Tirreno - Adriatico

Tirreno - Adriatico 1999 | Rit 6
15 Mar 1999
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 LAT Romans Vainsteins LAT Vini Caldirola 26-012
2 ITA Fabio Baldato ITA 30-275
3 ITA Gian Matteo Fagnini ITA Saeco - Cannondale 28-155
4 ITA Biagio Conte ITA 30-342
5 NED Tristan Hoffmann NED TVM - Farm Frites 29-073
6 ZWI Mauro Gianetti ZWI Vini Caldirola 34-364
7 RUS Piotr Ugrumov RUS 38-053
8 ITA Giancarlo Raimondi ITA 26-107
9 ITA Alessandro Petacchi ITA 25-071
10 CZE Jan Svorada CZE Lampre - Daikin - Colnago 30-199
Startlijst Tirreno - Adriatico 1999
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Alberto Ongarato ITA 24 Jul 1975 1
Alessandro Petacchi ITA 03 Jan 1974 1
Alessandro Spezialetti ITA 14 Jan 1975 1
Andrea Ferrigato ITA 01 Sep 1969 2
Biagio Conte ITA 07 Apr 1968 1
Endrio Leoni ITA 22 Aug 1968 4
Fabio Baldato ITA 13 Jun 1968 3
Fortunato Baliani ITA 06 Jul 1974 1
Giancarlo Raimondi ITA 28 Nov 1972 1
Graziano Recinella ITA 14 Jul 1975 1
Martin Hvastija SLO 30 Nov 1969 1
Massimo Strazzer ITA 17 Aug 1969 5
Nicola Loda ITA 27 Jul 1971 2
Piotr Ugrumov RUS 21 Jan 1961 2
Rolf Jaermann ZWI 31 Jan 1966 2
Stefano Faustini ITA 05 Aug 1968 1
Vladimir Douma UKR 02 Mar 1972 1
David Latasa Lasa SPA 14 Feb 1974 Banesto 1
Francisco Mancebo Perez SPA 09 Mar 1976 Banesto 1
Cédric Vasseur FRA 18 Aug 1970 Crédit Agricole 1
Christopher Jenner NZL 03 Nov 1974 Crédit Agricole 1
François Simon FRA 28 Oct 1968 Crédit Agricole 1
Massimiliano Lelli ITA 02 Dec 1967 Cofidis 3
Bo Hamburger DEN 24 May 1970 Cantina Tollo - Alexia 1
Luca Mazzanti ITA 04 Feb 1974 Cantina Tollo - Alexia 1
Lars Michaelsen DEN 13 Mar 1969 La Française des Jeux 4
Xavier Jan FRA 12 Jun 1970 La Française des Jeux 1
Felix Manuel Garcia Casas SPA 29 Dec 1968 Festina - Lotus 1
Jaime Javier Hernandez Bertran SPA 18 Jan 1972 Festina - Lotus 1
José Ramon Uriarte Zubero SPA 12 Jan 1967 Festina - Lotus 1
Marcel Wust DUI 06 Aug 1967 Festina - Lotus 1
Angel Edo Alsina SPA 04 Aug 1970 Kelme - Costa Blanca 2
Jose Enrique Gutierrez Cataluña SPA 18 Jun 1974 Kelme - Costa Blanca 1
Juan José De Los Angeles Segui SPA 21 Feb 1973 Kelme - Costa Blanca 1
Ruben Galvan Manchon SPA 23 Dec 1974 Kelme - Costa Blanca 1
Jan Svorada CZE 28 Aug 1968 Lampre - Daikin - Colnago 5
Oscar Camenzind ZWI 12 Sep 1971 Lampre - Daikin - Colnago 1
Robert Hunter ZAF 22 Apr 1977 Lampre - Daikin - Colnago 1
Zbigniew Spruch POL 13 Dec 1965 Lampre - Daikin - Colnago 4
Michele Bartoli ITA 27 May 1970 Mapei - Quickstep 4
Paolo Bettini ITA 01 Apr 1974 Mapei - Quickstep 1
Stefano Zanini ITA 23 Jan 1969 Mapei - Quickstep 4
Ermanno Brignoli ITA 31 Aug 1969 Mercatone Uno - Bianchi 1
Gian Mario Ortenzi ITA 23 Jun 1976 Mercatone Uno - Bianchi 1
Marcello Siboni ITA 06 Jan 1965 Mercatone Uno - Bianchi 1
Massimiliano Napolitano ITA 13 Mar 1973 Mercatone Uno - Bianchi 1
Stefano Garzelli ITA 16 Jul 1973 Mercatone Uno - Bianchi 1
Andrea Peron (1971) ITA 14 Aug 1971 ONCE - Deutsche Bank 1
Carlos Sastre Candil SPA 22 Apr 1975 ONCE - Deutsche Bank 1
José Roberto Sierra Aguero SPA 21 Mar 1967 ONCE - Deutsche Bank 1
Laurent Jalabert FRA 30 Nov 1968 ONCE - Deutsche Bank 1
Luis Perez Rodriguez SPA 16 Jun 1974 ONCE - Deutsche Bank 1
Rafael Diaz Justo SPA 08 Nov 1972 ONCE - Deutsche Bank 1
Davide Rebellin ITA 09 Aug 1971 Team Polti 3
Fabrizio Guidi ITA 13 Apr 1972 Team Polti 1
Leonardo Guidi ITA 20 Mar 1974 Team Polti 1
Eddy Mazzoleni ITA 29 Jul 1973 Saeco - Cannondale 1
Gian Matteo Fagnini ITA 11 Oct 1970 Saeco - Cannondale 1
Mario Cipollini ITA 22 Mar 1967 Saeco - Cannondale 1
Roberto Petito ITA 01 Feb 1971 Saeco - Cannondale 3
Danilo Hondo DUI 04 Jan 1974 Telekom - ARD 1
Erik Zabel DUI 07 Jul 1970 Telekom - ARD 5
Giovanni Lombardi ITA 20 Jun 1969 Telekom - ARD 4
Andreas Klier DUI 15 Jan 1976 TVM - Farm Frites 1
Davide Casarotto ITA 19 Jul 1971 TVM - Farm Frites 2
Peter Van Petegem BEL 18 Jan 1970 TVM - Farm Frites 2
Steven de Jongh NED 25 Nov 1973 TVM - Farm Frites 2
Tristan Hoffmann NED 01 Jan 1970 TVM - Farm Frites 1
Alain Turicchia ITA 04 Sep 1975 Vinavil - Riso Scotti 1
Alexandr Shefer KAZ 20 Aug 1971 Vinavil - Riso Scotti 2
Vladislav Bobrik RUS 06 Jan 1971 Vinavil - Riso Scotti 1
Filippo Casagrande ITA 28 Jul 1973 Vini Caldirola 2
Massimo Donati ITA 18 Jan 1967 Vini Caldirola 2
Mauro Gianetti ZWI 16 Mar 1964 Vini Caldirola 4
Romans Vainsteins LAT 03 Mar 1973 Vini Caldirola 1
Zoran Klemencic SLO 28 Apr 1976 Vini Caldirola 1
Alvaro Gonzalez de Galdeano Aranzabal SPA 03 Jan 1970 Vitalicio Seguros 1
Igor Gonzalez de Galdeano Aranzabal SPA 01 Nov 1973 Vitalicio Seguros 1
Victor Hugo Pena Grisales COL 10 Jul 1974 Vitalicio Seguros 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2024 10.03 2.WT DEN Jonas Vingegaard Hansen SPA Juan Ayuso Pesquera AUS Jai Hindley
2023 12.03 2.WT SLO Primoz Roglic POR João Pedro Gonçalves Almeida GBR Tao Geoghegan Hart
2022 13.03 2.WT SLO Tadej Pogacar DEN Jonas Vingegaard Hansen SPA Mikel Landa Meana
2021 16.03 2.WT SLO Tadej Pogacar BEL Wout Van Aert SPA Mikel Landa Meana
2020 14.09 2.WT GBR Simon Yates GBR Geraint Thomas POL Rafal Majka
2019 19.03 2.WT SLO Primoz Roglic GBR Adam Yates DEN Jakob Fuglsang
2018 13.03 2.WT POL Michal Kwiatkowski ITA Damiano Caruso GBR Geraint Thomas
2017 14.03 2.WT COL Nairo Alexander Quintana Rojas AUS Rohan Dennis FRA Thibaut Pinot
2016 15.03 2.WT BEL Greg Van Avermaet SVK Peter Sagan LUX Bob Jungels
2015 17.03 2.WT COL Nairo Alexander Quintana Rojas NED Bauke Mollema COL Rigoberto Uran Uran
2014 18.03 2.WT SPA Alberto Contador Velasco COL Nairo Alexander Quintana Rojas CZE Roman Kreuziger
2013 12.03 2.WT ITA Vincenzo Nibali GBR Chris Froome SPA Alberto Contador Velasco
2012 13.03 2.WT ITA Vincenzo Nibali USA Chris Horner CZE Roman Kreuziger
2011 15.03 2.WT AUS Cadel Evans NED Robert Gesink ITA Michele Scarponi
2010 16.03 2.HIS ITA Stefano Garzelli ITA Michele Scarponi AUS Cadel Evans
2009 17.03 2.HIS ITA Michele Scarponi ITA Stefano Garzelli DUI Andreas Klöden
2008 18.03 2.HIS ZWI Fabian Cancellara ITA Enrico Gasparotto ZWE Thomas Lövkvist
2007 20.03 2.PT DUI Andreas Klöden LUX Kim Kirchen KAZ Alexandre Vinokourov
2006 14.03 2.PT NED Thomas Dekker DUI Jörg Jaksche ITA Alessandro Ballan
2005 15.03 2.PT SPA Oscar Freire Gomez ITA Alessandro Petacchi ITA Fabrizio Guidi
2004 16.03 2.HC ITA Paolo Bettini SPA Oscar Freire Gomez DUI Erik Zabel
2003 19.03 2.HC ITA Filippo Pozzato ITA Danilo Di Luca ITA Ruggero Marzoli
2002 20.03 2.HC NED Erik Dekker ITA Danilo Di Luca SPA Oscar Freire Gomez
2001 21.03 2.HC ITA Davide Rebellin ITA Gabriele Colombo NED Michael Boogerd
2000 15.03 2.HC SPA Abraham Olano Manzano CZE Jan Hruska SPA Juan Carlos Dominguez Dominguez
1999 17.03 2.HC ITA Michele Bartoli ITA Davide Rebellin ITA Stefano Garzelli
1998 18.03 2.HC ZWI Rolf Jaermann ITA Franco Ballerini DUI Jens Heppner
1997 19.03 2.1 ITA Roberto Petito ITA Gianluca Pianegonda ZWI Beat Zberg
1996 20.03 2.1 ITA Francesco Casagrande UKR Alexandre Gontchenkov ITA Gianluca Pianegonda
1995 15.03 2.1 ITA Stefano Colage ITA Maurizio Fondriest RUS Dimitri Konyshev
1994 16.03 2.1 ITA Giorgio Furlan RUS Evgeni Berzin ITA Stefano Colage
1993 17.03 2.1 ITA Maurizio Fondriest MDA Andrei Tchmil ITA Stefano Della Santa
1992 18.03 2.1 DEN Rolf Sörensen MEX Raul Alcala Gallegos ZWI Fabian Jeker
1991 20.03 2.1 SPA Herminio Diaz Zabala ITA Federico Ghiotto MEX Raul Alcala Gallegos
1990 14.03 2.1 ZWI Tony Rominger POL Zenon Jaskula FRA Gilles Delion
1989 15.03 Cat 3 ZWI Tony Rominger DUI Rolf Golz FRA Charly Mottet
1988 16.03 Cat 2 ZWI Erich Maechler ZWI Tony Rominger DEN Rolf Sörensen
1987 18.03 DEN Rolf Sörensen ITA Giuseppe Calcaterra (1964) ZWI Tony Rominger
1986 12.03 ITA Luciano Rabottini ITA Francesco Moser ITA Giuseppe Petito
1985 13.03 NED Joop Zoetemelk POR Acacio Da Silva Mora ZWI Stefan Mutter
1984 14.03 ZWE Tommy Prim ZWI Erich Maechler ITA Roberto Visentini
1983 16.03 ITA Roberto Visentini NED Gerrie Knetemann ITA Francesco Moser
1982 18.03 ITA Giuseppe Saronni NED Gerrie Knetemann USA Greg Lemond
1981 19.03 ITA Francesco Moser ITA Raniero Gradi ITA Marino Amadori
1980 13.03 ITA Francesco Moser BEL Alfons De Wolf ITA Dante Morandi
1979 14.03 NOR Knut Knudsen ITA Giuseppe Saronni ITA Giovanni Battaglin
1978 16.03 ITA Giuseppe Saronni NOR Knut Knudsen ITA Francesco Moser
1977 16.03 BEL Roger De Vlaeminck ITA Francesco Moser ITA Giuseppe Saronni
1976 16.03 BEL Roger De Vlaeminck BEL Eddy Merckx ITA Gianbattista Baronchelli
1975 16.03 BEL Roger De Vlaeminck NOR Knut Knudsen ITA Wladimiro Panizza
1974 16.03 BEL Roger De Vlaeminck NOR Knut Knudsen ITA Simone Fraccaro
1973 17.03 BEL Roger De Vlaeminck BEL Frans Verbeeck ZWE Gösta Pettersson
1972 15.03 BEL Roger De Vlaeminck ZWI Josef Fuchs ZWE Tomas Pettersson
1971 14.03 ITA Italo Zilioli BEL Georges Pintens ITA Marcello Bergamo
1970 15.03 BEL Antoine Houbrechts ITA Italo Zilioli ITA Felice Gimondi
1969 15.03 ITA Carlo Chiappano BEL Albert Van Vlierberghe ITA Giuseppe Fezzardi
1968 16.03 ITA Claudio Michelotto ITA Italo Zilioli DUI Rudi Altig
1967 12.03 ITA Franco Bitossi ITA Carmine Preziosi ITA Vito Taccone
1966 13.03 ITA Dino Zandegu ITA Vito Taccone ZWI Rolf Maurer
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
6 Roger De Vlaeminck BEL 1972 - 1977
2 Primoz Roglic SLO 2019 - 2023
2 Tadej Pogacar SLO 2021 - 2022
2 Nairo Alexander Quintana Rojas COL 2015 - 2017
2 Vincenzo Nibali ITA 2012 - 2013
2 Rolf Sörensen DEN 1987 - 1992
2 Tony Rominger ZWI 1989 - 1990
2 Giuseppe Saronni ITA 1978 - 1982
2 Francesco Moser ITA 1980 - 1981
1 Jonas Vingegaard Hansen DEN 2024 - 2024
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
6 Francesco Moser ITA 1977 - 1986
6 Roger De Vlaeminck BEL 1972 - 1977
4 Tony Rominger ZWI 1987 - 1990
4 Giuseppe Saronni ITA 1977 - 1982
4 Knut Knudsen NOR 1974 - 1979
3 Nairo Alexander Quintana Rojas COL 2014 - 2017
3 Michele Scarponi ITA 2009 - 2011
3 Stefano Garzelli ITA 1999 - 2010
3 Oscar Freire Gomez SPA 2002 - 2005
3 Rolf Sörensen DEN 1987 - 1992
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
13 Francesco Moser ITA 1973 - 1987
10 Vincenzo Nibali ITA 2009 - 2021
8 Roger De Vlaeminck BEL 1972 - 1980
7 Domenico Pozzovivo ITA 2010 - 2024
7 Thibaut Pinot FRA 2015 - 2023
6 Damiano Caruso ITA 2015 - 2024
6 Davide Formolo ITA 2018 - 2024
6 Filippo Ganna ITA 2019 - 2024
6 Michal Kwiatkowski POL 2013 - 2024
6 Roman Kreuziger CZE 2012 - 2021
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-175 Giuseppe Saronni ITA 1978
21-189 Thomas Dekker NED 2006
21-190 Filippo Pozzato ITA 2003
21-332 Rolf Sörensen DEN 1987
22-176 Tadej Pogacar SLO 2021
23-173 Tadej Pogacar SLO 2022
24-177 Giuseppe Saronni ITA 1982
24-204 Roger De Vlaeminck BEL 1972
25-041 Nairo Alexander Quintana Rojas COL 2015
25-137 Claudio Michelotto ITA 1968
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-100 Joop Zoetemelk NED 1985
36-243 Stefano Garzelli ITA 2010
34-029 Cadel Evans AUS 2011
33-134 Primoz Roglic SLO 2023
32-250 Stefano Colage ITA 1995
32-046 Rolf Jaermann ZWI 1998
31-271 Andreas Klöden DUI 2007
31-211 Erik Dekker NED 2002
31-102 Alberto Contador Velasco SPA 2014
30-303 Greg Van Avermaet BEL 2016
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
13 Francesco Moser ITA 1973 - 1987
11 Peter Sagan SVK 2012 - 2023
11 Erik Zabel DUI 1993 - 2006
11 Rolf Sörensen DEN 1986 - 2001
10 Vincenzo Nibali ITA 2009 - 2021
10 Giuseppe Saronni ITA 1977 - 1988
9 Oscar Freire Gomez SPA 2000 - 2012
9 Eric Vanderaerden BEL 1985 - 1994
9 Roger De Vlaeminck BEL 1972 - 1980
9 Franco Bitossi ITA 1966 - 1978
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-173 Giuseppe Saronni ITA 1977
19-311 Quinn Simmons USA 2021
20-088 Moreno Argentin ITA 1981
20-098 Isaac Del Toro Romero MEX 2024
20-138 Raniero Gradi ITA 1981
20-142 Olav Kooij NED 2022
20-170 Giuseppe Saronni ITA 1978
20-222 Fran Miholjevic CRO 2023
20-263 Greg Lemond USA 1982
20-279 José Joaquin Rojas Gil SPA 2006
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
41-140 Chris Horner USA 2013
41-101 Domenico Pozzovivo ITA 2024
40-142 Chris Horner USA 2012
40-073 Alessandro Petacchi ITA 2014
39-233 Dries Devenyns BEL 2023
39-170 Yukiya Arashiro JPN 2024
39-162 Pieter Weening NED 2020
39-126 Adam Hansen AUS 2020
39-103 Domenico Pozzovivo ITA 2022
39-043 Markel Irizar Aranburu SPA 2019
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
15 Roger De Vlaeminck BEL 1972 - 1980
10 Oscar Freire Gomez SPA 2000 - 2008
8 Alessandro Petacchi ITA 2004 - 2009
8 Moreno Argentin ITA 1983 - 1992
8 Giuseppe Saronni ITA 1978 - 1987
7 Peter Sagan SVK 2012 - 2017
7 Erik Zabel DUI 1993 - 2002
6 Fabian Cancellara ZWI 2006 - 2016
6 Paolo Bettini ITA 1999 - 2006
6 Jan Svorada SVK 1995 - 2000
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-138 Raniero Gradi ITA 1981
20-170 Giuseppe Saronni ITA 1978
20-263 Greg Lemond USA 1982
21-096 Alfio Vandi ITA 1977
21-170 Juan Ayuso Pesquera SPA 2024
21-172 Giuseppe Saronni ITA 1979
21-185 Filippo Pozzato ITA 2003
21-205 Fernando Gaviria Rendon COL 2016
21-332 Rolf Sörensen DEN 1987
21-346 Roberto Calovi ITA 1985
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-099 Joop Zoetemelk NED 1985
37-175 Franco Bitossi ITA 1978
35-358 Mario Cipollini ITA 2003
35-356 Mario Cipollini ITA 2003
35-068 Alessandro Petacchi ITA 2009
34-363 Fabian Cancellara ZWI 2016
34-363 Mario Cipollini ITA 2002
34-359 Stephen Cummings GBR 2016
34-266 Francesco Moser ITA 1986
34-263 Robbie McEwen AUS 2007
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
16 Roger De Vlaeminck BEL 1972 - 1977
11 Oscar Freire Gomez SPA 2000 - 2008
10 Tony Rominger ZWI 1989 - 1990
10 Francesco Moser ITA 1979 - 1986
10 Giuseppe Saronni ITA 1978 - 1983
9 Italo Zilioli ITA 1971 - 1975
8 Tadej Pogacar SLO 2021 - 2022
8 Paolo Bettini ITA 2003 - 2006
7 Nairo Alexander Quintana Rojas COL 2015 - 2017
7 Rolf Sörensen DEN 1987 - 1998
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-170 Giuseppe Saronni ITA 1978
20-263 Greg Lemond USA 1982
21-096 Alfio Vandi ITA 1977
21-170 Juan Ayuso Pesquera SPA 2024
21-185 Filippo Pozzato ITA 2003
21-187 Thomas Dekker NED 2006
21-332 Rolf Sörensen DEN 1987
21-346 Roberto Calovi ITA 1985
22-129 Gabriele Balducci ITA 1998
22-173 Tadej Pogacar SLO 2021
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
40-141 Chris Horner USA 2012
38-100 Joop Zoetemelk NED 1985
36-243 Stefano Garzelli ITA 2010
35-356 Mario Cipollini ITA 2003
35-304 Niklas Axelsson ZWE 2008
35-026 Dimitri Konyshev RUS 2001
34-263 Robbie McEwen AUS 2007
34-260 Francesco Moser ITA 1986
34-029 Cadel Evans AUS 2011
33-333 Michael Woods CDN 2020