Giro d'Italia

Giro d'Italia 2001
10 Jun 2001
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 ITA Gilberto Simoni ITA Lampre - Daikin 29-290
2 SPA Abraham Olano Manzano SPA ONCE 31-139
3 SPA Unai Osa Eizaguirre SPA iBanesto.com 25-364
4 UKR Serhiy Honchar UKR Liquigas - Pata 30-342
5 POR José Bento Carvalho Azevedo POR ONCE 27-264
6 ITA Andrea Noè ITA Mapei - Quickstep 32-146
7 ITA Ivan Gotti ITA 32-074
8 COL Carlos Alberto Contreras Cano COL Kelme - Costa Blanca 27-181
9 ITA Pietro Caucchioli ITA 25-293
10 ITA Giuliano Figueras ITA 25-138
11 ITA Marco Velo ITA Mercatone Uno - Albacom 27-093
12 OOS Peter Luttenberger OOS Tacconi Sport - Vini Caldirola 28-179
13 COL Hernan Buenahora Gutierrez COL 34-084
14 ITA Paolo Savoldelli ITA Saeco 28-034
15 COL Jose Joaquim Castelblanco Romero COL 31-177
16 ITA Marzio Bruseghin ITA iBanesto.com 26-360
17 ITA Mauro Zanetti ITA 28-066
18 ITA Marco Magnani ITA 26-344
19 ITA Gianni Faresin ITA Liquigas - Pata 35-329
20 SPA Juan Manuel Garate Cepa SPA Lampre - Daikin 25-047
21 ITA Daniele De Paoli ITA Mercatone Uno - Albacom 27-184
22 ITA Massimiliano Gentili ITA Cantina Tollo - Acqua & Sapone 29-268
23 DUI Matthias Kessler DUI Team Deutsche Telekom 22-025
24 ITA Danilo Di Luca ITA Cantina Tollo - Acqua & Sapone 25-160
25 KAZ Alexandr Shefer KAZ 29-295
26 SPA Daniel Clavero Sebastian SPA Mercatone Uno - Albacom 32-305
27 ZWI Oscar Camenzind ZWI Lampre - Daikin 29-272
28 SPA Cesar Solaun Solana SPA iBanesto.com 30-163
29 SPA Jose Luis Arrieta Lujambio SPA iBanesto.com 29-361
30 SLO Tadej Valjavec SLO Fassa Bortolo 24-058
31 SPA Francisco Leon Mane SPA Kelme - Costa Blanca 28-019
32 ITA Fortunato Baliani ITA 26-339
33 ITA Roberto Sgambelluri ITA Team Deutsche Telekom 27-065
34 ITA Ruggero Borghi ITA Tacconi Sport - Vini Caldirola 31-007
35 SPA David Latasa Lasa SPA iBanesto.com 27-116
36 UKR Vladimir Douma UKR 29-100
37 ITA Massimo Codol ITA Lampre - Daikin 28-103
38 CZE Pavel Padrnos CZE Saeco 30-175
39 MDA Ruslan Ivanov MDA 27-174
40 ZWI Laurent Dufaux ZWI Saeco 32-021
41 ITA Paolo Lanfranchi ITA Mapei - Quickstep 32-320
42 BEL Christophe Brandt BEL Lotto - Adecco 24-035
43 ITA Andrea Peron (1971) ITA Fassa Bortolo 29-301
44 ITA Giuseppe Guerini ITA Team Deutsche Telekom 31-116
45 MEX Julio Alberto Perez Cuapio MEX 23-315
46 COL Freddy Excelino Gonzalez Martinez COL 25-358
47 CZE Jan Hruska CZE ONCE 26-126
48 ITA Francesco Secchiari ITA Saeco 28-290
49 SPA Pablo Lastras Garcia SPA iBanesto.com 25-142
50 ITA Matteo Tosatto ITA Fassa Bortolo 27-027
51 ITA Gianluca Valoti ITA 28-114
52 DUI Jan Ullrich DUI Team Deutsche Telekom 27-190
53 KAZ Serguei Yakovlev KAZ Cantina Tollo - Acqua & Sapone 25-050
54 ITA Alberto Elli ITA Team Deutsche Telekom 37-093
55 ITA Roberto Conti ITA Cantina Tollo - Acqua & Sapone 36-176
56 SLO Andrej Hauptmann SLO Tacconi Sport - Vini Caldirola 26-036
57 SPA Joaquin Lopez Torrella SPA Kelme - Costa Blanca 25-025
58 GBR Maximilian Sciandri GBR 34-115
59 SPA Jon Odriozola Mugarza SPA iBanesto.com 30-166
60 ITA Gabriele Missaglia ITA Lampre - Daikin 30-321
61 ITA Denis Lunghi ITA 25-141
62 CZE René Andrle CZE ONCE 27-070
63 BEL Mario Aerts BEL Lotto - Adecco 26-161
64 ITA Alessandro Spezialetti ITA Cantina Tollo - Acqua & Sapone 26-147
65 ITA Gabriele Colombo ITA Cantina Tollo - Acqua & Sapone 29-030
66 ITA Rinaldo Nocentini ITA Mapei - Quickstep 23-258
67 ITA Stefano Cattai ITA Liquigas - Pata 33-194
68 SPA Isidro Nozal Vega SPA ONCE 23-235
69 SPA Alexis Rodriguez Hernandez SPA Kelme - Costa Blanca 24-044
70 SPA Alvaro Gonzalez de Galdeano Aranzabal SPA ONCE 31-158
71 ITA Fabio Bulgarelli ITA 24-140
72 SLO Gorazd Stangelj SLO Liquigas - Pata 28-134
73 ZIM Timothy Jones ZIM 25-314
74 ITA Giampaolo Mondini ITA Mercatone Uno - Albacom 28-330
75 RUS Dimitri Konyshev RUS Fassa Bortolo 35-112
76 ITA Michele Colleoni ITA 23-178
77 ITA Mauro Gerosa ITA Tacconi Sport - Vini Caldirola 26-244
78 BEL Kurt Van Lancker BEL Lotto - Adecco 29-263
79 ITA Fabio Baldato ITA Fassa Bortolo 32-362
80 SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA ONCE 22-029
81 SLO Uros Murn SLO 26-121
82 ITA Simone Bertoletti ITA Lampre - Daikin 26-289
83 ITA Renzo Mazzoleni ITA 24-071
84 ITA Marcello Siboni ITA Mercatone Uno - Albacom 36-155
85 ITA Ellis Rastelli ITA Liquigas - Pata 26-143
86 ITA Antonio Varriale ITA 27-101
87 ITA Mariano Piccoli ITA Lampre - Daikin 30-272
88 SPA David Navas Chica SPA iBanesto.com 27-000
89 ITA Giovanni Lombardi ITA Team Deutsche Telekom 31-355
90 ITA Alessandro Cortinovis ITA 23-242
91 DUI Danilo Hondo DUI Team Deutsche Telekom 27-157
92 ITA Davide Bramati ITA Mapei - Quickstep 32-347
93 ITA Stefano Zanini ITA Mapei - Quickstep 32-138
94 ITA Massimo Strazzer ITA 31-297
95 ITA Simone Borgheresi ITA Mercatone Uno - Albacom 32-313
96 ITA Davide Casarotto ITA 29-327
97 ITA Ermanno Brignoli ITA Mercatone Uno - Albacom 31-283
98 DUI Kai Hundertmarck DUI Team Deutsche Telekom 32-046
99 NED Jeroen Blijlevens NED Lotto - Adecco 29-164
100 ITA Roberto Petito ITA Fassa Bortolo 30-129
101 ITA Denis Zanette ITA Liquigas - Pata 31-079
102 FRA Laurent Desbiens FRA 31-267
103 ITA Cristian Pepoli ITA Cantina Tollo - Acqua & Sapone 23-090
104 ITA Paolo Bossoni ITA Tacconi Sport - Vini Caldirola 24-343
105 SLO Martin Hvastija SLO 31-192
106 ITA Diego Ferrari ITA Tacconi Sport - Vini Caldirola 30-205
107 ITA Mario Cipollini ITA Saeco 34-080
108 ITA Stefano Casagranda ITA 28-079
109 ITA Luca Scinto ITA Mapei - Quickstep 33-134
110 COL Ruben Alveiro Marin Valencia COL 33-003
111 ITA Matteo Carrara ITA 22-077
112 ITA Paolo Fornaciari ITA Mapei - Quickstep 30-128
113 ITA Mirko Marini ITA Liquigas - Pata 26-310
114 USA Kevin Livingston USA Team Deutsche Telekom 28-017
115 ITA Alberto Ongarato ITA 25-322
116 ITA Mario Manzoni ITA 31-331
117 ITA Marco Zanotti (1974) ITA Liquigas - Pata 27-140
118 ITA Moreno Di Biase ITA 25-218
119 ITA Massimiliano Mori ITA Saeco 27-153
120 ITA Leonardo Scarselli ITA 26-042
121 ITA Mario Scirea ITA Saeco 36-307
122 BEL Ief Verbrugghe BEL Lotto - Adecco 25-321
123 ITA Devis Miorin ITA 25-078
124 USA Guido Trenti USA Cantina Tollo - Acqua & Sapone 28-165
125 ITA Domenico Romano ITA 25-255
126 BEL Hans De Clercq BEL Lotto - Adecco 32-099
127 ITA Biagio Conte ITA Saeco 33-064
128 ITA Michele Gobbi ITA 23-304
129 ITA Ivan Quaranta ITA 26-178
130 ITA Dario Andriotto ITA 28-228
131 ITA Andrea Brognara ITA 30-015
132 ITA Domenico Gualdi ITA 26-192
133 ITA Marco Villa ITA 32-122
134 ITA Eddy Serri ITA 26-199
135 FRA Thomas Voeckler FRA 21-354
136 ITA Michele Coppolillo ITA 33-329
Giro d'Italia 2001
Datum Rit Winnaar Leider Punten Berg
19.05 Proloog Rik Verbrugghe Rik Verbrugghe
20.05 Rit 1 Ellis Rastelli Rik Verbrugghe Ellis Rastelli Domenico Gualdi
21.05 Rit 2 Danilo Hondo Rik Verbrugghe Gabriele Colombo Domenico Gualdi
22.05 Rit 3 Danilo Hondo Rik Verbrugghe Danilo Hondo Domenico Gualdi
23.05 Rit 4 Danilo Di Luca Dario Frigo Danilo Hondo Danilo Di Luca
24.05 Rit 5 Ivan Quaranta Dario Frigo Danilo Hondo Danilo Di Luca
25.05 Rit 6 Mario Cipollini Dario Frigo Danilo Hondo Danilo Di Luca
26.05 Rit 7 Stefano Zanini Dario Frigo Danilo Hondo Danilo Di Luca
27.05 Rit 8 Pietro Caucchioli Dario Frigo Danilo Hondo Freddy Excelino Gonzalez Martinez
28.05 Rit 9 Mario Cipollini Dario Frigo Danilo Hondo Freddy Excelino Gonzalez Martinez
29.05 Rit 10 Denis Zanette Dario Frigo Danilo Hondo Freddy Excelino Gonzalez Martinez
30.05 Rit 11 Pablo Lastras Garcia Dario Frigo Danilo Hondo Freddy Excelino Gonzalez Martinez
31.05 Rit 12 Matteo Tosatto Dario Frigo Massimo Strazzer Freddy Excelino Gonzalez Martinez
01.06 Rit 13 Julio Alberto Perez Cuapio Gilberto Simoni Massimo Strazzer Freddy Excelino Gonzalez Martinez
02.06 Rit 14 Carlos Alberto Contreras Cano Gilberto Simoni Massimo Strazzer Freddy Excelino Gonzalez Martinez
03.06 Rit 15 Dario Frigo Gilberto Simoni Massimo Strazzer Freddy Excelino Gonzalez Martinez
04.06 Rit 16 Ivan Quaranta Gilberto Simoni Massimo Strazzer Freddy Excelino Gonzalez Martinez
06.06 Rit 17 Pietro Caucchioli Gilberto Simoni Massimo Strazzer Freddy Excelino Gonzalez Martinez
07.06 Rit 18 X
08.06 Rit 19 Mario Cipollini Gilberto Simoni Massimo Strazzer Freddy Excelino Gonzalez Martinez
09.06 Rit 20 Gilberto Simoni Gilberto Simoni Massimo Strazzer Freddy Excelino Gonzalez Martinez
10.06 Rit 21 Mario Cipollini Gilberto Simoni Massimo Strazzer Freddy Excelino Gonzalez Martinez
10.06 Eindstand Gilberto Simoni Massimo Strazzer Freddy Excelino Gonzalez Martinez
Startlijst Giro d'Italia 2001
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Alberto Ongarato ITA 24 Jul 1975 1
Alessandro Cortinovis ITA 11 Oct 1977 1
Alexandr Shefer KAZ 20 Aug 1971 4
Andrea Brognara ITA 26 May 1971 2
Antonio Varriale ITA 01 Mar 1974 1
Damien Nazon FRA 26 Jun 1974 1
Dario Andriotto ITA 25 Oct 1972 1
Davide Casarotto ITA 19 Jul 1971 2
Denis Lunghi ITA 21 Jan 1976 1
Devis Miorin ITA 24 Mar 1976 1
Domenico Gualdi ITA 30 Nov 1974 1
Domenico Romano ITA 29 Sep 1975 1
Eddy Serri ITA 23 Nov 1974 1
Endrio Leoni ITA 22 Aug 1968 8
Enrico Degano ITA 11 Mar 1976 1
Fabio Bulgarelli ITA 21 Jan 1977 1
Fabrice Salanson FRA 17 Nov 1979 1
Fortunato Baliani ITA 06 Jul 1974 1
Franck Bouyer FRA 17 Mar 1974 1
Freddy Excelino Gonzalez Martinez COL 18 Jun 1975 1
Frédéric Mainguenaud FRA 10 Jul 1974 1
Gianluca Tonetti ITA 21 Apr 1967 2
Gianluca Valoti ITA 16 Feb 1973 1
Gianni Gobbini ITA 04 Feb 1976 1
Giuliano Figueras ITA 24 Jan 1976 2
Hernan Buenahora Gutierrez COL 18 Mar 1967 4
Hidenori Nodera JPN 07 Jun 1975 1
Ivan Gotti ITA 28 Mar 1969 4
Ivan Quaranta ITA 14 Dec 1974 3
Jean-Cyril Robin FRA 27 Aug 1969 2
John Freddy Garcia Feria COL 25 May 1974 1
José Jaime "Chepe" Gonzalez Pico COL 28 Jul 1968 6
Jose Joaquim Castelblanco Romero COL 15 Dec 1969 1
Julio Alberto Perez Cuapio MEX 30 Jul 1977 1
Laurent Desbiens FRA 16 Sep 1969 1
Leonardo Scarselli ITA 29 Apr 1975 1
Marco Magnani ITA 01 Jul 1974 2
Marco Villa ITA 08 Feb 1969 2
Mario Manzoni ITA 14 Jul 1969 4
Martin Hvastija SLO 30 Nov 1969 2
Massimo Strazzer ITA 17 Aug 1969 6
Matteo Carrara ITA 25 Mar 1979 1
Mauro Zanetti ITA 05 Apr 1973 2
Maximilian Sciandri GBR 15 Feb 1967 5
Michele Colleoni ITA 14 Dec 1977 1
Michele Coppolillo ITA 17 Jul 1967 4
Michele Gobbi ITA 10 Aug 1977 1
Mickael Pichon FRA 17 Sep 1973 1
Moreno Di Biase ITA 05 Nov 1975 1
Nathan O'Neill AUS 23 Nov 1974 1
Noan Lelarge FRA 23 Jun 1975 1
Pascal Derame FRA 25 Jul 1970 1
Pascal Herve FRA 13 Jul 1964 3
Pietro Caucchioli ITA 22 Aug 1975 2
Rafael Mateos Perez SPA 23 Feb 1976 1
Renzo Mazzoleni ITA 31 Mar 1977 1
Ruben Alveiro Marin Valencia COL 07 Jun 1968 1
Ruslan Ivanov MDA 18 Dec 1973 2
Stefano Casagranda ITA 23 Mar 1973 1
Thomas Voeckler FRA 22 Jun 1979 1
Timothy Jones ZIM 01 Aug 1975 1
Tom Leaper AUS 07 Nov 1975 1
Uros Murn SLO 09 Feb 1975 1
Vladimir Douma UKR 02 Mar 1972 3
Cesar Solaun Solana SPA 29 Dec 1970 iBanesto.com 1
David Latasa Lasa SPA 14 Feb 1974 iBanesto.com 1
David Navas Chica SPA 10 Jun 1974 iBanesto.com 2
Jon Odriozola Mugarza SPA 26 Dec 1970 iBanesto.com 1
Jose Luis Arrieta Lujambio SPA 15 Jun 1971 iBanesto.com 3
Leonardo Piepoli ITA 29 Sep 1971 iBanesto.com 3
Marzio Bruseghin ITA 15 Jun 1974 iBanesto.com 3
Pablo Lastras Garcia SPA 20 Jan 1976 iBanesto.com 1
Unai Osa Eizaguirre SPA 12 Jun 1975 iBanesto.com 1
Alessandro Spezialetti ITA 14 Jan 1975 Cantina Tollo - Acqua & Sapone 2
Cristian Pepoli ITA 12 Mar 1978 Cantina Tollo - Acqua & Sapone 1
Danilo Di Luca ITA 02 Jan 1976 Cantina Tollo - Acqua & Sapone 3
Filippo Simeoni ITA 17 Aug 1971 Cantina Tollo - Acqua & Sapone 2
Gabriele Colombo ITA 11 May 1972 Cantina Tollo - Acqua & Sapone 1
Guido Trenti USA 27 Dec 1972 Cantina Tollo - Acqua & Sapone 3
Massimiliano Gentili ITA 16 Sep 1971 Cantina Tollo - Acqua & Sapone 2
Roberto Conti ITA 16 Dec 1964 Cantina Tollo - Acqua & Sapone 5
Serguei Yakovlev KAZ 21 Apr 1976 Cantina Tollo - Acqua & Sapone 1
Andrea Peron (1971) ITA 14 Aug 1971 Fassa Bortolo 2
Dario Frigo ITA 18 Sep 1973 Fassa Bortolo 4
Dimitri Konyshev RUS 18 Feb 1966 Fassa Bortolo 7
Fabio Baldato ITA 13 Jun 1968 Fassa Bortolo 7
Francesco Casagrande ITA 14 Sep 1970 Fassa Bortolo 5
Matteo Tosatto ITA 14 May 1974 Fassa Bortolo 3
Roberto Petito ITA 01 Feb 1971 Fassa Bortolo 4
Tadej Valjavec SLO 13 Apr 1977 Fassa Bortolo 1
Wladimir Belli ITA 25 Jul 1970 Fassa Bortolo 6
Alexis Rodriguez Hernandez SPA 27 Apr 1977 Kelme - Costa Blanca 1
Carlos Alberto Contreras Cano COL 11 Dec 1973 Kelme - Costa Blanca 1
Carlos Garcia Quesada SPA 18 Apr 1978 Kelme - Costa Blanca 1
Francisco Leon Mane SPA 22 May 1973 Kelme - Costa Blanca 1
Gustavo Miguel Otero Gomez SPA 10 Oct 1973 Kelme - Costa Blanca 1
Jesus Maria Manzano Ruano SPA 12 May 1978 Kelme - Costa Blanca 1
Joaquin Lopez Torrella SPA 16 May 1976 Kelme - Costa Blanca 1
Juan José De Los Angeles Segui SPA 21 Feb 1973 Kelme - Costa Blanca 1
Juan Manuel Cuenca Martinez SPA 03 May 1977 Kelme - Costa Blanca 1
Gabriele Missaglia ITA 24 Jul 1970 Lampre - Daikin 5
Gilberto Simoni ITA 25 Aug 1971 Lampre - Daikin 4
Juan Manuel Garate Cepa SPA 24 Apr 1976 Lampre - Daikin 1
Mariano Piccoli ITA 11 Sep 1970 Lampre - Daikin 8
Massimo Codol ITA 27 Feb 1973 Lampre - Daikin 2
Oscar Camenzind ZWI 12 Sep 1971 Lampre - Daikin 3
Sergio Barbero ITA 17 Jan 1969 Lampre - Daikin 2
Simone Bertoletti ITA 25 Aug 1974 Lampre - Daikin 2
Davide Rebellin ITA 09 Aug 1971 Liquigas - Pata 5
Denis Zanette ITA 23 Mar 1970 Liquigas - Pata 3
Ellis Rastelli ITA 18 Jan 1975 Liquigas - Pata 1
Gianni Faresin ITA 16 Jul 1965 Liquigas - Pata 3
Gorazd Stangelj SLO 27 Jan 1973 Liquigas - Pata 2
Marco Zanotti (1974) ITA 21 Jan 1974 Liquigas - Pata 2
Mirko Marini ITA 04 Aug 1974 Liquigas - Pata 1
Serhiy Honchar UKR 03 Jul 1970 Liquigas - Pata 5
Stefano Cattai ITA 29 Nov 1967 Liquigas - Pata 2
Christophe Brandt BEL 06 May 1977 Lotto - Adecco 1
Glenn D'Hollander BEL 28 Dec 1974 Lotto - Adecco 1
Hans De Clercq BEL 03 Mar 1969 Lotto - Adecco 1
Ief Verbrugghe BEL 25 Jul 1975 Lotto - Adecco 1
Jeroen Blijlevens NED 29 Dec 1971 Lotto - Adecco 3
Kurt Van Lancker BEL 21 Sep 1971 Lotto - Adecco 1
Mario Aerts BEL 31 Dec 1974 Lotto - Adecco 1
Niko Eeckhout BEL 16 Dec 1970 Lotto - Adecco 1
Rik Verbrugghe BEL 23 Jul 1974 Lotto - Adecco 1
Andrea Noè ITA 15 Jan 1969 Mapei - Quickstep 5
Davide Bramati ITA 28 Jun 1968 Mapei - Quickstep 3
Luca Scinto ITA 28 Jan 1968 Mapei - Quickstep 1
Manuel Beltran Martinez SPA 28 May 1971 Mapei - Quickstep 1
Paolo Fornaciari ITA 02 Feb 1971 Mapei - Quickstep 2
Paolo Lanfranchi ITA 25 Jul 1968 Mapei - Quickstep 3
Rinaldo Nocentini ITA 25 Sep 1977 Mapei - Quickstep 1
Stefano Garzelli ITA 16 Jul 1973 Mapei - Quickstep 4
Stefano Zanini ITA 23 Jan 1969 Mapei - Quickstep 3
Daniel Clavero Sebastian SPA 09 Aug 1968 Mercatone Uno - Albacom 3
Daniele De Paoli ITA 08 Dec 1973 Mercatone Uno - Albacom 3
Ermanno Brignoli ITA 31 Aug 1969 Mercatone Uno - Albacom 2
Giampaolo Mondini ITA 15 Jul 1972 Mercatone Uno - Albacom 1
Marcello Siboni ITA 06 Jan 1965 Mercatone Uno - Albacom 2
Marco Pantani ITA 13 Jan 1970 Mercatone Uno - Albacom 6
Marco Velo ITA 09 Mar 1974 Mercatone Uno - Albacom 2
Riccardo Forconi ITA 13 Jun 1970 Mercatone Uno - Albacom 2
Simone Borgheresi ITA 01 Aug 1968 Mercatone Uno - Albacom 2
Abraham Olano Manzano SPA 22 Jan 1970 ONCE 2
Alvaro Gonzalez de Galdeano Aranzabal SPA 03 Jan 1970 ONCE 2
Francisco Tomas Garcia Rodriguez SPA 05 Nov 1975 ONCE 1
Isidro Nozal Vega SPA 18 Oct 1977 ONCE 1
Jan Hruska CZE 04 Feb 1975 ONCE 2
Joaquin Pascual Rodriguez Oliver SPA 12 May 1979 ONCE 1
José Bento Carvalho Azevedo POR 19 Sep 1973 ONCE 1
Miguel Angel Pena Caceres SPA 08 Jul 1970 ONCE 2
René Andrle CZE 01 Apr 1974 ONCE 1
Biagio Conte ITA 07 Apr 1968 Saeco 3
Fabio Sacchi ITA 22 May 1974 Saeco 1
Francesco Secchiari ITA 24 Aug 1972 Saeco 2
Laurent Dufaux ZWI 20 May 1969 Saeco 1
Mario Cipollini ITA 22 Mar 1967 Saeco 11
Mario Scirea ITA 07 Aug 1964 Saeco 4
Massimiliano Mori ITA 08 Jan 1974 Saeco 1
Paolo Savoldelli ITA 07 May 1973 Saeco 5
Pavel Padrnos CZE 17 Dec 1970 Saeco 2
Andrej Hauptmann SLO 05 May 1975 Tacconi Sport - Vini Caldirola 2
Diego Ferrari ITA 17 Nov 1970 Tacconi Sport - Vini Caldirola 2
Giuseppe Di Grande ITA 07 Sep 1973 Tacconi Sport - Vini Caldirola 3
Mauro Gerosa ITA 09 Oct 1974 Tacconi Sport - Vini Caldirola 1
Nicola Miceli ITA 28 May 1971 Tacconi Sport - Vini Caldirola 4
Paolo Bossoni ITA 02 Jul 1976 Tacconi Sport - Vini Caldirola 1
Peter Luttenberger OOS 13 Dec 1972 Tacconi Sport - Vini Caldirola 2
Ruggero Borghi ITA 03 Jun 1970 Tacconi Sport - Vini Caldirola 1
Zoran Klemencic SLO 28 Apr 1976 Tacconi Sport - Vini Caldirola 1
Alberto Elli ITA 09 Mar 1964 Team Deutsche Telekom 3
Danilo Hondo DUI 04 Jan 1974 Team Deutsche Telekom 1
Giovanni Lombardi ITA 20 Jun 1969 Team Deutsche Telekom 4
Giuseppe Guerini ITA 14 Feb 1970 Team Deutsche Telekom 4
Jan Ullrich DUI 02 Dec 1973 Team Deutsche Telekom 1
Kai Hundertmarck DUI 25 Apr 1969 Team Deutsche Telekom 1
Kevin Livingston USA 24 May 1973 Team Deutsche Telekom 1
Matthias Kessler DUI 16 May 1979 Team Deutsche Telekom 1
Roberto Sgambelluri ITA 06 Apr 1974 Team Deutsche Telekom 3
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2024 26.05 GT SLO Tadej Pogacar COL Daniel Felipe Martinez Poveda GBR Geraint Thomas
2023 28.05 GT SLO Primoz Roglic GBR Geraint Thomas POR João Pedro Gonçalves Almeida
2022 29.05 GT AUS Jai Hindley ECU Richard Antonio Carapaz Montenegro SPA Mikel Landa Meana
2021 30.05 GT COL Egan Arley Bernal Gomez ITA Damiano Caruso GBR Simon Yates
2020 25.10 GT GBR Tao Geoghegan Hart AUS Jai Hindley NED Wilco Kelderman
2019 02.06 GT ECU Richard Antonio Carapaz Montenegro ITA Vincenzo Nibali SLO Primoz Roglic
2018 27.05 GT GBR Chris Froome NED Tom Dumoulin COL Miguel Angel Lopez Moreno
2017 28.05 GT NED Tom Dumoulin COL Nairo Alexander Quintana Rojas ITA Vincenzo Nibali
2016 29.05 GT ITA Vincenzo Nibali COL Jhoan Esteban Chaves Rubio SPA Alejandro Valverde Belmonte
2015 31.05 GT SPA Alberto Contador Velasco ITA Fabio Aru SPA Mikel Landa Meana
2014 01.06 GT COL Nairo Alexander Quintana Rojas COL Rigoberto Uran Uran ITA Fabio Aru
2013 26.05 GT ITA Vincenzo Nibali COL Rigoberto Uran Uran AUS Cadel Evans
2012 27.05 GT CDN Ryder Hesjedal SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver BEL Thomas De Gendt
2011 29.05 GT ITA Michele Scarponi ITA Vincenzo Nibali FRA John Gadret
2010 30.05 GT ITA Ivan Basso SPA David Arroyo Duran ITA Vincenzo Nibali
2009 31.05 GT RUS Denis Menchov SPA Carlos Sastre Candil ITA Ivan Basso
2008 01.06 GT SPA Alberto Contador Velasco ITA Riccardo Riccò ITA Marzio Bruseghin
2007 03.06 GT ITA Danilo Di Luca LUX Andy Schleck ITA Eddy Mazzoleni
2006 28.05 GT ITA Ivan Basso SPA Jose Enrique Gutierrez Cataluña ITA Gilberto Simoni
2005 29.05 GT ITA Paolo Savoldelli ITA Gilberto Simoni VEN Jose Rujano Guillen
2004 30.05 GT ITA Damiano Cunego UKR Serhiy Honchar ITA Gilberto Simoni
2003 01.06 GT ITA Gilberto Simoni ITA Stefano Garzelli UKR Yaroslav Popovych
2002 02.06 GT ITA Paolo Savoldelli USA Tyler Hamilton ITA Pietro Caucchioli
2001 10.06 GT ITA Gilberto Simoni SPA Abraham Olano Manzano SPA Unai Osa Eizaguirre
2000 04.06 GT ITA Stefano Garzelli ITA Francesco Casagrande ITA Gilberto Simoni
1999 06.06 GT ITA Ivan Gotti ITA Paolo Savoldelli ITA Gilberto Simoni
1998 07.06 GT ITA Marco Pantani RUS Pavel Tonkov ITA Giuseppe Guerini
1997 08.06 GT ITA Ivan Gotti RUS Pavel Tonkov ITA Giuseppe Guerini
1996 09.06 GT RUS Pavel Tonkov ITA Enrico Zaina SPA Abraham Olano Manzano
1995 04.06 GT ZWI Tony Rominger RUS Evgeni Berzin LAT Piotr Ugrumov
1994 12.06 GT RUS Evgeni Berzin ITA Marco Pantani SPA Miguel Indurain Larraya
1993 13.06 GT SPA Miguel Indurain Larraya LAT Piotr Ugrumov ITA Claudio Chiappucci
1992 14.06 GT SPA Miguel Indurain Larraya ITA Claudio Chiappucci ITA Franco Chioccioli
1991 16.06 GT ITA Franco Chioccioli ITA Claudio Chiappucci ITA Massimiliano Lelli
1990 06.06 GT ITA Gianni Bugno FRA Charly Mottet ITA Marco Giovannetti
1989 11.06 GT FRA Laurent Fignon ITA Flavio Giupponi USA Andrew Hampsten
1988 12.06 GT USA Andrew Hampsten NED Erik Breukink ZWI Urs Zimmermann
1987 13.06 GT IRL Stephen Roche GBR Robert Millar NED Erik Breukink
1986 02.06 GT ITA Roberto Visentini ITA Giuseppe Saronni ITA Francesco Moser
1985 09.06 GT FRA Bernard Hinault ITA Francesco Moser USA Greg Lemond
1984 10.06 GT ITA Francesco Moser FRA Laurent Fignon ITA Moreno Argentin
1983 05.06 GT ITA Giuseppe Saronni ITA Roberto Visentini SPA Alberto Fernandez Blanco
1982 06.06 GT FRA Bernard Hinault ZWE Tommy Prim ITA Silvano Contini
1981 07.06 GT ITA Giovanni Battaglin ZWE Tommy Prim ITA Giuseppe Saronni
1980 07.06 FRA Bernard Hinault ITA Wladimiro Panizza ITA Giovanni Battaglin
1979 06.06 ITA Giuseppe Saronni ITA Francesco Moser ZWE Bernt Johansson
1978 28.05 BEL Johan De Muynck ITA Gianbattista Baronchelli ITA Francesco Moser
1977 12.06 BEL Michel Pollentier ITA Francesco Moser ITA Gianbattista Baronchelli
1976 12.06 ITA Felice Gimondi BEL Johan De Muynck ITA Fausto Bertoglio
1975 07.06 ITA Fausto Bertoglio SPA Francisco Galdos Guana ITA Felice Gimondi
1974 08.06 BEL Eddy Merckx ITA Gianbattista Baronchelli ITA Felice Gimondi
1973 09.06 BEL Eddy Merckx ITA Felice Gimondi ITA Giovanni Battaglin
1972 11.06 BEL Eddy Merckx SPA José Manuel Fuente Lavandera SPA Francisco Galdos Guana
1971 10.06 ZWE Gösta Pettersson BEL Herman Vanspringel ITA Ugo Colombo
1970 07.06 BEL Eddy Merckx ITA Felice Gimondi BEL Martin Van Den Bossche
1969 08.06 ITA Felice Gimondi ITA Claudio Michelotto ITA Italo Zilioli
1968 12.06 BEL Eddy Merckx ITA Vittorio Adorni ITA Felice Gimondi
1967 11.06 ITA Felice Gimondi ITA Franco Balmamion FRA Jacques Anquetil
1966 09.06 ITA Gianni Motta ITA Italo Zilioli FRA Jacques Anquetil
1965 06.06 ITA Vittorio Adorni ITA Italo Zilioli ITA Felice Gimondi
1964 07.06 FRA Jacques Anquetil ITA Italo Zilioli ITA Guido De Rosso
1963 09.06 ITA Franco Balmamion ITA Vittorio Adorni ITA Giorgio Zancanaro
1962 09.06 ITA Franco Balmamion ITA Imerio Massignan ITA Nino Defilippis
1961 11.06 ITA Arnaldo Pambianco FRA Jacques Anquetil SPA Antonio Suarez Vasquez
1960 09.06 FRA Jacques Anquetil ITA Gastone Nencini LUX Charly Gaul
1959 07.06 LUX Charly Gaul FRA Jacques Anquetil ITA Diego Ronchini
1958 08.06 ITA Ercole Baldini BEL Jean Brankart LUX Charly Gaul
1957 09.06 ITA Gastone Nencini FRA Louison Bobet ITA Ercole Baldini
1956 10.06 LUX Charly Gaul ITA Fiorenzo Magni ITA Agostino Coletto
1955 05.06 ITA Fiorenzo Magni ITA Fausto Coppi ITA Gastone Nencini
1954 13.06 ZWI Carlo Clerici ZWI Hugo Koblet ITA Nino Assirelli
1953 02.06 ITA Fausto Coppi ZWI Hugo Koblet ITA Pasquale Fornara
1952 08.06 ITA Fausto Coppi ITA Fiorenzo Magni ZWI Ferdi Kübler
1951 10.06 ITA Fiorenzo Magni BEL Rik Van Steenbergen ZWI Ferdi Kübler
1950 13.06 ZWI Hugo Koblet ITA Gino Bartali ITA Alfredo Martini
1949 12.06 ITA Fausto Coppi ITA Gino Bartali ITA Giordano Cottur
1948 06.06 ITA Fiorenzo Magni ITA Ezio Cecchi ITA Giordano Cottur
1947 15.06 ITA Fausto Coppi ITA Gino Bartali ITA Giulio Bresci
1946 07.07 ITA Gino Bartali ITA Fausto Coppi ITA Vito Ortelli
1940 09.06 ITA Fausto Coppi ITA Enrico Mollo ITA Giordano Cottur
1939 18.05 ITA Giovanni Valetti ITA Gino Bartali ITA Mario Vicini
1938 29.05 ITA Giovanni Valetti ITA Ezio Cecchi ITA Severino Canavesi
1937 30.05 ITA Gino Bartali ITA Giovanni Valetti ITA Enrico Mollo
1936 07.06 ITA Gino Bartali ITA Giuseppe Olmo ITA Severino Canavesi
1935 09.06 ITA Vasco Bergamaschi ITA Giuseppe Martano ITA Giuseppe Olmo
1934 10.06 ITA Learco Guerra ITA Francesco Camusso ITA Giovanni Cazzulani
1933 28.05 ITA Alfredo Binda BEL Jef Demuysere ITA Domenico Piemontesi
1932 05.06 ITA Antonio Pesenti BEL Jef Demuysere ITA Remo Bertoni
1931 31.05 ITA Francesco Camusso ITA Luigi Giacobbe ITA Luigi Marchisio
1930 08.06 ITA Luigi Marchisio ITA Luigi Giacobbe ITA Allegro Grandi
1929 09.06 ITA Alfredo Binda ITA Domenico Piemontesi ITA Leonida Frascarelli
1928 03.06 ITA Alfredo Binda ITA Giuseppe Pancera ITA Bartolomeo Aimo
1927 05.06 ITA Alfredo Binda ITA Giovanni Brunero ITA Antonio Giuseppe Negrini
1926 06.06 ITA Giovanni Brunero ITA Alfredo Binda ITA Arturo Bresciani
1925 05.06 ITA Alfredo Binda ITA Costante Girardengo ITA Giovanni Brunero
1924 01.06 ITA Giuseppe Enrici ITA Federico Gay ITA Angelo Gabrielli
1923 10.06 ITA Costante Girardengo ITA Giovanni Brunero ITA Bartolomeo Aimo
1922 11.06 ITA Giovanni Brunero ITA Bartolomeo Aimo ITA Giuseppe Enrici
1921 12.06 ITA Giovanni Brunero ITA Gaetano Belloni ITA Bartolomeo Aimo
1920 06.06 ITA Gaetano Belloni ITA Angelo Gremo FRA Jean Alavoine
1919 08.06 ITA Costante Girardengo ITA Gaetano Belloni BEL Marcel Buysse (Buyze) (1889)
1914 07.06 ITA Alfonso Calzolari ITA Pierino Albini ITA Luigi Natale Lucotti
1913 22.05 ITA Carlo Oriani ITA Eberardo Pavesi ITA Giuseppe Azzini
1912 04.06 ATALA PEUGEOT GERBI
1911 06.06 ITA Carlo Galetti ITA Giovanni Rossignoli ITA Giovanni Gerbi
1910 05.06 ITA Carlo Galetti ITA Eberardo Pavesi ITA Luigi Ganna
1909 30.05 ITA Luigi Ganna ITA Carlo Galetti ITA Giovanni Rossignoli
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
5 Eddy Merckx BEL 1968 - 1974
5 Fausto Coppi ITA 1940 - 1953
5 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
3 Bernard Hinault FRA 1980 - 1985
3 Felice Gimondi ITA 1967 - 1976
3 Fiorenzo Magni ITA 1948 - 1955
3 Gino Bartali ITA 1936 - 1946
3 Giovanni Brunero ITA 1921 - 1926
2 Vincenzo Nibali ITA 2013 - 2016
2 Alberto Contador Velasco SPA 2008 - 2015
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
9 Felice Gimondi ITA 1965 - 1976
7 Gilberto Simoni ITA 1999 - 2006
7 Fausto Coppi ITA 1940 - 1955
7 Gino Bartali ITA 1936 - 1950
6 Vincenzo Nibali ITA 2010 - 2019
6 Francesco Moser ITA 1977 - 1986
6 Jacques Anquetil FRA 1959 - 1967
6 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
6 Giovanni Brunero ITA 1921 - 1927
5 Eddy Merckx BEL 1968 - 1974
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
13 Gino Bartali ITA 1935 - 1953
12 Felice Gimondi ITA 1965 - 1976
11 Domenico Pozzovivo ITA 2008 - 2024
10 Diego Ulissi ITA 2011 - 2023
10 Salvatore Puccio ITA 2013 - 2023
10 Dario Cataldo ITA 2011 - 2022
10 Gianbattista Baronchelli ITA 1974 - 1985
9 Pieter Serry BEL 2014 - 2024
9 Vincenzo Nibali ITA 2010 - 2022
9 Adam Hansen AUS 2012 - 2020
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-268 Fausto Coppi ITA 1940
21-043 Luigi Marchisio ITA 1930
21-257 Giuseppe Saronni ITA 1979
21-324 Gino Bartali ITA 1936
22-150 Franco Balmamion ITA 1962
22-253 Damiano Cunego ITA 2004
22-298 Alfredo Binda ITA 1925
22-316 Gino Bartali ITA 1937
22-360 Eddy Merckx BEL 1968
23-084 Francesco Camusso ITA 1931
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
34-180 Fiorenzo Magni ITA 1955
34-069 Tony Rominger ZWI 1995
33-261 Fausto Coppi ITA 1953
33-256 Felice Gimondi ITA 1976
33-211 Primoz Roglic SLO 2023
33-007 Chris Froome GBR 2018
32-357 Francesco Moser ITA 1984
32-267 Fausto Coppi ITA 1952
32-185 Ivan Basso ITA 2010
32-176 Alberto Contador Velasco SPA 2015
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
15 Domenico Pozzovivo ITA 2008 - 2024
14 Pier Mattia "Pierino" Gavazzi ITA 1973 - 1988
14 Franco Bitossi ITA 1963 - 1978
14 Gino Bartali ITA 1935 - 1954
13 Mario Cipollini ITA 1989 - 2003
13 Wladimiro Panizza ITA 1967 - 1983
13 Felice Gimondi ITA 1965 - 1978
13 Marino Basso ITA 1966 - 1978
13 Nino Defilippis ITA 1952 - 1964
12 Stefano Garzelli ITA 1997 - 2013
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
17-317 Enrico Sala ITA 1909
18-245 Andrii Ponomar UKR 2021
19-063 Ugo Agostoni ITA 1912
19-082 Fabio Battesini ITA 1931
19-181 Giovanni Marchese ITA 1909
19-201 Leopoldo Torricelli ITA 1913
19-210 Ezio Corlaita ITA 1909
19-243 Andrii Ponomar UKR 2022
19-288 Olimpio Bizzi ITA 1936
19-295 Aldo Bini ITA 1935
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
42-134 Andrea Noè ITA 2011
42-034 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2022
42-015 Matteo Tosatto ITA 2016
41-180 Giovanni Rossignoli ITA 1924
41-177 Domenico Pozzovivo ITA 2024
41-148 Alessandro Petacchi ITA 2015
41-018 Svein Tuft CDN 2018
41-017 Matteo Tosatto ITA 2015
40-167 Domenico Pozzovivo ITA 2023
40-149 Alessandro Petacchi ITA 2014
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
42 Mario Cipollini ITA 1989 - 2003
41 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
31 Learco Guerra ITA 1930 - 1937
30 Costante Girardengo ITA 1913 - 1926
24 Giuseppe Saronni ITA 1978 - 1985
24 Eddy Merckx BEL 1967 - 1974
23 Francesco Moser ITA 1973 - 1986
22 Alessandro Petacchi ITA 2003 - 2011
22 Roger De Vlaeminck BEL 1972 - 1979
22 Fausto Coppi ITA 1940 - 1955
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-296 Olimpio Bizzi ITA 1936
20-059 Costante Girardengo ITA 1913
20-076 Nino Defilippis ITA 1952
20-088 Fabio Battesini ITA 1932
20-132 Dario Beni ITA 1909
20-149 Dario Beni ITA 1909
20-151 Alfredo Sivocci ITA 1911
20-156 Moreno Argentin ITA 1981
20-161 Moreno Argentin ITA 1981
20-167 Luigi Natale Lucotti ITA 1914
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-007 Mark Cavendish GBR 2023
37-313 Paolo Tiralongo ITA 2015
37-185 Giovanni Rossignoli ITA 1920
37-125 Alessandro Petacchi ITA 2011
36-352 Mark Cavendish GBR 2022
36-313 Stefano Garzelli ITA 2010
36-299 Alessandro Bertolini ITA 2008
36-266 Gaetano Belloni ITA 1929
36-255 Jens Voigt DUI 2008
36-215 Lucien Van Impe BEL 1983
Meeste ritzeges in één jaar
Aantal Coureur Nat Jaar
12 Alfredo Binda ITA 1927
10 Giuseppe Olmo ITA 1936
10 Learco Guerra ITA 1934
9 Alessandro Petacchi ITA 2004
8 Alfredo Binda ITA 1929
8 Costante Girardengo ITA 1923
7 Giuseppe Saronni ITA 1980
7 Freddy Maertens BEL 1977
7 Roger De Vlaeminck BEL 1975
7 Costante Girardengo ITA 1919
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
78 Eddy Merckx BEL 1968 - 1974
59 Alfredo Binda ITA 1925 - 1933
57 Francesco Moser ITA 1976 - 1985
50 Gino Bartali ITA 1936 - 1947
49 Giuseppe Saronni ITA 1979 - 1986
42 Jacques Anquetil FRA 1959 - 1967
31 Bernard Hinault FRA 1980 - 1985
31 Fausto Coppi ITA 1940 - 1954
29 Miguel Indurain Larraya SPA 1992 - 1993
27 Roberto Visentini ITA 1980 - 1987
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-059 Nino Defilippis ITA 1952
20-132 Dario Beni ITA 1909
20-257 Fausto Coppi ITA 1940
20-292 Aldo Bini ITA 1936
21-024 Luigi Marchisio ITA 1930
21-109 Wilfried Reybrouck BEL 1974
21-123 Guido Bontempi ITA 1981
21-162 Romeo Venturelli ITA 1960
21-235 Vincenzo Meco ITA 1962
21-245 Giuseppe Saronni ITA 1979
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-128 Andrea Noè ITA 2007
37-156 Jens Heppner DUI 2002
37-109 Aldo Moser ITA 1971
37-096 Cadel Evans AUS 2014
37-001 Geraint Thomas GBR 2023
37-000 Svein Tuft CDN 2014
36-270 Gaetano Belloni ITA 1929
36-244 Alexandre Vinokourov KAZ 2010
36-112 Luca Paolini ITA 2013
35-314 Serhiy Honchar UKR 2006