Ronde van België

Startlijst Ronde van België 2022
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Thibau Nys BEL 12 Nov 2002 2
Dries De Bondt BEL 04 Jul 1991 Alpecin - Fenix / Alpecin - Deceuninck 3
Jasper Philipsen BEL 02 Mar 1998 Alpecin - Fenix / Alpecin - Deceuninck 3
Oscar Riesebeek NED 23 Dec 1992 Alpecin - Fenix / Alpecin - Deceuninck 2
Amaury Capiot BEL 25 Jun 1993 Team Arkea - Samsic 2
Christophe Noppe BEL 29 Nov 1994 Team Arkea - Samsic 2
Connor Swift GBR 30 Oct 1995 Team Arkea - Samsic 3
Hugo Hofstetter FRA 13 Feb 1994 Team Arkea - Samsic 1
Kévin Vauquelin FRA 26 Apr 2001 Team Arkea - Samsic 1
Jérémy Lecroq FRA 07 Apr 1995 B&B Hotels - KTM 1
Jordi Warlop BEL 04 Jun 1996 B&B Hotels - KTM 1
Jordy Bouts BEL 08 Aug 1996 BEAT Cycling 2
Aaron Gate NZL 26 Nov 1990 Bolton Equities - Black Spoke Pro Cycling 1
Luke Mudgway NZL 12 Jun 1996 Bolton Equities - Black Spoke Pro Cycling 1
Ryan Christensen NZL 12 Sep 1996 Bolton Equities - Black Spoke Pro Cycling 1
Danny van Poppel NED 26 Jul 1993 BORA - Hansgrohe 3
Jordi Meeus BEL 01 Jul 1998 BORA - Hansgrohe 1
Ryan Mullen IRL 07 Aug 1994 BORA - Hansgrohe 3
Sam Bennett IRL 16 Oct 1990 BORA - Hansgrohe 1
Marco Tizza ITA 06 Feb 1992 Bingoal - Pauwels Sauces - WB 1
Milan Menten BEL 31 Oct 1996 Bingoal - Pauwels Sauces - WB 2
Stanislaw Aniolkowski POL 20 Jan 1997 Bingoal - Pauwels Sauces - WB 1
Axel Zingle FRA 18 Dec 1998 Cofidis 1
Maximilian Walscheid DUI 13 Jun 1993 Cofidis 1
Piet Allegaert BEL 20 Jan 1995 Cofidis 1
Tobias Lund Andresen DEN 20 Aug 2002 Development Team DSM 1
Alberto Dainese ITA 25 Mar 1998 Team DSM 1
Mark Donovan GBR 03 Apr 1999 Team DSM 1
Alessandro De Marchi ITA 19 May 1986 Israel - Premier Tech 1
Guillaume Boivin CDN 25 May 1989 Israel - Premier Tech 1
Sep Vanmarcke BEL 28 Jul 1988 Israel - Premier Tech 1
Tom Van Asbroeck BEL 19 Apr 1990 Israel - Premier Tech 2
Gerben Thijssen BEL 21 Jun 1998 Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux 1
Loïc Vliegen BEL 20 Dec 1993 Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux 3
Lorenzo Rota ITA 23 May 1995 Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux 1
Quinten Hermans BEL 29 Jul 1995 Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux 2
Arnaud De Lie BEL 16 Mar 2002 Lotto - Soudal 1
Florian Vermeersch BEL 12 Mar 1999 Lotto - Soudal 1
Frederik Frison BEL 28 Jul 1992 Lotto - Soudal 3
Tim Wellens BEL 10 May 1991 Lotto - Soudal 2
Victor Campenaerts BEL 28 Oct 1991 Lotto - Soudal 2
Thomas Joseph BEL 06 Dec 1996 Minerva Cycling Team 1
Fabio Jakobsen NED 31 Aug 1996 Quick Step - Alpha Vinyl Team 2
Florian Sénéchal FRA 10 Jul 1993 Quick Step - Alpha Vinyl Team 1
Mauro Schmid ZWI 04 Dec 1999 Quick Step - Alpha Vinyl Team 1
Yves Lampaert BEL 10 Apr 1991 Quick Step - Alpha Vinyl Team 3
Julian Mertens BEL 06 Oct 1997 Sport Vlaanderen - Baloise 1
Kamiel Bonneu BEL 01 Aug 1999 Sport Vlaanderen - Baloise 1
Robbe Ghys BEL 11 Jan 1997 Sport Vlaanderen - Baloise 2
Sasha Weemaes BEL 09 Feb 1998 Sport Vlaanderen - Baloise 2
Alex Kirsch LUX 12 Jun 1992 Trek - Segafredo 2
Daan Hoole NED 22 Feb 1999 Trek - Segafredo 1
Edward Theuns BEL 30 Apr 1991 Trek - Segafredo 2
Mads Pedersen DEN 18 Dec 1995 Trek - Segafredo 1
Lasse Norman Hansen DEN 11 Feb 1992 Uno-X Pro Cycling Team 3
Martin Bugge Urianstad NOR 06 Feb 1999 Uno-X Pro Cycling Team 1
Rasmus Fossum Tiller NOR 28 Jul 1996 Uno-X Pro Cycling Team 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 18.06 2.PS NED Mathieu van der Poel NOR Sören Waerenskjold DEN Casper Phillip Pedersen
2022 19.06 2.PS ZWI Mauro Schmid BEL Tim Wellens BEL Quinten Hermans
2021 13.06 2.PS BEL Remco Evenepoel BEL Yves Lampaert BEL Gianni Marchand
2019 16.06 2.HC BEL Remco Evenepoel BEL Victor Campenaerts BEL Tim Wellens
2018 27.05 2.HC BEL Jens Keukeleire BEL Jelle Vanendert NZL Dion Smith
2017 28.05 2.HC BEL Jens Keukeleire FRA Rémi Cavagna DUI Tony Martin
2016 29.05 2.HC BEL Dries Devenyns ZWI Reto Hollenstein BEL Stijn Vandenbergh
2015 31.05 2.HC BEL Greg Van Avermaet BEL Tiesj Benoot BEL Gaëtan Bille
2014 01.06 2.HC DUI Tony Martin NED Tom Dumoulin FRA Sylvain Chavanel
2013 26.05 2.HC DUI Tony Martin SPA Luis Leon Sanchez Gil BEL Philippe Gilbert
2012 27.05 2.HC DUI Tony Martin NED Lieuwe Westra SPA Carlos Barredo Llamazales
2011 29.05 2.HC BEL Philippe Gilbert BEL Greg Van Avermaet BEL Bjorn Leukemans
2010 30.05 2.HC BEL Stijn Devolder BEL Dominique Cornu NED Bram Tankink
2009 31.05 2.HC NED Lars Boom NED Koos Moerenhout BEL Dominique Cornu
2008 01.06 2.1 BEL Stijn Devolder BEL Greg Van Avermaet RUS Serguei Ivanov
2007 03.06 2.1 RUS Vladimir Gusev NED Maarten Pieter Tjallingii BEL Leif Hoste
2006 28.05 2.1 NED Maarten Pieter Tjallingii BEL Sébastien Rosseler NED Max van Heeswijk
2005 29.05 2.1 BEL Tom Boonen BEL Bert Roesems LTU Linas Balciunas
2004 23.05 2.2 FRA Sylvain Chavanel NED Bart Voskamp NED Max van Heeswijk
2003 25.05 2.3 AUS Michael Rogers NED Bart Voskamp DUI Robert Bartko
2002 26.05 2.3 NED Bart Voskamp BEL Ludo Dierckxsens FRA Sylvain Chavanel
1990 12.08 2.2 NED Frans Maassen Vladimir Pulnikov ITA Adriano Baffi
1989 13.08 Cat 4 GBR Sean Yates NED Frans Maassen BEL Johan Museeuw
1988 14.08 NED Frans Maassen BEL Eric Van Lancker AUS Allan Peiper
1986 17.08 BEL Nico Emonds BEL Marc Sergeant NED Nico Verhoeven
1985 18.08 BEL Ludo Peeters AUS Phil Anderson BEL Rudy Matthys
1984 19.08 BEL Eddy Planckaert BEL Marc Sergeant BEL Ronny Van Holen
1981 24.04 NED Ad Wijnands BEL Ronny Claes BEL Gery Verlinden
1980 10.04 NED Gerrie Knetemann BEL Daniël Willems ITA Francesco Moser
1979 19.04 BEL Daniël Willems BEL Herman Vanspringel BEL Alfons De Wolf
1978 30.03 BEL Andre Dierickx BEL Freddy Maertens DUI Dietrich Thurau
1977 14.04 BEL Walter Planckaert BEL Guido Van Sweevelt NED Cees Priem
1976 01.04 BEL Michel Pollentier BEL Wilfried David BEL Freddy Maertens
1975 03.04 BEL Freddy Maertens BEL Michel Pollentier BEL Frans Verbeeck
1974 19.04 BEL Roger Swerts BEL Ronald De Witte BEL Ferdinand Bracke
1973 13.04 DEN Leif Mortensen BEL Herman Vanspringel NED René Pijnen
1972 06.04 BEL Roger Swerts BEL Willy De Geest NED Joop Zoetemelk
1971 15.04 BEL Eddy Merckx BEL Herman Vanspringel BEL Ferdinand Bracke
1970 10.04 BEL Eddy Merckx BEL Walter Godefroot BEL Eric De Vlaeminck
1969 10.04 BEL Eric De Vlaeminck NED Wim Schepers BEL Herman Vanspringel
1968 05.04 BEL Wilfried David NED Marinus "Rini" Wagtmans BEL Herman Vanspringel
1967 07.04 ITA Carmine Preziosi BEL Herman Vanspringel NED Jan Janssen
1966 14.06 ITA Vittorio Adorni DUI Rolf Wolfshohl BEL Jozef Huysmans
1965 09.04 FRA Jean Stablinski BEL Gilbert Desmet (1931) BEL Roger De Breuker
1964 16.04 BEL Benoni Beheyt NED Peter Post BEL Gilbert Desmet (1931)
1963 25.04 NED Peter Post NED Hubert Zilverberg BEL Frans De Mulder
1962 26.04 BEL Noël Fore NED Peter Post BEL Guillaume Van Tongerloo
1961 11.05 BEL Rik Van Looy BEL Armand Desmet BEL Willy Schroeders
1960 26.05 BEL Alfons Sweeck BEL André Messelis BEL Willy Truye
1959 07.05 BEL Armand Desmet BEL Piet Van Der Plaetsen BEL Kamiel Buysse
1958 18.05 BEL Noël Fore BEL Armand Desmet BEL Johannes "Jan" Zagers
1957 19.05 BEL Pino Cerami (1922) BEL Jean Vliegen BEL Firmin Bral
1956 13.05 BEL André Vlayen BEL Jozef Planckaert BEL Jean Brankart
1955 22.05 BEL Alex Close LUX Marcel Ernzer BEL Richard Van Genechten
1954 30.05 BEL Henri "Kwik" Van Kerckhove BEL Rik Van Looy BEL Marcel Hendrikx
1953 17.05 BEL Florent Rondelé BEL Briek Schotte ITA Pino Cerami (1922)
1952 25.05 BEL Henri "Kwik" Van Kerckhove BEL Marcel De Mulder BEL Georges Vermeersch (1923)
1951 . BEL Lucien Mathys BEL Marcel De Mulder BEL Omer Braekevelt
1950 . BEL Albert Dubuisson BEL Rene Oreel BEL Roger Gyselinck (1920)
1949 . BEL Ernest Sterckx BEL Raymond Impanis BEL Lucien Matthys
BEL Roger Gyselinck (1920)
1948 . BEL Stan Ockers BEL Lucien Mathys BEL André Declerck
1947 . BEL Maurits Van Herzele BEL Albert Ramon BEL Emile Rogiers
1946 . BEL Albert Ramon BEL Jean Engels BEL Julien Hamelryckx
1945 . BEL Norbert Callens BEL Sylvain Grysolle BEL Désiré Keteleer
1939 29.05 BEL Joseph Somers BEL Antoine Dignef BEL Maurice Clautier
1938 23.05 BEL François Neuville BEL Albert Ritserveldt BEL Frans Demondt
1937 17.05 BEL Adolf Braeckeveldt BEL René Walschot BEL Georges Christiaens
1936 10.05 BEL Emiel Decroix BEL Robert Wierinckx BEL Frans Bonduel
1935 . BEL Joseph Moerenhout BEL Henri Garnier BEL Jean Wauters
1934 . BEL François Gardier BEL Antoine Dignef BEL Alphonse Deloor
1933 . BEL Jean Aerts BEL Alphonse Deloor BEL Georges Ronsse
1932 . BEL Léon Louyet BEL Jozef "Flander" Horemans BEL Eugène Gybels
1931 . BEL Maurice De Waele BEL Kamiel De Graeve (1904) BEL Jean Wauters
1930 . BEL Émile Joly BEL Emiel Decroix BEL Hector Van Rossem
1929 . BEL Armand Van Bruane BEL Maurice De Waele BEL Raymond De Corte
1928 . BEL Jules Van Hevel BEL Julien Delbecque BEL René Vermandel
1927 . BEL Léopold-Albert Matton BEL Remi Van Impe BEL Jozef Dervaes
1926 . BEL Jean De Busschere BEL Félix Sellier BEL Maurice Depauw (1904)
1925 . BEL Denis Verschueren BEL Maurice De Waele BEL August Verdijck
1924 . BEL Félix Sellier LUX Nicolas Frantz BEL Adelin Benoît
1923 . BEL Emile Masson (1888) BEL Félix Sellier LUX Nicolas Frantz
1922 . BEL René Vermandel BEL Emile Masson (1888) BEL Théophile Beeckman
1921 . BEL René Vermandel BEL Emile Masson (1888) BEL Jules Van Hevel
1920 . BEL Louis Mottiat BEL Albert De Jonghe BEL Léon Despontin
1919 . BEL Emile Masson (1888) BEL Hector Heusghem BEL Jules Van Hevel
1914 . BEL Louis Mottiat BEL Jean Rossius BEL Paul Deman
1913 . BEL Dieudonné Gauthy BEL Emile Masson (1888) BEL Marcel Buysse (Buyze) (1889)
1912 . BEL Odiel Defraeye FRA Henri Pélissier BEL André Blaise
1911 . BEL René Van Den Berghe FRA Eugène Christophe FRA Maurice Leturgie
1910 . BEL Jules Masselis BEL Henri Devroye BEL Nestor Rosart
1909 . FRA Paul Duboc FRA Jean Alavoine BEL Cyrille Van Hauwaert
1908 07.06 FRA Lucien Petit-Breton FRA Gustave Garrigou BEL Eugène Platteau
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
3 Tony Martin DUI 2012 - 2014
2 Remco Evenepoel BEL 2019 - 2021
2 Jens Keukeleire BEL 2017 - 2018
2 Stijn Devolder BEL 2008 - 2010
2 Frans Maassen NED 1988 - 1990
2 Roger Swerts BEL 1972 - 1974
2 Eddy Merckx BEL 1970 - 1971
2 Noël Fore BEL 1958 - 1962
2 Henri "Kwik" Van Kerckhove BEL 1952 - 1954
2 Emile Masson (1888) BEL 1919 - 1923
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
6 Herman Vanspringel BEL 1967 - 1979
5 Emile Masson (1888) BEL 1913 - 1923
4 Tony Martin DUI 2012 - 2017
3 Greg Van Avermaet BEL 2008 - 2015
3 Sylvain Chavanel FRA 2002 - 2014
3 Bart Voskamp NED 2002 - 2004
3 Frans Maassen NED 1988 - 1990
3 Freddy Maertens BEL 1975 - 1978
3 Peter Post NED 1962 - 1964
3 Armand Desmet BEL 1958 - 1961
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
6 Herman Vanspringel BEL 1967 - 1979
5 Emile Masson (1888) BEL 1913 - 1923
4 Tony Martin DUI 2012 - 2017
3 Yves Lampaert BEL 2016 - 2023
3 Loïc Vliegen BEL 2019 - 2022
3 Philippe Gilbert BEL 2011 - 2021
3 Greg Van Avermaet BEL 2008 - 2015
3 Sylvain Chavanel FRA 2002 - 2014
3 Bart Voskamp NED 2002 - 2004
3 Frans Maassen NED 1988 - 1990
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-143 Remco Evenepoel BEL 2019
21-140 Remco Evenepoel BEL 2021
22-000 Joseph Somers BEL 1939
22-042 Wilfried David BEL 1968
22-045 Ad Wijnands NED 1981
22-198 Mauro Schmid ZWI 2022
22-246 Daniël Willems BEL 1979
23-050 Freddy Maertens BEL 1975
23-152 Lars Boom NED 2009
23-157 Michael Rogers AUS 2003
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
35-052 Pino Cerami (1922) BEL 1957
33-354 Bart Voskamp NED 2002
33-177 Alex Close BEL 1955
32-323 Jean Stablinski FRA 1965
32-312 Dries Devenyns BEL 2016
32-095 Emiel Decroix BEL 1936
32-009 Ludo Peeters BEL 1985
31-124 Florent Rondelé BEL 1953
31-112 Roger Swerts BEL 1974
30-275 Stijn Devolder BEL 2010
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
9 Tom Boonen BEL 2003 - 2015
9 Herman Vanspringel BEL 1967 - 1979
7 Walter Planckaert BEL 1973 - 1980
7 Frans Verbeeck BEL 1969 - 1977
6 Philippe Gilbert BEL 2010 - 2021
6 Greg Van Avermaet BEL 2007 - 2015
6 Guido Van Sweevelt BEL 1973 - 1980
6 Rik Van Looy BEL 1954 - 1967
6 Émile Joly BEL 1929 - 1935
6 René Vermandel BEL 1920 - 1928
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-211 Thibau Nys BEL 2021
19-140 Remco Evenepoel BEL 2019
19-170 Finn Fisher-Black NZL 2021
19-215 Thibau Nys BEL 2022
19-237 Olav Kooij NED 2021
19-301 Danny van Poppel NED 2013
19-303 Tobias Lund Andresen DEN 2022
19-310 Andreas Goeman BEL 2019
20-064 Jos Wouters (1942) BEL 1962
20-092 Arnaud De Lie BEL 2022
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
39-123 Andrei Tchmil BEL 2002
38-343 Philippe Gilbert BEL 2021
38-309 Ferdinand Bracke BEL 1978
38-102 Cyril Lemoine FRA 2021
38-072 Pieter Weening NED 2019
38-049 Michael Mörköv Christensen DEN 2023
37-253 Briek Schotte BEL 1957
37-224 Ludo Dierckxsens BEL 2002
37-010 Ben Hermans BEL 2023
36-250 Martin Elmiger ZWI 2015
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
11 Tom Boonen BEL 2003 - 2015
10 André Greipel DUI 2011 - 2018
10 René Vermandel BEL 1920 - 1928
8 René Van Den Berghe BEL 1909 - 1913
7 Walter Planckaert BEL 1973 - 1979
7 Freddy Maertens BEL 1974 - 1976
6 Eddy Merckx BEL 1968 - 1971
6 Odiel Defraeye BEL 1912 - 1921
6 Louis Mottiat BEL 1914 - 1920
5 Frans Maassen NED 1988 - 1990
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-140 Remco Evenepoel BEL 2019
20-100 Willy Vannitsen BEL 1955
20-358 Joseph Somers BEL 1938
21-002 Robert Gesink NED 2007
21-061 Jos Wouters (1942) BEL 1963
21-063 Jos Wouters (1942) BEL 1963
21-137 Remco Evenepoel BEL 2021
21-229 Roger De Vlaeminck BEL 1969
21-252 Wout Van Aert BEL 2016
21-259 Emile Masson (1915) BEL 1937
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
39-123 Andrei Tchmil BEL 2002
36-023 Mark Cavendish GBR 2021
35-312 André Greipel DUI 2018
35-311 André Greipel DUI 2018
35-264 Gianluca Bortolami ITA 2004
35-248 Herman Vanspringel BEL 1979
35-049 Pino Cerami (1922) BEL 1957
34-330 Ferdinand Bracke BEL 1974
34-325 Ferdinand Bracke BEL 1974
34-225 Tom Boonen BEL 2015
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
15 Freddy Maertens BEL 1974 - 1978
12 Henri "Kwik" Van Kerckhove BEL 1948 - 1954
10 Albert Ramon BEL 1946 - 1948
9 Remco Evenepoel BEL 2019 - 2021
9 Frans Maassen NED 1988 - 1990
9 Noël Fore BEL 1958 - 1963
8 André Greipel DUI 2011 - 2018
8 Tom Boonen BEL 2005 - 2014
8 Tony Martin DUI 2012 - 2014
8 Eddy Merckx BEL 1970 - 1971
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-140 Remco Evenepoel BEL 2019
20-100 Willy Vannitsen BEL 1955
21-136 Remco Evenepoel BEL 2021
21-252 Wout Van Aert BEL 2016
21-291 Rémi Cavagna FRA 2017
21-359 Hugo Scrayen BEL 1964
22-014 Greg Van Avermaet BEL 2007
22-040 Wilfried David BEL 1968
22-045 Ad Wijnands NED 1981
22-050 Albert Beirnaert BEL 1938
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
35-312 André Greipel DUI 2018
35-266 Gianluca Bortolami ITA 2004
35-248 Herman Vanspringel BEL 1979
35-052 Pino Cerami (1922) BEL 1957
34-324 Philippe Gilbert BEL 2017
34-083 Serguei Ivanov RUS 2009
34-049 Ferdi Van Den Haute BEL 1986
33-354 Bart Voskamp NED 2002
33-226 Tom Boonen BEL 2014
33-177 Alex Close BEL 1955