Giro d'Italia

Giro d'Italia 2018 | Rit 2
05 May 2018
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 ITA Elia Viviani ITA Quick - Step Floors 29-087
2 ITA Jakub Mareczko ITA Wilier Triestina - Selle Italia 24-005
3 IRL Sam Bennett IRL BORA - Hansgrohe 27-201
Giro d'Italia 2018
Datum Rit Winnaar Leider Punten Berg
04.05 Rit 1 Tom Dumoulin Tom Dumoulin Elia Viviani
05.05 Rit 2 Elia Viviani Rohan Dennis Elia Viviani Enrico Barbin
06.05 Rit 3 Elia Viviani Rohan Dennis Elia Viviani Enrico Barbin
08.05 Rit 4 Tim Wellens Rohan Dennis Elia Viviani Enrico Barbin
09.05 Rit 5 Enrico Battaglin Rohan Dennis Elia Viviani Enrico Barbin
10.05 Rit 6 Jhoan Esteban Chaves Rubio Simon Yates Elia Viviani Jhoan Esteban Chaves Rubio
11.05 Rit 7 Sam Bennett Simon Yates Elia Viviani Jhoan Esteban Chaves Rubio
12.05 Rit 8 Richard Antonio Carapaz Montenegro Simon Yates Elia Viviani Jhoan Esteban Chaves Rubio
13.05 Rit 9 Simon Yates Simon Yates Elia Viviani Simon Yates
15.05 Rit 10 Matej Mohoric Simon Yates Elia Viviani Simon Yates
16.05 Rit 11 Simon Yates Simon Yates Elia Viviani Simon Yates
17.05 Rit 12 Sam Bennett Simon Yates Elia Viviani Simon Yates
18.05 Rit 13 Elia Viviani Simon Yates Elia Viviani Simon Yates
19.05 Rit 14 Chris Froome Simon Yates Elia Viviani Simon Yates
20.05 Rit 15 Simon Yates Simon Yates Elia Viviani Simon Yates
22.05 Rit 16 Rohan Dennis Simon Yates Elia Viviani Simon Yates
23.05 Rit 17 Elia Viviani Simon Yates Elia Viviani Simon Yates
24.05 Rit 18 Maximilian Schachmann Simon Yates Elia Viviani Simon Yates
25.05 Rit 19 Chris Froome Chris Froome Elia Viviani Chris Froome
26.05 Rit 20 Mikel Nieve Iturralde Chris Froome Elia Viviani Chris Froome
27.05 Rit 21 Sam Bennett Chris Froome Elia Viviani Chris Froome
27.05 Eindstand Chris Froome Elia Viviani Chris Froome
Startlijst Giro d'Italia 2018
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Alexandre Geniez FRA 16 Apr 1988 AG2R - La Mondiale 5
Clément Venturini FRA 16 Oct 1993 AG2R - La Mondiale 1
François Bidard FRA 19 Mar 1992 AG2R - La Mondiale 2
Hubert Dupont FRA 13 Nov 1980 AG2R - La Mondiale 8
Matteo Montaguti ITA 06 Jan 1984 AG2R - La Mondiale 7
Mikaël Cherel FRA 17 Mar 1986 AG2R - La Mondiale 2
Nico Denz DUI 15 Feb 1994 AG2R - La Mondiale 1
Quentin Jaurégui FRA 22 Apr 1994 AG2R - La Mondiale 2
Andrea Vendrame ITA 20 Jul 1994 Androni - Sidermec - Bottecchia 1
Davide Ballerini ITA 21 Sep 1994 Androni - Sidermec - Bottecchia 1
Fausto Masnada ITA 06 Nov 1993 Androni - Sidermec - Bottecchia 1
Francesco Gavazzi ITA 01 Aug 1984 Androni - Sidermec - Bottecchia 3
Manuel Belletti ITA 14 Oct 1985 Androni - Sidermec - Bottecchia 8
Marco Frapporti ITA 30 Mar 1985 Androni - Sidermec - Bottecchia 4
Mattia Cattaneo ITA 25 Oct 1990 Androni - Sidermec - Bottecchia 3
Rodolfo Andres Torres Agudelo COL 21 Mar 1987 Androni - Sidermec - Bottecchia 2
Alexey Lutsenko KAZ 07 Sep 1992 Astana 1
Andrey Zeits KAZ 14 Dec 1986 Astana 7
Davide Villella ITA 27 Jun 1991 Astana 4
Jan Hirt CZE 21 Jan 1991 Astana 2
Luis Leon Sanchez Gil SPA 24 Nov 1983 Astana 3
Miguel Angel Lopez Moreno COL 04 Feb 1994 Astana 1
Pello Bilbao Lopez de Armentia SPA 25 Feb 1990 Astana 2
Tanel Kangert EST 11 Mar 1987 Astana 6
Alessandro De Marchi ITA 19 May 1986 BMC Racing 4
Francisco Jose Ventoso Alberdi SPA 06 May 1982 BMC Racing 6
Jean-Pierre "Jempy" Drucker LUX 03 Sep 1986 BMC Racing 1
Jürgen Roelandts BEL 02 Jul 1985 BMC Racing 2
Kilian Frankiny ZWI 26 Jan 1994 BMC Racing 1
Loïc Vliegen BEL 20 Dec 1993 BMC Racing 1
Nicolas Roche IRL 03 Jul 1984 BMC Racing 3
Rohan Dennis AUS 28 May 1990 BMC Racing 2
Andreas Schillinger DUI 13 Jul 1983 BORA - Hansgrohe 2
Cesare Benedetti ITA 03 Aug 1987 BORA - Hansgrohe 3
Christoph Pfingsten DUI 20 Nov 1987 BORA - Hansgrohe 1
Davide Formolo ITA 25 Oct 1992 BORA - Hansgrohe 4
Felix Grossschartner OOS 23 Dec 1993 BORA - Hansgrohe 2
Patrick Konrad OOS 13 Oct 1991 BORA - Hansgrohe 2
Rüdiger Selig DUI 10 Feb 1989 BORA - Hansgrohe 2
Sam Bennett IRL 16 Oct 1990 BORA - Hansgrohe 2
Alessandro Tonelli ITA 29 May 1992 Bardiani - CSF 1
Andrea Guardini ITA 12 Jun 1989 Bardiani - CSF 2
Enrico Barbin ITA 04 Mar 1990 Bardiani - CSF 4
Giulio Ciccone ITA 20 Dec 1994 Bardiani - CSF 3
Manuel Senni ITA 11 Mar 1992 Bardiani - CSF 3
Mirco Maestri ITA 26 Oct 1991 Bardiani - CSF 3
Paolo Simion ITA 10 Oct 1992 Bardiani - CSF 2
Simone Andreetta ITA 30 Aug 1993 Bardiani - CSF 3
Ben Alexander O'Connor AUS 25 Nov 1995 Dimension Data 1
Benjamin King (USA) USA 22 Mar 1989 Dimension Data 1
Igor Anton Hernandez SPA 02 Mar 1983 Dimension Data 6
Jacobus "Jaco" Venter ZAF 13 Feb 1987 Dimension Data 2
Jacques Janse van Rensburg ZAF 06 Sep 1987 Dimension Data 2
Louis Meintjes ZAF 21 Feb 1992 Dimension Data 1
Natnael Teweldemedhin Berhane ERI 05 Jan 1991 Dimension Data 2
Ryan Gibbons ZAF 13 Aug 1994 Dimension Data 2
Hugh Carthy GBR 09 Jul 1994 EF Education First - Drapac 2
Joseph Lloyd Dombrowski USA 12 May 1991 EF Education First - Drapac 3
Michael Woods CDN 12 Oct 1986 EF Education First - Drapac 2
Mitchell Docker AUS 02 Oct 1986 EF Education First - Drapac 2
Nathan Brown USA 07 Jul 1991 EF Education First - Drapac 3
Sacha Modolo ITA 19 Jun 1987 EF Education First - Drapac 7
Thomas "Tom" Scully NZL 14 Jan 1990 EF Education First - Drapac 1
Tom Van Asbroeck BEL 19 Apr 1990 EF Education First - Drapac 1
Anthony Roux FRA 18 Apr 1987 Groupama - FDJ 3
Georg Preidler OOS 17 Jun 1990 Groupama - FDJ 4
Jérémy Roy FRA 22 Jun 1983 Groupama - FDJ 2
Mathieu Ladagnous FRA 12 Dec 1984 Groupama - FDJ 2
Sébastien Reichenbach ZWI 28 May 1989 Groupama - FDJ 3
Steve Morabito ZWI 30 Jan 1983 Groupama - FDJ 4
Thibaut Pinot FRA 29 May 1990 Groupama - FDJ 2
William Bonnet FRA 25 Jun 1982 Groupama - FDJ 3
Ben Hermans BEL 08 Jun 1986 Israel Cycling Academy 4
Guillaume Boivin CDN 25 May 1989 Israel Cycling Academy 1
Guy Niv ISR 08 Mar 1994 Israel Cycling Academy 1
Guy Sagiv ISR 05 Dec 1994 Israel Cycling Academy 1
Kristian Sbaragli ITA 08 May 1990 Israel Cycling Academy 3
Krists Neilands LAT 18 Aug 1994 Israel Cycling Academy 1
Ruben Plaza Molina SPA 29 Feb 1980 Israel Cycling Academy 3
Zakkari Dempster AUS 27 Sep 1987 Israel Cycling Academy 1
Adam Hansen AUS 11 May 1981 Lotto - Soudal 7
Frederik Frison BEL 28 Jul 1992 Lotto - Soudal 1
Jens Debusschere BEL 23 Aug 1989 Lotto - Soudal 1
Lars Ytting Bak DEN 16 Jan 1980 Lotto - Soudal 8
Sander Armée BEL 10 Dec 1985 Lotto - Soudal 3
Tim Wellens BEL 10 May 1991 Lotto - Soudal 3
Tosh Van Der Sande BEL 28 Nov 1990 Lotto - Soudal 2
Victor Campenaerts BEL 28 Oct 1991 Lotto - Soudal 2
Antonio Pedrero SPA 23 Oct 1991 Movistar 1
Carlos Alberto Betancur Gomez COL 13 Oct 1989 Movistar 5
Dayer Uberney Quintana Rojas COL 10 Aug 1992 Movistar 2
Eduardo Sepulveda ARG 13 Jun 1991 Movistar 1
Rafael Valls Ferri SPA 25 Jun 1987 Movistar 3
Richard Antonio Carapaz Montenegro ECU 29 May 1993 Movistar 1
Ruben Fernandez Andujar SPA 01 Mar 1991 Movistar 2
Victor De La Parte Gonzalez SPA 22 Jun 1986 Movistar 2
Christopher Juul Jensen DEN 06 Jul 1989 Mitchelton - Scott 4
Jack Haig AUS 06 Sep 1993 Mitchelton - Scott 1
Jhoan Esteban Chaves Rubio COL 17 Jan 1990 Mitchelton - Scott 3
Mikel Nieve Iturralde SPA 26 May 1984 Mitchelton - Scott 5
Roman Kreuziger CZE 06 May 1986 Mitchelton - Scott 4
Sam Bewley NZL 22 Jul 1987 Mitchelton - Scott 3
Simon Yates GBR 07 Aug 1992 Mitchelton - Scott 1
Svein Tuft CDN 09 May 1977 Mitchelton - Scott 6
Elia Viviani ITA 07 Feb 1989 Quick - Step Floors 5
Eros Capecchi ITA 13 Jun 1986 Quick - Step Floors 7
Fabio Sabatini ITA 18 Feb 1985 Quick - Step Floors 7
Florian Sénéchal FRA 10 Jul 1993 Quick - Step Floors 1
Maximilian Schachmann DUI 09 Jan 1994 Quick - Step Floors 1
Michael Mörköv Christensen DEN 30 Apr 1985 Quick - Step Floors 2
Rémi Cavagna FRA 10 Aug 1995 Quick - Step Floors 1
Zdenek Stybar CZE 11 Dec 1985 Quick - Step Floors 1
Chris Froome GBR 20 May 1985 Team Sky 1
Christian Knees DUI 05 Mar 1981 Team Sky 3
David De La Cruz Melgarejo SPA 06 May 1989 Team Sky 3
Kenny Elissonde FRA 22 Jul 1991 Team Sky 3
Salvatore Puccio ITA 31 Aug 1989 Team Sky 5
Sergio Luis Henao Montoya COL 10 Dec 1987 Team Sky 3
Vasil Kiryienka BLR 28 Jun 1981 Team Sky 5
Wout Poels NED 01 Oct 1987 Team Sky 2
Chad Haga USA 26 Aug 1988 Team Sunweb 4
Chris Hamilton AUS 18 May 1995 Team Sunweb 1
Laurens ten Dam NED 13 Nov 1980 Team Sunweb 2
Lennard Hofstede NED 29 Dec 1994 Team Sunweb 1
Louis Vervaeke BEL 06 Oct 1993 Team Sunweb 2
Roy Curvers NED 27 Dec 1979 Team Sunweb 1
Sam Oomen NED 15 Aug 1995 Team Sunweb 1
Tom Dumoulin NED 11 Nov 1990 Team Sunweb 3
Antonio Nibali ITA 23 Sep 1992 Bahrain - Merida 1
Domen Novak SLO 12 Jul 1995 Bahrain - Merida 1
Domenico Pozzovivo ITA 30 Nov 1982 Bahrain - Merida 9
Giovanni Visconti ITA 13 Jan 1983 Bahrain - Merida 9
Kanstantsin Sivtsov BLR 09 Aug 1982 Bahrain - Merida 8
Manuele Boaro ITA 03 Dec 1987 Bahrain - Merida 6
Matej Mohoric SLO 19 Oct 1994 Bahrain - Merida 3
Niccolo Bonifazio ITA 29 Oct 1993 Bahrain - Merida 1
Boy van Poppel NED 18 Jan 1988 Trek - Segafredo 4
Gianluca Brambilla ITA 22 Aug 1987 Trek - Segafredo 6
Jarlinson Pantano Gomez COL 19 Nov 1988 Trek - Segafredo 3
Laurent Didier LUX 19 Jul 1984 Trek - Segafredo 4
Mads Pedersen DEN 18 Dec 1995 Trek - Segafredo 2
Markel Irizar Aranburu SPA 05 Feb 1980 Trek - Segafredo 1
Niklas Eg DEN 06 Jan 1995 Trek - Segafredo 1
Ryan Mullen IRL 07 Aug 1994 Trek - Segafredo 1
Alex Dowsett GBR 03 Oct 1988 Katusha - Alpecin 2
Baptiste Planckaert BEL 28 Sep 1988 Katusha - Alpecin 1
José Isidro Maciel Gonçalves POR 13 Feb 1989 Katusha - Alpecin 2
Mads Würtz Schmidt DEN 31 Mar 1994 Katusha - Alpecin 1
Maurits Lammertink NED 31 Aug 1990 Katusha - Alpecin 2
Maxim Belkov RUS 09 Jan 1985 Katusha - Alpecin 7
Tony Martin DUI 23 Apr 1985 Katusha - Alpecin 2
Vyacheslav Kuznetsov RUS 24 Jun 1989 Katusha - Alpecin 3
Bert-Jan Lindeman NED 16 Jun 1989 LottoNL - Jumbo 2
Danny van Poppel NED 26 Jul 1993 LottoNL - Jumbo 1
Enrico Battaglin ITA 17 Nov 1989 LottoNL - Jumbo 7
George Bennett NZL 07 Apr 1990 LottoNL - Jumbo 3
Gijs Van Hoecke BEL 12 Nov 1991 LottoNL - Jumbo 1
Jos van Emden NED 18 Feb 1985 LottoNL - Jumbo 5
Koen Bouwman NED 02 Dec 1993 LottoNL - Jumbo 1
Robert Gesink NED 31 May 1986 LottoNL - Jumbo 2
Diego Ulissi ITA 15 Jul 1989 UAE Team Emirates 6
Fabio Aru ITA 03 Jul 1990 UAE Team Emirates 4
Jan Polanc SLO 06 May 1992 UAE Team Emirates 4
Jhon Darwin Atapuma Hurtado COL 15 Jan 1988 UAE Team Emirates 4
Manuele Mori ITA 09 Aug 1980 UAE Team Emirates 4
Marco Marcato ITA 11 Feb 1984 UAE Team Emirates 3
Valerio Conti ITA 30 Mar 1993 UAE Team Emirates 3
Vegard Stake Laengen NOR 07 Feb 1989 UAE Team Emirates 2
Alex Turrin ITA 03 Jun 1992 Wilier Triestina - Selle Italia 1
Edoardo Zardini ITA 02 Nov 1989 Wilier Triestina - Selle Italia 4
Eugert Zhupa ALB 04 Apr 1990 Wilier Triestina - Selle Italia 4
Giuseppe Fonzi ITA 02 Aug 1991 Wilier Triestina - Selle Italia 2
Jacopo Mosca ITA 29 Aug 1993 Wilier Triestina - Selle Italia 1
Jakub Mareczko ITA 30 Apr 1994 Wilier Triestina - Selle Italia 3
Liam Bertazzo ITA 17 Feb 1992 Wilier Triestina - Selle Italia 2
Marco Coledan ITA 22 Aug 1988 Wilier Triestina - Selle Italia 4
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 28.05 GT SLO Primoz Roglic GBR Geraint Thomas POR João Pedro Gonçalves Almeida
2022 29.05 GT AUS Jai Hindley ECU Richard Antonio Carapaz Montenegro SPA Mikel Landa Meana
2021 30.05 GT COL Egan Arley Bernal Gomez ITA Damiano Caruso GBR Simon Yates
2020 25.10 GT GBR Tao Geoghegan Hart AUS Jai Hindley NED Wilco Kelderman
2019 02.06 GT ECU Richard Antonio Carapaz Montenegro ITA Vincenzo Nibali SLO Primoz Roglic
2018 27.05 GT GBR Chris Froome NED Tom Dumoulin COL Miguel Angel Lopez Moreno
2017 28.05 GT NED Tom Dumoulin COL Nairo Alexander Quintana Rojas ITA Vincenzo Nibali
2016 29.05 GT ITA Vincenzo Nibali COL Jhoan Esteban Chaves Rubio SPA Alejandro Valverde Belmonte
2015 31.05 GT SPA Alberto Contador Velasco ITA Fabio Aru SPA Mikel Landa Meana
2014 01.06 GT COL Nairo Alexander Quintana Rojas COL Rigoberto Uran Uran ITA Fabio Aru
2013 26.05 GT ITA Vincenzo Nibali COL Rigoberto Uran Uran AUS Cadel Evans
2012 27.05 GT CDN Ryder Hesjedal SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver BEL Thomas De Gendt
2011 29.05 GT ITA Michele Scarponi ITA Vincenzo Nibali FRA John Gadret
2010 30.05 GT ITA Ivan Basso SPA David Arroyo Duran ITA Vincenzo Nibali
2009 31.05 GT RUS Denis Menchov SPA Carlos Sastre Candil ITA Ivan Basso
2008 01.06 GT SPA Alberto Contador Velasco ITA Riccardo Riccò ITA Marzio Bruseghin
2007 03.06 GT ITA Danilo Di Luca LUX Andy Schleck ITA Eddy Mazzoleni
2006 28.05 GT ITA Ivan Basso SPA Jose Enrique Gutierrez Cataluña ITA Gilberto Simoni
2005 29.05 GT ITA Paolo Savoldelli ITA Gilberto Simoni VEN Jose Rujano Guillen
2004 30.05 GT ITA Damiano Cunego UKR Serhiy Honchar ITA Gilberto Simoni
2003 01.06 GT ITA Gilberto Simoni ITA Stefano Garzelli UKR Yaroslav Popovych
2002 02.06 GT ITA Paolo Savoldelli USA Tyler Hamilton ITA Pietro Caucchioli
2001 10.06 GT ITA Gilberto Simoni SPA Abraham Olano Manzano SPA Unai Osa Eizaguirre
2000 04.06 GT ITA Stefano Garzelli ITA Francesco Casagrande ITA Gilberto Simoni
1999 06.06 GT ITA Ivan Gotti ITA Paolo Savoldelli ITA Gilberto Simoni
1998 07.06 GT ITA Marco Pantani RUS Pavel Tonkov ITA Giuseppe Guerini
1997 08.06 GT ITA Ivan Gotti RUS Pavel Tonkov ITA Giuseppe Guerini
1996 09.06 GT RUS Pavel Tonkov ITA Enrico Zaina SPA Abraham Olano Manzano
1995 04.06 GT ZWI Tony Rominger RUS Evgeni Berzin LAT Piotr Ugrumov
1994 12.06 GT RUS Evgeni Berzin ITA Marco Pantani SPA Miguel Indurain Larraya
1993 13.06 GT SPA Miguel Indurain Larraya LAT Piotr Ugrumov ITA Claudio Chiappucci
1992 14.06 GT SPA Miguel Indurain Larraya ITA Claudio Chiappucci ITA Franco Chioccioli
1991 16.06 GT ITA Franco Chioccioli ITA Claudio Chiappucci ITA Massimiliano Lelli
1990 06.06 GT ITA Gianni Bugno FRA Charly Mottet ITA Marco Giovannetti
1989 11.06 GT FRA Laurent Fignon ITA Flavio Giupponi USA Andrew Hampsten
1988 12.06 GT USA Andrew Hampsten NED Erik Breukink ZWI Urs Zimmermann
1987 13.06 GT IRL Stephen Roche GBR Robert Millar NED Erik Breukink
1986 02.06 GT ITA Roberto Visentini ITA Giuseppe Saronni ITA Francesco Moser
1985 09.06 GT FRA Bernard Hinault ITA Francesco Moser USA Greg Lemond
1984 10.06 GT ITA Francesco Moser FRA Laurent Fignon ITA Moreno Argentin
1983 05.06 GT ITA Giuseppe Saronni ITA Roberto Visentini SPA Alberto Fernandez Blanco
1982 06.06 GT FRA Bernard Hinault ZWE Tommy Prim ITA Silvano Contini
1981 07.06 GT ITA Giovanni Battaglin ZWE Tommy Prim ITA Giuseppe Saronni
1980 07.06 FRA Bernard Hinault ITA Wladimiro Panizza ITA Giovanni Battaglin
1979 06.06 ITA Giuseppe Saronni ITA Francesco Moser ZWE Bernt Johansson
1978 28.05 BEL Johan De Muynck ITA Gianbattista Baronchelli ITA Francesco Moser
1977 12.06 BEL Michel Pollentier ITA Francesco Moser ITA Gianbattista Baronchelli
1976 12.06 ITA Felice Gimondi BEL Johan De Muynck ITA Fausto Bertoglio
1975 07.06 ITA Fausto Bertoglio SPA Francisco Galdos Guana ITA Felice Gimondi
1974 08.06 BEL Eddy Merckx ITA Gianbattista Baronchelli ITA Felice Gimondi
1973 09.06 BEL Eddy Merckx ITA Felice Gimondi ITA Giovanni Battaglin
1972 11.06 BEL Eddy Merckx SPA José Manuel Fuente Lavandera SPA Francisco Galdos Guana
1971 10.06 ZWE Gösta Pettersson BEL Herman Vanspringel ITA Ugo Colombo
1970 07.06 BEL Eddy Merckx ITA Felice Gimondi BEL Martin Van Den Bossche
1969 08.06 ITA Felice Gimondi ITA Claudio Michelotto ITA Italo Zilioli
1968 12.06 BEL Eddy Merckx ITA Vittorio Adorni ITA Felice Gimondi
1967 11.06 ITA Felice Gimondi ITA Franco Balmamion FRA Jacques Anquetil
1966 09.06 ITA Gianni Motta ITA Italo Zilioli FRA Jacques Anquetil
1965 06.06 ITA Vittorio Adorni ITA Italo Zilioli ITA Felice Gimondi
1964 07.06 FRA Jacques Anquetil ITA Italo Zilioli ITA Guido De Rosso
1963 09.06 ITA Franco Balmamion ITA Vittorio Adorni ITA Giorgio Zancanaro
1962 09.06 ITA Franco Balmamion ITA Imerio Massignan ITA Nino Defilippis
1961 11.06 ITA Arnaldo Pambianco FRA Jacques Anquetil SPA Antonio Suarez Vasquez
1960 09.06 FRA Jacques Anquetil ITA Gastone Nencini LUX Charly Gaul
1959 07.06 LUX Charly Gaul FRA Jacques Anquetil ITA Diego Ronchini
1958 08.06 ITA Ercole Baldini BEL Jean Brankart LUX Charly Gaul
1957 09.06 ITA Gastone Nencini FRA Louison Bobet ITA Ercole Baldini
1956 10.06 LUX Charly Gaul ITA Fiorenzo Magni ITA Agostino Coletto
1955 05.06 ITA Fiorenzo Magni ITA Fausto Coppi ITA Gastone Nencini
1954 13.06 ZWI Carlo Clerici ZWI Hugo Koblet ITA Nino Assirelli
1953 02.06 ITA Fausto Coppi ZWI Hugo Koblet ITA Pasquale Fornara
1952 08.06 ITA Fausto Coppi ITA Fiorenzo Magni ZWI Ferdi Kübler
1951 10.06 ITA Fiorenzo Magni BEL Rik Van Steenbergen ZWI Ferdi Kübler
1950 13.06 ZWI Hugo Koblet ITA Gino Bartali ITA Alfredo Martini
1949 12.06 ITA Fausto Coppi ITA Gino Bartali ITA Giordano Cottur
1948 06.06 ITA Fiorenzo Magni ITA Ezio Cecchi ITA Giordano Cottur
1947 15.06 ITA Fausto Coppi ITA Gino Bartali ITA Giulio Bresci
1946 07.07 ITA Gino Bartali ITA Fausto Coppi ITA Vito Ortelli
1940 09.06 ITA Fausto Coppi ITA Enrico Mollo ITA Giordano Cottur
1939 18.05 ITA Giovanni Valetti ITA Gino Bartali ITA Mario Vicini
1938 29.05 ITA Giovanni Valetti ITA Ezio Cecchi ITA Severino Canavesi
1937 30.05 ITA Gino Bartali ITA Giovanni Valetti ITA Enrico Mollo
1936 07.06 ITA Gino Bartali ITA Giuseppe Olmo ITA Severino Canavesi
1935 09.06 ITA Vasco Bergamaschi ITA Giuseppe Martano ITA Giuseppe Olmo
1934 10.06 ITA Learco Guerra ITA Francesco Camusso ITA Giovanni Cazzulani
1933 28.05 ITA Alfredo Binda BEL Jef Demuysere ITA Domenico Piemontesi
1932 05.06 ITA Antonio Pesenti BEL Jef Demuysere ITA Remo Bertoni
1931 31.05 ITA Francesco Camusso ITA Luigi Giacobbe ITA Luigi Marchisio
1930 08.06 ITA Luigi Marchisio ITA Luigi Giacobbe ITA Allegro Grandi
1929 09.06 ITA Alfredo Binda ITA Domenico Piemontesi ITA Leonida Frascarelli
1928 03.06 ITA Alfredo Binda ITA Giuseppe Pancera ITA Bartolomeo Aimo
1927 05.06 ITA Alfredo Binda ITA Giovanni Brunero ITA Antonio Giuseppe Negrini
1926 06.06 ITA Giovanni Brunero ITA Alfredo Binda ITA Arturo Bresciani
1925 05.06 ITA Alfredo Binda ITA Costante Girardengo ITA Giovanni Brunero
1924 01.06 ITA Giuseppe Enrici ITA Federico Gay ITA Angelo Gabrielli
1923 10.06 ITA Costante Girardengo ITA Giovanni Brunero ITA Bartolomeo Aimo
1922 11.06 ITA Giovanni Brunero ITA Bartolomeo Aimo ITA Giuseppe Enrici
1921 12.06 ITA Giovanni Brunero ITA Gaetano Belloni ITA Bartolomeo Aimo
1920 06.06 ITA Gaetano Belloni ITA Angelo Gremo FRA Jean Alavoine
1919 08.06 ITA Costante Girardengo ITA Gaetano Belloni BEL Marcel Buysse (Buyze) (1889)
1914 07.06 ITA Alfonso Calzolari ITA Pierino Albini ITA Luigi Natale Lucotti
1913 22.05 ITA Carlo Oriani ITA Eberardo Pavesi ITA Giuseppe Azzini
1912 04.06 ATALA PEUGEOT GERBI
1911 06.06 ITA Carlo Galetti ITA Giovanni Rossignoli ITA Giovanni Gerbi
1910 05.06 ITA Carlo Galetti ITA Eberardo Pavesi ITA Luigi Ganna
1909 30.05 ITA Luigi Ganna ITA Carlo Galetti ITA Giovanni Rossignoli
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
5 Eddy Merckx BEL 1968 - 1974
5 Fausto Coppi ITA 1940 - 1953
5 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
3 Bernard Hinault FRA 1980 - 1985
3 Felice Gimondi ITA 1967 - 1976
3 Fiorenzo Magni ITA 1948 - 1955
3 Gino Bartali ITA 1936 - 1946
3 Giovanni Brunero ITA 1921 - 1926
2 Vincenzo Nibali ITA 2013 - 2016
2 Alberto Contador Velasco SPA 2008 - 2015
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
9 Felice Gimondi ITA 1965 - 1976
7 Gilberto Simoni ITA 1999 - 2006
7 Fausto Coppi ITA 1940 - 1955
7 Gino Bartali ITA 1936 - 1950
6 Vincenzo Nibali ITA 2010 - 2019
6 Francesco Moser ITA 1977 - 1986
6 Jacques Anquetil FRA 1959 - 1967
6 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
6 Giovanni Brunero ITA 1921 - 1927
5 Eddy Merckx BEL 1968 - 1974
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
13 Gino Bartali ITA 1935 - 1953
12 Felice Gimondi ITA 1965 - 1976
10 Diego Ulissi ITA 2011 - 2023
10 Salvatore Puccio ITA 2013 - 2023
10 Dario Cataldo ITA 2011 - 2022
10 Domenico Pozzovivo ITA 2008 - 2022
10 Gianbattista Baronchelli ITA 1974 - 1985
9 Vincenzo Nibali ITA 2010 - 2022
9 Adam Hansen AUS 2012 - 2020
9 Eros Capecchi ITA 2011 - 2020
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-268 Fausto Coppi ITA 1940
21-043 Luigi Marchisio ITA 1930
21-257 Giuseppe Saronni ITA 1979
21-324 Gino Bartali ITA 1936
22-150 Franco Balmamion ITA 1962
22-253 Damiano Cunego ITA 2004
22-298 Alfredo Binda ITA 1925
22-316 Gino Bartali ITA 1937
22-360 Eddy Merckx BEL 1968
23-084 Francesco Camusso ITA 1931
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
34-180 Fiorenzo Magni ITA 1955
34-069 Tony Rominger ZWI 1995
33-261 Fausto Coppi ITA 1953
33-256 Felice Gimondi ITA 1976
33-211 Primoz Roglic SLO 2023
33-007 Chris Froome GBR 2018
32-357 Francesco Moser ITA 1984
32-267 Fausto Coppi ITA 1952
32-185 Ivan Basso ITA 2010
32-176 Alberto Contador Velasco SPA 2015
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
15 Domenico Pozzovivo ITA 2008 - 2024
14 Pier Mattia "Pierino" Gavazzi ITA 1973 - 1988
14 Franco Bitossi ITA 1963 - 1978
14 Gino Bartali ITA 1935 - 1954
13 Mario Cipollini ITA 1989 - 2003
13 Wladimiro Panizza ITA 1967 - 1983
13 Felice Gimondi ITA 1965 - 1978
13 Marino Basso ITA 1966 - 1978
13 Nino Defilippis ITA 1952 - 1964
12 Stefano Garzelli ITA 1997 - 2013
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
17-317 Enrico Sala ITA 1909
18-245 Andrii Ponomar UKR 2021
19-063 Ugo Agostoni ITA 1912
19-082 Fabio Battesini ITA 1931
19-181 Giovanni Marchese ITA 1909
19-201 Leopoldo Torricelli ITA 1913
19-210 Ezio Corlaita ITA 1909
19-243 Andrii Ponomar UKR 2022
19-288 Olimpio Bizzi ITA 1936
19-295 Aldo Bini ITA 1935
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
78-266 Giuseppe Baroni ITA 1988
42-134 Andrea Noè ITA 2011
42-034 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2022
42-015 Matteo Tosatto ITA 2016
41-180 Giovanni Rossignoli ITA 1924
41-170 Domenico Pozzovivo ITA 2024
41-148 Alessandro Petacchi ITA 2015
41-018 Svein Tuft CDN 2018
41-017 Matteo Tosatto ITA 2015
40-167 Domenico Pozzovivo ITA 2023
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
42 Mario Cipollini ITA 1989 - 2003
41 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
31 Learco Guerra ITA 1930 - 1937
30 Costante Girardengo ITA 1913 - 1926
24 Giuseppe Saronni ITA 1978 - 1985
24 Eddy Merckx BEL 1967 - 1974
23 Francesco Moser ITA 1973 - 1986
22 Alessandro Petacchi ITA 2003 - 2011
22 Roger De Vlaeminck BEL 1972 - 1979
22 Fausto Coppi ITA 1940 - 1955
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-296 Olimpio Bizzi ITA 1936
20-059 Costante Girardengo ITA 1913
20-076 Nino Defilippis ITA 1952
20-088 Fabio Battesini ITA 1932
20-132 Dario Beni ITA 1909
20-149 Dario Beni ITA 1909
20-151 Alfredo Sivocci ITA 1911
20-156 Moreno Argentin ITA 1981
20-161 Moreno Argentin ITA 1981
20-167 Luigi Natale Lucotti ITA 1914
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-007 Mark Cavendish GBR 2023
37-313 Paolo Tiralongo ITA 2015
37-185 Giovanni Rossignoli ITA 1920
37-125 Alessandro Petacchi ITA 2011
36-352 Mark Cavendish GBR 2022
36-313 Stefano Garzelli ITA 2010
36-299 Alessandro Bertolini ITA 2008
36-266 Gaetano Belloni ITA 1929
36-255 Jens Voigt DUI 2008
36-215 Lucien Van Impe BEL 1983
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
78 Eddy Merckx BEL 1968 - 1974
59 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
57 Francesco Moser ITA 1976 - 1985
50 Gino Bartali ITA 1936 - 1947
49 Giuseppe Saronni ITA 1979 - 1986
42 Jacques Anquetil FRA 1959 - 1967
31 Bernard Hinault FRA 1980 - 1985
31 Fausto Coppi ITA 1940 - 1954
29 Miguel Indurain Larraya SPA 1992 - 1993
27 Roberto Visentini ITA 1980 - 1987
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-059 Nino Defilippis ITA 1952
20-132 Dario Beni ITA 1909
20-257 Fausto Coppi ITA 1940
20-292 Aldo Bini ITA 1936
21-024 Luigi Marchisio ITA 1930
21-109 Wilfried Reybrouck BEL 1974
21-123 Guido Bontempi ITA 1981
21-162 Romeo Venturelli ITA 1960
21-235 Vincenzo Meco ITA 1962
21-245 Giuseppe Saronni ITA 1979
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-128 Andrea Noè ITA 2007
37-156 Jens Heppner DUI 2002
37-109 Aldo Moser ITA 1971
37-096 Cadel Evans AUS 2014
37-001 Geraint Thomas GBR 2023
37-000 Svein Tuft CDN 2014
36-270 Gaetano Belloni ITA 1929
36-244 Alexandre Vinokourov KAZ 2010
36-112 Luca Paolini ITA 2013
35-314 Serhiy Honchar UKR 2006