetemelk NED 1974 - 1979
3 Eddy Merckx BEL 1969 - 1971
2 Maximilian Schachmann DUI 2020 - 2021
2 Richie Porte AUS 2013 - 2015
2 Alberto Contador Velasco SPA 2007 - 2010
2 Alexandre Vinokourov KAZ 2002 - 2003
2 Tony Rominger ZWI 1991 - 1994
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
7 Sean Kelly IRL 1982 - 1988
7 Eddy Merckx BEL 1969 - 1975
6 Laurent Jalabert FRA 1991 - 2002
6 Jacques Anquetil FRA 1957 - 1969
5 Stephen Roche IRL 1981 - 1990
5 Gerrie Knetemann NED 1975 - 1980
5 Joop Zoetemelk NED 1973 - 1979
4 Alberto Contador Velasco SPA 2007 - 2017
4 Davide Rebellin ITA 2003 - 2008
4 Luis Ocana Pernia SPA 1970 - 1976
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
10 Raymond Poulidor FRA 1961 - 1977
10 Jacques Anquetil FRA 1954 - 1969
9 Eddy Merckx BEL 1966 - 1975
8 Jon Izagirre Insausti SPA 2016 - 2024
8 Stephen Roche IRL 1981 - 1991
8 Joop Zoetemelk NED 1972 - 1983
7 Luis Leon Sanchez Gil SPA 2007 - 2023
7 Hennie Kuiper NED 1973 - 1988
7 Sean Kelly IRL 1982 - 1988
6 Felix Grossschartner OOS 2018 - 2024
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
21-042 René Vietto FRA 1935
21-110 Stephen Roche IRL 1981
22-063 Egan Arley Bernal Gomez COL 2019
22-216 Michel Laurent FRA 1976
23-068 Jacques Anquetil FRA 1957
23-129 Frank Vandenbroucke BEL 1998
23-272 Eddy Merckx BEL 1969
23-303 Jan Janssen NED 1964
23-331 Roger Decock BEL 1951
24-102 Alberto Contador Velasco SPA 2007
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
36-336 Raymond Poulidor FRA 1973
36-220 Davide Rebellin ITA 2008
35-335 Raymond Poulidor FRA 1972
34-149 Raymond Impanis BEL 1960
33-115 Bobby Julich USA 2005
32-351 Tony Rominger ZWI 1994
32-201 Maurice Archambaud FRA 1939
32-135 Primoz Roglic SLO 2022
32-101 Joop Zoetemelk NED 1979
32-066 Jacques Anquetil FRA 1966
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
13 Raymond Poulidor FRA 1961 - 1977
12 Jacques Anquetil FRA 1954 - 1969
11 Eddy Merckx BEL 1966 - 1977
10 Jean-Luc Vandenbroucke BEL 1976 - 1988
9 John Degenkolb DUI 2012 - 2023
9 Luis Leon Sanchez Gil SPA 2007 - 2023
8 Arnaud Démare FRA 2015 - 2024
8 Jon Izagirre Insausti SPA 2016 - 2024
8 Laurent Jalabert FRA 1991 - 2002
8 Jean-François Bernard FRA 1985 - 1994
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-239 Albert Platel FRA 1953
20-017 Joshua Tarling GBR 2024
20-022 René Vietto FRA 1934
20-042 Peter Sagan SVK 2010
20-065 Jacques Anquetil FRA 1954
20-066 Leo Duyndam NED 1968
20-082 Finn Fisher-Black NZL 2022
20-101 Akira Asada JPN 1988
20-122 Bernard Hinault FRA 1975
20-127 Dietrich Thurau DUI 1975
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
40-336 Raymond Poulidor FRA 1977
40-174 Jens Voigt DUI 2012
39-274 Désiré Keteleer BEL 1960
39-117 Imanol Erviti Ollo SPA 2023
39-108 Luis Leon Sanchez Gil SPA 2023
39-060 Alessandro Petacchi ITA 2013
39-038 Hennie Kuiper NED 1988
38-354 Jakob Fuglsang DEN 2024
38-353 Pino Cerami (1922) BEL 1961
38-252 Philippe Gilbert BEL 2021
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
21 Eddy Merckx BEL 1967 - 1977
14 Sean Kelly IRL 1982 - 1988
12 Freddy Maertens BEL 1975 - 1977
11 Rik Van Looy BEL 1960 - 1967
10 Eric Leman BEL 1969 - 1975
9 Rudi Altig DUI 1962 - 1970
8 Tom Steels BEL 1997 - 2000
8 Mario Cipollini ITA 1992 - 1994
8 Gerrie Knetemann NED 1977 - 1980
8 Jacques Anquetil FRA 1954 - 1966
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-239 Albert Platel FRA 1953
20-043 Peter Sagan SVK 2010
20-045 Peter Sagan SVK 2010
20-065 Jacques Anquetil FRA 1954
20-066 Leo Duyndam NED 1968
20-140 Jean-François Chaurin FRA 1982
20-212 Romain Maes (1913) BEL 1934
20-330 Valère Van Sweevelt BEL 1968
20-331 Valère Van Sweevelt BEL 1968
20-360 Stéphane Heulot FRA 1992
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-128 Frans Bonduel BEL 1946
36-272 Désiré Keteleer BEL 1957
36-045 Andrei Tchmil BEL 1999
35-335 Raymond Poulidor FRA 1972
35-261 Andreas Klöden DUI 2011
35-051 Andrei Tchmil BEL 1998
35-050 Andrei Tchmil BEL 1998
34-324 André Darrigade FRA 1964
34-236 André Greipel DUI 2017
34-220 Adriano Baffi ITA 1997
Meeste ritzeges in één jaar
Aantal Coureur Nat Jaar
6 Freddy Maertens BEL 1976
5 Freddy Maertens BEL 1977
4 Tom Steels BEL 1997
4 Sean Kelly IRL 1982
4 Louison Bobet FRA 1952
3 Tadej Pogacar SLO 2023
3 Primoz Roglic SLO 2021
3 Tom Boonen BEL 2006
3 Alexandre Vinokourov KAZ 2004
3 Mario Cipollini ITA 1993
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
56 Eddy Merckx BEL 1966 - 1975
29 Sean Kelly IRL 1982 - 1988
23 Laurent Jalabert FRA 1995 - 1997
18 Freddy Maertens BEL 1975 - 1977
16 Jacques Anquetil FRA 1957 - 1966
14 Joop Zoetemelk NED 1974 - 1983
14 Gerrie Knetemann NED 1978 - 1980
12 Stephen Roche IRL 1981 - 1990
11 Tony Rominger ZWI 1991 - 1994
11 Miguel Indurain Larraya SPA 1989 - 1992
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-239 Albert Platel FRA 1953
20-140 Jean-François Chaurin FRA 1982
20-265 Eddy Merckx BEL 1966
21-026 Eric Vanderaerden BEL 1983
21-038 René Vietto FRA 1935
21-106 Stephen Roche IRL 1981
21-180 Marcel Kint BEL 1936
21-231 Laurence Pithie NZL 2024
21-265 Eddy Merckx BEL 1967
21-271 Adri van der Poel NED 1981
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-174 Jens Voigt DUI 2010
36-336 Raymond Poulidor FRA 1973
36-275 Désiré Keteleer BEL 1957
36-220 Davide Rebellin ITA 2008
36-101 Joop Zoetemelk NED 1983
36-045 Andrei Tchmil BEL 1999
35-335 Raymond Poulidor FRA 1972
35-261 Andreas Klöden DUI 2011
35-221 Davide Rebellin ITA 2007
35-074 Benoît Faure FRA 1935