Volta ao Algarve

Startlijst Volta ao Algarve 2021
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Damien Touzé FRA 07 Jul 1996 AG2R Citroën Team 1
Marc Sarreau FRA 10 Jun 1993 AG2R Citroën Team 1
Nicolas Prodhomme FRA 01 Feb 1997 AG2R Citroën Team 1
Oliver Naesen BEL 16 Sep 1990 AG2R Citroën Team 1
Elie Gesbert FRA 01 Jul 1995 Arkéa - Samsic 1
Matis Louvel FRA 19 Jul 1999 Arkéa - Samsic 1
Maxime Bouet FRA 03 Nov 1986 Arkéa - Samsic 1
Thibault Guernalec FRA 31 Jul 1997 Arkéa - Samsic 1
Thomas Boudat FRA 24 Feb 1994 Arkéa - Samsic 1
Alejandro Manuel Marque Porto SPA 23 Oct 1981 Atum General - Tavira - Maria Nova Hotel 2
Cesar Martingil POR 10 Jan 1995 Atum General - Tavira - Maria Nova Hotel 1
Emanuel Fieber Duarte POR 24 Jan 1997 Atum General - Tavira - Maria Nova Hotel 1
Daniel Navarro Garcia SPA 08 Jul 1983 Burgos - BH 1
Jesus Ezquerra Muela SPA 30 Sep 1990 Burgos - BH 1
Lennard Kämna DUI 09 Sep 1996 BORA - Hansgrohe 2
Michael Schwarzmann DUI 07 Jan 1991 BORA - Hansgrohe 1
Nils Politt DUI 06 Mar 1994 BORA - Hansgrohe 3
Pascal Ackermann DUI 17 Jan 1994 BORA - Hansgrohe 2
Milan Menten BEL 31 Oct 1996 Bingoal Pauwels Sauces WB 1
Rémy Mertz BEL 17 Jul 1995 Bingoal Pauwels Sauces WB 1
Stanislaw Aniolkowski POL 20 Jan 1997 Bingoal Pauwels Sauces WB 1
Vicente Garcia De Mateos Rubio SPA 19 Sep 1988 Antarte - Feirense 3
Marijn van den Berg NED 19 Jul 1999 Groupama - FDJ Continental Team 1
David Gonzalez Lopez SPA 21 Feb 1996 Caja Rural - Seguros RGA 1
Jon Aberasturi Izaga SPA 28 Mar 1989 Caja Rural - Seguros RGA 3
Jon Irisarri Rincon SPA 09 Nov 1995 Caja Rural - Seguros RGA 1
Jonathan Lastra Martinez SPA 03 Jun 1993 Caja Rural - Seguros RGA 1
Delio Fernandez Cruz SPA 17 Feb 1986 Delko 1
Eduard-Michael Grosu ROU 04 Sep 1992 Delko 1
José Manuel Diaz Gallego SPA 18 Jan 1995 Delko 1
Kasper Asgreen DEN 08 Feb 1995 Deceuninck - Quick Step 1
Michael Mörköv Christensen DEN 30 Apr 1985 Deceuninck - Quick Step 1
Sam Bennett IRL 16 Oct 1990 Deceuninck - Quick Step 1
Frederico Jose Oliveira Figueiredo POR 25 Jul 1991 Efapel 3
Rafael Reis POR 15 Jul 1992 Efapel 1
Diego Lopez Fuentes SPA 09 Dec 1997 Kern Pharma 1
Enrique Sanz Unzue SPA 11 Sep 1989 Kern Pharma 1
Ivan Moreno Sanchez SPA 27 May 1996 Kern Pharma 1
Martin Marquez Roman SPA 09 Feb 1996 Kern Pharma 1
Mikel Alonso Flores SPA 23 Sep 1996 Euskaltel - Euskadi 1
Mikel Aristi Gardoki SPA 28 May 1993 Euskaltel - Euskadi 2
Xabier Azparren Irurzun SPA 25 Feb 1999 Euskaltel - Euskadi 1
Alexys Brunel FRA 10 Oct 1998 Groupama - FDJ 1
Benjamin Thomas FRA 12 Sep 1995 Groupama - FDJ 1
Clément Davy FRA 17 Jul 1998 Groupama - FDJ 1
Olivier Le Gac FRA 27 Aug 1993 Groupama - FDJ 2
Jarrad Drizners AUS 31 May 1999 Hagens Berman - Axeon 1
Sean Quinn USA 10 May 2000 Hagens Berman - Axeon 1
Carlos Rodriguez Cano SPA 02 Feb 2001 INEOS Grenadiers 1
Ethan Hayter GBR 18 Sep 1998 INEOS Grenadiers 1
Ivan Ramiro Sosa Cuervo COL 31 Oct 1997 INEOS Grenadiers 1
Sebastian Henao Gomez COL 05 Aug 1993 INEOS Grenadiers 1
Danny van Poppel NED 26 Jul 1993 Intermarché - Wanty - Gobert 2
Georg Zimmermann DUI 11 Oct 1997 Intermarché - Wanty - Gobert 1
Maurits Lammertink NED 31 Aug 1990 Intermarché - Wanty - Gobert 1
Odd Christian Eiking NOR 28 Dec 1994 Intermarché - Wanty - Gobert 1
Colin Joyce USA 06 Aug 1994 Rally Cycling 1
Gavin Mannion USA 24 Aug 1991 Rally Cycling 1
Joey Rosskopf USA 05 Sep 1989 Rally Cycling 1
Daniel Alexandre Freitas POR 10 May 1991 Radio Popular - Boavista 2
Luis Fernandes POR 02 Dec 1987 Radio Popular - Boavista 1
Iuri Leitao POR 03 Jul 1998 Tavfer - Measindot - Mortagua 1
Joaquim Ricardo Soares Silva POR 19 Mar 1992 Tavfer - Measindot - Mortagua 2
Ivo Emanuel Alves Oliveira POR 05 Sep 1996 UAE Team Emirates 1
Rui Felipe Alves Oliveira POR 05 Sep 1996 UAE Team Emirates 1
Ryan Gibbons ZAF 13 Aug 1994 UAE Team Emirates 1
Amaro Manuel Reposo Antunes POR 27 Nov 1990 W52 - FC Porto 4
Daniel Jose Pereira Mestre POR 01 Apr 1986 W52 - FC Porto 1
Joao Pero Lourenço Rodrigues POR 15 Nov 1994 W52 - FC Porto 2
Joni Silva Brandao POR 20 Nov 1989 W52 - FC Porto 1
Jose Carlos Prates Neves Fernandes POR 30 Oct 1995 W52 - FC Porto 1
Samuel Jose Rodrigues Caldeira POR 30 Nov 1985 W52 - FC Porto 2
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2024 18.02 2.PS BEL Remco Evenepoel COL Daniel Felipe Martinez Poveda SLO Jan Tratnik
2023 19.02 2.PS COL Daniel Felipe Martinez Poveda ITA Filippo Ganna BEL Ilan Van Wilder
2022 20.02 2.PS BEL Remco Evenepoel USA Brandon McNulty COL Daniel Felipe Martinez Poveda
2021 09.05 2.PS POR Joao Pero Lourenço Rodrigues GBR Ethan Hayter DEN Kasper Asgreen
2020 23.02 2.PS BEL Remco Evenepoel DUI Maximilian Schachmann COL Miguel Angel Lopez Moreno
2019 24.02 2.HC SLO Tadej Pogacar DEN Sören Kragh Andersen NED Wout Poels
2018 18.02 2.HC POL Michal Kwiatkowski GBR Geraint Thomas USA Tejay Van Garderen
2017 19.02 2.HC SLO Primoz Roglic POL Michal Kwiatkowski FRA Tony Gallopin
2016 21.02 2.1 GBR Geraint Thomas SPA Jon Izagirre Insausti SPA Alberto Contador Velasco
2015 22.02 2.1 GBR Geraint Thomas POL Michal Kwiatkowski POR Tiago Machado
2014 23.02 2.1 POL Michal Kwiatkowski SPA Alberto Contador Velasco POR Rui Alberto Costa Faria
2013 17.02 2.1 DUI Tony Martin POL Michal Kwiatkowski NED Lieuwe Westra
2012 19.02 2.1 AUS Richie Porte DUI Tony Martin GBR Bradley Wiggins
2011 20.02 2.1 DUI Tony Martin USA Tejay Van Garderen NED Lieuwe Westra
2010 21.02 2.1 SPA Alberto Contador Velasco SPA Luis Leon Sanchez Gil POR Tiago Machado
2009 22.02 2.1 SPA Alberto Contador Velasco FRA Sylvain Chavanel SPA Ruben Plaza Molina
2008 24.02 2.1 BEL Stijn Devolder FRA Sylvain Chavanel LTU Tomas Vaitkus
2007 25.02 2.1 ITA Alessandro Petacchi OOS René Haselbacher LTU Tomas Vaitkus
2006 19.02 2.1 POR João Paulo Cabreira Costa BEL Gert Steegmans NED Robert Gesink
2005 20.02 2.1 POR Hugo Rafael Madeira Sabido AUS Stuart O'Grady SPA Jose Luis Rubiera Vigil
2004 22.02 2.3 USA Floyd Landis COL Victor Hugo Pena Grisales POR Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira
2003 23.02 2.3 DEN Claus Michael Möller COL Victor Hugo Pena Grisales POR Pedro Cardoso
2002 13.02 2.3 POR Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira ZWI Alex Zülle USA George Hincapie
2001 15.02 2.4 ITA Andrea Ferrigato POR José Bento Carvalho Azevedo SPA Melcior Mauri Prat
2000 12.03 2.4 ZWI Alex Zülle POR José Bento Carvalho Azevedo RUS Andrei Zintchenko
1999 14.03 2.5 SPA Melcior Mauri Prat POR Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira SPA David Plaza Romero
1998 15.03 2.5 CZE Tomas Konecny DUI Grischa Niermann SPA Jose Luis Rebollo Aguado
1997 20.04 Nat POR Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira BRA Cassio Freitas de Paiva POR Luis Miguel Sarreira
1996 . POR Alberto Amaral Amorim
1995 25.04 Nat BRA Cassio Freitas de Paiva POR Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira POR Joaquim Adrego Andrade Pereira
1994 . POR Victor Manuel Gamito Gomes POR Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira COL Federico Munoz Fernandez
1993 . BRA Cassio Freitas de Paiva
1992 . POR Joaquim Augusto Gomes Oliveira
1991 . POR Joaquim Adrego Andrade Pereira
1990 . POR Fernando Carvalho Oliveira
1989 . POR Fernando Carvalho Oliveira
1988 . POR Joaquim Augusto Gomes Oliveira
1987 . POR Manuel Antonio Cunha Tavares POR Antonio Joaquim Pinto de Castro POR Joaquim Alberto Salgado Dias
1986 . POR Manuel Antonio Cunha Tavares POR Marco Antonio Chagas Martins POR Antonio Joaquim Pinto de Castro
1985 . POR Eduardo Manuel Correia Resende POR Marco Antonio Chagas Martins
1984 . POR Belmiro Silva POR Benedito Ferreira POR Manuel Antonio Cunha Tavares
1983 . POR Adelino Teixeira POR Belmiro Silva POR Eduardo Manuel Correia Resende
1982 . POR Alexandre Manuel Rua Costa POR Fernando Fernandes Sousa POR Marco Antonio Chagas Martins
1981 . POR Belmiro Silva POR Adelino Teixeira POR Luis Vargues
1980 . POR Firmino Bernardino POR Luis Vargues POR Alexandre Manuel Rua Costa
1979 . POR Firmino Bernardino POR Joaquim Andrade POR Adelino Teixeira
1978 . POR Joaquim Andrade POR Fernando Fernandes Sousa POR Adelino Teixeira
1977 . POR Belmiro Silva
1961 26.03 POR Antonio Pisco POR José Manuel Marques POR Vitor Tenazinha
1947 . POR Serafim Paulo POR Jose Baptista POR Manuel Palmeira
1936 . POR Joaquim Fernandes POR Cabrita Mealha POR Ildefonso Rodrigues
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
3 Remco Evenepoel BEL 2020 - 2024
2 Michal Kwiatkowski POL 2014 - 2018
2 Geraint Thomas GBR 2015 - 2016
2 Tony Martin DUI 2011 - 2013
2 Alberto Contador Velasco SPA 2009 - 2010
2 Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira POR 1997 - 2002
1 Daniel Felipe Martinez Poveda COL 2023 - 2023
1 Joao Pero Lourenço Rodrigues POR 2021 - 2021
1 Tadej Pogacar SLO 2019 - 2019
1 Primoz Roglic SLO 2017 - 2017
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
6 Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira POR 1994 - 2004
5 Michal Kwiatkowski POL 2013 - 2018
4 Alberto Contador Velasco SPA 2009 - 2016
4 Belmiro Silva POR 1977 - 1984
4 Adelino Teixeira POR 1978 - 1983
3 Daniel Felipe Martinez Poveda COL 2022 - 2024
3 Remco Evenepoel BEL 2020 - 2024
3 Geraint Thomas GBR 2015 - 2018
3 Tony Martin DUI 2011 - 2013
3 Cassio Freitas de Paiva BRA 1993 - 1997
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
6 Michal Kwiatkowski POL 2013 - 2020
6 Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira POR 1994 - 2004
5 Geraint Thomas GBR 2015 - 2024
4 Stefan Küng ZWI 2019 - 2024
4 Alberto Contador Velasco SPA 2009 - 2016
4 Belmiro Silva POR 1977 - 1984
4 Adelino Teixeira POR 1978 - 1983
3 Daniel Felipe Martinez Poveda COL 2022 - 2024
3 Olivier Le Gac FRA 2020 - 2024
3 Remco Evenepoel BEL 2020 - 2024
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-029 Remco Evenepoel BEL 2020
20-156 Tadej Pogacar SLO 2019
22-026 Remco Evenepoel BEL 2022
22-073 Antonio Pisco POR 1961
22-110 Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira POR 1997
23-266 Michal Kwiatkowski POL 2014
23-283 João Paulo Cabreira Costa POR 2006
24-024 Remco Evenepoel BEL 2024
24-155 Tomas Konecny CZE 1998
25-068 Hugo Rafael Madeira Sabido POR 2005
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
34-143 Claus Michael Möller DEN 2003
33-053 Alessandro Petacchi ITA 2007
32-340 Melcior Mauri Prat SPA 1999
31-250 Alex Zülle ZWI 2000
31-167 Andrea Ferrigato ITA 2001
29-272 Geraint Thomas GBR 2016
29-237 Cassio Freitas de Paiva BRA 1995
28-273 Geraint Thomas GBR 2015
28-179 Stijn Devolder BEL 2008
28-131 Floyd Landis USA 2004
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
7 Rui Alberto Costa Faria POR 2008 - 2024
7 Tony Martin DUI 2011 - 2017
7 Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira POR 1994 - 2004
6 Nils Politt DUI 2019 - 2024
6 Stefan Küng ZWI 2018 - 2024
6 Michal Kwiatkowski POL 2013 - 2020
5 Frederico Jose Oliveira Figueiredo POR 2019 - 2024
5 Geraint Thomas GBR 2015 - 2024
5 John Degenkolb DUI 2011 - 2024
5 André Greipel DUI 2010 - 2017
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-076 Diogo Henrique Pinto Oliveira POR 2024
19-152 Vitor Tenazinha POR 1961
19-183 Noah Maria Voets Sousa Campos POR 2024
19-234 Jan Christen ZWI 2024
19-260 Madis Mihkels EST 2023
19-264 Robert Gesink NED 2006
19-284 Ilan Van Wilder BEL 2020
19-328 Joao Silva Martins POR 2024
19-355 Duarte Marcelino Domingues POR 2024
20-018 Antonio Morgado POR 2024
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
42-115 Carlos-Ivan Oyarzun Guinez CHI 2024
40-047 Alessandro Petacchi ITA 2014
39-198 Alejandro Manuel Marque Porto SPA 2021
38-123 Alejandro Manuel Marque Porto SPA 2020
38-033 Luis Carlos Nunes Mendonça POR 2024
37-342 Stephen Cummings GBR 2019
37-306 Daniel Navarro Garcia SPA 2021
37-302 Henrique Madeira Casimiro POR 2024
37-269 Geraint Thomas GBR 2024
37-228 Erik Zabel DUI 2008
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
14 Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira POR 1995 - 2004
5 Bernhard Eisel OOS 2005 - 2008
4 Remco Evenepoel BEL 2020 - 2024
4 Fabio Jakobsen NED 2019 - 2022
4 Michal Kwiatkowski POL 2014 - 2018
4 André Greipel DUI 2010 - 2017
4 Alberto Contador Velasco SPA 2009 - 2016
3 Dylan Groenewegen NED 2018 - 2019
3 Tony Martin DUI 2011 - 2015
3 Alessandro Petacchi ITA 2007 - 2007
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-026 Remco Evenepoel BEL 2020
20-029 Remco Evenepoel BEL 2020
20-111 Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira POR 1995
20-113 Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira POR 1995
20-153 Tadej Pogacar SLO 2019
21-358 Guillaume Auger FRA 1998
22-025 Remco Evenepoel BEL 2022
22-041 John Degenkolb DUI 2011
22-105 Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira POR 1997
22-106 Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira POR 1997
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
35-225 Alexander Kristoff NOR 2023
34-338 Fabian Cancellara ZWI 2016
34-217 André Greipel DUI 2017
34-142 Claus Michael Möller DEN 2003
33-220 Alex Zülle ZWI 2002
33-168 Tom Steels BEL 2005
33-077 Alberto Contador Velasco SPA 2016
33-075 Zdenek Stybar CZE 2019
33-053 Alessandro Petacchi ITA 2007
33-052 Alessandro Petacchi ITA 2007
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
13 Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira POR 1997 - 2004
8 Remco Evenepoel BEL 2020 - 2024
8 Geraint Thomas GBR 2015 - 2018
6 Angel Edo Alsina SPA 2000 - 2003
5 Michal Kwiatkowski POL 2014 - 2018
5 Alberto Contador Velasco SPA 2009 - 2010
4 Tadej Pogacar SLO 2019 - 2019
4 Tony Martin DUI 2011 - 2016
4 Bernhard Eisel OOS 2005 - 2007
3 Daniel Felipe Martinez Poveda COL 2023 - 2024
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-026 Remco Evenepoel BEL 2020
20-153 Tadej Pogacar SLO 2019
22-025 Remco Evenepoel BEL 2022
22-105 Candido Joaquim Barbosa Venda Moreira POR 1997
22-173 Fabio Jakobsen NED 2019
22-180 Fernando Gaviria Rendon COL 2017
22-230 Ethan Hayter GBR 2021
23-172 Fabio Jakobsen NED 2020
23-203 Thomas Pidcock GBR 2023
23-263 Michal Kwiatkowski POL 2014
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
35-225 Alexander Kristoff NOR 2023
34-143 Claus Michael Möller DEN 2003
33-221 Alex Zülle ZWI 2002
33-168 Tom Steels BEL 2005
33-053 Alessandro Petacchi ITA 2007
32-340 Melcior Mauri Prat SPA 1999
32-201 Angel Edo Alsina SPA 2003
32-193 Thorsten Wilhems DUI 2002
32-174 Endrio Leoni ITA 2001
32-086 Luis Leon Sanchez Gil SPA 2016