Tour de France

Tour de France 1984 | Rit 18
17 Jul 1984
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 FRA Laurent Fignon FRA Renault - Elf 23-339
2 ZWI Jean-Mary Grezet ZWI Skil - Sem - KAS - Miko 25-182
3 USA Greg Lemond USA Renault - Elf 23-021
Tour de France 1984
Datum Rit Winnaar Leider Punten Berg
29.06 Rit 0 Bernard Hinault Bernard Hinault Bernard Hinault
30.06 Rit 1 Frank Hoste Ludo Peeters Frank Hoste Ludo Peeters
01.07 Rit 2 Marc Madiot Jacques Hanegraaf Jean-François Rault Ludo Peeters
02.07 Rit 3 PEUGEOT Jacques Hanegraaf Jean-François Rault Ludo Peeters
02.07 Rit 4 Ferdi Van Den Haute Adri van der Poel Jean-François Rault Ludo Peeters
03.07 Rit 5 Paulo José Ferreira dos Santos Vincent Barteau Frank Hoste Ludo Peeters
04.07 Rit 6 Frank Hoste Vincent Barteau Frank Hoste Ludo Peeters
05.07 Rit 7 Laurent Fignon Vincent Barteau Frank Hoste Ludo Peeters
06.07 Rit 8 Pascal Jules Vincent Barteau Frank Hoste Ludo Peeters
07.07 Rit 9 Jan Raas Vincent Barteau Frank Hoste Ludo Peeters
08.07 Rit 10 Eric Vanderaerden Vincent Barteau Frank Hoste Ludo Peeters
09.07 Rit 11 Robert Millar Vincent Barteau Frank Hoste Jean-René Bernaudeau
10.07 Rit 12 Pascal Poisson Vincent Barteau Frank Hoste Jean-René Bernaudeau
11.07 Rit 13 Pierre-Henry Mentheour Vincent Barteau Frank Hoste Jean-René Bernaudeau
12.07 Rit 14 Alfons De Wolf Vincent Barteau Frank Hoste Jean-René Bernaudeau
13.07 Rit 15 Frédéric Vichot Vincent Barteau Frank Hoste Jean-René Bernaudeau
15.07 Rit 16 Laurent Fignon Vincent Barteau Frank Hoste Jean-René Bernaudeau
16.07 Rit 17 Luis Alberto Herrera Herrera Laurent Fignon Frank Hoste Robert Millar
17.07 Rit 18 Laurent Fignon Laurent Fignon Frank Hoste Robert Millar
18.07 Rit 19 Angel Arroyo Lanchas Laurent Fignon Frank Hoste Robert Millar
19.07 Rit 20 Laurent Fignon Laurent Fignon Frank Hoste Robert Millar
20.07 Rit 21 Frank Hoste Laurent Fignon Frank Hoste Robert Millar
21.07 Rit 22 Laurent Fignon Laurent Fignon Sean Kelly Robert Millar
22.07 Rit 23 Eric Vanderaerden Laurent Fignon Frank Hoste Robert Millar
22.07 Eindstand Laurent Fignon Frank Hoste Robert Millar
Startlijst Tour de France 1984
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Luis Alberto Herrera Herrera COL 04 May 1961 1
Pablo Emilio Wilches Tumbia COL 13 Jul 1955 1
Paulo José Ferreira dos Santos POR 11 May 1962 1
Bruno Leali ITA 06 Mar 1958 Carrera - Inoxpran 3
Gilbert Glaus ZWI 02 Dec 1955 Cilo - Aufina 2
Kim Andersen DEN 10 Feb 1958 COOP - Hoonved - Rossin 3
Michel Laurent FRA 10 Aug 1953 COOP - Hoonved - Rossin 5
Alfons De Wolf BEL 22 Jun 1956 Europ-Decor - Boule d'Or 2
Frank Hoste BEL 29 Aug 1955 Europ-Decor - Boule d'Or 2
Marc Dierickx BEL 24 Oct 1954 Europ-Decor - Boule d'Or 1
Adri van der Poel NED 17 Jun 1959 Kwantum - Decosol - Yoko 2
Jacques Hanegraaf NED 14 Dec 1960 Kwantum - Decosol - Yoko 1
Jan Raas NED 08 Nov 1952 Kwantum - Decosol - Yoko 7
Leo van Vliet NED 15 Nov 1955 Kwantum - Decosol - Yoko 4
Ludo Peeters BEL 09 Aug 1953 Kwantum - Decosol - Yoko 5
Bernard Hinault FRA 14 Nov 1954 La Vie Claire 6
Jean-François Rault FRA 08 Jun 1958 La Vie Claire 1
Maurice Le Guilloux FRA 14 May 1950 La Vie Claire 4
Eddy Planckaert BEL 22 Sep 1958 Panasonic - Raleigh 3
Eric Vanderaerden BEL 11 Feb 1962 Panasonic - Raleigh 2
Phil Anderson AUS 13 Mar 1958 Panasonic - Raleigh 4
Allan Peiper AUS 26 Mar 1960 Peugeot - Shell - Michelin 1
Dominique Garde FRA 18 Mar 1959 Peugeot - Shell - Michelin 1
Pascal Simon FRA 27 Sep 1956 Peugeot - Shell - Michelin 3
Robert Millar GBR 13 Sep 1958 Peugeot - Shell - Michelin 2
Ferdi Van Den Haute BEL 25 Jun 1952 La Redoute 1
Stephen Roche IRL 28 Nov 1959 La Redoute 2
Greg Lemond USA 26 Jun 1961 Renault - Elf 1
Laurent Fignon FRA 12 Aug 1960 Renault - Elf 2
Marc Madiot FRA 16 Apr 1959 Renault - Elf 2
Pascal Jules FRA 22 Jul 1961 Renault - Elf 2
Pascal Poisson FRA 29 Jun 1958 Renault - Elf 3
Pierre-Henry Mentheour FRA 09 May 1960 Renault - Elf 2
Vincent Barteau FRA 18 Mar 1962 Renault - Elf 1
Angel Arroyo Lanchas SPA 02 Aug 1956 Reynolds 2
Pedro Delgado Robledo SPA 15 Apr 1960 Reynolds 2
Frédéric Vichot FRA 01 May 1959 Skil - Sem - KAS - Miko 1
Jean-Mary Grezet ZWI 16 Jan 1959 Skil - Sem - KAS - Miko 1
Sean Kelly IRL 24 May 1956 Skil - Sem - KAS - Miko 7
Claude Criquielion BEL 11 Jan 1957 Splendor 4
Noël Dejonckheere BEL 23 Apr 1955 Teka 1
Pedro Munoz Machin Rodriguez SPA 06 Nov 1958 Teka 1
Jean-René Bernaudeau FRA 08 Jul 1956 Systeme "U" 6
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2023 23.07 GT DEN Jonas Vingegaard Hansen SLO Tadej Pogacar GBR Adam Yates
2022 24.07 GT DEN Jonas Vingegaard Hansen SLO Tadej Pogacar GBR Geraint Thomas
2021 18.07 GT SLO Tadej Pogacar DEN Jonas Vingegaard Hansen ECU Richard Antonio Carapaz Montenegro
2020 20.09 GT SLO Tadej Pogacar SLO Primoz Roglic AUS Richie Porte
2019 28.07 GT COL Egan Arley Bernal Gomez GBR Geraint Thomas NED Steven Kruijswijk
2018 29.07 GT GBR Geraint Thomas NED Tom Dumoulin GBR Chris Froome
2017 23.07 GT GBR Chris Froome COL Rigoberto Uran Uran FRA Romain Bardet
2016 24.07 GT GBR Chris Froome FRA Romain Bardet COL Nairo Alexander Quintana Rojas
2015 26.07 GT GBR Chris Froome COL Nairo Alexander Quintana Rojas SPA Alejandro Valverde Belmonte
2014 27.07 GT ITA Vincenzo Nibali FRA Jean-Christophe Péraud FRA Thibaut Pinot
2013 21.07 GT GBR Chris Froome COL Nairo Alexander Quintana Rojas SPA Joaquin Pascual Rodriguez Oliver
2012 22.07 GT GBR Bradley Wiggins GBR Chris Froome ITA Vincenzo Nibali
2011 24.07 GT AUS Cadel Evans LUX Andy Schleck LUX Fränk Schleck
2010 25.07 GT LUX Andy Schleck SPA Samuel Sanchez Gonzalez BEL Jürgen Van Den Broeck
2009 26.07 GT SPA Alberto Contador Velasco LUX Andy Schleck USA Lance Armstrong*
2008 27.07 GT SPA Carlos Sastre Candil AUS Cadel Evans RUS Denis Menchov
2007 29.07 GT SPA Alberto Contador Velasco AUS Cadel Evans USA Levi Leipheimer
2006 23.07 GT SPA Oscar Pereiro Sio DUI Andreas Klöden SPA Carlos Sastre Candil
2005 24.07 GT USA Lance Armstrong* ITA Ivan Basso DUI Jan Ullrich
2004 25.07 GT USA Lance Armstrong* DUI Andreas Klöden ITA Ivan Basso
2003 27.07 GT USA Lance Armstrong* DUI Jan Ullrich KAZ Alexandre Vinokourov
2002 28.07 GT USA Lance Armstrong* SPA Joseba Beloki Dorronsoro LTU Raimundas Rumsas
2001 29.07 GT USA Lance Armstrong* DUI Jan Ullrich SPA Joseba Beloki Dorronsoro
2000 23.07 GT USA Lance Armstrong* DUI Jan Ullrich SPA Joseba Beloki Dorronsoro
1999 25.07 GT USA Lance Armstrong* ZWI Alex Zülle SPA Fernando Escartin Coti
1998 02.08 GT ITA Marco Pantani DUI Jan Ullrich USA Bobby Julich
1997 27.07 GT DUI Jan Ullrich FRA Richard Virenque ITA Marco Pantani
1996 21.07 GT DEN Bjarne Riis DUI Jan Ullrich FRA Richard Virenque
1995 23.07 GT SPA Miguel Indurain Larraya ZWI Alex Zülle DEN Bjarne Riis
1994 24.07 GT SPA Miguel Indurain Larraya LAT Piotr Ugrumov ITA Marco Pantani
1993 25.07 GT SPA Miguel Indurain Larraya ZWI Tony Rominger POL Zenon Jaskula
1992 26.07 GT SPA Miguel Indurain Larraya ITA Claudio Chiappucci ITA Gianni Bugno
1991 28.07 GT SPA Miguel Indurain Larraya ITA Gianni Bugno ITA Claudio Chiappucci
1990 22.07 GT USA Greg Lemond ITA Claudio Chiappucci NED Erik Breukink
1989 23.07 GT USA Greg Lemond FRA Laurent Fignon SPA Pedro Delgado Robledo
1988 24.07 GT SPA Pedro Delgado Robledo NED Steven Rooks COL Fabio Enrique Parra Pinto
1987 26.07 GT IRL Stephen Roche SPA Pedro Delgado Robledo FRA Jean-François Bernard
1986 27.07 GT USA Greg Lemond FRA Bernard Hinault ZWI Urs Zimmermann
1985 21.07 GT FRA Bernard Hinault USA Greg Lemond IRL Stephen Roche
1984 22.07 GT FRA Laurent Fignon FRA Bernard Hinault USA Greg Lemond
1983 24.07 GT FRA Laurent Fignon SPA Angel Arroyo Lanchas NED Peter Winnen
1982 25.07 GT FRA Bernard Hinault NED Joop Zoetemelk NED Johan van der Velde
1981 20.07 GT FRA Bernard Hinault BEL Lucien Van Impe FRA Robert Alban
1980 20.07 NED Joop Zoetemelk NED Hennie Kuiper FRA Raymond Martin
1979 22.07 FRA Bernard Hinault NED Joop Zoetemelk POR Joaquim Agostinho
1978 23.07 FRA Bernard Hinault NED Joop Zoetemelk POR Joaquim Agostinho
1977 24.07 FRA Bernard Thevenet NED Hennie Kuiper BEL Lucien Van Impe
1976 18.07 BEL Lucien Van Impe NED Joop Zoetemelk FRA Raymond Poulidor
1975 20.07 FRA Bernard Thevenet BEL Eddy Merckx BEL Lucien Van Impe
1974 21.07 BEL Eddy Merckx FRA Raymond Poulidor SPA Vicente Lopez Carril
1973 22.07 SPA Luis Ocana Pernia FRA Bernard Thevenet SPA José Manuel Fuente Lavandera
1972 23.07 BEL Eddy Merckx ITA Felice Gimondi FRA Raymond Poulidor
1971 18.07 BEL Eddy Merckx NED Joop Zoetemelk BEL Lucien Van Impe
1970 19.07 BEL Eddy Merckx NED Joop Zoetemelk ZWE Gösta Pettersson
1969 20.07 BEL Eddy Merckx FRA Roger Pingeon FRA Raymond Poulidor
1968 21.07 NED Jan Janssen BEL Herman Vanspringel BEL Ferdinand Bracke
1967 23.07 FRA Roger Pingeon SPA Julio Jimenez Munoz ITA Franco Balmamion
1966 14.07 FRA Lucien Aimar NED Jan Janssen FRA Raymond Poulidor
1965 14.07 ITA Felice Gimondi FRA Raymond Poulidor ITA Gianni Motta
1964 14.07 FRA Jacques Anquetil FRA Raymond Poulidor SPA Federico Martin Bahamontes
1963 14.07 FRA Jacques Anquetil SPA Federico Martin Bahamontes SPA José Perez Frances
1962 15.07 FRA Jacques Anquetil BEL Jozef Planckaert FRA Raymond Poulidor
1961 16.07 FRA Jacques Anquetil ITA Guido Carlesi LUX Charly Gaul
1960 17.07 ITA Gastone Nencini ITA Graziano Battistini BEL Jan Adriaensens
1959 18.07 SPA Federico Martin Bahamontes FRA Henry Anglade FRA Jacques Anquetil
1958 19.07 LUX Charly Gaul ITA Vito Favero FRA Raphaël Géminiani
1957 20.07 FRA Jacques Anquetil BEL Marcel Janssens (1931) OOS Adolf Christian
1956 28.07 FRA Roger Walkowiak FRA Gilbert Bauvin BEL Jan Adriaensens
1955 30.07 FRA Louison Bobet BEL Jean Brankart LUX Charly Gaul
1954 01.08 FRA Louison Bobet ZWI Ferdi Kübler ZWI Fritz Schär
1953 26.07 FRA Louison Bobet FRA Jean Mallejac ITA Giancarlo Astrua
1952 19.07 ITA Fausto Coppi BEL Stan Ockers SPA Bernardo Ruiz Navarrete
1951 29.07 ZWI Hugo Koblet FRA Raphaël Géminiani FRA Lucien Lazaridès
1950 07.08 ZWI Ferdi Kübler BEL Stan Ockers FRA Louison Bobet
1949 24.07 ITA Fausto Coppi ITA Gino Bartali FRA Jacques Marinelli
1948 25.07 ITA Gino Bartali BEL Briek Schotte FRA Guy Lapébie
1947 19.07 FRA Jean Robic FRA Edouard Fachleitner ITA Pierre Brambilla
1939 30.07 BEL Sylvère Maes FRA René Vietto BEL Lucien Vlaemynck
1938 31.07 ITA Gino Bartali BEL Félicien Vervaecke FRA Victor Cosson
1937 25.07 FRA Roger Lapébie ITA Mario Vicini ZWI Leo Amberg
1936 02.08 BEL Sylvère Maes FRA Antonin Magne BEL Félicien Vervaecke
1935 28.07 BEL Romain Maes (1913) ITA Ambrogio Enrico Morelli BEL Félicien Vervaecke
1934 29.07 FRA Antonin Magne ITA Giuseppe Martano FRA Roger Lapébie
1933 23.07 FRA Georges Speicher ITA Learco Guerra ITA Giuseppe Martano
1932 31.07 FRA André Leducq DUI Kurt Stöpel ITA Francesco Camusso
1931 26.07 FRA Antonin Magne BEL Jef Demuysere ITA Antonio Pesenti
1930 27.07 FRA André Leducq ITA Learco Guerra FRA Antonin Magne
1929 28.07 BEL Maurice De Waele ITA Giuseppe Pancera BEL Jef Demuysere
1928 15.07 LUX Nicolas Frantz FRA André Leducq BEL Maurice De Waele
1927 17.07 LUX Nicolas Frantz BEL Maurice De Waele BEL Julien Vervaecke
1926 18.07 BEL Lucien Buysse (Buyze) LUX Nicolas Frantz ITA Bartolomeo Aimo
1925 19.07 ITA Ottavio Bottecchia BEL Lucien Buysse (Buyze) ITA Bartolomeo Aimo
1924 20.07 ITA Ottavio Bottecchia LUX Nicolas Frantz BEL Lucien Buysse (Buyze)
1923 22.07 FRA Henri Pélissier ITA Ottavio Bottecchia FRA Romain Bellenger
1922 23.07 BEL Firmin Lambot FRA Jean Alavoine BEL Félix Sellier
1921 24.07 BEL Léon Scieur BEL Hector Heusghem FRA Honoré Barthélémy
1920 25.07 BEL Philippe Thys BEL Hector Heusghem BEL Firmin Lambot
1919 27.07 BEL Firmin Lambot FRA Jean Alavoine FRA Eugène Christophe
1914 26.07 BEL Philippe Thys FRA Henri Pélissier FRA Jean Alavoine
1913 27.07 BEL Philippe Thys FRA Gustave Garrigou BEL Marcel Buysse (Buyze) (1889)
1912 28.07 BEL Odiel Defraeye FRA Eugène Christophe FRA Gustave Garrigou
1911 30.07 FRA Gustave Garrigou FRA Paul Duboc FRA Émile Georget
1910 31.07 FRA Octave Lapize LUX François Faber FRA Gustave Garrigou
1909 01.08 LUX François Faber FRA Gustave Garrigou FRA Jean Alavoine
1908 09.08 FRA Lucien Petit-Breton LUX François Faber FRA Georges Passerieu
1907 04.08 FRA Lucien Petit-Breton FRA Gustave Garrigou FRA Émile Georget
1906 29.07 FRA René Pottier FRA Georges Passerieu FRA Louis Trousselier
1905 30.07 FRA Louis Trousselier FRA Hippolyte Aucouturier FRA Jean-Baptiste Dortignacq
1904 23.07 FRA Henri Cornet (1884) FRA Jean-Baptiste Dortignacq BEL Aloïs Catteau
1903 18.07 FRA Maurice Garin FRA Lucien Pothier FRA Fernand Augereau
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
5 Miguel Indurain Larraya SPA 1991 - 1995
5 Bernard Hinault FRA 1978 - 1985
5 Eddy Merckx BEL 1969 - 1974
5 Jacques Anquetil FRA 1957 - 1964
4 Chris Froome GBR 2013 - 2017
3 Greg Lemond USA 1986 - 1990
3 Louison Bobet FRA 1953 - 1955
3 Philippe Thys BEL 1913 - 1920
2 Jonas Vingegaard Hansen DEN 2022 - 2023
2 Tadej Pogacar SLO 2020 - 2021
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
8 Raymond Poulidor FRA 1962 - 1976
7 Jan Ullrich DUI 1996 - 2005
7 Bernard Hinault FRA 1978 - 1986
7 Joop Zoetemelk NED 1970 - 1982
6 Chris Froome GBR 2012 - 2018
6 Eddy Merckx BEL 1969 - 1975
6 Jacques Anquetil FRA 1957 - 1964
6 Gustave Garrigou FRA 1907 - 1913
5 Miguel Indurain Larraya SPA 1991 - 1995
5 Greg Lemond USA 1984 - 1990
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
12 Joop Zoetemelk NED 1970 - 1982
11 Pierre Rolland FRA 2011 - 2022
11 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2007 - 2021
11 Lucien Van Impe BEL 1970 - 1983
11 Raymond Poulidor FRA 1962 - 1976
10 Alexander Kristoff NOR 2013 - 2023
10 Edvald Boasson Hagen NOR 2011 - 2023
10 Peter Sagan SVK 2012 - 2023
10 Bauke Mollema NED 2011 - 2022
10 Imanol Erviti Ollo SPA 2011 - 2021
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-353 Henri Cornet (1884) FRA 1904
21-031 Louis Trousselier FRA 1905
21-352 Romain Maes (1913) BEL 1935
21-364 Tadej Pogacar SLO 2020
22-187 François Faber LUX 1909
22-196 Egan Arley Bernal Gomez COL 2019
22-281 Octave Lapize FRA 1910
22-288 Felice Gimondi ITA 1965
22-292 Philippe Thys BEL 1913
22-300 Tadej Pogacar SLO 2021
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
36-131 Firmin Lambot BEL 1922
34-181 Henri Pélissier FRA 1923
34-160 Cadel Evans AUS 2011
34-007 Gino Bartali ITA 1948
33-229 Joop Zoetemelk NED 1980
33-146 Lucien Buysse (Buyze) BEL 1926
33-135 Firmin Lambot BEL 1919
33-127 Léon Scieur BEL 1921
33-096 Carlos Sastre Candil SPA 2008
32-308 Fausto Coppi ITA 1952
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
14 Lucien Van Impe BEL 1969 - 1983
13 Edvald Boasson Hagen NOR 2010 - 2023
13 Mark Cavendish GBR 2008 - 2023
13 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2005 - 2021
13 Tony Martin DUI 2009 - 2021
13 Sylvain Chavanel FRA 2003 - 2018
13 Erik Zabel DUI 1995 - 2008
13 Raymond Poulidor FRA 1962 - 1976
12 Peter Sagan SVK 2012 - 2023
12 Bauke Mollema NED 2011 - 2022
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
17-061 Camille Fily FRA 1904
19-028 Giovanni Gerbi ITA 1904
19-134 Fabio Battesini ITA 1931
19-244 Louis Colsaet FRA 1904
19-338 Danny van Poppel NED 2013
19-339 Henri Cornet (1884) FRA 1904
19-364 Albert Hendrickx BEL 1936
20-086 Jean-Baptiste Dortignacq FRA 1904
20-087 Constant Ménager FRA 1909
20-143 René Vietto FRA 1934
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
42-314 Jens Voigt DUI 2014
42-278 Chris Horner USA 2014
42-071 Matteo Tosatto ITA 2016
41-308 Jens Voigt DUI 2013
41-095 Pino Cerami (1922) BEL 1963
41-084 Alejandro Valverde Belmonte SPA 2021
41-073 Matteo Tosatto ITA 2015
40-309 Jens Voigt DUI 2012
40-273 Chris Horner USA 2012
40-205 Alessandro Petacchi ITA 2014
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
34 Mark Cavendish GBR 2008 - 2021
34 Eddy Merckx BEL 1969 - 1975
28 Bernard Hinault FRA 1978 - 1986
25 André Leducq FRA 1927 - 1938
22 André Darrigade FRA 1953 - 1964
20 Nicolas Frantz LUX 1924 - 1929
19 François Faber LUX 1908 - 1914
17 Jean Alavoine FRA 1909 - 1923
16 Jacques Anquetil FRA 1957 - 1964
16 René Le Grevès FRA 1933 - 1939
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-134 Fabio Battesini ITA 1931
19-343 Henri Cornet (1884) FRA 1904
20-086 Jean-Baptiste Dortignacq FRA 1904
20-089 Jean-Baptiste Dortignacq FRA 1904
20-097 Constant Ménager FRA 1909
20-143 René Vietto FRA 1934
20-145 René Vietto FRA 1934
20-148 René Vietto FRA 1934
20-156 René Vietto FRA 1934
20-198 Antoine Faure FRA 1904
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
41-095 Pino Cerami (1922) BEL 1963
38-091 Raymond Poulidor FRA 1974
37-197 Louis Heusghem BEL 1920
37-049 Ferdinand Bracke BEL 1976
36-334 Cédric Vasseur FRA 2007
36-327 Walter Diggelmann ZWI 1952
36-304 Alexandre Vinokourov KAZ 2010
36-293 Bartolomeo Aimo ITA 1926
36-274 Lucien Van Impe BEL 1983
36-270 Michael Woods CDN 2023
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
111 Eddy Merckx BEL 1969 - 1975
79 Bernard Hinault FRA 1978 - 1986
59 Chris Froome GBR 2013 - 2017
59 Miguel Indurain Larraya SPA 1991 - 1995
52 Jacques Anquetil FRA 1957 - 1964
41 Sylvère Maes BEL 1936 - 1939
39 Antonin Magne FRA 1931 - 1934
37 Nicolas Frantz LUX 1927 - 1929
37 Philippe Thys BEL 1913 - 1920
36 Louison Bobet FRA 1948 - 1955
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
19-343 Henri Cornet (1884) FRA 1904
21-010 Louis Trousselier FRA 1905
21-140 Eric Vanderaerden BEL 1983
21-328 Romain Maes (1913) BEL 1935
21-363 Tadej Pogacar SLO 2020
22-107 Vincent Barteau FRA 1984
22-110 Léon Le Calvez FRA 1931
22-162 François Faber LUX 1909
22-194 Egan Arley Bernal Gomez COL 2019
22-207 Arsène Mersch LUX 1936
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
37-164 Eugène Christophe FRA 1922
37-021 Victor Fontan FRA 1929
36-131 Firmin Lambot BEL 1922
36-122 Alberto Elli ITA 2000
36-008 Serhiy Honchar UKR 2006
35-166 Gerrit Voorting NED 1958
35-124 Wim van Est NED 1958
35-000 Federico Martin Bahamontes SPA 1963
35-000 Gino Bartali ITA 1949
34-337 Henk Lubberding NED 1988