Giro d'Italia

Giro d'Italia 2017 | Rit 16
23 May 2017
Giro d'Italia 2017
Datum Rit Winnaar Leider Punten Berg
05.05 Rit 1 Lukas Pöstlberger Lukas Pöstlberger Lukas Pöstlberger Cesare Benedetti
06.05 Rit 2 André Greipel André Greipel André Greipel Daniel Teklehaimanot Girmazion
07.05 Rit 3 Fernando Gaviria Rendon Fernando Gaviria Rendon André Greipel Daniel Teklehaimanot Girmazion
09.05 Rit 4 Jan Polanc Bob Jungels André Greipel Jan Polanc
10.05 Rit 5 Fernando Gaviria Rendon Bob Jungels Fernando Gaviria Rendon Jan Polanc
11.05 Rit 6 Silvan Dillier Bob Jungels Fernando Gaviria Rendon Jan Polanc
12.05 Rit 7 Caleb Ewan Bob Jungels Fernando Gaviria Rendon Jan Polanc
13.05 Rit 8 Gorka Izagirre Insausti Bob Jungels Fernando Gaviria Rendon Jan Polanc
14.05 Rit 9 Nairo Alexander Quintana Rojas Nairo Alexander Quintana Rojas Fernando Gaviria Rendon Jan Polanc
16.05 Rit 10 Tom Dumoulin Tom Dumoulin Fernando Gaviria Rendon Jan Polanc
17.05 Rit 11 Omar Fraile Matarranz Tom Dumoulin Fernando Gaviria Rendon Jan Polanc
18.05 Rit 12 Fernando Gaviria Rendon Tom Dumoulin Fernando Gaviria Rendon Omar Fraile Matarranz
19.05 Rit 13 Fernando Gaviria Rendon Tom Dumoulin Fernando Gaviria Rendon Omar Fraile Matarranz
20.05 Rit 14 Tom Dumoulin Tom Dumoulin Fernando Gaviria Rendon Tom Dumoulin
21.05 Rit 15 Bob Jungels Tom Dumoulin Fernando Gaviria Rendon Tom Dumoulin
23.05 Rit 16 Vincenzo Nibali Tom Dumoulin Fernando Gaviria Rendon Mikel Landa Meana
24.05 Rit 17 Pierre Rolland Tom Dumoulin Fernando Gaviria Rendon Mikel Landa Meana
25.05 Rit 18 Tejay Van Garderen Tom Dumoulin Fernando Gaviria Rendon Mikel Landa Meana
26.05 Rit 19 Mikel Landa Meana Nairo Alexander Quintana Rojas Fernando Gaviria Rendon Mikel Landa Meana
27.05 Rit 20 Thibaut Pinot Nairo Alexander Quintana Rojas Fernando Gaviria Rendon Mikel Landa Meana
28.05 Rit 21 Jos van Emden Tom Dumoulin Fernando Gaviria Rendon Mikel Landa Meana
28.05 Eindstand Tom Dumoulin Fernando Gaviria Rendon Mikel Landa Meana
Startlijst Giro d'Italia 2017
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Alexandre Geniez FRA 16 Apr 1988 AG2R - La Mondiale 4
Ben Gastauer LUX 14 Nov 1987 AG2R - La Mondiale 4
Clément Chevrier FRA 29 Jun 1992 AG2R - La Mondiale 2
Domenico Pozzovivo ITA 30 Nov 1982 AG2R - La Mondiale 8
François Bidard FRA 19 Mar 1992 AG2R - La Mondiale 1
Hubert Dupont FRA 13 Nov 1980 AG2R - La Mondiale 7
Julien Bérard FRA 27 Jul 1987 AG2R - La Mondiale 6
Matteo Montaguti ITA 06 Jan 1984 AG2R - La Mondiale 6
Quentin Jaurégui FRA 22 Apr 1994 AG2R - La Mondiale 1
Andrey Zeits KAZ 14 Dec 1986 Astana 6
Dario Cataldo ITA 17 Mar 1985 Astana 7
Jesper Hansen DEN 23 Oct 1990 Astana 1
Luis Leon Sanchez Gil SPA 24 Nov 1983 Astana 2
Paolo Tiralongo ITA 08 Jul 1977 Astana 8
Pello Bilbao Lopez de Armentia SPA 25 Feb 1990 Astana 1
Tanel Kangert EST 11 Mar 1987 Astana 5
Zhandos Bizhigitov KAZ 10 Jun 1991 Astana 1
Ben Hermans BEL 08 Jun 1986 BMC Racing 3
Dylan Teuns BEL 01 Mar 1992 BMC Racing 1
Francisco Jose Ventoso Alberdi SPA 06 May 1982 BMC Racing 5
Joey Rosskopf USA 05 Sep 1989 BMC Racing 2
Manuel Quinziato ITA 30 Oct 1979 BMC Racing 3
Manuel Senni ITA 11 Mar 1992 BMC Racing 2
Rohan Dennis AUS 28 May 1990 BMC Racing 1
Silvan Dillier ZWI 03 Aug 1990 BMC Racing 3
Tejay Van Garderen USA 12 Aug 1988 BMC Racing 1
Cesare Benedetti ITA 03 Aug 1987 BORA - Hansgrohe 2
Gregor Mühlberger OOS 04 Apr 1994 BORA - Hansgrohe 1
Jan Barta CZE 07 Dec 1984 BORA - Hansgrohe 2
José Joao Mendes Pimenta Costa POR 24 Apr 1985 BORA - Hansgrohe 1
Lukas Pöstlberger OOS 10 Jan 1992 BORA - Hansgrohe 1
Matteo Pelucchi ITA 21 Jan 1989 BORA - Hansgrohe 3
Patrick Konrad OOS 13 Oct 1991 BORA - Hansgrohe 1
Rüdiger Selig DUI 10 Feb 1989 BORA - Hansgrohe 1
Sam Bennett IRL 16 Oct 1990 BORA - Hansgrohe 1
Enrico Barbin ITA 04 Mar 1990 Bardiani - CSF 3
Giulio Ciccone ITA 20 Dec 1994 Bardiani - CSF 2
Lorenzo Rota ITA 23 May 1995 Bardiani - CSF 1
Mirco Maestri ITA 26 Oct 1991 Bardiani - CSF 2
Nicola Boem ITA 27 Sep 1989 Bardiani - CSF 5
Nicola Ruffoni ITA 14 Dec 1990 Bardiani - CSF 4
Simone Andreetta ITA 30 Aug 1993 Bardiani - CSF 2
Stefano Pirazzi ITA 11 Mar 1987 Bardiani - CSF 7
Vincenzo Albanese ITA 12 Nov 1996 Bardiani - CSF 1
Branislau Samoilau BLR 25 May 1985 CCC Sprandi Polkowice 4
Felix Grossschartner OOS 23 Dec 1993 CCC Sprandi Polkowice 1
Jan Hirt CZE 21 Jan 1991 CCC Sprandi Polkowice 1
Jan Tratnik SLO 23 Feb 1990 CCC Sprandi Polkowice 1
Lukasz Owsian POL 24 Feb 1990 CCC Sprandi Polkowice 2
Maciej Paterski POL 12 Sep 1986 CCC Sprandi Polkowice 2
Marcin Bialoblocki POL 02 Sep 1983 CCC Sprandi Polkowice 1
Michal Schlegel CZE 31 May 1995 CCC Sprandi Polkowice 1
Simone Ponzi ITA 17 Jan 1987 CCC Sprandi Polkowice 3
Alex Howes USA 01 Jan 1988 Cannondale - Drapac 1
Davide Formolo ITA 25 Oct 1992 Cannondale - Drapac 3
Davide Villella ITA 27 Jun 1991 Cannondale - Drapac 3
Hugh Carthy GBR 09 Jul 1994 Cannondale - Drapac 1
Joseph Lloyd Dombrowski USA 12 May 1991 Cannondale - Drapac 2
Kristjan Koren SLO 25 Nov 1986 Cannondale - Drapac 1
Michael Woods CDN 12 Oct 1986 Cannondale - Drapac 1
Pierre Rolland FRA 10 Oct 1986 Cannondale - Drapac 2
Tom-Jelte Slagter NED 01 Jul 1989 Cannondale - Drapac 4
Daniel Teklehaimanot Girmazion ERI 10 Nov 1988 Dimension Data 1
Igor Anton Hernandez SPA 02 Mar 1983 Dimension Data 5
Jacques Janse van Rensburg ZAF 06 Sep 1987 Dimension Data 1
Johann Van Zyl ZAF 02 Feb 1991 Dimension Data 2
Kristian Sbaragli ITA 08 May 1990 Dimension Data 2
Nathan Haas AUS 12 Mar 1989 Dimension Data 3
Natnael Teweldemedhin Berhane ERI 05 Jan 1991 Dimension Data 1
Omar Fraile Matarranz SPA 17 Jul 1990 Dimension Data 2
Ryan Gibbons ZAF 13 Aug 1994 Dimension Data 1
Benoît Vaugrenard FRA 05 Jan 1982 FDJ 2
Jérémy Roy FRA 22 Jun 1983 FDJ 1
Mathieu Ladagnous FRA 12 Dec 1984 FDJ 1
Rudy Molard FRA 17 Sep 1989 FDJ 1
Sébastien Reichenbach ZWI 28 May 1989 FDJ 2
Steve Morabito ZWI 30 Jan 1983 FDJ 3
Thibaut Pinot FRA 29 May 1990 FDJ 1
Tobias Ludvigsson ZWE 22 Feb 1991 FDJ 5
William Bonnet FRA 25 Jun 1982 FDJ 2
Aleksei Tsatevich RUS 05 Jul 1989 Gazprom - RusVelo 2
Alexander Foliforov RUS 08 Mar 1992 Gazprom - RusVelo 2
Dimitriy Kozontchuk RUS 05 Apr 1984 Gazprom - RusVelo 3
Evgeny Shalunov RUS 08 Jan 1992 Gazprom - RusVelo 1
Ivan Rovny RUS 30 Sep 1987 Gazprom - RusVelo 5
Ivan Savitsky RUS 06 Mar 1992 Gazprom - RusVelo 2
Pavel Brutt RUS 29 Jan 1982 Gazprom - RusVelo 8
Sergey Firsanov RUS 03 Jul 1982 Gazprom - RusVelo 2
Sergey Lagutin RUS 14 Oct 1981 Gazprom - RusVelo 4
Adam Hansen AUS 11 May 1981 Lotto - Soudal 6
André Greipel DUI 16 Jul 1982 Lotto - Soudal 5
Bart De Clercq BEL 26 Aug 1986 Lotto - Soudal 3
Jasper De Buyst BEL 24 Nov 1993 Lotto - Soudal 1
Lars Ytting Bak DEN 16 Jan 1980 Lotto - Soudal 7
Maxime Monfort BEL 14 Jan 1983 Lotto - Soudal 4
Moreno Hofland NED 31 Aug 1991 Lotto - Soudal 3
Sean De Bie BEL 03 Oct 1991 Lotto - Soudal 2
Tomasz Marczynski POL 06 Mar 1984 Lotto - Soudal 2
Andrey Amador Bikkazakova CRC 29 Aug 1986 Movistar 5
Daniele Bennati ITA 24 Sep 1980 Movistar 5
Gorka Izagirre Insausti SPA 07 Oct 1987 Movistar 2
José Herrada Lopez SPA 01 Oct 1985 Movistar 5
José Joaquin Rojas Gil SPA 08 Jun 1985 Movistar 2
Nairo Alexander Quintana Rojas COL 04 Feb 1990 Movistar 2
Rory Sutherland AUS 08 Feb 1982 Movistar 3
Victor De La Parte Gonzalez SPA 22 Jun 1986 Movistar 1
Winner Andrew Anacona Gomez COL 11 Aug 1988 Movistar 2
Adam Yates GBR 07 Aug 1992 Orica - Scott 1
Alexander Edmondson AUS 22 Dec 1993 Orica - Scott 1
Caleb Ewan AUS 11 Jul 1994 Orica - Scott 2
Carlos Verona Quintanilla SPA 04 Nov 1992 Orica - Scott 2
Christopher Juul Jensen DEN 06 Jul 1989 Orica - Scott 3
Luka Mezgec SLO 27 Jun 1988 Orica - Scott 5
Michael Hepburn AUS 17 Aug 1991 Orica - Scott 4
Ruben Plaza Molina SPA 29 Feb 1980 Orica - Scott 2
Svein Tuft CDN 09 May 1977 Orica - Scott 5
Bob Jungels LUX 22 Sep 1992 Quick - Step Floors 2
Davide Martinelli ITA 31 May 1993 Quick - Step Floors 1
Dries Devenyns BEL 22 Jul 1983 Quick - Step Floors 1
Eros Capecchi ITA 13 Jun 1986 Quick - Step Floors 6
Fernando Gaviria Rendon COL 19 Aug 1994 Quick - Step Floors 1
Iljo Keisse BEL 21 Dec 1982 Quick - Step Floors 4
Laurens De Plus BEL 04 Sep 1995 Quick - Step Floors 1
Maximiliano Ariel Richeze Araquistain ARG 07 Mar 1983 Quick - Step Floors 4
Pieter Serry BEL 21 Nov 1988 Quick - Step Floors 4
Diego Rosa ITA 27 Mar 1989 Sky 4
Geraint Thomas GBR 25 May 1986 Sky 2
Kenny Elissonde FRA 22 Jul 1991 Sky 2
Michal Golas POL 29 Apr 1984 Sky 4
Mikel Landa Meana SPA 13 Dec 1989 Sky 4
Philip Deignan IRL 07 Sep 1983 Sky 4
Salvatore Puccio ITA 31 Aug 1989 Sky 4
Sebastian Henao Gomez COL 05 Aug 1993 Sky 4
Vasil Kiryienka BLR 28 Jun 1981 Sky 4
Chad Haga USA 26 Aug 1988 Sunweb 3
Georg Preidler OOS 17 Jun 1990 Sunweb 3
Laurens ten Dam NED 13 Nov 1980 Sunweb 1
Phil Bauhaus DUI 08 Jul 1994 Sunweb 1
Simon Geschke DUI 13 Mar 1986 Sunweb 3
Sindre Skjölstad Lunke NOR 17 Apr 1993 Sunweb 1
Tom Dumoulin NED 11 Nov 1990 Sunweb 2
Tom Stamsnijder NED 15 May 1985 Sunweb 5
Wilco Kelderman NED 25 Mar 1991 Sunweb 3
Enrico Gasparotto ITA 22 Mar 1982 Bahrain - Merida 4
Franco Pellizotti ITA 15 Jan 1978 Bahrain - Merida 11
Giovanni Visconti ITA 13 Jan 1983 Bahrain - Merida 8
Javier Moreno Bazan SPA 18 Jul 1984 Bahrain - Merida 2
Kanstantsin Sivtsov BLR 09 Aug 1982 Bahrain - Merida 7
Luka Pibernik SLO 23 Oct 1993 Bahrain - Merida 1
Manuele Boaro ITA 03 Dec 1987 Bahrain - Merida 5
Valerio Agnoli ITA 06 Jan 1985 Bahrain - Merida 6
Vincenzo Nibali ITA 14 Nov 1984 Bahrain - Merida 5
Bauke Mollema NED 26 Nov 1986 Trek - Segafredo 1
Eugenio Alafaci ITA 09 Aug 1990 Trek - Segafredo 4
Giacomo Nizzolo ITA 30 Jan 1989 Trek - Segafredo 6
Jasper Stuyven BEL 17 Apr 1992 Trek - Segafredo 1
Jesus Hernandez Blazquez SPA 28 Sep 1981 Trek - Segafredo 3
Julien Bernard FRA 17 Mar 1992 Trek - Segafredo 1
Laurent Didier LUX 19 Jul 1984 Trek - Segafredo 3
Mads Pedersen DEN 18 Dec 1995 Trek - Segafredo 1
Peter Stetina USA 08 Aug 1987 Trek - Segafredo 4
Alberto Losada Alguacil SPA 28 Feb 1982 Katusha - Alpecin 4
Angel Vicioso Arcos SPA 13 Apr 1977 Katusha - Alpecin 5
Ilnur Zakarin RUS 15 Sep 1989 Katusha - Alpecin 3
José Isidro Maciel Gonçalves POR 13 Feb 1989 Katusha - Alpecin 1
Matvey Mamykin RUS 31 Oct 1994 Katusha - Alpecin 1
Maxim Belkov RUS 09 Jan 1985 Katusha - Alpecin 6
Pavel Kochetkov RUS 07 Mar 1986 Katusha - Alpecin 3
Robert Kiserlovski CRO 09 Aug 1986 Katusha - Alpecin 5
Vyacheslav Kuznetsov RUS 24 Jun 1989 Katusha - Alpecin 2
Bram Tankink NED 03 Dec 1978 LottoNL - Jumbo 3
Enrico Battaglin ITA 17 Nov 1989 LottoNL - Jumbo 6
Jos van Emden NED 18 Feb 1985 LottoNL - Jumbo 4
Jürgen Van Den Broeck BEL 01 Feb 1983 LottoNL - Jumbo 3
Martijn Keizer NED 25 Mar 1988 LottoNL - Jumbo 6
Stef Clement NED 24 Sep 1982 LottoNL - Jumbo 5
Steven Kruijswijk NED 07 Jun 1987 LottoNL - Jumbo 7
Twan Castelijns NED 23 Jan 1989 LottoNL - Jumbo 2
Victor Campenaerts BEL 28 Oct 1991 LottoNL - Jumbo 1
Edward Ravasi ITA 05 Jun 1994 UAE Abu Dhabi 1
Jan Polanc SLO 06 May 1992 UAE Abu Dhabi 3
Marco Marcato ITA 11 Feb 1984 UAE Abu Dhabi 2
Matej Mohoric SLO 19 Oct 1994 UAE Abu Dhabi 2
Roberto Ferrari ITA 09 Mar 1983 UAE Abu Dhabi 7
Rui Alberto Costa Faria POR 05 Oct 1986 UAE Abu Dhabi 1
Sacha Modolo ITA 19 Jun 1987 UAE Abu Dhabi 6
Simone Petilli ITA 04 May 1993 UAE Abu Dhabi 2
Valerio Conti ITA 30 Mar 1993 UAE Abu Dhabi 2
Cristian Rodriguez Martin SPA 03 Mar 1995 Wilier Triestina 2
Daniel Felipe Martinez Poveda COL 25 Apr 1996 Wilier Triestina 2
Eugert Zhupa ALB 04 Apr 1990 Wilier Triestina 3
Filippo Pozzato ITA 10 Sep 1981 Wilier Triestina 5
Giuseppe Fonzi ITA 02 Aug 1991 Wilier Triestina 1
Ilia Koshevoy BLR 20 Mar 1991 Wilier Triestina 2
Jakub Mareczko ITA 30 Apr 1994 Wilier Triestina 2
Julen Amezqueta Moreno SPA 12 Aug 1993 Wilier Triestina 2
Matteo Busato ITA 20 Dec 1987 Wilier Triestina 3
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2024 26.05 GT SLO Tadej Pogacar COL Daniel Felipe Martinez Poveda GBR Geraint Thomas
2023 28.05 GT SLO Primoz Roglic GBR Geraint Thomas POR João Pedro Gonçalves Almeida
2022 29.05 GT AUS Jai Hindley ECU Richard Antonio Carapaz Montenegro SPA Mikel Landa Meana
2021 30.05 GT COL Egan Arley Bernal Gomez ITA Damiano Caruso GBR Simon Yates
2020 25.10 GT GBR Tao Geoghegan Hart AUS Jai Hindley NED Wilco Kelderman
2019 02.06 GT ECU Richard Antonio Carapaz Montenegro ITA Vincenzo Nibali SLO Primoz Roglic
2018 27.05 GT GBR Chris Froome NED Tom Dumoulin COL Miguel Angel Lopez Moreno
2017 28.05 GT NED Tom Dumoulin COL Nairo Alexander Quintana Rojas ITA Vincenzo Nibali
2016 29.05 GT ITA Vincenzo Nibali COL Jhoan Esteban Chaves Rubio SPA Alejandro Valverde Belmonte
2015 31.05 GT SPA Alberto Contador Velasco ITA Fabio Aru SPA Mikel Landa Meana
2014 01.06 GT COL Nairo Alexander Quintana Rojas COL Rigoberto Uran Uran ITA Fabio Aru
2013 26.05 GT ITA Vincenzo Nibali COL Rigoberto Uran Uran AUS Cadel Evans
2012 27.05 GT CDN Ryder Hesjedal SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver BEL Thomas De Gendt
2011 29.05 GT ITA Michele Scarponi ITA Vincenzo Nibali FRA John Gadret
2010 30.05 GT ITA Ivan Basso SPA David Arroyo Duran ITA Vincenzo Nibali
2009 31.05 GT RUS Denis Menchov SPA Carlos Sastre Candil ITA Ivan Basso
2008 01.06 GT SPA Alberto Contador Velasco ITA Riccardo Riccò ITA Marzio Bruseghin
2007 03.06 GT ITA Danilo Di Luca LUX Andy Schleck ITA Eddy Mazzoleni
2006 28.05 GT ITA Ivan Basso SPA Jose Enrique Gutierrez Cataluña ITA Gilberto Simoni
2005 29.05 GT ITA Paolo Savoldelli ITA Gilberto Simoni VEN Jose Rujano Guillen
2004 30.05 GT ITA Damiano Cunego UKR Serhiy Honchar ITA Gilberto Simoni
2003 01.06 GT ITA Gilberto Simoni ITA Stefano Garzelli UKR Yaroslav Popovych
2002 02.06 GT ITA Paolo Savoldelli USA Tyler Hamilton ITA Pietro Caucchioli
2001 10.06 GT ITA Gilberto Simoni SPA Abraham Olano Manzano SPA Unai Osa Eizaguirre
2000 04.06 GT ITA Stefano Garzelli ITA Francesco Casagrande ITA Gilberto Simoni
1999 06.06 GT ITA Ivan Gotti ITA Paolo Savoldelli ITA Gilberto Simoni
1998 07.06 GT ITA Marco Pantani RUS Pavel Tonkov ITA Giuseppe Guerini
1997 08.06 GT ITA Ivan Gotti RUS Pavel Tonkov ITA Giuseppe Guerini
1996 09.06 GT RUS Pavel Tonkov ITA Enrico Zaina SPA Abraham Olano Manzano
1995 04.06 GT ZWI Tony Rominger RUS Evgeni Berzin LAT Piotr Ugrumov
1994 12.06 GT RUS Evgeni Berzin ITA Marco Pantani SPA Miguel Indurain Larraya
1993 13.06 GT SPA Miguel Indurain Larraya LAT Piotr Ugrumov ITA Claudio Chiappucci
1992 14.06 GT SPA Miguel Indurain Larraya ITA Claudio Chiappucci ITA Franco Chioccioli
1991 16.06 GT ITA Franco Chioccioli ITA Claudio Chiappucci ITA Massimiliano Lelli
1990 06.06 GT ITA Gianni Bugno FRA Charly Mottet ITA Marco Giovannetti
1989 11.06 GT FRA Laurent Fignon ITA Flavio Giupponi USA Andrew Hampsten
1988 12.06 GT USA Andrew Hampsten NED Erik Breukink ZWI Urs Zimmermann
1987 13.06 GT IRL Stephen Roche GBR Robert Millar NED Erik Breukink
1986 02.06 GT ITA Roberto Visentini ITA Giuseppe Saronni ITA Francesco Moser
1985 09.06 GT FRA Bernard Hinault ITA Francesco Moser USA Greg Lemond
1984 10.06 GT ITA Francesco Moser FRA Laurent Fignon ITA Moreno Argentin
1983 05.06 GT ITA Giuseppe Saronni ITA Roberto Visentini SPA Alberto Fernandez Blanco
1982 06.06 GT FRA Bernard Hinault ZWE Tommy Prim ITA Silvano Contini
1981 07.06 GT ITA Giovanni Battaglin ZWE Tommy Prim ITA Giuseppe Saronni
1980 07.06 FRA Bernard Hinault ITA Wladimiro Panizza ITA Giovanni Battaglin
1979 06.06 ITA Giuseppe Saronni ITA Francesco Moser ZWE Bernt Johansson
1978 28.05 BEL Johan De Muynck ITA Gianbattista Baronchelli ITA Francesco Moser
1977 12.06 BEL Michel Pollentier ITA Francesco Moser ITA Gianbattista Baronchelli
1976 12.06 ITA Felice Gimondi BEL Johan De Muynck ITA Fausto Bertoglio
1975 07.06 ITA Fausto Bertoglio SPA Francisco Galdos Guana ITA Felice Gimondi
1974 08.06 BEL Eddy Merckx ITA Gianbattista Baronchelli ITA Felice Gimondi
1973 09.06 BEL Eddy Merckx ITA Felice Gimondi ITA Giovanni Battaglin
1972 11.06 BEL Eddy Merckx SPA José Manuel Fuente Lavandera SPA Francisco Galdos Guana
1971 10.06 ZWE Gösta Pettersson BEL Herman Vanspringel ITA Ugo Colombo
1970 07.06 BEL Eddy Merckx ITA Felice Gimondi BEL Martin Van Den Bossche
1969 08.06 ITA Felice Gimondi ITA Claudio Michelotto ITA Italo Zilioli
1968 12.06 BEL Eddy Merckx ITA Vittorio Adorni ITA Felice Gimondi
1967 11.06 ITA Felice Gimondi ITA Franco Balmamion FRA Jacques Anquetil
1966 09.06 ITA Gianni Motta ITA Italo Zilioli FRA Jacques Anquetil
1965 06.06 ITA Vittorio Adorni ITA Italo Zilioli ITA Felice Gimondi
1964 07.06 FRA Jacques Anquetil ITA Italo Zilioli ITA Guido De Rosso
1963 09.06 ITA Franco Balmamion ITA Vittorio Adorni ITA Giorgio Zancanaro
1962 09.06 ITA Franco Balmamion ITA Imerio Massignan ITA Nino Defilippis
1961 11.06 ITA Arnaldo Pambianco FRA Jacques Anquetil SPA Antonio Suarez Vasquez
1960 09.06 FRA Jacques Anquetil ITA Gastone Nencini LUX Charly Gaul
1959 07.06 LUX Charly Gaul FRA Jacques Anquetil ITA Diego Ronchini
1958 08.06 ITA Ercole Baldini BEL Jean Brankart LUX Charly Gaul
1957 09.06 ITA Gastone Nencini FRA Louison Bobet ITA Ercole Baldini
1956 10.06 LUX Charly Gaul ITA Fiorenzo Magni ITA Agostino Coletto
1955 05.06 ITA Fiorenzo Magni ITA Fausto Coppi ITA Gastone Nencini
1954 13.06 ZWI Carlo Clerici ZWI Hugo Koblet ITA Nino Assirelli
1953 02.06 ITA Fausto Coppi ZWI Hugo Koblet ITA Pasquale Fornara
1952 08.06 ITA Fausto Coppi ITA Fiorenzo Magni ZWI Ferdi Kübler
1951 10.06 ITA Fiorenzo Magni BEL Rik Van Steenbergen ZWI Ferdi Kübler
1950 13.06 ZWI Hugo Koblet ITA Gino Bartali ITA Alfredo Martini
1949 12.06 ITA Fausto Coppi ITA Gino Bartali ITA Giordano Cottur
1948 06.06 ITA Fiorenzo Magni ITA Ezio Cecchi ITA Giordano Cottur
1947 15.06 ITA Fausto Coppi ITA Gino Bartali ITA Giulio Bresci
1946 07.07 ITA Gino Bartali ITA Fausto Coppi ITA Vito Ortelli
1940 09.06 ITA Fausto Coppi ITA Enrico Mollo ITA Giordano Cottur
1939 18.05 ITA Giovanni Valetti ITA Gino Bartali ITA Mario Vicini
1938 29.05 ITA Giovanni Valetti ITA Ezio Cecchi ITA Severino Canavesi
1937 30.05 ITA Gino Bartali ITA Giovanni Valetti ITA Enrico Mollo
1936 07.06 ITA Gino Bartali ITA Giuseppe Olmo ITA Severino Canavesi
1935 09.06 ITA Vasco Bergamaschi ITA Giuseppe Martano ITA Giuseppe Olmo
1934 10.06 ITA Learco Guerra ITA Francesco Camusso ITA Giovanni Cazzulani
1933 28.05 ITA Alfredo Binda BEL Jef Demuysere ITA Domenico Piemontesi
1932 05.06 ITA Antonio Pesenti BEL Jef Demuysere ITA Remo Bertoni
1931 31.05 ITA Francesco Camusso ITA Luigi Giacobbe ITA Luigi Marchisio
1930 08.06 ITA Luigi Marchisio ITA Luigi Giacobbe ITA Allegro Grandi
1929 09.06 ITA Alfredo Binda ITA Domenico Piemontesi ITA Leonida Frascarelli
1928 03.06 ITA Alfredo Binda ITA Giuseppe Pancera ITA Bartolomeo Aimo
1927 05.06 ITA Alfredo Binda ITA Giovanni Brunero ITA Antonio Giuseppe Negrini
1926 06.06 ITA Giovanni Brunero ITA Alfredo Binda ITA Arturo Bresciani
1925 05.06 ITA Alfredo Binda ITA Costante Girardengo ITA Giovanni Brunero
1924 01.06 ITA Giuseppe Enrici ITA Federico Gay ITA Angelo Gabrielli
1923 10.06 ITA Costante Girardengo ITA Giovanni Brunero ITA Bartolomeo Aimo
1922 11.06 ITA Giovanni Brunero ITA Bartolomeo Aimo ITA Giuseppe Enrici
1921 12.06 ITA Giovanni Brunero ITA Gaetano Belloni ITA Bartolomeo Aimo
1920 06.06 ITA Gaetano Belloni ITA Angelo Gremo FRA Jean Alavoine
1919 08.06 ITA Costante Girardengo ITA Gaetano Belloni BEL Marcel Buysse (Buyze) (1889)
1914 07.06 ITA Alfonso Calzolari ITA Pierino Albini ITA Luigi Natale Lucotti
1913 22.05 ITA Carlo Oriani ITA Eberardo Pavesi ITA Giuseppe Azzini
1912 04.06 ATALA PEUGEOT GERBI
1911 06.06 ITA Carlo Galetti ITA Giovanni Rossignoli ITA Giovanni Gerbi
1910 05.06 ITA Carlo Galetti ITA Eberardo Pavesi ITA Luigi Ganna
1909 30.05 ITA Luigi Ganna ITA Carlo Galetti ITA Giovanni Rossignoli
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
5 Eddy Merckx BEL 1968 - 1974
5 Fausto Coppi ITA 1940 - 1953
5 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
3 Bernard Hinault FRA 1980 - 1985
3 Felice Gimondi ITA 1967 - 1976
3 Fiorenzo Magni ITA 1948 - 1955
3 Gino Bartali ITA 1936 - 1946
3 Giovanni Brunero ITA 1921 - 1926
2 Vincenzo Nibali ITA 2013 - 2016
2 Alberto Contador Velasco SPA 2008 - 2015
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
9 Felice Gimondi ITA 1965 - 1976
7 Gilberto Simoni ITA 1999 - 2006
7 Fausto Coppi ITA 1940 - 1955
7 Gino Bartali ITA 1936 - 1950
6 Vincenzo Nibali ITA 2010 - 2019
6 Francesco Moser ITA 1977 - 1986
6 Jacques Anquetil FRA 1959 - 1967
6 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
6 Giovanni Brunero ITA 1921 - 1927
5 Eddy Merckx BEL 1968 - 1974
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
13 Gino Bartali ITA 1935 - 1953
12 Felice Gimondi ITA 1965 - 1976
11 Domenico Pozzovivo ITA 2008 - 2024
10 Diego Ulissi ITA 2011 - 2023
10 Salvatore Puccio ITA 2013 - 2023
10 Dario Cataldo ITA 2011 - 2022
10 Gianbattista Baronchelli ITA 1974 - 1985
9 Pieter Serry BEL 2014 - 2024
9 Vincenzo Nibali ITA 2010 - 2022
9 Adam Hansen AUS 2012 - 2020
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-268 Fausto Coppi ITA 1940
21-043 Luigi Marchisio ITA 1930
21-257 Giuseppe Saronni ITA 1979
21-324 Gino Bartali ITA 1936
22-150 Franco Balmamion ITA 1962
22-253 Damiano Cunego ITA 2004
22-298 Alfredo Binda ITA 1925
22-316 Gino Bartali ITA 1937
22-360 Eddy Merckx BEL 1968
23-084 Francesco Camusso ITA 1931
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
34-180 Fiorenzo Magni ITA 1955
34-069 Tony Rominger ZWI 1995
33-261 Fausto Coppi ITA 1953
33-256 Felice Gimondi ITA 1976
33-211 Primoz Roglic SLO 2023
33-007 Chris Froome GBR 2018
32-357 Francesco Moser ITA 1984
32-267 Fausto Coppi ITA 1952
32-185 Ivan Basso ITA 2010
32-176 Alberto Contador Velasco SPA 2015
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
15 Domenico Pozzovivo ITA 2008 - 2024
14 Pier Mattia "Pierino" Gavazzi ITA 1973 - 1988
14 Franco Bitossi ITA 1963 - 1978
14 Gino Bartali ITA 1935 - 1954
13 Mario Cipollini ITA 1989 - 2003
13 Wladimiro Panizza ITA 1967 - 1983
13 Felice Gimondi ITA 1965 - 1978
13 Marino Basso ITA 1966 - 1978
13 Nino Defilippis ITA 1952 - 1964
12 Stefano Garzelli ITA 1997 - 2013
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
17-317 Enrico Sala ITA 1909
18-245 Andrii Ponomar UKR 2021
19-063 Ugo Agostoni ITA 1912
19-082 Fabio Battesini ITA 1931
19-181 Giovanni Marchese ITA 1909
19-201 Leopoldo Torricelli ITA 1913
19-210 Ezio Corlaita ITA 1909
19-243 Andrii Ponomar UKR 2022
19-288 Olimpio Bizzi ITA 1936
19-295 Aldo Bini ITA 1935
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
42-134 Andrea Noè ITA 2011
42-034 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2022
42-015 Matteo Tosatto ITA 2016
41-180 Giovanni Rossignoli ITA 1924
41-177 Domenico Pozzovivo ITA 2024
41-148 Alessandro Petacchi ITA 2015
41-018 Svein Tuft CDN 2018
41-017 Matteo Tosatto ITA 2015
40-167 Domenico Pozzovivo ITA 2023
40-149 Alessandro Petacchi ITA 2014
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
42 Mario Cipollini ITA 1989 - 2003
41 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
31 Learco Guerra ITA 1930 - 1937
30 Costante Girardengo ITA 1913 - 1926
24 Giuseppe Saronni ITA 1978 - 1985
24 Eddy Merckx BEL 1967 - 1974
23 Francesco Moser ITA 1973 - 1986
22 Alessandro Petacchi ITA 2003 - 2011
22 Roger De Vlaeminck BEL 1972 - 1979
22 Fausto Coppi ITA 1940 - 1955
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-296 Olimpio Bizzi ITA 1936
20-059 Costante Girardengo ITA 1913
20-076 Nino Defilippis ITA 1952
20-088 Fabio Battesini ITA 1932
20-132 Dario Beni ITA 1909
20-149 Dario Beni ITA 1909
20-151 Alfredo Sivocci ITA 1911
20-156 Moreno Argentin ITA 1981
20-161 Moreno Argentin ITA 1981
20-167 Luigi Natale Lucotti ITA 1914
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-007 Mark Cavendish GBR 2023
37-313 Paolo Tiralongo ITA 2015
37-185 Giovanni Rossignoli ITA 1920
37-125 Alessandro Petacchi ITA 2011
36-352 Mark Cavendish GBR 2022
36-313 Stefano Garzelli ITA 2010
36-299 Alessandro Bertolini ITA 2008
36-266 Gaetano Belloni ITA 1929
36-255 Jens Voigt DUI 2008
36-215 Lucien Van Impe BEL 1983
Meeste ritzeges in één jaar
Aantal Coureur Nat Jaar
12 Alfredo Binda ITA 1927
10 Giuseppe Olmo ITA 1936
10 Learco Guerra ITA 1934
9 Alessandro Petacchi ITA 2004
8 Alfredo Binda ITA 1929
8 Costante Girardengo ITA 1923
7 Giuseppe Saronni ITA 1980
7 Freddy Maertens BEL 1977
7 Roger De Vlaeminck BEL 1975
7 Costante Girardengo ITA 1919
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
78 Eddy Merckx BEL 1968 - 1974
59 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
57 Francesco Moser ITA 1976 - 1985
50 Gino Bartali ITA 1936 - 1947
49 Giuseppe Saronni ITA 1979 - 1986
42 Jacques Anquetil FRA 1959 - 1967
31 Bernard Hinault FRA 1980 - 1985
31 Fausto Coppi ITA 1940 - 1954
29 Miguel Indurain Larraya SPA 1992 - 1993
27 Roberto Visentini ITA 1980 - 1987
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-059 Nino Defilippis ITA 1952
20-132 Dario Beni ITA 1909
20-257 Fausto Coppi ITA 1940
20-292 Aldo Bini ITA 1936
21-024 Luigi Marchisio ITA 1930
21-109 Wilfried Reybrouck BEL 1974
21-123 Guido Bontempi ITA 1981
21-162 Romeo Venturelli ITA 1960
21-235 Vincenzo Meco ITA 1962
21-245 Giuseppe Saronni ITA 1979
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-128 Andrea Noè ITA 2007
37-156 Jens Heppner DUI 2002
37-109 Aldo Moser ITA 1971
37-096 Cadel Evans AUS 2014
37-001 Geraint Thomas GBR 2023
37-000 Svein Tuft CDN 2014
36-270 Gaetano Belloni ITA 1929
36-244 Alexandre Vinokourov KAZ 2010
36-112 Luca Paolini ITA 2013
35-314 Serhiy Honchar UKR 2006