Milano - Sanremo

Milano - Sanremo 1983
19 Mar 1983
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 ITA Giuseppe Saronni ITA Del Tongo 25-178
2 ITA Guido Bontempi ITA Inoxpran - Lumenflon 23-067
3 NED Jan Raas NED TI - Raleigh - Campagnolo 30-131
4 BEL Eric Vanderaerden BEL J. Aernoudt - Rossin 21-036
5 IRL Sean Kelly IRL SEM - France Loire 26-299
6 SPA Juan Fernandez Martin SPA Gemeaz Cusin 26-073
7 ITA Franco Chioccioli ITA 23-206
8 BEL Noël Dejonckheere BEL Teka 27-330
9 FRA René Bittinger FRA SEM - France Loire 28-161
10 ITA Gabriele Landoni ITA 29-360
11 ITA Francesco Moser ITA GIS 31-274
12 NED Frits Pirard NED Metauromobili 28-101
13 BEL Guy Nulens BEL J. Aernoudt - Rossin 25-143
14 BEL Marc Sergeant BEL Europ-Decor - Boule d'Or 23-216
15 NZL Eric McKenzie NZL Euro Shop - Splender 24-203
16 NED Henk Lubberding NED TI - Raleigh - Campagnolo 29-227
17 ZWI Serge Demierre ZWI Cilo - Aufina 27-063
18 NED Hennie Kuiper NED J. Aernoudt - Rossin 34-044
19 FRA Francis Castaing FRA Peugeot - Shell - Michelin 23-331
20 BEL Roger De Cnijf BEL Boule d'Or 26-339
21 ITA Alfredo Chinetti ITA Inoxpran - Lumenflon 33-251
22 ITA Walter Dalgal ITA Safir - Van De Ven 28-268
23 BEL Ferdi Van Den Haute BEL La Redoute - Motobecane 30-267
24 BEL Eddy Van Haerens BEL Safir - Van De Ven 29-024
25 AUS Phil Anderson AUS Peugeot - Shell - Michelin 25-006
26 FRA Patrick Bonnet FRA Wolber - Spidel 25-194
27 ZWI Hubert Seiz ZWI Cilo - Aufina 22-208
28 ITA Moreno Argentin ITA Sammontana 22-092
29 NOR Dag Erik Pedersen NOR Bianchi 23-287
30 USA Greg Lemond USA Renault - Elf 21-266
31 NED Adri van der Poel NED J. Aernoudt - Rossin 23-276
32 BEL Luc Colijn BEL 24-229
33 ITA Claudio Torelli ITA Sammontana 29-055
34 BEL Rudy Rogiers BEL J. Aernoudt - Rossin 22-030
35 ITA Franco Conti ITA 31-346
36 ZWI Erich Maechler ZWI Cilo - Aufina 22-176
37 ITA Giocondo Dalla Rizza ITA 23-068
38 ITA Mario Beccia ITA Bottecchia - Malvor 27-216
39 ITA Giuseppe Petito ITA Alfa Lum 23-022
40 NOR Jostein Willmann NOR Eorotex 29-255
41 ITA Emmanuelle Bombini ITA Bottecchia - Malvor 23-261
42 FRA Jean-François Rodriguez FRA Wolber - Spidel 25-090
43 ZWI Patrick Moerlen ZWI SEM - France Loire 28-032
44 SPA Eduardo Chozas Olmo SPA Gemeaz Cusin 22-257
45 ITA Giovanni Renosto ITA Atala 22-186
46 ITA Roberto Visentini ITA Inoxpran - Lumenflon 25-290
47 BEL Patrick Versluys BEL Euro Shop - Splender 24-195
48 ZWE Tommy Prim ZWE Bianchi 27-233
49 FRA Marc Durant FRA Wolber - Spidel 27-279
50 SPA Jesus Rodriguez Magro SPA Gemeaz Cusin 22-295
51 ITA Mauro Angelucci ITA Alfa Lum 21-205
52 ZWI Cédric Rossier ZWI SEM - France Loire 26-038
53 BEL Michel Pollentier BEL Safir - Van De Ven 32-034
54 ITA Alfio Vandi ITA Metauromobili 27-103
55 ZWI Jean-Mary Grezet ZWI SEM - France Loire 24-062
56 DUI Gregor Braun DUI 27-078
57 ITA Luciano Loro ITA Inoxpran - Lumenflon 28-133
58 ZWI Stefan Mutter ZWI Eorotex 26-167
59 NED Gerrie Knetemann NED TI - Raleigh - Campagnolo 32-013
60 ZWI Gödi Schmutz ZWI Eorotex 28-144
61 ITA Palmiro Masciarelli ITA GIS 30-071
62 NED Steven Rooks NED SEM - France Loire 22-224
63 ZWI Gilbert Glaus ZWI Cilo - Aufina 27-108
64 BEL Daniël Willems BEL 26-215
65 FRA Fabien De Vooght FRA Wolber - Spidel 23-155
66 ITA Bruno Leali ITA Inoxpran - Lumenflon 25-013
67 ITA Giovanni Mantovani (1955) ITA GIS 28-042
68 FRA Gilbert Duclos-Lassalle FRA Peugeot - Shell - Michelin 28-206
69 ITA Valerio Lualdi ITA Inoxpran - Lumenflon 31-200
70 ITA Wladimiro Panizza ITA Atala 37-287
71 ITA Giovanni Battaglin ITA Inoxpran - Lumenflon 31-240
72 ITA Roberto Ceruti ITA Del Tongo 29-129
73 FRA Alain Bondue FRA La Redoute - Motobecane 23-346
74 FRA Bernard Bourreau FRA Peugeot - Shell - Michelin 31-199
75 GBR Gary Dowdell GBR Wolber - Spidel 23-330
76 BEL William Tackaert BEL Euro Shop - Splender 26-222
77 NED Henri Manders NED J. Aernoudt - Rossin 23-017
78 Vinko Poloncic YUG Bottecchia - Malvor 25-249
79 BEL Jozef Lieckens BEL Safir - Van De Ven 23-358
80 NED Wies van Dongen (1957) NED 25-162
81 AUS Allan Peiper AUS Peugeot - Shell - Michelin 22-358
82 NED René Koppert NED 22-162
83 FRA Philippe Poissonnier FRA Safir - Van De Ven 31-286
84 ITA Ettore Bazzichi ITA 25-035
85 NED Jacques van Meer NED 24-305
86 SPA Faustino Ruperez Rincon SPA Gemeaz Cusin 26-233
87 SPA Jesus Suarez Cueva SPA 28-009
88 ITA Marino Amadori ITA GIS 25-344
89 SPA José Antonio Cabrero Martinez SPA 24-210
90 ITA Daniele Caroli ITA 24-068
91 GBR Paul Sherwen GBR La Redoute - Motobecane 26-285
92 ITA Pierangelo Bincoletto ITA Metauromobili 24-005
93 FRA Marc Madiot FRA Renault - Elf 23-338
94 ITA Giuseppe Montella ITA 26-248
95 BEL Jos Haex BEL Europ-Decor - Boule d'Or 23-213
96 BEL Dominique Naessens BEL 24-030
97 ITA Giorgio Aiardi ITA Inoxpran - Lumenflon 20-224
98 ITA Valerio Piva ITA Bianchi 24-257
99 BEL Rudy Dhaenens BEL Euro Shop - Splender 21-343
100 POR Acacio Da Silva Mora POR Eorotex 22-076
101 ITA Claudio Corti ITA Sammontana 28-018
102 ITA Salvatore Maccali ITA Alfa Lum 27-352
103 FRA Marc Gomez FRA Wolber - Spidel 28-190
104 ITA Walter Clivati ITA 27-318
105 ZWI Urs Freuler ZWI Atala 24-303
106 ITA Fiorenzo Favero ITA Del Tongo 27-147
107 DUI Peter Kehl DUI 25-182
108 BEL Walter Planckaert BEL Euro Shop - Splender 34-345
109 ITA Simone Fraccaro ITA GIS 31-078
110 ITA Ennio Salvador ITA GIS 22-243
111 SPA Marino Lejarreta Arrizabalaga SPA Alfa Lum 25-309
112 DUI Uwe Bolten DUI 23-242
113 ITA Silvestro Milani ITA Bottecchia - Malvor 25-022
114 NED Jo Maas NED Teka 28-164
115 BEL Jan Bogaert BEL Europ-Decor - Boule d'Or 25-106
116 ITA Erminio Rizzi ITA 24-104
117 NED Jan van Houwelingen NED Boule d'Or 28-066
118 FRA Laurent Fignon FRA Renault - Elf 22-219
119 SPA Alberto Fernandez Blanco SPA Gemeaz Cusin 28-063
120 ZWI Siegfried Hekimi ZWI Eorotex 26-195
121 ITA Fiorenzo Aliverti ITA Alfa Lum 25-341
122 BEL Rudy Pevenage BEL Del Tongo 28-277
Milano - Sanremo 1983
Datum Rit Winnaar Leider Punten Berg
19.03 Eindstand Giuseppe Saronni
Startlijst Milano - Sanremo 1983
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Daniël Willems BEL 16 Aug 1956 4
Daniele Caroli ITA 10 Jan 1959 1
Dominique Naessens BEL 17 Feb 1959 1
Erminio Rizzi ITA 05 Dec 1958 1
Ettore Bazzichi ITA 12 Feb 1958 1
Franco Chioccioli ITA 25 Aug 1959 1
Franco Conti ITA 08 Apr 1951 4
Gabriele Landoni ITA 24 Mar 1953 4
Giocondo Dalla Rizza ITA 11 Jan 1960 1
Giuseppe Montella ITA 14 Jul 1956 1
Gregor Braun DUI 31 Dec 1955 4
Jacques van Meer NED 18 May 1958 1
Jesus Suarez Cueva SPA 10 Mar 1955 3
José Antonio Cabrero Martinez SPA 21 Aug 1958 1
Luc Colijn BEL 02 Aug 1958 1
Peter Kehl DUI 18 Sep 1957 3
René Koppert NED 08 Oct 1960 1
Uwe Bolten DUI 20 Jul 1959 2
Walter Clivati ITA 06 May 1955 1
Wies van Dongen (1957) NED 08 Oct 1957 1
Adri van der Poel NED 17 Jun 1959 J. Aernoudt - Rossin 2
Eric Vanderaerden BEL 11 Feb 1962 J. Aernoudt - Rossin 1
Guy Nulens BEL 27 Oct 1957 J. Aernoudt - Rossin 2
Hennie Kuiper NED 03 Feb 1949 J. Aernoudt - Rossin 8
Henri Manders NED 02 Mar 1960 J. Aernoudt - Rossin 1
Rudy Rogiers BEL 17 Feb 1961 J. Aernoudt - Rossin 1
Fiorenzo Aliverti ITA 12 Apr 1957 Alfa Lum 1
Giuseppe Petito ITA 25 Feb 1960 Alfa Lum 1
Marino Lejarreta Arrizabalaga SPA 14 May 1957 Alfa Lum 1
Mauro Angelucci ITA 26 Aug 1961 Alfa Lum 2
Salvatore Maccali ITA 02 Apr 1955 Alfa Lum 5
Giovanni Renosto ITA 14 Sep 1960 Atala 1
Urs Freuler ZWI 20 May 1958 Atala 2
Wladimiro Panizza ITA 05 Jun 1945 Atala 15
Dag Erik Pedersen NOR 06 Jun 1959 Bianchi 1
Tommy Prim ZWE 29 Jul 1955 Bianchi 2
Valerio Piva ITA 05 Jul 1958 Bianchi 2
Emmanuelle Bombini ITA 02 Jul 1959 Bottecchia - Malvor 2
Mario Beccia ITA 16 Aug 1955 Bottecchia - Malvor 4
Silvestro Milani ITA 25 Feb 1958 Bottecchia - Malvor 1
Vinko Poloncic YUG 13 Jul 1957 Bottecchia - Malvor 1
Jan van Houwelingen NED 12 Jan 1955 Boule d'Or 3
Roger De Cnijf BEL 14 Apr 1956 Boule d'Or 3
Erich Maechler ZWI 24 Sep 1960 Cilo - Aufina 1
Gilbert Glaus ZWI 02 Dec 1955 Cilo - Aufina 1
Hubert Seiz ZWI 23 Aug 1960 Cilo - Aufina 2
Serge Demierre ZWI 16 Jan 1956 Cilo - Aufina 3
Fiorenzo Favero ITA 23 Oct 1955 Del Tongo 2
Giuseppe Saronni ITA 22 Sep 1957 Del Tongo 6
Roberto Ceruti ITA 10 Nov 1953 Del Tongo 5
Rudy Pevenage BEL 15 Jun 1954 Del Tongo 5
Acacio Da Silva Mora POR 02 Jan 1961 Eorotex 1
Gödi Schmutz ZWI 26 Oct 1954 Eorotex 5
Jostein Willmann NOR 07 Jul 1953 Eorotex 2
Siegfried Hekimi ZWI 05 Sep 1956 Eorotex 1
Stefan Mutter ZWI 03 Oct 1956 Eorotex 3
Jan Bogaert BEL 03 Dec 1957 Europ-Decor - Boule d'Or 2
Jos Haex BEL 19 Aug 1959 Europ-Decor - Boule d'Or 1
Marc Sergeant BEL 16 Aug 1959 Europ-Decor - Boule d'Or 2
Alberto Fernandez Blanco SPA 15 Jan 1955 Gemeaz Cusin 2
Eduardo Chozas Olmo SPA 05 Jul 1960 Gemeaz Cusin 2
Faustino Ruperez Rincon SPA 29 Jul 1956 Gemeaz Cusin 3
Jesus Rodriguez Magro SPA 28 May 1960 Gemeaz Cusin 1
Juan Fernandez Martin SPA 05 Jan 1957 Gemeaz Cusin 3
Ennio Salvador ITA 19 Jul 1960 GIS 1
Francesco Moser ITA 19 Jun 1951 GIS 11
Giovanni Mantovani (1955) ITA 05 Feb 1955 GIS 4
Marino Amadori ITA 09 Apr 1957 GIS 4
Palmiro Masciarelli ITA 07 Jan 1953 GIS 6
Simone Fraccaro ITA 01 Jan 1952 GIS 6
Alfredo Chinetti ITA 11 Jul 1949 Inoxpran - Lumenflon 6
Bruno Leali ITA 06 Mar 1958 Inoxpran - Lumenflon 4
Giorgio Aiardi ITA 07 Aug 1962 Inoxpran - Lumenflon 1
Giovanni Battaglin ITA 22 Jul 1951 Inoxpran - Lumenflon 1
Guido Bontempi ITA 12 Jan 1960 Inoxpran - Lumenflon 1
Luciano Loro ITA 06 Nov 1954 Inoxpran - Lumenflon 3
Roberto Visentini ITA 02 Jun 1957 Inoxpran - Lumenflon 5
Valerio Lualdi ITA 31 Aug 1951 Inoxpran - Lumenflon 8
Alfio Vandi ITA 07 Dec 1955 Metauromobili 8
Frits Pirard NED 08 Dec 1954 Metauromobili 2
Pierangelo Bincoletto ITA 14 Mar 1959 Metauromobili 2
Allan Peiper AUS 26 Mar 1960 Peugeot - Shell - Michelin 1
Bernard Bourreau FRA 02 Sep 1951 Peugeot - Shell - Michelin 1
Francis Castaing FRA 22 Apr 1959 Peugeot - Shell - Michelin 1
Gilbert Duclos-Lassalle FRA 25 Aug 1954 Peugeot - Shell - Michelin 3
Phil Anderson AUS 13 Mar 1958 Peugeot - Shell - Michelin 2
Gerrie Knetemann NED 06 Mar 1951 TI - Raleigh - Campagnolo 8
Henk Lubberding NED 04 Aug 1953 TI - Raleigh - Campagnolo 6
Jan Raas NED 08 Nov 1952 TI - Raleigh - Campagnolo 6
Alain Bondue FRA 08 Apr 1959 La Redoute - Motobecane 2
Ferdi Van Den Haute BEL 25 Jun 1952 La Redoute - Motobecane 7
Paul Sherwen GBR 07 Jun 1956 La Redoute - Motobecane 2
Greg Lemond USA 26 Jun 1961 Renault - Elf 2
Laurent Fignon FRA 12 Aug 1960 Renault - Elf 1
Marc Madiot FRA 16 Apr 1959 Renault - Elf 1
Eddy Van Haerens BEL 23 Feb 1954 Safir - Van De Ven 1
Jozef Lieckens BEL 26 Mar 1959 Safir - Van De Ven 1
Michel Pollentier BEL 13 Feb 1951 Safir - Van De Ven 5
Philippe Poissonnier FRA 07 Jun 1951 Safir - Van De Ven 1
Walter Dalgal ITA 24 Jun 1954 Safir - Van De Ven 1
Claudio Corti ITA 01 Mar 1955 Sammontana 4
Claudio Torelli ITA 23 Jan 1954 Sammontana 3
Moreno Argentin ITA 17 Dec 1960 Sammontana 2
Cédric Rossier ZWI 09 Feb 1957 SEM - France Loire 2
Jean-Mary Grezet ZWI 16 Jan 1959 SEM - France Loire 1
Patrick Moerlen ZWI 15 Feb 1955 SEM - France Loire 1
René Bittinger FRA 09 Oct 1954 SEM - France Loire 2
Sean Kelly IRL 24 May 1956 SEM - France Loire 4
Steven Rooks NED 07 Aug 1960 SEM - France Loire 1
Eric McKenzie NZL 28 Aug 1958 Euro Shop - Splender 1
Patrick Versluys BEL 05 Sep 1958 Euro Shop - Splender 2
Rudy Dhaenens BEL 10 Apr 1961 Euro Shop - Splender 1
Walter Planckaert BEL 08 Apr 1948 Euro Shop - Splender 8
William Tackaert BEL 09 Aug 1956 Euro Shop - Splender 2
Jo Maas NED 06 Oct 1954 Teka 2
Noël Dejonckheere BEL 23 Apr 1955 Teka 3
Fabien De Vooght FRA 16 Oct 1959 Wolber - Spidel 1
Gary Dowdell GBR 23 Apr 1959 Wolber - Spidel 1
Jean-François Rodriguez FRA 19 Dec 1957 Wolber - Spidel 1
Marc Durant FRA 14 Jun 1955 Wolber - Spidel 1
Marc Gomez FRA 10 Sep 1954 Wolber - Spidel 2
Patrick Bonnet FRA 06 Sep 1957 Wolber - Spidel 2
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2024 16.03 1.WT BEL Jasper Philipsen AUS Michael Matthews SLO Tadej Pogacar
2023 18.03 1.WT NED Mathieu van der Poel ITA Filippo Ganna BEL Wout Van Aert
2022 19.03 1.WT SLO Matej Mohoric FRA Anthony Turgis NED Mathieu van der Poel
2021 20.03 1.WT BEL Jasper Stuyven AUS Caleb Ewan BEL Wout Van Aert
2020 08.08 1.WT BEL Wout Van Aert FRA Julian Alaphilippe AUS Michael Matthews
2019 23.03 1.WT FRA Julian Alaphilippe BEL Oliver Naesen POL Michal Kwiatkowski
2018 17.03 1.WT ITA Vincenzo Nibali AUS Caleb Ewan FRA Arnaud Démare
2017 18.03 1.WT POL Michal Kwiatkowski SVK Peter Sagan FRA Julian Alaphilippe
2016 19.03 1.WT FRA Arnaud Démare GBR Ben Swift BEL Jürgen Roelandts
2015 22.03 1.WT DUI John Degenkolb NOR Alexander Kristoff AUS Michael Matthews
2014 23.03 1.WT NOR Alexander Kristoff ZWI Fabian Cancellara GBR Ben Swift
2013 17.03 1.WT DUI Gerald Ciolek SVK Peter Sagan ZWI Fabian Cancellara
2012 17.03 1.WT AUS Simon Gerrans ZWI Fabian Cancellara ITA Vincenzo Nibali
2011 19.03 1.WT AUS Matthew Harley Goss ZWI Fabian Cancellara BEL Philippe Gilbert
2010 20.03 1.HIS SPA Oscar Freire Gomez BEL Tom Boonen ITA Alessandro Petacchi
2009 21.03 1.HIS GBR Mark Cavendish DUI Heinrich Friedrich Haussler NOR Thor Hushovd
2008 22.03 1.HIS ZWI Fabian Cancellara ITA Filippo Pozzato BEL Philippe Gilbert
2007 24.03 1.PT SPA Oscar Freire Gomez AUS Allan Davis BEL Tom Boonen
2006 18.03 1.PT ITA Filippo Pozzato ITA Alessandro Petacchi ITA Luca Paolini
2005 19.03 1.PT ITA Alessandro Petacchi DUI Danilo Hondo NOR Thor Hushovd
2004 20.03 CDM SPA Oscar Freire Gomez DUI Erik Zabel AUS Stuart O'Grady
2003 22.03 CDM ITA Paolo Bettini ITA Mirko Celestino ITA Luca Paolini
2002 23.03 CDM ITA Mario Cipollini USA Fred Rodriguez ZWI Markus Zberg
2001 24.03 CDM DUI Erik Zabel ITA Mario Cipollini LAT Romans Vainsteins
2000 18.03 CDM DUI Erik Zabel ITA Fabio Baldato SPA Oscar Freire Gomez
1999 20.03 CDM BEL Andrei Tchmil DUI Erik Zabel POL Zbigniew Spruch
1998 21.03 CDM DUI Erik Zabel FRA Emmanuel Magnien FRA Frédéric Moncassin
1997 22.03 CDM DUI Erik Zabel ITA Alberto Elli ITA Biagio Conte
1996 23.03 CDM ITA Gabriele Colombo UKR Alexandre Gontchenkov ITA Michele Coppolillo
1995 18.03 CDM FRA Laurent Jalabert ITA Maurizio Fondriest ITA Stefano Zanini
1994 19.03 CDM ITA Giorgio Furlan ITA Mario Cipollini ITA Adriano Baffi
1993 20.03 CDM ITA Maurizio Fondriest ITA Luca Gelfi ITA Maximilian Sciandri
1992 21.03 CDM IRL Sean Kelly ITA Moreno Argentin BEL Johan Museeuw
1991 23.03 CDM ITA Claudio Chiappucci DEN Rolf Sörensen BEL Eric Vanderaerden
1990 17.03 CDM ITA Gianni Bugno DUI Rolf Golz FRA Gilles Delion
1989 18.03 CDM FRA Laurent Fignon NED Frans Maassen ITA Adriano Baffi
1988 19.03 CDM FRA Laurent Fignon ITA Maurizio Fondriest NED Steven Rooks
1987 21.03 HC ZWI Erich Maechler BEL Eric Vanderaerden ITA Guido Bontempi
1986 15.03 HC IRL Sean Kelly USA Greg Lemond ITA Mario Beccia
1985 16.03 HC NED Hennie Kuiper NED Teun van Vliet ITA Silvano Ricco
1984 17.03 HC ITA Francesco Moser IRL Sean Kelly BEL Eric Vanderaerden
1983 19.03 HC ITA Giuseppe Saronni ITA Guido Bontempi NED Jan Raas
1982 20.03 HC FRA Marc Gomez FRA Alain Bondue ITA Moreno Argentin
1981 21.03 BEL Alfons De Wolf BEL Roger De Vlaeminck FRA Jacques Bossis
1980 16.03 ITA Pier Mattia "Pierino" Gavazzi ITA Giuseppe Saronni NED Jan Raas
1979 17.03 BEL Roger De Vlaeminck ITA Giuseppe Saronni NOR Knut Knudsen
1978 18.03 BEL Roger De Vlaeminck ITA Giuseppe Saronni ITA Alessio Antonini
1977 19.03 NED Jan Raas BEL Roger De Vlaeminck BEL Wilfried Wesemael
1976 19.03 BEL Eddy Merckx ITA Wladimiro Panizza X
1975 19.03 BEL Eddy Merckx ITA Francesco Moser FRA Guy Sibille
1974 18.03 ITA Felice Gimondi BEL Eric Leman BEL Roger De Vlaeminck
1973 19.03 BEL Roger De Vlaeminck ITA Wilmo Francioni ITA Felice Gimondi
1972 18.03 BEL Eddy Merckx ITA Gianni Motta ITA Marino Basso
1971 19.03 BEL Eddy Merckx ITA Felice Gimondi ZWE Gösta Pettersson
1970 19.03 ITA Michele Dancelli NED Gerben Karstens BEL Eric Leman
1969 19.03 BEL Eddy Merckx BEL Roger De Vlaeminck ITA Marino Basso
1968 19.03 DUI Rudi Altig FRA Charly Grosskost ITA Adriano Durante
1967 18.03 BEL Eddy Merckx ITA Gianni Motta ITA Franco Bitossi
1966 20.03 BEL Eddy Merckx ITA Adriano Durante BEL Herman Vanspringel
1965 19.03 NED Arie den Hartog ITA Vittorio Adorni ITA Franco Balmamion
1964 19.03 GBR Tom Simpson FRA Raymond Poulidor BEL Willy Bocklant
1963 19.03 FRA Joseph Groussard DUI Rolf Wolfshohl BEL Willy Schroeders
1962 19.03 BEL Emile Daems BEL Yvo Molenaers BEL Louis Proost
1961 18.03 FRA Raymond Poulidor BEL Rik Van Looy ITA Rino Benedetti
1960 19.03 FRA René Privat FRA Jean Graczyk BEL Yvo Molenaers
1959 19.03 SPA Miguel Poblet Orriols BEL Rik Van Steenbergen BEL Leon Van Daele
1958 19.03 BEL Rik Van Looy SPA Miguel Poblet Orriols FRA André Darrigade
1957 19.03 SPA Miguel Poblet Orriols BEL Alfred De Bruyne GBR Brian Robinson
1956 19.03 BEL Alfred De Bruyne ITA Fiorenzo Magni BEL Jozef Planckaert
1955 19.03 BEL Germain Derijcke FRA Bernard Gauthier FRA Jean Bobet
1954 19.03 BEL Rik Van Steenbergen FRA Francis Anastasi ITA Giuseppe Favero
1953 19.03 ITA Loretto Petrucci ITA Giuseppe Minardi BEL Valère Ollivier
1952 19.03 ITA Loretto Petrucci ITA Giuseppe Minardi FRA Serge Blusson
1951 19.03 FRA Louison Bobet FRA Pierre Barbotin ITA Loretto Petrucci
1950 18.03 ITA Gino Bartali ITA Nedo Logli ITA Oreste Conte
1949 19.03 ITA Fausto Coppi ITA Vito Ortelli ITA Fiorenzo Magni
1948 19.03 ITA Fausto Coppi ITA Vittorio Rossello ITA Fermo Camellini
1947 19.03 ITA Gino Bartali ITA Ezio Cecchi ITA Sergio Maggini
1946 19.03 ITA Fausto Coppi FRA Lucien Teisseire ITA Mario Ricci
1943 19.03 ITA Cino Cinelli ITA Glauco Servadei ITA Quirino Toccacelli
1942 19.03 ITA Adolfo Leoni ITA Antonio Bevilacqua (1918) ITA Pierino Favalli
1941 19.03 ITA Pierino Favalli ITA Mario Ricci ITA Pietro Chiappini
1940 19.03 ITA Gino Bartali ITA Pietro Rimoldi ITA Aldo Bini
1939 19.03 ITA Gino Bartali ITA Aldo Bini ITA Osvaldo Bailo
1938 19.03 ITA Giuseppe Olmo ITA Pierino Favalli ITA Alfredo Bovet
1937 19.03 ITA Cesare Del Cancia ITA Pierino Favalli ITA Marco Cimatti
1936 22.03 ITA Angelo Varetto ITA Carlo Romanatti ITA Olimpio Bizzi
1935 19.03 ITA Giuseppe Olmo ITA Learco Guerra ITA Mario Cipriani
1934 26.03 BEL Jef Demuysere ITA Giovanni Cazzulani ITA Francesco Camusso
1933 26.03 ITA Learco Guerra ITA Alfredo Bovet ITA Pietro Rimoldi
1932 02.03 ITA Alfredo Bovet ITA Alfredo Binda ITA Michele Mara (1903)
1931 22.03 ITA Alfredo Binda ITA Learco Guerra ITA Domenico Piemontesi
1930 30.03 ITA Michele Mara (1903) ITA Pio Caimmi ITA Domenico Piemontesi
1929 19.03 ITA Alfredo Binda ITA Leonida Frascarelli ITA Pio Caimmi
1928 25.03 ITA Costante Girardengo ITA Alfredo Binda ITA Giovanni Brunero
1927 03.04 ITA Pietro Chesi ITA Alfredo Binda ITA Domenico Piemontesi
1926 21.03 ITA Costante Girardengo ITA Nello Ciaccheri ITA Egidio Picchiottino
1925 29.03 ITA Costante Girardengo ITA Giovanni Brunero ITA Pietro Linari
1924 16.03 ITA Pietro Linari ITA Gaetano Belloni ITA Costante Girardengo
1923 25.03 ITA Costante Girardengo ITA Gaetano Belloni ITA Giuseppe Azzini
1922 02.04 ITA Giovanni Brunero ITA Costante Girardengo ITA Bartolomeo Aimo
1921 03.04 ITA Costante Girardengo ITA Giovanni Brunero ITA Giuseppe Azzini
1920 25.03 ITA Gaetano Belloni FRA Henri Pélissier ITA Costante Girardengo
1919 06.04 ITA Angelo Gremo ITA Costante Girardengo ITA Giuseppe Oliveri
1918 14.04 ITA Costante Girardengo ITA Gaetano Belloni ITA Ugo Agostoni
1917 15.04 ITA Gaetano Belloni ITA Costante Girardengo ITA Angelo Gremo
1915 28.03 ITA Ezio Corlaita ITA Luigi Natale Lucotti ITA Angelo Gremo
1914 05.04 ITA Ugo Agostoni ITA Carlo Galetti FRA Charles Crupelandt
1913 30.03 BEL Odiel Defraeye BEL Louis Mottiat ITA Ezio Corlaita
1912 31.03 FRA Henri Pélissier FRA Gustave Garrigou BEL Jules Masselis
1911 02.04 FRA Gustave Garrigou FRA Louis Trousselier ITA Luigi Ganna
1910 03.04 FRA Eugène Christophe ITA Giovanni Cocchi ITA Giovanni Marchese
1909 04.04 ITA Luigi Ganna FRA Émile Georget ITA Giovanni Cuniolo
1908 05.04 BEL Cyrille Van Hauwaert ITA Luigi Ganna FRA André Pottier
1907 14.04 FRA Lucien Petit-Breton FRA Gustave Garrigou ITA Giovanni Gerbi
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
7 Eddy Merckx BEL 1966 - 1976
6 Costante Girardengo ITA 1918 - 1928
4 Erik Zabel DUI 1997 - 2001
4 Gino Bartali ITA 1939 - 1950
3 Oscar Freire Gomez SPA 2004 - 2010
3 Roger De Vlaeminck BEL 1973 - 1979
3 Fausto Coppi ITA 1946 - 1949
2 Sean Kelly IRL 1986 - 1992
2 Laurent Fignon FRA 1988 - 1989
2 Miguel Poblet Orriols SPA 1957 - 1959
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
11 Costante Girardengo ITA 1917 - 1928
7 Roger De Vlaeminck BEL 1969 - 1981
7 Eddy Merckx BEL 1966 - 1976
6 Erik Zabel DUI 1997 - 2004
5 Fabian Cancellara ZWI 2008 - 2014
5 Alfredo Binda ITA 1927 - 1932
5 Gaetano Belloni ITA 1917 - 1924
4 Oscar Freire Gomez SPA 2000 - 2010
4 Giuseppe Saronni ITA 1978 - 1983
4 Gino Bartali ITA 1939 - 1950
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
18 Philippe Gilbert BEL 2004 - 2022
17 Wladimiro Panizza ITA 1967 - 1985
16 Matteo Tosatto ITA 1999 - 2016
16 Erik Zabel DUI 1993 - 2008
15 Greg Van Avermaet BEL 2008 - 2022
15 Davide Rebellin ITA 1993 - 2016
15 Mario Cipollini ITA 1991 - 2005
15 Rolf Sörensen DEN 1986 - 2001
15 Francesco Moser ITA 1973 - 1987
14 Filippo Pozzato ITA 2004 - 2018
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-276 Eddy Merckx BEL 1966
21-009 Ugo Agostoni ITA 1914
21-036 Alfredo Bovet ITA 1932
21-274 Eddy Merckx BEL 1967
21-318 Cesare Del Cancia ITA 1937
22-213 Loretto Petrucci ITA 1952
23-068 Henri Pélissier FRA 1912
23-117 Giuseppe Olmo ITA 1935
23-213 Loretto Petrucci ITA 1953
23-275 Eddy Merckx BEL 1969
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
36-057 Andrei Tchmil BEL 1999
36-041 Hennie Kuiper NED 1985
35-302 Sean Kelly IRL 1992
35-243 Gino Bartali ITA 1950
35-007 Costante Girardengo ITA 1928
35-001 Mario Cipollini ITA 2002
34-034 Oscar Freire Gomez SPA 2010
33-123 Vincenzo Nibali ITA 2018
33-003 Costante Girardengo ITA 1926
32-272 Francesco Moser ITA 1984
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
18 Philippe Gilbert BEL 2004 - 2022
17 Wladimiro Panizza ITA 1967 - 1985
16 Matteo Tosatto ITA 1999 - 2016
16 Erik Zabel DUI 1993 - 2008
15 Greg Van Avermaet BEL 2008 - 2022
15 Davide Rebellin ITA 1993 - 2016
15 Alessandro Petacchi ITA 1998 - 2014
15 Mario Cipollini ITA 1991 - 2005
15 Rolf Sörensen DEN 1986 - 2001
15 Francesco Moser ITA 1973 - 1987
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-124 Pietro Bestetti ITA 1917
18-149 Leopoldo Torricelli ITA 1912
18-196 Andrii Ponomar UKR 2021
18-260 Enrico Sala ITA 1910
19-032 Fabio Battesini ITA 1931
19-092 Cesare Cipollini ITA 1978
19-131 Adriano Salviatto ITA 1955
19-171 Franco Giorgetti ITA 1922
19-178 Giuseppe Saronni ITA 1977
19-232 Aldo Bini ITA 1935
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
46-050 Antonio Giuseppe Negrini ITA 1949
44-223 Davide Rebellin ITA 2016
42-063 Andrea Noè ITA 2011
41-309 Matteo Tosatto ITA 2016
40-312 Svein Tuft CDN 2018
40-312 Matteo Tosatto ITA 2015
40-214 Mario Lorenzotti ITA 1953
40-205 Gilbert Duclos-Lassalle FRA 1995
40-079 Alessandro Petacchi ITA 2014
40-061 Franco Pellizotti ITA 2018
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Meeste ritzeges in één jaar
Aantal Coureur Nat Jaar
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar