Vuelta a Espana

Vuelta a Espana 2014 | Rit 20
13 Sep 2014
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 SPA Alberto Contador Velasco SPA Tinkoff - Saxo 31-281
2 GBR Chris Froome GBR Team Sky 29-116
3 SPA Alejandro Valverde Belmonte SPA Movistar 34-141
Vuelta a Espana 2014
Datum Rit Winnaar Leider Punten Berg
23.08 Rit 1 MOVISTAR Jonathan Castroviejo Nicolas
24.08 Rit 2 Nacer Bouhanni Alejandro Valverde Belmonte Nacer Bouhanni Nathan Haas
25.08 Rit 3 Michael Matthews Michael Matthews Nacer Bouhanni Lluis Mas Bonet
26.08 Rit 4 John Degenkolb Michael Matthews Michael Matthews Lluis Mas Bonet
27.08 Rit 5 John Degenkolb Michael Matthews John Degenkolb Lluis Mas Bonet
28.08 Rit 6 Alejandro Valverde Belmonte Alejandro Valverde Belmonte John Degenkolb Lluis Mas Bonet
29.08 Rit 7 Alessandro De Marchi Alejandro Valverde Belmonte John Degenkolb Lluis Mas Bonet
30.08 Rit 8 Nacer Bouhanni Alejandro Valverde Belmonte John Degenkolb Lluis Mas Bonet
31.08 Rit 9 Winner Andrew Anacona Gomez Nairo Alexander Quintana Rojas John Degenkolb Lluis Mas Bonet
02.09 Rit 10 Tony Martin Alberto Contador Velasco John Degenkolb Lluis Mas Bonet
03.09 Rit 11 Fabio Aru Alberto Contador Velasco John Degenkolb Lluis Mas Bonet
04.09 Rit 12 John Degenkolb Alberto Contador Velasco John Degenkolb Lluis Mas Bonet
05.09 Rit 13 Daniel Navarro Garcia Alberto Contador Velasco John Degenkolb Lluis Mas Bonet
06.09 Rit 14 Ryder Hesjedal Alberto Contador Velasco John Degenkolb Luis Leon Sanchez Gil
07.09 Rit 15 Przemyslaw Niemiec Alberto Contador Velasco John Degenkolb Alejandro Valverde Belmonte
08.09 Rit 16 Alberto Contador Velasco Alberto Contador Velasco John Degenkolb Luis Leon Sanchez Gil
10.09 Rit 17 John Degenkolb Alberto Contador Velasco John Degenkolb Luis Leon Sanchez Gil
11.09 Rit 18 Fabio Aru Alberto Contador Velasco John Degenkolb Luis Leon Sanchez Gil
12.09 Rit 19 Adam Hansen Alberto Contador Velasco John Degenkolb Luis Leon Sanchez Gil
13.09 Rit 20 Alberto Contador Velasco Alberto Contador Velasco John Degenkolb Luis Leon Sanchez Gil
14.09 Rit 21 Adriano Malori Alberto Contador Velasco John Degenkolb Luis Leon Sanchez Gil
14.09 Eindstand Alberto Contador Velasco John Degenkolb Luis Leon Sanchez Gil
Startlijst Vuelta a Espana 2014
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Aleksejs Saramotins LAT 08 Apr 1982 2
Amets Txurruka Ansola SPA 10 Nov 1982 4
Antonio Piedra Perez SPA 10 Oct 1985 4
Christophe Le Mével FRA 11 Sep 1980 3
Dan Craven NAM 01 Feb 1983 1
Daniel Navarro Garcia SPA 08 Jul 1983 2
Daniel Teklehaimanot Girmazion ERI 10 Nov 1988 2
David Arroyo Duran SPA 07 Jan 1980 3
Dominik Klemme DUI 31 Oct 1986 1
Francesco Lasca ITA 29 Mar 1988 2
Francisco Javier Aramendia Llorente SPA 05 Dec 1986 3
Gerald Ciolek DUI 19 Sep 1986 2
Gert Joeäär EST 09 Jul 1987 1
Guillaume Levarlet FRA 25 Jul 1985 1
Jacobus "Jaco" Venter ZAF 13 Feb 1987 1
Jacques Janse van Rensburg ZAF 06 Sep 1987 1
Jay Robert Thomson ZAF 12 Apr 1986 1
Jérôme Coppel FRA 06 Aug 1986 2
Johann Tschopp ZWI 01 Jul 1982 3
Jonathan Fumeaux ZWI 07 Mar 1988 1
Karol Domagalski POL 08 Sep 1989 1
Kristian Sbaragli ITA 08 May 1990 1
Lluis Mas Bonet SPA 15 Jan 1989 1
Louis Meintjes ZAF 21 Feb 1992 1
Luis Angel Mate Mardonas SPA 23 Mar 1984 4
Luis Leon Sanchez Gil SPA 24 Nov 1983 4
Marcel Aregger ZWI 26 Aug 1990 1
Martijn Keizer NED 25 Mar 1988 3
Matteo Pelucchi ITA 21 Jan 1989 1
Merhawi Kudus Ghebremedhin ERI 23 Jan 1994 1
Pello Bilbao Lopez de Armentia SPA 25 Feb 1990 1
Pirmin Lang ZWI 25 Nov 1984 1
Romain Hardy FRA 24 Aug 1988 1
Romain Zingle BEL 29 Jan 1987 3
Samuel Sanchez Gonzalez SPA 05 Feb 1978 6
Sébastien Hinault FRA 11 Feb 1974 2
Sergio Pardilla Bellon SPA 16 Jan 1984 2
Vicente Reynes Mimo SPA 30 Jul 1981 4
Yohann Bagot FRA 06 Sep 1987 4
Carlos Alberto Betancur Gomez COL 13 Oct 1989 AG2R - La Mondiale 2
Damien Gaudin FRA 20 Aug 1986 AG2R - La Mondiale 1
Hubert Dupont FRA 13 Nov 1980 AG2R - La Mondiale 1
Lloyd Mondory FRA 26 Apr 1982 AG2R - La Mondiale 5
Maxime Bouet FRA 03 Nov 1986 AG2R - La Mondiale 2
Patrick Gretsch DUI 07 Apr 1987 AG2R - La Mondiale 1
Rinaldo Nocentini ITA 25 Sep 1977 AG2R - La Mondiale 3
Sébastien Turgot FRA 11 Apr 1984 AG2R - La Mondiale 1
Yauheni Hutarovich BLR 29 Nov 1983 AG2R - La Mondiale 2
Alexey Lutsenko KAZ 07 Sep 1992 Astana 1
Andrea Guardini ITA 12 Jun 1989 Astana 1
Andrey Zeits KAZ 14 Dec 1986 Astana 3
Daniil Fominykh KAZ 28 Aug 1991 Astana 1
Fabio Aru ITA 03 Jul 1990 Astana 1
Jacopo Guarnieri ITA 14 Aug 1987 Astana 1
Mikel Landa Meana SPA 13 Dec 1989 Astana 3
Paolo Tiralongo ITA 08 Jul 1977 Astana 4
Tanel Kangert EST 11 Mar 1987 Astana 3
Laurens ten Dam NED 13 Nov 1980 Belkin 3
Maarten Pieter Tjallingii NED 05 Nov 1977 Belkin 1
Moreno Hofland NED 31 Aug 1991 Belkin 1
Paul Martens (DUI) DUI 26 Oct 1983 Belkin 2
Robert Gesink NED 31 May 1986 Belkin 4
Robert Wagner DUI 17 Apr 1983 Belkin 3
Stef Clement NED 24 Sep 1982 Belkin 4
Wilco Kelderman NED 25 Mar 1991 Belkin 1
Cadel Evans AUS 14 Feb 1977 BMC 3
Danilo Wyss ZWI 26 Aug 1985 BMC 2
Dominik Nerz DUI 25 Aug 1989 BMC 3
Lawrence "Larry" Warbasse USA 28 Jun 1990 BMC 1
Manuel Quinziato ITA 30 Oct 1979 BMC 3
Philippe Gilbert BEL 05 Jul 1982 BMC 6
Steve Morabito ZWI 30 Jan 1983 BMC 2
Alessandro De Marchi ITA 19 May 1986 Cannondale 1
Damiano Caruso ITA 12 Oct 1987 Cannondale 2
George Bennett NZL 07 Apr 1990 Cannondale 1
Guillaume Boivin CDN 25 May 1989 Cannondale 2
Maciej Bodnar POL 07 Mar 1985 Cannondale 2
Matthias Krizek OOS 29 Sep 1988 Cannondale 1
Oscar Gatto ITA 01 Jan 1985 Cannondale 1
Paolo Longo Borghini ITA 10 Dec 1980 Cannondale 2
Peter Sagan SVK 26 Jan 1990 Cannondale 2
Bryan Nauleau FRA 17 Mar 1988 Europcar 1
Jérôme Cousin FRA 05 Jun 1989 Europcar 1
Jimmy Engoulvent FRA 07 Dec 1979 Europcar 1
Maxime Méderel FRA 19 Sep 1980 Europcar 1
Natnael Teweldemedhin Berhane ERI 05 Jan 1991 Europcar 1
Romain Sicard FRA 01 Jan 1988 Europcar 2
Vincent Jérôme FRA 26 Nov 1984 Europcar 1
Yannick Martinez FRA 04 May 1988 Europcar 1
Anthony Roux FRA 18 Apr 1987 FDJ.fr 3
Cédric Pineau FRA 08 May 1985 FDJ.fr 2
Geoffrey Soupe FRA 22 Mar 1988 FDJ.fr 2
Johan Le Bon FRA 03 Oct 1990 FDJ.fr 1
Kenny Elissonde FRA 22 Jul 1991 FDJ.fr 2
Laurent Mangel FRA 22 May 1981 FDJ.fr 2
Murilo Antonio Fischer BRA 16 Jun 1979 FDJ.fr 2
Nacer Bouhanni FRA 25 Jul 1990 FDJ.fr 2
Thibaut Pinot FRA 29 May 1990 FDJ.fr 2
Chad Haga USA 26 Aug 1988 Giant - Shimano 1
Johannes Fröhlinger DUI 09 Jun 1985 Giant - Shimano 4
John Degenkolb DUI 07 Jan 1989 Giant - Shimano 3
Koen de Kort NED 08 Sep 1982 Giant - Shimano 3
Lawson Craddock USA 20 Feb 1992 Giant - Shimano 1
Nikias Arndt DUI 18 Nov 1991 Giant - Shimano 2
Ramon Sinkeldam NED 09 Feb 1989 Giant - Shimano 2
Tobias Ludvigsson ZWE 22 Feb 1991 Giant - Shimano 1
Warren Barguil FRA 28 Oct 1991 Giant - Shimano 2
André Fernando S. Martins Cardoso POR 03 Sep 1984 Garmin - Sharp 3
Andrew Talansky USA 23 Nov 1988 Garmin - Sharp 3
Daniel Martin IRL 20 Aug 1986 Garmin - Sharp 3
David Millar GBR 04 Jan 1977 Garmin - Sharp 6
Johan Vansummeren BEL 04 Feb 1981 Garmin - Sharp 4
Koldo Fernandez de Larrea SPA 13 Sep 1981 Garmin - Sharp 6
Nathan Brown USA 07 Jul 1991 Garmin - Sharp 1
Nathan Haas AUS 12 Mar 1989 Garmin - Sharp 1
Rohan Dennis AUS 28 May 1990 Garmin - Sharp 1
Ryder Hesjedal CDN 09 Dec 1980 Garmin - Sharp 2
Alberto Losada Alguacil SPA 28 Feb 1982 Katusha 4
Alexandr Kolobnev RUS 04 May 1981 Katusha 2
Daniel Moreno Fernandez SPA 05 Sep 1981 Katusha 5
Dimitriy Kozontchuk RUS 05 Apr 1984 Katusha 3
Eduard Vorganov RUS 07 Dec 1982 Katusha 2
Giampaolo Caruso ITA 15 Aug 1980 Katusha 3
Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 12 May 1979 Katusha 9
Sergey Chernetskiy RUS 09 Apr 1990 Katusha 1
Yury Trofimov RUS 26 Jan 1984 Katusha 2
Damiano Cunego ITA 19 Sep 1981 Lampre - Merida 5
Elia Favilli ITA 31 Jan 1989 Lampre - Merida 1
Filippo Pozzato ITA 10 Sep 1981 Lampre - Merida 3
José Rodolfo Serpa Perez COL 17 Apr 1979 Lampre - Merida 1
Maximiliano Ariel Richeze Araquistain ARG 07 Mar 1983 Lampre - Merida 2
Przemyslaw Niemiec POL 11 Apr 1980 Lampre - Merida 3
Roberto Ferrari ITA 09 Mar 1983 Lampre - Merida 1
Valerio Conti ITA 30 Mar 1993 Lampre - Merida 1
Winner Andrew Anacona Gomez COL 11 Aug 1988 Lampre - Merida 3
Adam Hansen AUS 11 May 1981 Lotto - Belisol 4
Bart De Clercq BEL 26 Aug 1986 Lotto - Belisol 3
Gregory Henderson NZL 10 Sep 1976 Lotto - Belisol 3
Jens Debusschere BEL 23 Aug 1989 Lotto - Belisol 2
Jürgen Van Den Broeck BEL 01 Feb 1983 Lotto - Belisol 3
Maxime Monfort BEL 14 Jan 1983 Lotto - Belisol 3
Pim Ligthart NED 16 Jun 1988 Lotto - Belisol 3
Sander Armée BEL 10 Dec 1985 Lotto - Belisol 1
Vegard Breen NOR 08 Feb 1990 Lotto - Belisol 1
Adriano Malori ITA 28 Jan 1988 Movistar 1
Alejandro Valverde Belmonte SPA 25 Apr 1980 Movistar 8
Andrey Amador Bikkazakova CRC 29 Aug 1986 Movistar 1
Gorka Izagirre Insausti SPA 07 Oct 1987 Movistar 1
Imanol Erviti Ollo SPA 15 Nov 1983 Movistar 6
Javier Moreno Bazan SPA 18 Jul 1984 Movistar 3
Jonathan Castroviejo Nicolas SPA 27 Apr 1987 Movistar 2
José Herrada Lopez SPA 01 Oct 1985 Movistar 2
Nairo Alexander Quintana Rojas COL 04 Feb 1990 Movistar 2
Adam Yates GBR 07 Aug 1992 Orica - GreenEdge 1
Brett Daniel Lancaster AUS 15 Nov 1979 Orica - GreenEdge 1
Cameron Meyer AUS 11 Jan 1988 Orica - GreenEdge 2
Ivan Santaromita ITA 30 Apr 1984 Orica - GreenEdge 3
Jhoan Esteban Chaves Rubio COL 17 Jan 1990 Orica - GreenEdge 1
Michael Matthews AUS 26 Sep 1990 Orica - GreenEdge 2
Mitchell Docker AUS 02 Oct 1986 Orica - GreenEdge 3
Sam Bewley NZL 22 Jul 1987 Orica - GreenEdge 2
Simon Clarke AUS 18 Jul 1986 Orica - GreenEdge 3
Carlos Verona Quintanilla SPA 04 Nov 1992 Omega Pharma - Quick Step 1
Gianluca Brambilla ITA 22 Aug 1987 Omega Pharma - Quick Step 1
Martin Velits SVK 21 Feb 1985 Omega Pharma - Quick Step 3
Nikolas Maes BEL 09 Apr 1986 Omega Pharma - Quick Step 2
Pieter Serry BEL 21 Nov 1988 Omega Pharma - Quick Step 2
Rigoberto Uran Uran COL 26 Jan 1987 Omega Pharma - Quick Step 3
Tom Boonen BEL 15 Oct 1980 Omega Pharma - Quick Step 6
Tony Martin DUI 23 Apr 1985 Omega Pharma - Quick Step 4
Wout Poels NED 01 Oct 1987 Omega Pharma - Quick Step 3
Chris Froome GBR 20 May 1985 Team Sky 3
Christian Knees DUI 05 Mar 1981 Team Sky 2
Dario Cataldo ITA 17 Mar 1985 Team Sky 4
Kanstantsin Sivtsov BLR 09 Aug 1982 Team Sky 2
Luke Rowe GBR 10 Mar 1990 Team Sky 2
Mikel Nieve Iturralde SPA 26 May 1984 Team Sky 4
Peter Kennaugh GBR 15 Jun 1989 Team Sky 1
Philip Deignan IRL 07 Sep 1983 Team Sky 2
Vasil Kiryienka BLR 28 Jun 1981 Team Sky 3
Alberto Contador Velasco SPA 06 Dec 1982 Tinkoff - Saxo 3
Chris Anker Sörensen DEN 05 Sep 1984 Tinkoff - Saxo 3
Daniele Bennati ITA 24 Sep 1980 Tinkoff - Saxo 7
Ivan Rovny RUS 30 Sep 1987 Tinkoff - Saxo 1
Jesus Hernandez Blazquez SPA 28 Sep 1981 Tinkoff - Saxo 2
Matteo Tosatto ITA 14 May 1974 Tinkoff - Saxo 3
Michael Valgren Andersen DEN 07 Feb 1992 Tinkoff - Saxo 1
Oliver Zaugg ZWI 09 May 1981 Tinkoff - Saxo 3
Sergio Miguel Paulinho Moreira POR 26 Mar 1980 Tinkoff - Saxo 4
Bob Jungels LUX 22 Sep 1992 Trek Factory Racing 1
Fabian Cancellara ZWI 18 Mar 1981 Trek Factory Racing 6
Fabio Felline ITA 29 Mar 1990 Trek Factory Racing 1
Haimar Zubeldia Agirre SPA 01 Apr 1977 Trek Factory Racing 6
Jasper Stuyven BEL 17 Apr 1992 Trek Factory Racing 1
Jesse Sergent NZL 08 Jul 1988 Trek Factory Racing 1
Julian David Arredondo Moreno COL 30 Jul 1988 Trek Factory Racing 1
Kristof Vandewalle BEL 05 Apr 1985 Trek Factory Racing 4
Yaroslav Popovych UKR 04 Jan 1980 Trek Factory Racing 2
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 17.09 GT USA Sepp Kuss DEN Jonas Vingegaard Hansen SLO Primoz Roglic
2022 11.09 GT BEL Remco Evenepoel SPA Enric Mas Nicolau SPA Juan Ayuso Pesquera
2021 05.09 GT SLO Primoz Roglic SPA Enric Mas Nicolau AUS Jack Haig
2020 08.11 GT SLO Primoz Roglic ECU Richard Antonio Carapaz Montenegro GBR Hugh Carthy
2019 15.09 GT SLO Primoz Roglic SPA Alejandro Valverde Belmonte SLO Tadej Pogacar
2018 16.09 GT GBR Simon Yates SPA Enric Mas Nicolau COL Miguel Angel Lopez Moreno
2017 10.09 GT GBR Chris Froome ITA Vincenzo Nibali RUS Ilnur Zakarin
2016 11.09 GT COL Nairo Alexander Quintana Rojas GBR Chris Froome COL Jhoan Esteban Chaves Rubio
2015 13.09 GT ITA Fabio Aru SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver POL Rafal Majka
2014 14.09 GT SPA Alberto Contador Velasco GBR Chris Froome SPA Alejandro Valverde Belmonte
2013 15.09 GT USA Chris Horner ITA Vincenzo Nibali SPA Alejandro Valverde Belmonte
2012 09.09 GT SPA Alberto Contador Velasco SPA Alejandro Valverde Belmonte SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver
2011 11.09 GT GBR Chris Froome GBR Bradley Wiggins NED Bauke Mollema
2010 19.09 GT ITA Vincenzo Nibali SVK Peter Velits SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver
2009 20.09 GT SPA Alejandro Valverde Belmonte SPA Samuel Sanchez Gonzalez AUS Cadel Evans
2008 21.09 GT SPA Alberto Contador Velasco USA Levi Leipheimer SPA Carlos Sastre Candil
2007 23.09 GT RUS Denis Menchov SPA Carlos Sastre Candil SPA Samuel Sanchez Gonzalez
2006 17.09 GT KAZ Alexandre Vinokourov SPA Alejandro Valverde Belmonte KAZ Andrey Kashechkin
2005 18.09 GT SPA Roberto Heras Hernandez RUS Denis Menchov SPA Carlos Sastre Candil
2004 26.09 GT SPA Roberto Heras Hernandez SPA Santiago Perez Fernandez SPA Francisco Mancebo Perez
2003 28.09 GT SPA Roberto Heras Hernandez SPA Isidro Nozal Vega SPA Alejandro Valverde Belmonte
2002 29.09 GT SPA Aitor Gonzalez Jimenez SPA Roberto Heras Hernandez SPA Joseba Beloki Dorronsoro
2001 30.09 GT SPA Angel Luis Casero Moreno SPA Oscar Sevilla Ribera USA Levi Leipheimer
2000 17.09 GT SPA Roberto Heras Hernandez SPA Angel Luis Casero Moreno RUS Pavel Tonkov
1999 26.09 GT DUI Jan Ullrich SPA Igor Gonzalez de Galdeano Aranzabal SPA Roberto Heras Hernandez
1998 27.09 GT SPA Abraham Olano Manzano SPA Fernando Escartin Coti SPA José Maria Jimenez Sastre
1997 28.09 GT ZWI Alex Zülle SPA Fernando Escartin Coti ZWI Laurent Dufaux
1996 28.09 GT ZWI Alex Zülle ZWI Laurent Dufaux ZWI Tony Rominger
1995 24.09 GT FRA Laurent Jalabert SPA Abraham Olano Manzano BEL Johan Bruyneel
1994 15.05 GT ZWI Tony Rominger SPA Mikel Zarrabeitia Uranga SPA Pedro Delgado Robledo
1993 16.05 GT ZWI Tony Rominger ZWI Alex Zülle SPA Laudelino Cubino Gonzalez
1992 17.05 GT ZWI Tony Rominger SPA Jesus Montoya Alarcon SPA Pedro Delgado Robledo
1991 19.05 GT SPA Melcior Mauri Prat SPA Miguel Indurain Larraya SPA Marino Lejarreta Arrizabalaga
1990 15.05 GT ITA Marco Giovannetti SPA Pedro Delgado Robledo SPA Anselmo Fuerte Abelenda
1989 15.05 GT SPA Pedro Delgado Robledo COL Fabio Enrique Parra Pinto COL Oscar de Jesus Vargas Restrepo
1988 15.05 GT IRL Sean Kelly DUI Raimund Dietzen SPA Anselmo Fuerte Abelenda
1987 15.05 GT COL Luis Alberto Herrera Herrera DUI Raimund Dietzen FRA Laurent Fignon
1986 13.05 GT SPA Alvaro Pino Counago GBR Robert Millar IRL Sean Kelly
1985 12.05 GT SPA Pedro Delgado Robledo GBR Robert Millar COL José Francisco Pacho Rodriguez Maldonado
1984 06.05 GT FRA Eric Caritoux SPA Alberto Fernandez Blanco DUI Raimund Dietzen
1983 08.05 GT FRA Bernard Hinault SPA Marino Lejarreta Arrizabalaga SPA Alberto Fernandez Blanco
1982 09.05 GT SPA Marino Lejarreta Arrizabalaga BEL Michel Pollentier ZWE Sven-Ake Nilsson
1981 10.05 GT ITA Giovanni Battaglin SPA Pedro Munoz Machin Rodriguez SPA Vicente Belda Vicedo
1980 11.05 SPA Faustino Ruperez Rincon SPA Pedro Torres Cruces BEL Claude Criquielion
1979 13.05 NED Joop Zoetemelk SPA Francisco Galdos Guana BEL Michel Pollentier
1978 14.05 FRA Bernard Hinault SPA Jose Pesarrodona Altimi FRA Jean-René Bernaudeau
1977 15.05 BEL Freddy Maertens SPA Miguel Maria Lasa DUI Klaus-Peter Thaler
1976 16.05 SPA Jose Pesarrodona Altimi SPA Luis Ocana Pernia SPA José Nazabal Mirendia
1975 11.05 SPA Agustin Tamames Iglesias SPA Domingo Perurena SPA Miguel Maria Lasa
1974 12.05 SPA José Manuel Fuente Lavandera POR Joaquim Agostinho SPA Miguel Maria Lasa
1973 13.05 BEL Eddy Merckx SPA Luis Ocana Pernia FRA Bernard Thevenet
1972 14.05 SPA José Manuel Fuente Lavandera SPA Miguel Maria Lasa SPA Agustin Tamames Iglesias
1971 16.05 BEL Ferdinand Bracke BEL Wilfried David SPA Luis Ocana Pernia
1970 12.05 SPA Luis Ocana Pernia SPA Agustin Tamames Iglesias BEL Herman Vanspringel
1969 11.05 FRA Roger Pingeon SPA Luis Ocana Pernia NED Marinus "Rini" Wagtmans
1968 12.05 ITA Felice Gimondi SPA José Perez Frances SPA Eusebio Velez Mendizabal
1967 14.05 NED Jan Janssen FRA Jean-Pierre Ducasse SPA Aurelio Gonzalez Puente
1966 15.05 SPA Francisco Gabica SPA Eusebio Velez Mendizabal SPA Carlos Echeverria Zudaire
1965 16.05 DUI Rolf Wolfshohl FRA Raymond Poulidor BEL Rik Van Looy
1964 16.05 FRA Raymond Poulidor SPA Luis Otano SPA José Perez Frances
1963 15.05 FRA Jacques Anquetil SPA José Martin Colmenarejo Perez SPA Miguel Pacheco Font
1962 13.05 DUI Rudi Altig SPA José Perez Frances IRL Seamus Elliott
1961 11.05 SPA Angelino Soler Romaguera FRA François Mahé SPA José Perez Frances
1960 15.05 BEL Frans De Mulder BEL Armand Desmet SPA Miguel Pacheco Font
1959 10.05 SPA Antonio Suarez Vasquez SPA José Segu Soriano BEL Rik Van Looy
1958 15.05 FRA Jean Stablinski ITA Pasquale Fornara SPA Fernando Manzaneque Sanchez
1957 12.05 SPA Jesús Loroño Artega SPA Federico Martin Bahamontes SPA Bernardo Ruiz Navarrete
1956 13.05 ITA Angelo Conterno SPA Jesús Loroño Artega BEL Raymond Impanis
1955 08.05 FRA Jean Dotto SPA Antonio Jimenez Quilez FRA Raphaël Géminiani
1950 10.09 SPA Emilio Rodriguez Barros SPA Manolo Rodriguez Barros SPA José Serra Gil
1948 04.07 SPA Bernardo Ruiz Navarrete SPA Emilio Rodriguez Barros SPA Bernardo Capó Plomer
1947 05.06 BEL Edward Van Dijck SPA Manuel Costa (1921) SPA Delio Rodriguez Barros
1946 30.05 SPA Dalmacio Langarica Lizasoain SPA Julián Berrendero Martín NED Jan Lambrichs
1945 31.05 SPA Delio Rodriguez Barros SPA Julián Berrendero Martín SPA Juan Gimeno Guillamón
1942 19.07 SPA Julián Berrendero Martín SPA Diego Cháfer Ferrero SPA Antonio Andrès Sancho
1941 06.07 SPA Julián Berrendero Martín SPA Fermin Trueba Perez SPA José Jabardo Zaragoza
1936 31.05 BEL Gustave Deloor BEL Alphonse Deloor ITA Antonio Bertola
1935 15.05 BEL Gustave Deloor SPA Mariano Cañardo Lacasta BEL Antoine Dignef
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
4 Roberto Heras Hernandez SPA 2000 - 2005
3 Primoz Roglic SLO 2019 - 2021
3 Alberto Contador Velasco SPA 2008 - 2014
3 Tony Rominger ZWI 1992 - 1994
2 Chris Froome GBR 2011 - 2017
2 Alex Zülle ZWI 1996 - 1997
2 Pedro Delgado Robledo SPA 1985 - 1989
2 Bernard Hinault FRA 1978 - 1983
2 José Manuel Fuente Lavandera SPA 1972 - 1974
2 Julián Berrendero Martín SPA 1941 - 1942
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
7 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2003 - 2019
6 Roberto Heras Hernandez SPA 1999 - 2005
5 Pedro Delgado Robledo SPA 1985 - 1994
5 Luis Ocana Pernia SPA 1969 - 1976
4 Primoz Roglic SLO 2019 - 2023
4 Chris Froome GBR 2011 - 2017
4 Tony Rominger ZWI 1992 - 1996
4 Miguel Maria Lasa SPA 1972 - 1977
4 José Perez Frances SPA 1961 - 1968
4 Julián Berrendero Martín SPA 1941 - 1946
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
14 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2003 - 2022
11 Imanol Erviti Ollo SPA 2011 - 2023
11 Luis Angel Mate Mardonas SPA 2011 - 2022
9 Luis Leon Sanchez Gil SPA 2010 - 2023
9 Nelson Filipe Santos Oliveira POR 2011 - 2023
9 Robert Gesink NED 2008 - 2023
9 Roberto Heras Hernandez SPA 1997 - 2005
9 Pedro Delgado Robledo SPA 1984 - 1994
9 Miguel Maria Lasa SPA 1970 - 1981
8 Andrey Zeits KAZ 2012 - 2023
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
21-167 Angelino Soler Romaguera SPA 1961
21-325 Gustave Deloor BEL 1935
22-152 Frans De Mulder BEL 1960
22-230 Remco Evenepoel BEL 2022
22-341 Gustave Deloor BEL 1936
23-177 Bernardo Ruiz Navarrete SPA 1948
23-181 Bernard Hinault FRA 1978
23-263 Eric Caritoux FRA 1984
23-286 Faustino Ruperez Rincon SPA 1980
24-337 Luis Ocana Pernia SPA 1970
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
41-328 Chris Horner USA 2013
33-049 Tony Rominger ZWI 1994
33-001 Alexandre Vinokourov KAZ 2006
32-161 Joop Zoetemelk NED 1979
32-113 Chris Froome GBR 2017
32-050 Tony Rominger ZWI 1993
31-357 Ferdinand Bracke BEL 1971
31-356 Sean Kelly IRL 1988
31-311 Primoz Roglic SLO 2021
31-282 Alberto Contador Velasco SPA 2014
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
15 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2003 - 2022
13 Imanol Erviti Ollo SPA 2008 - 2023
13 Domingo Perurena SPA 1966 - 1978
12 Luis Leon Sanchez Gil SPA 2010 - 2023
11 Luis Angel Mate Mardonas SPA 2011 - 2022
10 David De La Cruz Melgarejo SPA 2013 - 2023
10 Robert Gesink NED 2008 - 2023
10 Daniele Bennati ITA 2007 - 2018
10 Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 2003 - 2015
10 Carlos Sastre Candil SPA 2000 - 2011
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-051 Pello Ruiz Cabestany SPA 1980
19-026 Manuele Mori ITA 1999
19-297 Eduardo Chozas Olmo SPA 1980
19-338 Juan Ayuso Pesquera SPA 2022
19-358 Marco Brenner DUI 2022
20-037 Enrique Alberto Aja Cagigas SPA 1980
20-047 Lenny Martinez FRA 2023
20-047 Carlos Canal SPA 2021
20-086 Celestino Prieto Rodriguez SPA 1981
20-098 Quinn Simmons USA 2021
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
42-139 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2022
41-328 Chris Horner USA 2013
41-117 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2021
40-244 Franco Pellizotti ITA 2018
40-215 Sébastien Hinault FRA 2014
40-197 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2020
40-124 Svein Tuft CDN 2017
40-123 Matteo Tosatto ITA 2014
40-071 Daniel Navarro Garcia SPA 2023
39-307 Imanol Erviti Ollo SPA 2023
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
39 Delio Rodriguez Barros SPA 1941 - 1947
20 Alessandro Petacchi ITA 2000 - 2010
18 Laurent Jalabert FRA 1993 - 1997
18 Rik Van Looy BEL 1958 - 1965
16 Sean Kelly IRL 1979 - 1988
14 Gerben Karstens NED 1966 - 1976
13 Tony Rominger ZWI 1992 - 1996
13 Freddy Maertens BEL 1977 - 1977
12 Primoz Roglic SLO 2019 - 2023
12 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2003 - 2019
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-086 Celestino Prieto Rodriguez SPA 1981
20-169 Senén Mesa Fernández SPA 1947
20-170 Antonio Gomez del Moral SPA 1960
20-278 Fermin Trueba Perez SPA 1936
20-345 Tadej Pogacar SLO 2019
20-350 Tadej Pogacar SLO 2019
20-358 Tadej Pogacar SLO 2019
21-046 Caleb Ewan AUS 2015
21-069 Eric Vanderaerden BEL 1983
21-069 Evert Dolman NED 1967
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
41-315 Chris Horner USA 2013
41-308 Chris Horner USA 2013
39-127 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2019
38-129 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2018
38-123 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2018
37-335 Manuel Martin Pinera SPA 1969
37-068 Philippe Gilbert BEL 2019
37-062 Philippe Gilbert BEL 2019
37-062 Erik Zabel DUI 2007
37-040 Antonio Escuriet San Pedro SPA 1941
Meeste ritzeges in één jaar
Aantal Coureur Nat Jaar
13 Freddy Maertens BEL 1977
12 Delio Rodriguez Barros SPA 1941
8 Rik Van Looy BEL 1965
8 Delio Rodriguez Barros SPA 1947
8 Delio Rodriguez Barros SPA 1942
7 Laurent Jalabert FRA 1994
6 Tony Rominger ZWI 1994
6 Mathieu Hermans NED 1988
6 Marino Basso ITA 1975
6 Eddy Merckx BEL 1973
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
48 Alex Zülle ZWI 1993 - 2000
37 Primoz Roglic SLO 2019 - 2022
37 Roberto Heras Hernandez SPA 2000 - 2005
32 Tony Rominger ZWI 1992 - 1994
32 Delio Rodriguez Barros SPA 1941 - 1947
32 Gustave Deloor BEL 1935 - 1936
29 Domingo Perurena SPA 1967 - 1975
29 Julián Berrendero Martín SPA 1941 - 1945
27 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2014
26 Alberto Contador Velasco SPA 2008 - 2014
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-051 Lenny Martinez FRA 2023
20-283 Miguel Indurain Larraya SPA 1985
21-160 Lorenzo Milesi ITA 2023
21-166 Angelino Soler Romaguera SPA 1961
21-169 Dietrich Thurau DUI 1976
21-290 Dominique Gaigne FRA 1983
21-312 Gustave Deloor BEL 1935
21-336 Ettore Pastorelli ITA 1988
22-144 Frans De Mulder BEL 1960
22-157 Andrea Piccolo ITA 2023
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
41-328 Chris Horner USA 2013
36-334 Manuel Martin Pinera SPA 1968
36-118 Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 2015
36-080 Robert Gesink NED 2022
35-215 Pablo Lastras Garcia SPA 2011
35-055 Nicolas Roche IRL 2019
34-318 Levi Leipheimer USA 2008
34-127 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2014
34-115 Rein Taaramäe EST 2021
33-222 Hilaire Couvreur BEL 1958