Criterium du Dauphiné

Startlijst Criterium du Dauphiné 2020
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Aurélien Paret-Peintre FRA 27 Feb 1996 AG2R - La Mondiale 1
Benoît Cosnefroy FRA 17 Oct 1995 AG2R - La Mondiale 2
Mikaël Cherel FRA 17 Mar 1986 AG2R - La Mondiale 2
Nans Peters FRA 12 Mar 1994 AG2R - La Mondiale 1
Pierre-Roger Latour FRA 12 Oct 1993 AG2R - La Mondiale 2
Romain Bardet FRA 09 Nov 1990 AG2R - La Mondiale 7
Tony Gallopin FRA 24 May 1988 AG2R - La Mondiale 4
Nairo Alexander Quintana Rojas COL 04 Feb 1990 Arkéa - Samsic 3
Warren Barguil FRA 28 Oct 1991 Arkéa - Samsic 2
Alexey Lutsenko KAZ 07 Sep 1992 Astana 2
Gorka Izagirre Insausti SPA 07 Oct 1987 Astana 3
Luis Leon Sanchez Gil SPA 24 Nov 1983 Astana 2
Merhawi Kudus Ghebremedhin ERI 23 Jan 1994 Astana 1
Miguel Angel Lopez Moreno COL 04 Feb 1994 Astana 1
Nikita Stalnov Umerbekov KAZ 14 Sep 1991 Astana 1
Emanuel Buchmann DUI 18 Nov 1992 BORA - Hansgrohe 4
Felix Grossschartner OOS 23 Dec 1993 BORA - Hansgrohe 2
Lennard Kämna DUI 09 Sep 1996 BORA - Hansgrohe 1
Arnaud Courteille FRA 13 Mar 1989 B&B Hotels - Vital Concept 2
Cyril Gautier FRA 26 Sep 1987 B&B Hotels - Vital Concept 1
Pierre Rolland FRA 10 Oct 1986 B&B Hotels - Vital Concept 5
Tom-Jelte Slagter NED 01 Jul 1989 B&B Hotels - Vital Concept 2
Fausto Masnada ITA 06 Nov 1993 CCC 1
Michael Schär ZWI 29 Sep 1986 CCC 1
Pavel Kochetkov RUS 07 Mar 1986 CCC 1
Victor De La Parte Gonzalez SPA 22 Jun 1986 CCC 1
William Barta USA 04 Jan 1996 CCC 1
Anthony Perez FRA 22 Apr 1991 Cofidis 1
Guillaume Martin FRA 09 Jun 1993 Cofidis 2
Luis Angel Mate Mardonas SPA 23 Mar 1984 Cofidis 1
Nicolas Edet FRA 02 Dec 1987 Cofidis 2
Stéphane Rossetto FRA 06 Apr 1987 Cofidis 1
Victor Lafay FRA 17 Jan 1996 Cofidis 1
Fabien Doubey FRA 21 Oct 1993 Circus - Wanty Gobert 1
Jan Bakelants BEL 14 Feb 1986 Circus - Wanty Gobert 2
Thomas Degand BEL 13 May 1986 Circus - Wanty Gobert 1
Bob Jungels LUX 22 Sep 1992 Deceuninck - Quick Step 2
James Knox GBR 04 Nov 1995 Deceuninck - Quick Step 1
Julian Alaphilippe FRA 11 Jun 1992 Deceuninck - Quick Step 4
Kasper Asgreen DEN 08 Feb 1995 Deceuninck - Quick Step 1
Rémi Cavagna FRA 10 Aug 1995 Deceuninck - Quick Step 2
Tim Declercq BEL 21 Mar 1989 Deceuninck - Quick Step 1
Daniel Felipe Martinez Poveda COL 25 Apr 1996 EF Pro Cycling 1
Hugh Carthy GBR 09 Jul 1994 EF Pro Cycling 1
Jens Keukeleire BEL 23 Nov 1988 EF Pro Cycling 2
Rigoberto Uran Uran COL 26 Jan 1987 EF Pro Cycling 1
Sergio Andres Higuita Garcia COL 01 Aug 1997 EF Pro Cycling 1
Tanel Kangert EST 11 Mar 1987 EF Pro Cycling 1
Tejay Van Garderen USA 12 Aug 1988 EF Pro Cycling 4
Bruno Armirail FRA 11 Apr 1994 Groupama - FDJ 1
Mathieu Ladagnous FRA 12 Dec 1984 Groupama - FDJ 2
Sébastien Reichenbach ZWI 28 May 1989 Groupama - FDJ 2
Stefan Küng ZWI 16 Nov 1993 Groupama - FDJ 1
Thibaut Pinot FRA 29 May 1990 Groupama - FDJ 5
Valentin Madouas FRA 12 Jul 1996 Groupama - FDJ 1
Chris Froome GBR 20 May 1985 Team Ineos / INEOS Grenadiers 8
Dylan van Baarle NED 21 May 1992 Team Ineos / INEOS Grenadiers 2
Egan Arley Bernal Gomez COL 13 Jan 1997 Team Ineos / INEOS Grenadiers 1
Geraint Thomas GBR 25 May 1986 Team Ineos / INEOS Grenadiers 3
Jonathan Castroviejo Nicolas SPA 27 Apr 1987 Team Ineos / INEOS Grenadiers 2
Michal Kwiatkowski POL 02 Jun 1990 Team Ineos / INEOS Grenadiers 3
Pavel Sivakov RUS 11 Jul 1997 Team Ineos / INEOS Grenadiers 1
Guy Niv ISR 08 Mar 1994 Israel Start-Up Nation 1
Hugo Hofstetter FRA 13 Feb 1994 Israel Start-Up Nation 1
Krists Neilands LAT 18 Aug 1994 Israel Start-Up Nation 1
Mads Würtz Schmidt DEN 31 Mar 1994 Israel Start-Up Nation 2
Carl Fredrik Hagen NOR 26 Sep 1991 Lotto - Soudal 2
Harm Vanhoucke BEL 17 Jun 1997 Lotto - Soudal 2
Thomas De Gendt BEL 06 Nov 1986 Lotto - Soudal 2
Alejandro Valverde Belmonte SPA 25 Apr 1980 Movistar 8
Antonio Pedrero SPA 23 Oct 1991 Movistar 1
Carlos Verona Quintanilla SPA 04 Nov 1992 Movistar 2
Enric Mas Nicolau SPA 07 Jan 1995 Movistar 1
José Joaquin Rojas Gil SPA 08 Jun 1985 Movistar 1
Adam Yates GBR 07 Aug 1992 Mitchelton - Scott 6
Brent Bookwalter USA 16 Feb 1984 Mitchelton - Scott 1
Christopher Juul Jensen DEN 06 Jul 1989 Mitchelton - Scott 1
Daryl Impey ZAF 06 Dec 1984 Mitchelton - Scott 3
Jack Haig AUS 06 Sep 1993 Mitchelton - Scott 2
Ben Alexander O'Connor AUS 25 Nov 1995 NTT Pro Cycling 1
Domenico Pozzovivo ITA 30 Nov 1982 NTT Pro Cycling 1
Louis Meintjes ZAF 21 Feb 1992 NTT Pro Cycling 4
Jasha Sütterlin DUI 04 Nov 1992 Team Sunweb 1
Marc Hirschi ZWI 24 Aug 1998 Team Sunweb 1
Mark Donovan GBR 03 Apr 1999 Team Sunweb 1
Nicolas Roche IRL 03 Jul 1984 Team Sunweb 1
Nikias Arndt DUI 18 Nov 1991 Team Sunweb 2
Sören Kragh Andersen DEN 10 Aug 1994 Team Sunweb 1
Tiesj Benoot BEL 11 Mar 1994 Team Sunweb 1
Damiano Caruso ITA 12 Oct 1987 Bahrain - McLaren 2
Dylan Teuns BEL 01 Mar 1992 Bahrain - McLaren 2
Matej Mohoric SLO 19 Oct 1994 Bahrain - McLaren 1
Mikel Landa Meana SPA 13 Dec 1989 Bahrain - McLaren 1
Pello Bilbao Lopez de Armentia SPA 25 Feb 1990 Bahrain - McLaren 2
Rafael Valls Ferri SPA 25 Jun 1987 Bahrain - McLaren 4
Sonny Colbrelli ITA 17 May 1990 Bahrain - McLaren 2
Romain Sicard FRA 01 Jan 1988 Total Direct Energie 2
Kenny Elissonde FRA 22 Jul 1991 Trek - Segafredo 1
Michel Ries LUX 11 Mar 1998 Trek - Segafredo 1
Niklas Eg DEN 06 Jan 1995 Trek - Segafredo 2
Pieter Weening NED 05 Apr 1981 Trek - Segafredo 1
Richie Porte AUS 30 Jan 1985 Trek - Segafredo 6
Toms Skujins LAT 15 Jun 1991 Trek - Segafredo 2
Primoz Roglic SLO 29 Oct 1989 Jumbo - Visma 1
Robert Gesink NED 31 May 1986 Jumbo - Visma 4
Sepp Kuss USA 13 Sep 1994 Jumbo - Visma 2
Steven Kruijswijk NED 07 Jun 1987 Jumbo - Visma 2
Tom Dumoulin NED 11 Nov 1990 Jumbo - Visma 2
Wout Van Aert BEL 15 Sep 1994 Jumbo - Visma 2
David De La Cruz Melgarejo SPA 06 May 1989 UAE Team Emirates 2
Davide Formolo ITA 25 Oct 1992 UAE Team Emirates 1
Jan Polanc SLO 06 May 1992 UAE Team Emirates 1
Tadej Pogacar SLO 21 Sep 1998 UAE Team Emirates 1
Vegard Stake Laengen NOR 07 Feb 1989 UAE Team Emirates 2
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 11.06 2.WT DEN Jonas Vingegaard Hansen GBR Adam Yates AUS Ben Alexander O'Connor
2022 12.06 2.WT SLO Primoz Roglic DEN Jonas Vingegaard Hansen AUS Ben Alexander O'Connor
2021 06.06 2.WT AUS Richie Porte KAZ Alexey Lutsenko GBR Geraint Thomas
2020 16.08 2.WT COL Daniel Felipe Martinez Poveda FRA Thibaut Pinot FRA Guillaume Martin
2019 16.06 2.WT DEN Jakob Fuglsang USA Tejay Van Garderen DUI Emanuel Buchmann
2018 10.06 2.WT GBR Geraint Thomas GBR Adam Yates FRA Romain Bardet
2017 11.06 2.WT DEN Jakob Fuglsang AUS Richie Porte IRL Daniel Martin
2016 12.06 2.WT GBR Chris Froome FRA Romain Bardet IRL Daniel Martin
2015 14.06 2.WT GBR Chris Froome USA Tejay Van Garderen POR Rui Alberto Costa Faria
2014 15.06 2.WT USA Andrew Talansky SPA Alberto Contador Velasco BEL Jürgen Van Den Broeck
2013 09.06 2.WT GBR Chris Froome AUS Richie Porte SPA Daniel Moreno Fernandez
2012 10.06 2.WT GBR Bradley Wiggins AUS Michael Rogers AUS Cadel Evans
2011 12.06 2.WT GBR Bradley Wiggins AUS Cadel Evans KAZ Alexandre Vinokourov
2010 13.06 2.PT SLO Janez Brajkovic SPA Alberto Contador Velasco USA Tejay Van Garderen
2009 14.06 2.PT SPA Alejandro Valverde Belmonte AUS Cadel Evans SPA Alberto Contador Velasco
2008 15.06 2.PT SPA Alejandro Valverde Belmonte AUS Cadel Evans USA Levi Leipheimer
2007 17.06 2.PT FRA Christophe Moreau AUS Cadel Evans KAZ Andrey Kashechkin
2006 11.06 2.PT USA Levi Leipheimer FRA Christophe Moreau OOS Bernhard Kohl
2005 12.06 2.PT SPA Iñigo Landaluze Intxaurraga COL Santiago Botero Echeverry USA Levi Leipheimer
2004 13.06 2.HC SPA Iban Mayo Diez USA Tyler Hamilton SPA Oscar Sevilla Ribera
2003 15.06 2.HC USA Lance Armstrong* SPA Iban Mayo Diez GBR David Millar
2002 16.06 2.HC USA Lance Armstrong* USA Floyd Landis FRA Christophe Moreau
2001 17.06 2.HC FRA Christophe Moreau RUS Pavel Tonkov FRA Benoît Salmon
2000 11.06 2.HC USA Tyler Hamilton SPA Haimar Zubeldia Agirre USA Lance Armstrong*
1999 13.06 2.HC KAZ Alexandre Vinokourov USA Jonathan Vaughters ITA Wladimir Belli
1998 14.06 FRA Armand De Las Cuevas SPA Miguel Angel Pena Caceres KAZ Andrei Teteriouk
1997 15.06 2.1 DUI Udo Bölts SPA Abraham Olano Manzano FRA Jean-Cyril Robin
1996 09.06 2.1 SPA Miguel Indurain Larraya ZWI Tony Rominger FRA Richard Virenque
1995 11.06 2.1 SPA Miguel Indurain Larraya GBR Christopher Boardman SPA Vicente Aparicio Vila
1994 06.06 2.1 ZWI Laurent Dufaux FRA Ronan Pensec LTU Arturas Kasputis
1993 07.06 2.1 ZWI Laurent Dufaux COL Oliverio Rincon Quintana FRA Eric Boyer
1992 08.06 2.1 FRA Charly Mottet FRA Luc Leblanc ITA Gianni Bugno
1991 10.06 2.1 COL Luis Alberto Herrera Herrera SPA Laudelino Cubino Gonzalez ZWI Tony Rominger
1990 04.06 2.1 GBR Robert Millar FRA Thierry Claveyrolat COL Alvaro Mejia Castrillon
1989 05.06 Cat 3 FRA Charly Mottet GBR Robert Millar FRA Thierry Claveyrolat
1988 05.06 Cat 2 COL Luis Alberto Herrera Herrera ZWI Niki Rüttimann FRA Charly Mottet
1987 01.06 FRA Charly Mottet COL Henry Cardenas Orduz FRA Ronan Pensec
1986 01.06 ZWI Urs Zimmermann FRA Ronan Pensec NED Joop Zoetemelk
1985 03.06 AUS Phil Anderson NED Steven Rooks FRA Pierre Bazzo
1984 04.06 COL Martin Alonso Ramirez Ramirez FRA Bernard Hinault USA Greg Lemond
1983 06.06 USA Greg Lemond GBR Robert Millar FRA Robert Alban
1982 07.06 FRA Michel Laurent FRA Jean-René Bernaudeau FRA Pascal Simon
1981 01.06 FRA Bernard Hinault POR Joaquim Agostinho USA Greg Lemond
1980 02.06 NED Johan van der Velde FRA Raymond Martin POR Joaquim Agostinho
1979 28.05 FRA Bernard Hinault NED Henk Lubberding SPA Francisco Galdos Guana
1978 05.06 BEL Michel Pollentier FRA Mariano Martinez SPA Francisco Galdos Guana
1977 06.06 FRA Bernard Hinault FRA Bernard Thevenet BEL Lucien Van Impe
1976 31.05 FRA Bernard Thevenet SPA Vicente Lopez Carril FRA Raymond Delisle
1975 09.06 FRA Bernard Thevenet ITA Francesco Moser NED Joop Zoetemelk
1974 10.06 FRA Alain Santy FRA Raymond Poulidor FRA Jean-Pierre Danguillaume
1973 04.06 SPA Luis Ocana Pernia FRA Bernard Thevenet NED Joop Zoetemelk
1972 04.06 SPA Luis Ocana Pernia FRA Bernard Thevenet BEL Lucien Van Impe
1971 23.05 BEL Eddy Merckx SPA Luis Ocana Pernia FRA Bernard Thevenet
1970 25.05 SPA Luis Ocana Pernia FRA Roger Pingeon BEL Herman Vanspringel
1969 31.05 FRA Raymond Poulidor BEL Ferdinand Bracke FRA Roger Pingeon
1966 11.06 FRA Raymond Poulidor SPA Carlos Echeverria Zudaire SPA Francisco Gabica
1965 29.05 FRA Jacques Anquetil FRA Raymond Poulidor DUI Karl-Heinz Kunde
1964 06.06 SPA Valentin Uriona FRA Raymond Poulidor SPA Esteban Martin Jimenez
1963 09.06 FRA Jacques Anquetil SPA José Perez Frances SPA Fernando Manzaneque Sanchez
1962 03.06 FRA Raymond Mastrotto DUI Hans Junkermann FRA Raymond Poulidor
1961 04.06 GBR Brian Robinson FRA Raymond Mastrotto FRA François Mahé
1960 06.06 FRA Jean Dotto FRA Raymond Mastrotto FRA Gerard Thielin
1959 07.06 FRA Henry Anglade FRA Raymond Mastrotto FRA Roger Rivière
1958 08.06 FRA Louis Rostollan FRA Francis Pipelin LUX Jean-Pierre "Jempy" Schmitz
1957 16.06 FRA Marcel Rohrbach FRA René Privat LUX Jean-Pierre "Jempy" Schmitz
1956 17.06 BEL Alex Close FRA Antonin Rolland FRA Fernand Picot
1955 19.06 FRA Louison Bobet FRA Roger Walkowiak BEL Marcel De Mulder
1954 20.06 FRA Nello Lauredi LUX Jean-Pierre "Jempy" Schmitz FRA Pierre Molineris
1953 14.06 FRA Lucien Teisseire LUX Charly Gaul FRA Jean Robic
1952 08.06 FRA Jean Dotto FRA Nello Lauredi FRA Jean Le Guilly
1951 17.06 FRA Nello Lauredi FRA Antonin Rolland FRA Lucien Lazaridès
1950 02.07 FRA Nello Lauredi FRA Apôtre Lazaridès LUX Jean "Bim" Diederich
1949 07.06 FRA Lucien Lazaridès FRA Jean Robic FRA Fermo Camellini
1948 06.06 FRA Edouard Fachleitner FRA Paul Giguet FRA Jean Robic
1947 16.06 POL Edouard Klabiński ITA Gino Sciardis ITA Fermo Camellini
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
3 Chris Froome GBR 2013 - 2016
3 Charly Mottet FRA 1987 - 1992
3 Bernard Hinault FRA 1977 - 1981
3 Luis Ocana Pernia SPA 1970 - 1973
3 Nello Lauredi FRA 1950 - 1954
2 Jakob Fuglsang DEN 2017 - 2019
2 Bradley Wiggins GBR 2011 - 2012
2 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2008 - 2009
2 Christophe Moreau FRA 2001 - 2007
2 Miguel Indurain Larraya SPA 1995 - 1996
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
6 Bernard Thevenet FRA 1971 - 1977
6 Raymond Poulidor FRA 1962 - 1974
5 Cadel Evans AUS 2007 - 2012
4 Christophe Moreau FRA 2001 - 2007
4 Charly Mottet FRA 1987 - 1992
4 Bernard Hinault FRA 1977 - 1984
4 Luis Ocana Pernia SPA 1970 - 1973
4 Raymond Mastrotto FRA 1959 - 1962
4 Nello Lauredi FRA 1950 - 1954
3 Richie Porte AUS 2013 - 2021
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
11 Raymond Poulidor FRA 1960 - 1975
9 Joop Zoetemelk NED 1970 - 1986
8 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2021
7 Chris Froome GBR 2012 - 2021
7 Richie Porte AUS 2012 - 2021
7 Romain Bardet FRA 2014 - 2020
7 Christophe Moreau FRA 1997 - 2007
7 Bernard Thevenet FRA 1971 - 1980
7 Jean Dotto FRA 1952 - 1962
6 Adam Yates GBR 2014 - 2023
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
21-345 Greg Lemond USA 1983
22-159 Louis Rostollan FRA 1958
22-204 Bernard Hinault FRA 1977
23-172 Johan van der Velde NED 1980
23-208 Martin Alonso Ramirez Ramirez COL 1984
23-291 Valentin Uriona SPA 1964
24-018 Laurent Dufaux ZWI 1993
24-069 Marcel Rohrbach FRA 1957
24-073 Jean Dotto FRA 1952
24-113 Daniel Felipe Martinez Poveda COL 2020
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
36-127 Richie Porte AUS 2021
36-066 Christophe Moreau FRA 2007
34-203 Alex Close BEL 1956
34-086 Jakob Fuglsang DEN 2019
33-186 Lucien Teisseire FRA 1953
33-046 Raymond Poulidor FRA 1969
32-230 Levi Leipheimer USA 2006
32-226 Primoz Roglic SLO 2022
32-081 Jakob Fuglsang DEN 2017
32-071 Jean Dotto FRA 1960
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
12 Raymond Poulidor FRA 1960 - 1975
10 Edvald Boasson Hagen NOR 2010 - 2023
9 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2006 - 2021
9 Chris Froome GBR 2012 - 2021
9 Joop Zoetemelk NED 1970 - 1986
8 Christophe Moreau FRA 1997 - 2007
8 Sean Kelly IRL 1977 - 1994
8 Pascal Simon FRA 1979 - 1991
8 Bernard Thevenet FRA 1971 - 1980
8 Lucien Van Impe BEL 1971 - 1980
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-283 Marco Brenner DUI 2021
19-264 Juan Ayuso Pesquera SPA 2022
19-289 Marco Brenner DUI 2022
19-333 Lenny Martinez FRA 2023
19-340 Greg Lemond USA 1981
20-006 Madis Mihkels EST 2023
20-013 Thibaut Pinot FRA 2010
20-092 Anatole Novak FRA 1957
20-099 Max Poole GBR 2023
20-115 Marcel Verschueren BEL 1948
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
41-042 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2021
40-113 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2020
39-180 Joop Zoetemelk NED 1986
39-133 Pieter Weening NED 2020
39-091 Stéphane Goubert FRA 2009
39-055 Raymond Poulidor FRA 1975
38-345 William Bonnet FRA 2021
38-281 Gilbert Duclos-Lassalle FRA 1993
38-234 Chris Horner USA 2010
38-215 Laurens ten Dam NED 2019
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
10 Bernard Hinault FRA 1977 - 1981
8 Christopher Boardman GBR 1994 - 1998
7 Freddy Maertens BEL 1975 - 1978
6 Chris Froome GBR 2013 - 2016
6 Iban Mayo Diez SPA 2001 - 2006
6 Raymond Poulidor FRA 1964 - 1974
5 Wout Van Aert BEL 2019 - 2022
5 Edvald Boasson Hagen NOR 2010 - 2019
5 Thierry Claveyrolat FRA 1986 - 1990
5 Bernard Thevenet FRA 1973 - 1977
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-115 Marcel Verschueren BEL 1948
20-317 Pascal Jules FRA 1982
21-055 Luke Durbridge AUS 2012
21-162 Louis Rostollan FRA 1957
21-192 Charly Gaul LUX 1954
21-196 Cees Bal NED 1973
21-212 Henry Cardenas Orduz COL 1987
21-235 René Koppert NED 1982
21-245 Frédéric Moncassin FRA 1990
21-247 Frédéric Moncassin FRA 1990
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
41-040 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2021
38-281 Gilbert Duclos-Lassalle FRA 1993
38-076 Jean-Marie Goasmat FRA 1951
38-055 Raymond Poulidor FRA 1974
36-135 Stan Ockers BEL 1956
36-130 Stan Ockers BEL 1956
36-063 Christophe Moreau FRA 2007
36-061 Christophe Moreau FRA 2007
35-146 Pierre Cogan FRA 1949
35-141 Louis Caput FRA 1956
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
19 Bernard Hinault FRA 1977 - 1981
14 Chris Froome GBR 2013 - 2016
14 Bradley Wiggins GBR 2007 - 2012
14 Nello Lauredi FRA 1950 - 1954
13 Bernard Thevenet FRA 1973 - 1976
12 Charly Mottet FRA 1987 - 1992
12 Luis Ocana Pernia SPA 1970 - 1973
11 Christopher Boardman GBR 1994 - 1998
10 Jacques Anquetil FRA 1963 - 1965
10 Jean-Claude Lebaube FRA 1962 - 1964
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
21-055 Luke Durbridge AUS 2012
21-235 René Koppert NED 1982
21-285 Antoine Abate FRA 1960
21-324 Christophe Manin FRA 1988
21-339 Greg Lemond USA 1983
21-365 Jean-Luc Vandenbroucke BEL 1977
22-003 Armand Baeyens BEL 1950
22-027 Wilfried Nelissen BEL 1992
22-121 Jean-Pierre "Jempy" Schmitz LUX 1954
22-154 Rolf Wolfshohl DUI 1961
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-281 Gilbert Duclos-Lassalle FRA 1993
37-264 Alexandre Vinokourov KAZ 2011
36-127 Richie Porte AUS 2021
36-066 Christophe Moreau FRA 2007
35-120 Jacky Durand FRA 2002
34-227 Levi Leipheimer USA 2008
34-203 Alex Close BEL 1956
34-086 Jakob Fuglsang DEN 2019
34-005 Alexis Vuillermoz FRA 2022
33-270 Alexandre Vinokourov KAZ 2007