Liège - Bastogne - Liège

Liège - Bastogne - Liège 1995
16 Apr 1995
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 ZWI Mauro Gianetti ZWI Polti 31-031
2 ITA Gianni Bugno ITA Maglificio MG - Technogym 31-062
3 ITA Michele Bartoli ITA Mercatone Uno 24-324
4 FRA Laurent Jalabert FRA ONCE 26-137
5 ITA Francesco Casagrande ITA Mercatone Uno 24-214
6 USA Lance Armstrong USA Motorola 23-211
7 ITA Claudio Chiappucci ITA Carrera Jeans 32-047
8 DEN Rolf Sörensen DEN Maglificio MG - Technogym 29-361
9 ZWI Heinz Imboden ZWI Ceramiche Refin 33-102
10 NED Maarten den Bakker NED TVM 26-080
11 ITA Maurizio Fondriest ITA Lampre 30-091
12 UKR Andrei Tchmil UKR Lotto 32-084
13 BEL Johan Museeuw BEL Mapei - GB 29-185
14 ZWI Alex Zülle ZWI ONCE 26-285
15 ITA Gianluca Bortolami ITA Mapei - GB 26-231
16 ITA Simone Rebellin ITA Maglificio MG - Technogym 24-271
17 NED Eddy Bouwmans NED Novell Cycling Team 27-077
18 ITA Marco Pantani ITA Carrera Jeans 25-093
19 RUS Evgeni Berzin RUS Gewiss - Ballan 24-317
20 RUS Dimitri Konyshev RUS 29-057
21 ITA Mariano Piccoli ITA 24-217
22 SPA José Maria Jimenez Sastre SPA Banesto 24-069
23 RUS Viatcheslav Ekimov RUS Novell Cycling Team 29-071
24 DUI Rolf Aldag DUI Telekom 26-234
25 ITA Francesco Frattini ITA Gewiss - Ballan 28-088
26 FRA Gérard Rue FRA Banesto 29-344
27 NED Steven Rooks NED TVM 34-252
28 ZWI Tony Rominger ZWI Mapei - GB 34-020
29 ZWI Beat Zberg ZWI Carrera Jeans 23-342
30 ITA Gianni Faresin ITA Lampre 29-274
31 ITA Davide Cassani ITA Maglificio MG - Technogym 34-105
32 FRA Stéphane Heulot FRA Banesto 24-027
33 SPA Federico Echave Musatadi SPA Mapei - GB 34-270
34 BEL Axel Merckx BEL Motorola 22-241
35 SPA Marcelino Garcia Alonso SPA ONCE 24-048
36 ITA Alberto Volpi ITA Gewiss - Ballan 32-128
37 ITA Mauro Bettin ITA 26-116
38 NED Frans Maassen NED Novell Cycling Team 30-079
39 DUI Udo Bölts DUI Telekom 28-249
40 ITA Nicola Loda ITA Maglificio MG - Technogym 23-264
41 ITA Fausto Dotti ITA 26-313
42 DUI Thomas Fleischer DUI 24-055
43 AUS Patrick Jonker AUS ONCE 25-326
44 SPA Juan Rodrigo Arenas Gonzalez SPA Festina - Lotus 27-171
45 ITA Oscar Pellicioli ITA Polti 29-289
46 ITA Stefano Cattai ITA ZG Mobili 27-139
47 POL Zbigniew Spruch POL Lampre 29-124
48 FRA Bruno Cornillet FRA 32-067
49 SPA Marcos Antonio Serrano Rodriguez SPA Kelme 22-220
50 DEN Jesper Skibby DEN TVM 30-330
51 ZWI Felice Puttini ZWI Ceramiche Refin 27-211
Liège - Bastogne - Liège 1995
Datum Rit Winnaar Leider Punten Berg
16.04 Eindstand Mauro Gianetti
Startlijst Liège - Bastogne - Liège 1995
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Bruno Cornillet FRA 08 Feb 1963 7
Dimitri Konyshev RUS 18 Feb 1966 3
Fausto Dotti ITA 07 Jun 1968 1
Mariano Piccoli ITA 11 Sep 1970 1
Mauro Bettin ITA 21 Dec 1968 1
Thomas Fleischer DUI 20 Feb 1971 2
Gérard Rue FRA 07 May 1965 Banesto 6
José Maria Jimenez Sastre SPA 06 Feb 1971 Banesto 1
Stéphane Heulot FRA 20 Mar 1971 Banesto 3
Beat Zberg ZWI 10 May 1971 Carrera Jeans 3
Claudio Chiappucci ITA 28 Feb 1963 Carrera Jeans 8
Marco Pantani ITA 13 Jan 1970 Carrera Jeans 3
Felice Puttini ZWI 18 Sep 1967 Ceramiche Refin 3
Heinz Imboden ZWI 04 Jan 1962 Ceramiche Refin 4
Juan Rodrigo Arenas Gonzalez SPA 28 Oct 1967 Festina - Lotus 1
Alberto Volpi ITA 09 Dec 1962 Gewiss - Ballan 8
Evgeni Berzin RUS 03 Jun 1970 Gewiss - Ballan 2
Francesco Frattini ITA 18 Jan 1967 Gewiss - Ballan 2
Marcos Antonio Serrano Rodriguez SPA 08 Sep 1972 Kelme 1
Gianni Faresin ITA 16 Jul 1965 Lampre 2
Maurizio Fondriest ITA 15 Jan 1965 Lampre 4
Zbigniew Spruch POL 13 Dec 1965 Lampre 1
Andrei Tchmil UKR 22 Jan 1963 Lotto 4
Davide Cassani ITA 01 Jan 1961 Maglificio MG - Technogym 6
Gianni Bugno ITA 14 Feb 1964 Maglificio MG - Technogym 7
Nicola Loda ITA 27 Jul 1971 Maglificio MG - Technogym 1
Rolf Sörensen DEN 20 Apr 1965 Maglificio MG - Technogym 6
Simone Rebellin ITA 19 Jul 1970 Maglificio MG - Technogym 1
Federico Echave Musatadi SPA 20 Jul 1960 Mapei - GB 1
Gianluca Bortolami ITA 28 Aug 1968 Mapei - GB 2
Johan Museeuw BEL 13 Oct 1965 Mapei - GB 4
Tony Rominger ZWI 27 Mar 1961 Mapei - GB 7
Francesco Casagrande ITA 14 Sep 1970 Mercatone Uno 2
Michele Bartoli ITA 27 May 1970 Mercatone Uno 1
Stefano Cattai ITA 29 Nov 1967 ZG Mobili 1
Axel Merckx BEL 18 Aug 1972 Motorola 1
Lance Armstrong USA 18 Sep 1971 Motorola 2
Eddy Bouwmans NED 30 Jan 1968 Novell Cycling Team 5
Frans Maassen NED 27 Jan 1965 Novell Cycling Team 5
Viatcheslav Ekimov RUS 04 Feb 1966 Novell Cycling Team 6
Alex Zülle ZWI 05 Jul 1968 ONCE 2
Laurent Jalabert FRA 30 Nov 1968 ONCE 5
Marcelino Garcia Alonso SPA 27 Feb 1971 ONCE 1
Patrick Jonker AUS 25 May 1969 ONCE 1
Mauro Gianetti ZWI 16 Mar 1964 Polti 6
Oscar Pellicioli ITA 01 Jul 1965 Polti 2
Rolf Aldag DUI 25 Aug 1968 Telekom 2
Udo Bölts DUI 10 Aug 1966 Telekom 4
Jesper Skibby DEN 21 May 1964 TVM 3
Maarten den Bakker NED 26 Jan 1969 TVM 3
Steven Rooks NED 07 Aug 1960 TVM 12
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2024 21.04 1.WT SLO Tadej Pogacar FRA Romain Bardet NED Mathieu van der Poel
2023 23.04 1.WT BEL Remco Evenepoel GBR Thomas Pidcock COL Santiago Buitrago Sanchez
2022 24.04 1.WT BEL Remco Evenepoel BEL Quinten Hermans BEL Wout Van Aert
2021 25.04 1.WT SLO Tadej Pogacar FRA Julian Alaphilippe FRA David Gaudu
2020 04.10 1.WT SLO Primoz Roglic ZWI Marc Hirschi SLO Tadej Pogacar
2019 28.04 1.WT DEN Jakob Fuglsang ITA Davide Formolo DUI Maximilian Schachmann
2018 22.04 1.WT LUX Bob Jungels CDN Michael Woods FRA Romain Bardet
2017 23.04 1.WT SPA Alejandro Valverde Belmonte IRL Daniel Martin POL Michal Kwiatkowski
2016 24.04 1.WT NED Wout Poels ZWI Michael Albasini POR Rui Alberto Costa Faria
2015 26.04 1.WT SPA Alejandro Valverde Belmonte FRA Julian Alaphilippe SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver
2014 27.04 1.WT AUS Simon Gerrans SPA Alejandro Valverde Belmonte POL Michal Kwiatkowski
2013 21.04 1.WT IRL Daniel Martin SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA Alejandro Valverde Belmonte
2012 22.04 1.WT KAZ Maxim Iglinskiy ITA Vincenzo Nibali ITA Enrico Gasparotto
2011 24.04 1.WT BEL Philippe Gilbert LUX Fränk Schleck LUX Andy Schleck
2010 25.04 1.HIS KAZ Alexandre Vinokourov RUS Alexandr Kolobnev BEL Philippe Gilbert
2009 26.04 1.HIS LUX Andy Schleck SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver ITA Davide Rebellin
2008 27.04 1.HIS SPA Alejandro Valverde Belmonte ITA Davide Rebellin LUX Fränk Schleck
2007 29.04 1.PT ITA Danilo Di Luca SPA Alejandro Valverde Belmonte LUX Fränk Schleck
2006 23.04 1.PT SPA Alejandro Valverde Belmonte ITA Paolo Bettini ITA Damiano Cunego
2005 24.04 1.PT KAZ Alexandre Vinokourov DUI Jens Voigt NED Michael Boogerd
2004 25.04 CDM ITA Davide Rebellin NED Michael Boogerd KAZ Alexandre Vinokourov
2003 27.04 CDM USA Tyler Hamilton SPA Iban Mayo Diez NED Michael Boogerd
2002 21.04 CDM ITA Paolo Bettini ITA Stefano Garzelli ITA Ivan Basso
2001 22.04 CDM ZWI Oscar Camenzind ITA Davide Rebellin SPA David Etxebarria Alkorta
2000 16.04 CDM ITA Paolo Bettini SPA David Etxebarria Alkorta ITA Davide Rebellin
1999 18.04 CDM BEL Frank Vandenbroucke NED Michael Boogerd NED Maarten den Bakker
1998 19.04 CDM ITA Michele Bartoli FRA Laurent Jalabert ITA Rodolfo Massi
1997 20.04 CDM ITA Michele Bartoli FRA Laurent Jalabert ITA Gabriele Colombo
1996 21.04 CDM ZWI Pascal Richard USA Lance Armstrong ZWI Mauro Gianetti
1995 16.04 CDM ZWI Mauro Gianetti ITA Gianni Bugno ITA Michele Bartoli
1994 17.04 CDM RUS Evgeni Berzin USA Lance Armstrong ITA Giorgio Furlan
1993 18.04 CDM DEN Rolf Sörensen ZWI Tony Rominger ITA Maurizio Fondriest
1992 19.04 CDM BEL Dirk De Wolf NED Steven Rooks FRA Jean-François Bernard
1991 21.04 CDM ITA Moreno Argentin BEL Claude Criquielion DEN Rolf Sörensen
1990 15.04 CDM BEL Eric Van Lancker FRA Jean-Claude Leclercq NED Steven Rooks
1989 16.04 CDM IRL Sean Kelly FRA Fabrice Philipot AUS Phil Anderson
1988 17.04 CDM NED Adri van der Poel BEL Michel Dernies GBR Robert Millar
1987 19.04 HC ITA Moreno Argentin IRL Stephen Roche BEL Claude Criquielion
1986 20.04 HC ITA Moreno Argentin NED Adri van der Poel NOR Dag Erik Pedersen
1985 21.04 HC ITA Moreno Argentin BEL Claude Criquielion IRL Stephen Roche
1984 15.04 HC IRL Sean Kelly AUS Phil Anderson USA Greg Lemond
1983 17.04 HC NED Steven Rooks ITA Giuseppe Saronni FRA Pascal Jules
1982 11.04 HC ITA Silvano Contini BEL Alfons De Wolf ZWI Stefan Mutter
1981 19.04 ZWI Josef Fuchs ZWI Stefan Mutter X
1980 20.04 FRA Bernard Hinault NED Hennie Kuiper BEL Ronny Claes
1979 22.04 DUI Dietrich Thurau FRA Bernard Hinault BEL Daniël Willems
1978 23.04 BEL Joseph Bruyere DUI Dietrich Thurau ITA Francesco Moser
1977 24.04 FRA Bernard Hinault BEL Andre Dierickx DUI Dietrich Thurau
1976 18.04 BEL Joseph Bruyere BEL Freddy Maertens BEL Frans Verbeeck
1975 20.04 BEL Eddy Merckx FRA Bernard Thevenet BEL Walter Godefroot
1974 21.04 BEL Georges Pintens BEL Walter Planckaert X
1973 22.04 BEL Eddy Merckx BEL Frans Verbeeck BEL Walter Godefroot
1972 20.04 BEL Eddy Merckx NED Wim Schepers BEL Herman Vanspringel
1971 25.04 BEL Eddy Merckx BEL Georges Pintens BEL Frans Verbeeck
1970 17.04 BEL Roger De Vlaeminck BEL Frans Verbeeck BEL Eddy Merckx
1969 22.04 BEL Eddy Merckx BEL Victor Van Schil GBR Barry Hoban
1968 28.04 BEL Valère Van Sweevelt BEL Walter Godefroot FRA Raymond Poulidor
1967 01.05 BEL Walter Godefroot BEL Eddy Merckx BEL Willy Monty
1966 02.05 FRA Jacques Anquetil BEL Victor Van Schil BEL Willy In 't Ven
1965 02.05 ITA Carmine Preziosi ITA Vittorio Adorni BEL Martin Van Den Bossche
1964 03.05 BEL Willy Bocklant BEL Georges Vanconingsloo ITA Vittorio Adorni
1963 05.05 BEL Frans Melckenbeeck BEL Pino Cerami (1922) ITA Vittorio Adorni
1962 06.05 BEL Jozef Planckaert DUI Rolf Wolfshohl FRA Claude Colette
1961 15.05 BEL Rik Van Looy FRA Marcel Rohrbach BEL Armand Desmet
1960 08.05 NED Ab Geldermans FRA Pierre Everaert BEL Jozef Planckaert
1959 26.04 BEL Alfred De Bruyne BEL Frans Schoubben BEL Frans De Mulder
1958 27.04 BEL Alfred De Bruyne BEL Johannes "Jan" Zagers BEL Joseph Theuns
1957 05.05 BEL Frans Schoubben
BEL Germain Derijcke
BEL Marcel Buys
1956 06.05 BEL Alfred De Bruyne BEL Richard Van Genechten BEL Alex Close
1955 01.05 BEL Stan Ockers BEL Raymond Impanis BEL Jean Brankart
1954 09.05 LUX Marcel Ernzer BEL Raymond Impanis ZWI Ferdi Kübler
1953 03.05 BEL Alois De Hertog FRA Maurice Diot FRA Raoul Remy
1952 11.05 ZWI Ferdi Kübler BEL Henri "Kwik" Van Kerckhove FRA Jean Robic
1951 22.04 ZWI Ferdi Kübler BEL Germain Derijcke NED Wout Wagtmans
1950 23.04 BEL Prosper Depredomme BEL Jean Bogaerts BEL Edward Van Dijck
1949 01.05 FRA Camille Danguillaume BEL Adolf Verschueren BEL Roger Gyselinck (1920)
1948 02.05 BEL Maurice Mollin BEL Raymond Impanis FRA Louis Caput
1947 20.04 BEL Richard Depoorter BEL Raymond Impanis BEL Florent Mathieu
1946 05.05 BEL Prosper Depredomme BEL Albert Hendrickx BEL Triphon Verstraeten
1945 05.08 BEL Jean Engels BEL Edward Van Dijck BEL Joseph Moerenhout
1943 27.06 BEL Richard Depoorter BEL Joseph Didden BEL Stan Ockers
1939 14.05 BEL Albert Ritserveldt BEL Cyrille Van Overberghe BEL Edward Vissers
1938 15.05 BEL Alphonse Deloor BEL Marcel Kint BEL Félicien Vervaecke
1937 11.04 BEL Eloi Meulenberg BEL Gustave Deloor BEL Julien Heernaert
1936 26.04 BEL Albert Beckaert BEL Gilbert Levae BEL Jozef "Kemper" Horemans
1935 07.04 BEL Alfons Schepers BEL Frans Bonduel BEL Louis Hardiquest
1934 13.05 BEL Theo Herckenrath BEL Mathieu Cardeynaels BEL Joseph Moerenhout
1933 25.05 BEL François Gardier BEL Roger Dewolf BEL Albert Bolly
1932 05.05 BEL Maurice Houyoux BEL Leopold Roosemont BEL Gérard Lambrechts
1931 14.05 BEL Alfons Schepers BEL Maurice Houyoux BEL Jules Deschepper
1930 29.05 DUI Hermann Buse BEL Georges Laloup BEL François Gardier
1929 09.05 BEL Alfons Schepers BEL Gustave Hombroeckx BEL Maurits Raes
1928 13.05 BEL Ernest Mottard BEL Maurits Raes BEL Emile Van Bellen
1927 01.05 BEL Maurits Raes BEL Jean Hans BEL Joseph Siquet
1926 02.05 BEL Dieudonné Smets BEL Joseph Siquet BEL Alexis Macar
1925 14.06 BEL Georges Ronsse BEL Gustave Van Slembroucke BEL Lode Eelen
1924 10.08 BEL René Vermandel BEL Adelin Benoît BEL Jules-Richard Matton
1923 03.06 BEL René Vermandel BEL Jean Rossius BEL Félix Sellier
1922 07.05 BEL Louis Mottiat BEL Albert Jordens BEL Laurent Seret
1921 29.05 BEL Louis Mottiat BEL Marcel Lacour BEL Jean Rossius
1920 06.06 BEL Léon Scieur BEL Lucien Buysse (Buyze) BEL Jacques Coomans
1919 28.09 BEL Léon Devos BEL Henri Hanlet BEL Arthur Claerhout
1913 06.07 BEL Maurice Moritz BEL Alphonse Fonson BEL Hubert Noël
1912 . BEL Dieudonné Gauthy
BEL Jean Rossius
BEL Alfons Lauwers
1912 15.09 BEL Omer Verschoore BEL Jacques Coomans BEL André Blaise
1911 12.06 BEL Jos Van Daele BEL Armand Lenoir BEL Victor Kraenen
1909 16.05 BEL Victor Fastre BEL Eugene Charlier BEL Paul Deman
1908 30.08 FRA André Trousselier BEL Alfons Lauwers BEL Henri Dubois
1894 26.08 BEL Léon Houa BEL Louis Rasquinet BEL René Nulens
1893 28.05 BEL Léon Houa BEL Michel Borisowski BEL Charles Collette
1892 29.05 BEL Léon Houa BEL Leon Lhoest BEL Louis Rasquinet
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
5 Eddy Merckx BEL 1969 - 1975
4 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2017
4 Moreno Argentin ITA 1985 - 1991
3 Alfred De Bruyne BEL 1956 - 1959
3 Alfons Schepers BEL 1929 - 1935
2 Tadej Pogacar SLO 2021 - 2024
2 Remco Evenepoel BEL 2022 - 2023
2 Alexandre Vinokourov KAZ 2005 - 2010
2 Paolo Bettini ITA 2000 - 2002
2 Michele Bartoli ITA 1997 - 1998
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
7 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2017
7 Eddy Merckx BEL 1967 - 1975
5 Davide Rebellin ITA 2000 - 2009
4 Michael Boogerd NED 1999 - 2005
4 Moreno Argentin ITA 1985 - 1991
4 Frans Verbeeck BEL 1970 - 1976
4 Walter Godefroot BEL 1967 - 1975
4 Raymond Impanis BEL 1947 - 1955
3 Tadej Pogacar SLO 2020 - 2024
3 Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 2009 - 2015
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
15 Philippe Gilbert BEL 2004 - 2022
14 Vincenzo Nibali ITA 2005 - 2022
13 Jakob Fuglsang DEN 2009 - 2024
13 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2005 - 2022
13 Jelle Vanendert BEL 2007 - 2021
13 Samuel Sanchez Gonzalez SPA 2003 - 2017
13 Davide Rebellin ITA 1994 - 2009
13 Axel Merckx BEL 1995 - 2007
13 Mauro Gianetti ZWI 1988 - 2002
12 Bram Tankink NED 2002 - 2018
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-362 Victor Fastre BEL 1909
19-102 Georges Ronsse BEL 1925
20-094 Maurits Raes BEL 1927
21-013 Valère Van Sweevelt BEL 1968
21-178 Jos Van Daele BEL 1911
21-256 Alfons Schepers BEL 1929
21-295 Theo Herckenrath BEL 1934
21-299 Carmine Preziosi ITA 1965
22-090 Remco Evenepoel BEL 2022
22-161 Bernard Hinault FRA 1977
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
36-363 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2017
36-221 Alexandre Vinokourov KAZ 2010
35-088 Stan Ockers BEL 1955
35-001 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2015
34-037 Jakob Fuglsang DEN 2019
33-346 Simon Gerrans AUS 2014
32-327 Sean Kelly IRL 1989
32-305 Louis Mottiat BEL 1922
32-292 Ferdi Kübler ZWI 1952
32-269 Josef Fuchs ZWI 1981
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
15 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2005 - 2022
15 Philippe Gilbert BEL 2004 - 2022
14 Vincenzo Nibali ITA 2005 - 2022
14 Jelle Vanendert BEL 2007 - 2021
14 Bram Tankink NED 2002 - 2018
13 Jakob Fuglsang DEN 2009 - 2024
13 Michal Kwiatkowski POL 2012 - 2024
13 Paul Martens (DUI) DUI 2009 - 2021
13 Daniel Martin IRL 2008 - 2020
13 Manuele Mori ITA 2004 - 2019
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
16-010 Émile Joly BEL 1926
17-194 Eugene Charlier BEL 1909
17-322 Charles Haidon BEL 1909
18-103 Victor Fastre BEL 1908
18-215 Charles Deruyter BEL 1908
18-220 Philippe Thys BEL 1909
18-362 Victor Fastre BEL 1909
19-039 Ben Tulett GBR 2020
19-094 Albert Jordens BEL 1921
19-102 Georges Ronsse BEL 1925
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
42-147 Bernard Bourguignon BEL 1992
41-364 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2022
41-038 Pino Cerami (1922) BEL 1963
41-000 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2021
40-218 Jens Voigt DUI 2012
40-182 Chris Horner USA 2012
40-181 Lucien Van Impe BEL 1987
40-137 Joop Zoetemelk NED 1987
40-097 Franco Pellizotti ITA 2018
40-010 Angel Vicioso Arcos SPA 2017
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Meeste ritzeges in één jaar
Aantal Coureur Nat Jaar
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar