Amstel Gold Race

Amstel Gold Race 1988
23 Apr 1988
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 NED Jelle Nijdam NED Superconfex 24-251
2 NED Steven Rooks NED P.D. Magnetics 27-259
3 BEL Claude Criquielion BEL Hitachi 31-102
4 FRA Eric Boyer FRA Systeme "U" 24-143
5 BEL Marc Sergeant BEL Hitachi 28-251
6 CDN Steve Bauer CDN Weinmann 28-316
7 NOR Dag-Otto Lauritzen NOR 7 Eleven 31-223
8 FRA Bruno Cornillet FRA Z 25-074
9 FRA Martial Gayant FRA Toshiba 25-158
10 DUI Rolf Golz DUI Superconfex 25-205
11 AUS Phil Anderson AUS TVM 30-041
12 BEL Eddy Planckaert BEL AD Renting 29-213
13 NED Nico Verhoeven NED Superconfex 26-203
14 FRA Bruno Wojtinek FRA Z 25-048
15 DEN Sören Lilholt DEN Sigma Paints 22-213
16 DEN Jens Veggerby DEN 7 Eleven 25-185
17 BEL Etienne De Wilde BEL Sigma Paints 30-029
18 BEL Michel Dernies BEL Lotto 27-107
19 FRA Jacques Decrion FRA Systeme "U" 26-156
20 NED Gert-Jan Theunisse NED P.D. Magnetics 25-099
21 NED Frans Maassen NED Superconfex 23-086
22 FRA Charly Mottet FRA Systeme "U" 25-128
23 ITA Walter Magnago ITA Carrera Jeans 27-164
24 NED Erik Breukink NED Panasonic 24-022
25 BEL Edwig Van Hooydonck BEL Superconfex 21-262
26 BEL Eric Van Lancker BEL Panasonic 26-358
27 ITA Gianni Bugno ITA Chateau d'Ax 24-069
28 BEL Alfons De Wolf BEL AD Renting 31-305
29 BEL Noël Segers BEL TVM 28-124
30 BEL Bruno Bruyere BEL Hitachi 22-113
31 BEL Johan Museeuw BEL AD Renting 22-192
32 DEN Jesper Skibby DEN 23-337
33 BEL Jozef Lieckens BEL Hitachi 29-028
34 NED Peter Stevenhaagen NED P.D. Magnetics 22-364
35 BEL Rudy Dhaenens BEL P.D. Magnetics 27-013
36 BEL Eric Vanderaerden BEL Panasonic 26-071
37 NED John Talen NED Panasonic 23-095
38 NED Marcel Arntz NED Caja Rural 22-156
39 BEL Jos Haex BEL Hitachi 28-248
40 USA Ron Kiefel USA 7 Eleven 28-012
Amstel Gold Race 1988
Datum Rit Winnaar Leider Punten Berg
23.04 Eindstand Jelle Nijdam
Startlijst Amstel Gold Race 1988
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Jesper Skibby DEN 21 May 1964 1
Dag-Otto Lauritzen NOR 12 Sep 1956 7 Eleven 1
Jens Veggerby DEN 20 Oct 1962 7 Eleven 1
Ron Kiefel USA 11 Apr 1960 7 Eleven 1
Alfons De Wolf BEL 22 Jun 1956 AD Renting 3
Eddy Planckaert BEL 22 Sep 1958 AD Renting 2
Johan Museeuw BEL 13 Oct 1965 AD Renting 1
Walter Magnago ITA 10 Nov 1960 Carrera Jeans 1
Gianni Bugno ITA 14 Feb 1964 Chateau d'Ax 1
Bruno Bruyere BEL 31 Dec 1965 Hitachi 1
Claude Criquielion BEL 11 Jan 1957 Hitachi 4
Jos Haex BEL 19 Aug 1959 Hitachi 1
Jozef Lieckens BEL 26 Mar 1959 Hitachi 2
Marc Sergeant BEL 16 Aug 1959 Hitachi 3
Michel Dernies BEL 06 Jan 1961 Lotto 1
Marcel Arntz NED 18 Nov 1965 Caja Rural 1
Eric Van Lancker BEL 30 Apr 1961 Panasonic 1
Eric Vanderaerden BEL 11 Feb 1962 Panasonic 1
Erik Breukink NED 01 Apr 1964 Panasonic 1
John Talen NED 18 Jan 1965 Panasonic 1
Gert-Jan Theunisse NED 14 Jan 1963 P.D. Magnetics 1
Peter Stevenhaagen NED 24 Apr 1965 P.D. Magnetics 1
Rudy Dhaenens BEL 10 Apr 1961 P.D. Magnetics 2
Steven Rooks NED 07 Aug 1960 P.D. Magnetics 4
Etienne De Wilde BEL 25 Mar 1958 Sigma Paints 2
Sören Lilholt DEN 22 Sep 1965 Sigma Paints 1
Edwig Van Hooydonck BEL 04 Aug 1966 Superconfex 1
Frans Maassen NED 27 Jan 1965 Superconfex 1
Jelle Nijdam NED 16 Aug 1963 Superconfex 1
Nico Verhoeven NED 02 Oct 1961 Superconfex 3
Rolf Golz DUI 30 Sep 1962 Superconfex 1
Martial Gayant FRA 16 Nov 1962 Toshiba 1
Noël Segers BEL 21 Dec 1959 TVM 1
Phil Anderson AUS 13 Mar 1958 TVM 6
Charly Mottet FRA 16 Dec 1962 Systeme "U" 1
Eric Boyer FRA 02 Dec 1963 Systeme "U" 1
Jacques Decrion FRA 18 Nov 1961 Systeme "U" 1
Steve Bauer CDN 12 Jun 1959 Weinmann 1
Bruno Cornillet FRA 08 Feb 1963 Z 2
Bruno Wojtinek FRA 06 Mar 1963 Z 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2024 14.04 1.WT GBR Thomas Pidcock ZWI Marc Hirschi BEL Tiesj Benoot
2023 16.04 1.WT SLO Tadej Pogacar IRL Ben Healy GBR Thomas Pidcock
2022 10.04 1.WT POL Michal Kwiatkowski FRA Benoît Cosnefroy BEL Tiesj Benoot
2021 18.04 1.WT BEL Wout Van Aert GBR Thomas Pidcock DUI Maximilian Schachmann
2019 21.04 1.WT NED Mathieu van der Poel AUS Simon Clarke DEN Jakob Fuglsang
2018 15.04 1.WT DEN Michael Valgren Andersen CZE Roman Kreuziger ITA Enrico Gasparotto
2017 16.04 1.WT BEL Philippe Gilbert POL Michal Kwiatkowski ZWI Michael Albasini
2016 17.04 1.WT ITA Enrico Gasparotto DEN Michael Valgren Andersen ITA Sonny Colbrelli
2015 19.04 1.WT POL Michal Kwiatkowski SPA Alejandro Valverde Belmonte AUS Michael Matthews
2014 20.04 1.WT BEL Philippe Gilbert BEL Jelle Vanendert AUS Simon Gerrans
2013 14.04 1.WT CZE Roman Kreuziger SPA Alejandro Valverde Belmonte AUS Simon Gerrans
2012 15.04 1.WT ITA Enrico Gasparotto BEL Jelle Vanendert SVK Peter Sagan
2011 17.04 1.WT BEL Philippe Gilbert SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver AUS Simon Gerrans
2010 18.04 1.PT BEL Philippe Gilbert CDN Ryder Hesjedal ITA Enrico Gasparotto
2009 19.04 1.PT RUS Serguei Ivanov NED Karsten Kroon NED Robert Gesink
2008 20.04 1.PT ITA Damiano Cunego LUX Fränk Schleck SPA Alejandro Valverde Belmonte
2007 22.04 1.PT DUI Stefan Schumacher ITA Davide Rebellin ITA Danilo Di Luca
2006 16.04 1.PT LUX Fränk Schleck ZWI Steffen Wesemann NED Michael Boogerd
2005 17.04 1.PT ITA Danilo Di Luca NED Michael Boogerd ITA Mirko Celestino
2004 18.04 CDM ITA Davide Rebellin NED Michael Boogerd ITA Paolo Bettini
2003 20.04 CDM KAZ Alexandre Vinokourov NED Michael Boogerd ITA Danilo Di Luca
2002 28.04 CDM ITA Michele Bartoli RUS Serguei Ivanov NED Michael Boogerd
2001 28.04 CDM NED Erik Dekker USA Lance Armstrong* BEL Serge Baguet
2000 22.04 CDM DUI Erik Zabel NED Michael Boogerd ZWI Markus Zberg
1999 24.04 CDM NED Michael Boogerd USA Lance Armstrong* ITA Gabriele Missaglia
1998 25.04 CDM ZWI Rolf Jaermann NED Maarten den Bakker ITA Michele Bartoli
1997 26.04 CDM DEN Bjarne Riis ITA Andrea Tafi ZWI Beat Zberg
1996 27.04 CDM ITA Stefano Zanini ITA Mauro Bettin BEL Johan Museeuw
1995 22.04 CDM ZWI Mauro Gianetti ITA Davide Cassani ZWI Beat Zberg
1994 23.04 CDM BEL Johan Museeuw ITA Bruno Cenghialta ITA Marco Saligari
1993 28.04 CDM ZWI Rolf Jaermann ITA Gianni Bugno DUI Jens Heppner
1992 25.04 CDM DUI Olaf Ludwig BEL Johan Museeuw RUS Dimitri Konyshev
1991 27.04 CDM NED Frans Maassen ITA Maurizio Fondriest BEL Dirk De Wolf
1990 21.04 CDM NED Adri van der Poel BEL Luc Roosen NED Jelle Nijdam
1989 22.04 CDM BEL Eric Van Lancker BEL Claude Criquielion CDN Steve Bauer
1988 23.04 CDM NED Jelle Nijdam NED Steven Rooks BEL Claude Criquielion
1987 25.04 HC NED Joop Zoetemelk NED Steven Rooks GBR Malcolm Elliott
1986 26.04 HC NED Steven Rooks NED Joop Zoetemelk BEL Ronny Van Holen
1985 27.04 HC NED Gerrie Knetemann BEL Jozef Lieckens NED Johny Broers
1984 21.04 HC NED Jacques Hanegraaf DEN Kim Andersen BEL Patrick Versluys
1983 21.04 Cat 1 AUS Phil Anderson BEL Jan Bogaert NED Jan Raas
1982 24.04 Cat 1 NED Jan Raas IRL Stephen Roche DUI Gregor Braun
1981 02.04 FRA Bernard Hinault BEL Roger De Vlaeminck BEL Alfons De Wolf
1980 05.04 NED Jan Raas BEL Alfons De Wolf IRL Sean Kelly
1979 14.04 NED Jan Raas NED Henk Lubberding ZWE Sven-Ake Nilsson
1978 25.03 NED Jan Raas ITA Francesco Moser NED Joop Zoetemelk
1977 09.04 NED Jan Raas NED Gerrie Knetemann NED Hennie Kuiper
1976 27.03 BEL Freddy Maertens NED Jan Raas BEL Luc Leman
1975 29.03 BEL Eddy Merckx BEL Freddy Maertens BEL Joseph Bruyere
1974 13.04 NED Gerrie Knetemann BEL Walter Planckaert BEL Walter Godefroot
1973 07.04 BEL Eddy Merckx BEL Frans Verbeeck BEL Herman Vanspringel
1972 26.03 BEL Walter Planckaert BEL Willy De Geest NED Joop Zoetemelk
1971 28.03 BEL Frans Verbeeck NED Gerben Karstens BEL Roger Rosiers
1970 25.04 BEL Georges Pintens BEL Willy Van Neste BEL Andre Dierickx
1969 18.04 BEL Guido Reybrouck BEL Jozef Huysmans BEL Eddy Merckx
1968 21.09 NED Harry Steevens BEL Roger Rosiers BEL Daniel Van Ryckeghem
1967 15.04 NED Arie den Hartog NED Cees Lute NED Harry Steevens
1966 30.04 FRA Jean Stablinski BEL Bernard Vandekerkhove NED Jan Hugens
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
5 Jan Raas NED 1977 - 1982
4 Philippe Gilbert BEL 2010 - 2017
2 Michal Kwiatkowski POL 2015 - 2022
2 Enrico Gasparotto ITA 2012 - 2016
2 Rolf Jaermann ZWI 1993 - 1998
2 Gerrie Knetemann NED 1974 - 1985
2 Eddy Merckx BEL 1973 - 1975
1 Thomas Pidcock GBR 2024 - 2024
1 Tadej Pogacar SLO 2023 - 2023
1 Wout Van Aert BEL 2021 - 2021
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
7 Michael Boogerd NED 1999 - 2006
7 Jan Raas NED 1976 - 1983
4 Enrico Gasparotto ITA 2010 - 2018
4 Philippe Gilbert BEL 2010 - 2017
4 Joop Zoetemelk NED 1972 - 1987
3 Thomas Pidcock GBR 2021 - 2024
3 Michal Kwiatkowski POL 2015 - 2022
3 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2008 - 2015
3 Simon Gerrans AUS 2011 - 2014
3 Danilo Di Luca ITA 2003 - 2007
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
10 Philippe Gilbert BEL 2009 - 2022
10 Michael Boogerd NED 1998 - 2007
9 Michal Kwiatkowski POL 2013 - 2024
9 Davide Rebellin ITA 1994 - 2008
9 Johan Museeuw BEL 1988 - 2001
8 Bauke Mollema NED 2012 - 2024
8 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2007 - 2021
8 Enrico Gasparotto ITA 2010 - 2019
8 Joop Zoetemelk NED 1972 - 1987
8 Jan Raas NED 1976 - 1983
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
23-038 Gerrie Knetemann NED 1974
23-128 Jacques Hanegraaf NED 1984
23-147 Harry Steevens NED 1968
23-192 Georges Pintens BEL 1970
23-352 Walter Planckaert BEL 1972
24-043 Freddy Maertens BEL 1976
24-092 Mathieu van der Poel NED 2019
24-152 Jan Raas NED 1977
24-207 Tadej Pogacar SLO 2023
24-251 Jelle Nijdam NED 1988
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
40-143 Joop Zoetemelk NED 1987
34-285 Philippe Gilbert BEL 2017
34-052 Gerrie Knetemann NED 1985
34-045 Serguei Ivanov RUS 2009
34-026 Enrico Gasparotto ITA 2016
33-344 Jean Stablinski FRA 1966
33-023 Bjarne Riis DEN 1997
32-253 Davide Rebellin ITA 2004
32-084 Rolf Jaermann ZWI 1998
32-012 Olaf Ludwig DUI 1992
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
10 Philippe Gilbert BEL 2009 - 2022
10 Michael Boogerd NED 1998 - 2007
9 Michal Kwiatkowski POL 2013 - 2024
9 Davide Rebellin ITA 1994 - 2008
9 Johan Museeuw BEL 1988 - 2001
8 Bauke Mollema NED 2012 - 2024
8 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2007 - 2021
8 Enrico Gasparotto ITA 2010 - 2019
8 Joop Zoetemelk NED 1972 - 1987
8 Jan Raas NED 1976 - 1983
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-041 Cian Uijtdebroeks BEL 2022
19-061 Joshua Tarling GBR 2023
19-206 Juan Ayuso Pesquera SPA 2022
19-226 Marco Brenner DUI 2022
19-235 Ben Tulett GBR 2021
19-292 Jan Christen ZWI 2024
19-356 Magnus Sheffield USA 2022
19-357 Alexy Faure Prost FRA 2024
20-058 Martin Svrcek SVK 2023
20-085 Romain Grégoire FRA 2023
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
40-358 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2021
40-255 Cameron James Wurf AUS 2024
40-143 Joop Zoetemelk NED 1987
39-279 Philippe Gilbert BEL 2022
39-269 Dries Devenyns BEL 2023
39-236 Stijn Devolder BEL 2019
39-204 Yukiya Arashiro JPN 2024
39-144 Joop Zoetemelk NED 1986
39-096 Lars Ytting Bak DEN 2019
39-023 Jakob Fuglsang DEN 2024
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Meeste ritzeges in één jaar
Aantal Coureur Nat Jaar
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar