Tour de l'Ain

Startlijst Tour de l'Ain 2020
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Aaron Van Poucke BEL 04 Apr 1998 1
Edward Planckaert BEL 01 Feb 1995 1
Erik Fetter HUN 05 Apr 2000 1
Giacomo Garavaglia ITA 03 Jul 1996 1
Jake Stewart GBR 02 Oct 1999 1
Alexis Vuillermoz FRA 01 Jun 1988 AG2R - La Mondiale 1
Clément Champoussin FRA 29 May 1998 AG2R - La Mondiale 1
Jaakko Hänninen FIN 16 Apr 1997 AG2R - La Mondiale 1
Simon Pellaud ZWI 06 Nov 1992 Androni Giocattoli - Sidermec 2
Dayer Uberney Quintana Rojas COL 10 Aug 1992 Arkéa - Samsic 1
Nairo Alexander Quintana Rojas COL 04 Feb 1990 Arkéa - Samsic 1
Quentin Pacher FRA 06 Jan 1992 B&B Hotels - Vital Concept 1
Jan Hirt CZE 21 Jan 1991 CCC 1
Guillaume Martin FRA 09 Jun 1993 Cofidis 1
Jesus Herrada Lopez SPA 26 Jul 1990 Cofidis 1
Andrea Bagioli ITA 23 Mar 1999 Deceuninck - Quick Step 1
João Pedro Gonçalves Almeida POR 05 Aug 1998 Deceuninck - Quick Step 1
Stefan Bissegger ZWI 13 Sep 1998 EF Pro Cycling 2
Simon Guglielmi FRA 01 Jul 1997 Groupama - FDJ 1
Egan Arley Bernal Gomez COL 13 Jan 1997 Team Ineos / INEOS Grenadiers 1
Jonathan Castroviejo Nicolas SPA 27 Apr 1987 Team Ineos / INEOS Grenadiers 1
Daniel Martin IRL 20 Aug 1986 Israel Start-Up Nation 2
Carl Fredrik Hagen NOR 26 Sep 1991 Lotto - Soudal 1
Harm Vanhoucke BEL 17 Jun 1997 Lotto - Soudal 1
Ilan Van Wilder BEL 14 May 2000 Team Sunweb 1
Sam Oomen NED 15 Aug 1995 Team Sunweb 2
Paul Ourselin FRA 13 Apr 1994 Total Direct Energie 1
Bauke Mollema NED 26 Nov 1986 Trek - Segafredo 2
Julien Bernard FRA 17 Mar 1992 Trek - Segafredo 1
Kiel Reijnen USA 01 Jun 1986 Trek - Segafredo 1
Michel Ries LUX 11 Mar 1998 Trek - Segafredo 1
Richie Porte AUS 30 Jan 1985 Trek - Segafredo 1
George Bennett NZL 07 Apr 1990 Jumbo - Visma 1
Primoz Roglic SLO 29 Oct 1989 Jumbo - Visma 1
Steven Kruijswijk NED 07 Jun 1987 Jumbo - Visma 1
Tom Dumoulin NED 11 Nov 1990 Jumbo - Visma 1
Fabio Aru ITA 03 Jul 1990 UAE Team Emirates 1
Valerio Conti ITA 30 Mar 1993 UAE Team Emirates 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 02.08 2.1 AUS Michael Storer FRA Kenny Elissonde FRA Nicolas Prodhomme
2022 11.08 2.1 FRA Guillaume Martin DEN Mattias Skjelmose Jensen FRA Rudy Molard
2021 31.07 2.1 AUS Michael Storer BEL Harm Vanhoucke ZWI Matteo Badilatti
2020 09.08 2.1 SLO Primoz Roglic COL Egan Arley Bernal Gomez COL Nairo Alexander Quintana Rojas
2019 26.05 2.1 FRA Thibaut Pinot ZWI Mathias Frank EST Rein Taaramäe
2018 20.05 2.1 FRA Arthur Vichot FRA Nicolas Edet EST Rein Taaramäe
2017 12.08 2.1 FRA Thibaut Pinot FRA David Gaudu FRA Alexandre Geniez
2016 13.08 2.1 NED Sam Oomen BEL Bart De Clercq FRA Pierre-Roger Latour
2015 15.08 2.1 FRA Alexandre Geniez FRA Florian Vachon FRA Pierre-Roger Latour
2014 16.08 2.1 NED Bert-Jan Lindeman FRA Romain Bardet IRL Daniel Martin
2013 13.08 2.1 FRA Romain Bardet SPA Luis Leon Sanchez Gil FRA John Gadret
2012 11.08 2.1 USA Andrew Talansky SPA Sergio Pardilla Bellon SPA Daniel Navarro Garcia
2011 13.08 2.1 FRA David Moncoutié NED Wout Poels CZE Leopold König
2010 14.08 2.1 SPA Haimar Zubeldia Agirre NED Wout Poels FRA David Moncoutié
2009 12.08 2.1 EST Rein Taaramäe USA Chris Horner FRA David Moncoutié
2008 13.08 2.1 DUI Linus Gerdemann FRA David Moncoutié FRA Stéphane Goubert
2007 15.08 2.1 FRA John Gadret FRA Ludovic Turpin NED Bauke Mollema
2006 09.08 2.1 FRA Cyril Dessel FRA Noan Lelarge SPA Xavier Florencio Cabre
2005 10.08 2.1 FRA Carl Naibo FRA Ludovic Turpin FRA Samuel Plouhinec
2004 13.08 2.3 FRA Jérôme Pineau BEL Leif Hoste BEL Jurgen Van Goolen
2003 15.08 2.3 BEL Axel Merckx FRA Samuel Dumoulin FRA Jérôme Pineau
2002 16.08 2.3 FRA Christophe Oriol FRA Richard Virenque FRA Ludovic Turpin
2001 17.08 2.5 BUL Ivailo Gabrovski FRA David Delrieu FRA Christophe Oriol
2000 13.08 2.5 KAZ Serguei Yakovlev FRA Thierry Loder FRA Christopher Jenner
1999 15.08 2.5 POL Grzegorz Gwiazdowski NZL Christopher Jenner ITA Maurizio De Pasquale
1998 16.08 2.5 ITA Christian Gasperoni ITA Alessio Galletti FRA Vincent Cali
1997 17.08 2.5 USA Bobby Julich FRA Fabrice Gougot FRA Yvon Ledanois
1996 17.08 2.5 FRA David Delrieu FRA Jean-Luc Masdupuy FRA Christophe Rinero
1995 . FRA Emmanuel Hubert FRA Christophe Moreau FRA Christophe Agnolutto
1994 . FRA Lylian Lebreton FRA Gilles Delion FRA Jean-Christophe Currit
1993 . FRA Emmanuel Magnien FRA Pascal Herve FRA Marc Thevenin
1992 . FRA Denis Leproux FRA Jean-Luc Jonrond FRA Pascal Chaurin
1991 . FRA Eric Drubay POL Marian Goldyn FRA Denis Jusseau
1990 . FRA Denis Moretti FRA Patrick Vallet FRA Jean-Philippe Dojwa
1989 . FRA Serge Pires-Leal FRA Damford FRA Dominique Chignoli
1988 . BRA Mauro Ribeiro FRA Pascal Pofilet FRA Fabien De Vooght
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
2 Michael Storer AUS 2021 - 2023
2 Thibaut Pinot FRA 2017 - 2019
1 Guillaume Martin FRA 2022 - 2022
1 Primoz Roglic SLO 2020 - 2020
1 Arthur Vichot FRA 2018 - 2018
1 Sam Oomen NED 2016 - 2016
1 Alexandre Geniez FRA 2015 - 2015
1 Bert-Jan Lindeman NED 2014 - 2014
1 Romain Bardet FRA 2013 - 2013
1 Andrew Talansky USA 2012 - 2012
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
4 David Moncoutié FRA 2008 - 2011
3 Rein Taaramäe EST 2009 - 2019
3 Ludovic Turpin FRA 2002 - 2007
2 Michael Storer AUS 2021 - 2023
2 Thibaut Pinot FRA 2017 - 2019
2 Alexandre Geniez FRA 2015 - 2017
2 Pierre-Roger Latour FRA 2015 - 2016
2 Romain Bardet FRA 2013 - 2014
2 John Gadret FRA 2007 - 2013
2 Wout Poels NED 2010 - 2011
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
4 David Moncoutié FRA 2008 - 2011
3 Rein Taaramäe EST 2009 - 2019
3 Ludovic Turpin FRA 2002 - 2007
2 Elie Gesbert FRA 2019 - 2023
2 Jaakko Hänninen FIN 2022 - 2023
2 Jesus Herrada Lopez SPA 2020 - 2023
2 Matteo Badilatti ZWI 2021 - 2023
2 Michael Storer AUS 2021 - 2023
2 Rémy Rochas FRA 2021 - 2023
2 Rudy Molard FRA 2022 - 2023
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-364 Sam Oomen NED 2016
22-110 Rein Taaramäe EST 2009
22-277 Romain Bardet FRA 2013
22-351 Ivailo Gabrovski BUL 2001
22-358 Carl Naibo FRA 2005
23-261 Andrew Talansky USA 2012
24-114 Serguei Yakovlev KAZ 2000
24-153 Michael Storer AUS 2021
24-224 Jérôme Pineau FRA 2004
24-285 Grzegorz Gwiazdowski POL 1999
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
36-105 David Moncoutié FRA 2011
33-135 Haimar Zubeldia Agirre SPA 2010
31-253 Cyril Dessel FRA 2006
30-362 Axel Merckx BEL 2003
30-284 Primoz Roglic SLO 2020
29-175 Arthur Vichot FRA 2018
29-169 Christophe Oriol FRA 2002
29-063 Guillaume Martin FRA 2022
28-362 Thibaut Pinot FRA 2019
28-115 John Gadret FRA 2007
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
5 Maxime Bouet FRA 2008 - 2023
5 Thibaut Pinot FRA 2010 - 2019
5 Ludovic Turpin FRA 2002 - 2009
4 Lilian Calmejane FRA 2018 - 2023
4 Nacer Bouhanni FRA 2015 - 2023
4 Rudy Molard FRA 2012 - 2023
4 Alexandre Geniez FRA 2015 - 2019
4 Rein Taaramäe EST 2009 - 2019
4 Romain Feillu FRA 2010 - 2019
4 Samuel Dumoulin FRA 2001 - 2017
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-179 Pirmin Benz DUI 2019
18-248 Marius Mayrhofer DUI 2019
18-295 Luca Martin DUI 2023
18-296 Gianmarco Garofoli ITA 2021
19-064 Nil Aguilera Jorba SPA 2023
19-102 Alexy Faure Prost FRA 2023
19-122 Tobias Müller DUI 2023
19-138 Wilco Kelderman NED 2010
19-268 Marc Hirschi ZWI 2018
19-282 Georg Steinhauser DUI 2021
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
38-153 Stéphane Goubert FRA 2008
37-294 Chris Horner USA 2009
37-260 André Schulze DUI 2012
36-355 Samuel Dumoulin FRA 2017
36-272 Maxime Bouet FRA 2023
36-210 Pierre-Luc Périchon FRA 2023
36-105 David Moncoutié FRA 2011
36-097 Beat Zberg ZWI 2007
35-329 Alexandre Vinokourov KAZ 2009
35-240 Denis Leproux FRA 2000
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
4 Alexandre Geniez FRA 2015 - 2019
4 Thibaut Pinot FRA 2011 - 2019
3 Nacer Bouhanni FRA 2015 - 2017
3 Gianni Meersman BEL 2013 - 2014
3 Wout Poels NED 2010 - 2013
2 Jake Stewart GBR 2022 - 2023
2 Michael Storer AUS 2021 - 2023
2 Primoz Roglic SLO 2020 - 2020
2 Leonardo Fabio Duque COL 2005 - 2013
2 Yauheni Hutarovich BLR 2012 - 2012
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-137 Wilco Kelderman NED 2011
20-253 Stefan Bissegger ZWI 2019
20-305 David Gaudu FRA 2017
20-359 Samuel Dumoulin FRA 2001
20-363 Sam Oomen NED 2016
21-074 Thibaut Pinot FRA 2011
21-076 Thibaut Pinot FRA 2011
21-076 Jimmy Casper FRA 1999
21-100 Marek Rutkiewicz POL 2002
21-137 Andrea Bagioli ITA 2020
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
36-094 Beat Zberg ZWI 2007
35-329 Alexandre Vinokourov KAZ 2009
35-240 Denis Leproux FRA 2000
34-142 Ludovic Turpin FRA 2009
33-360 Cédric Vasseur FRA 2004
33-305 Javier Moreno Bazan SPA 2018
33-166 Patrice Halgand FRA 2007
33-131 Haimar Zubeldia Agirre SPA 2010
33-074 Jimmy Casper FRA 2011
32-310 Leonardo Fabio Duque COL 2013
Meeste ritzeges in één jaar
Aantal Coureur Nat Jaar
2 Primoz Roglic SLO 2020
2 Nacer Bouhanni FRA 2015
2 Gianni Meersman BEL 2014
2 Yauheni Hutarovich BLR 2012
2 Thibaut Pinot FRA 2011
2 Kevin Livingston USA 1997
1 Jake Stewart GBR 2023
1 Jefferson Alexander Cepeda Ortiz ECU 2023
1 Michael Storer AUS 2023
1 Antonio Pedrero SPA 2022
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
5 Gianni Meersman BEL 2013 - 2014
5 Jérôme Pineau FRA 2003 - 2004
4 Thibaut Pinot FRA 2011 - 2019
4 Cyril Dessel FRA 2006 - 2006
4 Christian Gasperoni ITA 1998 - 1998
3 Alexandre Geniez FRA 2015 - 2019
3 Nacer Bouhanni FRA 2015 - 2017
3 Linus Gerdemann DUI 2008 - 2008
3 Christophe Oriol FRA 2001 - 2002
2 Jake Stewart GBR 2022 - 2023
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-137 Wilco Kelderman NED 2011
20-253 Stefan Bissegger ZWI 2019
20-359 Samuel Dumoulin FRA 2001
20-363 Sam Oomen NED 2016
21-074 Thibaut Pinot FRA 2011
21-137 Andrea Bagioli ITA 2020
22-081 Tony Gallopin FRA 2010
22-110 Rein Taaramäe EST 2009
22-203 Thor Hushovd NOR 2000
22-227 Christophe Rinero FRA 1996
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
37-293 Chris Horner USA 2009
37-260 André Schulze DUI 2012
36-105 David Moncoutié FRA 2011
36-095 Beat Zberg ZWI 2007
34-142 Ludovic Turpin FRA 2009
33-305 Javier Moreno Bazan SPA 2018
33-135 Haimar Zubeldia Agirre SPA 2010
32-260 Cristian Moreni ITA 2005
31-253 Cyril Dessel FRA 2006
31-039 Alexandre Geniez FRA 2019