Tour de Romandie

Tour de Romandie 2001
13 May 2001
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 ITA Dario Frigo ITA Fassa Bortolo 27-237
2 SPA Felix Manuel Garcia Casas SPA Festina 32-135
3 ITA Wladimir Belli ITA Fassa Bortolo 30-292
4 SPA Oscar Sevilla Ribera SPA Kelme - Costa Blanca 24-226
5 ITA Gilberto Simoni ITA Lampre - Daikin 29-262
6 ZWI Sven Montgomery ZWI La Française des Jeux 25-003
7 SPA David Plaza Romero SPA Festina 30-314
8 BEL Kurt Van De Wouwer BEL Lotto - Adecco 29-232
9 FRA David Moncoutié FRA Cofidis, Credit par Telephone 26-013
10 ZWI Oscar Camenzind ZWI Lampre - Daikin 29-244
11 SPA Manuel Beltran Martinez SPA Mapei - Quickstep 29-351
12 ITA Paolo Savoldelli ITA Saeco 28-006
13 AUS Bradley McGee AUS La Française des Jeux 25-079
14 FRA Benoît Salmon FRA AG2R Prevoyance 27-004
15 RUS Pavel Tonkov RUS Mercury - Viatel 32-093
16 ZWI Reto Bergmann ZWI 25-042
17 ZWI Roland Meier ZWI Team Coast 33-173
18 SPA Fernando Escartin Coti SPA Team Coast 33-110
19 ZWI Steve Zampieri ZWI 23-343
20 ZWI Daniel Schnider ZWI La Française des Jeux 27-171
21 BEL Sébastien Demarbaix BEL AG2R Prevoyance 27-145
22 ITA Andrea Peron (1971) ITA Fassa Bortolo 29-273
23 ITA Giuseppe Di Grande ITA Tacconi Sport - Vini Caldirola 27-248
24 SLO Tadej Valjavec SLO Fassa Bortolo 24-030
25 ZWI Niki Aebersold ZWI Team Coast 28-312
26 ITA Ruggero Borghi ITA Tacconi Sport - Vini Caldirola 30-344
27 DUI Jens Heppner DUI Team Deutsche Telekom 36-141
28 ITA Simone Bertoletti ITA Lampre - Daikin 26-261
29 FRA Sandy Casar FRA La Française des Jeux 22-100
30 ZWI Laurent Dufaux ZWI Saeco 31-358
31 SPA Daniel Atienza Urendez SPA Cofidis, Credit par Telephone 26-233
32 ITA Guido Trentin ITA Cofidis, Credit par Telephone 25-171
33 SPA Francisco Leon Mane SPA Kelme - Costa Blanca 27-356
34 ITA Massimo Codol ITA Lampre - Daikin 28-075
35 ZWI Alexandre Moos ZWI 28-142
36 ITA Antonio Rizzi ITA Mapei - Quickstep 23-031
37 ZWI Mauro Gianetti ZWI Team Coast 37-058
38 ITA Paolo Tiralongo ITA Fassa Bortolo 23-309
39 ITA Roberto Sgambelluri ITA Team Deutsche Telekom 27-037
40 ZWI Cédric Fragniere ZWI 25-087
41 FRA Yoann Le Boulanger FRA Cofidis, Credit par Telephone 25-191
42 BEL Christophe Brandt BEL Lotto - Adecco 24-007
43 ITA Alberto Elli ITA Team Deutsche Telekom 37-065
44 SPA Juan José De Los Angeles Segui SPA Kelme - Costa Blanca 28-081
45 OOS Matthias Buxhofer OOS 27-225
46 RUS Alexandre Botcharov RUS AG2R Prevoyance 26-076
47 ZWI Pierre Bourquenoud ZWI 31-173
48 ZWI Lukas Zumsteg ZWI 28-326
49 FRA Christophe Rinero FRA Cofidis, Credit par Telephone 27-135
50 FRA Christophe Agnolutto FRA AG2R Prevoyance 31-158
51 SPA Juan Manuel Garate Cepa SPA Lampre - Daikin 25-019
52 ITA Sergio Barbero ITA Lampre - Daikin 32-116
53 DUI Andreas Klöden DUI Team Deutsche Telekom 25-326
54 ZWI Armin Meier ZWI Saeco 31-191
55 DUI Jan Ullrich DUI Team Deutsche Telekom 27-162
56 SPA Jose Luis Rebollo Aguado SPA Festina 28-217
57 DUI Matthias Kessler DUI Team Deutsche Telekom 21-363
58 USA William-Chann McRae USA Mercury - Viatel 29-215
59 ITA Mariano Piccoli ITA Lampre - Daikin 30-244
60 ZWI Stefan Rutimann ZWI Tacconi Sport - Vini Caldirola 22-326
61 ITA Rinaldo Nocentini ITA Mapei - Quickstep 23-230
62 BEL Rik Verbrugghe BEL Lotto - Adecco 26-294
63 ZWI Patrick Calcagni ZWI Tacconi Sport - Vini Caldirola 23-312
64 SPA Joaquin Lopez Torrella SPA Kelme - Costa Blanca 24-362
65 KAZ Andrei Teteriouk KAZ Mercury - Viatel 33-236
66 BEL Glenn D'Hollander BEL Lotto - Adecco 26-136
67 ITA Giampaolo Cheula ITA Mapei - Quickstep 21-356
68 FRA Laurent Desbiens FRA 31-239
69 ITA Fabrizio Guidi ITA Mercury - Viatel 29-030
70 FRA Claude Lamour FRA Cofidis, Credit par Telephone 31-207
71 FRA Gilles Maignan FRA AG2R Prevoyance 32-287
72 ITA Mario Scirea ITA Saeco 36-279
73 SPA Luis Perez Rodriguez SPA Festina 26-331
74 ZWI Pietro Zucconi ZWI Tacconi Sport - Vini Caldirola 26-027
75 ITA Adriano Baffi ITA Mapei - Quickstep 38-279
76 SPA Juan Manuel Cuenca Martinez SPA Kelme - Costa Blanca 24-010
77 ITA Massimo Donati ITA Tacconi Sport - Vini Caldirola 34-115
78 CZE Pavel Padrnos CZE Saeco 30-147
79 RUS Dimitri Konyshev RUS Fassa Bortolo 35-084
80 USA Kevin Livingston USA Team Deutsche Telekom 27-354
81 ZWI Michael Klinger ZWI Festina 23-217
82 ITA Marco Fincato ITA Fassa Bortolo 30-219
83 ZWE Niklas Axelsson ZWE Mercury - Viatel 28-363
84 DUI Danilo Hondo DUI Team Deutsche Telekom 27-129
85 FRA Philippe Bordenave FRA AG2R Prevoyance 32-070
86 AUS Jason Phillips AUS Team Coast 31-174
87 BEL Kurt Van Lancker BEL Lotto - Adecco 29-235
88 ITA Fabio Baldato ITA Fassa Bortolo 32-334
89 BEL Ief Verbrugghe BEL Lotto - Adecco 25-293
90 ZWI Christian Sidler ZWI 27-273
91 BEL Mario Aerts BEL Lotto - Adecco 26-133
92 FRA Nicolas Vogondy FRA La Française des Jeux 23-278
93 USA Chris Horner USA Mercury - Viatel 29-203
94 FRA Ludovic Turpin FRA AG2R Prevoyance 26-052
95 OOS Gerrit Glomser OOS 26-042
96 USA Chris Wherry USA Mercury - Viatel 27-299
97 FRA Stéphane Berges FRA AG2R Prevoyance 26-124
98 POL Grzegorz Gwiazdowski POL La Française des Jeux 26-191
99 FRA Yvon Ledanois FRA La Française des Jeux 31-312
100 ITA Biagio Conte ITA Saeco 33-036
101 ITA Mario Cipollini ITA Saeco 34-052
102 ITA Massimiliano Mori ITA Saeco 27-125
103 CRO Martin Cotar CRO 23-307
104 ITA David Tani ITA Mapei - Quickstep 31-217
105 ZWI Jean Nüttli ZWI 27-131
106 ZWI Roland Müller ZWI 27-328
107 ZWI Pierre Ackermann ZWI 29-089
108 FRA Thomas Bodo FRA La Française des Jeux 20-208
109 FRA Laurent Chotard FRA Mercury - Viatel 24-200
Startlijst Tour de Romandie 2001
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Alexandre Moos ZWI 22 Dec 1972 1
Cédric Fragniere ZWI 16 Feb 1976 1
Christian Sidler ZWI 13 Aug 1973 1
Gerrit Glomser OOS 01 Apr 1975 1
Jean Nüttli ZWI 02 Jan 1974 1
Laurent Desbiens FRA 16 Sep 1969 1
Lukas Zumsteg ZWI 21 Jun 1972 1
Martin Cotar CRO 10 Jul 1977 1
Matthias Buxhofer OOS 30 Sep 1973 1
Pierre Ackermann ZWI 14 Feb 1972 1
Pierre Bourquenoud ZWI 21 Nov 1969 2
Reto Bergmann ZWI 01 Apr 1976 1
Roland Müller ZWI 19 Jun 1973 1
Steve Zampieri ZWI 04 Jun 1977 1
Alexandre Botcharov RUS 26 Feb 1975 AG2R Prevoyance 1
Benoît Salmon FRA 09 May 1974 AG2R Prevoyance 1
Christophe Agnolutto FRA 06 Dec 1969 AG2R Prevoyance 2
Gilles Maignan FRA 30 Jul 1968 AG2R Prevoyance 1
Ludovic Turpin FRA 22 Mar 1975 AG2R Prevoyance 1
Philippe Bordenave FRA 04 Mar 1969 AG2R Prevoyance 1
Sébastien Demarbaix BEL 19 Dec 1973 AG2R Prevoyance 1
Stéphane Berges FRA 09 Jan 1975 AG2R Prevoyance 1
Fernando Escartin Coti SPA 24 Jan 1968 Team Coast 1
Jason Phillips AUS 20 Nov 1969 Team Coast 1
Mauro Gianetti ZWI 16 Mar 1964 Team Coast 5
Niki Aebersold ZWI 05 Jul 1972 Team Coast 2
Roland Meier ZWI 22 Nov 1967 Team Coast 4
Christophe Rinero FRA 29 Dec 1973 Cofidis, Credit par Telephone 1
Claude Lamour FRA 18 Oct 1969 Cofidis, Credit par Telephone 1
Daniel Atienza Urendez SPA 22 Sep 1974 Cofidis, Credit par Telephone 2
David Moncoutié FRA 30 Apr 1975 Cofidis, Credit par Telephone 2
Guido Trentin ITA 24 Nov 1975 Cofidis, Credit par Telephone 1
Yoann Le Boulanger FRA 04 Nov 1975 Cofidis, Credit par Telephone 1
Andrea Peron (1971) ITA 14 Aug 1971 Fassa Bortolo 2
Dario Frigo ITA 18 Sep 1973 Fassa Bortolo 1
Dimitri Konyshev RUS 18 Feb 1966 Fassa Bortolo 2
Fabio Baldato ITA 13 Jun 1968 Fassa Bortolo 3
Marco Fincato ITA 06 Oct 1970 Fassa Bortolo 1
Paolo Tiralongo ITA 08 Jul 1977 Fassa Bortolo 1
Tadej Valjavec SLO 13 Apr 1977 Fassa Bortolo 1
Wladimir Belli ITA 25 Jul 1970 Fassa Bortolo 5
Bradley McGee AUS 24 Feb 1976 La Française des Jeux 1
Daniel Schnider ZWI 23 Nov 1973 La Française des Jeux 2
Grzegorz Gwiazdowski POL 03 Nov 1974 La Française des Jeux 1
Nicolas Vogondy FRA 08 Aug 1977 La Française des Jeux 1
Sandy Casar FRA 02 Feb 1979 La Française des Jeux 1
Sven Montgomery ZWI 10 May 1976 La Française des Jeux 2
Thomas Bodo FRA 17 Oct 1980 La Française des Jeux 1
Yvon Ledanois FRA 05 Jul 1969 La Française des Jeux 2
David Plaza Romero SPA 03 Jul 1970 Festina 1
Felix Manuel Garcia Casas SPA 29 Dec 1968 Festina 1
Jose Luis Rebollo Aguado SPA 08 Oct 1972 Festina 1
Luis Perez Rodriguez SPA 16 Jun 1974 Festina 1
Michael Klinger ZWI 08 Oct 1977 Festina 1
Francisco Leon Mane SPA 22 May 1973 Kelme - Costa Blanca 1
Joaquin Lopez Torrella SPA 16 May 1976 Kelme - Costa Blanca 1
Juan José De Los Angeles Segui SPA 21 Feb 1973 Kelme - Costa Blanca 1
Juan Manuel Cuenca Martinez SPA 03 May 1977 Kelme - Costa Blanca 1
Oscar Sevilla Ribera SPA 29 Sep 1976 Kelme - Costa Blanca 2
Gilberto Simoni ITA 25 Aug 1971 Lampre - Daikin 3
Juan Manuel Garate Cepa SPA 24 Apr 1976 Lampre - Daikin 1
Mariano Piccoli ITA 11 Sep 1970 Lampre - Daikin 2
Massimo Codol ITA 27 Feb 1973 Lampre - Daikin 2
Oscar Camenzind ZWI 12 Sep 1971 Lampre - Daikin 2
Sergio Barbero ITA 17 Jan 1969 Lampre - Daikin 2
Simone Bertoletti ITA 25 Aug 1974 Lampre - Daikin 1
Christophe Brandt BEL 06 May 1977 Lotto - Adecco 1
Glenn D'Hollander BEL 28 Dec 1974 Lotto - Adecco 1
Ief Verbrugghe BEL 25 Jul 1975 Lotto - Adecco 1
Kurt Van De Wouwer BEL 24 Sep 1971 Lotto - Adecco 1
Kurt Van Lancker BEL 21 Sep 1971 Lotto - Adecco 1
Mario Aerts BEL 31 Dec 1974 Lotto - Adecco 1
Rik Verbrugghe BEL 23 Jul 1974 Lotto - Adecco 1
Adriano Baffi ITA 07 Aug 1962 Mapei - Quickstep 2
Antonio Rizzi ITA 12 Apr 1978 Mapei - Quickstep 1
David Tani ITA 08 Oct 1969 Mapei - Quickstep 1
Giampaolo Cheula ITA 23 May 1979 Mapei - Quickstep 1
Manuel Beltran Martinez SPA 28 May 1971 Mapei - Quickstep 2
Rinaldo Nocentini ITA 25 Sep 1977 Mapei - Quickstep 1
Andrei Teteriouk KAZ 20 Sep 1967 Mercury - Viatel 2
Chris Horner USA 23 Oct 1971 Mercury - Viatel 1
Chris Wherry USA 18 Jul 1973 Mercury - Viatel 1
Fabrizio Guidi ITA 13 Apr 1972 Mercury - Viatel 4
Laurent Chotard FRA 25 Oct 1976 Mercury - Viatel 1
Niklas Axelsson ZWE 15 May 1972 Mercury - Viatel 1
Pavel Tonkov RUS 09 Feb 1969 Mercury - Viatel 7
William-Chann McRae USA 11 Oct 1971 Mercury - Viatel 2
Armin Meier ZWI 03 Nov 1969 Saeco 2
Biagio Conte ITA 07 Apr 1968 Saeco 1
Laurent Dufaux ZWI 20 May 1969 Saeco 7
Mario Cipollini ITA 22 Mar 1967 Saeco 7
Mario Scirea ITA 07 Aug 1964 Saeco 1
Massimiliano Mori ITA 08 Jan 1974 Saeco 1
Paolo Savoldelli ITA 07 May 1973 Saeco 4
Pavel Padrnos CZE 17 Dec 1970 Saeco 2
Giuseppe Di Grande ITA 07 Sep 1973 Tacconi Sport - Vini Caldirola 2
Massimo Donati ITA 18 Jan 1967 Tacconi Sport - Vini Caldirola 1
Patrick Calcagni ZWI 05 Jul 1977 Tacconi Sport - Vini Caldirola 1
Pietro Zucconi ZWI 16 Apr 1975 Tacconi Sport - Vini Caldirola 1
Ruggero Borghi ITA 03 Jun 1970 Tacconi Sport - Vini Caldirola 1
Stefan Rutimann ZWI 21 Jun 1978 Tacconi Sport - Vini Caldirola 1
Alberto Elli ITA 09 Mar 1964 Team Deutsche Telekom 2
Andreas Klöden DUI 22 Jun 1975 Team Deutsche Telekom 1
Danilo Hondo DUI 04 Jan 1974 Team Deutsche Telekom 1
Jan Ullrich DUI 02 Dec 1973 Team Deutsche Telekom 1
Jens Heppner DUI 23 Dec 1964 Team Deutsche Telekom 1
Kevin Livingston USA 24 May 1973 Team Deutsche Telekom 1
Matthias Kessler DUI 16 May 1979 Team Deutsche Telekom 1
Roberto Sgambelluri ITA 06 Apr 1974 Team Deutsche Telekom 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2024 28.04 2.WT SPA Carlos Rodriguez Cano RUS Aleksander Vlasov DUI Florian Lipowitz
2023 30.04 2.WT GBR Adam Yates USA Matteo Jorgenson ITA Damiano Caruso
2022 01.05 2.WT RUS Aleksander Vlasov ZWI Gino Mäder DUI Simon Geschke
2021 02.05 2.WT GBR Geraint Thomas AUS Richie Porte ITA Fausto Masnada
2019 05.05 2.WT SLO Primoz Roglic POR Rui Alberto Costa Faria GBR Geraint Thomas
2018 29.04 2.WT SLO Primoz Roglic COL Egan Arley Bernal Gomez AUS Richie Porte
2017 30.04 2.WT AUS Richie Porte GBR Simon Yates SLO Primoz Roglic
2016 01.05 2.WT COL Nairo Alexander Quintana Rojas FRA Thibaut Pinot SPA Jon Izagirre Insausti
2015 03.05 2.WT RUS Ilnur Zakarin SLO Simon Spilak GBR Chris Froome
2014 04.05 2.WT GBR Chris Froome SLO Simon Spilak POR Rui Alberto Costa Faria
2013 28.04 2.WT GBR Chris Froome SLO Simon Spilak POR Rui Alberto Costa Faria
2012 29.04 2.WT GBR Bradley Wiggins USA Andrew Talansky POR Rui Alberto Costa Faria
2011 01.05 2.WT AUS Cadel Evans DUI Tony Martin KAZ Alexandre Vinokourov
2010 02.05 2.PT SLO Simon Spilak RUS Denis Menchov AUS Michael Rogers
2009 03.05 2.PT CZE Roman Kreuziger RUS Vladimir Karpets EST Rein Taaramäe
2008 04.05 2.PT DUI Andreas Klöden CZE Roman Kreuziger ITA Marco Pinotti
2007 06.05 2.PT NED Thomas Dekker ITA Paolo Savoldelli KAZ Andrey Kashechkin
2006 30.04 2.PT AUS Cadel Evans SPA Alberto Contador Velasco SPA Alejandro Valverde Belmonte
2005 01.05 2.PT COL Santiago Botero Echeverry ITA Damiano Cunego RUS Denis Menchov
2004 02.05 2.HC USA Tyler Hamilton ZWI Fabian Jeker ITA Leonardo Piepoli
2003 04.05 2.HC USA Tyler Hamilton ZWI Laurent Dufaux SPA Francisco Perez Sanchez (1978)
2002 05.05 2.HC ITA Dario Frigo ZWI Alex Zülle AUS Cadel Evans
2001 13.05 2.HC ITA Dario Frigo SPA Felix Manuel Garcia Casas ITA Wladimir Belli
2000 07.05 2.HC ITA Paolo Savoldelli SPA Joseba Beloki Dorronsoro ZWI Laurent Dufaux
1999 09.05 2.HC FRA Laurent Jalabert ZWI Beat Zberg ITA Wladimir Belli
1998 10.05 2.HC ZWI Laurent Dufaux ZWI Alex Zülle ITA Francesco Casagrande
1997 11.05 2.1 RUS Pavel Tonkov GBR Christopher Boardman ZWI Beat Zberg
1996 12.05 2.1 SPA Abraham Olano Manzano UKR Alexandre Gontchenkov ITA Giuseppe Guerini
1995 07.05 2.1 ZWI Tony Rominger ITA Francesco Casagrande LAT Piotr Ugrumov
1994 08.05 2.1 ZWI Pascal Richard FRA Armand De Las Cuevas USA Andrew Hampsten
1993 09.05 2.1 ZWI Pascal Richard ITA Claudio Chiappucci USA Andrew Hampsten
1992 10.05 2.1 USA Andrew Hampsten SPA Miguel Indurain Larraya FRA Charly Mottet
1991 12.05 2.1 ZWI Tony Rominger GBR Robert Millar USA Michael Carter
1990 13.05 2.1 FRA Charly Mottet GBR Robert Millar BEL Luc Roosen
1989 14.05 Cat 3 AUS Phil Anderson FRA Gilles Delion GBR Robert Millar
1988 15.05 Cat 2 NED Gerard Veldscholten ZWI Tony Rominger ZWI Urs Zimmermann
1987 10.05 IRL Stephen Roche FRA Jean-Claude Leclercq FRA Ronan Pensec
1986 11.05 BEL Claude Criquielion FRA Jean-François Bernard FRA Bruno Cornillet
1985 12.05 ZWI Jörg Müller (ZWI) POR Acacio Da Silva Mora ZWE Tommy Prim
1984 13.05 IRL Stephen Roche ZWI Jean-Mary Grezet ZWI Niki Rüttimann
1983 08.05 IRL Stephen Roche AUS Phil Anderson ZWE Tommy Prim
1982 09.05 NOR Jostein Willmann ZWE Tommy Prim ITA Silvano Contini
1981 10.05 ZWE Tommy Prim ITA Giuseppe Saronni NED Peter Winnen
1980 11.05 FRA Bernard Hinault ITA Silvano Contini ITA Giuseppe Saronni
1979 13.05 ITA Giuseppe Saronni ITA Gianbattista Baronchelli NED Henk Lubberding
1978 07.05 NED Johan van der Velde NED Hennie Kuiper BEL Johan De Muynck
1977 15.05 ITA Gianbattista Baronchelli NED Joop Zoetemelk NOR Knut Knudsen
1976 09.05 BEL Johan De Muynck BEL Roger De Vlaeminck BEL Eddy Merckx
1975 11.05 SPA Francisco Galdos Guana ZWI Josef Fuchs NOR Knut Knudsen
1974 12.05 NED Joop Zoetemelk ITA Wladimiro Panizza NED Fedor den Hertog
1973 13.05 BEL Wilfried David BEL Lucien Van Impe BEL Michel Pollentier
1972 14.05 FRA Bernard Thevenet BEL Lucien Van Impe FRA Raymond Delisle
1971 09.05 ITA Gianni Motta ITA Antonio Salutini BEL Willy Van Neste
1970 10.05 ZWE Gösta Pettersson ITA Davide Boifava NED Joop Zoetemelk
1969 10.05 ITA Felice Gimondi ITA Vittorio Adorni BEL Antoine Houbrechts
1968 12.05 BEL Eddy Merckx FRA Raymond Delisle ZWI Robert Hagmann
1967 07.05 ITA Vittorio Adorni ZWI Louis Pfenninger BEL Armand Desmet
1966 15.05 ITA Gianni Motta FRA Raymond Delisle ZWI Rolf Maurer
1965 09.05 ITA Vittorio Adorni ZWI Rolf Maurer ZWI Robert Hagmann
1964 10.05 ZWI Rolf Maurer NED Hubert Zilverberg ITA Gastone Nencini
1963 12.05 BEL Willy Bocklant SPA Federico Martin Bahamontes ITA Guido De Rosso
1962 13.05 ITA Guido De Rosso ITA Franco Cribiori FRA Joseph Novales
1961 14.05 FRA Louis Rostollan ITA Giuseppe Fezzardi ITA Imerio Massignan
1960 15.05 FRA Louis Rostollan FRA Edouard Delberghe BEL Jos Hoevenaers
1959 10.05 ZWI Kurt Gimmi ZWI Rolf Graf ZWI Freddy Ruegg
1958 11.05 FRA Gilbert Bauvin BEL Pino Cerami (1922) ITA Giovanni Pettinati
1957 12.05 FRA Jean Forestier ITA Guido Carlesi ZWI Hugo Koblet
1956 13.05 ITA Pasquale Fornara ZWI Carlo Clerici ZWI René Strehler
1955 08.05 ZWI René Strehler ZWI Hugo Koblet ZWI Max Schellenberg
1954 16.05 FRA Jean Forestier ITA Pasquale Fornara ZWI Carlo Clerici
1953 10.05 ZWI Hugo Koblet ITA Pasquale Fornara FRA Louison Bobet
1952 20.04 NED Wout Wagtmans ZWI Hugo Koblet BEL Raymond Impanis
1951 06.05 ZWI Ferdi Kübler ZWI Hugo Koblet ZWI Fritz Schär
1950 21.05 FRA Edouard Fachleitner ZWI Hugo Koblet FRA Kléber Piot
1949 15.05 ITA Gino Bartali ZWI Ferdi Kübler ITA Settimo Simonini
1948 09.05 ZWI Ferdi Kübler LUX Jang Goldschmit LUX Mathias Clemens
1947 18.05 BEL Désiré Keteleer ITA Gino Bartali ZWI Ferdi Kübler
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
3 Stephen Roche IRL 1983 - 1987
2 Primoz Roglic SLO 2018 - 2019
2 Chris Froome GBR 2013 - 2014
2 Cadel Evans AUS 2006 - 2011
2 Tyler Hamilton USA 2003 - 2004
2 Dario Frigo ITA 2001 - 2002
2 Tony Rominger ZWI 1991 - 1995
2 Pascal Richard ZWI 1993 - 1994
2 Gianni Motta ITA 1966 - 1971
2 Vittorio Adorni ITA 1965 - 1967
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
6 Hugo Koblet ZWI 1950 - 1957
4 Rui Alberto Costa Faria POR 2012 - 2019
4 Simon Spilak SLO 2010 - 2015
4 Tommy Prim ZWE 1981 - 1985
4 Ferdi Kübler ZWI 1947 - 1951
3 Richie Porte AUS 2017 - 2021
3 Primoz Roglic SLO 2017 - 2019
3 Chris Froome GBR 2013 - 2015
3 Cadel Evans AUS 2002 - 2011
3 Laurent Dufaux ZWI 1998 - 2003
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
8 Robert Millar GBR 1980 - 1991
7 Rui Alberto Costa Faria POR 2012 - 2021
7 Simon Spilak SLO 2010 - 2019
7 Laurent Dufaux ZWI 1991 - 2003
7 Beat Breu ZWI 1980 - 1989
7 Raymond Delisle FRA 1965 - 1977
6 Chris Froome GBR 2013 - 2023
6 Alexandre Moos ZWI 2001 - 2006
6 Pavel Tonkov RUS 1993 - 2001
6 Hugo Koblet ZWI 1950 - 1957
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
21-025 René Strehler ZWI 1955
21-146 Johan van der Velde NED 1978
21-227 Guido De Rosso ITA 1962
21-233 Giuseppe Saronni ITA 1979
22-106 Willy Bocklant BEL 1963
22-161 Wout Wagtmans NED 1952
22-242 Thomas Dekker NED 2007
22-329 Eddy Merckx BEL 1968
22-362 Roman Kreuziger CZE 2009
23-063 Gianni Motta ITA 1966
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
34-342 Geraint Thomas GBR 2021
34-301 Gino Bartali ITA 1949
34-076 Cadel Evans AUS 2011
34-041 Tony Rominger ZWI 1995
33-062 Tyler Hamilton USA 2004
32-317 Andreas Klöden DUI 2008
32-186 Santiago Botero Echeverry COL 2005
32-090 Richie Porte AUS 2017
32-064 Tyler Hamilton USA 2003
32-001 Bradley Wiggins GBR 2012
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
9 Beat Breu ZWI 1980 - 1989
9 Felice Gimondi ITA 1965 - 1977
9 Hugo Koblet ZWI 1948 - 1957
8 Laurent Dufaux ZWI 1991 - 2003
8 Pascal Richard ZWI 1989 - 1999
8 Robert Millar GBR 1980 - 1991
8 Johan van der Velde NED 1978 - 1988
8 Ferdi Kübler ZWI 1947 - 1955
7 Chris Froome GBR 2013 - 2023
7 Richie Porte AUS 2010 - 2021
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-248 Marco Brenner DUI 2021
18-308 Jan Christen ZWI 2023
19-101 Remco Evenepoel BEL 2019
19-137 Gilbert Bellone FRA 1962
19-222 Juan Ayuso Pesquera SPA 2022
19-247 Marco Brenner DUI 2022
19-258 Ivan Romeo Abad SPA 2023
19-292 Lenny Martinez FRA 2023
19-301 Jan Christen ZWI 2024
19-302 Jacques Jolidon ZWI 1989
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
39-283 Dries Devenyns BEL 2023
39-271 Cameron James Wurf AUS 2023
39-090 Markel Irizar Aranburu SPA 2019
39-041 Laurent Brochard FRA 2007
38-301 Philippe Gilbert BEL 2021
38-296 Gino Bartali ITA 1953
38-279 Adriano Baffi ITA 2001
38-160 Joop Zoetemelk NED 1985
38-159 Luis Leon Sanchez Gil SPA 2022
38-139 Mathieu Ladagnous FRA 2023
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
12 Mario Cipollini ITA 1995 - 2001
8 Hugo Koblet ZWI 1948 - 1955
8 Ferdi Kübler ZWI 1948 - 1953
7 Michael Albasini ZWI 2014 - 2017
6 Tony Rominger ZWI 1988 - 1995
6 Johan van der Velde NED 1978 - 1985
6 Knut Knudsen NOR 1974 - 1980
6 Gianni Motta ITA 1964 - 1971
6 Vittorio Adorni ITA 1965 - 1970
5 Paolo Savoldelli ITA 2000 - 2007
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-092 Peter Sagan SVK 2010
20-183 Guido Carlesi ITA 1957
20-224 Juan Ayuso Pesquera SPA 2023
20-228 Jozef Schils BEL 1952
20-352 Sean Kelly IRL 1977
21-022 René Strehler ZWI 1955
21-024 René Strehler ZWI 1955
21-026 Valère Van Sweevelt BEL 1968
21-057 Gianni Motta ITA 1964
21-096 Rolf Jaermann ZWI 1987
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
37-225 Alexandre Vinokourov KAZ 2011
36-127 Michael Albasini ZWI 2017
35-311 Robbie McEwen AUS 2008
35-243 Jan Svorada CZE 2004
35-154 Fabian Jeker ZWI 2004
35-132 Michael Albasini ZWI 2016
35-116 Serge Demierre ZWI 1991
34-336 Wladimiro Panizza ITA 1980
34-313 Robbie McEwen AUS 2007
34-299 Gino Bartali ITA 1949
Meeste ritzeges in één jaar
Aantal Coureur Nat Jaar
4 Ferdi Kübler ZWI 1951
3 Primoz Roglic SLO 2019
3 Michael Albasini ZWI 2014
3 Laurent Jalabert FRA 1999
3 Laurent Dufaux ZWI 1998
3 Mario Cipollini ITA 1997
3 Mario Cipollini ITA 1996
3 Tony Rominger ZWI 1995
3 Rolf Sörensen DEN 1993
3 Johan De Muynck BEL 1976
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
14 Paolo Savoldelli ITA 2000 - 2007
14 Pascal Richard ZWI 1991 - 1996
11 Tony Rominger ZWI 1988 - 1995
10 Primoz Roglic SLO 2018 - 2019
10 Giuseppe Saronni ITA 1979 - 1981
10 Gianni Motta ITA 1966 - 1971
10 Ferdi Kübler ZWI 1948 - 1951
8 Laurent Dufaux ZWI 1998 - 2003
8 Stephen Roche IRL 1983 - 1987
8 Felice Gimondi ITA 1965 - 1973
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-092 Peter Sagan SVK 2010
20-183 Guido Carlesi ITA 1957
20-224 Juan Ayuso Pesquera SPA 2023
21-022 René Strehler ZWI 1955
21-142 Johan van der Velde NED 1978
21-154 Romeo Venturelli ITA 1960
21-164 Thibau Nys BEL 2024
21-208 René Koppert NED 1982
21-222 Juan Ayuso Pesquera SPA 2024
21-226 Guido De Rosso ITA 1962
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
36-043 Pino Cerami (1922) BEL 1958
35-195 Chris Horner USA 2007
35-082 Leo Amberg ZWI 1947
34-342 Geraint Thomas GBR 2021
34-301 Gino Bartali ITA 1949
34-201 Michael Woods CDN 2021
34-187 Chris Horner USA 2006
34-132 Michael Albasini ZWI 2015
34-103 Piotr Ugrumov LAT 1995
34-076 Cadel Evans AUS 2011