Milano - Sanremo

Milano - Sanremo 1964
19 Mar 1964
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 GBR Tom Simpson GBR
2 FRA Raymond Poulidor FRA
3 BEL Willy Bocklant BEL
4 BEL Rik Van Looy BEL
5 BEL Georges Vanconingsloo BEL
6 FRA Jean Graczyk FRA
7 ITA Renato Pelizzoni ITA
8 BEL Edward Sels BEL
9 FRA Jean Forestier FRA
10 BEL Yvo Molenaers BEL
Milano - Sanremo 1964
Datum Rit Winnaar Leider Punten Berg
19.03 Eindstand Tom Simpson
Startlijst Milano - Sanremo 1964
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Edward Sels BEL 27 Aug 1941 1
Georges Vanconingsloo BEL 27 Oct 1940 1
Jean Forestier FRA 07 Oct 1930 1
Jean Graczyk FRA 26 May 1933 3
Raymond Poulidor FRA 15 Apr 1936 2
Renato Pelizzoni ITA 17 Oct 1936 1
Rik Van Looy BEL 20 Dec 1933 9
Tom Simpson GBR 30 Nov 1937 1
Willy Bocklant BEL 26 Jan 1941 2
Yvo Molenaers BEL 25 Feb 1934 3
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2024 16.03 1.WT BEL Jasper Philipsen AUS Michael Matthews SLO Tadej Pogacar
2023 18.03 1.WT NED Mathieu van der Poel ITA Filippo Ganna BEL Wout Van Aert
2022 19.03 1.WT SLO Matej Mohoric FRA Anthony Turgis NED Mathieu van der Poel
2021 20.03 1.WT BEL Jasper Stuyven AUS Caleb Ewan BEL Wout Van Aert
2020 08.08 1.WT BEL Wout Van Aert FRA Julian Alaphilippe AUS Michael Matthews
2019 23.03 1.WT FRA Julian Alaphilippe BEL Oliver Naesen POL Michal Kwiatkowski
2018 17.03 1.WT ITA Vincenzo Nibali AUS Caleb Ewan FRA Arnaud Démare
2017 18.03 1.WT POL Michal Kwiatkowski SVK Peter Sagan FRA Julian Alaphilippe
2016 19.03 1.WT FRA Arnaud Démare GBR Ben Swift BEL Jürgen Roelandts
2015 22.03 1.WT DUI John Degenkolb NOR Alexander Kristoff AUS Michael Matthews
2014 23.03 1.WT NOR Alexander Kristoff ZWI Fabian Cancellara GBR Ben Swift
2013 17.03 1.WT DUI Gerald Ciolek SVK Peter Sagan ZWI Fabian Cancellara
2012 17.03 1.WT AUS Simon Gerrans ZWI Fabian Cancellara ITA Vincenzo Nibali
2011 19.03 1.WT AUS Matthew Harley Goss ZWI Fabian Cancellara BEL Philippe Gilbert
2010 20.03 1.HIS SPA Oscar Freire Gomez BEL Tom Boonen ITA Alessandro Petacchi
2009 21.03 1.HIS GBR Mark Cavendish DUI Heinrich Friedrich Haussler NOR Thor Hushovd
2008 22.03 1.HIS ZWI Fabian Cancellara ITA Filippo Pozzato BEL Philippe Gilbert
2007 24.03 1.PT SPA Oscar Freire Gomez AUS Allan Davis BEL Tom Boonen
2006 18.03 1.PT ITA Filippo Pozzato ITA Alessandro Petacchi ITA Luca Paolini
2005 19.03 1.PT ITA Alessandro Petacchi DUI Danilo Hondo NOR Thor Hushovd
2004 20.03 CDM SPA Oscar Freire Gomez DUI Erik Zabel AUS Stuart O'Grady
2003 22.03 CDM ITA Paolo Bettini ITA Mirko Celestino ITA Luca Paolini
2002 23.03 CDM ITA Mario Cipollini USA Fred Rodriguez ZWI Markus Zberg
2001 24.03 CDM DUI Erik Zabel ITA Mario Cipollini LAT Romans Vainsteins
2000 18.03 CDM DUI Erik Zabel ITA Fabio Baldato SPA Oscar Freire Gomez
1999 20.03 CDM BEL Andrei Tchmil DUI Erik Zabel POL Zbigniew Spruch
1998 21.03 CDM DUI Erik Zabel FRA Emmanuel Magnien FRA Frédéric Moncassin
1997 22.03 CDM DUI Erik Zabel ITA Alberto Elli ITA Biagio Conte
1996 23.03 CDM ITA Gabriele Colombo UKR Alexandre Gontchenkov ITA Michele Coppolillo
1995 18.03 CDM FRA Laurent Jalabert ITA Maurizio Fondriest ITA Stefano Zanini
1994 19.03 CDM ITA Giorgio Furlan ITA Mario Cipollini ITA Adriano Baffi
1993 20.03 CDM ITA Maurizio Fondriest ITA Luca Gelfi ITA Maximilian Sciandri
1992 21.03 CDM IRL Sean Kelly ITA Moreno Argentin BEL Johan Museeuw
1991 23.03 CDM ITA Claudio Chiappucci DEN Rolf Sörensen BEL Eric Vanderaerden
1990 17.03 CDM ITA Gianni Bugno DUI Rolf Golz FRA Gilles Delion
1989 18.03 CDM FRA Laurent Fignon NED Frans Maassen ITA Adriano Baffi
1988 19.03 CDM FRA Laurent Fignon ITA Maurizio Fondriest NED Steven Rooks
1987 21.03 HC ZWI Erich Maechler BEL Eric Vanderaerden ITA Guido Bontempi
1986 15.03 HC IRL Sean Kelly USA Greg Lemond ITA Mario Beccia
1985 16.03 HC NED Hennie Kuiper NED Teun van Vliet ITA Silvano Ricco
1984 17.03 HC ITA Francesco Moser IRL Sean Kelly BEL Eric Vanderaerden
1983 19.03 HC ITA Giuseppe Saronni ITA Guido Bontempi NED Jan Raas
1982 20.03 HC FRA Marc Gomez FRA Alain Bondue ITA Moreno Argentin
1981 21.03 BEL Alfons De Wolf BEL Roger De Vlaeminck FRA Jacques Bossis
1980 16.03 ITA Pier Mattia "Pierino" Gavazzi ITA Giuseppe Saronni NED Jan Raas
1979 17.03 BEL Roger De Vlaeminck ITA Giuseppe Saronni NOR Knut Knudsen
1978 18.03 BEL Roger De Vlaeminck ITA Giuseppe Saronni ITA Alessio Antonini
1977 19.03 NED Jan Raas BEL Roger De Vlaeminck BEL Wilfried Wesemael
1976 19.03 BEL Eddy Merckx ITA Wladimiro Panizza X
1975 19.03 BEL Eddy Merckx ITA Francesco Moser FRA Guy Sibille
1974 18.03 ITA Felice Gimondi BEL Eric Leman BEL Roger De Vlaeminck
1973 19.03 BEL Roger De Vlaeminck ITA Wilmo Francioni ITA Felice Gimondi
1972 18.03 BEL Eddy Merckx ITA Gianni Motta ITA Marino Basso
1971 19.03 BEL Eddy Merckx ITA Felice Gimondi ZWE Gösta Pettersson
1970 19.03 ITA Michele Dancelli NED Gerben Karstens BEL Eric Leman
1969 19.03 BEL Eddy Merckx BEL Roger De Vlaeminck ITA Marino Basso
1968 19.03 DUI Rudi Altig FRA Charly Grosskost ITA Adriano Durante
1967 18.03 BEL Eddy Merckx ITA Gianni Motta ITA Franco Bitossi
1966 20.03 BEL Eddy Merckx ITA Adriano Durante BEL Herman Vanspringel
1965 19.03 NED Arie den Hartog ITA Vittorio Adorni ITA Franco Balmamion
1964 19.03 GBR Tom Simpson FRA Raymond Poulidor BEL Willy Bocklant
1963 19.03 FRA Joseph Groussard DUI Rolf Wolfshohl BEL Willy Schroeders
1962 19.03 BEL Emile Daems BEL Yvo Molenaers BEL Louis Proost
1961 18.03 FRA Raymond Poulidor BEL Rik Van Looy ITA Rino Benedetti
1960 19.03 FRA René Privat FRA Jean Graczyk BEL Yvo Molenaers
1959 19.03 SPA Miguel Poblet Orriols BEL Rik Van Steenbergen BEL Leon Van Daele
1958 19.03 BEL Rik Van Looy SPA Miguel Poblet Orriols FRA André Darrigade
1957 19.03 SPA Miguel Poblet Orriols BEL Alfred De Bruyne GBR Brian Robinson
1956 19.03 BEL Alfred De Bruyne ITA Fiorenzo Magni BEL Jozef Planckaert
1955 19.03 BEL Germain Derijcke FRA Bernard Gauthier FRA Jean Bobet
1954 19.03 BEL Rik Van Steenbergen FRA Francis Anastasi ITA Giuseppe Favero
1953 19.03 ITA Loretto Petrucci ITA Giuseppe Minardi BEL Valère Ollivier
1952 19.03 ITA Loretto Petrucci ITA Giuseppe Minardi FRA Serge Blusson
1951 19.03 FRA Louison Bobet FRA Pierre Barbotin ITA Loretto Petrucci
1950 18.03 ITA Gino Bartali ITA Nedo Logli ITA Oreste Conte
1949 19.03 ITA Fausto Coppi ITA Vito Ortelli ITA Fiorenzo Magni
1948 19.03 ITA Fausto Coppi ITA Vittorio Rossello ITA Fermo Camellini
1947 19.03 ITA Gino Bartali ITA Ezio Cecchi ITA Sergio Maggini
1946 19.03 ITA Fausto Coppi FRA Lucien Teisseire ITA Mario Ricci
1943 19.03 ITA Cino Cinelli ITA Glauco Servadei ITA Quirino Toccacelli
1942 19.03 ITA Adolfo Leoni ITA Antonio Bevilacqua (1918) ITA Pierino Favalli
1941 19.03 ITA Pierino Favalli ITA Mario Ricci ITA Pietro Chiappini
1940 19.03 ITA Gino Bartali ITA Pietro Rimoldi ITA Aldo Bini
1939 19.03 ITA Gino Bartali ITA Aldo Bini ITA Osvaldo Bailo
1938 19.03 ITA Giuseppe Olmo ITA Pierino Favalli ITA Alfredo Bovet
1937 19.03 ITA Cesare Del Cancia ITA Pierino Favalli ITA Marco Cimatti
1936 22.03 ITA Angelo Varetto ITA Carlo Romanatti ITA Olimpio Bizzi
1935 19.03 ITA Giuseppe Olmo ITA Learco Guerra ITA Mario Cipriani
1934 26.03 BEL Jef Demuysere ITA Giovanni Cazzulani ITA Francesco Camusso
1933 26.03 ITA Learco Guerra ITA Alfredo Bovet ITA Pietro Rimoldi
1932 02.03 ITA Alfredo Bovet ITA Alfredo Binda ITA Michele Mara (1903)
1931 22.03 ITA Alfredo Binda ITA Learco Guerra ITA Domenico Piemontesi
1930 30.03 ITA Michele Mara (1903) ITA Pio Caimmi ITA Domenico Piemontesi
1929 19.03 ITA Alfredo Binda ITA Leonida Frascarelli ITA Pio Caimmi
1928 25.03 ITA Costante Girardengo ITA Alfredo Binda ITA Giovanni Brunero
1927 03.04 ITA Pietro Chesi ITA Alfredo Binda ITA Domenico Piemontesi
1926 21.03 ITA Costante Girardengo ITA Nello Ciaccheri ITA Egidio Picchiottino
1925 29.03 ITA Costante Girardengo ITA Giovanni Brunero ITA Pietro Linari
1924 16.03 ITA Pietro Linari ITA Gaetano Belloni ITA Costante Girardengo
1923 25.03 ITA Costante Girardengo ITA Gaetano Belloni ITA Giuseppe Azzini
1922 02.04 ITA Giovanni Brunero ITA Costante Girardengo ITA Bartolomeo Aimo
1921 03.04 ITA Costante Girardengo ITA Giovanni Brunero ITA Giuseppe Azzini
1920 25.03 ITA Gaetano Belloni FRA Henri Pélissier ITA Costante Girardengo
1919 06.04 ITA Angelo Gremo ITA Costante Girardengo ITA Giuseppe Oliveri
1918 14.04 ITA Costante Girardengo ITA Gaetano Belloni ITA Ugo Agostoni
1917 15.04 ITA Gaetano Belloni ITA Costante Girardengo ITA Angelo Gremo
1915 28.03 ITA Ezio Corlaita ITA Luigi Natale Lucotti ITA Angelo Gremo
1914 05.04 ITA Ugo Agostoni ITA Carlo Galetti FRA Charles Crupelandt
1913 30.03 BEL Odiel Defraeye BEL Louis Mottiat ITA Ezio Corlaita
1912 31.03 FRA Henri Pélissier FRA Gustave Garrigou BEL Jules Masselis
1911 02.04 FRA Gustave Garrigou FRA Louis Trousselier ITA Luigi Ganna
1910 03.04 FRA Eugène Christophe ITA Giovanni Cocchi ITA Giovanni Marchese
1909 04.04 ITA Luigi Ganna FRA Émile Georget ITA Giovanni Cuniolo
1908 05.04 BEL Cyrille Van Hauwaert ITA Luigi Ganna FRA André Pottier
1907 14.04 FRA Lucien Petit-Breton FRA Gustave Garrigou ITA Giovanni Gerbi
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
7 Eddy Merckx BEL 1966 - 1976
6 Costante Girardengo ITA 1918 - 1928
4 Erik Zabel DUI 1997 - 2001
4 Gino Bartali ITA 1939 - 1950
3 Oscar Freire Gomez SPA 2004 - 2010
3 Roger De Vlaeminck BEL 1973 - 1979
3 Fausto Coppi ITA 1946 - 1949
2 Sean Kelly IRL 1986 - 1992
2 Laurent Fignon FRA 1988 - 1989
2 Miguel Poblet Orriols SPA 1957 - 1959
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
11 Costante Girardengo ITA 1917 - 1928
7 Roger De Vlaeminck BEL 1969 - 1981
7 Eddy Merckx BEL 1966 - 1976
6 Erik Zabel DUI 1997 - 2004
5 Fabian Cancellara ZWI 2008 - 2014
5 Alfredo Binda ITA 1927 - 1932
5 Gaetano Belloni ITA 1917 - 1924
4 Oscar Freire Gomez SPA 2000 - 2010
4 Giuseppe Saronni ITA 1978 - 1983
4 Gino Bartali ITA 1939 - 1950
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
14 Philippe Gilbert BEL 2005 - 2022
13 Davide Cimolai ITA 2012 - 2024
13 Peter Sagan SVK 2011 - 2023
13 Greg Van Avermaet BEL 2010 - 2022
13 Rik Van Looy BEL 1956 - 1969
12 Alexander Kristoff NOR 2012 - 2024
12 Arnaud Démare FRA 2013 - 2024
12 Edvald Boasson Hagen NOR 2010 - 2024
12 Rolf Sörensen DEN 1986 - 2001
11 Kristian Sbaragli ITA 2013 - 2024
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
14 Philippe Gilbert BEL 2005 - 2022
13 Davide Cimolai ITA 2012 - 2024
13 Edvald Boasson Hagen NOR 2010 - 2024
13 Peter Sagan SVK 2011 - 2023
13 Greg Van Avermaet BEL 2010 - 2022
13 Rik Van Looy BEL 1956 - 1969
12 Alexander Kristoff NOR 2012 - 2024
12 Arnaud Démare FRA 2013 - 2024
12 Michal Kwiatkowski POL 2013 - 2024
12 Daniel Oss ITA 2010 - 2023
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar