Giro d'Italia

Giro d'Italia 1999 | Rit 14
29 May 1999
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 ITA Paolo Savoldelli ITA Saeco - Cannondale 26-022
2 ITA Marco Pantani ITA Mercatone Uno - Bianchi 29-136
3 SPA Daniel Clavero Sebastian SPA Vitalicio Seguros 30-293
4 ITA Ivan Gotti ITA Team Polti 30-062
5 FRA Richard Virenque FRA Team Polti 29-191
6 RUS Andrei Zintchenko RUS Vitalicio Seguros 27-145
7 ITA Pietro Caucchioli ITA 23-281
8 COL Hernan Buenahora Gutierrez COL Vitalicio Seguros 32-072
9 ITA Cristiano Frattini ITA 26-042
10 SPA Roberto Heras Hernandez SPA Kelme - Costa Blanca 25-097
11 ITA Marco Velo ITA Mercatone Uno - Bianchi 25-081
12 COL Victor Hugo Pena Grisales COL Vitalicio Seguros 24-323
13 ITA Enrico Zaina ITA Mercatone Uno - Bianchi 31-245
14 ITA Stefano Garzelli ITA Mercatone Uno - Bianchi 25-317
15 ITA Gilberto Simoni ITA 27-278
16 SPA Oscar Sevilla Ribera SPA Kelme - Costa Blanca 22-242
17 SPA José Manuel Uria Gonzalez SPA Kelme - Costa Blanca 30-137
18 ZWE Niklas Axelsson ZWE 27-014
19 ITA Nicola Miceli ITA 28-001
20 FRA Laurent Jalabert FRA ONCE - Deutsche Bank 30-180
21 UKR Serhiy Honchar UKR Vini Caldirola 28-330
22 ITA Daniele De Paoli ITA 25-172
23 ITA Giuseppe Di Grande ITA Mapei - Quickstep 25-264
24 OOS Gerrit Glomser OOS 24-058
25 ITA Roberto Sgambelluri ITA Cantina Tollo - Alexia 25-053
26 ITA Massimo Podenzana ITA Mercatone Uno - Bianchi 37-304
27 COL José Jaime "Chepe" Gonzalez Pico COL Kelme - Costa Blanca 30-305
28 OOS Peter Luttenberger OOS ONCE - Deutsche Bank 26-167
29 ZWI Pascal Richard ZWI 35-074
30 ZWI Oscar Camenzind ZWI Lampre - Daikin - Colnago 27-260
31 ITA Massimo Codol ITA Lampre - Daikin - Colnago 26-091
32 ITA Gabriele Missaglia ITA Lampre - Daikin - Colnago 28-309
33 KAZ Andrei Teteriouk KAZ 31-252
34 KAZ Alexandr Shefer KAZ Vinavil - Riso Scotti 27-283
35 ITA Oscar Pozzi ITA Vinavil - Riso Scotti 27-154
36 ITA Giuliano Figueras ITA Mapei - Quickstep 23-126
37 CZE Pavel Padrnos CZE Lampre - Daikin - Colnago 28-163
38 SPA Mikel Zarrabeitia Uranga SPA ONCE - Deutsche Bank 29-015
39 SPA Prudencio Indurain Larraya SPA Vitalicio Seguros 30-354
40 SPA Francisco Javier Cerezo Perales SPA Vitalicio Seguros 28-143
41 SPA Santiago Blanco Gil SPA Vitalicio Seguros 24-350
42 ITA Matteo Tosatto ITA 25-015
43 ITA Paolo Bettini ITA Mapei - Quickstep 25-058
44 ITA Andrea Noè ITA Mapei - Quickstep 30-134
45 USA William-Chann McRae USA Mapei - Quickstep 27-231
46 ITA Amilcare Tronca ITA 27-034
47 ITA Christian Gasperoni ITA Cantina Tollo - Alexia 28-226
48 ITA Simone Borgheresi ITA Mercatone Uno - Bianchi 30-301
49 ITA Mirko Celestino ITA Team Polti 25-071
50 SPA Francisco Cabello Luque SPA Kelme - Costa Blanca 30-009
51 ITA Massimiliano Gentili ITA Cantina Tollo - Alexia 27-256
52 ITA Oscar Mason ITA 24-004
53 ZWI Felice Puttini ZWI 31-254
54 ITA Stefano Faustini ITA 30-297
55 ITA Davide Rebellin ITA Team Polti 27-294
56 ITA Stefano Panetta ITA 23-280
57 POR Orlando Sergio Rodrigues Gomes POR Banesto 29-220
58 ITA Marzio Bruseghin ITA Banesto 24-348
59 SPA Miguel Angel Pena Caceres SPA Banesto 28-325
60 ZWI Alex Zülle ZWI Banesto 30-328
61 SPA Jose Luis Arrieta Lujambio SPA Banesto 27-349
62 MDA Ruslan Ivanov MDA 25-162
63 ITA Marco Magnani ITA Cantina Tollo - Alexia 24-332
64 SPA José Luis Jimenez Castro SPA 28-112
65 UKR Vladimir Douma UKR 27-088
66 ITA Filippo Casagrande ITA Vini Caldirola 25-305
67 ITA Denis Zanette ITA Team Polti 29-067
68 ITA Mauro Radaelli ITA Vini Caldirola 31-201
69 ITA Paolo Fornaciari ITA Mapei - Quickstep 28-116
70 ITA Andrea Tafi ITA Mapei - Quickstep 33-022
71 ITA Gianluca Sironi ITA Vini Caldirola 24-335
72 ITA Marco Gili ITA 25-203
73 ITA Alessandro Spezialetti ITA 24-135
74 ITA Marco Della Vedova ITA Lampre - Daikin - Colnago 26-336
75 SPA Carlos Sastre Candil SPA ONCE - Deutsche Bank 24-037
76 SPA Iñigo Cuesta Lopez de Castro SPA ONCE - Deutsche Bank 29-360
77 SPA Santos Gonzalez Capilla SPA ONCE - Deutsche Bank 25-163
78 ITA Oscar Pellicioli ITA Team Polti 33-332
79 RUS Viatcheslav Ekimov RUS 33-114
80 SPA David Cañada Garcia SPA ONCE - Deutsche Bank 24-079
81 ZWE Michel Lafis ZWE TVM - Farm Frites 31-253
82 ITA Roberto Petito ITA Saeco - Cannondale 28-117
83 SLO Andrej Hauptmann SLO Vini Caldirola 24-024
84 ITA Fabiano Fontanelli ITA Mercatone Uno - Bianchi 34-035
85 ITA Biagio Conte ITA 31-052
86 ITA Samuele Schiavina ITA Vinavil - Riso Scotti 27-359
87 ITA Francesco Secchiari ITA Saeco - Cannondale 26-278
88 ITA Diego Ferrari ITA Vinavil - Riso Scotti 28-193
89 ITA Riccardo Forconi ITA Mercatone Uno - Bianchi 28-350
90 ITA Massimo Donati ITA Vini Caldirola 32-131
91 ITA Mauro Zanetti ITA Vini Caldirola 26-054
92 ITA Andrea Ferrigato ITA 29-270
93 ITA Filippo Simeoni ITA Vinavil - Riso Scotti 27-286
94 SPA David Navas Chica SPA Banesto 24-353
95 SPA Eduardo Hernandez Bailo SPA Kelme - Costa Blanca 25-227
96 SPA Gines Salmeron Martinez SPA Vitalicio Seguros 26-195
97 ITA Ermanno Brignoli ITA Mercatone Uno - Bianchi 29-271
98 RUS Evgeni Berzin RUS 28-360
99 USA Guido Trenti USA Cantina Tollo - Alexia 26-153
100 DEN Bo Hamburger DEN Cantina Tollo - Alexia 29-005
101 ITA Andrea Peron (1971) ITA ONCE - Deutsche Bank 27-289
102 ITA Alain Turicchia ITA Vinavil - Riso Scotti 23-268
103 ITA Enrico Cassani ITA Team Polti 27-104
104 ITA Fabrizio Guidi ITA Team Polti 27-046
105 ITA Mariano Piccoli ITA Lampre - Daikin - Colnago 28-260
106 NED Piet Vries NED TVM - Farm Frites 26-308
107 RUS Sergei Smetanine RUS Vitalicio Seguros 25-217
108 ITA Andrea Brognara ITA Cantina Tollo - Alexia 28-003
109 ITA Rodolfo Ongarato ITA 27-285
110 ITA Simone Bertoletti ITA Lampre - Daikin - Colnago 24-277
111 ITA Matteo Frutti ITA Lampre - Daikin - Colnago 24-120
112 SPA Angel Edo Alsina SPA Kelme - Costa Blanca 28-298
113 ITA Fausto Dotti ITA 30-356
114 SLO Martin Hvastija SLO 29-180
115 BEL Hendrik Van Dijck BEL TVM - Farm Frites 27-054
116 ITA Massimo Apollonio ITA Vini Caldirola 29-069
117 ITA Alessandro Petacchi ITA 25-146
118 ITA Mario Cipollini ITA Saeco - Cannondale 32-068
119 ITA Carlo Marino Bianchi ITA Vinavil - Riso Scotti 28-351
120 ITA Fabio Baldato ITA 30-350
121 ITA Nicola Minali ITA Cantina Tollo - Alexia 29-200
122 ITA Gian Matteo Fagnini ITA Saeco - Cannondale 28-230
123 ITA Mario Scirea ITA Saeco - Cannondale 34-295
124 ITA Giuseppe Calcaterra (1964) ITA Saeco - Cannondale 34-171
125 ITA Paolo Valoti ITA 28-040
126 ITA Dario Pieri ITA 23-271
127 NED Miguel van Kessel NED TVM - Farm Frites 23-242
128 ITA Alessio Galletti ITA Saeco - Cannondale 31-064
129 ITA Gabriele Balducci ITA 23-208
130 SPA Miguel Angel Martin Perdiguero SPA ONCE - Deutsche Bank 26-227
131 ITA Massimo Strazzer ITA 29-285
132 ITA Francesco Arazzi ITA 27-121
133 NED Jeroen Blijlevens NED TVM - Farm Frites 27-152
134 NED Max van Heeswijk NED Mapei - Quickstep 26-088
135 DUI Andreas Klier DUI TVM - Farm Frites 23-135
136 FRA Olivier Asmaker FRA TVM - Farm Frites 26-077
DNF UKR Alexandre Gontchenkov UKR 29-045
DNF ITA Davide Casarotto ITA TVM - Farm Frites 27-315
DNF ITA Endrio Leoni ITA 30-280
DNF ITA Filippo Baldo ITA 24-135
DNF SLO Gorazd Stangelj SLO 26-122
DNF RUS Serguei Ivanov RUS TVM - Farm Frites 24-085
DNF FRA Stéphane Goubert FRA Team Polti 29-077
Giro d'Italia 1999
Datum Rit Winnaar Leider Punten Berg
15.05 Rit 1 Ivan Quaranta Ivan Quaranta Ivan Quaranta
16.05 Rit 2 Mario Cipollini Mario Cipollini Mario Cipollini Paolo Bettini
17.05 Rit 3 Jeroen Blijlevens Jeroen Blijlevens Jeroen Blijlevens Paolo Bettini
18.05 Rit 4 Laurent Jalabert Jeroen Blijlevens Jeroen Blijlevens Paolo Bettini
19.05 Rit 5 José Jaime "Chepe" Gonzalez Pico Laurent Jalabert Jeroen Blijlevens Paolo Bettini
20.05 Rit 6 Romans Vainsteins Laurent Jalabert Jeroen Blijlevens Paolo Bettini
21.05 Rit 7 Jeroen Blijlevens Laurent Jalabert Jeroen Blijlevens Paolo Bettini
22.05 Rit 8 Marco Pantani Marco Pantani Jeroen Blijlevens Paolo Bettini
23.05 Rit 9 Laurent Jalabert Laurent Jalabert Jeroen Blijlevens Paolo Bettini
24.05 Rit 10 Mario Cipollini Laurent Jalabert Jeroen Blijlevens Paolo Bettini
25.05 Rit 11 Ivan Quaranta Laurent Jalabert Jeroen Blijlevens Paolo Bettini
26.05 Rit 12 Mario Cipollini Laurent Jalabert Jeroen Blijlevens Paolo Bettini
27.05 Rit 13 Richard Virenque Laurent Jalabert Jeroen Blijlevens José Jaime "Chepe" Gonzalez Pico
29.05 Rit 14 Paolo Savoldelli Marco Pantani Jeroen Blijlevens José Jaime "Chepe" Gonzalez Pico
30.05 Rit 15 Marco Pantani Marco Pantani Jeroen Blijlevens Marco Pantani
31.05 Rit 16 Laurent Jalabert Marco Pantani Jeroen Blijlevens Marco Pantani
01.06 Rit 17 Mario Cipollini Marco Pantani Jeroen Blijlevens Marco Pantani
02.06 Rit 18 Serhiy Honchar Marco Pantani Jeroen Blijlevens Marco Pantani
03.06 Rit 19 Marco Pantani Marco Pantani Marco Pantani Marco Pantani
04.06 Rit 20 Marco Pantani Marco Pantani Marco Pantani Marco Pantani
05.06 Rit 21 Roberto Heras Hernandez Ivan Gotti Laurent Jalabert José Jaime "Chepe" Gonzalez Pico
06.06 Rit 22 Fabrizio Guidi Ivan Gotti Laurent Jalabert José Jaime "Chepe" Gonzalez Pico
06.06 Eindstand Ivan Gotti Laurent Jalabert José Jaime "Chepe" Gonzalez Pico
Startlijst Giro d'Italia 1999
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Aldo Zanetti ITA 25 Nov 1975 1
Alessandro Petacchi ITA 03 Jan 1974 1
Alessandro Spezialetti ITA 14 Jan 1975 1
Alexandre Gontchenkov UKR 14 Apr 1970 2
Amilcare Tronca ITA 25 Apr 1972 1
Andrea Ferrigato ITA 01 Sep 1969 2
Andrei Teteriouk KAZ 20 Sep 1967 3
Biagio Conte ITA 07 Apr 1968 1
Cristiano Frattini ITA 17 Apr 1973 1
Daniele De Paoli ITA 08 Dec 1973 2
Dario Pieri ITA 01 Sep 1975 1
Endrio Leoni ITA 22 Aug 1968 7
Evgeni Berzin RUS 03 Jun 1970 5
Fabio Baldato ITA 13 Jun 1968 6
Fausto Dotti ITA 07 Jun 1968 1
Felice Puttini ZWI 18 Sep 1967 3
Filippo Baldo ITA 14 Jan 1975 1
Francesco Arazzi ITA 29 Jan 1972 2
Gabriele Balducci ITA 03 Nov 1975 1
Gerrit Glomser OOS 01 Apr 1975 1
Gilberto Simoni ITA 25 Aug 1971 2
Gorazd Stangelj SLO 27 Jan 1973 1
Guido Trombetta ITA 28 Jan 1971 1
Ivan Quaranta ITA 14 Dec 1974 1
José Luis Jimenez Castro SPA 06 Feb 1971 1
Luca Cei ITA 07 May 1975 1
Marco Gili ITA 07 Nov 1973 1
Martin Hvastija SLO 30 Nov 1969 1
Massimo Strazzer ITA 17 Aug 1969 5
Matteo Tosatto ITA 14 May 1974 1
Mirko Gualdi ITA 07 Jul 1968 2
Nicola Loda ITA 27 Jul 1971 3
Nicola Miceli ITA 28 May 1971 3
Niklas Axelsson ZWE 15 May 1972 1
Oscar Mason ITA 25 May 1975 1
Paolo Valoti ITA 19 Apr 1971 1
Pascal Richard ZWI 16 Mar 1964 4
Pietro Caucchioli ITA 22 Aug 1975 1
Piotr Ugrumov RUS 21 Jan 1961 6
Rodolfo Ongarato ITA 18 Aug 1971 1
Ruslan Ivanov MDA 18 Dec 1973 1
Simone Campagnari ITA 13 Sep 1972 1
Stefano Faustini ITA 05 Aug 1968 2
Stefano Panetta ITA 23 Aug 1975 1
Viatcheslav Ekimov RUS 04 Feb 1966 1
Vladimir Douma UKR 02 Mar 1972 1
Aitor Osa Eizaguirre SPA 09 Sep 1973 Banesto 1
Alex Zülle ZWI 05 Jul 1968 Banesto 2
David Navas Chica SPA 10 Jun 1974 Banesto 1
Jose Luis Arrieta Lujambio SPA 15 Jun 1971 Banesto 2
José Maria Jimenez Sastre SPA 06 Feb 1971 Banesto 1
Leonardo Piepoli ITA 29 Sep 1971 Banesto 1
Marzio Bruseghin ITA 15 Jun 1974 Banesto 2
Miguel Angel Pena Caceres SPA 08 Jul 1970 Banesto 1
Orlando Sergio Rodrigues Gomes POR 21 Oct 1969 Banesto 1
Andrea Brognara ITA 26 May 1971 Cantina Tollo - Alexia 1
Bo Hamburger DEN 24 May 1970 Cantina Tollo - Alexia 2
Christian Gasperoni ITA 15 Oct 1970 Cantina Tollo - Alexia 1
Danilo Di Luca ITA 02 Jan 1976 Cantina Tollo - Alexia 1
Guido Trenti USA 27 Dec 1972 Cantina Tollo - Alexia 1
Marco Magnani ITA 01 Jul 1974 Cantina Tollo - Alexia 1
Massimiliano Gentili ITA 16 Sep 1971 Cantina Tollo - Alexia 1
Nicola Minali ITA 10 Nov 1969 Cantina Tollo - Alexia 4
Roberto Sgambelluri ITA 06 Apr 1974 Cantina Tollo - Alexia 2
Angel Edo Alsina SPA 04 Aug 1970 Kelme - Costa Blanca 4
Eduardo Hernandez Bailo SPA 14 Oct 1973 Kelme - Costa Blanca 1
Francisco Cabello Luque SPA 20 May 1969 Kelme - Costa Blanca 1
Javier Otxoa Palacios SPA 30 Aug 1974 Kelme - Costa Blanca 1
José Jaime "Chepe" Gonzalez Pico COL 28 Jul 1968 Kelme - Costa Blanca 4
Jose Luis Rubiera Vigil SPA 27 Jan 1973 Kelme - Costa Blanca 2
José Manuel Uria Gonzalez SPA 12 Jan 1969 Kelme - Costa Blanca 1
Oscar Sevilla Ribera SPA 29 Sep 1976 Kelme - Costa Blanca 1
Roberto Heras Hernandez SPA 21 Feb 1974 Kelme - Costa Blanca 1
Gabriele Missaglia ITA 24 Jul 1970 Lampre - Daikin - Colnago 3
Jan Svorada CZE 28 Aug 1968 Lampre - Daikin - Colnago 6
Marco Della Vedova ITA 27 Jun 1972 Lampre - Daikin - Colnago 1
Mariano Piccoli ITA 11 Sep 1970 Lampre - Daikin - Colnago 6
Massimo Codol ITA 27 Feb 1973 Lampre - Daikin - Colnago 1
Matteo Frutti ITA 29 Jan 1975 Lampre - Daikin - Colnago 1
Oscar Camenzind ZWI 12 Sep 1971 Lampre - Daikin - Colnago 2
Pavel Padrnos CZE 17 Dec 1970 Lampre - Daikin - Colnago 1
Simone Bertoletti ITA 25 Aug 1974 Lampre - Daikin - Colnago 1
Andrea Noè ITA 15 Jan 1969 Mapei - Quickstep 3
Andrea Tafi ITA 07 May 1966 Mapei - Quickstep 2
Dirk Müller DUI 04 Aug 1973 Mapei - Quickstep 1
Giuliano Figueras ITA 24 Jan 1976 Mapei - Quickstep 1
Giuseppe Di Grande ITA 07 Sep 1973 Mapei - Quickstep 2
Max van Heeswijk NED 02 Mar 1973 Mapei - Quickstep 1
Paolo Bettini ITA 01 Apr 1974 Mapei - Quickstep 2
Paolo Fornaciari ITA 02 Feb 1971 Mapei - Quickstep 1
William-Chann McRae USA 11 Oct 1971 Mapei - Quickstep 1
Enrico Zaina ITA 27 Sep 1967 Mercatone Uno - Bianchi 5
Ermanno Brignoli ITA 31 Aug 1969 Mercatone Uno - Bianchi 1
Fabiano Fontanelli ITA 24 Apr 1965 Mercatone Uno - Bianchi 9
Marco Pantani ITA 13 Jan 1970 Mercatone Uno - Bianchi 4
Marco Velo ITA 09 Mar 1974 Mercatone Uno - Bianchi 1
Massimo Podenzana ITA 29 Jul 1961 Mercatone Uno - Bianchi 6
Riccardo Forconi ITA 13 Jun 1970 Mercatone Uno - Bianchi 1
Simone Borgheresi ITA 01 Aug 1968 Mercatone Uno - Bianchi 1
Stefano Garzelli ITA 16 Jul 1973 Mercatone Uno - Bianchi 2
Andrea Peron (1971) ITA 14 Aug 1971 ONCE - Deutsche Bank 1
Carlos Sastre Candil SPA 22 Apr 1975 ONCE - Deutsche Bank 1
David Cañada Garcia SPA 11 Mar 1975 ONCE - Deutsche Bank 1
Iñigo Cuesta Lopez de Castro SPA 03 Jun 1969 ONCE - Deutsche Bank 1
Laurent Jalabert FRA 30 Nov 1968 ONCE - Deutsche Bank 1
Miguel Angel Martin Perdiguero SPA 14 Oct 1972 ONCE - Deutsche Bank 1
Mikel Zarrabeitia Uranga SPA 14 May 1970 ONCE - Deutsche Bank 1
Peter Luttenberger OOS 13 Dec 1972 ONCE - Deutsche Bank 1
Santos Gonzalez Capilla SPA 17 Dec 1973 ONCE - Deutsche Bank 1
Davide Rebellin ITA 09 Aug 1971 Team Polti 4
Denis Zanette ITA 23 Mar 1970 Team Polti 2
Enrico Cassani ITA 15 Feb 1972 Team Polti 1
Fabrizio Guidi ITA 13 Apr 1972 Team Polti 3
Ivan Gotti ITA 28 Mar 1969 Team Polti 3
Mirko Celestino ITA 19 Mar 1974 Team Polti 2
Oscar Pellicioli ITA 01 Jul 1965 Team Polti 2
Richard Virenque FRA 19 Nov 1969 Team Polti 1
Stéphane Goubert FRA 13 Mar 1970 Team Polti 1
Alessio Galletti ITA 26 Mar 1968 Saeco - Cannondale 1
Dario Frigo ITA 18 Sep 1973 Saeco - Cannondale 2
Francesco Secchiari ITA 24 Aug 1972 Saeco - Cannondale 1
Gian Matteo Fagnini ITA 11 Oct 1970 Saeco - Cannondale 2
Giuseppe Calcaterra (1964) ITA 09 Dec 1964 Saeco - Cannondale 3
Mario Cipollini ITA 22 Mar 1967 Saeco - Cannondale 9
Mario Scirea ITA 07 Aug 1964 Saeco - Cannondale 3
Paolo Savoldelli ITA 07 May 1973 Saeco - Cannondale 3
Roberto Petito ITA 01 Feb 1971 Saeco - Cannondale 3
Andreas Klier DUI 15 Jan 1976 TVM - Farm Frites 1
Davide Casarotto ITA 19 Jul 1971 TVM - Farm Frites 1
Hendrik Van Dijck BEL 05 Apr 1972 TVM - Farm Frites 1
Jeroen Blijlevens NED 29 Dec 1971 TVM - Farm Frites 1
Michel Lafis ZWE 19 Sep 1967 TVM - Farm Frites 2
Miguel van Kessel NED 30 Sep 1975 TVM - Farm Frites 1
Olivier Asmaker FRA 13 Mar 1973 TVM - Farm Frites 1
Piet Vries NED 25 Jul 1972 TVM - Farm Frites 1
Serguei Ivanov RUS 05 Mar 1975 TVM - Farm Frites 1
Alain Turicchia ITA 04 Sep 1975 Vinavil - Riso Scotti 1
Alexandr Shefer KAZ 20 Aug 1971 Vinavil - Riso Scotti 3
Carlo Marino Bianchi ITA 12 Jun 1970 Vinavil - Riso Scotti 1
Diego Ferrari ITA 17 Nov 1970 Vinavil - Riso Scotti 1
Filippo Simeoni ITA 17 Aug 1971 Vinavil - Riso Scotti 1
Giuseppe Palumbo ITA 10 Sep 1975 Vinavil - Riso Scotti 1
Ivan Basso ITA 26 Nov 1977 Vinavil - Riso Scotti 1
Oscar Pozzi ITA 27 Dec 1971 Vinavil - Riso Scotti 1
Samuele Schiavina ITA 05 Jun 1971 Vinavil - Riso Scotti 1
Andrej Hauptmann SLO 05 May 1975 Vini Caldirola 1
Filippo Casagrande ITA 28 Jul 1973 Vini Caldirola 3
Gianluca Sironi ITA 28 Jun 1974 Vini Caldirola 1
Massimo Apollonio ITA 21 Mar 1970 Vini Caldirola 1
Massimo Donati ITA 18 Jan 1967 Vini Caldirola 1
Mauro Radaelli ITA 10 Nov 1967 Vini Caldirola 1
Mauro Zanetti ITA 05 Apr 1973 Vini Caldirola 1
Romans Vainsteins LAT 03 Mar 1973 Vini Caldirola 1
Serhiy Honchar UKR 03 Jul 1970 Vini Caldirola 3
Andrei Zintchenko RUS 05 Jan 1972 Vitalicio Seguros 1
Daniel Clavero Sebastian SPA 09 Aug 1968 Vitalicio Seguros 2
Francisco Javier Cerezo Perales SPA 06 Jan 1971 Vitalicio Seguros 1
Gines Salmeron Martinez SPA 15 Nov 1972 Vitalicio Seguros 1
Hernan Buenahora Gutierrez COL 18 Mar 1967 Vitalicio Seguros 2
Prudencio Indurain Larraya SPA 09 Jun 1968 Vitalicio Seguros 1
Santiago Blanco Gil SPA 13 Jun 1974 Vitalicio Seguros 1
Sergei Smetanine RUS 24 Oct 1973 Vitalicio Seguros 2
Victor Hugo Pena Grisales COL 10 Jul 1974 Vitalicio Seguros 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2024 26.05 GT SLO Tadej Pogacar COL Daniel Felipe Martinez Poveda GBR Geraint Thomas
2023 28.05 GT SLO Primoz Roglic GBR Geraint Thomas POR João Pedro Gonçalves Almeida
2022 29.05 GT AUS Jai Hindley ECU Richard Antonio Carapaz Montenegro SPA Mikel Landa Meana
2021 30.05 GT COL Egan Arley Bernal Gomez ITA Damiano Caruso GBR Simon Yates
2020 25.10 GT GBR Tao Geoghegan Hart AUS Jai Hindley NED Wilco Kelderman
2019 02.06 GT ECU Richard Antonio Carapaz Montenegro ITA Vincenzo Nibali SLO Primoz Roglic
2018 27.05 GT GBR Chris Froome NED Tom Dumoulin COL Miguel Angel Lopez Moreno
2017 28.05 GT NED Tom Dumoulin COL Nairo Alexander Quintana Rojas ITA Vincenzo Nibali
2016 29.05 GT ITA Vincenzo Nibali COL Jhoan Esteban Chaves Rubio SPA Alejandro Valverde Belmonte
2015 31.05 GT SPA Alberto Contador Velasco ITA Fabio Aru SPA Mikel Landa Meana
2014 01.06 GT COL Nairo Alexander Quintana Rojas COL Rigoberto Uran Uran ITA Fabio Aru
2013 26.05 GT ITA Vincenzo Nibali COL Rigoberto Uran Uran AUS Cadel Evans
2012 27.05 GT CDN Ryder Hesjedal SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver BEL Thomas De Gendt
2011 29.05 GT ITA Michele Scarponi ITA Vincenzo Nibali FRA John Gadret
2010 30.05 GT ITA Ivan Basso SPA David Arroyo Duran ITA Vincenzo Nibali
2009 31.05 GT RUS Denis Menchov SPA Carlos Sastre Candil ITA Ivan Basso
2008 01.06 GT SPA Alberto Contador Velasco ITA Riccardo Riccò ITA Marzio Bruseghin
2007 03.06 GT ITA Danilo Di Luca LUX Andy Schleck ITA Eddy Mazzoleni
2006 28.05 GT ITA Ivan Basso SPA Jose Enrique Gutierrez Cataluña ITA Gilberto Simoni
2005 29.05 GT ITA Paolo Savoldelli ITA Gilberto Simoni VEN Jose Rujano Guillen
2004 30.05 GT ITA Damiano Cunego UKR Serhiy Honchar ITA Gilberto Simoni
2003 01.06 GT ITA Gilberto Simoni ITA Stefano Garzelli UKR Yaroslav Popovych
2002 02.06 GT ITA Paolo Savoldelli USA Tyler Hamilton ITA Pietro Caucchioli
2001 10.06 GT ITA Gilberto Simoni SPA Abraham Olano Manzano SPA Unai Osa Eizaguirre
2000 04.06 GT ITA Stefano Garzelli ITA Francesco Casagrande ITA Gilberto Simoni
1999 06.06 GT ITA Ivan Gotti ITA Paolo Savoldelli ITA Gilberto Simoni
1998 07.06 GT ITA Marco Pantani RUS Pavel Tonkov ITA Giuseppe Guerini
1997 08.06 GT ITA Ivan Gotti RUS Pavel Tonkov ITA Giuseppe Guerini
1996 09.06 GT RUS Pavel Tonkov ITA Enrico Zaina SPA Abraham Olano Manzano
1995 04.06 GT ZWI Tony Rominger RUS Evgeni Berzin LAT Piotr Ugrumov
1994 12.06 GT RUS Evgeni Berzin ITA Marco Pantani SPA Miguel Indurain Larraya
1993 13.06 GT SPA Miguel Indurain Larraya LAT Piotr Ugrumov ITA Claudio Chiappucci
1992 14.06 GT SPA Miguel Indurain Larraya ITA Claudio Chiappucci ITA Franco Chioccioli
1991 16.06 GT ITA Franco Chioccioli ITA Claudio Chiappucci ITA Massimiliano Lelli
1990 06.06 GT ITA Gianni Bugno FRA Charly Mottet ITA Marco Giovannetti
1989 11.06 GT FRA Laurent Fignon ITA Flavio Giupponi USA Andrew Hampsten
1988 12.06 GT USA Andrew Hampsten NED Erik Breukink ZWI Urs Zimmermann
1987 13.06 GT IRL Stephen Roche GBR Robert Millar NED Erik Breukink
1986 02.06 GT ITA Roberto Visentini ITA Giuseppe Saronni ITA Francesco Moser
1985 09.06 GT FRA Bernard Hinault ITA Francesco Moser USA Greg Lemond
1984 10.06 GT ITA Francesco Moser FRA Laurent Fignon ITA Moreno Argentin
1983 05.06 GT ITA Giuseppe Saronni ITA Roberto Visentini SPA Alberto Fernandez Blanco
1982 06.06 GT FRA Bernard Hinault ZWE Tommy Prim ITA Silvano Contini
1981 07.06 GT ITA Giovanni Battaglin ZWE Tommy Prim ITA Giuseppe Saronni
1980 07.06 FRA Bernard Hinault ITA Wladimiro Panizza ITA Giovanni Battaglin
1979 06.06 ITA Giuseppe Saronni ITA Francesco Moser ZWE Bernt Johansson
1978 28.05 BEL Johan De Muynck ITA Gianbattista Baronchelli ITA Francesco Moser
1977 12.06 BEL Michel Pollentier ITA Francesco Moser ITA Gianbattista Baronchelli
1976 12.06 ITA Felice Gimondi BEL Johan De Muynck ITA Fausto Bertoglio
1975 07.06 ITA Fausto Bertoglio SPA Francisco Galdos Guana ITA Felice Gimondi
1974 08.06 BEL Eddy Merckx ITA Gianbattista Baronchelli ITA Felice Gimondi
1973 09.06 BEL Eddy Merckx ITA Felice Gimondi ITA Giovanni Battaglin
1972 11.06 BEL Eddy Merckx SPA José Manuel Fuente Lavandera SPA Francisco Galdos Guana
1971 10.06 ZWE Gösta Pettersson BEL Herman Vanspringel ITA Ugo Colombo
1970 07.06 BEL Eddy Merckx ITA Felice Gimondi BEL Martin Van Den Bossche
1969 08.06 ITA Felice Gimondi ITA Claudio Michelotto ITA Italo Zilioli
1968 12.06 BEL Eddy Merckx ITA Vittorio Adorni ITA Felice Gimondi
1967 11.06 ITA Felice Gimondi ITA Franco Balmamion FRA Jacques Anquetil
1966 09.06 ITA Gianni Motta ITA Italo Zilioli FRA Jacques Anquetil
1965 06.06 ITA Vittorio Adorni ITA Italo Zilioli ITA Felice Gimondi
1964 07.06 FRA Jacques Anquetil ITA Italo Zilioli ITA Guido De Rosso
1963 09.06 ITA Franco Balmamion ITA Vittorio Adorni ITA Giorgio Zancanaro
1962 09.06 ITA Franco Balmamion ITA Imerio Massignan ITA Nino Defilippis
1961 11.06 ITA Arnaldo Pambianco FRA Jacques Anquetil SPA Antonio Suarez Vasquez
1960 09.06 FRA Jacques Anquetil ITA Gastone Nencini LUX Charly Gaul
1959 07.06 LUX Charly Gaul FRA Jacques Anquetil ITA Diego Ronchini
1958 08.06 ITA Ercole Baldini BEL Jean Brankart LUX Charly Gaul
1957 09.06 ITA Gastone Nencini FRA Louison Bobet ITA Ercole Baldini
1956 10.06 LUX Charly Gaul ITA Fiorenzo Magni ITA Agostino Coletto
1955 05.06 ITA Fiorenzo Magni ITA Fausto Coppi ITA Gastone Nencini
1954 13.06 ZWI Carlo Clerici ZWI Hugo Koblet ITA Nino Assirelli
1953 02.06 ITA Fausto Coppi ZWI Hugo Koblet ITA Pasquale Fornara
1952 08.06 ITA Fausto Coppi ITA Fiorenzo Magni ZWI Ferdi Kübler
1951 10.06 ITA Fiorenzo Magni BEL Rik Van Steenbergen ZWI Ferdi Kübler
1950 13.06 ZWI Hugo Koblet ITA Gino Bartali ITA Alfredo Martini
1949 12.06 ITA Fausto Coppi ITA Gino Bartali ITA Giordano Cottur
1948 06.06 ITA Fiorenzo Magni ITA Ezio Cecchi ITA Giordano Cottur
1947 15.06 ITA Fausto Coppi ITA Gino Bartali ITA Giulio Bresci
1946 07.07 ITA Gino Bartali ITA Fausto Coppi ITA Vito Ortelli
1940 09.06 ITA Fausto Coppi ITA Enrico Mollo ITA Giordano Cottur
1939 18.05 ITA Giovanni Valetti ITA Gino Bartali ITA Mario Vicini
1938 29.05 ITA Giovanni Valetti ITA Ezio Cecchi ITA Severino Canavesi
1937 30.05 ITA Gino Bartali ITA Giovanni Valetti ITA Enrico Mollo
1936 07.06 ITA Gino Bartali ITA Giuseppe Olmo ITA Severino Canavesi
1935 09.06 ITA Vasco Bergamaschi ITA Giuseppe Martano ITA Giuseppe Olmo
1934 10.06 ITA Learco Guerra ITA Francesco Camusso ITA Giovanni Cazzulani
1933 28.05 ITA Alfredo Binda BEL Jef Demuysere ITA Domenico Piemontesi
1932 05.06 ITA Antonio Pesenti BEL Jef Demuysere ITA Remo Bertoni
1931 31.05 ITA Francesco Camusso ITA Luigi Giacobbe ITA Luigi Marchisio
1930 08.06 ITA Luigi Marchisio ITA Luigi Giacobbe ITA Allegro Grandi
1929 09.06 ITA Alfredo Binda ITA Domenico Piemontesi ITA Leonida Frascarelli
1928 03.06 ITA Alfredo Binda ITA Giuseppe Pancera ITA Bartolomeo Aimo
1927 05.06 ITA Alfredo Binda ITA Giovanni Brunero ITA Antonio Giuseppe Negrini
1926 06.06 ITA Giovanni Brunero ITA Alfredo Binda ITA Arturo Bresciani
1925 05.06 ITA Alfredo Binda ITA Costante Girardengo ITA Giovanni Brunero
1924 01.06 ITA Giuseppe Enrici ITA Federico Gay ITA Angelo Gabrielli
1923 10.06 ITA Costante Girardengo ITA Giovanni Brunero ITA Bartolomeo Aimo
1922 11.06 ITA Giovanni Brunero ITA Bartolomeo Aimo ITA Giuseppe Enrici
1921 12.06 ITA Giovanni Brunero ITA Gaetano Belloni ITA Bartolomeo Aimo
1920 06.06 ITA Gaetano Belloni ITA Angelo Gremo FRA Jean Alavoine
1919 08.06 ITA Costante Girardengo ITA Gaetano Belloni BEL Marcel Buysse (Buyze) (1889)
1914 07.06 ITA Alfonso Calzolari ITA Pierino Albini ITA Luigi Natale Lucotti
1913 22.05 ITA Carlo Oriani ITA Eberardo Pavesi ITA Giuseppe Azzini
1912 04.06 ATALA PEUGEOT GERBI
1911 06.06 ITA Carlo Galetti ITA Giovanni Rossignoli ITA Giovanni Gerbi
1910 05.06 ITA Carlo Galetti ITA Eberardo Pavesi ITA Luigi Ganna
1909 30.05 ITA Luigi Ganna ITA Carlo Galetti ITA Giovanni Rossignoli
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
5 Eddy Merckx BEL 1968 - 1974
5 Fausto Coppi ITA 1940 - 1953
5 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
3 Bernard Hinault FRA 1980 - 1985
3 Felice Gimondi ITA 1967 - 1976
3 Fiorenzo Magni ITA 1948 - 1955
3 Gino Bartali ITA 1936 - 1946
3 Giovanni Brunero ITA 1921 - 1926
2 Vincenzo Nibali ITA 2013 - 2016
2 Alberto Contador Velasco SPA 2008 - 2015
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
9 Felice Gimondi ITA 1965 - 1976
7 Gilberto Simoni ITA 1999 - 2006
7 Fausto Coppi ITA 1940 - 1955
7 Gino Bartali ITA 1936 - 1950
6 Vincenzo Nibali ITA 2010 - 2019
6 Francesco Moser ITA 1977 - 1986
6 Jacques Anquetil FRA 1959 - 1967
6 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
6 Giovanni Brunero ITA 1921 - 1927
5 Eddy Merckx BEL 1968 - 1974
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
13 Gino Bartali ITA 1935 - 1953
12 Felice Gimondi ITA 1965 - 1976
10 Diego Ulissi ITA 2011 - 2023
10 Salvatore Puccio ITA 2013 - 2023
10 Dario Cataldo ITA 2011 - 2022
10 Domenico Pozzovivo ITA 2008 - 2022
10 Gianbattista Baronchelli ITA 1974 - 1985
9 Vincenzo Nibali ITA 2010 - 2022
9 Adam Hansen AUS 2012 - 2020
9 Eros Capecchi ITA 2011 - 2020
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-268 Fausto Coppi ITA 1940
21-043 Luigi Marchisio ITA 1930
21-257 Giuseppe Saronni ITA 1979
21-324 Gino Bartali ITA 1936
22-150 Franco Balmamion ITA 1962
22-253 Damiano Cunego ITA 2004
22-298 Alfredo Binda ITA 1925
22-316 Gino Bartali ITA 1937
22-360 Eddy Merckx BEL 1968
23-084 Francesco Camusso ITA 1931
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
34-180 Fiorenzo Magni ITA 1955
34-069 Tony Rominger ZWI 1995
33-261 Fausto Coppi ITA 1953
33-256 Felice Gimondi ITA 1976
33-211 Primoz Roglic SLO 2023
33-007 Chris Froome GBR 2018
32-357 Francesco Moser ITA 1984
32-267 Fausto Coppi ITA 1952
32-185 Ivan Basso ITA 2010
32-176 Alberto Contador Velasco SPA 2015
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
15 Domenico Pozzovivo ITA 2008 - 2024
14 Pier Mattia "Pierino" Gavazzi ITA 1973 - 1988
14 Franco Bitossi ITA 1963 - 1978
14 Gino Bartali ITA 1935 - 1954
13 Mario Cipollini ITA 1989 - 2003
13 Wladimiro Panizza ITA 1967 - 1983
13 Felice Gimondi ITA 1965 - 1978
13 Marino Basso ITA 1966 - 1978
13 Nino Defilippis ITA 1952 - 1964
12 Stefano Garzelli ITA 1997 - 2013
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
17-317 Enrico Sala ITA 1909
18-245 Andrii Ponomar UKR 2021
19-063 Ugo Agostoni ITA 1912
19-082 Fabio Battesini ITA 1931
19-181 Giovanni Marchese ITA 1909
19-201 Leopoldo Torricelli ITA 1913
19-210 Ezio Corlaita ITA 1909
19-243 Andrii Ponomar UKR 2022
19-288 Olimpio Bizzi ITA 1936
19-295 Aldo Bini ITA 1935
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
42-134 Andrea Noè ITA 2011
42-034 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2022
42-015 Matteo Tosatto ITA 2016
41-180 Giovanni Rossignoli ITA 1924
41-176 Domenico Pozzovivo ITA 2024
41-148 Alessandro Petacchi ITA 2015
41-018 Svein Tuft CDN 2018
41-017 Matteo Tosatto ITA 2015
40-167 Domenico Pozzovivo ITA 2023
40-149 Alessandro Petacchi ITA 2014
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
42 Mario Cipollini ITA 1989 - 2003
41 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
31 Learco Guerra ITA 1930 - 1937
30 Costante Girardengo ITA 1913 - 1926
24 Giuseppe Saronni ITA 1978 - 1985
24 Eddy Merckx BEL 1967 - 1974
23 Francesco Moser ITA 1973 - 1986
22 Alessandro Petacchi ITA 2003 - 2011
22 Roger De Vlaeminck BEL 1972 - 1979
22 Fausto Coppi ITA 1940 - 1955
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-296 Olimpio Bizzi ITA 1936
20-059 Costante Girardengo ITA 1913
20-076 Nino Defilippis ITA 1952
20-088 Fabio Battesini ITA 1932
20-132 Dario Beni ITA 1909
20-149 Dario Beni ITA 1909
20-151 Alfredo Sivocci ITA 1911
20-156 Moreno Argentin ITA 1981
20-161 Moreno Argentin ITA 1981
20-167 Luigi Natale Lucotti ITA 1914
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-007 Mark Cavendish GBR 2023
37-313 Paolo Tiralongo ITA 2015
37-185 Giovanni Rossignoli ITA 1920
37-125 Alessandro Petacchi ITA 2011
36-352 Mark Cavendish GBR 2022
36-313 Stefano Garzelli ITA 2010
36-299 Alessandro Bertolini ITA 2008
36-266 Gaetano Belloni ITA 1929
36-255 Jens Voigt DUI 2008
36-215 Lucien Van Impe BEL 1983
Meeste ritzeges in één jaar
Aantal Coureur Nat Jaar
12 Alfredo Binda ITA 1927
10 Giuseppe Olmo ITA 1936
10 Learco Guerra ITA 1934
9 Alessandro Petacchi ITA 2004
8 Alfredo Binda ITA 1929
8 Costante Girardengo ITA 1923
7 Giuseppe Saronni ITA 1980
7 Freddy Maertens BEL 1977
7 Roger De Vlaeminck BEL 1975
7 Costante Girardengo ITA 1919
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
78 Eddy Merckx BEL 1968 - 1974
59 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
57 Francesco Moser ITA 1976 - 1985
50 Gino Bartali ITA 1936 - 1947
49 Giuseppe Saronni ITA 1979 - 1986
42 Jacques Anquetil FRA 1959 - 1967
31 Bernard Hinault FRA 1980 - 1985
31 Fausto Coppi ITA 1940 - 1954
29 Miguel Indurain Larraya SPA 1992 - 1993
27 Roberto Visentini ITA 1980 - 1987
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-059 Nino Defilippis ITA 1952
20-132 Dario Beni ITA 1909
20-257 Fausto Coppi ITA 1940
20-292 Aldo Bini ITA 1936
21-024 Luigi Marchisio ITA 1930
21-109 Wilfried Reybrouck BEL 1974
21-123 Guido Bontempi ITA 1981
21-162 Romeo Venturelli ITA 1960
21-235 Vincenzo Meco ITA 1962
21-245 Giuseppe Saronni ITA 1979
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-128 Andrea Noè ITA 2007
37-156 Jens Heppner DUI 2002
37-109 Aldo Moser ITA 1971
37-096 Cadel Evans AUS 2014
37-001 Geraint Thomas GBR 2023
37-000 Svein Tuft CDN 2014
36-270 Gaetano Belloni ITA 1929
36-244 Alexandre Vinokourov KAZ 2010
36-112 Luca Paolini ITA 2013
35-314 Serhiy Honchar UKR 2006