Giro d'Italia

Giro d'Italia 2012 | Rit 10
15 May 2012
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA Katusha 33-003
2 POL Bartosz Huzarski POL 31-200
3 ITA Giovanni Visconti ITA Movistar 29-122
Giro d'Italia 2012
Datum Rit Winnaar Leider Punten Berg
05.05 Rit 1 Taylor Phinney Taylor Phinney Taylor Phinney
06.05 Rit 2 Mark Cavendish Taylor Phinney Mark Cavendish Alfredo Balloni
07.05 Rit 3 Matthew Harley Goss Taylor Phinney Matthew Harley Goss Alfredo Balloni
09.05 Rit 4 GARMIN - BARRACUDA Ramunas Navardauskas Matthew Harley Goss Alfredo Balloni
10.05 Rit 5 Mark Cavendish Ramunas Navardauskas Matthew Harley Goss Alfredo Balloni
11.05 Rit 6 Miguel Angel Rubiano Chavez Adriano Malori Matthew Harley Goss Miguel Angel Rubiano Chavez
12.05 Rit 7 Paolo Tiralongo Ryder Hesjedal Matthew Harley Goss Miguel Angel Rubiano Chavez
13.05 Rit 8 Domenico Pozzovivo Ryder Hesjedal Matthew Harley Goss Miguel Angel Rubiano Chavez
14.05 Rit 9 Francisco Jose Ventoso Alberdi Ryder Hesjedal Matthew Harley Goss Miguel Angel Rubiano Chavez
15.05 Rit 10 Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Matthew Harley Goss Miguel Angel Rubiano Chavez
16.05 Rit 11 Roberto Ferrari Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Mark Cavendish Miguel Angel Rubiano Chavez
17.05 Rit 12 Lars Ytting Bak Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Mark Cavendish Michal Golas
18.05 Rit 13 Mark Cavendish Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Mark Cavendish Michal Golas
19.05 Rit 14 Andrey Amador Bikkazakova Ryder Hesjedal Mark Cavendish Michal Golas
20.05 Rit 15 Matteo Rabottini Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Mark Cavendish Matteo Rabottini
22.05 Rit 16 Jon Izagirre Insausti Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Mark Cavendish Matteo Rabottini
23.05 Rit 17 Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Mark Cavendish Matteo Rabottini
24.05 Rit 18 Andrea Guardini Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Mark Cavendish Matteo Rabottini
25.05 Rit 19 Roman Kreuziger Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Mark Cavendish Matteo Rabottini
26.05 Rit 20 Thomas De Gendt Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Matteo Rabottini
27.05 Rit 21 Marco Pinotti Ryder Hesjedal Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Matteo Rabottini
27.05 Eindstand Ryder Hesjedal Joaquin Pascual Rodriguez Oliver Matteo Rabottini
Startlijst Giro d'Italia 2012
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Alessandro De Marchi ITA 19 May 1986 2
Alfredo Balloni ITA 20 Sep 1989 1
Andrea Guardini ITA 12 Jun 1989 1
Andreas Dietziker ZWI 15 Oct 1982 1
Andreas Schillinger DUI 13 Jul 1983 1
Angelo Pagani ITA 04 Aug 1988 1
Bartosz Huzarski POL 27 Oct 1980 1
Carlos Jose Ochoa VEN 14 Dec 1980 2
Cesare Benedetti ITA 03 Aug 1987 1
Daniel Schorn OOS 21 Oct 1988 1
Domenico Pozzovivo ITA 30 Nov 1982 3
Elia Favilli ITA 31 Jan 1989 2
Emanuele Sella ITA 09 Jan 1981 6
Enrico Battaglin ITA 17 Nov 1989 1
Fabio Felline ITA 29 Mar 1990 1
Filippo Pozzato ITA 10 Sep 1981 2
Francesco Failli ITA 16 Dec 1983 2
Gianluca Brambilla ITA 22 Aug 1987 2
Jackson Jesus Rodriguez Ortiz VEN 28 Feb 1985 2
Jan Barta CZE 07 Dec 1984 1
José Rodolfo Serpa Perez COL 17 Apr 1979 2
Jose Rujano Guillen VEN 18 Feb 1982 3
Luca Mazzanti ITA 04 Feb 1974 5
Marco Coledan ITA 22 Aug 1988 1
Matteo Rabottini ITA 14 Aug 1987 2
Matthias Brandle OOS 07 Dec 1989 1
Miguel Angel Rubiano Chavez COL 03 Oct 1984 1
Oscar Gatto ITA 01 Jan 1985 2
Pierpaolo De Negri ITA 05 Jun 1986 1
Reto Hollenstein ZWI 22 Aug 1985 1
Roberto Ferrari ITA 09 Mar 1983 2
Sacha Modolo ITA 19 Jun 1987 2
Sonny Colbrelli ITA 17 May 1990 1
Stefano Locatelli ITA 26 Feb 1989 1
Stefano Pirazzi ITA 11 Mar 1987 2
Timon Seubert DUI 23 Apr 1987 1
Ben Gastauer LUX 14 Nov 1987 AG2R - La Mondiale 2
Gregor Gazvoda SLO 15 Oct 1981 AG2R - La Mondiale 1
Guillaume Bonnafond FRA 23 Jun 1987 AG2R - La Mondiale 1
Hubert Dupont FRA 13 Nov 1980 AG2R - La Mondiale 2
John Gadret FRA 22 Apr 1979 AG2R - La Mondiale 3
Julien Bérard FRA 27 Jul 1987 AG2R - La Mondiale 2
Manuel Belletti ITA 14 Oct 1985 AG2R - La Mondiale 3
Mathieu Perget FRA 18 Sep 1984 AG2R - La Mondiale 1
Matteo Montaguti ITA 06 Jan 1984 AG2R - La Mondiale 2
Alexandre Dyachenko KAZ 17 Oct 1983 Astana 2
Andrey Zeits KAZ 14 Dec 1986 Astana 1
Enrico Gasparotto ITA 22 Mar 1982 Astana 2
Evgeni Petrov RUS 25 May 1978 Astana 4
Kevin Seeldraeyers BEL 12 Sep 1986 Astana 2
Paolo Tiralongo ITA 08 Jul 1977 Astana 4
Roman Kreuziger CZE 06 May 1986 Astana 2
Simone Ponzi ITA 17 Jan 1987 Astana 1
Tanel Kangert EST 11 Mar 1987 Astana 1
Alessandro Ballan ITA 06 Nov 1979 BMC Racing Team 1
Danilo Wyss ZWI 26 Aug 1985 BMC Racing Team 2
Ivan Santaromita ITA 30 Apr 1984 BMC Racing Team 1
Johann Tschopp ZWI 01 Jul 1982 BMC Racing Team 3
Marco Pinotti ITA 25 Feb 1976 BMC Racing Team 7
Mathias Frank ZWI 09 Dec 1986 BMC Racing Team 2
Mauro Santambrogio ITA 07 Oct 1984 BMC Racing Team 1
Taylor Phinney USA 27 Jun 1990 BMC Racing Team 1
Thor Hushovd NOR 18 Jan 1978 BMC Racing Team 2
Adrian Saez SPA 17 Mar 1986 Euskaltel 1
Amets Txurruka Ansola SPA 10 Nov 1982 Euskaltel 1
Iban Velasco Murillo SPA 08 Feb 1980 Euskaltel 1
Jon Izagirre Insausti SPA 04 Feb 1989 Euskaltel 1
Juan Jose Oroz Ugalde SPA 11 Jul 1980 Euskaltel 2
Miguel Minguez Ayala SPA 30 Aug 1988 Euskaltel 2
Mikel Nieve Iturralde SPA 26 May 1984 Euskaltel 2
Pierre Cazaux FRA 07 Jun 1984 Euskaltel 2
Victor Cabedo Carda SPA 15 Jun 1989 Euskaltel 1
Arnaud Démare FRA 26 Aug 1991 FDJ - BigMat 1
Dominique Rollin CDN 29 Oct 1982 FDJ - BigMat 1
Francis Mourey FRA 08 Dec 1980 FDJ - BigMat 1
Gabriel Rasch NOR 08 Apr 1976 FDJ - BigMat 1
Geoffrey Soupe FRA 22 Mar 1988 FDJ - BigMat 1
Jussi Veikkanen FIN 29 Mar 1981 FDJ - BigMat 2
Mickaël Delage FRA 06 Aug 1985 FDJ - BigMat 1
Sandy Casar FRA 02 Feb 1979 FDJ - BigMat 2
William Bonnet FRA 25 Jun 1982 FDJ - BigMat 1
Brett Daniel Lancaster AUS 15 Nov 1979 GreenEdge 3
Christian Meier CDN 21 Feb 1985 GreenEdge 1
Daryl Impey ZAF 06 Dec 1984 GreenEdge 1
Fumiyuki Beppu JPN 10 Apr 1983 GreenEdge 2
Jack Bobridge AUS 13 Jul 1989 GreenEdge 1
Jens Keukeleire BEL 23 Nov 1988 GreenEdge 1
Matthew Harley Goss AUS 05 Nov 1986 GreenEdge 2
Svein Tuft CDN 09 May 1977 GreenEdge 1
Tomas Vaitkus LTU 04 Feb 1982 GreenEdge 3
Alex Nicki Sylvest Rasmussen DEN 09 Jun 1984 Garmin - Barracuda 2
Christian Vande Velde USA 22 May 1976 Garmin - Barracuda 2
Jack Bauer NZL 07 Apr 1985 Garmin - Barracuda 1
Peter Stetina USA 08 Aug 1987 Garmin - Barracuda 2
Ramunas Navardauskas LTU 30 Jan 1988 Garmin - Barracuda 1
Robert Hunter ZAF 22 Apr 1977 Garmin - Barracuda 3
Ryder Hesjedal CDN 09 Dec 1980 Garmin - Barracuda 1
Sébastien Rosseler BEL 15 Jul 1981 Garmin - Barracuda 1
Tyler Farrar USA 02 Jun 1984 Garmin - Barracuda 4
Alberto Losada Alguacil SPA 28 Feb 1982 Katusha 2
Alexander Kristoff NOR 05 Jul 1987 Katusha 2
Aliaksandr Kuchynski BLR 27 Oct 1979 Katusha 2
Angel Vicioso Arcos SPA 13 Apr 1977 Katusha 2
Daniel Moreno Fernandez SPA 05 Sep 1981 Katusha 2
Gatis Smukulis LAT 15 Apr 1987 Katusha 1
Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 12 May 1979 Katusha 3
Mikhail Ignatiev RUS 07 May 1985 Katusha 2
Pavel Brutt RUS 29 Jan 1982 Katusha 5
Adriano Malori ITA 28 Jan 1988 Lampre - ISD 1
Alessandro Spezialetti ITA 14 Jan 1975 Lampre - ISD 3
Damiano Cunego ITA 19 Sep 1981 Lampre - ISD 6
Daniele Pietropolli ITA 11 Jul 1980 Lampre - ISD 1
Daniele Righi ITA 28 Mar 1976 Lampre - ISD 2
Diego Ulissi ITA 15 Jul 1989 Lampre - ISD 2
Matteo Bono ITA 11 Nov 1983 Lampre - ISD 1
Michele Scarponi ITA 25 Sep 1979 Lampre - ISD 5
Przemyslaw Niemiec POL 11 Apr 1980 Lampre - ISD 2
Cristiano Salerno ITA 18 Feb 1985 Liquigas - Cannondale 2
Damiano Caruso ITA 12 Oct 1987 Liquigas - Cannondale 1
Eros Capecchi ITA 13 Jun 1986 Liquigas - Cannondale 2
Fabio Sabatini ITA 18 Feb 1985 Liquigas - Cannondale 3
Ivan Basso ITA 26 Nov 1977 Liquigas - Cannondale 6
Maciej Bodnar POL 07 Mar 1985 Liquigas - Cannondale 1
Paolo Longo Borghini ITA 10 Dec 1980 Liquigas - Cannondale 1
Sylwester Szmyd POL 02 Mar 1978 Liquigas - Cannondale 2
Valerio Agnoli ITA 06 Jan 1985 Liquigas - Cannondale 2
Adam Hansen AUS 11 May 1981 Lotto - Belisol 1
Bart De Clercq BEL 26 Aug 1986 Lotto - Belisol 2
Brian Bulgac NED 07 Apr 1988 Lotto - Belisol 1
Dennis Vanendert BEL 27 Jun 1988 Lotto - Belisol 1
Francis De Greef BEL 02 Feb 1985 Lotto - Belisol 2
Gaëtan Bille BEL 06 Apr 1988 Lotto - Belisol 1
Gianni Meersman BEL 05 Dec 1985 Lotto - Belisol 1
Lars Ytting Bak DEN 16 Jan 1980 Lotto - Belisol 2
Olivier Kaisen BEL 30 Apr 1983 Lotto - Belisol 2
Andrey Amador Bikkazakova CRC 29 Aug 1986 Movistar 1
Benat Intxausti Elorriaga SPA 20 Mar 1986 Movistar 1
Branislau Samoilau BLR 25 May 1985 Movistar 2
Francisco Jose Ventoso Alberdi SPA 06 May 1982 Movistar 2
Giovanni Visconti ITA 13 Jan 1983 Movistar 4
José Herrada Lopez SPA 01 Oct 1985 Movistar 1
Marzio Bruseghin ITA 15 Jun 1974 Movistar 9
Pablo Lastras Garcia SPA 20 Jan 1976 Movistar 4
Sergio Pardilla Bellon SPA 16 Jan 1984 Movistar 2
Dario Cataldo ITA 17 Mar 1985 Omega Pharma - Quick Step 3
Francesco Chicchi ITA 27 Nov 1980 Omega Pharma - Quick Step 2
Julien Vermote (1989) BEL 26 Jul 1989 Omega Pharma - Quick Step 1
Marco Bandiera ITA 12 Jun 1984 Omega Pharma - Quick Step 1
Martin Velits SVK 21 Feb 1985 Omega Pharma - Quick Step 1
Michal Golas POL 29 Apr 1984 Omega Pharma - Quick Step 2
Michal Kwiatkowski POL 02 Jun 1990 Omega Pharma - Quick Step 1
Nikolas Maes BEL 09 Apr 1986 Omega Pharma - Quick Step 1
Serge Pauwels BEL 21 Nov 1983 Omega Pharma - Quick Step 2
Dennis van Winden NED 02 Dec 1987 Rabobank 2
Graeme Brown AUS 09 Apr 1979 Rabobank 4
Grischa Niermann DUI 03 Nov 1975 Rabobank 1
Juan Manuel Garate Cepa SPA 24 Apr 1976 Rabobank 5
Mark Renshaw AUS 22 Oct 1982 Rabobank 2
Stef Clement NED 24 Sep 1982 Rabobank 2
Theo Bos NED 22 Aug 1983 Rabobank 1
Tom Leezer NED 26 Dec 1985 Rabobank 1
Tom-Jelte Slagter NED 01 Jul 1989 Rabobank 2
Ben Hermans BEL 08 Jun 1986 RadioShack - Nissan 1
Daniele Bennati ITA 24 Sep 1980 RadioShack - Nissan 3
Fränk Schleck LUX 15 Apr 1980 RadioShack - Nissan 1
Giacomo Nizzolo ITA 30 Jan 1989 RadioShack - Nissan 1
Jan Bakelants BEL 14 Feb 1986 RadioShack - Nissan 2
Jesse Sergent NZL 08 Jul 1988 RadioShack - Nissan 1
Nelson Filipe Santos Oliveira POR 06 Mar 1989 RadioShack - Nissan 1
Oliver Zaugg ZWI 09 May 1981 RadioShack - Nissan 2
Thomas Rohregger OOS 23 Dec 1982 RadioShack - Nissan 2
Anders Lund DEN 14 Feb 1985 Saxo Bank 1
Jonas Aaen Jörgensen DEN 20 Apr 1986 Saxo Bank 1
Juan Jose Haedo ARG 26 Jan 1981 Saxo Bank 1
Lucas Sebastian Haedo ARG 18 Apr 1983 Saxo Bank 1
Luke Roberts AUS 25 Jan 1977 Saxo Bank 1
Mads Christensen DEN 06 Apr 1984 Saxo Bank 1
Manuele Boaro ITA 03 Dec 1987 Saxo Bank 1
Matteo Tosatto ITA 14 May 1974 Saxo Bank 6
Volodymir Gustov UKR 15 Feb 1977 Saxo Bank 2
Bernhard Eisel OOS 17 Feb 1981 Team Sky 2
Geraint Thomas GBR 25 May 1986 Team Sky 1
Ian Stannard GBR 25 May 1987 Team Sky 1
Jeremy Hunt GBR 21 Mar 1974 Team Sky 1
Juan Antonio Flecha Giannoni SPA 17 Sep 1977 Team Sky 1
Mark Cavendish GBR 21 May 1985 Team Sky 4
Peter Kennaugh GBR 15 Jun 1989 Team Sky 2
Rigoberto Uran Uran COL 26 Jan 1987 Team Sky 1
Sergio Luis Henao Montoya COL 10 Dec 1987 Team Sky 1
Gustav Erik Larsson ZWE 20 Sep 1980 Vacansoleil - DCM 2
Martijn Keizer NED 25 Mar 1988 Vacansoleil - DCM 1
Matteo Carrara ITA 25 Mar 1979 Vacansoleil - DCM 2
Mirko Selvaggi ITA 11 Feb 1985 Vacansoleil - DCM 2
Romain Feillu FRA 16 Apr 1984 Vacansoleil - DCM 1
Sergey Lagutin UZB 14 Oct 1981 Vacansoleil - DCM 2
Stefan Denifl OOS 20 Sep 1987 Vacansoleil - DCM 1
Thomas De Gendt BEL 06 Nov 1986 Vacansoleil - DCM 1
Tomasz Marczynski POL 06 Mar 1984 Vacansoleil - DCM 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 28.05 GT SLO Primoz Roglic GBR Geraint Thomas POR João Pedro Gonçalves Almeida
2022 29.05 GT AUS Jai Hindley ECU Richard Antonio Carapaz Montenegro SPA Mikel Landa Meana
2021 30.05 GT COL Egan Arley Bernal Gomez ITA Damiano Caruso GBR Simon Yates
2020 25.10 GT GBR Tao Geoghegan Hart AUS Jai Hindley NED Wilco Kelderman
2019 02.06 GT ECU Richard Antonio Carapaz Montenegro ITA Vincenzo Nibali SLO Primoz Roglic
2018 27.05 GT GBR Chris Froome NED Tom Dumoulin COL Miguel Angel Lopez Moreno
2017 28.05 GT NED Tom Dumoulin COL Nairo Alexander Quintana Rojas ITA Vincenzo Nibali
2016 29.05 GT ITA Vincenzo Nibali COL Jhoan Esteban Chaves Rubio SPA Alejandro Valverde Belmonte
2015 31.05 GT SPA Alberto Contador Velasco ITA Fabio Aru SPA Mikel Landa Meana
2014 01.06 GT COL Nairo Alexander Quintana Rojas COL Rigoberto Uran Uran ITA Fabio Aru
2013 26.05 GT ITA Vincenzo Nibali COL Rigoberto Uran Uran AUS Cadel Evans
2012 27.05 GT CDN Ryder Hesjedal SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver BEL Thomas De Gendt
2011 29.05 GT ITA Michele Scarponi ITA Vincenzo Nibali FRA John Gadret
2010 30.05 GT ITA Ivan Basso SPA David Arroyo Duran ITA Vincenzo Nibali
2009 31.05 GT RUS Denis Menchov SPA Carlos Sastre Candil ITA Ivan Basso
2008 01.06 GT SPA Alberto Contador Velasco ITA Riccardo Riccò ITA Marzio Bruseghin
2007 03.06 GT ITA Danilo Di Luca LUX Andy Schleck ITA Eddy Mazzoleni
2006 28.05 GT ITA Ivan Basso SPA Jose Enrique Gutierrez Cataluña ITA Gilberto Simoni
2005 29.05 GT ITA Paolo Savoldelli ITA Gilberto Simoni VEN Jose Rujano Guillen
2004 30.05 GT ITA Damiano Cunego UKR Serhiy Honchar ITA Gilberto Simoni
2003 01.06 GT ITA Gilberto Simoni ITA Stefano Garzelli UKR Yaroslav Popovych
2002 02.06 GT ITA Paolo Savoldelli USA Tyler Hamilton ITA Pietro Caucchioli
2001 10.06 GT ITA Gilberto Simoni SPA Abraham Olano Manzano SPA Unai Osa Eizaguirre
2000 04.06 GT ITA Stefano Garzelli ITA Francesco Casagrande ITA Gilberto Simoni
1999 06.06 GT ITA Ivan Gotti ITA Paolo Savoldelli ITA Gilberto Simoni
1998 07.06 GT ITA Marco Pantani RUS Pavel Tonkov ITA Giuseppe Guerini
1997 08.06 GT ITA Ivan Gotti RUS Pavel Tonkov ITA Giuseppe Guerini
1996 09.06 GT RUS Pavel Tonkov ITA Enrico Zaina SPA Abraham Olano Manzano
1995 04.06 GT ZWI Tony Rominger RUS Evgeni Berzin LAT Piotr Ugrumov
1994 12.06 GT RUS Evgeni Berzin ITA Marco Pantani SPA Miguel Indurain Larraya
1993 13.06 GT SPA Miguel Indurain Larraya LAT Piotr Ugrumov ITA Claudio Chiappucci
1992 14.06 GT SPA Miguel Indurain Larraya ITA Claudio Chiappucci ITA Franco Chioccioli
1991 16.06 GT ITA Franco Chioccioli ITA Claudio Chiappucci ITA Massimiliano Lelli
1990 06.06 GT ITA Gianni Bugno FRA Charly Mottet ITA Marco Giovannetti
1989 11.06 GT FRA Laurent Fignon ITA Flavio Giupponi USA Andrew Hampsten
1988 12.06 GT USA Andrew Hampsten NED Erik Breukink ZWI Urs Zimmermann
1987 13.06 GT IRL Stephen Roche GBR Robert Millar NED Erik Breukink
1986 02.06 GT ITA Roberto Visentini ITA Giuseppe Saronni ITA Francesco Moser
1985 09.06 GT FRA Bernard Hinault ITA Francesco Moser USA Greg Lemond
1984 10.06 GT ITA Francesco Moser FRA Laurent Fignon ITA Moreno Argentin
1983 05.06 GT ITA Giuseppe Saronni ITA Roberto Visentini SPA Alberto Fernandez Blanco
1982 06.06 GT FRA Bernard Hinault ZWE Tommy Prim ITA Silvano Contini
1981 07.06 GT ITA Giovanni Battaglin ZWE Tommy Prim ITA Giuseppe Saronni
1980 07.06 FRA Bernard Hinault ITA Wladimiro Panizza ITA Giovanni Battaglin
1979 06.06 ITA Giuseppe Saronni ITA Francesco Moser ZWE Bernt Johansson
1978 28.05 BEL Johan De Muynck ITA Gianbattista Baronchelli ITA Francesco Moser
1977 12.06 BEL Michel Pollentier ITA Francesco Moser ITA Gianbattista Baronchelli
1976 12.06 ITA Felice Gimondi BEL Johan De Muynck ITA Fausto Bertoglio
1975 07.06 ITA Fausto Bertoglio SPA Francisco Galdos Guana ITA Felice Gimondi
1974 08.06 BEL Eddy Merckx ITA Gianbattista Baronchelli ITA Felice Gimondi
1973 09.06 BEL Eddy Merckx ITA Felice Gimondi ITA Giovanni Battaglin
1972 11.06 BEL Eddy Merckx SPA José Manuel Fuente Lavandera SPA Francisco Galdos Guana
1971 10.06 ZWE Gösta Pettersson BEL Herman Vanspringel ITA Ugo Colombo
1970 07.06 BEL Eddy Merckx ITA Felice Gimondi BEL Martin Van Den Bossche
1969 08.06 ITA Felice Gimondi ITA Claudio Michelotto ITA Italo Zilioli
1968 12.06 BEL Eddy Merckx ITA Vittorio Adorni ITA Felice Gimondi
1967 11.06 ITA Felice Gimondi ITA Franco Balmamion FRA Jacques Anquetil
1966 09.06 ITA Gianni Motta ITA Italo Zilioli FRA Jacques Anquetil
1965 06.06 ITA Vittorio Adorni ITA Italo Zilioli ITA Felice Gimondi
1964 07.06 FRA Jacques Anquetil ITA Italo Zilioli ITA Guido De Rosso
1963 09.06 ITA Franco Balmamion ITA Vittorio Adorni ITA Giorgio Zancanaro
1962 09.06 ITA Franco Balmamion ITA Imerio Massignan ITA Nino Defilippis
1961 11.06 ITA Arnaldo Pambianco FRA Jacques Anquetil SPA Antonio Suarez Vasquez
1960 09.06 FRA Jacques Anquetil ITA Gastone Nencini LUX Charly Gaul
1959 07.06 LUX Charly Gaul FRA Jacques Anquetil ITA Diego Ronchini
1958 08.06 ITA Ercole Baldini BEL Jean Brankart LUX Charly Gaul
1957 09.06 ITA Gastone Nencini FRA Louison Bobet ITA Ercole Baldini
1956 10.06 LUX Charly Gaul ITA Fiorenzo Magni ITA Agostino Coletto
1955 05.06 ITA Fiorenzo Magni ITA Fausto Coppi ITA Gastone Nencini
1954 13.06 ZWI Carlo Clerici ZWI Hugo Koblet ITA Nino Assirelli
1953 02.06 ITA Fausto Coppi ZWI Hugo Koblet ITA Pasquale Fornara
1952 08.06 ITA Fausto Coppi ITA Fiorenzo Magni ZWI Ferdi Kübler
1951 10.06 ITA Fiorenzo Magni BEL Rik Van Steenbergen ZWI Ferdi Kübler
1950 13.06 ZWI Hugo Koblet ITA Gino Bartali ITA Alfredo Martini
1949 12.06 ITA Fausto Coppi ITA Gino Bartali ITA Giordano Cottur
1948 06.06 ITA Fiorenzo Magni ITA Ezio Cecchi ITA Giordano Cottur
1947 15.06 ITA Fausto Coppi ITA Gino Bartali ITA Giulio Bresci
1946 07.07 ITA Gino Bartali ITA Fausto Coppi ITA Vito Ortelli
1940 09.06 ITA Fausto Coppi ITA Enrico Mollo ITA Giordano Cottur
1939 18.05 ITA Giovanni Valetti ITA Gino Bartali ITA Mario Vicini
1938 29.05 ITA Giovanni Valetti ITA Ezio Cecchi ITA Severino Canavesi
1937 30.05 ITA Gino Bartali ITA Giovanni Valetti ITA Enrico Mollo
1936 07.06 ITA Gino Bartali ITA Giuseppe Olmo ITA Severino Canavesi
1935 09.06 ITA Vasco Bergamaschi ITA Giuseppe Martano ITA Giuseppe Olmo
1934 10.06 ITA Learco Guerra ITA Francesco Camusso ITA Giovanni Cazzulani
1933 28.05 ITA Alfredo Binda BEL Jef Demuysere ITA Domenico Piemontesi
1932 05.06 ITA Antonio Pesenti BEL Jef Demuysere ITA Remo Bertoni
1931 31.05 ITA Francesco Camusso ITA Luigi Giacobbe ITA Luigi Marchisio
1930 08.06 ITA Luigi Marchisio ITA Luigi Giacobbe ITA Allegro Grandi
1929 09.06 ITA Alfredo Binda ITA Domenico Piemontesi ITA Leonida Frascarelli
1928 03.06 ITA Alfredo Binda ITA Giuseppe Pancera ITA Bartolomeo Aimo
1927 05.06 ITA Alfredo Binda ITA Giovanni Brunero ITA Antonio Giuseppe Negrini
1926 06.06 ITA Giovanni Brunero ITA Alfredo Binda ITA Arturo Bresciani
1925 05.06 ITA Alfredo Binda ITA Costante Girardengo ITA Giovanni Brunero
1924 01.06 ITA Giuseppe Enrici ITA Federico Gay ITA Angelo Gabrielli
1923 10.06 ITA Costante Girardengo ITA Giovanni Brunero ITA Bartolomeo Aimo
1922 11.06 ITA Giovanni Brunero ITA Bartolomeo Aimo ITA Giuseppe Enrici
1921 12.06 ITA Giovanni Brunero ITA Gaetano Belloni ITA Bartolomeo Aimo
1920 06.06 ITA Gaetano Belloni ITA Angelo Gremo FRA Jean Alavoine
1919 08.06 ITA Costante Girardengo ITA Gaetano Belloni BEL Marcel Buysse (Buyze) (1889)
1914 07.06 ITA Alfonso Calzolari ITA Pierino Albini ITA Luigi Natale Lucotti
1913 22.05 ITA Carlo Oriani ITA Eberardo Pavesi ITA Giuseppe Azzini
1912 04.06 ATALA PEUGEOT GERBI
1911 06.06 ITA Carlo Galetti ITA Giovanni Rossignoli ITA Giovanni Gerbi
1910 05.06 ITA Carlo Galetti ITA Eberardo Pavesi ITA Luigi Ganna
1909 30.05 ITA Luigi Ganna ITA Carlo Galetti ITA Giovanni Rossignoli
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
5 Eddy Merckx BEL 1968 - 1974
5 Fausto Coppi ITA 1940 - 1953
5 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
3 Bernard Hinault FRA 1980 - 1985
3 Felice Gimondi ITA 1967 - 1976
3 Fiorenzo Magni ITA 1948 - 1955
3 Gino Bartali ITA 1936 - 1946
3 Giovanni Brunero ITA 1921 - 1926
2 Vincenzo Nibali ITA 2013 - 2016
2 Alberto Contador Velasco SPA 2008 - 2015
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
9 Felice Gimondi ITA 1965 - 1976
7 Gilberto Simoni ITA 1999 - 2006
7 Fausto Coppi ITA 1940 - 1955
7 Gino Bartali ITA 1936 - 1950
6 Vincenzo Nibali ITA 2010 - 2019
6 Francesco Moser ITA 1977 - 1986
6 Jacques Anquetil FRA 1959 - 1967
6 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
6 Giovanni Brunero ITA 1921 - 1927
5 Eddy Merckx BEL 1968 - 1974
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
13 Gino Bartali ITA 1935 - 1953
12 Felice Gimondi ITA 1965 - 1976
10 Diego Ulissi ITA 2011 - 2023
10 Salvatore Puccio ITA 2013 - 2023
10 Dario Cataldo ITA 2011 - 2022
10 Domenico Pozzovivo ITA 2008 - 2022
10 Gianbattista Baronchelli ITA 1974 - 1985
9 Vincenzo Nibali ITA 2010 - 2022
9 Adam Hansen AUS 2012 - 2020
9 Eros Capecchi ITA 2011 - 2020
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-268 Fausto Coppi ITA 1940
21-043 Luigi Marchisio ITA 1930
21-257 Giuseppe Saronni ITA 1979
21-324 Gino Bartali ITA 1936
22-150 Franco Balmamion ITA 1962
22-253 Damiano Cunego ITA 2004
22-298 Alfredo Binda ITA 1925
22-316 Gino Bartali ITA 1937
22-360 Eddy Merckx BEL 1968
23-084 Francesco Camusso ITA 1931
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
34-180 Fiorenzo Magni ITA 1955
34-069 Tony Rominger ZWI 1995
33-261 Fausto Coppi ITA 1953
33-256 Felice Gimondi ITA 1976
33-211 Primoz Roglic SLO 2023
33-007 Chris Froome GBR 2018
32-357 Francesco Moser ITA 1984
32-267 Fausto Coppi ITA 1952
32-185 Ivan Basso ITA 2010
32-176 Alberto Contador Velasco SPA 2015
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
14 Domenico Pozzovivo ITA 2008 - 2023
14 Franco Bitossi ITA 1963 - 1978
14 Gino Bartali ITA 1935 - 1954
13 Mario Cipollini ITA 1989 - 2003
13 Pier Mattia "Pierino" Gavazzi ITA 1973 - 1985
13 Wladimiro Panizza ITA 1967 - 1983
13 Felice Gimondi ITA 1965 - 1978
13 Marino Basso ITA 1966 - 1978
13 Nino Defilippis ITA 1952 - 1964
12 Stefano Garzelli ITA 1997 - 2013
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
17-317 Enrico Sala ITA 1909
18-245 Andrii Ponomar UKR 2021
19-063 Ugo Agostoni ITA 1912
19-082 Fabio Battesini ITA 1931
19-181 Giovanni Marchese ITA 1909
19-201 Leopoldo Torricelli ITA 1913
19-210 Ezio Corlaita ITA 1909
19-243 Andrii Ponomar UKR 2022
19-288 Olimpio Bizzi ITA 1936
19-295 Aldo Bini ITA 1935
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
42-134 Andrea Noè ITA 2011
42-034 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2022
42-015 Matteo Tosatto ITA 2016
41-180 Giovanni Rossignoli ITA 1924
41-148 Alessandro Petacchi ITA 2015
41-018 Svein Tuft CDN 2018
41-017 Matteo Tosatto ITA 2015
40-167 Domenico Pozzovivo ITA 2023
40-149 Alessandro Petacchi ITA 2014
40-148 Danilo Hondo DUI 2014
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
42 Mario Cipollini ITA 1989 - 2003
41 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
31 Learco Guerra ITA 1930 - 1937
30 Costante Girardengo ITA 1913 - 1926
24 Giuseppe Saronni ITA 1978 - 1985
24 Eddy Merckx BEL 1967 - 1974
23 Francesco Moser ITA 1973 - 1986
22 Alessandro Petacchi ITA 2003 - 2011
22 Roger De Vlaeminck BEL 1972 - 1979
22 Fausto Coppi ITA 1940 - 1955
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-296 Olimpio Bizzi ITA 1936
20-059 Costante Girardengo ITA 1913
20-076 Nino Defilippis ITA 1952
20-088 Fabio Battesini ITA 1932
20-132 Dario Beni ITA 1909
20-149 Dario Beni ITA 1909
20-151 Alfredo Sivocci ITA 1911
20-156 Moreno Argentin ITA 1981
20-161 Moreno Argentin ITA 1981
20-167 Luigi Natale Lucotti ITA 1914
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-007 Mark Cavendish GBR 2023
37-313 Paolo Tiralongo ITA 2015
37-185 Giovanni Rossignoli ITA 1920
37-125 Alessandro Petacchi ITA 2011
36-352 Mark Cavendish GBR 2022
36-313 Stefano Garzelli ITA 2010
36-299 Alessandro Bertolini ITA 2008
36-266 Gaetano Belloni ITA 1929
36-255 Jens Voigt DUI 2008
36-215 Lucien Van Impe BEL 1983
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
78 Eddy Merckx BEL 1968 - 1974
59 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
57 Francesco Moser ITA 1976 - 1985
50 Gino Bartali ITA 1936 - 1947
49 Giuseppe Saronni ITA 1979 - 1986
42 Jacques Anquetil FRA 1959 - 1967
31 Bernard Hinault FRA 1980 - 1985
31 Fausto Coppi ITA 1940 - 1954
29 Miguel Indurain Larraya SPA 1992 - 1993
27 Roberto Visentini ITA 1980 - 1987
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-059 Nino Defilippis ITA 1952
20-132 Dario Beni ITA 1909
20-257 Fausto Coppi ITA 1940
20-292 Aldo Bini ITA 1936
21-024 Luigi Marchisio ITA 1930
21-109 Wilfried Reybrouck BEL 1974
21-123 Guido Bontempi ITA 1981
21-162 Romeo Venturelli ITA 1960
21-235 Vincenzo Meco ITA 1962
21-245 Giuseppe Saronni ITA 1979
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-128 Andrea Noè ITA 2007
37-156 Jens Heppner DUI 2002
37-109 Aldo Moser ITA 1971
37-096 Cadel Evans AUS 2014
37-001 Geraint Thomas GBR 2023
37-000 Svein Tuft CDN 2014
36-270 Gaetano Belloni ITA 1929
36-244 Alexandre Vinokourov KAZ 2010
36-112 Luca Paolini ITA 2013
35-314 Serhiy Honchar UKR 2006