Tirreno - Adriatico

Tirreno - Adriatico 2001 | Rit 1
14 Mar 2001
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 ITA Biagio Conte ITA Saeco 32-341
2 RUS Dimitri Konyshev RUS Fassa Bortolo 35-024
3 DUI Erik Zabel DUI Team Deutsche Telekom 30-250
Startlijst Tirreno - Adriatico 2001
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Alberto Ongarato ITA 24 Jul 1975 2
Alessandro Cortinovis ITA 11 Oct 1977 1
Charles Guilbert FRA 15 May 1972 1
Davide Casarotto ITA 19 Jul 1971 3
Denis Lunghi ITA 21 Jan 1976 1
Devis Miorin ITA 24 Mar 1976 1
Domenico Gualdi ITA 30 Nov 1974 1
Endrio Leoni ITA 22 Aug 1968 5
Fabio Bulgarelli ITA 21 Jan 1977 1
Franco Pellizotti ITA 15 Jan 1978 1
Frédéric Gabriel FRA 20 Jul 1970 1
Gianni Gobbini ITA 04 Feb 1976 1
Giuliano Figueras ITA 24 Jan 1976 1
Hidenori Nodera JPN 07 Jun 1975 1
Martin Hvastija SLO 30 Nov 1969 2
Matteo Carrara ITA 25 Mar 1979 1
Maximilian Sciandri GBR 15 Feb 1967 3
Mickael Pichon FRA 17 Sep 1973 1
Miguel Angel Meza Flores MEX 19 May 1977 1
Milan Kadlec CZE 13 Oct 1974 1
Moreno Di Biase ITA 05 Nov 1975 1
Nathan O'Neill AUS 23 Nov 1974 1
Pietro Caucchioli ITA 22 Aug 1975 1
Rodolfo Massi ITA 17 Sep 1965 5
Ruslan Ivanov MDA 18 Dec 1973 1
Sergej Matveyev UKR 29 Jan 1975 1
Stefano Casagranda ITA 23 Mar 1973 1
Timothy Jones ZIM 01 Aug 1975 1
Tom Leaper AUS 07 Nov 1975 1
Uros Murn SLO 09 Feb 1975 1
Vladimir Douma UKR 02 Mar 1972 2
David Latasa Lasa SPA 14 Feb 1974 iBanesto.com 2
Jon Odriozola Mugarza SPA 26 Dec 1970 iBanesto.com 1
Jose Luis Arrieta Lujambio SPA 15 Jun 1971 iBanesto.com 1
Juan Carlos Dominguez Dominguez SPA 13 Apr 1971 iBanesto.com 2
Benoît Poilvet FRA 22 Mar 1975 Crédit Agricole 1
Jens Voigt DUI 17 Sep 1971 Crédit Agricole 2
Frank Höj DEN 04 Jan 1973 Team Coast 1
Jason Phillips AUS 20 Nov 1969 Team Coast 1
Klaus Mutschler DUI 08 Jun 1977 Team Coast 1
Raphael Schweda DUI 17 Apr 1976 Team Coast 1
Chris Peers BEL 03 Mar 1970 Cofidis, Credit par Telephone 1
Claude Lamour FRA 18 Oct 1969 Cofidis, Credit par Telephone 1
Daniel Atienza Urendez SPA 22 Sep 1974 Cofidis, Credit par Telephone 1
Guido Trentin ITA 24 Nov 1975 Cofidis, Credit par Telephone 1
Iñigo Cuesta Lopez de Castro SPA 03 Jun 1969 Cofidis, Credit par Telephone 1
Massimiliano Lelli ITA 02 Dec 1967 Cofidis, Credit par Telephone 4
Peter Farazijn BEL 27 Jan 1969 Cofidis, Credit par Telephone 1
Bo Hamburger DEN 24 May 1970 CSC - World Online 2
Danny Jonasson DEN 01 Oct 1974 CSC - World Online 1
Jacob Moe Rasmussen DEN 19 Jan 1975 CSC - World Online 1
Michael Blaudzun DEN 30 Apr 1973 CSC - World Online 1
Nicki Sörensen DEN 14 May 1975 CSC - World Online 1
Nicolay Bo Larsen DEN 10 Nov 1971 CSC - World Online 1
Rolf Sörensen DEN 20 Apr 1965 CSC - World Online 11
Christian Gasperoni ITA 15 Oct 1970 Cantina Tollo - Acqua & Sapone 1
Danilo Di Luca ITA 02 Jan 1976 Cantina Tollo - Acqua & Sapone 1
Filippo Simeoni ITA 17 Aug 1971 Cantina Tollo - Acqua & Sapone 1
Gabriele Colombo ITA 11 May 1972 Cantina Tollo - Acqua & Sapone 6
Guido Trenti USA 27 Dec 1972 Cantina Tollo - Acqua & Sapone 1
Massimo Giunti ITA 29 Jul 1974 Cantina Tollo - Acqua & Sapone 1
Serguei Yakovlev KAZ 21 Apr 1976 Cantina Tollo - Acqua & Sapone 1
Enrico Cassani ITA 15 Feb 1972 Domo - Farm Frites 1
Fred Rodriguez USA 03 Sep 1973 Domo - Farm Frites 1
Johan Museeuw BEL 13 Oct 1965 Domo - Farm Frites 2
Marco Milesi ITA 30 Jan 1970 Domo - Farm Frites 1
Max van Heeswijk NED 02 Mar 1973 Domo - Farm Frites 1
Romans Vainsteins LAT 03 Mar 1973 Domo - Farm Frites 3
Servais Knaven NED 06 Mar 1971 Domo - Farm Frites 3
Wilfried Peeters BEL 10 Jul 1964 Domo - Farm Frites 1
Dimitri Konyshev RUS 18 Feb 1966 Fassa Bortolo 6
Francesco Casagrande ITA 14 Sep 1970 Fassa Bortolo 5
Ivan Basso ITA 26 Nov 1977 Fassa Bortolo 1
Oscar Pozzi ITA 27 Dec 1971 Fassa Bortolo 1
Roberto Petito ITA 01 Feb 1971 Fassa Bortolo 4
Serguei Ivanov RUS 05 Mar 1975 Fassa Bortolo 1
Volodymir Gustov UKR 15 Feb 1977 Fassa Bortolo 1
Daniel Schnider ZWI 23 Nov 1973 La Française des Jeux 1
Grzegorz Gwiazdowski POL 03 Nov 1974 La Française des Jeux 1
David Plaza Romero SPA 03 Jul 1970 Festina 3
Felix Manuel Garcia Casas SPA 29 Dec 1968 Festina 2
Jose Luis Rebollo Aguado SPA 08 Oct 1972 Festina 1
Luis Perez Rodriguez SPA 16 Jun 1974 Festina 2
Rafael Casero Moreno SPA 09 Oct 1976 Festina 1
Jan Svorada CZE 28 Aug 1968 Lampre - Daikin 7
Ludo Dierckxsens BEL 14 Oct 1964 Lampre - Daikin 1
Marco Serpellini ITA 14 Aug 1972 Lampre - Daikin 3
Mariano Piccoli ITA 11 Sep 1970 Lampre - Daikin 3
Oscar Camenzind ZWI 12 Sep 1971 Lampre - Daikin 2
Sergio Barbero ITA 17 Jan 1969 Lampre - Daikin 1
Cristian Dario Salvato ITA 18 Aug 1971 Liquigas - Pata 1
Daniele Contrini ITA 15 Aug 1974 Liquigas - Pata 1
Davide Rebellin ITA 09 Aug 1971 Liquigas - Pata 5
Ellis Rastelli ITA 18 Jan 1975 Liquigas - Pata 1
Fabio Malberti ITA 16 Nov 1976 Liquigas - Pata 1
Gorazd Stangelj SLO 27 Jan 1973 Liquigas - Pata 1
Marco Zanotti (1974) ITA 21 Jan 1974 Liquigas - Pata 1
Serhiy Honchar UKR 03 Jul 1970 Liquigas - Pata 1
Andrea Noè ITA 15 Jan 1969 Mapei - Quickstep 1
Andrea Tafi ITA 07 May 1966 Mapei - Quickstep 1
Davide Bramati ITA 28 Jun 1968 Mapei - Quickstep 1
Paolo Bettini ITA 01 Apr 1974 Mapei - Quickstep 2
Stefano Zanini ITA 23 Jan 1969 Mapei - Quickstep 5
Cristian Moreni ITA 21 Nov 1972 Mercatone Uno - Albacom 1
Fabiano Fontanelli ITA 24 Apr 1965 Mercatone Uno - Albacom 5
Giampaolo Mondini ITA 15 Jul 1972 Mercatone Uno - Albacom 1
Igor Astarloa Askasibar SPA 29 Mar 1976 Mercatone Uno - Albacom 1
Maurizio Caravaggio ITA 22 May 1976 Mercatone Uno - Albacom 1
Simone Borgheresi ITA 01 Aug 1968 Mercatone Uno - Albacom 2
Abraham Olano Manzano SPA 22 Jan 1970 ONCE 2
Carlos Sastre Candil SPA 22 Apr 1975 ONCE 2
Gaizka Lejarreta SPA 16 Feb 1978 ONCE 1
Jose Ivan Gutierrez Palacios SPA 27 Nov 1978 ONCE 1
Mikel Pradera Rodriguez SPA 06 Mar 1975 ONCE 1
Mikel Zarrabeitia Uranga SPA 14 May 1970 ONCE 1
Rafael Diaz Justo SPA 08 Nov 1972 ONCE 2
Santos Gonzalez Capilla SPA 17 Dec 1973 ONCE 1
Beat Zberg ZWI 10 May 1971 Rabobank 4
Jan Boven NED 28 Feb 1972 Rabobank 1
Marc Wauters BEL 23 Feb 1969 Rabobank 2
Markus Zberg ZWI 27 Jun 1974 Rabobank 2
Michael Boogerd NED 28 May 1972 Rabobank 3
Steven de Jongh NED 25 Nov 1973 Rabobank 3
Biagio Conte ITA 07 Apr 1968 Saeco 2
Dario Pieri ITA 01 Sep 1975 Saeco 1
Fabio Sacchi ITA 22 May 1974 Saeco 1
Mario Cipollini ITA 22 Mar 1967 Saeco 3
Mario Scirea ITA 07 Aug 1964 Saeco 1
Mirko Celestino ITA 19 Mar 1974 Saeco 1
Paolo Savoldelli ITA 07 May 1973 Saeco 1
Pavel Padrnos CZE 17 Dec 1970 Saeco 1
Gabriele Balducci ITA 03 Nov 1975 Tacconi Sport - Vini Caldirola 2
Gianluca Bortolami ITA 28 Aug 1968 Tacconi Sport - Vini Caldirola 2
Massimo Donati ITA 18 Jan 1967 Tacconi Sport - Vini Caldirola 3
Mauro Radaelli ITA 10 Nov 1967 Tacconi Sport - Vini Caldirola 1
Nicola Minali ITA 10 Nov 1969 Tacconi Sport - Vini Caldirola 3
Paolo Bossoni ITA 02 Jul 1976 Tacconi Sport - Vini Caldirola 1
Peter Luttenberger OOS 13 Dec 1972 Tacconi Sport - Vini Caldirola 1
Alberto Elli ITA 09 Mar 1964 Team Deutsche Telekom 4
Andreas Klier DUI 15 Jan 1976 Team Deutsche Telekom 3
Erik Zabel DUI 07 Jul 1970 Team Deutsche Telekom 7
Gian Matteo Fagnini ITA 11 Oct 1970 Team Deutsche Telekom 2
Jan Schaffrath DUI 17 Sep 1971 Team Deutsche Telekom 1
Kai Hundertmarck DUI 25 Apr 1969 Team Deutsche Telekom 2
Rolf Aldag DUI 25 Aug 1968 Team Deutsche Telekom 1
Steffen Wesemann DUI 11 Mar 1971 Team Deutsche Telekom 1
Benoît Joachim LUX 05 Jul 1977 US Postal Service 1
Cédric Vasseur FRA 18 Aug 1970 US Postal Service 2
Christian Vande Velde USA 22 May 1976 US Postal Service 1
George Hincapie USA 29 Jun 1973 US Postal Service 1
Steffen Kjaergaard NOR 24 May 1973 US Postal Service 1
Stéphane Barthe FRA 05 Dec 1972 US Postal Service 1
Viatcheslav Ekimov RUS 04 Feb 1966 US Postal Service 3
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2024 10.03 2.WT DEN Jonas Vingegaard Hansen SPA Juan Ayuso Pesquera AUS Jai Hindley
2023 12.03 2.WT SLO Primoz Roglic POR João Pedro Gonçalves Almeida GBR Tao Geoghegan Hart
2022 13.03 2.WT SLO Tadej Pogacar DEN Jonas Vingegaard Hansen SPA Mikel Landa Meana
2021 16.03 2.WT SLO Tadej Pogacar BEL Wout Van Aert SPA Mikel Landa Meana
2020 14.09 2.WT GBR Simon Yates GBR Geraint Thomas POL Rafal Majka
2019 19.03 2.WT SLO Primoz Roglic GBR Adam Yates DEN Jakob Fuglsang
2018 13.03 2.WT POL Michal Kwiatkowski ITA Damiano Caruso GBR Geraint Thomas
2017 14.03 2.WT COL Nairo Alexander Quintana Rojas AUS Rohan Dennis FRA Thibaut Pinot
2016 15.03 2.WT BEL Greg Van Avermaet SVK Peter Sagan LUX Bob Jungels
2015 17.03 2.WT COL Nairo Alexander Quintana Rojas NED Bauke Mollema COL Rigoberto Uran Uran
2014 18.03 2.WT SPA Alberto Contador Velasco COL Nairo Alexander Quintana Rojas CZE Roman Kreuziger
2013 12.03 2.WT ITA Vincenzo Nibali GBR Chris Froome SPA Alberto Contador Velasco
2012 13.03 2.WT ITA Vincenzo Nibali USA Chris Horner CZE Roman Kreuziger
2011 15.03 2.WT AUS Cadel Evans NED Robert Gesink ITA Michele Scarponi
2010 16.03 2.HIS ITA Stefano Garzelli ITA Michele Scarponi AUS Cadel Evans
2009 17.03 2.HIS ITA Michele Scarponi ITA Stefano Garzelli DUI Andreas Klöden
2008 18.03 2.HIS ZWI Fabian Cancellara ITA Enrico Gasparotto ZWE Thomas Lövkvist
2007 20.03 2.PT DUI Andreas Klöden LUX Kim Kirchen KAZ Alexandre Vinokourov
2006 14.03 2.PT NED Thomas Dekker DUI Jörg Jaksche ITA Alessandro Ballan
2005 15.03 2.PT SPA Oscar Freire Gomez ITA Alessandro Petacchi ITA Fabrizio Guidi
2004 16.03 2.HC ITA Paolo Bettini SPA Oscar Freire Gomez DUI Erik Zabel
2003 19.03 2.HC ITA Filippo Pozzato ITA Danilo Di Luca ITA Ruggero Marzoli
2002 20.03 2.HC NED Erik Dekker ITA Danilo Di Luca SPA Oscar Freire Gomez
2001 21.03 2.HC ITA Davide Rebellin ITA Gabriele Colombo NED Michael Boogerd
2000 15.03 2.HC SPA Abraham Olano Manzano CZE Jan Hruska SPA Juan Carlos Dominguez Dominguez
1999 17.03 2.HC ITA Michele Bartoli ITA Davide Rebellin ITA Stefano Garzelli
1998 18.03 2.HC ZWI Rolf Jaermann ITA Franco Ballerini DUI Jens Heppner
1997 19.03 2.1 ITA Roberto Petito ITA Gianluca Pianegonda ZWI Beat Zberg
1996 20.03 2.1 ITA Francesco Casagrande UKR Alexandre Gontchenkov ITA Gianluca Pianegonda
1995 15.03 2.1 ITA Stefano Colage ITA Maurizio Fondriest RUS Dimitri Konyshev
1994 16.03 2.1 ITA Giorgio Furlan RUS Evgeni Berzin ITA Stefano Colage
1993 17.03 2.1 ITA Maurizio Fondriest MDA Andrei Tchmil ITA Stefano Della Santa
1992 18.03 2.1 DEN Rolf Sörensen MEX Raul Alcala Gallegos ZWI Fabian Jeker
1991 20.03 2.1 SPA Herminio Diaz Zabala ITA Federico Ghiotto MEX Raul Alcala Gallegos
1990 14.03 2.1 ZWI Tony Rominger POL Zenon Jaskula FRA Gilles Delion
1989 15.03 Cat 3 ZWI Tony Rominger DUI Rolf Golz FRA Charly Mottet
1988 16.03 Cat 2 ZWI Erich Maechler ZWI Tony Rominger DEN Rolf Sörensen
1987 18.03 DEN Rolf Sörensen ITA Giuseppe Calcaterra (1964) ZWI Tony Rominger
1986 12.03 ITA Luciano Rabottini ITA Francesco Moser ITA Giuseppe Petito
1985 13.03 NED Joop Zoetemelk POR Acacio Da Silva Mora ZWI Stefan Mutter
1984 14.03 ZWE Tommy Prim ZWI Erich Maechler ITA Roberto Visentini
1983 16.03 ITA Roberto Visentini NED Gerrie Knetemann ITA Francesco Moser
1982 18.03 ITA Giuseppe Saronni NED Gerrie Knetemann USA Greg Lemond
1981 19.03 ITA Francesco Moser ITA Raniero Gradi ITA Marino Amadori
1980 13.03 ITA Francesco Moser BEL Alfons De Wolf ITA Dante Morandi
1979 14.03 NOR Knut Knudsen ITA Giuseppe Saronni ITA Giovanni Battaglin
1978 16.03 ITA Giuseppe Saronni NOR Knut Knudsen ITA Francesco Moser
1977 16.03 BEL Roger De Vlaeminck ITA Francesco Moser ITA Giuseppe Saronni
1976 16.03 BEL Roger De Vlaeminck BEL Eddy Merckx ITA Gianbattista Baronchelli
1975 16.03 BEL Roger De Vlaeminck NOR Knut Knudsen ITA Wladimiro Panizza
1974 16.03 BEL Roger De Vlaeminck NOR Knut Knudsen ITA Simone Fraccaro
1973 17.03 BEL Roger De Vlaeminck BEL Frans Verbeeck ZWE Gösta Pettersson
1972 15.03 BEL Roger De Vlaeminck ZWI Josef Fuchs ZWE Tomas Pettersson
1971 14.03 ITA Italo Zilioli BEL Georges Pintens ITA Marcello Bergamo
1970 15.03 BEL Antoine Houbrechts ITA Italo Zilioli ITA Felice Gimondi
1969 15.03 ITA Carlo Chiappano BEL Albert Van Vlierberghe ITA Giuseppe Fezzardi
1968 16.03 ITA Claudio Michelotto ITA Italo Zilioli DUI Rudi Altig
1967 12.03 ITA Franco Bitossi ITA Carmine Preziosi ITA Vito Taccone
1966 13.03 ITA Dino Zandegu ITA Vito Taccone ZWI Rolf Maurer
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
6 Roger De Vlaeminck BEL 1972 - 1977
2 Primoz Roglic SLO 2019 - 2023
2 Tadej Pogacar SLO 2021 - 2022
2 Nairo Alexander Quintana Rojas COL 2015 - 2017
2 Vincenzo Nibali ITA 2012 - 2013
2 Rolf Sörensen DEN 1987 - 1992
2 Tony Rominger ZWI 1989 - 1990
2 Giuseppe Saronni ITA 1978 - 1982
2 Francesco Moser ITA 1980 - 1981
1 Jonas Vingegaard Hansen DEN 2024 - 2024
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
6 Francesco Moser ITA 1977 - 1986
6 Roger De Vlaeminck BEL 1972 - 1977
4 Tony Rominger ZWI 1987 - 1990
4 Giuseppe Saronni ITA 1977 - 1982
4 Knut Knudsen NOR 1974 - 1979
3 Nairo Alexander Quintana Rojas COL 2014 - 2017
3 Michele Scarponi ITA 2009 - 2011
3 Stefano Garzelli ITA 1999 - 2010
3 Oscar Freire Gomez SPA 2002 - 2005
3 Rolf Sörensen DEN 1987 - 1992
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
13 Francesco Moser ITA 1973 - 1987
10 Vincenzo Nibali ITA 2009 - 2021
8 Roger De Vlaeminck BEL 1972 - 1980
7 Domenico Pozzovivo ITA 2010 - 2024
7 Thibaut Pinot FRA 2015 - 2023
6 Damiano Caruso ITA 2015 - 2024
6 Davide Formolo ITA 2018 - 2024
6 Filippo Ganna ITA 2019 - 2024
6 Michal Kwiatkowski POL 2013 - 2024
6 Roman Kreuziger CZE 2012 - 2021
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-175 Giuseppe Saronni ITA 1978
21-189 Thomas Dekker NED 2006
21-190 Filippo Pozzato ITA 2003
21-332 Rolf Sörensen DEN 1987
22-176 Tadej Pogacar SLO 2021
23-173 Tadej Pogacar SLO 2022
24-177 Giuseppe Saronni ITA 1982
24-204 Roger De Vlaeminck BEL 1972
25-041 Nairo Alexander Quintana Rojas COL 2015
25-137 Claudio Michelotto ITA 1968
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-100 Joop Zoetemelk NED 1985
36-243 Stefano Garzelli ITA 2010
34-029 Cadel Evans AUS 2011
33-134 Primoz Roglic SLO 2023
32-250 Stefano Colage ITA 1995
32-046 Rolf Jaermann ZWI 1998
31-271 Andreas Klöden DUI 2007
31-211 Erik Dekker NED 2002
31-102 Alberto Contador Velasco SPA 2014
30-303 Greg Van Avermaet BEL 2016
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
13 Francesco Moser ITA 1973 - 1987
11 Peter Sagan SVK 2012 - 2023
11 Erik Zabel DUI 1993 - 2006
11 Rolf Sörensen DEN 1986 - 2001
10 Vincenzo Nibali ITA 2009 - 2021
10 Giuseppe Saronni ITA 1977 - 1988
9 Oscar Freire Gomez SPA 2000 - 2012
9 Eric Vanderaerden BEL 1985 - 1994
9 Roger De Vlaeminck BEL 1972 - 1980
9 Franco Bitossi ITA 1966 - 1978
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-173 Giuseppe Saronni ITA 1977
19-311 Quinn Simmons USA 2021
20-088 Moreno Argentin ITA 1981
20-098 Isaac Del Toro Romero MEX 2024
20-138 Raniero Gradi ITA 1981
20-142 Olav Kooij NED 2022
20-170 Giuseppe Saronni ITA 1978
20-222 Fran Miholjevic CRO 2023
20-263 Greg Lemond USA 1982
20-279 José Joaquin Rojas Gil SPA 2006
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
41-140 Chris Horner USA 2013
41-101 Domenico Pozzovivo ITA 2024
40-142 Chris Horner USA 2012
40-073 Alessandro Petacchi ITA 2014
39-233 Dries Devenyns BEL 2023
39-170 Yukiya Arashiro JPN 2024
39-162 Pieter Weening NED 2020
39-126 Adam Hansen AUS 2020
39-103 Domenico Pozzovivo ITA 2022
39-043 Markel Irizar Aranburu SPA 2019
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
15 Roger De Vlaeminck BEL 1972 - 1980
10 Oscar Freire Gomez SPA 2000 - 2008
8 Alessandro Petacchi ITA 2004 - 2009
8 Moreno Argentin ITA 1983 - 1992
8 Giuseppe Saronni ITA 1978 - 1987
7 Peter Sagan SVK 2012 - 2017
7 Erik Zabel DUI 1993 - 2002
6 Fabian Cancellara ZWI 2006 - 2016
6 Paolo Bettini ITA 1999 - 2006
6 Jan Svorada SVK 1995 - 2000
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-138 Raniero Gradi ITA 1981
20-170 Giuseppe Saronni ITA 1978
20-263 Greg Lemond USA 1982
21-096 Alfio Vandi ITA 1977
21-170 Juan Ayuso Pesquera SPA 2024
21-172 Giuseppe Saronni ITA 1979
21-185 Filippo Pozzato ITA 2003
21-205 Fernando Gaviria Rendon COL 2016
21-332 Rolf Sörensen DEN 1987
21-346 Roberto Calovi ITA 1985
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-099 Joop Zoetemelk NED 1985
37-175 Franco Bitossi ITA 1978
35-358 Mario Cipollini ITA 2003
35-356 Mario Cipollini ITA 2003
35-068 Alessandro Petacchi ITA 2009
34-363 Fabian Cancellara ZWI 2016
34-363 Mario Cipollini ITA 2002
34-359 Stephen Cummings GBR 2016
34-266 Francesco Moser ITA 1986
34-263 Robbie McEwen AUS 2007
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
16 Roger De Vlaeminck BEL 1972 - 1977
11 Oscar Freire Gomez SPA 2000 - 2008
10 Tony Rominger ZWI 1989 - 1990
10 Francesco Moser ITA 1979 - 1986
10 Giuseppe Saronni ITA 1978 - 1983
9 Italo Zilioli ITA 1971 - 1975
8 Tadej Pogacar SLO 2021 - 2022
8 Paolo Bettini ITA 2003 - 2006
7 Nairo Alexander Quintana Rojas COL 2015 - 2017
7 Rolf Sörensen DEN 1987 - 1998
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-170 Giuseppe Saronni ITA 1978
20-263 Greg Lemond USA 1982
21-096 Alfio Vandi ITA 1977
21-170 Juan Ayuso Pesquera SPA 2024
21-185 Filippo Pozzato ITA 2003
21-187 Thomas Dekker NED 2006
21-332 Rolf Sörensen DEN 1987
21-346 Roberto Calovi ITA 1985
22-129 Gabriele Balducci ITA 1998
22-173 Tadej Pogacar SLO 2021
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
40-141 Chris Horner USA 2012
38-100 Joop Zoetemelk NED 1985
36-243 Stefano Garzelli ITA 2010
35-356 Mario Cipollini ITA 2003
35-304 Niklas Axelsson ZWE 2008
35-026 Dimitri Konyshev RUS 2001
34-263 Robbie McEwen AUS 2007
34-260 Francesco Moser ITA 1986
34-029 Cadel Evans AUS 2011
33-333 Michael Woods CDN 2020