Giro di Lombardia

Giro di Lombardia 1940
27 Oct 1940
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 ITA Gino Bartali ITA 26-101
2 ITA Osvaldo Bailo ITA 28-198
3 ITA Cino Cinelli ITA 24-261
4 ITA Adolfo Leoni ITA 23-287
5 ITA Severino Canavesi ITA 29-273
6 ITA Enrico Mollo ITA 27-095
7 ITA Salvatore Crippa ITA 25-359
8 ITA Guerrino Tomasoni ITA 22-229
9 ITA Luciano Succi ITA 25-269
10 ITA Giovanni Valetti ITA 27-035
Giro di Lombardia 1940
Datum Rit Winnaar Leider Punten Berg
27.10 Eindstand Gino Bartali
Startlijst Giro di Lombardia 1940
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Adolfo Leoni ITA 13 Jan 1917 2
Cino Cinelli ITA 09 Feb 1916 2
Enrico Mollo ITA 24 Jul 1913 2
Gino Bartali ITA 18 Jul 1914 6
Giovanni Valetti ITA 22 Sep 1913 1
Guerrino Tomasoni ITA 12 Mar 1918 2
Luciano Succi ITA 31 Jan 1915 1
Osvaldo Bailo ITA 12 Apr 1912 4
Salvatore Crippa ITA 02 Nov 1914 3
Severino Canavesi ITA 27 Jan 1911 6
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 07.10 1.WT SLO Tadej Pogacar ITA Andrea Bagioli SLO Primoz Roglic
2022 08.10 1.WT SLO Tadej Pogacar SPA Enric Mas Nicolau SPA Mikel Landa Meana
2021 09.10 1.WT SLO Tadej Pogacar ITA Fausto Masnada GBR Adam Yates
2020 15.08 1.WT DEN Jakob Fuglsang NZL George Bennett RUS Aleksander Vlasov
2019 12.10 1.WT NED Bauke Mollema SPA Alejandro Valverde Belmonte COL Egan Arley Bernal Gomez
2018 13.10 1.WT FRA Thibaut Pinot ITA Vincenzo Nibali BEL Dylan Teuns
2017 07.10 1.WT ITA Vincenzo Nibali FRA Julian Alaphilippe ITA Gianni Moscon
2016 01.10 1.WT COL Jhoan Esteban Chaves Rubio ITA Diego Rosa COL Rigoberto Uran Uran
2015 04.10 1.WT ITA Vincenzo Nibali SPA Daniel Moreno Fernandez FRA Thibaut Pinot
2014 05.10 1.WT IRL Daniel Martin SPA Alejandro Valverde Belmonte POR Rui Alberto Costa Faria
2013 06.10 1.WT SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA Alejandro Valverde Belmonte POL Rafal Majka
2012 29.09 1.WT SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA Samuel Sanchez Gonzalez COL Rigoberto Uran Uran
2011 15.10 1.WT ZWI Oliver Zaugg IRL Daniel Martin SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver
2010 16.10 1.HIS BEL Philippe Gilbert ITA Michele Scarponi SPA Pablo Lastras Garcia
2009 17.10 1.HIS BEL Philippe Gilbert SPA Samuel Sanchez Gonzalez RUS Alexandr Kolobnev
2008 18.10 1.HIS ITA Damiano Cunego SLO Janez Brajkovic COL Rigoberto Uran Uran
2007 21.10 1.PT ITA Damiano Cunego ITA Riccardo Riccò SPA Samuel Sanchez Gonzalez
2006 14.10 1.PT ITA Paolo Bettini SPA Samuel Sanchez Gonzalez DUI Fabian Wegmann
2005 15.10 1.PT ITA Paolo Bettini ITA Gilberto Simoni LUX Fränk Schleck
2004 16.10 CDM ITA Damiano Cunego NED Michael Boogerd ITA Ivan Basso
2003 18.10 CDM ITA Michele Bartoli ITA Angelo Lopeboselli ITA Dario Frigo
2002 19.10 CDM ITA Michele Bartoli ITA Davide Rebellin ZWI Oscar Camenzind
2001 20.10 CDM ITA Danilo Di Luca ITA Giuliano Figueras NED Michael Boogerd
2000 21.10 CDM LTU Raimundas Rumsas ITA Francesco Casagrande ZWE Niklas Axelsson
1999 16.10 CDM ITA Mirko Celestino ITA Danilo Di Luca ITA Eddy Mazzoleni
1998 17.10 CDM ZWI Oscar Camenzind NED Michael Boogerd ZWI Felice Puttini
1997 18.10 CDM FRA Laurent Jalabert ITA Paolo Lanfranchi ITA Francesco Casagrande
1996 19.10 CDM ITA Andrea Tafi ZWI Fabian Jeker BEL Axel Merckx
1995 21.10 CDM ITA Gianni Faresin ITA Daniele Nardello ITA Michele Bartoli
1994 08.10 CDM RUS Vladislav Bobrik ITA Claudio Chiappucci ZWI Pascal Richard
1993 09.10 CDM ZWI Pascal Richard ITA Giorgio Furlan ITA Maximilian Sciandri
1992 17.10 CDM ZWI Tony Rominger ITA Claudio Chiappucci ITA Davide Cassani
1991 19.10 CDM IRL Sean Kelly FRA Martial Gayant ITA Franco Ballerini
1990 20.10 CDM FRA Gilles Delion ZWI Pascal Richard FRA Charly Mottet
1989 14.10 CDM ZWI Tony Rominger FRA Gilles Delion BEL Luc Roosen
1988 15.10 CDM FRA Charly Mottet ITA Gianni Bugno SPA Marino Lejarreta Arrizabalaga
1987 17.10 HC ITA Moreno Argentin BEL Eric Van Lancker FRA Marc Madiot
1986 18.10 HC ITA Gianbattista Baronchelli IRL Sean Kelly AUS Phil Anderson
1985 12.10 HC IRL Sean Kelly NED Adri van der Poel FRA Charly Mottet
1984 13.10 HC FRA Bernard Hinault BEL Ludo Peeters NED Teun van Vliet
1983 15.10 HC IRL Sean Kelly USA Greg Lemond NED Adri van der Poel
1982 16.10 HC ITA Giuseppe Saronni FRA Pascal Jules ITA Francesco Moser
1981 17.10 NED Hennie Kuiper ITA Moreno Argentin ITA Alfredo Chinetti
1980 18.10 BEL Alfons De Wolf ITA Alfredo Chinetti BEL Ludo Peeters
1979 13.10 FRA Bernard Hinault ITA Silvano Contini ITA Giovanni Battaglin
1978 07.10 ITA Francesco Moser ZWE Bernt Johansson FRA Bernard Hinault
1977 08.10 ITA Gianbattista Baronchelli BEL Jean-Luc Vandenbroucke ITA Franco Bitossi
1976 09.10 BEL Roger De Vlaeminck FRA Bernard Thevenet ITA Wladimiro Panizza
1975 11.10 ITA Francesco Moser ITA Enrico Paolini ITA Alfredo Chinetti
1974 12.10 BEL Roger De Vlaeminck BEL Eddy Merckx ITA Costantino "Tino" Conti
1973 13.10 ITA Felice Gimondi BEL Roger De Vlaeminck BEL Herman Vanspringel
1972 07.10 BEL Eddy Merckx FRA Cyrille Guimard ITA Felice Gimondi
1971 09.10 BEL Eddy Merckx ITA Franco Bitossi BEL Frans Verbeeck
1970 10.10 ITA Franco Bitossi ITA Felice Gimondi ITA Gianni Motta
1969 11.10 BEL Jean-Pierre Monsere BEL Herman Vanspringel ITA Franco Bitossi
1968 12.10 BEL Herman Vanspringel ITA Franco Bitossi BEL Eddy Merckx
1967 21.10 ITA Franco Bitossi ITA Felice Gimondi FRA Raymond Poulidor
1966 22.10 ITA Felice Gimondi BEL Eddy Merckx FRA Raymond Poulidor
1965 16.10 GBR Tom Simpson NED Gerben Karstens FRA Jean Stablinski
1964 17.10 ITA Gianni Motta ITA Carmine Preziosi BEL Jos Hoevenaers
1963 19.10 NED Jo de Roo ITA Adriano Durante ITA Michele Dancelli
1962 20.10 NED Jo de Roo ITA Livio Trapè ITA Alcide Cerato
1961 21.10 ITA Vito Taccone ITA Imerio Massignan ITA Renzo Fontona
1960 16.10 BEL Emile Daems ITA Diego Ronchini ITA Marino Fontana
1959 18.10 BEL Rik Van Looy BEL Willy Vannitsen SPA Miguel Poblet Orriols
1958 19.10 ITA Nino Defilippis SPA Miguel Poblet Orriols BEL Michel Van Aerde
1957 20.10 ITA Diego Ronchini ITA Bruno Monti ITA Aurelio Cestari
1956 21.10 FRA André Darrigade ITA Fausto Coppi ITA Fiorenzo Magni
1955 23.10 ITA Cleto Maule BEL Alfred De Bruyne ITA Angelo Conterno
1954 31.10 ITA Fausto Coppi ITA Fiorenzo Magni ITA Mino De Rossi
1953 25.10 ITA Bruno Landi ITA Pino Cerami (1922) FRA Pierre Molineris
1952 27.10 ITA Giuseppe Minardi ITA Nino Defilippis ITA Arrigo Padovan
1951 21.10 FRA Louison Bobet ITA Giuseppe Minardi ITA Fausto Coppi
1950 22.10 ITA Renzo Soldani ITA Antonio Bevilacqua (1918) ITA Fausto Coppi
1949 23.10 ITA Fausto Coppi ZWI Ferdi Kübler ITA Nedo Logli
1948 24.10 ITA Fausto Coppi ITA Adolfo Leoni ZWI Fritz Schär
1947 26.10 ITA Fausto Coppi ITA Gino Bartali ITA Italo De Zan
1946 27.10 ITA Fausto Coppi ITA Luigi Casola ITA Michele Motta
1945 21.10 ITA Mario Ricci ITA Aldo Bini ITA Gino Bartali
1942 17.10 ITA Aldo Bini ITA Gino Bartali ITA Quirino Toccacelli
1941 19.10 ITA Mario Ricci ITA Cino Cinelli ITA Severino Canavesi
1940 27.10 ITA Gino Bartali ITA Osvaldo Bailo ITA Cino Cinelli
1939 22.10 ITA Gino Bartali ITA Adolfo Leoni ITA Salvatore Crippa
1938 23.10 ITA Cino Cinelli ITA Gino Bartali ITA Osvaldo Bailo
1937 23.10 ITA Aldo Bini ITA Gino Bartali ITA Aimone Landi
1936 08.11 ITA Gino Bartali ITA Diego Marabelli ITA Luigi Barral
1935 20.10 ITA Enrico Mollo ITA Aldo Bini ITA Gino Bartali
1934 21.10 ITA Learco Guerra ITA Mario Cipriani ITA Domenico Piemontesi
1933 15.10 ITA Domenico Piemontesi ITA Luigi Barral ITA Pietro Rimoldi
1932 23.10 ITA Antonio Giuseppe Negrini ITA Domenico Piemontesi ITA Remo Bertoni
1931 25.10 ITA Alfredo Binda ITA Michele Mara (1903) ITA Giovanni Firpo
1930 26.10 ITA Michele Mara (1903) ITA Alfredo Binda ITA Learco Guerra
1929 26.10 ITA Pietro Fossati ITA Adriano Zanaga ITA Raffaele Di Paco
1928 03.11 ITA Gaetano Belloni ITA Allegro Grandi ITA Pietro Fossati
1927 30.10 ITA Alfredo Binda ITA Alfonso Piccin ITA Antonio Giuseppe Negrini
1926 31.10 ITA Alfredo Binda ITA Antonio Giuseppe Negrini ITA Ermanno Vallazza
1925 04.11 ITA Alfredo Binda ITA Battista Giuntelli ITA Ermanno Vallazza
1924 09.11 ITA Giovanni Brunero ITA Costante Girardengo ITA Pietro Linari
1923 27.10 ITA Giovanni Brunero ITA Pietro Linari ITA Federico Gay
1922 05.11 ITA Costante Girardengo ITA Giuseppe Azzini ITA Bartolomeo Aimo
1921 10.11 ITA Costante Girardengo ITA Gaetano Belloni ITA Federico Gay
1920 09.11 FRA Henri Pélissier ITA Giovanni Brunero ITA Gaetano Belloni
1919 02.11 ITA Costante Girardengo ITA Gaetano Belloni ZWI Heiri Suter
1918 10.11 ITA Gaetano Belloni ITA Alfredo Sivocci ITA Carlo Galetti
1917 04.11 BEL Philippe Thys FRA Henri Pélissier ITA Leopoldo Torricelli
1916 05.11 ITA Leopoldo Torricelli ITA Camillo Bertarelli ITA Alfredo Sivocci
1915 07.11 ITA Gaetano Belloni ITA Paride Ferrari ITA Gaetano Garavaglia
1914 25.10 ITA Lauro Bordin ITA Giuseppe Azzini ITA Pierino Piacco
1913 02.11 FRA Henri Pélissier FRA Maurice Brocco FRA Marcel Godivier
1912 27.10 ITA Carlo Oriani ITA Enrico Verde FRA Maurice Brocco
1911 05.11 FRA Henri Pélissier ITA Giovanni Micheletto BEL Cyrille Van Hauwaert
1910 06.11 ITA Giovanni Micheletto ITA Luigi Ganna ITA Luigi Bailo
1909 07.11 ITA Giovanni Cuniolo FRA Omer Beaugendre FRA Louis Trousselier
1908 08.11 LUX François Faber ITA Luigi Ganna ITA Giovanni Gerbi
1907 03.11 FRA Gustave Garrigou ITA Ernesto Azzini ITA Luigi Ganna
1906 01.11 ITA Cesare Brambilla ITA Carlo Galetti ITA Luigi Ganna
1905 12.11 ITA Giovanni Gerbi ITA Giovanni Rossignoli ITA Luigi Ganna
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
5 Fausto Coppi ITA 1946 - 1954
4 Alfredo Binda ITA 1925 - 1931
3 Tadej Pogacar SLO 2021 - 2023
3 Damiano Cunego ITA 2004 - 2008
3 Sean Kelly IRL 1983 - 1991
3 Gino Bartali ITA 1936 - 1940
3 Gaetano Belloni ITA 1915 - 1928
3 Costante Girardengo ITA 1919 - 1922
3 Henri Pélissier FRA 1911 - 1920
2 Vincenzo Nibali ITA 2015 - 2017
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
9 Gino Bartali ITA 1935 - 1947
8 Fausto Coppi ITA 1946 - 1956
6 Franco Bitossi ITA 1967 - 1977
6 Gaetano Belloni ITA 1915 - 1928
5 Eddy Merckx BEL 1966 - 1974
5 Felice Gimondi ITA 1966 - 1973
5 Alfredo Binda ITA 1925 - 1931
5 Luigi Ganna ITA 1905 - 1910
4 Samuel Sanchez Gonzalez SPA 2006 - 2012
4 Sean Kelly IRL 1983 - 1991
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
12 Bauke Mollema NED 2010 - 2023
11 Daniel Martin IRL 2009 - 2021
11 Franco Bitossi ITA 1965 - 1977
10 Diego Ulissi ITA 2012 - 2023
10 Rafal Majka POL 2011 - 2023
10 Rigoberto Uran Uran COL 2008 - 2023
10 Vincenzo Nibali ITA 2010 - 2022
10 Davide Rebellin ITA 1992 - 2016
10 Fausto Coppi ITA 1941 - 1956
10 Gino Bartali ITA 1935 - 1947
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-161 Giovanni Gerbi ITA 1905
21-033 Jean-Pierre Monsere BEL 1969
21-168 Vito Taccone ITA 1961
21-218 Gianni Motta ITA 1964
21-286 François Faber LUX 1908
21-288 Giovanni Micheletto ITA 1910
21-316 Diego Ronchini ITA 1957
22-085 Aldo Bini ITA 1937
22-088 Enrico Mollo ITA 1935
22-113 Gino Bartali ITA 1936
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
36-069 Gaetano Belloni ITA 1928
35-148 Sean Kelly IRL 1991
35-146 Jakob Fuglsang DEN 2020
35-046 Fausto Coppi ITA 1954
34-147 Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 2013
33-144 Michele Bartoli ITA 2003
33-140 Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 2012
33-042 Gianbattista Baronchelli ITA 1986
32-327 Vincenzo Nibali ITA 2017
32-320 Bauke Mollema NED 2019
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
13 Bauke Mollema NED 2010 - 2023
12 Rafal Majka POL 2011 - 2023
12 Rigoberto Uran Uran COL 2008 - 2023
11 Diego Ulissi ITA 2011 - 2023
11 Gianluca Brambilla ITA 2011 - 2023
11 Mikel Landa Meana SPA 2011 - 2023
11 Mikel Nieve Iturralde SPA 2010 - 2022
11 Vincenzo Nibali ITA 2010 - 2022
11 Daniel Martin IRL 2009 - 2021
11 Dario Cataldo ITA 2011 - 2021
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
16-225 Ugo Agostoni ITA 1909
18-003 Leopoldo Torricelli ITA 1911
18-137 Angelo Vay ITA 1916
18-169 Romolo Verde ITA 1913
18-359 Leopoldo Torricelli ITA 1912
19-037 Battista Danesi ITA 1905
19-086 Nedo Logli ITA 1942
19-162 Daniel Felipe Martinez Poveda COL 2015
19-214 Ugo Agostoni ITA 1912
19-223 Costante Girardengo ITA 1912
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
45-053 Davide Rebellin ITA 2016
44-056 Davide Rebellin ITA 2015
42-166 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2022
42-140 Matteo Tosatto ITA 2016
41-167 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2021
40-342 Chris Horner USA 2012
40-271 Franco Pellizotti ITA 2018
40-177 Angel Vicioso Arcos SPA 2017
40-177 Raymond Poulidor FRA 1976
40-144 Matteo Tosatto ITA 2014
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Meeste ritzeges in één jaar
Aantal Coureur Nat Jaar
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar