Giro d'Italia

Giro d'Italia 1980 | Rit 21
Giro d'Italia 1980
Datum Rit Winnaar Leider Punten Berg
15.05 Proloog Francesco Moser Francesco Moser Francesco Moser
16.05 Rit 1 Giuseppe Saronni Francesco Moser Francesco Moser
17.05 Rit 2 Giuseppe Saronni Francesco Moser Giuseppe Saronni Claudio Bortolotto
18.05 Rit 3 Giuseppe Saronni Francesco Moser Giuseppe Saronni Claudio Bortolotto
19.05 Rit 4 Dante Morandi Francesco Moser Giuseppe Saronni Claudio Bortolotto
20.05 Rit 5 Jörgen Marcussen Bernard Hinault Giuseppe Saronni Claudio Bortolotto
22.05 Rit 6 Carmelo Barone Bernard Hinault Giuseppe Saronni Claudio Bortolotto
23.05 Rit 7 Silvano Contini Roberto Visentini Giuseppe Saronni Claudio Bortolotto
24.05 Rit 8 Juan Fernandez Martin Roberto Visentini Giuseppe Saronni Claudio Bortolotto
25.05 Rit 9 Giovanni Mantovani (1955) Roberto Visentini Giuseppe Saronni Claudio Bortolotto
26.05 Rit 10 Giovanni Mantovani (1955) Roberto Visentini Giovanni Mantovani (1955) Claudio Bortolotto
27.05 Rit 11 Gianbattista Baronchelli Roberto Visentini Giovanni Mantovani (1955) Claudio Bortolotto
28.05 Rit 12 Yvon Bertin Roberto Visentini Giovanni Mantovani (1955) Claudio Bortolotto
29.05 Rit 13 Giuseppe Saronni Roberto Visentini Giovanni Mantovani (1955) Claudio Bortolotto
30.05 Rit 14 Bernard Hinault Wladimiro Panizza Giuseppe Saronni Claudio Bortolotto
31.05 Rit 15 Tommy Prim Wladimiro Panizza Giuseppe Saronni Claudio Bortolotto
01.06 Rit 16 Giuseppe Martinelli Wladimiro Panizza Giuseppe Saronni Claudio Bortolotto
02.06 Rit 17 Giuseppe Saronni Wladimiro Panizza Giuseppe Saronni Claudio Bortolotto
03.06 Rit 18 Giovanni Battaglin Wladimiro Panizza Giuseppe Saronni Claudio Bortolotto
04.06 Rit 19 Giuseppe Saronni Wladimiro Panizza Giuseppe Saronni Claudio Bortolotto
05.06 Rit 20 Jean-René Bernaudeau Bernard Hinault Giuseppe Saronni Claudio Bortolotto
06.06 Rit 21 Giuseppe Saronni Bernard Hinault Giuseppe Saronni Claudio Bortolotto
07.06 Rit 22 Pier Mattia "Pierino" Gavazzi Bernard Hinault Giuseppe Saronni Claudio Bortolotto
07.06 Eindstand Bernard Hinault Giuseppe Saronni Claudio Bortolotto
Startlijst Giro d'Italia 1980
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Alfonso Dal Pian ITA 15 Aug 1957 1
Daniele Tinchella ITA 14 Aug 1952 2
Fausto Bertoglio ITA 13 Jan 1949 5
Horst Schutz DUI 08 May 1951 1
Marcel Summermatter ZWI 04 Mar 1956 1
Serge Demierre ZWI 16 Jan 1956 1
Sergio Gerosa ZWI 31 May 1955 1
Urs Grobli ZWI 11 Feb 1958 1
Gödi Schmutz ZWI 26 Oct 1954 Aufina - Cilo 2
Guido Amrhein ZWI 08 Aug 1953 Aufina - Cilo 1
Alessandro Pozzi (1954) ITA 24 Dec 1954 Bianchi - Piaggio 1
Claudio Torelli ITA 23 Jan 1954 Bianchi - Piaggio 2
Ennio Vanotti ITA 13 Sep 1955 Bianchi - Piaggio 1
Gianbattista Baronchelli ITA 06 Sep 1953 Bianchi - Piaggio 6
Knut Knudsen NOR 12 Oct 1950 Bianchi - Piaggio 7
Serge Parsani ITA 28 Aug 1952 Bianchi - Piaggio 2
Silvano Contini ITA 15 Jan 1958 Bianchi - Piaggio 2
Tommy Prim ZWE 29 Jul 1955 Bianchi - Piaggio 1
Alfons van Katwijk NED 01 Dec 1951 Boule d'Or - Colnago - Studio Casa 1
Eddy Van Haerens BEL 23 Feb 1954 Boule d'Or - Colnago - Studio Casa 1
Olivier Van Tielcke FRA 08 Jan 1959 Boule d'Or - Colnago - Studio Casa 1
Roger De Cnijf BEL 14 Apr 1956 Boule d'Or - Colnago - Studio Casa 1
Aldo Parecchini ITA 21 Dec 1950 Famcucine 3
Alfio Vandi ITA 07 Dec 1955 Famcucine 4
Angelo Tosoni ITA 18 May 1952 Famcucine 3
Corrado Donadio ITA 11 Feb 1958 Famcucine 1
Giuseppe Fatato ITA 10 Sep 1954 Famcucine 1
Glauco Santoni ITA 19 Jan 1952 Famcucine 2
Graziano Salvietti ITA 25 Jun 1956 Famcucine 1
Gabriele Landoni ITA 24 Mar 1953 GIS - Gelati 2
Giuseppe Saronni ITA 22 Sep 1957 GIS - Gelati 3
Josef Fuchs ZWI 24 Jul 1948 GIS - Gelati 4
Roberto Ceruti ITA 10 Nov 1953 GIS - Gelati 2
Simone Fraccaro ITA 01 Jan 1952 GIS - Gelati 4
Wladimiro Panizza ITA 05 Jun 1945 GIS - Gelati 12
Dante Morandi ITA 24 Feb 1958 Hoonved - Bottecchia 1
Fiorenzo Favero ITA 23 Oct 1955 Hoonved - Bottecchia 2
Giovanni Mantovani (1955) ITA 05 Feb 1955 Hoonved - Bottecchia 1
Luciano Borgognoni ITA 12 Oct 1951 Hoonved - Bottecchia 4
Luciano Loro ITA 06 Nov 1954 Hoonved - Bottecchia 2
Mario Beccia ITA 16 Aug 1955 Hoonved - Bottecchia 3
Sergio Santimaria ITA 26 Apr 1957 Hoonved - Bottecchia 3
Alfredo Chinetti ITA 11 Jul 1949 Inoxpran 4
Bruno Leali ITA 06 Mar 1958 Inoxpran 1
Giovanni Battaglin ITA 22 Jul 1951 Inoxpran 5
Jörgen Marcussen DEN 15 May 1950 Inoxpran 2
Nazzareno Berto ITA 20 Feb 1957 Inoxpran 1
Roy Schuiten NED 16 Dec 1950 Inoxpran 3
Bert Scheuneman NED 13 Apr 1954 Kondor 1
Fridolin Keller ZWI 27 Mar 1954 Kondor 1
Hans Hindelang DUI 12 Oct 1951 Kondor 1
Heinz Betz DUI 29 Sep 1954 Kondor 1
Peter Kehl DUI 18 Sep 1957 Kondor 1
Bernt Johansson ZWE 18 Apr 1953 Magniflex - Olmo 3
Ignazio Paleari ITA 13 Feb 1954 Magniflex - Olmo 1
Leonardo Natale ITA 25 Oct 1958 Magniflex - Olmo 1
Marino Amadori ITA 09 Apr 1957 Magniflex - Olmo 1
Mario Noris ITA 02 Dec 1958 Magniflex - Olmo 1
Pier Mattia "Pierino" Gavazzi ITA 04 Dec 1950 Magniflex - Olmo 8
Ricardo Magrini ITA 26 Dec 1954 Magniflex - Olmo 1
Stefano D'Arcangelo ITA 01 Aug 1954 Magniflex - Olmo 1
Vittorio Algeri ITA 03 Jan 1953 Magniflex - Olmo 3
Bernard Hinault FRA 14 Nov 1954 Renault - Gitane 1
Bernard Quilfen FRA 20 Apr 1949 Renault - Gitane 1
Claude Vincendeau FRA 21 Dec 1954 Renault - Gitane 1
Jean-René Bernaudeau FRA 08 Jul 1956 Renault - Gitane 1
Maurice Le Guilloux FRA 14 May 1950 Renault - Gitane 1
Pierre-Raymond Villemiane FRA 12 Mar 1951 Renault - Gitane 1
Yvon Bertin FRA 09 Apr 1953 Renault - Gitane 1
Carmelo Barone ITA 03 Apr 1956 Sanson - Campagnolo 2
Francesco Moser ITA 19 Jun 1951 Sanson - Campagnolo 7
Gregor Braun DUI 31 Dec 1955 Sanson - Campagnolo 1
Leonardo Mazzantini ITA 06 Sep 1953 Sanson - Campagnolo 1
Palmiro Masciarelli ITA 07 Jan 1953 Sanson - Campagnolo 2
Ronald De Witte BEL 21 Oct 1946 Sanson - Campagnolo 4
Alessio Antonini ITA 07 Jun 1949 San Giacomo - Benotto 2
Claudio Bortolotto ITA 19 Mar 1952 San Giacomo - Benotto 5
Claudio Corti ITA 01 Mar 1955 San Giacomo - Benotto 1
Franco Conti ITA 08 Apr 1951 San Giacomo - Benotto 1
Freddy Maertens BEL 13 Feb 1952 San Giacomo - Benotto 2
Giuseppe Martinelli ITA 11 Mar 1955 San Giacomo - Benotto 3
Maurizio Bertini ITA 02 Nov 1955 San Giacomo - Benotto 1
Roberto Visentini ITA 02 Jun 1957 San Giacomo - Benotto 3
Tullio Bertacco ITA 27 Jan 1957 San Giacomo - Benotto 1
Angel Arroyo Lanchas SPA 02 Aug 1956 Vereco - Campagnolo 1
Faustino Ruperez Rincon SPA 29 Jul 1956 Vereco - Campagnolo 1
Juan Fernandez Martin SPA 05 Jan 1957 Vereco - Campagnolo 1
Miguel Maria Lasa SPA 04 Nov 1947 Vereco - Campagnolo 7
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2024 26.05 GT SLO Tadej Pogacar COL Daniel Felipe Martinez Poveda GBR Geraint Thomas
2023 28.05 GT SLO Primoz Roglic GBR Geraint Thomas POR João Pedro Gonçalves Almeida
2022 29.05 GT AUS Jai Hindley ECU Richard Antonio Carapaz Montenegro SPA Mikel Landa Meana
2021 30.05 GT COL Egan Arley Bernal Gomez ITA Damiano Caruso GBR Simon Yates
2020 25.10 GT GBR Tao Geoghegan Hart AUS Jai Hindley NED Wilco Kelderman
2019 02.06 GT ECU Richard Antonio Carapaz Montenegro ITA Vincenzo Nibali SLO Primoz Roglic
2018 27.05 GT GBR Chris Froome NED Tom Dumoulin COL Miguel Angel Lopez Moreno
2017 28.05 GT NED Tom Dumoulin COL Nairo Alexander Quintana Rojas ITA Vincenzo Nibali
2016 29.05 GT ITA Vincenzo Nibali COL Jhoan Esteban Chaves Rubio SPA Alejandro Valverde Belmonte
2015 31.05 GT SPA Alberto Contador Velasco ITA Fabio Aru SPA Mikel Landa Meana
2014 01.06 GT COL Nairo Alexander Quintana Rojas COL Rigoberto Uran Uran ITA Fabio Aru
2013 26.05 GT ITA Vincenzo Nibali COL Rigoberto Uran Uran AUS Cadel Evans
2012 27.05 GT CDN Ryder Hesjedal SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver BEL Thomas De Gendt
2011 29.05 GT ITA Michele Scarponi ITA Vincenzo Nibali FRA John Gadret
2010 30.05 GT ITA Ivan Basso SPA David Arroyo Duran ITA Vincenzo Nibali
2009 31.05 GT RUS Denis Menchov SPA Carlos Sastre Candil ITA Ivan Basso
2008 01.06 GT SPA Alberto Contador Velasco ITA Riccardo Riccò ITA Marzio Bruseghin
2007 03.06 GT ITA Danilo Di Luca LUX Andy Schleck ITA Eddy Mazzoleni
2006 28.05 GT ITA Ivan Basso SPA Jose Enrique Gutierrez Cataluña ITA Gilberto Simoni
2005 29.05 GT ITA Paolo Savoldelli ITA Gilberto Simoni VEN Jose Rujano Guillen
2004 30.05 GT ITA Damiano Cunego UKR Serhiy Honchar ITA Gilberto Simoni
2003 01.06 GT ITA Gilberto Simoni ITA Stefano Garzelli UKR Yaroslav Popovych
2002 02.06 GT ITA Paolo Savoldelli USA Tyler Hamilton ITA Pietro Caucchioli
2001 10.06 GT ITA Gilberto Simoni SPA Abraham Olano Manzano SPA Unai Osa Eizaguirre
2000 04.06 GT ITA Stefano Garzelli ITA Francesco Casagrande ITA Gilberto Simoni
1999 06.06 GT ITA Ivan Gotti ITA Paolo Savoldelli ITA Gilberto Simoni
1998 07.06 GT ITA Marco Pantani RUS Pavel Tonkov ITA Giuseppe Guerini
1997 08.06 GT ITA Ivan Gotti RUS Pavel Tonkov ITA Giuseppe Guerini
1996 09.06 GT RUS Pavel Tonkov ITA Enrico Zaina SPA Abraham Olano Manzano
1995 04.06 GT ZWI Tony Rominger RUS Evgeni Berzin LAT Piotr Ugrumov
1994 12.06 GT RUS Evgeni Berzin ITA Marco Pantani SPA Miguel Indurain Larraya
1993 13.06 GT SPA Miguel Indurain Larraya LAT Piotr Ugrumov ITA Claudio Chiappucci
1992 14.06 GT SPA Miguel Indurain Larraya ITA Claudio Chiappucci ITA Franco Chioccioli
1991 16.06 GT ITA Franco Chioccioli ITA Claudio Chiappucci ITA Massimiliano Lelli
1990 06.06 GT ITA Gianni Bugno FRA Charly Mottet ITA Marco Giovannetti
1989 11.06 GT FRA Laurent Fignon ITA Flavio Giupponi USA Andrew Hampsten
1988 12.06 GT USA Andrew Hampsten NED Erik Breukink ZWI Urs Zimmermann
1987 13.06 GT IRL Stephen Roche GBR Robert Millar NED Erik Breukink
1986 02.06 GT ITA Roberto Visentini ITA Giuseppe Saronni ITA Francesco Moser
1985 09.06 GT FRA Bernard Hinault ITA Francesco Moser USA Greg Lemond
1984 10.06 GT ITA Francesco Moser FRA Laurent Fignon ITA Moreno Argentin
1983 05.06 GT ITA Giuseppe Saronni ITA Roberto Visentini SPA Alberto Fernandez Blanco
1982 06.06 GT FRA Bernard Hinault ZWE Tommy Prim ITA Silvano Contini
1981 07.06 GT ITA Giovanni Battaglin ZWE Tommy Prim ITA Giuseppe Saronni
1980 07.06 FRA Bernard Hinault ITA Wladimiro Panizza ITA Giovanni Battaglin
1979 06.06 ITA Giuseppe Saronni ITA Francesco Moser ZWE Bernt Johansson
1978 28.05 BEL Johan De Muynck ITA Gianbattista Baronchelli ITA Francesco Moser
1977 12.06 BEL Michel Pollentier ITA Francesco Moser ITA Gianbattista Baronchelli
1976 12.06 ITA Felice Gimondi BEL Johan De Muynck ITA Fausto Bertoglio
1975 07.06 ITA Fausto Bertoglio SPA Francisco Galdos Guana ITA Felice Gimondi
1974 08.06 BEL Eddy Merckx ITA Gianbattista Baronchelli ITA Felice Gimondi
1973 09.06 BEL Eddy Merckx ITA Felice Gimondi ITA Giovanni Battaglin
1972 11.06 BEL Eddy Merckx SPA José Manuel Fuente Lavandera SPA Francisco Galdos Guana
1971 10.06 ZWE Gösta Pettersson BEL Herman Vanspringel ITA Ugo Colombo
1970 07.06 BEL Eddy Merckx ITA Felice Gimondi BEL Martin Van Den Bossche
1969 08.06 ITA Felice Gimondi ITA Claudio Michelotto ITA Italo Zilioli
1968 12.06 BEL Eddy Merckx ITA Vittorio Adorni ITA Felice Gimondi
1967 11.06 ITA Felice Gimondi ITA Franco Balmamion FRA Jacques Anquetil
1966 09.06 ITA Gianni Motta ITA Italo Zilioli FRA Jacques Anquetil
1965 06.06 ITA Vittorio Adorni ITA Italo Zilioli ITA Felice Gimondi
1964 07.06 FRA Jacques Anquetil ITA Italo Zilioli ITA Guido De Rosso
1963 09.06 ITA Franco Balmamion ITA Vittorio Adorni ITA Giorgio Zancanaro
1962 09.06 ITA Franco Balmamion ITA Imerio Massignan ITA Nino Defilippis
1961 11.06 ITA Arnaldo Pambianco FRA Jacques Anquetil SPA Antonio Suarez Vasquez
1960 09.06 FRA Jacques Anquetil ITA Gastone Nencini LUX Charly Gaul
1959 07.06 LUX Charly Gaul FRA Jacques Anquetil ITA Diego Ronchini
1958 08.06 ITA Ercole Baldini BEL Jean Brankart LUX Charly Gaul
1957 09.06 ITA Gastone Nencini FRA Louison Bobet ITA Ercole Baldini
1956 10.06 LUX Charly Gaul ITA Fiorenzo Magni ITA Agostino Coletto
1955 05.06 ITA Fiorenzo Magni ITA Fausto Coppi ITA Gastone Nencini
1954 13.06 ZWI Carlo Clerici ZWI Hugo Koblet ITA Nino Assirelli
1953 02.06 ITA Fausto Coppi ZWI Hugo Koblet ITA Pasquale Fornara
1952 08.06 ITA Fausto Coppi ITA Fiorenzo Magni ZWI Ferdi Kübler
1951 10.06 ITA Fiorenzo Magni BEL Rik Van Steenbergen ZWI Ferdi Kübler
1950 13.06 ZWI Hugo Koblet ITA Gino Bartali ITA Alfredo Martini
1949 12.06 ITA Fausto Coppi ITA Gino Bartali ITA Giordano Cottur
1948 06.06 ITA Fiorenzo Magni ITA Ezio Cecchi ITA Giordano Cottur
1947 15.06 ITA Fausto Coppi ITA Gino Bartali ITA Giulio Bresci
1946 07.07 ITA Gino Bartali ITA Fausto Coppi ITA Vito Ortelli
1940 09.06 ITA Fausto Coppi ITA Enrico Mollo ITA Giordano Cottur
1939 18.05 ITA Giovanni Valetti ITA Gino Bartali ITA Mario Vicini
1938 29.05 ITA Giovanni Valetti ITA Ezio Cecchi ITA Severino Canavesi
1937 30.05 ITA Gino Bartali ITA Giovanni Valetti ITA Enrico Mollo
1936 07.06 ITA Gino Bartali ITA Giuseppe Olmo ITA Severino Canavesi
1935 09.06 ITA Vasco Bergamaschi ITA Giuseppe Martano ITA Giuseppe Olmo
1934 10.06 ITA Learco Guerra ITA Francesco Camusso ITA Giovanni Cazzulani
1933 28.05 ITA Alfredo Binda BEL Jef Demuysere ITA Domenico Piemontesi
1932 05.06 ITA Antonio Pesenti BEL Jef Demuysere ITA Remo Bertoni
1931 31.05 ITA Francesco Camusso ITA Luigi Giacobbe ITA Luigi Marchisio
1930 08.06 ITA Luigi Marchisio ITA Luigi Giacobbe ITA Allegro Grandi
1929 09.06 ITA Alfredo Binda ITA Domenico Piemontesi ITA Leonida Frascarelli
1928 03.06 ITA Alfredo Binda ITA Giuseppe Pancera ITA Bartolomeo Aimo
1927 05.06 ITA Alfredo Binda ITA Giovanni Brunero ITA Antonio Giuseppe Negrini
1926 06.06 ITA Giovanni Brunero ITA Alfredo Binda ITA Arturo Bresciani
1925 05.06 ITA Alfredo Binda ITA Costante Girardengo ITA Giovanni Brunero
1924 01.06 ITA Giuseppe Enrici ITA Federico Gay ITA Angelo Gabrielli
1923 10.06 ITA Costante Girardengo ITA Giovanni Brunero ITA Bartolomeo Aimo
1922 11.06 ITA Giovanni Brunero ITA Bartolomeo Aimo ITA Giuseppe Enrici
1921 12.06 ITA Giovanni Brunero ITA Gaetano Belloni ITA Bartolomeo Aimo
1920 06.06 ITA Gaetano Belloni ITA Angelo Gremo FRA Jean Alavoine
1919 08.06 ITA Costante Girardengo ITA Gaetano Belloni BEL Marcel Buysse (Buyze) (1889)
1914 07.06 ITA Alfonso Calzolari ITA Pierino Albini ITA Luigi Natale Lucotti
1913 22.05 ITA Carlo Oriani ITA Eberardo Pavesi ITA Giuseppe Azzini
1912 04.06 ATALA PEUGEOT GERBI
1911 06.06 ITA Carlo Galetti ITA Giovanni Rossignoli ITA Giovanni Gerbi
1910 05.06 ITA Carlo Galetti ITA Eberardo Pavesi ITA Luigi Ganna
1909 30.05 ITA Luigi Ganna ITA Carlo Galetti ITA Giovanni Rossignoli
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
5 Eddy Merckx BEL 1968 - 1974
5 Fausto Coppi ITA 1940 - 1953
5 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
3 Bernard Hinault FRA 1980 - 1985
3 Felice Gimondi ITA 1967 - 1976
3 Fiorenzo Magni ITA 1948 - 1955
3 Gino Bartali ITA 1936 - 1946
3 Giovanni Brunero ITA 1921 - 1926
2 Vincenzo Nibali ITA 2013 - 2016
2 Alberto Contador Velasco SPA 2008 - 2015
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
9 Felice Gimondi ITA 1965 - 1976
7 Gilberto Simoni ITA 1999 - 2006
7 Fausto Coppi ITA 1940 - 1955
7 Gino Bartali ITA 1936 - 1950
6 Vincenzo Nibali ITA 2010 - 2019
6 Francesco Moser ITA 1977 - 1986
6 Jacques Anquetil FRA 1959 - 1967
6 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
6 Giovanni Brunero ITA 1921 - 1927
5 Eddy Merckx BEL 1968 - 1974
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
13 Gino Bartali ITA 1935 - 1953
12 Felice Gimondi ITA 1965 - 1976
11 Domenico Pozzovivo ITA 2008 - 2024
10 Diego Ulissi ITA 2011 - 2023
10 Salvatore Puccio ITA 2013 - 2023
10 Dario Cataldo ITA 2011 - 2022
10 Gianbattista Baronchelli ITA 1974 - 1985
9 Pieter Serry BEL 2014 - 2024
9 Vincenzo Nibali ITA 2010 - 2022
9 Adam Hansen AUS 2012 - 2020
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-268 Fausto Coppi ITA 1940
21-043 Luigi Marchisio ITA 1930
21-257 Giuseppe Saronni ITA 1979
21-324 Gino Bartali ITA 1936
22-150 Franco Balmamion ITA 1962
22-253 Damiano Cunego ITA 2004
22-298 Alfredo Binda ITA 1925
22-316 Gino Bartali ITA 1937
22-360 Eddy Merckx BEL 1968
23-084 Francesco Camusso ITA 1931
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
34-180 Fiorenzo Magni ITA 1955
34-069 Tony Rominger ZWI 1995
33-261 Fausto Coppi ITA 1953
33-256 Felice Gimondi ITA 1976
33-211 Primoz Roglic SLO 2023
33-007 Chris Froome GBR 2018
32-357 Francesco Moser ITA 1984
32-267 Fausto Coppi ITA 1952
32-185 Ivan Basso ITA 2010
32-176 Alberto Contador Velasco SPA 2015
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
15 Domenico Pozzovivo ITA 2008 - 2024
14 Pier Mattia "Pierino" Gavazzi ITA 1973 - 1988
14 Franco Bitossi ITA 1963 - 1978
14 Gino Bartali ITA 1935 - 1954
13 Mario Cipollini ITA 1989 - 2003
13 Wladimiro Panizza ITA 1967 - 1983
13 Felice Gimondi ITA 1965 - 1978
13 Marino Basso ITA 1966 - 1978
13 Nino Defilippis ITA 1952 - 1964
12 Stefano Garzelli ITA 1997 - 2013
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
17-317 Enrico Sala ITA 1909
18-245 Andrii Ponomar UKR 2021
19-063 Ugo Agostoni ITA 1912
19-082 Fabio Battesini ITA 1931
19-181 Giovanni Marchese ITA 1909
19-201 Leopoldo Torricelli ITA 1913
19-210 Ezio Corlaita ITA 1909
19-243 Andrii Ponomar UKR 2022
19-288 Olimpio Bizzi ITA 1936
19-295 Aldo Bini ITA 1935
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
42-134 Andrea Noè ITA 2011
42-034 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2022
42-015 Matteo Tosatto ITA 2016
41-180 Giovanni Rossignoli ITA 1924
41-177 Domenico Pozzovivo ITA 2024
41-148 Alessandro Petacchi ITA 2015
41-018 Svein Tuft CDN 2018
41-017 Matteo Tosatto ITA 2015
40-167 Domenico Pozzovivo ITA 2023
40-149 Alessandro Petacchi ITA 2014
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
42 Mario Cipollini ITA 1989 - 2003
41 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
31 Learco Guerra ITA 1930 - 1937
30 Costante Girardengo ITA 1913 - 1926
24 Giuseppe Saronni ITA 1978 - 1985
24 Eddy Merckx BEL 1967 - 1974
23 Francesco Moser ITA 1973 - 1986
22 Alessandro Petacchi ITA 2003 - 2011
22 Roger De Vlaeminck BEL 1972 - 1979
22 Fausto Coppi ITA 1940 - 1955
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-296 Olimpio Bizzi ITA 1936
20-059 Costante Girardengo ITA 1913
20-076 Nino Defilippis ITA 1952
20-088 Fabio Battesini ITA 1932
20-132 Dario Beni ITA 1909
20-149 Dario Beni ITA 1909
20-151 Alfredo Sivocci ITA 1911
20-156 Moreno Argentin ITA 1981
20-161 Moreno Argentin ITA 1981
20-167 Luigi Natale Lucotti ITA 1914
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-007 Mark Cavendish GBR 2023
37-313 Paolo Tiralongo ITA 2015
37-185 Giovanni Rossignoli ITA 1920
37-125 Alessandro Petacchi ITA 2011
36-352 Mark Cavendish GBR 2022
36-313 Stefano Garzelli ITA 2010
36-299 Alessandro Bertolini ITA 2008
36-266 Gaetano Belloni ITA 1929
36-255 Jens Voigt DUI 2008
36-215 Lucien Van Impe BEL 1983
Meeste ritzeges in één jaar
Aantal Coureur Nat Jaar
12 Alfredo Binda ITA 1927
10 Giuseppe Olmo ITA 1936
10 Learco Guerra ITA 1934
9 Alessandro Petacchi ITA 2004
8 Alfredo Binda ITA 1929
8 Costante Girardengo ITA 1923
7 Giuseppe Saronni ITA 1980
7 Freddy Maertens BEL 1977
7 Roger De Vlaeminck BEL 1975
7 Costante Girardengo ITA 1919
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
78 Eddy Merckx BEL 1968 - 1974
59 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
57 Francesco Moser ITA 1976 - 1985
50 Gino Bartali ITA 1936 - 1947
49 Giuseppe Saronni ITA 1979 - 1986
42 Jacques Anquetil FRA 1959 - 1967
31 Bernard Hinault FRA 1980 - 1985
31 Fausto Coppi ITA 1940 - 1954
29 Miguel Indurain Larraya SPA 1992 - 1993
27 Roberto Visentini ITA 1980 - 1987
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-059 Nino Defilippis ITA 1952
20-132 Dario Beni ITA 1909
20-257 Fausto Coppi ITA 1940
20-292 Aldo Bini ITA 1936
21-024 Luigi Marchisio ITA 1930
21-109 Wilfried Reybrouck BEL 1974
21-123 Guido Bontempi ITA 1981
21-162 Romeo Venturelli ITA 1960
21-235 Vincenzo Meco ITA 1962
21-245 Giuseppe Saronni ITA 1979
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-128 Andrea Noè ITA 2007
37-156 Jens Heppner DUI 2002
37-109 Aldo Moser ITA 1971
37-096 Cadel Evans AUS 2014
37-001 Geraint Thomas GBR 2023
37-000 Svein Tuft CDN 2014
36-270 Gaetano Belloni ITA 1929
36-244 Alexandre Vinokourov KAZ 2010
36-112 Luca Paolini ITA 2013
35-314 Serhiy Honchar UKR 2006