Tirreno - Adriatico

Startlijst Tirreno - Adriatico 2023
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Ben Alexander O'Connor AUS 25 Nov 1995 AG2R Citroën 1
Benoît Cosnefroy FRA 17 Oct 1995 AG2R Citroën 2
Felix Gall OOS 27 Feb 1998 AG2R Citroën 1
Greg Van Avermaet BEL 17 May 1985 AG2R Citroën 7
Michael Schär ZWI 29 Sep 1986 AG2R Citroën 4
Nans Peters FRA 12 Mar 1994 AG2R Citroën 3
Gianni Vermeersch BEL 19 Nov 1992 Alpecin - Deceuninck 3
Jasper Philipsen BEL 02 Mar 1998 Alpecin - Deceuninck 1
Mathieu van der Poel NED 19 Jan 1995 Alpecin - Deceuninck 3
Oscar Riesebeek NED 23 Dec 1992 Alpecin - Deceuninck 1
Ramon Sinkeldam NED 09 Feb 1989 Alpecin - Deceuninck 2
Robert Stannard AUS 16 Sep 1998 Alpecin - Deceuninck 2
Clément Russo FRA 20 Jan 1995 Arkéa Samsic 2
Cristian Rodriguez Martin SPA 03 Mar 1995 Arkéa Samsic 3
Donavan Vincent Grondin FRA 26 Sep 2000 Arkéa Samsic 1
Laurent Pichon FRA 19 Jul 1986 Arkéa Samsic 2
Nacer Bouhanni FRA 25 Jul 1990 Arkéa Samsic 2
Simon Guglielmi FRA 01 Jul 1997 Arkéa Samsic 1
Warren Barguil FRA 28 Oct 1991 Arkéa Samsic 2
Alexey Lutsenko KAZ 07 Sep 1992 Astana Qazaqstan 2
Gleb Syritsa RUS 14 Apr 2000 Astana Qazaqstan 1
Joseph Lloyd Dombrowski USA 12 May 1991 Astana Qazaqstan 1
Leonardo Basso ITA 25 Oct 1993 Astana Qazaqstan 2
Mark Cavendish GBR 21 May 1985 Astana Qazaqstan 7
Yevgeniy Fedorov KAZ 16 Feb 2000 Astana Qazaqstan 1
Aleksander Vlasov RUS 23 Apr 1996 BOHA - Hansgrohe 2
Jai Hindley AUS 05 May 1996 BOHA - Hansgrohe 3
Jordi Meeus BEL 01 Jul 1998 BOHA - Hansgrohe 2
Lennard Kämna DUI 09 Sep 1996 BOHA - Hansgrohe 1
Nico Denz DUI 15 Feb 1994 BOHA - Hansgrohe 3
Patrick Gamper OOS 21 Feb 1997 BOHA - Hansgrohe 1
Anthony Perez FRA 22 Apr 1991 Cofidis 3
Axel Zingle FRA 18 Dec 1998 Cofidis 1
Davide Cimolai ITA 13 Aug 1989 Cofidis 5
Guillaume Martin FRA 09 Jun 1993 Cofidis 1
Simone Consonni ITA 12 Sep 1994 Cofidis 3
Victor Lafay FRA 17 Jan 1996 Cofidis 2
Alexander Konyshev ITA 25 Jul 1998 Team Corratec 2
German Nicolas Tivani Perez ARG 31 Oct 1995 Team Corratec 1
Jan Stöckli ZWI 08 Jan 1999 Team Corratec 1
Stefano Gandin ITA 28 Mar 1996 Team Corratec 1
Valerio Conti ITA 30 Mar 1993 Team Corratec 2
Alberto Dainese ITA 25 Mar 1998 DSM / DSM - Firmenich 3
Andreas Leknessund NOR 21 May 1999 DSM / DSM - Firmenich 1
Florian Stork DUI 27 Apr 1997 DSM / DSM - Firmenich 1
Harm Vanhoucke BEL 17 Jun 1997 DSM / DSM - Firmenich 1
Henri Vandenabeele BEL 15 Apr 2000 DSM / DSM - Firmenich 1
Marius Mayrhofer DUI 18 Sep 2000 DSM / DSM - Firmenich 1
Hugh Carthy GBR 09 Jul 1994 EF Education - EasyPost 1
Jens Keukeleire BEL 23 Nov 1988 EF Education - EasyPost 2
Mikkel Frölich Honore DEN 21 Jan 1997 EF Education - EasyPost 2
Davide Bais ITA 02 Apr 1998 Eolo - Kometa Cycling Team 3
Erik Fetter HUN 05 Apr 2000 Eolo - Kometa Cycling Team 1
Francesco Gavazzi ITA 01 Aug 1984 Eolo - Kometa Cycling Team 3
Lorenzo Fortunato ITA 09 May 1996 Eolo - Kometa Cycling Team 2
Mattia Bais ITA 19 Oct 1996 Eolo - Kometa Cycling Team 2
Mirco Maestri ITA 26 Oct 1991 Eolo - Kometa Cycling Team 3
Samuele Rivi ITA 11 May 1998 Eolo - Kometa Cycling Team 2
Alessandro Santaromita Villa ITA 11 Dec 1999 Green Project - Bardiani - CSF - Faizanè 1
Alessandro Tonelli ITA 29 May 1992 Green Project - Bardiani - CSF - Faizanè 4
Filippo Magli ITA 29 Apr 1999 Green Project - Bardiani - CSF - Faizanè 1
Luca Colnaghi ITA 14 Jan 1999 Green Project - Bardiani - CSF - Faizanè 1
Manuele Tarozzi ITA 20 Jun 1998 Green Project - Bardiani - CSF - Faizanè 1
Riccardo Lucca ITA 24 Feb 1997 Green Project - Bardiani - CSF - Faizanè 1
Samuele Zoccarato ITA 09 Jan 1998 Green Project - Bardiani - CSF - Faizanè 1
Bruno Armirail FRA 11 Apr 1994 Groupama - FDJ 2
Fabian Lienhard ZWI 03 Sep 1993 Groupama - FDJ 1
Jake Stewart GBR 02 Oct 1999 Groupama - FDJ 1
Olivier Le Gac FRA 27 Aug 1993 Groupama - FDJ 2
Quentin Pacher FRA 06 Jan 1992 Groupama - FDJ 1
Thibaut Pinot FRA 29 May 1990 Groupama - FDJ 7
Valentin Madouas FRA 12 Jul 1996 Groupama - FDJ 2
Biniam Girmay Hailu ERI 02 Apr 2000 Intermarché - Circus - Wanty 1
Georg Zimmermann DUI 11 Oct 1997 Intermarché - Circus - Wanty 2
Lorenzo Rota ITA 23 May 1995 Intermarché - Circus - Wanty 3
Mike Teunissen NED 25 Aug 1992 Intermarché - Circus - Wanty 2
Niccolo Bonifazio ITA 29 Oct 1993 Intermarché - Circus - Wanty 2
Sven Erik Byström NOR 21 Jan 1992 Intermarché - Circus - Wanty 2
Filippo Ganna ITA 25 Jul 1996 INEOS Grenadiers 5
Magnus Sheffield USA 19 Apr 2002 INEOS Grenadiers 1
Michal Kwiatkowski POL 02 Jun 1990 INEOS Grenadiers 6
Tao Geoghegan Hart GBR 30 Mar 1995 INEOS Grenadiers 3
Thomas Pidcock GBR 30 Jul 1999 INEOS Grenadiers 1
Thymen Arensman NED 04 Dec 1999 INEOS Grenadiers 2
Derek Gee CDN 03 Aug 1997 Israel - Premier Tech 1
Giacomo Nizzolo ITA 30 Jan 1989 Israel - Premier Tech 4
Krists Neilands LAT 18 Aug 1994 Israel - Premier Tech 3
Mads Würtz Schmidt DEN 31 Mar 1994 Israel - Premier Tech 3
Michael Woods CDN 12 Oct 1986 Israel - Premier Tech 2
Omer Goldstein ISR 13 Aug 1996 Israel - Premier Tech 1
Alessandro De Marchi ITA 19 May 1986 Jayco - Alula 2
Dylan Groenewegen NED 21 Jun 1993 Jayco - Alula 1
Elmar Reinders NED 14 Mar 1992 Jayco - Alula 1
Jan Maas (1996) NED 19 Feb 1996 Jayco - Alula 1
Luka Mezgec SLO 27 Jun 1988 Jayco - Alula 2
Michael Hepburn AUS 17 Aug 1991 Jayco - Alula 5
Zdenek Stybar CZE 11 Dec 1985 Jayco - Alula 5
Albert Torres Barcelo SPA 26 Apr 1990 Movistar 3
Alexander Aranburu Deba SPA 19 Sep 1995 Movistar 4
Carlos Verona Quintanilla SPA 04 Nov 1992 Movistar 1
Enric Mas Nicolau SPA 07 Jan 1995 Movistar 2
Fernando Gaviria Rendon COL 19 Aug 1994 Movistar 6
Jorge Arcas Pena SPA 08 Jul 1992 Movistar 3
Nelson Filipe Santos Oliveira POR 06 Mar 1989 Movistar 4
Damien Howson AUS 13 Aug 1992 Q36.5 Pro Cycling Team 2
Gianluca Brambilla ITA 22 Aug 1987 Q36.5 Pro Cycling Team 5
Haylu Abreha Negasi ETH 09 May 2000 Q36.5 Pro Cycling Team 1
Jack Bauer NZL 07 Apr 1985 Q36.5 Pro Cycling Team 2
Mark Donovan GBR 03 Apr 1999 Q36.5 Pro Cycling Team 1
Matteo Moschetti ITA 14 Aug 1996 Q36.5 Pro Cycling Team 3
Andrea Bagioli ITA 23 Mar 1999 Soudal - Quick Step 1
Bert Van Lerberghe BEL 29 Sep 1992 Soudal - Quick Step 3
Casper Phillip Pedersen DEN 15 Mar 1996 Soudal - Quick Step 1
Davide Ballerini ITA 21 Sep 1994 Soudal - Quick Step 6
Dries Devenyns BEL 22 Jul 1983 Soudal - Quick Step 1
Fabio Jakobsen NED 31 Aug 1996 Soudal - Quick Step 1
Julian Alaphilippe FRA 11 Jun 1992 Soudal - Quick Step 4
Andrea Pasqualon ITA 02 Jan 1988 Bahrain - Victorious 3
Damiano Caruso ITA 12 Oct 1987 Bahrain - Victorious 6
Fran Miholjevic CRO 02 Aug 2002 Bahrain - Victorious 1
Mikel Landa Meana SPA 13 Dec 1989 Bahrain - Victorious 4
Nikias Arndt DUI 18 Nov 1991 Bahrain - Victorious 3
Phil Bauhaus DUI 08 Jul 1994 Bahrain - Victorious 3
Santiago Buitrago Sanchez COL 26 Sep 1999 Bahrain - Victorious 1
Daniel Oss ITA 13 Jan 1987 TotalEnergies 6
Peter Sagan SVK 26 Jan 1990 TotalEnergies 11
Steff Cras BEL 13 Feb 1996 TotalEnergies 1
Valentin Ferron FRA 08 Feb 1998 TotalEnergies 2
Amanuel Gebrezgabihier Egerzeigzaarhka ERI 17 Aug 1994 Trek - Segafredo 2
Dario Cataldo ITA 17 Mar 1985 Trek - Segafredo 4
Edward Theuns BEL 30 Apr 1991 Trek - Segafredo 2
Giulio Ciccone ITA 20 Dec 1994 Trek - Segafredo 3
Markus Hoelgaard NOR 04 Oct 1994 Trek - Segafredo 1
Quinn Simmons USA 08 May 2001 Trek - Segafredo 3
Toms Skujins LAT 15 Jun 1991 Trek - Segafredo 4
Attila Valter HUN 12 Jun 1998 Jumbo - Visma 1
Koen Bouwman NED 02 Dec 1993 Jumbo - Visma 2
Primoz Roglic SLO 29 Oct 1989 Jumbo - Visma 4
Tiesj Benoot BEL 11 Mar 1994 Jumbo - Visma 3
Wilco Kelderman NED 25 Mar 1991 Jumbo - Visma 3
Wout Van Aert BEL 15 Sep 1994 Jumbo - Visma 2
Arthur Kluckers LUX 15 Mar 2000 Tudor Pro Cycling Team 1
Lucas Eriksson ZWE 10 Apr 1996 Tudor Pro Cycling Team 1
Roland Thalmann ZWI 05 Aug 1993 Tudor Pro Cycling Team 1
Simon Pellaud ZWI 06 Nov 1992 Tudor Pro Cycling Team 3
Tom Böhli ZWI 17 Jan 1994 Tudor Pro Cycling Team 3
Yannis Voisard ZWI 26 Jul 1998 Tudor Pro Cycling Team 1
Adam Yates GBR 07 Aug 1992 UAE Team Emirates 5
Brandon McNulty USA 02 Apr 1998 UAE Team Emirates 1
Davide Formolo ITA 25 Oct 1992 UAE Team Emirates 5
George Bennett NZL 07 Apr 1990 UAE Team Emirates 2
João Pedro Gonçalves Almeida POR 05 Aug 1998 UAE Team Emirates 2
Juan Sebastian Molano Benavides COL 04 Nov 1994 UAE Team Emirates 2
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2024 10.03 2.WT DEN Jonas Vingegaard Hansen SPA Juan Ayuso Pesquera AUS Jai Hindley
2023 12.03 2.WT SLO Primoz Roglic POR João Pedro Gonçalves Almeida GBR Tao Geoghegan Hart
2022 13.03 2.WT SLO Tadej Pogacar DEN Jonas Vingegaard Hansen SPA Mikel Landa Meana
2021 16.03 2.WT SLO Tadej Pogacar BEL Wout Van Aert SPA Mikel Landa Meana
2020 14.09 2.WT GBR Simon Yates GBR Geraint Thomas POL Rafal Majka
2019 19.03 2.WT SLO Primoz Roglic GBR Adam Yates DEN Jakob Fuglsang
2018 13.03 2.WT POL Michal Kwiatkowski ITA Damiano Caruso GBR Geraint Thomas
2017 14.03 2.WT COL Nairo Alexander Quintana Rojas AUS Rohan Dennis FRA Thibaut Pinot
2016 15.03 2.WT BEL Greg Van Avermaet SVK Peter Sagan LUX Bob Jungels
2015 17.03 2.WT COL Nairo Alexander Quintana Rojas NED Bauke Mollema COL Rigoberto Uran Uran
2014 18.03 2.WT SPA Alberto Contador Velasco COL Nairo Alexander Quintana Rojas CZE Roman Kreuziger
2013 12.03 2.WT ITA Vincenzo Nibali GBR Chris Froome SPA Alberto Contador Velasco
2012 13.03 2.WT ITA Vincenzo Nibali USA Chris Horner CZE Roman Kreuziger
2011 15.03 2.WT AUS Cadel Evans NED Robert Gesink ITA Michele Scarponi
2010 16.03 2.HIS ITA Stefano Garzelli ITA Michele Scarponi AUS Cadel Evans
2009 17.03 2.HIS ITA Michele Scarponi ITA Stefano Garzelli DUI Andreas Klöden
2008 18.03 2.HIS ZWI Fabian Cancellara ITA Enrico Gasparotto ZWE Thomas Lövkvist
2007 20.03 2.PT DUI Andreas Klöden LUX Kim Kirchen KAZ Alexandre Vinokourov
2006 14.03 2.PT NED Thomas Dekker DUI Jörg Jaksche ITA Alessandro Ballan
2005 15.03 2.PT SPA Oscar Freire Gomez ITA Alessandro Petacchi ITA Fabrizio Guidi
2004 16.03 2.HC ITA Paolo Bettini SPA Oscar Freire Gomez DUI Erik Zabel
2003 19.03 2.HC ITA Filippo Pozzato ITA Danilo Di Luca ITA Ruggero Marzoli
2002 20.03 2.HC NED Erik Dekker ITA Danilo Di Luca SPA Oscar Freire Gomez
2001 21.03 2.HC ITA Davide Rebellin ITA Gabriele Colombo NED Michael Boogerd
2000 15.03 2.HC SPA Abraham Olano Manzano CZE Jan Hruska SPA Juan Carlos Dominguez Dominguez
1999 17.03 2.HC ITA Michele Bartoli ITA Davide Rebellin ITA Stefano Garzelli
1998 18.03 2.HC ZWI Rolf Jaermann ITA Franco Ballerini DUI Jens Heppner
1997 19.03 2.1 ITA Roberto Petito ITA Gianluca Pianegonda ZWI Beat Zberg
1996 20.03 2.1 ITA Francesco Casagrande UKR Alexandre Gontchenkov ITA Gianluca Pianegonda
1995 15.03 2.1 ITA Stefano Colage ITA Maurizio Fondriest RUS Dimitri Konyshev
1994 16.03 2.1 ITA Giorgio Furlan RUS Evgeni Berzin ITA Stefano Colage
1993 17.03 2.1 ITA Maurizio Fondriest MDA Andrei Tchmil ITA Stefano Della Santa
1992 18.03 2.1 DEN Rolf Sörensen MEX Raul Alcala Gallegos ZWI Fabian Jeker
1991 20.03 2.1 SPA Herminio Diaz Zabala ITA Federico Ghiotto MEX Raul Alcala Gallegos
1990 14.03 2.1 ZWI Tony Rominger POL Zenon Jaskula FRA Gilles Delion
1989 15.03 Cat 3 ZWI Tony Rominger DUI Rolf Golz FRA Charly Mottet
1988 16.03 Cat 2 ZWI Erich Maechler ZWI Tony Rominger DEN Rolf Sörensen
1987 18.03 DEN Rolf Sörensen ITA Giuseppe Calcaterra (1964) ZWI Tony Rominger
1986 12.03 ITA Luciano Rabottini ITA Francesco Moser ITA Giuseppe Petito
1985 13.03 NED Joop Zoetemelk POR Acacio Da Silva Mora ZWI Stefan Mutter
1984 14.03 ZWE Tommy Prim ZWI Erich Maechler ITA Roberto Visentini
1983 16.03 ITA Roberto Visentini NED Gerrie Knetemann ITA Francesco Moser
1982 18.03 ITA Giuseppe Saronni NED Gerrie Knetemann USA Greg Lemond
1981 19.03 ITA Francesco Moser ITA Raniero Gradi ITA Marino Amadori
1980 13.03 ITA Francesco Moser BEL Alfons De Wolf ITA Dante Morandi
1979 14.03 NOR Knut Knudsen ITA Giuseppe Saronni ITA Giovanni Battaglin
1978 16.03 ITA Giuseppe Saronni NOR Knut Knudsen ITA Francesco Moser
1977 16.03 BEL Roger De Vlaeminck ITA Francesco Moser ITA Giuseppe Saronni
1976 16.03 BEL Roger De Vlaeminck BEL Eddy Merckx ITA Gianbattista Baronchelli
1975 16.03 BEL Roger De Vlaeminck NOR Knut Knudsen ITA Wladimiro Panizza
1974 16.03 BEL Roger De Vlaeminck NOR Knut Knudsen ITA Simone Fraccaro
1973 17.03 BEL Roger De Vlaeminck BEL Frans Verbeeck ZWE Gösta Pettersson
1972 15.03 BEL Roger De Vlaeminck ZWI Josef Fuchs ZWE Tomas Pettersson
1971 14.03 ITA Italo Zilioli BEL Georges Pintens ITA Marcello Bergamo
1970 15.03 BEL Antoine Houbrechts ITA Italo Zilioli ITA Felice Gimondi
1969 15.03 ITA Carlo Chiappano BEL Albert Van Vlierberghe ITA Giuseppe Fezzardi
1968 16.03 ITA Claudio Michelotto ITA Italo Zilioli DUI Rudi Altig
1967 12.03 ITA Franco Bitossi ITA Carmine Preziosi ITA Vito Taccone
1966 13.03 ITA Dino Zandegu ITA Vito Taccone ZWI Rolf Maurer
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
6 Roger De Vlaeminck BEL 1972 - 1977
2 Primoz Roglic SLO 2019 - 2023
2 Tadej Pogacar SLO 2021 - 2022
2 Nairo Alexander Quintana Rojas COL 2015 - 2017
2 Vincenzo Nibali ITA 2012 - 2013
2 Rolf Sörensen DEN 1987 - 1992
2 Tony Rominger ZWI 1989 - 1990
2 Giuseppe Saronni ITA 1978 - 1982
2 Francesco Moser ITA 1980 - 1981
1 Jonas Vingegaard Hansen DEN 2024 - 2024
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
6 Francesco Moser ITA 1977 - 1986
6 Roger De Vlaeminck BEL 1972 - 1977
4 Tony Rominger ZWI 1987 - 1990
4 Giuseppe Saronni ITA 1977 - 1982
4 Knut Knudsen NOR 1974 - 1979
3 Nairo Alexander Quintana Rojas COL 2014 - 2017
3 Michele Scarponi ITA 2009 - 2011
3 Stefano Garzelli ITA 1999 - 2010
3 Oscar Freire Gomez SPA 2002 - 2005
3 Rolf Sörensen DEN 1987 - 1992
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
13 Francesco Moser ITA 1973 - 1987
10 Vincenzo Nibali ITA 2009 - 2021
8 Roger De Vlaeminck BEL 1972 - 1980
7 Domenico Pozzovivo ITA 2010 - 2024
7 Thibaut Pinot FRA 2015 - 2023
6 Damiano Caruso ITA 2015 - 2024
6 Davide Formolo ITA 2018 - 2024
6 Filippo Ganna ITA 2019 - 2024
6 Michal Kwiatkowski POL 2013 - 2024
6 Roman Kreuziger CZE 2012 - 2021
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-175 Giuseppe Saronni ITA 1978
21-189 Thomas Dekker NED 2006
21-190 Filippo Pozzato ITA 2003
21-332 Rolf Sörensen DEN 1987
22-176 Tadej Pogacar SLO 2021
23-173 Tadej Pogacar SLO 2022
24-177 Giuseppe Saronni ITA 1982
24-204 Roger De Vlaeminck BEL 1972
25-041 Nairo Alexander Quintana Rojas COL 2015
25-137 Claudio Michelotto ITA 1968
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-100 Joop Zoetemelk NED 1985
36-243 Stefano Garzelli ITA 2010
34-029 Cadel Evans AUS 2011
33-134 Primoz Roglic SLO 2023
32-250 Stefano Colage ITA 1995
32-046 Rolf Jaermann ZWI 1998
31-271 Andreas Klöden DUI 2007
31-211 Erik Dekker NED 2002
31-102 Alberto Contador Velasco SPA 2014
30-303 Greg Van Avermaet BEL 2016
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
13 Francesco Moser ITA 1973 - 1987
11 Peter Sagan SVK 2012 - 2023
11 Erik Zabel DUI 1993 - 2006
11 Rolf Sörensen DEN 1986 - 2001
10 Vincenzo Nibali ITA 2009 - 2021
10 Giuseppe Saronni ITA 1977 - 1988
9 Oscar Freire Gomez SPA 2000 - 2012
9 Eric Vanderaerden BEL 1985 - 1994
9 Roger De Vlaeminck BEL 1972 - 1980
9 Franco Bitossi ITA 1966 - 1978
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-173 Giuseppe Saronni ITA 1977
19-311 Quinn Simmons USA 2021
20-088 Moreno Argentin ITA 1981
20-098 Isaac Del Toro Romero MEX 2024
20-138 Raniero Gradi ITA 1981
20-142 Olav Kooij NED 2022
20-170 Giuseppe Saronni ITA 1978
20-222 Fran Miholjevic CRO 2023
20-263 Greg Lemond USA 1982
20-279 José Joaquin Rojas Gil SPA 2006
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
41-140 Chris Horner USA 2013
41-101 Domenico Pozzovivo ITA 2024
40-142 Chris Horner USA 2012
40-073 Alessandro Petacchi ITA 2014
39-233 Dries Devenyns BEL 2023
39-170 Yukiya Arashiro JPN 2024
39-162 Pieter Weening NED 2020
39-126 Adam Hansen AUS 2020
39-103 Domenico Pozzovivo ITA 2022
39-043 Markel Irizar Aranburu SPA 2019
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
15 Roger De Vlaeminck BEL 1972 - 1980
10 Oscar Freire Gomez SPA 2000 - 2008
8 Alessandro Petacchi ITA 2004 - 2009
8 Moreno Argentin ITA 1983 - 1992
8 Giuseppe Saronni ITA 1978 - 1987
7 Peter Sagan SVK 2012 - 2017
7 Erik Zabel DUI 1993 - 2002
6 Fabian Cancellara ZWI 2006 - 2016
6 Paolo Bettini ITA 1999 - 2006
6 Jan Svorada SVK 1995 - 2000
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-138 Raniero Gradi ITA 1981
20-170 Giuseppe Saronni ITA 1978
20-263 Greg Lemond USA 1982
21-096 Alfio Vandi ITA 1977
21-170 Juan Ayuso Pesquera SPA 2024
21-172 Giuseppe Saronni ITA 1979
21-185 Filippo Pozzato ITA 2003
21-205 Fernando Gaviria Rendon COL 2016
21-332 Rolf Sörensen DEN 1987
21-346 Roberto Calovi ITA 1985
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-099 Joop Zoetemelk NED 1985
37-175 Franco Bitossi ITA 1978
35-358 Mario Cipollini ITA 2003
35-356 Mario Cipollini ITA 2003
35-068 Alessandro Petacchi ITA 2009
34-363 Fabian Cancellara ZWI 2016
34-363 Mario Cipollini ITA 2002
34-359 Stephen Cummings GBR 2016
34-266 Francesco Moser ITA 1986
34-263 Robbie McEwen AUS 2007
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
16 Roger De Vlaeminck BEL 1972 - 1977
11 Oscar Freire Gomez SPA 2000 - 2008
10 Tony Rominger ZWI 1989 - 1990
10 Francesco Moser ITA 1979 - 1986
10 Giuseppe Saronni ITA 1978 - 1983
9 Italo Zilioli ITA 1971 - 1975
8 Tadej Pogacar SLO 2021 - 2022
8 Paolo Bettini ITA 2003 - 2006
7 Nairo Alexander Quintana Rojas COL 2015 - 2017
7 Rolf Sörensen DEN 1987 - 1998
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-170 Giuseppe Saronni ITA 1978
20-263 Greg Lemond USA 1982
21-096 Alfio Vandi ITA 1977
21-170 Juan Ayuso Pesquera SPA 2024
21-185 Filippo Pozzato ITA 2003
21-187 Thomas Dekker NED 2006
21-332 Rolf Sörensen DEN 1987
21-346 Roberto Calovi ITA 1985
22-129 Gabriele Balducci ITA 1998
22-173 Tadej Pogacar SLO 2021
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
40-141 Chris Horner USA 2012
38-100 Joop Zoetemelk NED 1985
36-243 Stefano Garzelli ITA 2010
35-356 Mario Cipollini ITA 2003
35-304 Niklas Axelsson ZWE 2008
35-026 Dimitri Konyshev RUS 2001
34-263 Robbie McEwen AUS 2007
34-260 Francesco Moser ITA 1986
34-029 Cadel Evans AUS 2011
33-333 Michael Woods CDN 2020