Tour of Norway

Startlijst Tour of Norway 2022
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Timo Kielich BEL 05 Aug 1999 Alpecin - Deceuninck Development Team 1
Gianni Vermeersch BEL 19 Nov 1992 Alpecin - Fenix / Alpecin - Deceuninck 1
Jay Vine AUS 16 Nov 1995 Alpecin - Fenix / Alpecin - Deceuninck 1
Jimmy Janssens BEL 30 May 1989 Alpecin - Fenix / Alpecin - Deceuninck 1
Filippo Fiorelli ITA 19 Nov 1994 Bardiani - CSF - Faizane 1
Cian Uijtdebroeks BEL 28 Feb 2003 BORA - Hansgrohe 1
Marco Haller OOS 01 Apr 1991 BORA - Hansgrohe 1
Eduard Prades Reverter SPA 09 Aug 1987 Caja Rural - Seguros RGA 2
Joel Nicolau Beltran SPA 23 Dec 1997 Caja Rural - Seguros RGA 1
Jonathan Lastra Martinez SPA 03 Jun 1993 Caja Rural - Seguros RGA 1
Kevin Vermaerke USA 16 Oct 2000 Team DSM 1
Marco Brenner DUI 27 Aug 2002 Team DSM 1
Niklas Märkl DUI 03 Mar 1999 Team DSM 1
Ben Healy IRL 11 Sep 2000 EF Education - EasyPost 1
James Shaw GBR 13 Jun 1996 EF Education - EasyPost 2
Jhoan Esteban Chaves Rubio COL 17 Jan 1990 EF Education - EasyPost 1
Marijn van den Berg NED 19 Jul 1999 EF Education - EasyPost 1
Kristian Aasvold NOR 30 May 1995 Human Powered Health 3
Ethan Hayter GBR 18 Sep 1998 INEOS Grenadiers 2
Lucas Plapp AUS 25 Dec 2000 INEOS Grenadiers 1
Magnus Sheffield USA 19 Apr 2002 INEOS Grenadiers 1
Tao Geoghegan Hart GBR 30 Mar 1995 INEOS Grenadiers 1
Carl Fredrik Hagen NOR 26 Sep 1991 Israel - Premier Tech 3
Corbin Strong NZL 30 Apr 2000 Israel - Premier Tech 1
Mads Würtz Schmidt DEN 31 Mar 1994 Israel - Premier Tech 1
Patrick Bevin NZL 15 Feb 1991 Israel - Premier Tech 1
Tom Van Asbroeck BEL 19 Apr 1990 Israel - Premier Tech 3
Alexander Kristoff NOR 05 Jul 1987 Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux 6
Laurens Huys BEL 24 Sep 1998 Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux 1
Simone Petilli ITA 04 May 1993 Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux 1
Ethan Vernon GBR 26 Aug 2000 Quick Step - Alpha Vinyl Team 1
Kasper Asgreen DEN 08 Feb 1995 Quick Step - Alpha Vinyl Team 1
Remco Evenepoel BEL 25 Jan 2000 Quick Step - Alpha Vinyl Team 1
Rémi Cavagna FRA 10 Aug 1995 Quick Step - Alpha Vinyl Team 1
Jacob Eriksson ZWE 01 Oct 1999 Riwal Cycling Team 2
Martijn Budding NED 31 Aug 1995 Riwal Cycling Team 1
Mathias Bregnhöj DEN 11 Nov 1995 Riwal Cycling Team 2
Aaron Van Poucke BEL 04 Apr 1998 Sport Vlaanderen - Baloise 2
Jenno Berckmoes BEL 04 Feb 2001 Sport Vlaanderen - Baloise 1
Kamiel Bonneu BEL 01 Aug 1999 Sport Vlaanderen - Baloise 1
Andreas Nielsen Stokbro DEN 04 Aug 1997 Team Coop 1
Embret Svestad-Baardseng NOR 01 Sep 2002 Team Coop 1
Hakon Lunder Aalrust NOR 05 Jan 1998 Team Coop 1
Gianluca Brambilla ITA 22 Aug 1987 Trek - Segafredo 1
Mads Pedersen DEN 18 Dec 1995 Trek - Segafredo 3
Michel Hessmann DUI 06 Apr 2001 Jumbo - Visma 1
Mike Teunissen NED 25 Aug 1992 Jumbo - Visma 2
Nathan Van Hooydonck BEL 12 Oct 1995 Jumbo - Visma 1
Timo Roosen NED 11 Jan 1993 Jumbo - Visma 1
Anders Halland Johannessen NOR 23 Aug 1999 Uno-X Pro Cycling Team 1
Jonas Gregaard Wilsly DEN 30 Jul 1996 Uno-X Pro Cycling Team 1
Tobias Halland Johannessen NOR 23 Aug 1999 Uno-X Pro Cycling Team 1
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
3 Edvald Boasson Hagen NOR 2012 - 2017
1 Ben Tulett GBR 2023 - 2023
1 Remco Evenepoel BEL 2022 - 2022
1 Ethan Hayter GBR 2021 - 2021
1 Alexander Kristoff NOR 2019 - 2019
1 Eduard Prades Reverter SPA 2018 - 2018
1 Pieter Weening NED 2016 - 2016
1 Jesper Hansen DEN 2015 - 2015
1 Maciej Paterski POL 2014 - 2014
1 Wilco Kelderman NED 2011 - 2011
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
7 Edvald Boasson Hagen NOR 2012 - 2019
2 Pieter Weening NED 2016 - 2017
2 Sondre Holst Enger NOR 2013 - 2016
1 Ben Tulett GBR 2023 - 2023
1 Magnus Sheffield USA 2023 - 2023
1 Thibau Nys BEL 2023 - 2023
1 Jay Vine AUS 2022 - 2022
1 Lucas Plapp AUS 2022 - 2022
1 Remco Evenepoel BEL 2022 - 2022
1 Ide Schelling NED 2021 - 2021
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
7 Edvald Boasson Hagen NOR 2012 - 2019
3 Carl Fredrik Hagen NOR 2019 - 2023
3 Mike Teunissen NED 2021 - 2023
2 Alexander Kamp Egested DEN 2018 - 2023
2 Magnus Sheffield USA 2022 - 2023
2 Odd Christian Eiking NOR 2016 - 2023
2 Tobias Halland Johannessen NOR 2022 - 2023
2 Eduard Prades Reverter SPA 2018 - 2022
2 Ethan Hayter GBR 2021 - 2022
2 James Shaw GBR 2021 - 2022
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-072 Wilco Kelderman NED 2011
21-276 Ben Tulett GBR 2023
22-125 Remco Evenepoel BEL 2022
22-338 Ethan Hayter GBR 2021
24-213 Jesper Hansen DEN 2015
25-003 Edvald Boasson Hagen NOR 2012
26-002 Edvald Boasson Hagen NOR 2013
27-255 Maciej Paterski POL 2014
30-004 Edvald Boasson Hagen NOR 2017
30-285 Eduard Prades Reverter SPA 2018
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
35-047 Pieter Weening NED 2016
31-333 Alexander Kristoff NOR 2019
30-285 Eduard Prades Reverter SPA 2018
30-004 Edvald Boasson Hagen NOR 2017
27-255 Maciej Paterski POL 2014
26-002 Edvald Boasson Hagen NOR 2013
25-003 Edvald Boasson Hagen NOR 2012
24-213 Jesper Hansen DEN 2015
22-338 Ethan Hayter GBR 2021
22-125 Remco Evenepoel BEL 2022
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
8 Alexander Kristoff NOR 2013 - 2024
7 Edvald Boasson Hagen NOR 2012 - 2019
5 Carl Fredrik Hagen NOR 2018 - 2024
5 Sondre Holst Enger NOR 2013 - 2019
4 August Jensen NOR 2016 - 2023
3 Ethan Hayter GBR 2021 - 2024
3 Marco Brenner DUI 2022 - 2024
3 Eduard Prades Reverter SPA 2018 - 2023
3 Mike Teunissen NED 2021 - 2023
3 Kristian Aasvold NOR 2019 - 2022
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-224 Andrew August USA 2024
19-085 Cian Uijtdebroeks BEL 2022
19-101 Joshua Tarling GBR 2023
19-150 Sondre Holst Enger NOR 2013
19-245 Jacob Eriksson ZWE 2019
19-267 Embret Svestad-Baardseng NOR 2022
19-271 Marco Brenner DUI 2022
19-290 Michael Hepburn AUS 2011
19-364 Madis Mihkels EST 2023
20-036 Magnus Sheffield USA 2022
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
43-289 Davide Rebellin ITA 2015
39-093 Sébastien Hinault FRA 2013
38-134 Alessandro Petacchi ITA 2012
37-005 Simon Gerrans AUS 2017
36-325 Alexander Kristoff NOR 2024
36-046 Pieter Weening NED 2017
35-329 Alexander Kristoff NOR 2023
35-312 René Jörgensen DEN 2011
35-294 Eduard Prades Reverter SPA 2023
35-047 Pieter Weening NED 2016
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
10 Alexander Kristoff NOR 2013 - 2023
8 Edvald Boasson Hagen NOR 2012 - 2019
5 Dylan Groenewegen NED 2017 - 2018
3 Ethan Hayter GBR 2021 - 2022
3 Remco Evenepoel BEL 2022 - 2022
2 Thibau Nys BEL 2023 - 2024
2 Mads Pedersen DEN 2016 - 2021
2 Pieter Weening NED 2016 - 2017
1 Axel Laurance FRA 2024 - 2024
1 Jordi Meeus BEL 2024 - 2024
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-290 Michael Hepburn AUS 2011
20-154 Mads Pedersen DEN 2016
20-197 Thibau Nys BEL 2023
21-147 Jesper Dahlström ZWE 2011
21-192 Thibau Nys BEL 2024
21-273 Ben Tulett GBR 2023
22-089 Jonas Ahlstrand ZWE 2012
22-120 Remco Evenepoel BEL 2022
22-122 Remco Evenepoel BEL 2022
22-124 Remco Evenepoel BEL 2022
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
36-044 Pieter Weening NED 2017
35-329 Alexander Kristoff NOR 2023
35-044 Pieter Weening NED 2016
34-329 Alexander Kristoff NOR 2022
33-270 Russell Downing GBR 2012
32-194 Amets Txurruka Ansola SPA 2015
32-082 Iker Camano Ortuzar SPA 2011
32-013 Edvald Boasson Hagen NOR 2019
31-332 Alexander Kristoff NOR 2019
31-056 Marco Haller OOS 2022
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
9 Edvald Boasson Hagen NOR 2012 - 2019
8 Alexander Kristoff NOR 2013 - 2019
6 Pieter Weening NED 2016 - 2017
5 Remco Evenepoel BEL 2022 - 2022
4 Ben Tulett GBR 2023 - 2023
4 Ethan Hayter GBR 2021 - 2021
4 Wilco Kelderman NED 2011 - 2011
3 Dylan Groenewegen NED 2018 - 2018
3 Jesper Hansen DEN 2015 - 2015
3 Marc de Maar CUW 2014 - 2014
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-069 Wilco Kelderman NED 2011
21-147 Jesper Dahlström ZWE 2011
21-192 Thibau Nys BEL 2024
21-273 Ben Tulett GBR 2023
22-089 Jonas Ahlstrand ZWE 2012
22-120 Remco Evenepoel BEL 2022
22-276 Tobias Halland Johannessen NOR 2022
22-335 Ethan Hayter GBR 2021
23-041 Axel Laurance FRA 2024
23-306 Cees Bol NED 2019
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-134 Alessandro Petacchi ITA 2012
36-045 Pieter Weening NED 2017
35-047 Pieter Weening NED 2016
32-014 Edvald Boasson Hagen NOR 2019
31-333 Alexander Kristoff NOR 2019
30-285 Eduard Prades Reverter SPA 2018
30-099 Marc de Maar CUW 2014
30-004 Edvald Boasson Hagen NOR 2017
28-139 Steele Von Hoff AUS 2016
27-321 Alexander Kristoff NOR 2015