Tour de l'Avenir

Tour de l'Avenir 2003
13 Sep 2003
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 SPA Egoi Martinez de Esteban SPA Euskaltel - Euskadi 25-121
2 CRO Radoslav Rogina CRO 24-194
3 FRA Samuel Dumoulin FRA Jean Delatour 23-024
Startlijst Tour de l'Avenir 2003
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Assan Bazayev KAZ 22 Feb 1981 1
Dimitriy Muravyev KAZ 02 Nov 1979 1
Hilton Clarke (1979) AUS 11 Jul 1979 1
Jonas Ljungblad ZWE 15 Jan 1979 1
Joost Posthuma NED 08 Mar 1981 1
Jukka Vastaranta FIN 29 Mar 1984 1
Mortiz Veit DUI 12 Sep 1982 1
Preben Van Hecke BEL 09 Jul 1982 1
Radoslav Rogina CRO 03 Mar 1979 1
Thomas Lövkvist ZWE 04 Apr 1984 1
Jimmy Engoulvent FRA 07 Dec 1979 Brioches La Boulangère 1
Sébastien Chavanel FRA 21 Mar 1981 Brioches La Boulangère 1
Thomas Voeckler FRA 22 Jun 1979 Brioches La Boulangère 1
Christophe Le Mével FRA 11 Sep 1980 Crédit Agricole 2
Pierrick Fédrigo FRA 30 Nov 1978 Crédit Agricole 2
Christophe Edaleine FRA 01 Nov 1979 Jean Delatour 1
Samuel Dumoulin FRA 20 Aug 1980 Jean Delatour 2
Yuriy Krivtsov UKR 07 Feb 1979 Jean Delatour 1
Egoi Martinez de Esteban SPA 15 May 1978 Euskaltel - Euskadi 1
Benoît Vaugrenard FRA 05 Jan 1982 FDJeux.com 1
Bradley Wiggins GBR 28 Apr 1980 FDJeux.com 2
Philippe Gilbert BEL 05 Jul 1982 FDJeux.com 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 27.08 2.NC MEX Isaac Del Toro Romero ITA Giulio Pellizarri ITA Davide Piganzoli
2022 28.08 2.NC BEL Cian Uijtdebroeks NOR Johannes Staune-Mittet DUI Michel Hessmann
2021 22.08 2.NC NOR Tobias Halland Johannessen SPA Carlos Rodriguez Cano ITA Filippo Zana
2019 25.08 2.NC NOR Tobias Svendsen Foss ITA Giovanni Aleotti BEL Ilan Van Wilder
2018 26.08 2.NC SLO Tadej Pogacar NED Thymen Arensman ZWI Gino Mäder
2017 27.08 2.NC COL Egan Arley Bernal Gomez BEL Bjorg Lambrecht DEN Niklas Eg
2016 27.08 2.NC FRA David Gaudu ITA Edward Ravasi USA Adrien Costa
2015 29.08 2.NC SPA Marc Soler Gimenez AUS Jack Haig RUS Matvey Mamykin
2014 30.08 2.NC COL Miguel Angel Lopez Moreno AUS Robert Power RUS Aleksey Rybalkin
2013 31.08 2.NC SPA Ruben Fernandez Andujar GBR Adam Yates OOS Patrick Konrad
2012 01.09 2.NC FRA Warren Barguil COL Juan Ernesto Chamorro Chitan ITA Mattia Cattaneo
2011 11.09 2.NC COL Jhoan Esteban Chaves Rubio CDN David Boily ITA Mattia Cattaneo
2010 12.09 2.NC COL Nairo Alexander Quintana Rojas USA Andrew Talansky COL Jarlinson Pantano Gomez
2009 13.09 2.NC FRA Romain Sicard USA Tejay Van Garderen DUI Sergej Fuchs
2008 14.09 2.NC BEL Jan Bakelants POR Rui Alberto Costa Faria FRA Arnold Jeannesson
2007 15.09 2.NC NED Bauke Mollema DUI Tony Martin DEN André Steensen
2006 09.09 2.1 SPA Moises Duenas Nevado NED Robert Gesink BEL Tom Stubbe
2005 10.09 2.1 DEN Lars Ytting Bak FRA Christophe Riblon KAZ Assan Bazayev
2004 11.09 2.5 FRA Sylvain Calzati ZWE Thomas Lövkvist FRA Christophe Le Mével
2003 13.09 2.5 SPA Egoi Martinez de Esteban CRO Radoslav Rogina FRA Samuel Dumoulin
2002 14.09 2.5 RUS Evgeni Petrov FRA Pierrick Fédrigo SPA David Muñoz Bañon
2001 15.09 2.5 RUS Denis Menchov FRA Florent Brard FRA Sylvain Chavanel
2000 09.09 2.5 SPA Iker Flores Galarza FRA David Moncoutié ZWI Sven Montgomery
1999 11.09 2.5 SPA Unai Osa Eizaguirre SPA David Latasa Lasa USA Floyd Landis
1998 12.09 2.5 FRA Christophe Rinero SPA Jose Maria "Txema" Del Olmo Zendegi FRA Thierry Loder
1997 13.09 2.5 FRA Laurent Roux USA Kevin Livingston FRA Lylian Lebreton
1996 14.09 2.5 SPA David Etxebarria Alkorta RUS Serguei Ivanov BEL Glenn D'Hollander
1995 . FRA Emmanuel Magnien FRA Christophe Moreau FRA Laurent Roux
1994 . SPA Angel Luis Casero Moreno NED Maarten den Bakker FRA Franck Bouyer
1993 . FRA Thomas Davy FRA François Simon DEN Bo Hamburger
1992 . FRA Hervé Garel FRA Jean-Philippe Dojwa NED Bart Voskamp
1990 . BEL Johan Bruyneel FRA Martial Gayant FRA Laurent Jalabert
1989 . FRA Pascal Lino FRA Laurent Bezault FRA Denis Roux
1988 . FRA Laurent Fignon FRA Gérard Rue NOR Olaf Lurvik
1987 . FRA Marc Madiot FRA Laurent Bezault Piotr Ugrumov
1986 . SPA Miguel Indurain Larraya FRA Patrice Esnault USA Alexi Grewal
1985 . COL Martin Alonso Ramirez Ramirez FRA Eric Salomon COL José Samuel Cabrera Castaneda
1984 . FRA Charly Mottet Jiri Skoda FRA Philippe Bouvatier
1983 . Olaf Ludwig FRA Jean-François Chaurin NED Maarten Ducrot
1982 . USA Greg Lemond GBR Robert Millar COL Cristobal Perez Leal
1981 . FRA Pascal Simon Sergueï Soukhoroutchenkov COL José Patrocinio Jimenez Bautista
1980 . COL Alfonso Florez Ortiz Sergueï Soukhoroutchenkov Yuri Karishin
1979 . Sergueï Soukhoroutchenkov Said Gouseinov NOR Jostein Willmann
1978 17.09 Sergueï Soukhoroutchenkov Ramazan Galaletdinov Sergei Mozorov
1977 . BEL Eddy Schepers NED Johan van der Velde ITA Roberto Visentini
1976 . ZWE Sven-Ake Nilsson Milos Hrazdira NED Henk Lubberding
1974 . SPA Enrique Martinez Heredia OOS Wolfgang Steinmayr ITA Gabriele Mirri
1973 . ITA Gianbattista Baronchelli OOS Wolfgang Steinmayr FRA Bernard Bourreau
1972 . NED Fedor den Hertog ZWI Iwan Schmid FRA Bernard Bourreau
1971 . FRA Régis Ovion NED Fedor den Hertog Jiri Hava
1970 . FRA Marcel Duchemin
1969 . NED Joop Zoetemelk SPA Luis Zubero Aldecoa ZWE Gösta Pettersson
1968 . FRA Jean-Pierre Boulard FRA Robert Bouloux FRA Jean-Pierre Parenteau
1967 . FRA Christian Robini ITA Costantino "Tino" Conti SPA José Gomez Lucas
1966 . ITA Mino Denti NED Harry Steevens SPA José Gomez Lucas
1965 . SPA Mariano Diaz Diaz SPA José Manuel Lopez Rodriguez ZWI Albert Herger
1964 . ITA Felice Gimondi FRA Lucien Aimar SPA Gines Garcia Peran
1963 . FRA André Zimmerman ZWI Rolf Maurer FRA Raymond Delisle
1962 . SPA Antonio Gomez del Moral ITA Mario Maino NED Jan Janssen
1961 . ITA Guido De Rosso SPA Francisco Gabica BEL Albert Van D'Huynslaeger
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
2 Sergueï Soukhoroutchenkov URS 1978 - 1979
1 Isaac Del Toro Romero MEX 2023 - 2023
1 Cian Uijtdebroeks BEL 2022 - 2022
1 Tobias Halland Johannessen NOR 2021 - 2021
1 Tobias Svendsen Foss NOR 2019 - 2019
1 Tadej Pogacar SLO 2018 - 2018
1 Egan Arley Bernal Gomez COL 2017 - 2017
1 David Gaudu FRA 2016 - 2016
1 Marc Soler Gimenez SPA 2015 - 2015
1 Miguel Angel Lopez Moreno COL 2014 - 2014
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
4 Sergueï Soukhoroutchenkov URS 1978 - 1981
2 Mattia Cattaneo ITA 2011 - 2012
2 Laurent Roux FRA 1995 - 1997
2 Laurent Bezault FRA 1987 - 1989
2 Bernard Bourreau FRA 1972 - 1973
2 Fedor den Hertog NED 1971 - 1972
2 José Gomez Lucas SPA 1966 - 1967
1 Davide Piganzoli ITA 2023 - 2023
1 Giulio Pellizarri ITA 2023 - 2023
1 Isaac Del Toro Romero MEX 2023 - 2023
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
4 Sergueï Soukhoroutchenkov URS 1978 - 1981
2 Davide Piganzoli ITA 2022 - 2023
2 Mattia Cattaneo ITA 2011 - 2012
2 Evgeni Petrov RUS 2001 - 2002
2 Laurent Roux FRA 1995 - 1997
2 Laurent Bezault FRA 1987 - 1989
2 Bernard Bourreau FRA 1972 - 1973
2 Fedor den Hertog NED 1971 - 1972
2 José Gomez Lucas SPA 1966 - 1967
1 Giulio Pellizarri ITA 2023 - 2023
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-181 Cian Uijtdebroeks BEL 2022
19-274 Isaac Del Toro Romero MEX 2023
19-321 David Gaudu FRA 2016
19-339 Tadej Pogacar SLO 2018
20-207 Miguel Angel Lopez Moreno COL 2014
20-220 Nairo Alexander Quintana Rojas COL 2010
20-226 Egan Arley Bernal Gomez COL 2017
20-293 Bauke Mollema NED 2007
20-309 Warren Barguil FRA 2012
21-237 Jhoan Esteban Chaves Rubio COL 2011
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
25-238 Lars Ytting Bak DEN 2005
25-122 Moises Duenas Nevado SPA 2006
25-121 Egoi Martinez de Esteban SPA 2003
25-072 Sylvain Calzati FRA 2004
24-284 Laurent Roux FRA 1997
24-257 Christophe Rinero FRA 1998
24-112 Evgeni Petrov RUS 2002
24-091 Unai Osa Eizaguirre SPA 1999
24-043 Iker Flores Galarza SPA 2000
23-233 Denis Menchov RUS 2001
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
4 Jean-Patrick Nazon FRA 1998 - 2001
4 Jay Sweet AUS 1996 - 2000
4 Sergueï Soukhoroutchenkov URS 1978 - 1981
3 Sören Waerenskjold NOR 2019 - 2022
3 Bradley Wiggins GBR 2002 - 2005
3 Christophe Le Mével FRA 2001 - 2004
3 Alexandre Usov BLR 2000 - 2002
3 Laszlo Bodrogi HUN 1999 - 2001
3 Sylvain Chavanel FRA 1999 - 2001
3 Franck Bouyer FRA 1994 - 1999
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-259 Thymen Arensman NED 2018
18-315 Matej Mohoric SLO 2013
18-342 Ben Healy IRL 2019
19-004 Adrien Costa USA 2016
19-012 Sam Oomen NED 2014
19-032 Simon Yates GBR 2011
19-033 Danny van Poppel NED 2012
19-044 Pavel Sivakov RUS 2016
19-045 Caleb Ewan AUS 2013
19-059 Jan Christen ZWI 2023
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
26-177 Benoît Poilvet FRA 2001
25-251 Lylian Lebreton FRA 1997
25-247 Emmanuel Hubert FRA 1996
25-239 Pablo Lastras Garcia SPA 2001
25-238 Lars Ytting Bak DEN 2005
25-228 Cédric Coutouly FRA 2005
25-221 Florent Brard FRA 2001
25-209 David Latasa Lasa SPA 1999
25-206 Aitor Silloniz Aresti SPA 2002
25-206 David Delrieu FRA 1996
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
5 Sébastien Chavanel FRA 2003 - 2004
3 Sören Waerenskjold NOR 2021 - 2022
3 Caleb Ewan AUS 2013 - 2014
3 Simon Yates GBR 2011 - 2013
3 Edvald Boasson Hagen NOR 2006 - 2006
3 Samuel Dumoulin FRA 2002 - 2003
3 Alexandre Usov BLR 2000 - 2002
3 Laszlo Bodrogi HUN 2000 - 2001
3 David Millar GBR 1997 - 1998
3 Laurent Roux FRA 1996 - 1997
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-342 Ben Healy IRL 2019
19-004 Adrien Costa USA 2016
19-034 Simon Yates GBR 2011
19-045 Caleb Ewan AUS 2013
19-046 Caleb Ewan AUS 2013
19-107 Edvald Boasson Hagen NOR 2006
19-110 Edvald Boasson Hagen NOR 2006
19-112 Edvald Boasson Hagen NOR 2006
19-179 Cian Uijtdebroeks BEL 2022
19-180 Cian Uijtdebroeks BEL 2022
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
25-229 Lars Ytting Bak DEN 2005
25-207 David Latasa Lasa SPA 1999
25-206 Aitor Silloniz Aresti SPA 2002
25-206 David Delrieu FRA 1996
25-193 Peter Wuyts BEL 1998
25-144 Christophe Moreau FRA 1996
25-138 Jose Maria "Txema" Del Olmo Zendegi SPA 1998
25-133 Bradley Wiggins GBR 2005
25-129 David Moncoutié FRA 2000
25-118 Moises Duenas Nevado SPA 2006
Meeste ritzeges in één jaar
Aantal Coureur Nat Jaar
3 Edvald Boasson Hagen NOR 2006
3 Sébastien Chavanel FRA 2004
3 Sergueï Soukhoroutchenkov URS 1978
2 Cian Uijtdebroeks BEL 2022
2 Marijn van den Berg NED 2021
2 Sören Waerenskjold NOR 2021
2 Tobias Halland Johannessen NOR 2021
2 Gino Mäder ZWI 2018
2 Egan Arley Bernal Gomez COL 2017
2 Sören Kragh Andersen DEN 2015
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
8 Lars Ytting Bak DEN 2005 - 2005
7 Laszlo Bodrogi HUN 2000 - 2001
6 Bauke Mollema NED 2007 - 2007
6 Egoi Martinez de Esteban SPA 2003 - 2003
6 Erwan Mentheour FRA 1997 - 1997
5 Mick van Dijke NED 2021 - 2021
5 Julien Bérard FRA 2009 - 2009
5 Jan Bakelants BEL 2008 - 2008
5 Moises Duenas Nevado SPA 2006 - 2006
4 Sören Waerenskjold NOR 2021 - 2022
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-156 Thomas Lövkvist ZWE 2003
19-180 Cian Uijtdebroeks BEL 2022
19-272 Carl-Frederik Bevort DEN 2023
19-274 Isaac Del Toro Romero MEX 2023
19-281 Vincenzo Albanese ITA 2016
19-317 Jhon Anderson Rodriguez Salazar COL 2016
19-320 David Gaudu FRA 2016
19-336 Tadej Pogacar SLO 2018
19-340 Jordan Labrosse FRA 2022
19-352 Jay McCarthy AUS 2012
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
25-238 Lars Ytting Bak DEN 2005
25-220 Florent Brard FRA 2001
25-196 Peter Wuyts BEL 1998
25-144 Christophe Moreau FRA 1996
25-130 David Moncoutié FRA 2000
25-122 Moises Duenas Nevado SPA 2006
25-121 Egoi Martinez de Esteban SPA 2003
25-119 Charles Guilbert FRA 1997
25-072 Sylvain Calzati FRA 2004
25-030 Joseba Beloki Dorronsoro SPA 1998