Milano - Sanremo

Milano - Sanremo 1998
21 Mar 1998
Pos Coureur Nat Team Leeftijd
1 DUI Erik Zabel DUI Telekom - ARD 27-257
2 FRA Emmanuel Magnien FRA La Française des Jeux 26-319
3 FRA Frédéric Moncassin FRA GAN / Crédit Agricole 29-176
4 ITA Stefano Zanini ITA Mapei - Bricobi 29-057
5 BEL Andrei Tchmil BEL Lotto - Mobistar 35-058
6 ITA Francesco Casagrande ITA Cofidis 27-188
7 BEL Peter Van Petegem BEL TVM - Farm Frites 28-062
8 ITA Michele Bartoli ITA Asics - CGA 27-298
9 ITA Roberto Petito ITA Saeco - Cannondale 27-048
10 ITA Alberto Elli ITA Casino 34-012
11 FRA Stéphane Heulot FRA La Française des Jeux 27-001
12 ITA Mirko Celestino ITA Polti 24-002
13 ITA Davide Rebellin ITA Polti 26-225
14 ZWI Laurent Dufaux ZWI Festina 28-305
15 FRA Laurent Jalabert FRA ONCE 29-111
16 ZWI Rolf Jaermann ZWI Casino 32-049
17 ITA Wladimir Belli ITA Festina 27-239
18 DEN Bo Hamburger DEN Casino 27-301
19 ITA Gabriele Colombo ITA Ballan 25-314
20 ITA Fabrizio Guidi ITA Polti 25-342
21 NED Leon van Bon NED Rabobank 26-073
22 RUS Viatcheslav Ekimov RUS US Postal Service 32-045
23 ITA Dario Pieri ITA 22-202
24 ITA Davide Casarotto ITA 26-246
25 ITA Gianluca Bortolami ITA Festina 29-205
26 FRA Christophe Moreau FRA Festina 26-344
27 ITA Claudio Chiappucci ITA 35-021
28 ITA Andrea Brognara ITA Riso Scotti 26-299
29 ITA Maurizio Fondriest ITA Cofidis 33-065
30 ITA Roberto Sgambelluri ITA 23-349
31 USA Bobby Julich USA Cofidis 26-124
32 ITA Massimiliano Mori ITA Saeco - Cannondale 24-072
33 ITA Luca Gelfi ITA 31-273
34 ZWI Fabian Jeker ZWI Festina 29-113
35 ITA Elio Aggiano ITA Vitalicio Seguros 26-006
36 BEL Johan Museeuw BEL Mapei - Bricobi 32-159
37 NED Michael Boogerd NED Rabobank 25-297
38 ITA Marco Artunghi ITA Mercatone Uno - Bianchi 28-252
39 ITA Andrea Noè ITA Asics - CGA 29-065
40 SPA Mikel Zarrabeitia Uranga SPA ONCE 27-311
41 FRA Richard Virenque FRA Festina 28-122
42 ITA Rodolfo Massi ITA Casino 32-185
43 ITA Luca Mazzanti ITA Cantina Tollo 24-045
44 ITA Rossano Brasi ITA Polti 25-291
45 DEN Lars Michaelsen DEN TVM - Farm Frites 29-008
46 USA George Hincapie USA US Postal Service 24-265
47 SPA Francisco Mancebo Perez SPA Banesto 22-012
48 EST Lauri Aus EST Casino 27-137
49 ITA Eddy Mazzoleni ITA Saeco - Cannondale 24-235
50 ITA Riccardo Forconi ITA Mercatone Uno - Bianchi 27-281
51 ITA Paolo Savoldelli ITA Saeco - Cannondale 24-318
52 ITA Oscar Mason ITA 22-300
53 ITA Alessandro Bertolini ITA Cofidis 26-237
54 ITA Maurizio Molinari ITA 31-056
55 NED Maarten den Bakker NED Rabobank 29-054
56 ITA Stefano Colage ITA Cantina Tollo 35-256
57 ITA Marco Velo ITA Mercatone Uno - Bianchi 24-012
58 ITA Franco Ballerini ITA Mapei - Bricobi 33-100
59 AUS Stuart O'Grady AUS GAN / Crédit Agricole 24-227
60 BEL Peter Farazijn BEL Lotto - Mobistar 29-053
61 BEL Mario Aerts BEL Lotto - Mobistar 23-080
62 ITA Cristian Dario Salvato ITA Polti 26-216
63 FRA Frédéric Guesdon FRA La Française des Jeux 27-066
64 NED Steven de Jongh NED TVM - Farm Frites 24-116
65 BEL Marc Wauters BEL Rabobank 29-026
66 DUI Jens Voigt DUI GAN / Crédit Agricole 26-186
67 ITA Marco Serpellini ITA 25-219
68 SPA Ruben Galvan Manchon SPA Kelme - Costa Blanca 23-088
69 ITA Andrea Zatti ITA 24-336
70 ITA Paolo Bettini ITA Asics - CGA 23-354
71 ITA Endrio Leoni ITA Ballan 29-211
72 SPA Abraham Olano Manzano SPA Banesto 28-058
73 RUS Vladislav Bobrik RUS Riso Scotti 27-074
74 ITA Stefano Casagranda ITA Riso Scotti 24-363
75 ITA Michele Rezzani ITA Riso Scotti 23-034
76 ITA Nicola Loda ITA Ballan 26-237
77 ITA Gian Matteo Fagnini ITA Saeco - Cannondale 27-161
78 ITA Biagio Conte ITA 29-348
79 FRA Jean-Cyril Robin FRA US Postal Service 28-206
80 USA Guido Trenti USA Cantina Tollo 25-084
81 ITA Mario Cipollini ITA Saeco - Cannondale 30-364
82 SPA David Etxebarria Alkorta SPA ONCE 24-241
83 FRA Nicolas Jalabert FRA Cofidis 24-342
84 DUI Jens Heppner DUI Telekom - ARD 33-088
85 ZWI Felice Puttini ZWI 30-185
86 ITA David Tani ITA Asics - CGA 28-164
87 DUI Dirk Baldinger DUI Telekom - ARD 26-206
88 ITA Germano Pierdomenico ITA Cantina Tollo 30-106
89 RUS Dimitri Konyshev RUS Mercatone Uno - Bianchi 32-031
90 FRA Christophe Capelle FRA Cofidis 30-219
91 DEN Nicolay Bo Larsen DEN TVM - Farm Frites 26-132
92 UKR Sergei Outschakov UKR TVM - Farm Frites 29-314
93 ZWI Pascal Richard ZWI Casino 34-005
94 BEL Geert Van Bondt BEL TVM - Farm Frites 27-123
95 ZWI Mauro Gianetti ZWI La Française des Jeux 34-005
96 FRA Christophe Mengin FRA La Française des Jeux 29-199
97 ITA Fabrizio Bontempi ITA 31-140
98 ITA Nicola Miceli ITA Riso Scotti 26-297
99 ITA Enrico Cassani ITA Polti 26-035
100 ITA Massimiliano Lelli ITA Cofidis 30-110
101 ITA Michele Coppolillo ITA Asics - CGA 30-248
102 SPA Melcior Mauri Prat SPA ONCE 31-347
103 ITA Carlo Marino Bianchi ITA Asics - CGA 27-282
104 FRA Armand De Las Cuevas FRA Banesto 29-268
105 ITA Stefano Cattai ITA Ballan 30-112
106 ITA Eros Poli ITA GAN / Crédit Agricole 34-228
107 SPA Fernando Escartin Coti SPA Kelme - Costa Blanca 30-056
108 ZWI Alex Zülle ZWI Festina 29-259
109 RUS Piotr Ugrumov RUS Ballan 37-059
110 ITA Andrea Peron (1971) ITA La Française des Jeux 26-220
111 USA Kevin Livingston USA Cofidis 24-301
112 ITA Ermanno Brignoli ITA Riso Scotti 28-202
113 SPA José Vicente Garcia Acosta SPA Banesto 25-229
114 ITA Silvio Martinello ITA Polti 35-061
115 SPA Juan Llaneras Rossello SPA US Postal Service 28-308
116 ITA Mariano Piccoli ITA 27-191
117 ITA Marco Milesi ITA 28-050
118 FRA Francis Moreau FRA Cofidis 32-243
119 SPA Marcos Antonio Serrano Rodriguez SPA Kelme - Costa Blanca 25-194
120 ITA Enrico Zaina ITA 30-175
121 ITA Paolo Valoti ITA Cantina Tollo 26-337
122 SPA Juan José De Los Angeles Segui SPA Kelme - Costa Blanca 25-028
123 SPA Jose Luis Rubiera Vigil SPA Kelme - Costa Blanca 25-053
124 ZWI Bruno Boscardin ZWI Festina 28-047
125 SPA Inigo Gonzalez de Heredia SPA Vitalicio Seguros 27-006
126 USA Frankie Andreu USA US Postal Service 30-176
127 ITA Fausto Dotti ITA 29-287
128 ITA Mario Scirea ITA Saeco - Cannondale 33-226
129 FRA Pascal Chanteur FRA Casino 30-041
130 ITA Andrea Ferrigato ITA Vitalicio Seguros 28-201
131 SPA Manuel Beltran Martinez SPA Banesto 26-297
132 RUS Evgeni Berzin RUS La Française des Jeux 27-291
133 SPA Manuel Fernandez Gines SPA Banesto 27-024
134 ITA Daniele De Paoli ITA 24-103
135 USA Tyler Hamilton USA US Postal Service 27-020
136 BEL Frank Vandenbroucke BEL Mapei - Bricobi 23-135
137 FIN Joona Laukka FIN Lotto - Mobistar 25-264
138 ITA Gianni Bugno ITA Mapei - Bricobi 34-036
139 FRA Cédric Vasseur FRA GAN / Crédit Agricole 27-215
140 ZWE Magnus Backstedt ZWE GAN / Crédit Agricole 23-050
141 SPA Rafael Diaz Justo SPA ONCE 25-133
142 FRA Laurent Roux FRA TVM - Farm Frites 25-108
143 ZWE Niklas Axelsson ZWE 25-310
144 ITA Giuliano Figueras ITA Mapei - Bricobi 22-056
145 ITA Andrea Tafi ITA Mapei - Bricobi 31-318
146 DUI Sven Teutenberg DUI US Postal Service 25-215
147 ITA Marco Fincato ITA Mercatone Uno - Bianchi 27-166
148 SPA Luis Maria Diaz de Otazu Galarza SPA ONCE 31-222
149 ITA Paolo Fornaciari ITA Saeco - Cannondale 27-047
150 ITA Fabio Malberti ITA Asics - CGA 21-125
151 NED Aart Vierhouten NED Rabobank 28-002
152 ITA Mirko Rossato ITA 29-104
153 FRA François Simon FRA GAN / Crédit Agricole 29-144
154 ITA Luca Scinto ITA Asics - CGA 30-052
155 ITA Angelo Canzonieri ITA Ballan 33-110
156 SPA Jose Luis Arrieta Lujambio SPA Banesto 26-280
157 ITA Marco Saligari ITA Casino 32-307
158 ITA Marco-Antonio Di Renzo ITA Cantina Tollo 28-232
159 ITA Roberto Pistore ITA Riso Scotti 26-324
160 NED Jan Boven NED Rabobank 26-021
161 ITA Massimiliano Gentili ITA Cantina Tollo 26-187
162 ITA Nicola Minali ITA Riso Scotti 28-131
163 OOS Peter Luttenberger OOS Rabobank 25-098
164 SPA Pedro Horrillo Muñoz SPA Vitalicio Seguros 23-175
165 BEL Axel Merckx BEL Polti 25-215
166 SPA Francisco José "Kiko" Garcia Arnandis SPA ONCE 29-269
167 SPA Francisco Benitez Esbri SPA Vitalicio Seguros 27-159
168 ITA Alessandro Petacchi ITA 24-077
169 NED Servais Knaven NED TVM - Farm Frites 27-015
170 RUS Andrei Zintchenko RUS Vitalicio Seguros 26-076
171 BEL Ludo Dierckxsens BEL Lotto - Mobistar 33-158
172 DEN Peter Meinert-Nielsen DEN US Postal Service 31-301
Milano - Sanremo 1998
Datum Rit Winnaar Leider Punten Berg
21.03 Eindstand Erik Zabel
Startlijst Milano - Sanremo 1998
Coureur Nat Geboortedatum Team Deelnames
Alessandro Petacchi ITA 03 Jan 1974 1
Andrea Zatti ITA 19 Apr 1973 1
Biagio Conte ITA 07 Apr 1968 3
Claudio Chiappucci ITA 28 Feb 1963 8
Daniele De Paoli ITA 08 Dec 1973 1
Dario Pieri ITA 01 Sep 1975 1
Davide Casarotto ITA 19 Jul 1971 3
Enrico Zaina ITA 27 Sep 1967 5
Fabrizio Bontempi ITA 01 Nov 1966 9
Fausto Dotti ITA 07 Jun 1968 3
Felice Puttini ZWI 18 Sep 1967 4
Luca Gelfi ITA 21 Jun 1966 6
Marco Milesi ITA 30 Jan 1970 1
Marco Serpellini ITA 14 Aug 1972 3
Mariano Piccoli ITA 11 Sep 1970 2
Maurizio Molinari ITA 24 Jan 1967 4
Mirko Rossato ITA 07 Dec 1968 1
Niklas Axelsson ZWE 15 May 1972 1
Oscar Mason ITA 25 May 1975 1
Roberto Sgambelluri ITA 06 Apr 1974 1
Andrea Noè ITA 15 Jan 1969 Asics - CGA 2
Carlo Marino Bianchi ITA 12 Jun 1970 Asics - CGA 1
David Tani ITA 08 Oct 1969 Asics - CGA 1
Fabio Malberti ITA 16 Nov 1976 Asics - CGA 1
Luca Scinto ITA 28 Jan 1968 Asics - CGA 2
Michele Bartoli ITA 27 May 1970 Asics - CGA 5
Michele Coppolillo ITA 17 Jul 1967 Asics - CGA 4
Paolo Bettini ITA 01 Apr 1974 Asics - CGA 1
Angelo Canzonieri ITA 01 Dec 1964 Ballan 4
Endrio Leoni ITA 22 Aug 1968 Ballan 3
Gabriele Colombo ITA 11 May 1972 Ballan 3
Nicola Loda ITA 27 Jul 1971 Ballan 3
Piotr Ugrumov RUS 21 Jan 1961 Ballan 1
Stefano Cattai ITA 29 Nov 1967 Ballan 1
Abraham Olano Manzano SPA 22 Jan 1970 Banesto 5
Armand De Las Cuevas FRA 26 Jun 1968 Banesto 2
Francisco Mancebo Perez SPA 09 Mar 1976 Banesto 1
Jose Luis Arrieta Lujambio SPA 15 Jun 1971 Banesto 5
José Vicente Garcia Acosta SPA 04 Aug 1972 Banesto 2
Manuel Beltran Martinez SPA 28 May 1971 Banesto 1
Manuel Fernandez Gines SPA 25 Feb 1971 Banesto 1
Alessandro Bertolini ITA 27 Jul 1971 Cofidis 2
Bobby Julich USA 18 Nov 1971 Cofidis 1
Christophe Capelle FRA 15 Aug 1967 Cofidis 4
Francesco Casagrande ITA 14 Sep 1970 Cofidis 4
Francis Moreau FRA 21 Jul 1965 Cofidis 3
Kevin Livingston USA 24 May 1973 Cofidis 2
Massimiliano Lelli ITA 02 Dec 1967 Cofidis 4
Maurizio Fondriest ITA 15 Jan 1965 Cofidis 11
Nicolas Jalabert FRA 13 Apr 1973 Cofidis 1
Alberto Elli ITA 09 Mar 1964 Casino 6
Bo Hamburger DEN 24 May 1970 Casino 7
Lauri Aus EST 04 Nov 1970 Casino 1
Marco Saligari ITA 18 May 1965 Casino 9
Pascal Chanteur FRA 09 Feb 1968 Casino 2
Pascal Richard ZWI 16 Mar 1964 Casino 5
Rodolfo Massi ITA 17 Sep 1965 Casino 6
Rolf Jaermann ZWI 31 Jan 1966 Casino 4
Germano Pierdomenico ITA 06 Dec 1967 Cantina Tollo 6
Guido Trenti USA 27 Dec 1972 Cantina Tollo 1
Luca Mazzanti ITA 04 Feb 1974 Cantina Tollo 2
Marco-Antonio Di Renzo ITA 01 Aug 1969 Cantina Tollo 1
Massimiliano Gentili ITA 16 Sep 1971 Cantina Tollo 1
Paolo Valoti ITA 19 Apr 1971 Cantina Tollo 1
Stefano Colage ITA 08 Jul 1962 Cantina Tollo 10
Andrea Peron (1971) ITA 14 Aug 1971 La Française des Jeux 6
Christophe Mengin FRA 03 Sep 1968 La Française des Jeux 1
Emmanuel Magnien FRA 07 May 1971 La Française des Jeux 2
Evgeni Berzin RUS 03 Jun 1970 La Française des Jeux 6
Frédéric Guesdon FRA 14 Jan 1971 La Française des Jeux 2
Mauro Gianetti ZWI 16 Mar 1964 La Française des Jeux 9
Stéphane Heulot FRA 20 Mar 1971 La Française des Jeux 5
Alex Zülle ZWI 05 Jul 1968 Festina 7
Bruno Boscardin ZWI 02 Feb 1970 Festina 2
Christophe Moreau FRA 12 Apr 1971 Festina 2
Fabian Jeker ZWI 28 Nov 1968 Festina 4
Gianluca Bortolami ITA 28 Aug 1968 Festina 8
Laurent Dufaux ZWI 20 May 1969 Festina 6
Richard Virenque FRA 19 Nov 1969 Festina 7
Wladimir Belli ITA 25 Jul 1970 Festina 5
Cédric Vasseur FRA 18 Aug 1970 GAN / Crédit Agricole 2
Eros Poli ITA 06 Aug 1963 GAN / Crédit Agricole 3
François Simon FRA 28 Oct 1968 GAN / Crédit Agricole 5
Frédéric Moncassin FRA 26 Sep 1968 GAN / Crédit Agricole 4
Jens Voigt DUI 17 Sep 1971 GAN / Crédit Agricole 1
Magnus Backstedt ZWE 30 Jan 1975 GAN / Crédit Agricole 1
Stuart O'Grady AUS 06 Aug 1973 GAN / Crédit Agricole 2
Fernando Escartin Coti SPA 24 Jan 1968 Kelme - Costa Blanca 3
Jose Luis Rubiera Vigil SPA 27 Jan 1973 Kelme - Costa Blanca 2
Juan José De Los Angeles Segui SPA 21 Feb 1973 Kelme - Costa Blanca 1
Marcos Antonio Serrano Rodriguez SPA 08 Sep 1972 Kelme - Costa Blanca 4
Ruben Galvan Manchon SPA 23 Dec 1974 Kelme - Costa Blanca 1
Andrei Tchmil BEL 22 Jan 1963 Lotto - Mobistar 5
Joona Laukka FIN 30 Jun 1972 Lotto - Mobistar 1
Ludo Dierckxsens BEL 14 Oct 1964 Lotto - Mobistar 1
Mario Aerts BEL 31 Dec 1974 Lotto - Mobistar 1
Peter Farazijn BEL 27 Jan 1969 Lotto - Mobistar 6
Andrea Tafi ITA 07 May 1966 Mapei - Bricobi 9
Franco Ballerini ITA 11 Dec 1964 Mapei - Bricobi 10
Frank Vandenbroucke BEL 06 Nov 1974 Mapei - Bricobi 2
Gianni Bugno ITA 14 Feb 1964 Mapei - Bricobi 12
Giuliano Figueras ITA 24 Jan 1976 Mapei - Bricobi 1
Johan Museeuw BEL 13 Oct 1965 Mapei - Bricobi 8
Stefano Zanini ITA 23 Jan 1969 Mapei - Bricobi 6
Dimitri Konyshev RUS 18 Feb 1966 Mercatone Uno - Bianchi 6
Marco Artunghi ITA 12 Jul 1969 Mercatone Uno - Bianchi 3
Marco Fincato ITA 06 Oct 1970 Mercatone Uno - Bianchi 1
Marco Velo ITA 09 Mar 1974 Mercatone Uno - Bianchi 2
Riccardo Forconi ITA 13 Jun 1970 Mercatone Uno - Bianchi 4
David Etxebarria Alkorta SPA 23 Jul 1973 ONCE 1
Francisco José "Kiko" Garcia Arnandis SPA 25 Jun 1968 ONCE 1
Laurent Jalabert FRA 30 Nov 1968 ONCE 8
Luis Maria Diaz de Otazu Galarza SPA 11 Aug 1966 ONCE 4
Melcior Mauri Prat SPA 08 Apr 1966 ONCE 7
Mikel Zarrabeitia Uranga SPA 14 May 1970 ONCE 5
Rafael Diaz Justo SPA 08 Nov 1972 ONCE 1
Axel Merckx BEL 18 Aug 1972 Polti 4
Cristian Dario Salvato ITA 18 Aug 1971 Polti 3
Davide Rebellin ITA 09 Aug 1971 Polti 4
Enrico Cassani ITA 15 Feb 1972 Polti 2
Fabrizio Guidi ITA 13 Apr 1972 Polti 2
Mirko Celestino ITA 19 Mar 1974 Polti 2
Rossano Brasi ITA 03 Jun 1972 Polti 4
Silvio Martinello ITA 19 Jan 1963 Polti 9
Aart Vierhouten NED 19 Mar 1970 Rabobank 2
Jan Boven NED 28 Feb 1972 Rabobank 1
Leon van Bon NED 08 Jan 1972 Rabobank 4
Maarten den Bakker NED 26 Jan 1969 Rabobank 8
Marc Wauters BEL 23 Feb 1969 Rabobank 5
Michael Boogerd NED 28 May 1972 Rabobank 2
Peter Luttenberger OOS 13 Dec 1972 Rabobank 1
Andrea Brognara ITA 26 May 1971 Riso Scotti 2
Ermanno Brignoli ITA 31 Aug 1969 Riso Scotti 2
Michele Rezzani ITA 15 Feb 1975 Riso Scotti 1
Nicola Miceli ITA 28 May 1971 Riso Scotti 2
Nicola Minali ITA 10 Nov 1969 Riso Scotti 3
Roberto Pistore ITA 02 May 1971 Riso Scotti 1
Stefano Casagranda ITA 23 Mar 1973 Riso Scotti 3
Vladislav Bobrik RUS 06 Jan 1971 Riso Scotti 3
Eddy Mazzoleni ITA 29 Jul 1973 Saeco - Cannondale 1
Gian Matteo Fagnini ITA 11 Oct 1970 Saeco - Cannondale 2
Mario Cipollini ITA 22 Mar 1967 Saeco - Cannondale 8
Mario Scirea ITA 07 Aug 1964 Saeco - Cannondale 7
Massimiliano Mori ITA 08 Jan 1974 Saeco - Cannondale 1
Paolo Fornaciari ITA 02 Feb 1971 Saeco - Cannondale 2
Paolo Savoldelli ITA 07 May 1973 Saeco - Cannondale 3
Roberto Petito ITA 01 Feb 1971 Saeco - Cannondale 3
Dirk Baldinger DUI 27 Aug 1971 Telekom - ARD 1
Erik Zabel DUI 07 Jul 1970 Telekom - ARD 6
Jens Heppner DUI 23 Dec 1964 Telekom - ARD 3
Geert Van Bondt BEL 18 Nov 1970 TVM - Farm Frites 1
Lars Michaelsen DEN 13 Mar 1969 TVM - Farm Frites 4
Laurent Roux FRA 03 Dec 1972 TVM - Farm Frites 4
Nicolay Bo Larsen DEN 10 Nov 1971 TVM - Farm Frites 2
Peter Van Petegem BEL 18 Jan 1970 TVM - Farm Frites 4
Sergei Outschakov UKR 11 May 1968 TVM - Farm Frites 4
Servais Knaven NED 06 Mar 1971 TVM - Farm Frites 2
Steven de Jongh NED 25 Nov 1973 TVM - Farm Frites 1
Frankie Andreu USA 26 Sep 1967 US Postal Service 6
George Hincapie USA 29 Jun 1973 US Postal Service 4
Jean-Cyril Robin FRA 27 Aug 1969 US Postal Service 1
Juan Llaneras Rossello SPA 17 May 1969 US Postal Service 1
Peter Meinert-Nielsen DEN 24 May 1966 US Postal Service 2
Sven Teutenberg DUI 18 Aug 1972 US Postal Service 1
Tyler Hamilton USA 01 Mar 1971 US Postal Service 1
Viatcheslav Ekimov RUS 04 Feb 1966 US Postal Service 8
Andrea Ferrigato ITA 01 Sep 1969 Vitalicio Seguros 3
Andrei Zintchenko RUS 05 Jan 1972 Vitalicio Seguros 1
Elio Aggiano ITA 15 Mar 1972 Vitalicio Seguros 2
Francisco Benitez Esbri SPA 13 Oct 1970 Vitalicio Seguros 3
Inigo Gonzalez de Heredia SPA 15 Mar 1971 Vitalicio Seguros 1
Pedro Horrillo Muñoz SPA 27 Sep 1974 Vitalicio Seguros 1
Erelijst
Jaar Datum UCI Eerste Tweede Derde
2024 16.03 1.WT BEL Jasper Philipsen AUS Michael Matthews SLO Tadej Pogacar
2023 18.03 1.WT NED Mathieu van der Poel ITA Filippo Ganna BEL Wout Van Aert
2022 19.03 1.WT SLO Matej Mohoric FRA Anthony Turgis NED Mathieu van der Poel
2021 20.03 1.WT BEL Jasper Stuyven AUS Caleb Ewan BEL Wout Van Aert
2020 08.08 1.WT BEL Wout Van Aert FRA Julian Alaphilippe AUS Michael Matthews
2019 23.03 1.WT FRA Julian Alaphilippe BEL Oliver Naesen POL Michal Kwiatkowski
2018 17.03 1.WT ITA Vincenzo Nibali AUS Caleb Ewan FRA Arnaud Démare
2017 18.03 1.WT POL Michal Kwiatkowski SVK Peter Sagan FRA Julian Alaphilippe
2016 19.03 1.WT FRA Arnaud Démare GBR Ben Swift BEL Jürgen Roelandts
2015 22.03 1.WT DUI John Degenkolb NOR Alexander Kristoff AUS Michael Matthews
2014 23.03 1.WT NOR Alexander Kristoff ZWI Fabian Cancellara GBR Ben Swift
2013 17.03 1.WT DUI Gerald Ciolek SVK Peter Sagan ZWI Fabian Cancellara
2012 17.03 1.WT AUS Simon Gerrans ZWI Fabian Cancellara ITA Vincenzo Nibali
2011 19.03 1.WT AUS Matthew Harley Goss ZWI Fabian Cancellara BEL Philippe Gilbert
2010 20.03 1.HIS SPA Oscar Freire Gomez BEL Tom Boonen ITA Alessandro Petacchi
2009 21.03 1.HIS GBR Mark Cavendish DUI Heinrich Friedrich Haussler NOR Thor Hushovd
2008 22.03 1.HIS ZWI Fabian Cancellara ITA Filippo Pozzato BEL Philippe Gilbert
2007 24.03 1.PT SPA Oscar Freire Gomez AUS Allan Davis BEL Tom Boonen
2006 18.03 1.PT ITA Filippo Pozzato ITA Alessandro Petacchi ITA Luca Paolini
2005 19.03 1.PT ITA Alessandro Petacchi DUI Danilo Hondo NOR Thor Hushovd
2004 20.03 CDM SPA Oscar Freire Gomez DUI Erik Zabel AUS Stuart O'Grady
2003 22.03 CDM ITA Paolo Bettini ITA Mirko Celestino ITA Luca Paolini
2002 23.03 CDM ITA Mario Cipollini USA Fred Rodriguez ZWI Markus Zberg
2001 24.03 CDM DUI Erik Zabel ITA Mario Cipollini LAT Romans Vainsteins
2000 18.03 CDM DUI Erik Zabel ITA Fabio Baldato SPA Oscar Freire Gomez
1999 20.03 CDM BEL Andrei Tchmil DUI Erik Zabel POL Zbigniew Spruch
1998 21.03 CDM DUI Erik Zabel FRA Emmanuel Magnien FRA Frédéric Moncassin
1997 22.03 CDM DUI Erik Zabel ITA Alberto Elli ITA Biagio Conte
1996 23.03 CDM ITA Gabriele Colombo UKR Alexandre Gontchenkov ITA Michele Coppolillo
1995 18.03 CDM FRA Laurent Jalabert ITA Maurizio Fondriest ITA Stefano Zanini
1994 19.03 CDM ITA Giorgio Furlan ITA Mario Cipollini ITA Adriano Baffi
1993 20.03 CDM ITA Maurizio Fondriest ITA Luca Gelfi ITA Maximilian Sciandri
1992 21.03 CDM IRL Sean Kelly ITA Moreno Argentin BEL Johan Museeuw
1991 23.03 CDM ITA Claudio Chiappucci DEN Rolf Sörensen BEL Eric Vanderaerden
1990 17.03 CDM ITA Gianni Bugno DUI Rolf Golz FRA Gilles Delion
1989 18.03 CDM FRA Laurent Fignon NED Frans Maassen ITA Adriano Baffi
1988 19.03 CDM FRA Laurent Fignon ITA Maurizio Fondriest NED Steven Rooks
1987 21.03 HC ZWI Erich Maechler BEL Eric Vanderaerden ITA Guido Bontempi
1986 15.03 HC IRL Sean Kelly USA Greg Lemond ITA Mario Beccia
1985 16.03 HC NED Hennie Kuiper NED Teun van Vliet ITA Silvano Ricco
1984 17.03 HC ITA Francesco Moser IRL Sean Kelly BEL Eric Vanderaerden
1983 19.03 HC ITA Giuseppe Saronni ITA Guido Bontempi NED Jan Raas
1982 20.03 HC FRA Marc Gomez FRA Alain Bondue ITA Moreno Argentin
1981 21.03 BEL Alfons De Wolf BEL Roger De Vlaeminck FRA Jacques Bossis
1980 16.03 ITA Pier Mattia "Pierino" Gavazzi ITA Giuseppe Saronni NED Jan Raas
1979 17.03 BEL Roger De Vlaeminck ITA Giuseppe Saronni NOR Knut Knudsen
1978 18.03 BEL Roger De Vlaeminck ITA Giuseppe Saronni ITA Alessio Antonini
1977 19.03 NED Jan Raas BEL Roger De Vlaeminck BEL Wilfried Wesemael
1976 19.03 BEL Eddy Merckx ITA Wladimiro Panizza X
1975 19.03 BEL Eddy Merckx ITA Francesco Moser FRA Guy Sibille
1974 18.03 ITA Felice Gimondi BEL Eric Leman BEL Roger De Vlaeminck
1973 19.03 BEL Roger De Vlaeminck ITA Wilmo Francioni ITA Felice Gimondi
1972 18.03 BEL Eddy Merckx ITA Gianni Motta ITA Marino Basso
1971 19.03 BEL Eddy Merckx ITA Felice Gimondi ZWE Gösta Pettersson
1970 19.03 ITA Michele Dancelli NED Gerben Karstens BEL Eric Leman
1969 19.03 BEL Eddy Merckx BEL Roger De Vlaeminck ITA Marino Basso
1968 19.03 DUI Rudi Altig FRA Charly Grosskost ITA Adriano Durante
1967 18.03 BEL Eddy Merckx ITA Gianni Motta ITA Franco Bitossi
1966 20.03 BEL Eddy Merckx ITA Adriano Durante BEL Herman Vanspringel
1965 19.03 NED Arie den Hartog ITA Vittorio Adorni ITA Franco Balmamion
1964 19.03 GBR Tom Simpson FRA Raymond Poulidor BEL Willy Bocklant
1963 19.03 FRA Joseph Groussard DUI Rolf Wolfshohl BEL Willy Schroeders
1962 19.03 BEL Emile Daems BEL Yvo Molenaers BEL Louis Proost
1961 18.03 FRA Raymond Poulidor BEL Rik Van Looy ITA Rino Benedetti
1960 19.03 FRA René Privat FRA Jean Graczyk BEL Yvo Molenaers
1959 19.03 SPA Miguel Poblet Orriols BEL Rik Van Steenbergen BEL Leon Van Daele
1958 19.03 BEL Rik Van Looy SPA Miguel Poblet Orriols FRA André Darrigade
1957 19.03 SPA Miguel Poblet Orriols BEL Alfred De Bruyne GBR Brian Robinson
1956 19.03 BEL Alfred De Bruyne ITA Fiorenzo Magni BEL Jozef Planckaert
1955 19.03 BEL Germain Derijcke FRA Bernard Gauthier FRA Jean Bobet
1954 19.03 BEL Rik Van Steenbergen FRA Francis Anastasi ITA Giuseppe Favero
1953 19.03 ITA Loretto Petrucci ITA Giuseppe Minardi BEL Valère Ollivier
1952 19.03 ITA Loretto Petrucci ITA Giuseppe Minardi FRA Serge Blusson
1951 19.03 FRA Louison Bobet FRA Pierre Barbotin ITA Loretto Petrucci
1950 18.03 ITA Gino Bartali ITA Nedo Logli ITA Oreste Conte
1949 19.03 ITA Fausto Coppi ITA Vito Ortelli ITA Fiorenzo Magni
1948 19.03 ITA Fausto Coppi ITA Vittorio Rossello ITA Fermo Camellini
1947 19.03 ITA Gino Bartali ITA Ezio Cecchi ITA Sergio Maggini
1946 19.03 ITA Fausto Coppi FRA Lucien Teisseire ITA Mario Ricci
1943 19.03 ITA Cino Cinelli ITA Glauco Servadei ITA Quirino Toccacelli
1942 19.03 ITA Adolfo Leoni ITA Antonio Bevilacqua (1918) ITA Pierino Favalli
1941 19.03 ITA Pierino Favalli ITA Mario Ricci ITA Pietro Chiappini
1940 19.03 ITA Gino Bartali ITA Pietro Rimoldi ITA Aldo Bini
1939 19.03 ITA Gino Bartali ITA Aldo Bini ITA Osvaldo Bailo
1938 19.03 ITA Giuseppe Olmo ITA Pierino Favalli ITA Alfredo Bovet
1937 19.03 ITA Cesare Del Cancia ITA Pierino Favalli ITA Marco Cimatti
1936 22.03 ITA Angelo Varetto ITA Carlo Romanatti ITA Olimpio Bizzi
1935 19.03 ITA Giuseppe Olmo ITA Learco Guerra ITA Mario Cipriani
1934 26.03 BEL Jef Demuysere ITA Giovanni Cazzulani ITA Francesco Camusso
1933 26.03 ITA Learco Guerra ITA Alfredo Bovet ITA Pietro Rimoldi
1932 02.03 ITA Alfredo Bovet ITA Alfredo Binda ITA Michele Mara (1903)
1931 22.03 ITA Alfredo Binda ITA Learco Guerra ITA Domenico Piemontesi
1930 30.03 ITA Michele Mara (1903) ITA Pio Caimmi ITA Domenico Piemontesi
1929 19.03 ITA Alfredo Binda ITA Leonida Frascarelli ITA Pio Caimmi
1928 25.03 ITA Costante Girardengo ITA Alfredo Binda ITA Giovanni Brunero
1927 03.04 ITA Pietro Chesi ITA Alfredo Binda ITA Domenico Piemontesi
1926 21.03 ITA Costante Girardengo ITA Nello Ciaccheri ITA Egidio Picchiottino
1925 29.03 ITA Costante Girardengo ITA Giovanni Brunero ITA Pietro Linari
1924 16.03 ITA Pietro Linari ITA Gaetano Belloni ITA Costante Girardengo
1923 25.03 ITA Costante Girardengo ITA Gaetano Belloni ITA Giuseppe Azzini
1922 02.04 ITA Giovanni Brunero ITA Costante Girardengo ITA Bartolomeo Aimo
1921 03.04 ITA Costante Girardengo ITA Giovanni Brunero ITA Giuseppe Azzini
1920 25.03 ITA Gaetano Belloni FRA Henri Pélissier ITA Costante Girardengo
1919 06.04 ITA Angelo Gremo ITA Costante Girardengo ITA Giuseppe Oliveri
1918 14.04 ITA Costante Girardengo ITA Gaetano Belloni ITA Ugo Agostoni
1917 15.04 ITA Gaetano Belloni ITA Costante Girardengo ITA Angelo Gremo
1915 28.03 ITA Ezio Corlaita ITA Luigi Natale Lucotti ITA Angelo Gremo
1914 05.04 ITA Ugo Agostoni ITA Carlo Galetti FRA Charles Crupelandt
1913 30.03 BEL Odiel Defraeye BEL Louis Mottiat ITA Ezio Corlaita
1912 31.03 FRA Henri Pélissier FRA Gustave Garrigou BEL Jules Masselis
1911 02.04 FRA Gustave Garrigou FRA Louis Trousselier ITA Luigi Ganna
1910 03.04 FRA Eugène Christophe ITA Giovanni Cocchi ITA Giovanni Marchese
1909 04.04 ITA Luigi Ganna FRA Émile Georget ITA Giovanni Cuniolo
1908 05.04 BEL Cyrille Van Hauwaert ITA Luigi Ganna FRA André Pottier
1907 14.04 FRA Lucien Petit-Breton FRA Gustave Garrigou ITA Giovanni Gerbi
Meeste zeges
Aantal Coureur Nat Periode
7 Eddy Merckx BEL 1966 - 1976
6 Costante Girardengo ITA 1918 - 1928
4 Erik Zabel DUI 1997 - 2001
4 Gino Bartali ITA 1939 - 1950
3 Oscar Freire Gomez SPA 2004 - 2010
3 Roger De Vlaeminck BEL 1973 - 1979
3 Fausto Coppi ITA 1946 - 1949
2 Sean Kelly IRL 1986 - 1992
2 Laurent Fignon FRA 1988 - 1989
2 Miguel Poblet Orriols SPA 1957 - 1959
Meeste podiumplaatsen
Aantal Coureur Nat Periode
11 Costante Girardengo ITA 1917 - 1928
7 Roger De Vlaeminck BEL 1969 - 1981
7 Eddy Merckx BEL 1966 - 1976
6 Erik Zabel DUI 1997 - 2004
5 Fabian Cancellara ZWI 2008 - 2014
5 Alfredo Binda ITA 1927 - 1932
5 Gaetano Belloni ITA 1917 - 1924
4 Oscar Freire Gomez SPA 2000 - 2010
4 Giuseppe Saronni ITA 1978 - 1983
4 Gino Bartali ITA 1939 - 1950
Meeste keren gefinished
Aantal Coureur Nat Periode
18 Philippe Gilbert BEL 2004 - 2022
17 Wladimiro Panizza ITA 1967 - 1985
16 Matteo Tosatto ITA 1999 - 2016
16 Erik Zabel DUI 1993 - 2008
15 Greg Van Avermaet BEL 2008 - 2022
15 Davide Rebellin ITA 1993 - 2016
15 Mario Cipollini ITA 1991 - 2005
15 Rolf Sörensen DEN 1986 - 2001
15 Francesco Moser ITA 1973 - 1987
14 Filippo Pozzato ITA 2004 - 2018
Jongste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
20-276 Eddy Merckx BEL 1966
21-009 Ugo Agostoni ITA 1914
21-036 Alfredo Bovet ITA 1932
21-274 Eddy Merckx BEL 1967
21-318 Cesare Del Cancia ITA 1937
22-213 Loretto Petrucci ITA 1952
23-068 Henri Pélissier FRA 1912
23-117 Giuseppe Olmo ITA 1935
23-213 Loretto Petrucci ITA 1953
23-275 Eddy Merckx BEL 1969
Oudste winnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
36-057 Andrei Tchmil BEL 1999
36-041 Hennie Kuiper NED 1985
35-302 Sean Kelly IRL 1992
35-243 Gino Bartali ITA 1950
35-007 Costante Girardengo ITA 1928
35-001 Mario Cipollini ITA 2002
34-034 Oscar Freire Gomez SPA 2010
33-123 Vincenzo Nibali ITA 2018
33-003 Costante Girardengo ITA 1926
32-272 Francesco Moser ITA 1984
Meeste deelnames
Aantal Coureur Nat Periode
18 Philippe Gilbert BEL 2004 - 2022
17 Wladimiro Panizza ITA 1967 - 1985
16 Matteo Tosatto ITA 1999 - 2016
16 Erik Zabel DUI 1993 - 2008
15 Greg Van Avermaet BEL 2008 - 2022
15 Davide Rebellin ITA 1993 - 2016
15 Alessandro Petacchi ITA 1998 - 2014
15 Mario Cipollini ITA 1991 - 2005
15 Rolf Sörensen DEN 1986 - 2001
15 Francesco Moser ITA 1973 - 1987
Jongste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
18-124 Pietro Bestetti ITA 1917
18-149 Leopoldo Torricelli ITA 1912
18-196 Andrii Ponomar UKR 2021
18-260 Enrico Sala ITA 1910
19-032 Fabio Battesini ITA 1931
19-092 Cesare Cipollini ITA 1978
19-131 Adriano Salviatto ITA 1955
19-171 Franco Giorgetti ITA 1922
19-178 Giuseppe Saronni ITA 1977
19-232 Aldo Bini ITA 1935
Oudste deelnemer
Leeftijd Coureur Nat Jaar
46-050 Antonio Giuseppe Negrini ITA 1949
44-223 Davide Rebellin ITA 2016
42-063 Andrea Noè ITA 2011
41-309 Matteo Tosatto ITA 2016
40-312 Svein Tuft CDN 2018
40-312 Matteo Tosatto ITA 2015
40-214 Mario Lorenzotti ITA 1953
40-205 Gilbert Duclos-Lassalle FRA 1995
40-079 Alessandro Petacchi ITA 2014
40-061 Franco Pellizotti ITA 2018
Meeste ritzeges
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste ritwinnaar
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Meeste ritzeges in één jaar
Aantal Coureur Nat Jaar
Meeste leiderstruien
Aantal Coureur Nat Periode
Jongste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar
Oudste leider
Leeftijd Coureur Nat Jaar