Milano - Sanremo

Milano - Sanremo 2010
20 Mar 2010
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 SPA Oscar Freire Gomez SPA Rabobank 34-034
2 BEL Tom Boonen BEL Quick Step 29-156
3 ITA Alessandro Petacchi ITA Lampre - Farnese Vini 36-076
4 ITA Sacha Modolo ITA 22-275
5 ITA Daniele Bennati ITA Liquigas - Doimo 29-177
6 NOR Thor Hushovd NOR 32-061
7 ITA Francesco Ginanni ITA 24-165
8 KAZ Maxim Iglinskiy KAZ Astana 28-336
9 BEL Philippe Gilbert BEL Omega Pharma - Lotto 27-258
10 ITA Luca Paolini ITA 33-062
11 DEN Matti Breschel DEN Saxo Bank 25-201
12 FRA Anthony Geslin FRA Française des Jeux 29-284
13 ITA Enrico Gasparotto ITA Astana 27-363
14 FRA Geoffroy Lequatre FRA RadioShack 28-263
15 DUI Paul Martens (DUI) DUI Rabobank 26-145
16 FRA Yoann Offredo FRA Française des Jeux 23-128
17 ZWI Fabian Cancellara ZWI Saxo Bank 29-002
18 SPA Juan Antonio Flecha Giannoni SPA Team Sky 32-184
19 DUI Linus Gerdemann DUI Milram 27-185
20 SPA Pablo Lastras Garcia SPA Caisse d'Epargne 34-060
21 FRA Sylvain Chavanel FRA Quick Step 30-263
22 DUI Marcus Burghardt DUI 26-263
23 ITA Daniel Oss ITA Liquigas - Doimo 23-066
24 SPA Xavier Florencio Cabre SPA 30-084
25 AUS Michael Rogers AUS HTC - Columbia 30-091
26 UKR Andriy Grivko UKR Astana 26-226
27 ZWE Thomas Lövkvist ZWE Team Sky 25-350
28 ITA Vincenzo Nibali ITA Liquigas - Doimo 25-126
29 ITA Filippo Pozzato ITA Katusha 28-191
30 ITA Michele Scarponi ITA 30-176
31 RUS Serguei Ivanov RUS Katusha 35-015
32 AUS Simon Clarke AUS 23-245
33 ITA Lorenzo Bernucci ITA Lampre - Farnese Vini 30-187
34 ITA Damiano Cunego ITA Lampre - Farnese Vini 28-182
35 DUI Andreas Klier DUI 34-065
36 SPA Alan Perez Lezaun SPA Euskaltel - Euskadi 27-248
37 KAZ Dimitriy Muravyev KAZ RadioShack 30-139
38 FRA Lloyd Mondory FRA AG2R - La Mondiale 27-328
39 SPA José Joaquin Rojas Gil SPA Caisse d'Epargne 24-285
40 SPA Francisco Jose Ventoso Alberdi SPA 27-318
41 NED Niki Terpstra NED Milram 25-306
42 USA Tyler Farrar USA Garmin - Transitions 25-291
43 SPA Juan Jose Oroz Ugalde SPA Euskaltel - Euskadi 29-252
44 OOS Bernhard Eisel OOS HTC - Columbia 29-031
45 SPA Ruben Perez Moreno SPA Euskaltel - Euskadi 28-141
46 RUS Alexandr Kolobnev RUS Katusha 28-320
47 BEL Greg Van Avermaet BEL Omega Pharma - Lotto 24-307
48 RUS Eduard Vorganov RUS Katusha 27-103
49 POR Rui Alberto Costa Faria POR Caisse d'Epargne 23-166
50 DUI Christian Knees DUI Milram 29-015
51 DUI Markus Fothen DUI Milram 28-192
52 NED Karsten Kroon NED 34-050
53 AUS Wesley Sulzberger AUS Française des Jeux 23-151
54 CDN Michael Barry CDN Team Sky 34-093
55 USA George Hincapie USA 36-264
56 SPA Markel Irizar Aranburu SPA RadioShack 30-044
57 BEL Sébastien Rosseler BEL RadioShack 28-248
58 VEN Jackson Jesus Rodriguez Ortiz VEN 25-020
59 NOR Gabriel Rasch NOR 33-346
60 NED Bram Tankink NED Rabobank 31-107
61 BEL Nick Nuyens BEL Rabobank 29-319
62 NED Sebastian Langeveld NED Rabobank 25-062
63 ITA Oscar Gatto ITA 25-078
64 ITA Alessandro Ballan ITA 30-135
65 FRA Sébastien Hinault FRA AG2R - La Mondiale 36-037
66 EST René Mandri EST AG2R - La Mondiale 26-060
67 FRA William Bonnet FRA 27-268
68 ITA Matteo Tosatto ITA Quick Step 35-310
69 ITA Emanuele Sella ITA 29-070
70 ITA Francesco Gavazzi ITA Lampre - Farnese Vini 25-231
71 FRA Jérôme Pineau FRA Quick Step 30-078
72 SPA Iñaki Isasi Flores SPA Euskaltel - Euskadi 32-334
73 ITA Domenico Pozzovivo ITA 27-110
74 ITA Mirco Lorenzetto ITA Lampre - Farnese Vini 28-244
75 BEL Dries Devenyns BEL Quick Step 26-241
76 COL José Rodolfo Serpa Perez COL 30-338
77 ITA Manuele Mori ITA Lampre - Farnese Vini 29-223
78 KAZ Assan Bazayev KAZ Astana 29-026
79 ITA Manuel Quinziato ITA Liquigas - Doimo 30-141
80 FRA Benoît Vaugrenard FRA Française des Jeux 28-074
81 COL Rigoberto Uran Uran COL Caisse d'Epargne 23-053
82 ITA Franco Pellizotti ITA Liquigas - Doimo 32-064
83 ITA Stefano Garzelli ITA 36-247
84 FRA Dimitri Champion FRA AG2R - La Mondiale 26-196
85 ITA Francesco Failli ITA 26-095
86 CZE Roman Kreuziger CZE Liquigas - Doimo 23-318
87 BLR Vasil Kiryienka BLR Caisse d'Epargne 28-265
88 FRA Steve Chainel FRA 26-196
89 GBR Mark Cavendish GBR HTC - Columbia 24-303
90 ITA Mirko Selvaggi ITA Astana 25-037
91 ITA Giovanni Visconti ITA 27-066
92 ZWI Grégory Rast ZWI RadioShack 30-063
93 NED Tom Leezer NED Rabobank 24-084
94 NED Lars Boom NED Rabobank 24-080
95 NED Maarten Pieter Tjallingii NED Rabobank 32-135
96 NZL Gregory Henderson NZL Team Sky 33-191
97 AUS Brett Daniel Lancaster AUS 30-126
98 BEL Johan Vansummeren BEL Garmin - Transitions 29-044
99 AUS Christopher Sutton AUS Team Sky 25-191
100 AUS Cameron James Wurf AUS 26-230
101 BEL Jürgen Roelandts BEL Omega Pharma - Lotto 24-261
102 FRA Frédéric Guesdon FRA Française des Jeux 39-065
103 FRA Mickaël Delage FRA Omega Pharma - Lotto 24-226
104 DEN Anders Lund DEN Saxo Bank 25-034
105 GBR David Millar GBR Garmin - Transitions 33-075
106 NOR Edvald Boasson Hagen NOR Team Sky 22-308
107 ITA Marco Velo ITA Quick Step 36-011
108 SPA Xavier Zandio Echaide SPA Caisse d'Epargne 33-003
109 FRA Sébastien Turgot FRA 25-343
110 FRA Blel Kadri FRA AG2R - La Mondiale 23-198
111 ITA Luca Mazzanti ITA Katusha 36-044
112 ZAF Daryl Impey ZAF RadioShack 25-104
113 JPN Fumiyuki Beppu JPN RadioShack 26-345
114 ZWI Michael Schär ZWI 23-172
115 OOS Peter Wrolich OOS Milram 35-294
116 ITA Alan Marangoni ITA 25-257
117 ITA Marco Frapporti ITA 24-355
118 RUS Vladimir Efimkin RUS AG2R - La Mondiale 28-108
119 FRA Mathieu Claude FRA 27-003
120 AUS Stuart O'Grady AUS Saxo Bank 36-226
121 DEN Lars Ytting Bak DEN HTC - Columbia 30-064
122 AUS Matthew Wilson AUS Garmin - Transitions 32-170
123 DUI Paul Voss DUI Milram 23-359
124 DUI Danilo Hondo DUI Lampre - Farnese Vini 36-075
125 BEL Staf Scheirlinckx BEL Omega Pharma - Lotto 31-008
126 AUS Allan Davis AUS Astana 29-236
127 DEN Faxoe DEN
128 ZWE Gustav Erik Larsson ZWE Saxo Bank 29-181
129 AUS Mathew Hayman AUS Team Sky 31-334
130 UKR Dmytro Gabrovskyy UKR 24-171
131 ITA Paolo Longo Borghini ITA 29-100
132 ITA Aristide Ratti ITA 27-286
133 SLO Jure Kocjan SLO 25-153
134 CRO Vladimir Miholjevic CRO 36-061
135 ITA Alessandro Fantini (1985) ITA 24-151
136 SPA Pablo Urtasun Perez SPA Euskaltel - Euskadi 29-356
137 SPA Jorge Azanza Soto SPA Euskaltel - Euskadi 27-277
138 ZWI Laurent Beuret ZWI 23-269
139 ZWI Rubens Bertogliati ZWI 33-315
140 FRA Eric Berthou FRA 30-058
141 AUS Luke Roberts AUS Milram 33-054
142 GBR Jeremy Hunt GBR 35-364
143 FRA Olivier Bonnaire FRA Française des Jeux 27-018
144 ITA Alessandro Donati ITA 30-317
145 KAZ Valeriy Dimitriyev KAZ Astana 25-161
146 ZWI Danilo Wyss ZWI 24-206
147 BEL Roy Sentjens BEL Milram 29-095
148 ITA Valerio Agnoli ITA Liquigas - Doimo 25-073
149 BLR Yauheni Hutarovich BLR Française des Jeux 26-111
150 ITA Diego Caccia ITA 28-232
151 ITA Daniele Ratto ITA 20-166
152 FRA Maxime Bouet FRA AG2R - La Mondiale 23-137
153 ITA Fabrice Piemontesi ITA 26-217
Milano - Sanremo 2010
Datum Rit Winnaar Leider Punten Berg
20.03 Eindstand Oscar Freire Gomez
Startlijst Milano - Sanremo 2010
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Alan Marangoni ITA 06 Jul 1984 1
Alessandro Ballan ITA 06 Nov 1979 2
Alessandro Donati ITA 08 May 1979 1
Alessandro Fantini (1985) ITA 20 Oct 1985 1
Andreas Klier DUI 15 Jan 1976 3
Aristide Ratti ITA 07 Jun 1982 1
Brett Daniel Lancaster AUS 15 Nov 1979 1
Cameron James Wurf AUS 03 Aug 1983 1
Daniele Ratto ITA 05 Oct 1989 1
Danilo Wyss ZWI 26 Aug 1985 1
Diego Caccia ITA 31 Jul 1981 1
Dmytro Gabrovskyy UKR 30 Sep 1985 1
Domenico Pozzovivo ITA 30 Nov 1982 1
Emanuele Sella ITA 09 Jan 1981 1
Eric Berthou FRA 21 Jan 1980 1
Fabrice Piemontesi ITA 16 Aug 1983 1
Faxoe DEN 1
Francesco Failli ITA 16 Dec 1983 1
Francesco Ginanni ITA 06 Oct 1985 1
Francisco Jose Ventoso Alberdi SPA 06 May 1982 1
Gabriel Rasch NOR 08 Apr 1976 1
George Hincapie USA 29 Jun 1973 3
Giovanni Visconti ITA 13 Jan 1983 1
Jackson Jesus Rodriguez Ortiz VEN 28 Feb 1985 1
Jeremy Hunt GBR 21 Mar 1974 1
José Rodolfo Serpa Perez COL 17 Apr 1979 1
Jure Kocjan SLO 18 Oct 1984 1
Karsten Kroon NED 29 Jan 1976 1
Laurent Beuret ZWI 24 Jun 1986 1
Luca Paolini ITA 17 Jan 1977 4
Marco Frapporti ITA 30 Mar 1985 1
Marcus Burghardt DUI 30 Jun 1983 1
Mathieu Claude FRA 17 Mar 1983 1
Michael Schär ZWI 29 Sep 1986 1
Michele Scarponi ITA 25 Sep 1979 1
Oscar Gatto ITA 01 Jan 1985 1
Paolo Longo Borghini ITA 10 Dec 1980 1
Rubens Bertogliati ZWI 09 May 1976 1
Sacha Modolo ITA 19 Jun 1987 1
Sébastien Turgot FRA 11 Apr 1984 1
Simon Clarke AUS 18 Jul 1986 1
Stefano Garzelli ITA 16 Jul 1973 4
Steve Chainel FRA 06 Sep 1983 1
Thor Hushovd NOR 18 Jan 1978 5
Vladimir Miholjevic CRO 18 Jan 1974 1
William Bonnet FRA 25 Jun 1982 1
Xavier Florencio Cabre SPA 26 Dec 1979 1
Blel Kadri FRA 03 Sep 1986 AG2R - La Mondiale 1
Dimitri Champion FRA 06 Sep 1983 AG2R - La Mondiale 1
Lloyd Mondory FRA 26 Apr 1982 AG2R - La Mondiale 1
Maxime Bouet FRA 03 Nov 1986 AG2R - La Mondiale 1
René Mandri EST 20 Jan 1984 AG2R - La Mondiale 1
Sébastien Hinault FRA 11 Feb 1974 AG2R - La Mondiale 1
Vladimir Efimkin RUS 02 Dec 1981 AG2R - La Mondiale 1
Allan Davis AUS 27 Jul 1980 Astana 3
Andriy Grivko UKR 07 Aug 1983 Astana 1
Assan Bazayev KAZ 22 Feb 1981 Astana 1
Enrico Gasparotto ITA 22 Mar 1982 Astana 1
Maxim Iglinskiy KAZ 18 Apr 1981 Astana 1
Mirko Selvaggi ITA 11 Feb 1985 Astana 1
Valeriy Dimitriyev KAZ 10 Oct 1984 Astana 1
Alan Perez Lezaun SPA 15 Jul 1982 Euskaltel - Euskadi 1
Iñaki Isasi Flores SPA 20 Apr 1977 Euskaltel - Euskadi 1
Jorge Azanza Soto SPA 16 Jun 1982 Euskaltel - Euskadi 1
Juan Jose Oroz Ugalde SPA 11 Jul 1980 Euskaltel - Euskadi 1
Pablo Urtasun Perez SPA 29 Mar 1980 Euskaltel - Euskadi 1
Ruben Perez Moreno SPA 30 Oct 1981 Euskaltel - Euskadi 1
Anthony Geslin FRA 09 Jun 1980 Française des Jeux 2
Benoît Vaugrenard FRA 05 Jan 1982 Française des Jeux 1
Frédéric Guesdon FRA 14 Jan 1971 Française des Jeux 1
Olivier Bonnaire FRA 02 Mar 1983 Française des Jeux 1
Wesley Sulzberger AUS 20 Oct 1986 Française des Jeux 1
Yauheni Hutarovich BLR 29 Nov 1983 Française des Jeux 1
Yoann Offredo FRA 12 Nov 1986 Française des Jeux 1
José Joaquin Rojas Gil SPA 08 Jun 1985 Caisse d'Epargne 1
Pablo Lastras Garcia SPA 20 Jan 1976 Caisse d'Epargne 1
Rigoberto Uran Uran COL 26 Jan 1987 Caisse d'Epargne 1
Rui Alberto Costa Faria POR 05 Oct 1986 Caisse d'Epargne 1
Vasil Kiryienka BLR 28 Jun 1981 Caisse d'Epargne 1
Xavier Zandio Echaide SPA 17 Mar 1977 Caisse d'Epargne 1
David Millar GBR 04 Jan 1977 Garmin - Transitions 1
Johan Vansummeren BEL 04 Feb 1981 Garmin - Transitions 1
Matthew Wilson AUS 01 Oct 1977 Garmin - Transitions 1
Tyler Farrar USA 02 Jun 1984 Garmin - Transitions 1
Alexandr Kolobnev RUS 04 May 1981 Katusha 1
Eduard Vorganov RUS 07 Dec 1982 Katusha 1
Filippo Pozzato ITA 10 Sep 1981 Katusha 3
Luca Mazzanti ITA 04 Feb 1974 Katusha 2
Serguei Ivanov RUS 05 Mar 1975 Katusha 3
Alessandro Petacchi ITA 03 Jan 1974 Lampre - Farnese Vini 7
Damiano Cunego ITA 19 Sep 1981 Lampre - Farnese Vini 1
Danilo Hondo DUI 04 Jan 1974 Lampre - Farnese Vini 2
Francesco Gavazzi ITA 01 Aug 1984 Lampre - Farnese Vini 1
Lorenzo Bernucci ITA 15 Sep 1979 Lampre - Farnese Vini 1
Manuele Mori ITA 09 Aug 1980 Lampre - Farnese Vini 2
Mirco Lorenzetto ITA 19 Jul 1981 Lampre - Farnese Vini 2
Daniel Oss ITA 13 Jan 1987 Liquigas - Doimo 1
Daniele Bennati ITA 24 Sep 1980 Liquigas - Doimo 2
Franco Pellizotti ITA 15 Jan 1978 Liquigas - Doimo 2
Manuel Quinziato ITA 30 Oct 1979 Liquigas - Doimo 1
Roman Kreuziger CZE 06 May 1986 Liquigas - Doimo 1
Valerio Agnoli ITA 06 Jan 1985 Liquigas - Doimo 1
Vincenzo Nibali ITA 14 Nov 1984 Liquigas - Doimo 1
Christian Knees DUI 05 Mar 1981 Milram 1
Linus Gerdemann DUI 16 Sep 1982 Milram 1
Luke Roberts AUS 25 Jan 1977 Milram 1
Markus Fothen DUI 09 Sep 1981 Milram 1
Niki Terpstra NED 18 May 1984 Milram 1
Paul Voss DUI 26 Mar 1986 Milram 1
Peter Wrolich OOS 30 May 1974 Milram 1
Roy Sentjens BEL 15 Dec 1980 Milram 1
Greg Van Avermaet BEL 17 May 1985 Omega Pharma - Lotto 1
Jürgen Roelandts BEL 02 Jul 1985 Omega Pharma - Lotto 1
Mickaël Delage FRA 06 Aug 1985 Omega Pharma - Lotto 1
Philippe Gilbert BEL 05 Jul 1982 Omega Pharma - Lotto 3
Staf Scheirlinckx BEL 12 Mar 1979 Omega Pharma - Lotto 1
Dries Devenyns BEL 22 Jul 1983 Quick Step 1
Jérôme Pineau FRA 02 Jan 1980 Quick Step 1
Marco Velo ITA 09 Mar 1974 Quick Step 3
Matteo Tosatto ITA 14 May 1974 Quick Step 3
Sylvain Chavanel FRA 30 Jun 1979 Quick Step 1
Tom Boonen BEL 15 Oct 1980 Quick Step 4
Bram Tankink NED 03 Dec 1978 Rabobank 1
Lars Boom NED 30 Dec 1985 Rabobank 1
Maarten Pieter Tjallingii NED 05 Nov 1977 Rabobank 1
Nick Nuyens BEL 05 May 1980 Rabobank 1
Oscar Freire Gomez SPA 15 Feb 1976 Rabobank 9
Paul Martens (DUI) DUI 26 Oct 1983 Rabobank 1
Sebastian Langeveld NED 17 Jan 1985 Rabobank 1
Tom Leezer NED 26 Dec 1985 Rabobank 1
Daryl Impey ZAF 06 Dec 1984 RadioShack 1
Dimitriy Muravyev KAZ 02 Nov 1979 RadioShack 1
Fumiyuki Beppu JPN 10 Apr 1983 RadioShack 1
Geoffroy Lequatre FRA 30 Jun 1981 RadioShack 1
Grégory Rast ZWI 17 Jan 1980 RadioShack 1
Markel Irizar Aranburu SPA 05 Feb 1980 RadioShack 1
Sébastien Rosseler BEL 15 Jul 1981 RadioShack 1
Anders Lund DEN 14 Feb 1985 Saxo Bank 1
Fabian Cancellara ZWI 18 Mar 1981 Saxo Bank 2
Gustav Erik Larsson ZWE 20 Sep 1980 Saxo Bank 1
Matti Breschel DEN 31 Aug 1984 Saxo Bank 1
Stuart O'Grady AUS 06 Aug 1973 Saxo Bank 6
Christopher Sutton AUS 10 Sep 1984 Team Sky 1
Edvald Boasson Hagen NOR 17 May 1987 Team Sky 1
Gregory Henderson NZL 10 Sep 1976 Team Sky 1
Juan Antonio Flecha Giannoni SPA 17 Sep 1977 Team Sky 1
Mathew Hayman AUS 20 Apr 1978 Team Sky 1
Michael Barry CDN 18 Dec 1975 Team Sky 1
Thomas Lövkvist ZWE 04 Apr 1984 Team Sky 1
Bernhard Eisel OOS 17 Feb 1981 HTC - Columbia 1
Lars Ytting Bak DEN 16 Jan 1980 HTC - Columbia 1
Mark Cavendish GBR 21 May 1985 HTC - Columbia 2
Michael Rogers AUS 20 Dec 1979 HTC - Columbia 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2024 16.03 1.WT BEL Jasper Philipsen AUS Michael Matthews SLO Tadej Pogacar
2023 18.03 1.WT NED Mathieu van der Poel ITA Filippo Ganna BEL Wout Van Aert
2022 19.03 1.WT SLO Matej Mohoric FRA Anthony Turgis NED Mathieu van der Poel
2021 20.03 1.WT BEL Jasper Stuyven AUS Caleb Ewan BEL Wout Van Aert
2020 08.08 1.WT BEL Wout Van Aert FRA Julian Alaphilippe AUS Michael Matthews
2019 23.03 1.WT FRA Julian Alaphilippe BEL Oliver Naesen POL Michal Kwiatkowski
2018 17.03 1.WT ITA Vincenzo Nibali AUS Caleb Ewan FRA Arnaud Démare
2017 18.03 1.WT POL Michal Kwiatkowski SVK Peter Sagan FRA Julian Alaphilippe
2016 19.03 1.WT FRA Arnaud Démare GBR Ben Swift BEL Jürgen Roelandts
2015 22.03 1.WT DUI John Degenkolb NOR Alexander Kristoff AUS Michael Matthews
2014 23.03 1.WT NOR Alexander Kristoff ZWI Fabian Cancellara GBR Ben Swift
2013 17.03 1.WT DUI Gerald Ciolek SVK Peter Sagan ZWI Fabian Cancellara
2012 17.03 1.WT AUS Simon Gerrans ZWI Fabian Cancellara ITA Vincenzo Nibali
2011 19.03 1.WT AUS Matthew Harley Goss ZWI Fabian Cancellara BEL Philippe Gilbert
2010 20.03 1.HIS SPA Oscar Freire Gomez BEL Tom Boonen ITA Alessandro Petacchi
2009 21.03 1.HIS GBR Mark Cavendish DUI Heinrich Friedrich Haussler NOR Thor Hushovd
2008 22.03 1.HIS ZWI Fabian Cancellara ITA Filippo Pozzato BEL Philippe Gilbert
2007 24.03 1.PT SPA Oscar Freire Gomez AUS Allan Davis BEL Tom Boonen
2006 18.03 1.PT ITA Filippo Pozzato ITA Alessandro Petacchi ITA Luca Paolini
2005 19.03 1.PT ITA Alessandro Petacchi DUI Danilo Hondo NOR Thor Hushovd
2004 20.03 CDM SPA Oscar Freire Gomez DUI Erik Zabel AUS Stuart O'Grady
2003 22.03 CDM ITA Paolo Bettini ITA Mirko Celestino ITA Luca Paolini
2002 23.03 CDM ITA Mario Cipollini USA Fred Rodriguez ZWI Markus Zberg
2001 24.03 CDM DUI Erik Zabel ITA Mario Cipollini LAT Romans Vainsteins
2000 18.03 CDM DUI Erik Zabel ITA Fabio Baldato SPA Oscar Freire Gomez
1999 20.03 CDM BEL Andrei Tchmil DUI Erik Zabel POL Zbigniew Spruch
1998 21.03 CDM DUI Erik Zabel FRA Emmanuel Magnien FRA Frédéric Moncassin
1997 22.03 CDM DUI Erik Zabel ITA Alberto Elli ITA Biagio Conte
1996 23.03 CDM ITA Gabriele Colombo UKR Alexandre Gontchenkov ITA Michele Coppolillo
1995 18.03 CDM FRA Laurent Jalabert ITA Maurizio Fondriest ITA Stefano Zanini
1994 19.03 CDM ITA Giorgio Furlan ITA Mario Cipollini ITA Adriano Baffi
1993 20.03 CDM ITA Maurizio Fondriest ITA Luca Gelfi ITA Maximilian Sciandri
1992 21.03 CDM IRL Sean Kelly ITA Moreno Argentin BEL Johan Museeuw
1991 23.03 CDM ITA Claudio Chiappucci DEN Rolf Sörensen BEL Eric Vanderaerden
1990 17.03 CDM ITA Gianni Bugno DUI Rolf Golz FRA Gilles Delion
1989 18.03 CDM FRA Laurent Fignon NED Frans Maassen ITA Adriano Baffi
1988 19.03 CDM FRA Laurent Fignon ITA Maurizio Fondriest NED Steven Rooks
1987 21.03 HC ZWI Erich Maechler BEL Eric Vanderaerden ITA Guido Bontempi
1986 15.03 HC IRL Sean Kelly USA Greg Lemond ITA Mario Beccia
1985 16.03 HC NED Hennie Kuiper NED Teun van Vliet ITA Silvano Ricco
1984 17.03 HC ITA Francesco Moser IRL Sean Kelly BEL Eric Vanderaerden
1983 19.03 HC ITA Giuseppe Saronni ITA Guido Bontempi NED Jan Raas
1982 20.03 HC FRA Marc Gomez FRA Alain Bondue ITA Moreno Argentin
1981 21.03 BEL Alfons De Wolf BEL Roger De Vlaeminck FRA Jacques Bossis
1980 16.03 ITA Pier Mattia "Pierino" Gavazzi ITA Giuseppe Saronni NED Jan Raas
1979 17.03 BEL Roger De Vlaeminck ITA Giuseppe Saronni NOR Knut Knudsen
1978 18.03 BEL Roger De Vlaeminck ITA Giuseppe Saronni ITA Alessio Antonini
1977 19.03 NED Jan Raas BEL Roger De Vlaeminck BEL Wilfried Wesemael
1976 19.03 BEL Eddy Merckx ITA Wladimiro Panizza X
1975 19.03 BEL Eddy Merckx ITA Francesco Moser FRA Guy Sibille
1974 18.03 ITA Felice Gimondi BEL Eric Leman BEL Roger De Vlaeminck
1973 19.03 BEL Roger De Vlaeminck ITA Wilmo Francioni ITA Felice Gimondi
1972 18.03 BEL Eddy Merckx ITA Gianni Motta ITA Marino Basso
1971 19.03 BEL Eddy Merckx ITA Felice Gimondi ZWE Gösta Pettersson
1970 19.03 ITA Michele Dancelli NED Gerben Karstens BEL Eric Leman
1969 19.03 BEL Eddy Merckx BEL Roger De Vlaeminck ITA Marino Basso
1968 19.03 DUI Rudi Altig FRA Charly Grosskost ITA Adriano Durante
1967 18.03 BEL Eddy Merckx ITA Gianni Motta ITA Franco Bitossi
1966 20.03 BEL Eddy Merckx ITA Adriano Durante BEL Herman Vanspringel
1965 19.03 NED Arie den Hartog ITA Vittorio Adorni ITA Franco Balmamion
1964 19.03 GBR Tom Simpson FRA Raymond Poulidor BEL Willy Bocklant
1963 19.03 FRA Joseph Groussard DUI Rolf Wolfshohl BEL Willy Schroeders
1962 19.03 BEL Emile Daems BEL Yvo Molenaers BEL Louis Proost
1961 18.03 FRA Raymond Poulidor BEL Rik Van Looy ITA Rino Benedetti
1960 19.03 FRA René Privat FRA Jean Graczyk BEL Yvo Molenaers
1959 19.03 SPA Miguel Poblet Orriols BEL Rik Van Steenbergen BEL Leon Van Daele
1958 19.03 BEL Rik Van Looy SPA Miguel Poblet Orriols FRA André Darrigade
1957 19.03 SPA Miguel Poblet Orriols BEL Alfred De Bruyne GBR Brian Robinson
1956 19.03 BEL Alfred De Bruyne ITA Fiorenzo Magni BEL Jozef Planckaert
1955 19.03 BEL Germain Derijcke FRA Bernard Gauthier FRA Jean Bobet
1954 19.03 BEL Rik Van Steenbergen FRA Francis Anastasi ITA Giuseppe Favero
1953 19.03 ITA Loretto Petrucci ITA Giuseppe Minardi BEL Valère Ollivier
1952 19.03 ITA Loretto Petrucci ITA Giuseppe Minardi FRA Serge Blusson
1951 19.03 FRA Louison Bobet FRA Pierre Barbotin ITA Loretto Petrucci
1950 18.03 ITA Gino Bartali ITA Nedo Logli ITA Oreste Conte
1949 19.03 ITA Fausto Coppi ITA Vito Ortelli ITA Fiorenzo Magni
1948 19.03 ITA Fausto Coppi ITA Vittorio Rossello ITA Fermo Camellini
1947 19.03 ITA Gino Bartali ITA Ezio Cecchi ITA Sergio Maggini
1946 19.03 ITA Fausto Coppi FRA Lucien Teisseire ITA Mario Ricci
1943 19.03 ITA Cino Cinelli ITA Glauco Servadei ITA Quirino Toccacelli
1942 19.03 ITA Adolfo Leoni ITA Antonio Bevilacqua (1918) ITA Pierino Favalli
1941 19.03 ITA Pierino Favalli ITA Mario Ricci ITA Pietro Chiappini
1940 19.03 ITA Gino Bartali ITA Pietro Rimoldi ITA Aldo Bini
1939 19.03 ITA Gino Bartali ITA Aldo Bini ITA Osvaldo Bailo
1938 19.03 ITA Giuseppe Olmo ITA Pierino Favalli ITA Alfredo Bovet
1937 19.03 ITA Cesare Del Cancia ITA Pierino Favalli ITA Marco Cimatti
1936 22.03 ITA Angelo Varetto ITA Carlo Romanatti ITA Olimpio Bizzi
1935 19.03 ITA Giuseppe Olmo ITA Learco Guerra ITA Mario Cipriani
1934 26.03 BEL Jef Demuysere ITA Giovanni Cazzulani ITA Francesco Camusso
1933 26.03 ITA Learco Guerra ITA Alfredo Bovet ITA Pietro Rimoldi
1932 02.03 ITA Alfredo Bovet ITA Alfredo Binda ITA Michele Mara (1903)
1931 22.03 ITA Alfredo Binda ITA Learco Guerra ITA Domenico Piemontesi
1930 30.03 ITA Michele Mara (1903) ITA Pio Caimmi ITA Domenico Piemontesi
1929 19.03 ITA Alfredo Binda ITA Leonida Frascarelli ITA Pio Caimmi
1928 25.03 ITA Costante Girardengo ITA Alfredo Binda ITA Giovanni Brunero
1927 03.04 ITA Pietro Chesi ITA Alfredo Binda ITA Domenico Piemontesi
1926 21.03 ITA Costante Girardengo ITA Nello Ciaccheri ITA Egidio Picchiottino
1925 29.03 ITA Costante Girardengo ITA Giovanni Brunero ITA Pietro Linari
1924 16.03 ITA Pietro Linari ITA Gaetano Belloni ITA Costante Girardengo
1923 25.03 ITA Costante Girardengo ITA Gaetano Belloni ITA Giuseppe Azzini
1922 02.04 ITA Giovanni Brunero ITA Costante Girardengo ITA Bartolomeo Aimo
1921 03.04 ITA Costante Girardengo ITA Giovanni Brunero ITA Giuseppe Azzini
1920 25.03 ITA Gaetano Belloni FRA Henri Pélissier ITA Costante Girardengo
1919 06.04 ITA Angelo Gremo ITA Costante Girardengo ITA Giuseppe Oliveri
1918 14.04 ITA Costante Girardengo ITA Gaetano Belloni ITA Ugo Agostoni
1917 15.04 ITA Gaetano Belloni ITA Costante Girardengo ITA Angelo Gremo
1915 28.03 ITA Ezio Corlaita ITA Luigi Natale Lucotti ITA Angelo Gremo
1914 05.04 ITA Ugo Agostoni ITA Carlo Galetti FRA Charles Crupelandt
1913 30.03 BEL Odiel Defraeye BEL Louis Mottiat ITA Ezio Corlaita
1912 31.03 FRA Henri Pélissier FRA Gustave Garrigou BEL Jules Masselis
1911 02.04 FRA Gustave Garrigou FRA Louis Trousselier ITA Luigi Ganna
1910 03.04 FRA Eugène Christophe ITA Giovanni Cocchi ITA Giovanni Marchese
1909 04.04 ITA Luigi Ganna FRA Émile Georget ITA Giovanni Cuniolo
1908 05.04 BEL Cyrille Van Hauwaert ITA Luigi Ganna FRA André Pottier
1907 14.04 FRA Lucien Petit-Breton FRA Gustave Garrigou ITA Giovanni Gerbi
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
7 Eddy Merckx BEL 1966 - 1976
6 Costante Girardengo ITA 1918 - 1928
4 Erik Zabel DUI 1997 - 2001
4 Gino Bartali ITA 1939 - 1950
3 Oscar Freire Gomez SPA 2004 - 2010
3 Roger De Vlaeminck BEL 1973 - 1979
3 Fausto Coppi ITA 1946 - 1949
2 Sean Kelly IRL 1986 - 1992
2 Laurent Fignon FRA 1988 - 1989
2 Miguel Poblet Orriols SPA 1957 - 1959
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
11 Costante Girardengo ITA 1917 - 1928
7 Roger De Vlaeminck BEL 1969 - 1981
7 Eddy Merckx BEL 1966 - 1976
6 Erik Zabel DUI 1997 - 2004
5 Fabian Cancellara ZWI 2008 - 2014
5 Alfredo Binda ITA 1927 - 1932
5 Gaetano Belloni ITA 1917 - 1924
4 Oscar Freire Gomez SPA 2000 - 2010
4 Giuseppe Saronni ITA 1978 - 1983
4 Gino Bartali ITA 1939 - 1950
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
14 Philippe Gilbert BEL 2005 - 2022
13 Davide Cimolai ITA 2012 - 2024
13 Peter Sagan SVK 2011 - 2023
13 Greg Van Avermaet BEL 2010 - 2022
13 Rik Van Looy BEL 1956 - 1969
12 Alexander Kristoff NOR 2012 - 2024
12 Arnaud Démare FRA 2013 - 2024
12 Edvald Boasson Hagen NOR 2010 - 2024
12 Rolf Sörensen DEN 1986 - 2001
11 Kristian Sbaragli ITA 2013 - 2024
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-276 Eddy Merckx BEL 1966
21-009 Ugo Agostoni ITA 1914
21-036 Alfredo Bovet ITA 1932
21-274 Eddy Merckx BEL 1967
21-318 Cesare Del Cancia ITA 1937
22-213 Loretto Petrucci ITA 1952
23-068 Henri Pélissier FRA 1912
23-117 Giuseppe Olmo ITA 1935
23-213 Loretto Petrucci ITA 1953
23-275 Eddy Merckx BEL 1969
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
36-057 Andrei Tchmil BEL 1999
36-041 Hennie Kuiper NED 1985
35-302 Sean Kelly IRL 1992
35-243 Gino Bartali ITA 1950
35-007 Costante Girardengo ITA 1928
35-001 Mario Cipollini ITA 2002
34-034 Oscar Freire Gomez SPA 2010
33-123 Vincenzo Nibali ITA 2018
33-003 Costante Girardengo ITA 1926
32-272 Francesco Moser ITA 1984
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
14 Philippe Gilbert BEL 2005 - 2022
13 Davide Cimolai ITA 2012 - 2024
13 Edvald Boasson Hagen NOR 2010 - 2024
13 Peter Sagan SVK 2011 - 2023
13 Greg Van Avermaet BEL 2010 - 2022
13 Rik Van Looy BEL 1956 - 1969
12 Alexander Kristoff NOR 2012 - 2024
12 Arnaud Démare FRA 2013 - 2024
12 Michal Kwiatkowski POL 2013 - 2024
12 Daniel Oss ITA 2010 - 2023
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-124 Pietro Bestetti ITA 1917
18-149 Leopoldo Torricelli ITA 1912
18-196 Andrii Ponomar UKR 2021
18-260 Enrico Sala ITA 1910
19-032 Fabio Battesini ITA 1931
19-171 Franco Giorgetti ITA 1922
19-232 Aldo Bini ITA 1935
19-233 Olimpio Bizzi ITA 1936
19-249 Valeriano Zanazzi ITA 1946
19-316 Quinn Simmons USA 2021
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
44-223 Davide Rebellin ITA 2016
42-063 Andrea Noè ITA 2011
41-309 Matteo Tosatto ITA 2016
40-312 Svein Tuft CDN 2018
40-312 Matteo Tosatto ITA 2015
40-079 Alessandro Petacchi ITA 2014
40-061 Franco Pellizotti ITA 2018
40-040 Sébastien Hinault FRA 2014
39-257 Philippe Gilbert BEL 2022
39-239 Dries Devenyns BEL 2023
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Meeste ritzeges in één jaar
Aantal Coureur Nat Jaar
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar