Giro d'Italia U23

Giro d'Italia U23 1997 | Rit 11
28 Jun 1997
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 ITA Massimo Codol ITA 24-121
2 ITA Giuliano Figueras ITA 21-156
3 MDA Ruslan Ivanov MDA 23-192
Startlijst Giro d'Italia U23 1997
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Alessandro Guerra ITA 15 Jun 1974 1
Andrea Tonti ITA 16 Feb 1976 1
Antonio Figura ITA 27 May 1975 1
Christian Heule ZWI 02 Apr 1975 1
Cristiano Mancini ITA 07 Jul 1974 1
Eddy Serri ITA 23 Nov 1974 1
Emanuele Negrini ITA 28 Apr 1974 1
Filippo Baldo ITA 14 Jan 1975 1
Giuliano Figueras ITA 24 Jan 1976 1
Guido Trentin ITA 24 Nov 1975 1
Luca Cei ITA 07 May 1975 1
Marco Cannone ITA 24 Feb 1974 1
Marco Giroletti ITA 29 Feb 1972 1
Massimo Codol ITA 27 Feb 1973 1
Matteo Frutti ITA 29 Jan 1975 1
Maurizio Semprini ITA 19 Feb 1976 1
Nicola Chesini ITA 18 Jan 1974 1
Oscar Mason ITA 25 May 1975 1
Raffaele Luongo ITA 11 Jan 1974 1
Roberto Bianchini ITA 29 Mar 1973 1
Ruslan Ivanov MDA 18 Dec 1973 1
Salvatore Commesso ITA 28 Mar 1975 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 18.06 2.2U NOR Johannes Staune-Mittet IRL Darren Rafferty DUI Hannes Wilksch
2022 18.06 2.2U GBR Leo Hayter BEL Lennert Van Eetvelt FRA Lenny Martinez
2021 12.06 2.2U SPA Juan Ayuso Pesquera NOR Tobias Halland Johannessen BEL Henri Vandenabeele
2020 05.09 2.2U GBR Thomas Pidcock BEL Henri Vandenabeele ITA Kevin Colleoni
2019 23.06 2.2U COL Andres Camilo Ardila Ordonez COL Einer Augusto Rubio Reyes COL Juan Diego Alba Bolivar
2018 16.06 2.2U RUS Aleksander Vlasov POR João Pedro Gonçalves Almeida AUS Robert Stannard
2017 15.06 2.2U RUS Pavel Sivakov AUS Lucas Hamilton AUS Jai Hindley
2012 17.06 2.2 USA Joseph Lloyd Dombrowski ITA Fabio Aru ITA Pierre Paolo Penasa
2011 19.06 2.2 ITA Mattia Cattaneo COL Winner Andrew Anacona Gomez ITA Stefano Agostini
2010 20.06 2.2 COL Carlos Alberto Betancur Gomez COL Edward Alexander Beltran Suarez ITA Antonio Santoro
2009 21.06 2.2 COL Cayetano Jose Sarmiento Tunarrosa ITA Manuele Caddeo GBR Peter Kennaugh
2006 18.06 2.2 ITA Dario Cataldo UKR Dmytro Gabrovskyy AUS Matthew Lloyd
2004 . ITA Marco Marzano ITA Alessandro Bertuola ITA Domenico Pozzovivo
2003 . LTU Dainius Kairelis ITA Paolo Bailetti ITA Daniele Masolino
2002 . ITA Giuseppe Muraglia SPA Joseba Albizu Lizaso AUS Scott Davis
2001 . ITA Davide Frattini LAT Andris Reiss RUS Denis Bondarenko
2000 . ITA Raffaele Ferrara ITA Franco Pellizotti ITA Renzo Mazzoleni
1999 27.06 2.6 SLO Tadej Valjavec ITA Angelo Lopeboselli ITA Fabio Marchesin
1998 27.06 2.6 ITA Danilo Di Luca ITA Massimo Cigana ITA Paolo Tiralongo
1997 29.06 2.6 ITA Oscar Mason ITA Filippo Baldo MDA Ruslan Ivanov
1996 . ITA Roberto Sgambelluri ITA Filippo Baldo ITA Oscar Mason
1995 . ITA Giuseppe Di Grande ITA Daniele Sgnaolin ITA Marco Fincato
1994 . ITA Leonardo Piepoli ITA Ruggero Borghi ITA Francesco Secchiari
1993 . ITA Gilberto Simoni ITA Marco Milesi ITA Michele Poser
1992 . ITA Marco Pantani ITA Vincenzo Galati ITA Andrea Noè
1991 . ITA Francesco Casagrande ITA Marco Pantani ITA Giuseppe Guerini
1990 . ITA Wladimir Belli ITA Ivan Gotti ITA Marco Pantani
1989 . Andrei Teteriouk ITA Stefano Zanini ITA Stefano Cattai
1988 . Dimitri Konyshev Vladimir Pulnikov Piotr Ugrumov
1986 . Alexandre Krasnov ITA Massimo Podenzana ITA Stefano Bianchini
1985 . Sergey Uslamin Ludek Styks ITA Gianni Bugno
1984 . Piotr Ugrumov Sergey Gavrilko ITA Stefano Colage
1983 . Vladimir Volocin ITA Federico Longo Viktor Demidenko
1982 . ITA Francesco Cesarini COL Carlos Julio Siachoque ITA Roberto Cugole
1981 . Sergei Voronin Sergei Kadacki ITA Giovanni Fedrigo
1980 . ITA Giovanni Fedrigo ITA Alessandro Paganessi ITA Emmanuelle Bombini
1979 . ZWE Alf Segersall ITA Fiorenzo Aliverti ITA Giovanni Fedrigo
1978 . ITA Fausto Stiz ITA Alessandro Pozzi (1954) ITA Giovanni Fedrigo
1977 . ITA Claudio Corti ZWE Alf Segersall ITA Luciano Donati
1976 . ITA Franco Conti ITA Roberto Ceruti ITA Giovanni Fedrigo
1975 . ITA Ruggero Gialdini ITA Amilcare Sgalbazzi ITA Franco Conti
1974 . ITA Leone Pizzini COL Gonzalo Marin COL Norberto Caceres
1973 . ITA Gianbattista Baronchelli ITA Giovanni Martella FRA Bernard Bourreau
1972 . ITA Giovanni Battaglin ITA Walter Riccomi ITA Giampaolo Flamini
1971 . ITA Francesco Moser ITA Giuseppe Perletto FRA Jean-Pierre Guitard
1970 . ITA Giancarlo Bellini ITA Armando Topi ITA Mario Giaccone
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
1 Johannes Staune-Mittet NOR 2023 - 2023
1 Leo Hayter GBR 2022 - 2022
1 Juan Ayuso Pesquera SPA 2021 - 2021
1 Thomas Pidcock GBR 2020 - 2020
1 Andres Camilo Ardila Ordonez COL 2019 - 2019
1 Aleksander Vlasov RUS 2018 - 2018
1 Pavel Sivakov RUS 2017 - 2017
1 Joseph Lloyd Dombrowski USA 2012 - 2012
1 Mattia Cattaneo ITA 2011 - 2011
1 Carlos Alberto Betancur Gomez COL 2010 - 2010
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
3 Marco Pantani ITA 1990 - 1992
2 Henri Vandenabeele BEL 2020 - 2021
2 Filippo Baldo ITA 1996 - 1997
2 Oscar Mason ITA 1996 - 1997
2 Piotr Ugrumov URS 1984 - 1988
2 Alf Segersall ZWE 1977 - 1979
2 Franco Conti ITA 1975 - 1976
1 Darren Rafferty IRL 2023 - 2023
1 Hannes Wilksch DUI 2023 - 2023
1 Johannes Staune-Mittet NOR 2023 - 2023
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
3 Marco Pantani ITA 1990 - 1992
2 Hannes Wilksch DUI 2022 - 2023
2 Davide Piganzoli ITA 2021 - 2022
2 Asbjörn Hellemose DEN 2020 - 2021
2 Henri Vandenabeele BEL 2020 - 2021
2 Yannis Voisard ZWI 2020 - 2021
2 Filippo Conca ITA 2019 - 2020
2 Filippo Baldo ITA 1996 - 1997
2 Oscar Mason ITA 1996 - 1997
2 Piotr Ugrumov URS 1984 - 1988
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-269 Juan Ayuso Pesquera SPA 2021
19-339 Pavel Sivakov RUS 2017
20-021 Andres Camilo Ardila Ordonez COL 2019
20-237 Mattia Cattaneo ITA 2011
20-250 Carlos Alberto Betancur Gomez COL 2010
20-312 Leo Hayter GBR 2022
21-036 Joseph Lloyd Dombrowski USA 2012
21-037 Thomas Pidcock GBR 2020
21-093 Dario Cataldo ITA 2006
21-151 Johannes Staune-Mittet NOR 2023
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
22-177 Danilo Di Luca ITA 1998
22-085 Cayetano Jose Sarmiento Tunarrosa COL 2009
22-075 Tadej Valjavec SLO 1999
22-054 Aleksander Vlasov RUS 2018
22-035 Oscar Mason ITA 1997
21-151 Johannes Staune-Mittet NOR 2023
21-093 Dario Cataldo ITA 2006
21-037 Thomas Pidcock GBR 2020
21-036 Joseph Lloyd Dombrowski USA 2012
20-312 Leo Hayter GBR 2022
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
3 Marco Pantani ITA 1990 - 1992
2 Alberto Bruttomesso ITA 2022 - 2023
2 Anders Foldager DEN 2022 - 2023
2 Davide De Pretto ITA 2022 - 2023
2 Francesco Busatto ITA 2022 - 2023
2 Gil Gelders BEL 2022 - 2023
2 Hannes Wilksch DUI 2022 - 2023
2 Sergio Meris ITA 2022 - 2023
2 Davide Piganzoli ITA 2021 - 2022
2 Lennert Van Eetvelt BEL 2021 - 2022
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-197 Henrik Pedersen DEN 2023
18-225 Alberto Bruttomesso ITA 2022
18-261 Juan Ayuso Pesquera SPA 2021
18-270 Robert Stannard AUS 2017
18-338 Lenny Martinez FRA 2022
18-339 Davide Piganzoli ITA 2021
18-356 Jan Christen ZWI 2023
19-042 Jesus David Pena Jimenez COL 2019
19-053 Alexy Faure Prost FRA 2023
19-066 Antonio Tiberi ITA 2020
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
26-113 Ben Turner GBR 2021
25-293 Matteo Di Serafino ITA 2012
25-288 Cristiano Monguzzi ITA 2011
25-253 Robert Bengsch DUI 2009
25-134 Marco Corsini ITA 2006
25-110 Marco Giroletti ITA 1997
24-348 Volodymyr Zagorodny UKR 2006
24-343 Ruslan Tleubayev KAZ 2012
24-329 Maurizio Carta ITA 1998
24-261 Piergiorgio Camussa ITA 2006
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
5 Raffaele Bosi ITA 1998 - 1999
4 Thomas Pidcock GBR 2020 - 2020
3 Juan Ayuso Pesquera SPA 2021 - 2021
3 Emanuele Negrini ITA 1997 - 1998
2 Gil Gelders BEL 2022 - 2023
2 Leo Hayter GBR 2022 - 2022
2 Jordi Meeus BEL 2020 - 2020
2 Andres Camilo Ardila Ordonez COL 2019 - 2019
2 Einer Augusto Rubio Reyes COL 2018 - 2019
2 Ethan Hayter GBR 2019 - 2019
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-225 Alberto Bruttomesso ITA 2022
18-261 Juan Ayuso Pesquera SPA 2021
18-264 Juan Ayuso Pesquera SPA 2021
18-266 Juan Ayuso Pesquera SPA 2021
18-356 Jan Christen ZWI 2023
19-102 Jasper Philipsen BEL 2017
19-148 Romain Grégoire FRA 2022
19-182 Gil Gelders BEL 2022
19-214 Lukas Nerurkar GBR 2023
19-218 Matthew Harley Goss AUS 2006
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
24-343 Ruslan Tleubayev KAZ 2012
24-329 Maurizio Carta ITA 1998
24-261 Piergiorgio Camussa ITA 2006
24-224 David Garbelli ITA 2006
24-158 Raffaele Luongo ITA 1998
24-155 Marco Benfatto ITA 2012
24-136 Richie Porte AUS 2009
24-121 Massimo Codol ITA 1997
24-120 Fabio Piscopiello ITA 2009
24-117 Ashley Humbert AUS 2006
Meeste ritzeges in één jaar
Aantal Coureur Nat Jaar
4 Thomas Pidcock GBR 2020
4 Raffaele Bosi ITA 1999
3 Juan Ayuso Pesquera SPA 2021
2 Leo Hayter GBR 2022
2 Jordi Meeus BEL 2020
2 Andres Camilo Ardila Ordonez COL 2019
2 Ethan Hayter GBR 2019
2 Joseph Lloyd Dombrowski USA 2012
2 Marco Zanotti (1988) ITA 2011
2 Moreno Moser ITA 2011
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
8 Juan Ayuso Pesquera SPA 2021 - 2021
7 Dmytro Gabrovskyy UKR 2006 - 2006
6 Leo Hayter GBR 2022 - 2022
6 Andres Camilo Ardila Ordonez COL 2019 - 2019
6 Pavel Sivakov RUS 2017 - 2017
6 Mattia Cattaneo ITA 2011 - 2011
6 Carlos Alberto Betancur Gomez COL 2010 - 2010
5 Johannes Staune-Mittet NOR 2023 - 2023
5 Thomas Pidcock GBR 2020 - 2020
4 Cesare Benedetti ITA 2009 - 2009
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-225 Alberto Bruttomesso ITA 2022
18-261 Juan Ayuso Pesquera SPA 2021
19-072 Mark Donovan GBR 2018
19-288 Markus Wildauer OOS 2018
19-335 Pavel Sivakov RUS 2017
20-014 Alejandro Osorio Carvajal COL 2018
20-015 Andres Camilo Ardila Ordonez COL 2019
20-063 Fabio Mazzucco ITA 2019
20-098 Jasper Philipsen BEL 2018
20-138 Henri Vandenabeele BEL 2020
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
26-113 Ben Turner GBR 2021
24-224 David Garbelli ITA 2006
23-253 Matthias Krizek OOS 2012
23-175 Matteo Busato ITA 2011
23-110 Manuele Caddeo ITA 2009
22-273 Ilnur Zakarin RUS 2012
22-135 Alejandro Ropero Molina SPA 2020
22-085 Cayetano Jose Sarmiento Tunarrosa COL 2009
22-054 Aleksander Vlasov RUS 2018
22-003 Stephen Williams GBR 2018