Liège - Bastogne - Liège

Liège - Bastogne - Liège 1989
16 Apr 1989
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 IRL Sean Kelly IRL P.D. Magnetics 32-327
2 FRA Fabrice Philipot FRA Toshiba 23-204
3 AUS Phil Anderson AUS TVM 31-034
4 SPA Pedro Delgado Robledo SPA Reynolds 29-001
5 BEL Sammie Moreels BEL Lotto 23-140
6 NED Steven Rooks NED P.D. Magnetics 28-252
7 FRA Laurent Fignon FRA Systeme "U" 28-247
8 BEL Eric Van Lancker BEL Panasonic - Isostar 27-351
9 FRA Bruno Cornillet FRA Z 26-067
10 SPA Miguel Indurain Larraya SPA Reynolds 24-274
11 ITA Alberto Volpi ITA Chateau d'Ax 26-128
12 FRA Henri Abadie FRA Z 26-062
13 BEL Eddy Schepers BEL Fagor - MBK 33-126
14 ITA Franco Chioccioli ITA Del Tongo 29-235
15 NED Gert-Jan Theunisse NED P.D. Magnetics 26-092
16 ITA Roberto Gusmeroli ITA 22-180
17 NED Erik Breukink NED Panasonic - Isostar 25-015
18 ZWI Tony Rominger ZWI Chateau d'Ax 28-020
19 NOR Janus Kuum NOR AD Renting 24-196
20 BEL Jean-Philippe Vandenbrande BEL TVM 33-134
21 Jure Pavlic YUG Carrera Jeans 25-359
22 FRA Gilles Delion FRA Helvetia 22-254
23 BEL Patrick Robeet BEL Domex - Weinmann 24-179
24 DUI Rolf Golz DUI Superconfex 26-198
25 ZWI Mauro Gianetti ZWI Helvetia 25-031
26 FRA Denis Roux FRA Toshiba 27-162
27 ITA Franco Vona ITA Chateau d'Ax 24-239
28 FRA Eric Boyer FRA Z 25-136
29 GBR Robert Millar GBR Z 30-215
30 FRA Marc Madiot FRA Toshiba 30-000
31 NED Peter Winnen NED Panasonic - Isostar 31-223
32 BEL Claude Criquielion BEL Hitachi 32-095
33 IRL Stephen Roche IRL Fagor - MBK 29-140
34 FRA Roland Leclerc FRA Caja Rural 25-322
35 BEL Luc Roosen BEL Histor - Sigma 24-211
36 BEL Rudy Dhaenens BEL P.D. Magnetics 28-006
37 POR Acacio Da Silva Mora POR Carrera Jeans 28-104
38 NOR Dag-Otto Lauritzen NOR 7-Eleven 32-216
39 BEL Dirk De Wolf BEL Hitachi 28-090
40 ZWI Fabian Fuchs ZWI Superconfex 27-117
41 ITA Claudio Chiappucci ITA Carrera Jeans 26-047
42 DEN Kim Andersen DEN Z 31-065
43 FRA Gilles Sanders FRA R.M.O. 24-250
44 IRL Martin Earley IRL P.D. Magnetics 26-305
45 FRA Gérard Rue FRA Systeme "U" 23-344
46 ZWI Jörg Müller (ZWI) ZWI P.D. Magnetics 28-083
47 NED Henk Lubberding NED Panasonic - Isostar 35-255
48 FRA Eric Caritoux FRA R.M.O. 28-243
49 ZWI Rolf Jaermann ZWI Frank Magniflex 23-075
50 NED Teun van Vliet NED Panasonic - Isostar 27-025
51 BEL Marc Sergeant BEL Hitachi 29-244
52 NED Peter Stevenhaagen NED Helvetia 23-357
53 CDN Steve Bauer CDN Helvetia 29-309
54 BEL Ludo Peeters BEL Caja Rural 35-250
55 ITA Rodolfo Massi ITA Atala 23-211
56 NED Marc van Orsouw NED P.D. Magnetics 25-004
57 FRA Jacques Decrion FRA Systeme "U" 27-149
58 NED Theo de Rooy NED Panasonic - Isostar 31-356
59 FRA Robert Forest FRA Fagor - MBK 27-149
60 FRA Dante Rezze FRA R.M.O. 25-355
61 BEL Peter Roes BEL Lotto 24-347
62 ZWI Bruno Hürlimann ZWI Frank Magniflex 26-347
63 GBR Joey McLoughlin GBR Z 24-134
64 OOS Gerhard Zadrobilek OOS 7-Eleven 27-297
65 FRA Jérôme Simon FRA Z 28-132
66 NED Frans Maassen NED Superconfex 24-079
67 FRA Ronan Pensec FRA Z 25-281
68 FRA Laurent Bezault FRA Toshiba 23-039
69 ZWI Urs Zimmermann ZWI Carrera Jeans 29-139
70 FRA Dominique Arnaud FRA Reynolds 33-210
71 SPA Jesus Rodriguez Magro SPA Reynolds 28-323
72 FRA Pascal Lance FRA Toshiba 25-084
73 MEX Raul Alcala Gallegos MEX P.D. Magnetics 25-044
74 FRA Yvon Madiot FRA Toshiba 26-299
75 ITA Gianluca Pierobon ITA 22-045
76 NED Rob Kleinsman NED TVM 26-152
77 ITA Bruno Cenghialta ITA Ariostea 26-132
78 DEN Alex Kjel Pedersen DEN R.M.O. 22-152
79 ITA Ennio Vanotti ITA Chateau d'Ax 33-216
80 BEL Rudi Verdonck BEL Lotto 23-252
81 ITA Marco Bergamo ITA Del Tongo 25-004
82 NED Ad Wijnands NED Domex - Weinmann 30-037
83 ITA Marcello Siboni ITA Ariostea 24-100
84 BEL Jan van Camp BEL 27-200
85 ITA Giuseppe Petito ITA Ariostea 29-051
86 FRA Vincent Barteau FRA Systeme "U" 27-029
87 NED Jan Siemons NED TVM 24-325
88 NED Maarten Ducrot NED Domex - Weinmann 31-008
89 FRA Jean-Claude Bagot FRA R.M.O. 31-038
90 ITA Marco Franco Votolo ITA Carrera Jeans 24-187
91 ITA Angelo Lecchi ITA Del Tongo 22-124
92 BRA Mauro Ribeiro BRA R.M.O. 24-271
93 FRA Jean-François Bernard FRA Toshiba 26-349
94 DUI Andreas Kappes DUI Toshiba 23-114
95 AUS Michael Wilson AUS Helvetia 29-092
96 ITA Gianni Bugno ITA Chateau d'Ax 25-062
97 ITA Alessandro Pozzi (1954) ITA Chateau d'Ax 34-113
98 BEL Willem Van Eynde BEL Lotto 28-266
99 FRA Claude Seguy FRA Systeme "U" 27-245
100 DUI Peter Gansler DUI Superconfex 26-042
101 OOS Helmut Wechselberger OOS Caja Rural 36-094
102 BEL Bruno Bruyere BEL Hitachi 23-106
103 BEL Patrick Verschueren BEL Lotto 26-216
104 NED Martin Schalkers NED TVM 27-011
105 BEL Paul Haghedooren BEL Histor - Sigma 29-188
106 USA Jeff Pierce USA 7-Eleven 30-262
107 ITA Alberto Elli ITA Ariostea 25-038
108 ZWI Thomas Wegmuller ZWI Domex - Weinmann 28-200
109 SPA Jokin Mujika Aramburu SPA Caja Rural 26-206
110 BEL Stefan Morjean BEL Hitachi 29-030
111 DEN Bjarne Riis DEN Systeme "U" 25-013
112 NED Jos Van Aert NED Hitachi 26-233
113 ZWI Alfred Achermann ZWI Domex - Weinmann 29-335
114 FRA Régis Simon FRA Fagor - MBK 31-028
115 NED Nico Verhoeven NED Superconfex 27-196
116 NED Gerard Veldscholten NED Helvetia 29-241
117 BEL Jos Haex BEL Hitachi 29-241
118 ZWI Niki Rüttimann ZWI Helvetia 26-231
Liège - Bastogne - Liège 1989
Datum Rit Winnaar Leider Punten Berg
16.04 Eindstand Sean Kelly
Startlijst Liège - Bastogne - Liège 1989
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Gianluca Pierobon ITA 02 Mar 1967 1
Jan van Camp BEL 28 Sep 1961 1
Roberto Gusmeroli ITA 18 Oct 1966 1
Dag-Otto Lauritzen NOR 12 Sep 1956 7-Eleven 2
Gerhard Zadrobilek OOS 23 Jun 1961 7-Eleven 1
Jeff Pierce USA 28 Jul 1958 7-Eleven 1
Janus Kuum NOR 02 Oct 1964 AD Renting 2
Alberto Elli ITA 09 Mar 1964 Ariostea 1
Bruno Cenghialta ITA 05 Dec 1962 Ariostea 1
Giuseppe Petito ITA 25 Feb 1960 Ariostea 1
Marcello Siboni ITA 06 Jan 1965 Ariostea 1
Rodolfo Massi ITA 17 Sep 1965 Atala 1
Helmut Wechselberger OOS 12 Jan 1953 Caja Rural 1
Jokin Mujika Aramburu SPA 22 Sep 1962 Caja Rural 1
Ludo Peeters BEL 09 Aug 1953 Caja Rural 4
Roland Leclerc FRA 30 May 1963 Caja Rural 1
Acacio Da Silva Mora POR 02 Jan 1961 Carrera Jeans 4
Claudio Chiappucci ITA 28 Feb 1963 Carrera Jeans 1
Jure Pavlic YUG 23 Apr 1963 Carrera Jeans 1
Marco Franco Votolo ITA 11 Oct 1964 Carrera Jeans 1
Urs Zimmermann ZWI 29 Nov 1959 Carrera Jeans 1
Alberto Volpi ITA 09 Dec 1962 Chateau d'Ax 2
Alessandro Pozzi (1954) ITA 24 Dec 1954 Chateau d'Ax 2
Ennio Vanotti ITA 13 Sep 1955 Chateau d'Ax 1
Franco Vona ITA 20 Aug 1964 Chateau d'Ax 2
Gianni Bugno ITA 14 Feb 1964 Chateau d'Ax 2
Tony Rominger ZWI 27 Mar 1961 Chateau d'Ax 1
Angelo Lecchi ITA 13 Dec 1966 Del Tongo 1
Franco Chioccioli ITA 25 Aug 1959 Del Tongo 1
Marco Bergamo ITA 12 Apr 1964 Del Tongo 1
Ad Wijnands NED 10 Mar 1959 Domex - Weinmann 1
Alfred Achermann ZWI 17 May 1959 Domex - Weinmann 1
Maarten Ducrot NED 08 Apr 1958 Domex - Weinmann 1
Patrick Robeet BEL 19 Oct 1964 Domex - Weinmann 1
Thomas Wegmuller ZWI 28 Sep 1960 Domex - Weinmann 1
Eddy Schepers BEL 12 Dec 1955 Fagor - MBK 6
Régis Simon FRA 19 Mar 1958 Fagor - MBK 1
Robert Forest FRA 18 Nov 1961 Fagor - MBK 1
Stephen Roche IRL 28 Nov 1959 Fagor - MBK 4
Bruno Hürlimann ZWI 04 May 1962 Frank Magniflex 2
Rolf Jaermann ZWI 31 Jan 1966 Frank Magniflex 2
Gerard Veldscholten NED 19 Aug 1959 Helvetia 1
Gilles Delion FRA 05 Aug 1966 Helvetia 1
Mauro Gianetti ZWI 16 Mar 1964 Helvetia 2
Michael Wilson AUS 15 Jan 1960 Helvetia 2
Niki Rüttimann ZWI 28 Aug 1962 Helvetia 1
Peter Stevenhaagen NED 24 Apr 1965 Helvetia 1
Steve Bauer CDN 12 Jun 1959 Helvetia 1
Luc Roosen BEL 17 Sep 1964 Histor - Sigma 2
Paul Haghedooren BEL 11 Oct 1959 Histor - Sigma 1
Bruno Bruyere BEL 31 Dec 1965 Hitachi 2
Claude Criquielion BEL 11 Jan 1957 Hitachi 7
Dirk De Wolf BEL 16 Jan 1961 Hitachi 1
Jos Haex BEL 19 Aug 1959 Hitachi 2
Jos Van Aert NED 26 Aug 1962 Hitachi 1
Marc Sergeant BEL 16 Aug 1959 Hitachi 2
Stefan Morjean BEL 17 Mar 1960 Hitachi 2
Patrick Verschueren BEL 12 Sep 1962 Lotto 1
Peter Roes BEL 04 May 1964 Lotto 2
Rudi Verdonck BEL 07 Aug 1965 Lotto 1
Sammie Moreels BEL 27 Nov 1965 Lotto 1
Willem Van Eynde BEL 24 Jul 1960 Lotto 1
Eric Van Lancker BEL 30 Apr 1961 Panasonic - Isostar 2
Erik Breukink NED 01 Apr 1964 Panasonic - Isostar 2
Henk Lubberding NED 04 Aug 1953 Panasonic - Isostar 6
Peter Winnen NED 05 Sep 1957 Panasonic - Isostar 1
Teun van Vliet NED 22 Mar 1962 Panasonic - Isostar 1
Theo de Rooy NED 25 Apr 1957 Panasonic - Isostar 1
Gert-Jan Theunisse NED 14 Jan 1963 P.D. Magnetics 2
Jörg Müller (ZWI) ZWI 23 Jan 1961 P.D. Magnetics 2
Marc van Orsouw NED 12 Apr 1964 P.D. Magnetics 2
Martin Earley IRL 15 Jun 1962 P.D. Magnetics 2
Raul Alcala Gallegos MEX 03 Mar 1964 P.D. Magnetics 1
Rudy Dhaenens BEL 10 Apr 1961 P.D. Magnetics 2
Sean Kelly IRL 24 May 1956 P.D. Magnetics 5
Steven Rooks NED 07 Aug 1960 P.D. Magnetics 6
Dominique Arnaud FRA 19 Sep 1955 Reynolds 1
Jesus Rodriguez Magro SPA 28 May 1960 Reynolds 2
Miguel Indurain Larraya SPA 16 Jul 1964 Reynolds 1
Pedro Delgado Robledo SPA 15 Apr 1960 Reynolds 2
Alex Kjel Pedersen DEN 15 Nov 1966 R.M.O. 1
Dante Rezze FRA 27 Apr 1963 R.M.O. 1
Eric Caritoux FRA 16 Aug 1960 R.M.O. 2
Gilles Sanders FRA 09 Aug 1964 R.M.O. 1
Jean-Claude Bagot FRA 09 Mar 1958 R.M.O. 1
Mauro Ribeiro BRA 19 Jul 1964 R.M.O. 1
Fabian Fuchs ZWI 20 Dec 1961 Superconfex 2
Frans Maassen NED 27 Jan 1965 Superconfex 1
Nico Verhoeven NED 02 Oct 1961 Superconfex 1
Peter Gansler DUI 05 Mar 1963 Superconfex 1
Rolf Golz DUI 30 Sep 1962 Superconfex 2
Andreas Kappes DUI 23 Dec 1965 Toshiba 1
Denis Roux FRA 05 Nov 1961 Toshiba 2
Fabrice Philipot FRA 24 Sep 1965 Toshiba 1
Jean-François Bernard FRA 02 May 1962 Toshiba 1
Laurent Bezault FRA 08 Mar 1966 Toshiba 1
Marc Madiot FRA 16 Apr 1959 Toshiba 4
Pascal Lance FRA 23 Jan 1964 Toshiba 1
Yvon Madiot FRA 21 Jun 1962 Toshiba 3
Jan Siemons NED 26 May 1964 TVM 1
Jean-Philippe Vandenbrande BEL 04 Dec 1955 TVM 2
Martin Schalkers NED 05 Apr 1962 TVM 1
Phil Anderson AUS 13 Mar 1958 TVM 5
Rob Kleinsman NED 15 Nov 1962 TVM 1
Bjarne Riis DEN 03 Apr 1964 Systeme "U" 1
Claude Seguy FRA 14 Aug 1961 Systeme "U" 1
Gérard Rue FRA 07 May 1965 Systeme "U" 1
Jacques Decrion FRA 18 Nov 1961 Systeme "U" 1
Laurent Fignon FRA 12 Aug 1960 Systeme "U" 4
Vincent Barteau FRA 18 Mar 1962 Systeme "U" 1
Bruno Cornillet FRA 08 Feb 1963 Z 2
Eric Boyer FRA 02 Dec 1963 Z 2
Henri Abadie FRA 13 Feb 1963 Z 1
Jérôme Simon FRA 05 Dec 1960 Z 1
Joey McLoughlin GBR 03 Dec 1964 Z 1
Kim Andersen DEN 10 Feb 1958 Z 1
Robert Millar GBR 13 Sep 1958 Z 3
Ronan Pensec FRA 10 Jul 1963 Z 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 23.04 1.WT BEL Remco Evenepoel GBR Thomas Pidcock COL Santiago Buitrago Sanchez
2022 24.04 1.WT BEL Remco Evenepoel BEL Quinten Hermans BEL Wout Van Aert
2021 25.04 1.WT SLO Tadej Pogacar FRA Julian Alaphilippe FRA David Gaudu
2020 04.10 1.WT SLO Primoz Roglic ZWI Marc Hirschi SLO Tadej Pogacar
2019 28.04 1.WT DEN Jakob Fuglsang ITA Davide Formolo DUI Maximilian Schachmann
2018 22.04 1.WT LUX Bob Jungels CDN Michael Woods FRA Romain Bardet
2017 23.04 1.WT SPA Alejandro Valverde Belmonte IRL Daniel Martin POL Michal Kwiatkowski
2016 24.04 1.WT NED Wout Poels ZWI Michael Albasini POR Rui Alberto Costa Faria
2015 26.04 1.WT SPA Alejandro Valverde Belmonte FRA Julian Alaphilippe SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver
2014 27.04 1.WT AUS Simon Gerrans SPA Alejandro Valverde Belmonte POL Michal Kwiatkowski
2013 21.04 1.WT IRL Daniel Martin SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA Alejandro Valverde Belmonte
2012 22.04 1.WT KAZ Maxim Iglinskiy ITA Vincenzo Nibali ITA Enrico Gasparotto
2011 24.04 1.WT BEL Philippe Gilbert LUX Fränk Schleck LUX Andy Schleck
2010 25.04 1.HIS KAZ Alexandre Vinokourov RUS Alexandr Kolobnev BEL Philippe Gilbert
2009 26.04 1.HIS LUX Andy Schleck SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver ITA Davide Rebellin
2008 27.04 1.HIS SPA Alejandro Valverde Belmonte ITA Davide Rebellin LUX Fränk Schleck
2007 29.04 1.PT ITA Danilo Di Luca SPA Alejandro Valverde Belmonte LUX Fränk Schleck
2006 23.04 1.PT SPA Alejandro Valverde Belmonte ITA Paolo Bettini ITA Damiano Cunego
2005 24.04 1.PT KAZ Alexandre Vinokourov DUI Jens Voigt NED Michael Boogerd
2004 25.04 CDM ITA Davide Rebellin NED Michael Boogerd KAZ Alexandre Vinokourov
2003 27.04 CDM USA Tyler Hamilton SPA Iban Mayo Diez NED Michael Boogerd
2002 21.04 CDM ITA Paolo Bettini ITA Stefano Garzelli ITA Ivan Basso
2001 22.04 CDM ZWI Oscar Camenzind ITA Davide Rebellin SPA David Etxebarria Alkorta
2000 16.04 CDM ITA Paolo Bettini SPA David Etxebarria Alkorta ITA Davide Rebellin
1999 18.04 CDM BEL Frank Vandenbroucke NED Michael Boogerd NED Maarten den Bakker
1998 19.04 CDM ITA Michele Bartoli FRA Laurent Jalabert ITA Rodolfo Massi
1997 20.04 CDM ITA Michele Bartoli FRA Laurent Jalabert ITA Gabriele Colombo
1996 21.04 CDM ZWI Pascal Richard USA Lance Armstrong ZWI Mauro Gianetti
1995 16.04 CDM ZWI Mauro Gianetti ITA Gianni Bugno ITA Michele Bartoli
1994 17.04 CDM RUS Evgeni Berzin USA Lance Armstrong ITA Giorgio Furlan
1993 18.04 CDM DEN Rolf Sörensen ZWI Tony Rominger ITA Maurizio Fondriest
1992 19.04 CDM BEL Dirk De Wolf NED Steven Rooks FRA Jean-François Bernard
1991 21.04 CDM ITA Moreno Argentin BEL Claude Criquielion DEN Rolf Sörensen
1990 15.04 CDM BEL Eric Van Lancker FRA Jean-Claude Leclercq NED Steven Rooks
1989 16.04 CDM IRL Sean Kelly FRA Fabrice Philipot AUS Phil Anderson
1988 17.04 CDM NED Adri van der Poel BEL Michel Dernies GBR Robert Millar
1987 19.04 HC ITA Moreno Argentin IRL Stephen Roche BEL Claude Criquielion
1986 20.04 HC ITA Moreno Argentin NED Adri van der Poel NOR Dag Erik Pedersen
1985 21.04 HC ITA Moreno Argentin BEL Claude Criquielion IRL Stephen Roche
1984 15.04 HC IRL Sean Kelly AUS Phil Anderson USA Greg Lemond
1983 17.04 HC NED Steven Rooks ITA Giuseppe Saronni FRA Pascal Jules
1982 11.04 HC ITA Silvano Contini BEL Alfons De Wolf ZWI Stefan Mutter
1981 19.04 ZWI Josef Fuchs ZWI Stefan Mutter X
1980 20.04 FRA Bernard Hinault NED Hennie Kuiper BEL Ronny Claes
1979 22.04 DUI Dietrich Thurau FRA Bernard Hinault BEL Daniël Willems
1978 23.04 BEL Joseph Bruyere DUI Dietrich Thurau ITA Francesco Moser
1977 24.04 FRA Bernard Hinault BEL Andre Dierickx DUI Dietrich Thurau
1976 18.04 BEL Joseph Bruyere BEL Freddy Maertens BEL Frans Verbeeck
1975 20.04 BEL Eddy Merckx FRA Bernard Thevenet BEL Walter Godefroot
1974 21.04 BEL Georges Pintens BEL Walter Planckaert X
1973 22.04 BEL Eddy Merckx BEL Frans Verbeeck BEL Walter Godefroot
1972 20.04 BEL Eddy Merckx NED Wim Schepers BEL Herman Vanspringel
1971 25.04 BEL Eddy Merckx BEL Georges Pintens BEL Frans Verbeeck
1970 17.04 BEL Roger De Vlaeminck BEL Frans Verbeeck BEL Eddy Merckx
1969 22.04 BEL Eddy Merckx BEL Victor Van Schil GBR Barry Hoban
1968 28.04 BEL Valère Van Sweevelt BEL Walter Godefroot FRA Raymond Poulidor
1967 01.05 BEL Walter Godefroot BEL Eddy Merckx BEL Willy Monty
1966 02.05 FRA Jacques Anquetil BEL Victor Van Schil BEL Willy In 't Ven
1965 02.05 ITA Carmine Preziosi ITA Vittorio Adorni BEL Martin Van Den Bossche
1964 03.05 BEL Willy Bocklant BEL Georges Vanconingsloo ITA Vittorio Adorni
1963 05.05 BEL Frans Melckenbeeck BEL Pino Cerami (1922) ITA Vittorio Adorni
1962 06.05 BEL Jozef Planckaert DUI Rolf Wolfshohl FRA Claude Colette
1961 15.05 BEL Rik Van Looy FRA Marcel Rohrbach BEL Armand Desmet
1960 08.05 NED Ab Geldermans FRA Pierre Everaert BEL Jozef Planckaert
1959 26.04 BEL Alfred De Bruyne BEL Frans Schoubben BEL Frans De Mulder
1958 27.04 BEL Alfred De Bruyne BEL Johannes "Jan" Zagers BEL Joseph Theuns
1957 05.05 BEL Frans Schoubben
BEL Germain Derijcke
BEL Marcel Buys
1956 06.05 BEL Alfred De Bruyne BEL Richard Van Genechten BEL Alex Close
1955 01.05 BEL Stan Ockers BEL Raymond Impanis BEL Jean Brankart
1954 09.05 LUX Marcel Ernzer BEL Raymond Impanis ZWI Ferdi Kübler
1953 03.05 BEL Alois De Hertog FRA Maurice Diot FRA Raoul Remy
1952 11.05 ZWI Ferdi Kübler BEL Henri "Kwik" Van Kerckhove FRA Jean Robic
1951 22.04 ZWI Ferdi Kübler BEL Germain Derijcke NED Wout Wagtmans
1950 23.04 BEL Prosper Depredomme BEL Jean Bogaerts BEL Edward Van Dijck
1949 01.05 FRA Camille Danguillaume BEL Adolf Verschueren BEL Roger Gyselinck (1920)
1948 02.05 BEL Maurice Mollin BEL Raymond Impanis FRA Louis Caput
1947 20.04 BEL Richard Depoorter BEL Raymond Impanis BEL Florent Mathieu
1946 05.05 BEL Prosper Depredomme BEL Albert Hendrickx BEL Triphon Verstraeten
1945 05.08 BEL Jean Engels BEL Edward Van Dijck BEL Joseph Moerenhout
1943 27.06 BEL Richard Depoorter BEL Joseph Didden BEL Stan Ockers
1939 14.05 BEL Albert Ritserveldt BEL Cyrille Van Overberghe BEL Edward Vissers
1938 15.05 BEL Alphonse Deloor BEL Marcel Kint BEL Félicien Vervaecke
1937 11.04 BEL Eloi Meulenberg BEL Gustave Deloor BEL Julien Heernaert
1936 26.04 BEL Albert Beckaert BEL Gilbert Levae BEL Jozef "Kemper" Horemans
1935 07.04 BEL Alfons Schepers BEL Frans Bonduel BEL Louis Hardiquest
1934 13.05 BEL Theo Herckenrath BEL Mathieu Cardeynaels BEL Joseph Moerenhout
1933 25.05 BEL François Gardier BEL Roger Dewolf BEL Albert Bolly
1932 05.05 BEL Maurice Houyoux BEL Leopold Roosemont BEL Gérard Lambrechts
1931 14.05 BEL Alfons Schepers BEL Maurice Houyoux BEL Jules Deschepper
1930 29.05 DUI Hermann Buse BEL Georges Laloup BEL François Gardier
1929 09.05 BEL Alfons Schepers BEL Gustave Hombroeckx BEL Maurits Raes
1928 13.05 BEL Ernest Mottard BEL Maurits Raes BEL Emile Van Bellen
1927 01.05 BEL Maurits Raes BEL Jean Hans BEL Joseph Siquet
1926 02.05 BEL Dieudonné Smets BEL Joseph Siquet BEL Alexis Macar
1925 14.06 BEL Georges Ronsse BEL Gustave Van Slembroucke BEL Lode Eelen
1924 10.08 BEL René Vermandel BEL Adelin Benoît BEL Jules-Richard Matton
1923 03.06 BEL René Vermandel BEL Jean Rossius BEL Félix Sellier
1922 07.05 BEL Louis Mottiat BEL Albert Jordens BEL Laurent Seret
1921 29.05 BEL Louis Mottiat BEL Marcel Lacour BEL Jean Rossius
1920 06.06 BEL Léon Scieur BEL Lucien Buysse (Buyze) BEL Jacques Coomans
1919 28.09 BEL Léon Devos BEL Henri Hanlet BEL Arthur Claerhout
1913 06.07 BEL Maurice Moritz BEL Alphonse Fonson BEL Hubert Noël
1912 . BEL Dieudonné Gauthy
BEL Jean Rossius
BEL Alfons Lauwers
1912 15.09 BEL Omer Verschoore BEL Jacques Coomans BEL André Blaise
1911 12.06 BEL Jos Van Daele BEL Armand Lenoir BEL Victor Kraenen
1909 16.05 BEL Victor Fastre BEL Eugene Charlier BEL Paul Deman
1908 30.08 FRA André Trousselier BEL Alfons Lauwers BEL François Dubois
1894 26.08 BEL Léon Houa BEL Louis Rasquinet BEL René Nulens
1893 28.05 BEL Léon Houa BEL Michel Borisowski BEL Charles Collette
1892 29.05 BEL Léon Houa BEL Leon Lhoest BEL Louis Rasquinet
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
5 Eddy Merckx BEL 1969 - 1975
4 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2017
4 Moreno Argentin ITA 1985 - 1991
3 Alfred De Bruyne BEL 1956 - 1959
3 Alfons Schepers BEL 1929 - 1935
3 Léon Houa BEL 1892 - 1894
2 Remco Evenepoel BEL 2022 - 2023
2 Alexandre Vinokourov KAZ 2005 - 2010
2 Paolo Bettini ITA 2000 - 2002
2 Michele Bartoli ITA 1997 - 1998
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
7 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2017
7 Eddy Merckx BEL 1967 - 1975
5 Davide Rebellin ITA 2000 - 2009
4 Michael Boogerd NED 1999 - 2005
4 Moreno Argentin ITA 1985 - 1991
4 Frans Verbeeck BEL 1970 - 1976
4 Walter Godefroot BEL 1967 - 1975
4 Raymond Impanis BEL 1947 - 1955
3 Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 2009 - 2015
3 Fränk Schleck LUX 2007 - 2011
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
11 Mikaël Cherel FRA 2012 - 2023
11 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2022
11 Philippe Gilbert BEL 2009 - 2022
10 Bauke Mollema NED 2011 - 2023
10 Rudy Molard FRA 2014 - 2023
10 Jakob Fuglsang DEN 2011 - 2022
10 Michal Kwiatkowski POL 2013 - 2022
10 Vincenzo Nibali ITA 2008 - 2022
10 Jelle Vanendert BEL 2011 - 2021
10 Samuel Sanchez Gonzalez SPA 2003 - 2017
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-362 Victor Fastre BEL 1909
19-102 Georges Ronsse BEL 1925
20-094 Maurits Raes BEL 1927
21-013 Valère Van Sweevelt BEL 1968
21-178 Jos Van Daele BEL 1911
21-256 Alfons Schepers BEL 1929
21-295 Theo Herckenrath BEL 1934
21-299 Carmine Preziosi ITA 1965
22-090 Remco Evenepoel BEL 2022
22-161 Bernard Hinault FRA 1977
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
36-363 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2017
36-221 Alexandre Vinokourov KAZ 2010
35-088 Stan Ockers BEL 1955
35-001 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2015
34-037 Jakob Fuglsang DEN 2019
33-346 Simon Gerrans AUS 2014
32-327 Sean Kelly IRL 1989
32-305 Louis Mottiat BEL 1922
32-292 Ferdi Kübler ZWI 1952
32-269 Josef Fuchs ZWI 1981
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
13 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2022
12 Michal Kwiatkowski POL 2012 - 2023
12 Mikaël Cherel FRA 2011 - 2023
12 Rui Alberto Costa Faria POR 2011 - 2023
11 Daryl Impey ZAF 2012 - 2023
11 Simon Geschke DUI 2011 - 2023
11 Philippe Gilbert BEL 2009 - 2022
11 Jelle Vanendert BEL 2011 - 2021
11 Paul Martens (DUI) DUI 2011 - 2021
10 Bauke Mollema NED 2011 - 2023
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
17-194 Eugene Charlier BEL 1909
18-362 Victor Fastre BEL 1909
19-039 Ben Tulett GBR 2020
19-102 Georges Ronsse BEL 1925
19-109 Charles Deruyter BEL 1909
19-190 Matej Mohoric SLO 2014
19-242 Ben Tulett GBR 2021
19-253 Jef Demuysere BEL 1927
19-286 Otto Vergaerde BEL 2014
19-317 Joseph Somers BEL 1937
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
41-364 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2022
41-038 Pino Cerami (1922) BEL 1963
41-000 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2021
40-218 Jens Voigt DUI 2012
40-182 Chris Horner USA 2012
40-097 Franco Pellizotti ITA 2018
40-010 Angel Vicioso Arcos SPA 2017
40-003 Raymond Poulidor FRA 1976
39-293 Philippe Gilbert BEL 2022
39-288 Michael Albasini ZWI 2020
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar