Fleche Wallonne

Fleche Wallonne 2010
Fleche Wallonne 2010
Datum Rit Winnaar Leider Punten Berg
21.04 Eindstand Cadel Evans
Startlijst Fleche Wallonne 2010
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Cadel Evans AUS 14 Feb 1977 4
Alberto Contador Velasco SPA 06 Dec 1982 Astana 1
Igor Anton Hernandez SPA 02 Mar 1983 Euskaltel - Euskadi 1
Alejandro Valverde Belmonte SPA 25 Apr 1980 Caisse d'Epargne 4
Ryder Hesjedal CDN 09 Dec 1980 Garmin - Transitions 1
Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 12 May 1979 Katusha 2
Damiano Cunego ITA 19 Sep 1981 Lampre - Farnese Vini 3
Philippe Gilbert BEL 05 Jul 1982 Omega Pharma - Lotto 1
Chris Horner USA 23 Oct 1971 RadioShack 1
Andy Schleck LUX 10 Jun 1985 Saxo Bank 2
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2024 17.04 1.WT GBR Stephen Williams FRA Kévin Vauquelin BEL Maxim Van Gils
2023 19.04 1.WT SLO Tadej Pogacar DEN Mattias Skjelmose Jensen SPA Mikel Landa Meana
2022 20.04 1.WT BEL Dylan Teuns SPA Alejandro Valverde Belmonte RUS Aleksander Vlasov
2021 21.04 1.WT FRA Julian Alaphilippe SLO Primoz Roglic SPA Alejandro Valverde Belmonte
2020 30.09 1.WT ZWI Marc Hirschi FRA Benoît Cosnefroy CDN Michael Woods
2019 24.04 1.WT FRA Julian Alaphilippe DEN Jakob Fuglsang ITA Diego Ulissi
2018 18.04 1.WT FRA Julian Alaphilippe SPA Alejandro Valverde Belmonte BEL Jelle Vanendert
2017 19.04 1.WT SPA Alejandro Valverde Belmonte IRL Daniel Martin BEL Dylan Teuns
2016 20.04 1.WT SPA Alejandro Valverde Belmonte FRA Julian Alaphilippe IRL Daniel Martin
2015 22.04 1.WT SPA Alejandro Valverde Belmonte FRA Julian Alaphilippe ZWI Michael Albasini
2014 23.04 1.WT SPA Alejandro Valverde Belmonte IRL Daniel Martin POL Michal Kwiatkowski
2013 17.04 1.WT SPA Daniel Moreno Fernandez COL Sergio Luis Henao Montoya COL Carlos Alberto Betancur Gomez
2012 18.04 1.WT SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver ZWI Michael Albasini BEL Philippe Gilbert
2011 20.04 1.WT BEL Philippe Gilbert SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA Samuel Sanchez Gonzalez
2010 21.04 1.HIS AUS Cadel Evans SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA Alberto Contador Velasco
2009 22.04 1.HIS ITA Davide Rebellin LUX Andy Schleck ITA Damiano Cunego
2008 23.04 1.HC LUX Kim Kirchen AUS Cadel Evans ITA Damiano Cunego
2007 25.04 1.PT ITA Davide Rebellin SPA Alejandro Valverde Belmonte ITA Danilo Di Luca
2006 19.04 1.PT SPA Alejandro Valverde Belmonte SPA Samuel Sanchez Gonzalez NED Karsten Kroon
2005 20.04 1.PT ITA Danilo Di Luca LUX Kim Kirchen ITA Davide Rebellin
2004 21.04 1.HC ITA Davide Rebellin ITA Danilo Di Luca DUI Matthias Kessler
2003 23.04 1.HC SPA Igor Astarloa Askasibar SPA Aitor Osa Eizaguirre KAZ Alexandr Shefer
2002 17.04 1.HC BEL Mario Aerts VEN Unai Etxebarria Arana ITA Michele Bartoli
2001 18.04 1.HC BEL Rik Verbrugghe ITA Ivan Basso DUI Jörg Jaksche
2000 13.04 1.HC ITA Francesco Casagrande BEL Rik Verbrugghe FRA Laurent Jalabert
1999 14.04 1.HC ITA Michele Bartoli NED Maarten den Bakker BEL Mario Aerts
1998 15.04 1.1 DEN Bo Hamburger BEL Frank Vandenbroucke ITA Alberto Elli
1997 16.04 1.1 FRA Laurent Jalabert FRA Luc Leblanc ZWI Alex Zülle
1996 17.04 1.1 USA Lance Armstrong FRA Didier Rous ITA Maurizio Fondriest
1995 12.04 1.1 FRA Laurent Jalabert ITA Maurizio Fondriest RUS Evgeni Berzin
1994 20.04 1.1 ITA Moreno Argentin ITA Giorgio Furlan RUS Evgeni Berzin
1993 14.04 1.1 ITA Maurizio Fondriest FRA Gérard Rue ITA Claudio Chiappucci
1992 15.04 1.1 ITA Giorgio Furlan FRA Gérard Rue ITA Davide Cassani
1991 17.04 1.1 ITA Moreno Argentin BEL Claude Criquielion ITA Claudio Chiappucci
1990 11.04 1.1 ITA Moreno Argentin FRA Jean-Claude Leclercq NED Gert-Jan Theunisse*
1989 12.04 Cat 3 BEL Claude Criquielion NED Steven Rooks BEL Willem Van Eynde
1988 13.04 Cat 2 DUI Rolf Golz ITA Moreno Argentin NED Steven Rooks
1987 15.04 Cat 1 FRA Jean-Claude Leclercq BEL Claude Criquielion DUI Rolf Golz
1986 16.04 Cat 1 FRA Laurent Fignon FRA Jean-Claude Leclercq BEL Claude Criquielion
1985 17.04 Cat 1 BEL Claude Criquielion ITA Moreno Argentin FRA Laurent Fignon
1984 12.04 Cat 1 DEN Kim Andersen BEL William Tackaert NED Heddie Nieuwdorp
1983 14.04 Cat 1 FRA Bernard Hinault FRA René Bittinger ZWI Hubert Seiz
1982 15.04 Cat 1 ITA Mario Beccia NOR Jostein Willmann BEL Paul Haghedooren
1981 17.04 BEL Daniël Willems NED Adri van der Poel BEL Guido Van Calster
1980 17.04 ITA Giuseppe Saronni ZWE Sven-Ake Nilsson FRA Bernard Hinault
1979 10.04 FRA Bernard Hinault ITA Giuseppe Saronni ZWE Bernt Johansson
1978 20.04 FRA Michel Laurent ITA Gianbattista Baronchelli DUI Dietrich Thurau
1977 07.04 ITA Francesco Moser ITA Giuseppe Saronni X
1976 15.04 NED Joop Zoetemelk BEL Frans Verbeeck BEL Freddy Maertens
1975 17.04 BEL Andre Dierickx BEL Frans Verbeeck BEL Eddy Merckx
1974 11.04 BEL Frans Verbeeck BEL Roger De Vlaeminck BEL Walter Godefroot*
1973 19.04 BEL Andre Dierickx BEL Eddy Merckx BEL Frans Verbeeck
1972 23.04 BEL Eddy Merckx FRA Raymond Poulidor BEL Willy Van Neste
1971 22.04 BEL Roger De Vlaeminck BEL Frans Verbeeck BEL Jos De Schoenmaecker
1970 19.04 BEL Eddy Merckx BEL Georges Pintens BEL Eric De Vlaeminck
1969 20.04 BEL Jozef Huysmans BEL Eric De Vlaeminck BEL Eric Leman
1968 21.04 BEL Rik Van Looy FRA José Samyn NED Jan Janssen
1967 28.04 BEL Eddy Merckx NED Peter Post BEL Willy Bocklant
1966 29.04 ITA Michele Dancelli FRA Lucien Aimar DUI Rudi Altig
1965 29.04 ITA Roberto Poggiali ITA Felice Gimondi GBR Tom Simpson
1964 04.05 BEL Gilbert Desmet (1931) NED Jan Janssen NED Peter Post
1963 06.05 FRA Raymond Poulidor NED Jan Janssen NED Peter Post
1962 07.05 BEL Henri De Wolf BEL Pino Cerami (1922) DUI Hans Junkermann
1961 16.05 BEL Willy Vannitsen FRA Jean Graczyk BEL Frans Aerenhouts
1960 09.05 BEL Pino Cerami (1922) FRA Pierre Beuffeuil BEL Constant Goossens
1959 25.04 BEL Jos Hoevenaers BEL Marcel Janssens (1931) BEL Frans Schoubben
1958 26.04 BEL Rik Van Steenbergen BEL Jozef Planckaert FRA Pierre Everaert
1957 04.05 BEL Raymond Impanis FRA René Privat BEL Victor Wartel
1956 05.05 BEL Richard Van Genechten ITA Sante Ranucci BEL André Vlayen
1955 30.04 BEL Stan Ockers BEL Alfons Vandenbranden FRA Stanislas Bober
1954 08.05 BEL Germain Derijcke ZWI Ferdi Kübler BEL Jan De Valck
1953 02.05 BEL Stan Ockers ZWI Ferdi Kübler ITA Loretto Petrucci
1952 10.05 ZWI Ferdi Kübler BEL Stan Ockers BEL Raymond Impanis
1951 21.04 ZWI Ferdi Kübler ITA Gino Bartali FRA Jean Robic
1950 01.05 ITA Fausto Coppi BEL Raymond Impanis BEL Jan Storms
1949 13.04 BEL Rik Van Steenbergen BEL Ward Peeters ITA Fausto Coppi
1948 21.04 ITA Fermo Camellini BEL Briek Schotte BEL Kamiel Beeckman
1947 15.06 BEL Ernest Sterckx BEL Maurice Desimpelaere BEL Gustaaf Van Overloop
1946 09.06 BEL Désiré Keteleer BEL René Walschot BEL Edward Van Dijck
1945 03.06 BEL Marcel Kint BEL Lucien Vlaemynck BEL André Maelbrancke
1944 14.05 BEL Marcel Kint BEL Briek Schotte BEL Marcel Quertinmont
1943 23.05 BEL Marcel Kint BEL Georges Claes (1920) BEL Désiré Keteleer
1942 19.07 BEL Karel Thys BEL Frans Bonduel BEL Jacques Geus
1941 13.07 BEL Sylvain Grysolle BEL Gustaaf Van Overloop BEL Jacques Geus
1939 18.06 BEL Edmond De Lathouwer NED Huub Sijen BEL Albert Perikel
1938 01.05 BEL Emile Masson (1915) BEL Sylvère Maes BEL Cyrille Dubois
1937 02.05 BEL Adolf Braeckeveldt BEL Marcel Kint BEL Albert Perikel
1936 13.04 BEL Philémon De Meersman BEL Alphonse Verniers BEL Camiel Michielsens
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
5 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2017
3 Julian Alaphilippe FRA 2018 - 2021
3 Davide Rebellin ITA 2004 - 2009
3 Moreno Argentin ITA 1990 - 1994
3 Eddy Merckx BEL 1967 - 1972
3 Marcel Kint BEL 1943 - 1945
2 Laurent Jalabert FRA 1995 - 1997
2 Claude Criquielion BEL 1985 - 1989
2 Bernard Hinault FRA 1979 - 1983
2 Andre Dierickx BEL 1973 - 1975
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
9 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2022
5 Julian Alaphilippe FRA 2015 - 2021
5 Moreno Argentin ITA 1985 - 1994
5 Claude Criquielion BEL 1985 - 1991
5 Frans Verbeeck BEL 1971 - 1976
5 Eddy Merckx BEL 1967 - 1975
4 Davide Rebellin ITA 2004 - 2009
4 Ferdi Kübler ZWI 1951 - 1954
4 Marcel Kint BEL 1937 - 1945
3 Daniel Martin IRL 2014 - 2017
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
13 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2022
10 Bauke Mollema NED 2012 - 2024
10 Davide Rebellin ITA 1995 - 2009
10 Herman Vanspringel BEL 1968 - 1980
8 Michal Kwiatkowski POL 2013 - 2023
8 Jelle Vanendert BEL 2011 - 2021
8 Michael Albasini ZWI 2008 - 2020
8 Joop Zoetemelk NED 1971 - 1986
7 Rudy Molard FRA 2016 - 2023
7 Moreno Argentin ITA 1985 - 1994
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
21-149 Philémon De Meersman BEL 1936
21-315 Eddy Merckx BEL 1967
22-037 Marc Hirschi ZWI 2020
22-207 Giuseppe Saronni ITA 1980
22-243 Emile Masson (1915) BEL 1938
23-023 Edmond De Lathouwer BEL 1939
23-242 Roger De Vlaeminck BEL 1971
23-356 Michele Dancelli ITA 1966
24-013 Roberto Poggiali ITA 1965
24-075 Karel Thys BEL 1942
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-042 Pino Cerami (1922) BEL 1960
37-257 Davide Rebellin ITA 2009
36-359 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2017
35-360 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2016
35-260 Davide Rebellin ITA 2007
35-087 Stan Ockers BEL 1955
34-362 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2015
34-122 Rik Van Looy BEL 1968
33-363 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2014
33-229 Rik Van Steenbergen BEL 1958
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
13 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2022
10 Bauke Mollema NED 2012 - 2024
10 Davide Rebellin ITA 1995 - 2009
10 Herman Vanspringel BEL 1968 - 1980
9 Michal Kwiatkowski POL 2013 - 2024
9 Michael Albasini ZWI 2008 - 2020
8 Jelle Vanendert BEL 2011 - 2021
8 Joop Zoetemelk NED 1971 - 1986
7 Diego Ulissi ITA 2012 - 2024
7 Dylan Teuns BEL 2015 - 2024
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-237 Marco Brenner DUI 2021
19-035 Ben Tulett GBR 2020
19-064 Joshua Tarling GBR 2023
19-145 Quinn Simmons USA 2020
19-197 Giuseppe Saronni ITA 1977
19-216 Juan Ayuso Pesquera SPA 2022
19-238 Ben Tulett GBR 2021
20-139 Ilan Van Wilder BEL 2020
20-162 Dries De Pooter BEL 2023
20-173 Ernest Sterckx BEL 1943
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
41-360 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2022
41-350 Svein Tuft CDN 2019
41-039 Pino Cerami (1922) BEL 1963
40-361 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2021
40-357 Raymond Poulidor FRA 1977
40-040 Pino Cerami (1922) BEL 1962
39-284 Michael Albasini ZWI 2020
39-272 Dries Devenyns BEL 2023
39-260 Cameron James Wurf AUS 2023
39-207 Yukiya Arashiro JPN 2024
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Meeste ritzeges in één jaar
Aantal Coureur Nat Jaar
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar